Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 138, 139, 140  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 34 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 400

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 11:45:10 vasta tsitaadiga

Kuna Eesti konsoolihinnad on nagu on, siis midagi ligilähedast annab 700 eest kokku panna, aga muu Euroopa ja USA, kus edasimüüjate hinnad on sama, mis MSRP või võimalus otse konsoolitootjalt osta, seal ei ole võimalik võrdväärset PCd kokku panna.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 12:14:56 vasta tsitaadiga

Foxxx, tore, jõudsime isikluks ka minna. Nii need sõprused sünnivad icon_smile.gif
Ma arvan, et sa oled natuke põhjendamatuilt pessimistlik selle SSD osas. Tänapäeva ketastel on tsükleid piisavalt palju ,et igapäeva kasutuses ei degradeeru nad nii ruttu midagi (vähemalt mitte konsooli generatsiooni elujooksul) ning kiiruse osas jah, lab testid annavad paremaid tulemusi, aga praktika on midagi muud. Täna veel vähemalt, kui direct storage kuskile jõuab, siis vb on teine jutt. Täna võiks pmt sata SSD-ga ka liugu lasta...

Link


Mis sellesse kasti puutub, siis see on ülesanne ongi perversne ja peabki rake olema, sest nagu ütlesid, muidu kõik ammu teeks juba seda.
Minu eesmärk oli defineerida "pilet mängu". Kas igamees endale ise ka JUST TÄPSELT sellise kasti kokku paneb ja milliseid ohverdusi teeb või ei tee, on tema enda asi.
AGA, fact of the matter is, kui me läheme täna poodi ja tuleme mõlemad masinaga tagasi ja hakkame mängima, siis mängu elamuses on vahe konsooliga väga väike. Mis oligi see mida ma soovisin illustreerida.

SKG, olen nõus ka sellega, et kui see hind tuua alla poole nagu mujal maailmas on, siis on veel raskem/võimatu. 1:1 matchida, aga oleme selles mõttes endaga ausad, et tegelt ei peagi 1:1 matchima.
PC on so much more kui mängu masin ja saad oma raha eest seega ka palju, mida sul ei ole vaja mängimiseks. Lisaks, mängud on endiselt odavamad ja igakuist MP tasu ka ei ole.
Seega kui me seda projketi vaatame generatsiooni lõikes nt - TCO - siis ma olen üsna kindel, et saab ehitada väga viisaka masina ja olla ikka korralikult plussis pc valides.
Case and point, Hogwarts legacy hind pc peal oli on release GOGis ca 46 eur, mis hinnaga PS5 peal oli? Täna saaks juba 38ga kätte...

renx09 kirjutas:
elusees ei soovitaks sellist prahti teistele, täpselt nagu ka ei soovitaks 3-400 eurise läpaka ostmist

Ma ka mitte, aga endiselt müüvad need maailmas retsilt. Kogu see konfi ladumine ja mõtisklemine on just täpselt seda - mõtte harjutus, eksperiment. Ärme jää sellesse kinni ja võta liiga isiklikult.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 23.02.2023 14:39:06, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 12:56:05 vasta tsitaadiga

Hogwars Legacy on hetkel ~38 eur Xboxile, AKS-is.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 13:49:56 vasta tsitaadiga

SKG, well color me surpised. I guess windowsi ja xboxi lähedussuhted annavad tunda.
PS5 hind on 65 nt. Üks pakkuja pakub 46 ringis ka, aga see on mingi hassle unless see on mingi uus viis kuidas mänge hangitakse konsoolidel millest ma midagi ei tea veel. Keegi teine ei paku igatahes...

THE GAME IS NOT TRANSFERRED AS A GAME KEY
NO KEY - You will receive an Account that will allow you to download the game.

TBH, väga ok oleks, kui xbox lubaks lihtsalt windwosi jooksutada. Ei oleks vaja midagi komplekteerida leiutada. Oleks default entry level pc defineeritud ja kogu moos.
Kuigi in fairness, full fledged Edge brauser ja seeläbi ka M365 office kasutamise võimalus juba loovad tavakasutajale varem konsoolidel enneolematuid võimalusi productivity osas.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 14:32:20 vasta tsitaadiga

Konsoolil Widnows ja Office? Milleks selline perverssus?
Lihtsalt Office ja neti jaoks kolbab ka sarnane junn: https://www.gmktec.com/products/intel-11th-jasper-lake-n5105-mini-pc-windows-11-pro

Oma emale ostsin sarnase, vahe voimsama, kuid mahub ka peopesale. Suure ATX kasti vajalikkus on eelmise kumnendi jaanuk.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 14:41:08 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

Kuigi in fairness, full fledged Edge brauser ja seeläbi ka M365 office kasutamise võimalus juba loovad tavakasutajale varem konsoolidel enneolematuid võimalusi productivity osas.


heh pole selle peale tulnudki, et boxi peal Edgega M365 online äppe proovida icon_biggrin.gif katsetan hiljem

Jupiteri ja ERR-i live tv-d olen küll vaadanud

_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 14:47:29 vasta tsitaadiga

No minu meelest oleks väga osta oma lapsele nt tänase IntelNUC asemele Xbox, kui ta saaks sellega oma kooliasjad tehtud.
MS family safety võimaldab mugavalt aega ja sisu reguleerida nii ,et selles osas on juba suht ok.

Link


Huvi pärast vaatasin, et mida Sony parental controls endast kujutavad. Suht meh, kui kaugelt ei saa seadet lahti teha, ainult graafiku alusel.
Aga noh, spending limits ja age restricted content on vähemalt kaetud.

Link

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 14:55:48 vasta tsitaadiga

Aeron, Kui ma ikka pean hakkama teise toa otsa tassima CAT5 kaablit selleks, et Sinu PC-ga netti saada, siis on raske nimetada samaväärseks kogemuseks. Kui Sa tood välja kasti, mis teoreetiliseks võibolla töötaks, aga mitte keegi mitte kunagi ei vali, siis ei ole see reaalne lahendus.
Miks ma suunasin enne otse Sinu vastu oli Sinu ergutamiseks, Sa tood välja pooleldi keedetud kartulid ja toore liha ja ütled, et see on restoranitoit. Konsoolid on valmis lahendus, mis on reaalselt rakendatavad.

Miks ma tõin enne välja profiili PC-d. Siis kindlasti ei kajasta nende 3 põhjal, mis ma vaatasin (Londiste, Erick, Aeron ja võime 4ndana ka lisada minu enda oma), et teoreetiliselt me räägime jah, et me võiksime 20 euro eest osta korpuse ja 10 eurose hiire ja klaviatuuri komplekti ja PSU võiks olla mingi hiina odavtootja, mis võib ja võib mitte õhku lennata ja maha põletada pool arvutit või pool elamist, siis praktika näitab midagi muud.
3 Corsairi, 1 Seasonic, Logitechi, Corsairi või mõne teise tuntud tootja hiir ja klaver. Korpustega sama teema.. Minu kõige odavam korpus on Phanteksi toodetud olnud, 20 euroga ma seda kahjuks ei saanud.

Need on need samad standardid mis on konsoolidel. Pakendit avades ei vaata vastu midagi mis meenutab neid 1990 - 2000 balti jaama turul olevaid odavaid hiina koopiaid. Pult on puhtalt maitse asi, kas meeldib MSi või Sony või kellegi kolmanda toodang (aga nende puhul samaväärsed puldid on sama kallid või veel kallimad). Mul olid aastaid tagasi mõned sellised kasutusel, Defenderi hiired, mis poole pealt arvasid, et nad nägid kummitust ja viisid kursori jumal teab kuhu, klaverid, milles karjus välja iga klahvivajutusega, et ma olen odav ja ebamugav või ka puldid, mis olid puldid ainult nime poolest. Kas see tähendab, et me võiks järeldada, et konsooli hinnale vastav PC on:

1) Odava ja ebakvaliteetse korpusega
2) Lärmakas
3) Kehvade osutusseadetega
4) Võimalikult suure arvu juhtmetega
5) potentsiaalselt kehva töökindlusega kuna PSU on selline nagu on

Siin kohal toon välja, et Londiste pakkumine ilmselt on suht realistlik, selle hinnaga ma olen seda meelt, et tõesti annab täitsa juba kokku panna PC, võimalik, et mitte ITX formaadis, aga väiksemat sorti ATX kindlasti.


Konsooli töötegemiseks/koolitöö tegemiseks tundub ikka suht punnitamine, läheb samasse kategooriasse, et mul kolleeg kunagi küsis kui ma ostsin sedaan Passati, et miks Sa universaali ei ostnud, küsisin siis vastu, et milleks. Tema vastus oli, et aga mis siis kui kunagi on vaja külmkappi vedada.

Ma paneks koolitööde osas suurema panuse Samsung DEX-le või muule analoogiline mis võimaldab telefoni monitoriga ühendada.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 15:11:05 vasta tsitaadiga

dexi ma katsetasin, kui mul S20 oli - päris tore asi, aga telefon läks tuliseks kui kurat. vbolla nüüd uute mudelitega asi parem.
_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 16:00:16 vasta tsitaadiga

MS Family Safety'ga saab nii Xboxi kui PC (Windows 10 & 11) sisu ning ajapiiranguid hallata. Väga hea ja mugav asi, mis tegelikult ka toimib nii nagu peab. Series S mängimiseks ja kooli töödeks odav/kasutatud läpakas peaks suht normaalne kombo olema.
_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 23.02.2023 16:58:31 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Need on need samad standardid mis on konsoolidel.
vähemalt su näiteks toodud klaviatuure võttes tegelikult ei ole, need on kõik kõrgema otsa kraam ja entusiastide pärusmaa.
konsoolivõrdluses võib samasse klassi panna mõne 200€ kontrolleri, xboxi elite näiteks icon_wink.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 17:23:50 vasta tsitaadiga

londiste, Ma klavereid ja hiiri võrreldes pigem viitasin sellele, et kuskilt jookseb alumine piir, kust keegi ei hakka allapoole langema. Tunnistan ausalt, et mul on ka üle mõistuse kallis klaver ja hiir (G502 X Plus & G915) See ei tähenda, et seal ongi kaks varianti 10 eurot ja 200 eurot. Pigem seda, et mõistlik valik on kuskil seal vahepeal.

Aeron, Ma enne üldse ei vaielnud isegi Sata või M.2. Üle vaid Ramless ja DDR Ramiga SSD osas (siin ei ole vahet kas Sata või M.2, mõlemal on mõlemad variandid) Ma ei hakanud ka välja tooma seda, et konsoolidel on kiiremad SSD-d kuna hetkel on see pigem selline mõttetu lisa PC puhul kuna Direct Storage on lapsekingades, aga ilma DDR-ta SSD-d ma täna OSile ei valiks.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 24.02.2023 00:00:42 vasta tsitaadiga

Mehed, te lähenete asjale täiesti valest otsast. Kas teil on kodus mingisugune vanem arvuti? Desktop või laptop, Mac või PC, aastaid 6-7 vana?

Sellele viskame otsa GeForce Now Ultimate paketi tellimuse kuueks kuuks - 100 EUR. Kes tahab, ostab lisaks osutusseadmeid. Masin mängib, nagu oleks seal RTX 3080 / RTX 4080, 8c/16t Ryzen, ilmselt 16-32GB RAM jne. 4K 120 fps, RTX efektid ja muud heeblid põhjas: https://www.tomshardware.com/news/geforce-now-ultimate-rtx-4080-tested

Ja viide on muide parem (120Hz modes 56ms, 240Hz modes 34ms), kui Xbox Series X saavutab lokaalselt 60 fps juures (90ms). Kõik. Visake oma konsoolidega lutsu.




icon_razz1.gif

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.02.2023 00:37:12 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et eelnev postitus illustreerib kenasti, mis on kellelegi mängimise juures tähtis.

Pole kordagi isegi mõelnud, mis fps või hz või ms peal mul mäng Xboxi peal jookseb. Kõik lihtsalt töötab kena pildiga ja naudin mängu, mitte benchimist või vingeid numbreid.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.02.2023 00:39:26 vasta tsitaadiga

isegi kui see on äge, on see rõvedalt kallis.
Kommentaarid: 292 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.02.2023 00:39:34 vasta tsitaadiga

SKG, sulle ilmsely kõlbaks siis odavam subscription!!! icon_smile.gif
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.02.2023 00:47:09 vasta tsitaadiga

Aeron, ei kõlba. Väldin subscription teenuseid nii palju kui vähegi võimalik.

Olen Geforece Now mõnda aega proovi pärast maksnud ja kasutanud, kuid siis ei olnud see selline lust ja lillepidu nagu eelkõneleja kirjeldas. Võibolla kui elada samas riigis, kus antud Nvidia serverid asuvad oleks kasutatav. Iirimaal ei olnud.
Halva neti kaela ka ajada ei saa.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."


viimati muutis SKG 24.02.2023 01:10:26, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 24.02.2023 00:58:34 vasta tsitaadiga

Kuna me räägime Eestist, siis Eestis on väga kasutatav. Viimati oli ping 40ms või alla. Ma mängisin tasuta tieri virtuaalmasinaga (GTX 1060 tase, 1080p 60 fps) World of Tanksi, mis on küll PvP competitive online shooter, aga arusaadavatel põhjustel ei nõua nii kibekiireid liigutusi nagu CS:GO vms. Ausalt öeldes mul oli suu veits lahti. Jah, hardcore mängurina tundsid vahet 120Hz G-sync local masina ja striimi vahel. Aga jitterit polnud üldse ja veidi pikema lagiga harjus loetud minutitega ja tulid sama head tulemused kui lokaalses masinas. Kui hakata juuksekarva poolitama, siis üle 100 mängu oleks kindlasti lokaalses masinas mõni % kangemad skoorid saanud. Kuid single player mängudes ma arvan, pole üldse mingit vahet tunda.

eShelobik, no mida tähendab rõvedalt kallis? Kui sa paneksid kokku 5800X3D + RTX 4080 masina, mis summadest räägime? 2000 EUR? Selle eest saad 5 aastat kõige kangema tieri Geforce Now'd, mis pakub hetkel sisuliselt sama perfi ja on kogu aeg ligipääsetav desktopilt, läpakalt, isegi nutitelefonilt. Kicker? Kui RTX 5000 välja tuleb 2a pärast, ei maksa upgrade sulle midagi.

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.02.2023 01:05:48 vasta tsitaadiga

Kui küsida tohib, kus HV foorumi vastav Geforce Now teema asub? Üritasin otsida - "geforce" ja annab tulemuseks 330 teemat. Geforce Now kohta ei leidnud ühtegi. Uskudes eelnevat haipi peaks tegu ülipopi asjaga olema ja omale kalli mänguarvuti ostavad koju ainult lollid. Kus on konks?
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 24.02.2023 01:14:34 vasta tsitaadiga

Arvutifoorumis meeldib inimestele isiklikke arvuteid ehitada ja omada?

OK, üks konks on. GeForce Now abil saab mängida vaid neid mänge, mis on neil toetatud mängude nimekirjas. PC inimestele tundub see ehk julm piirang (ma nt mängin päris palju Civ III aastast 2004, mida seal kindlasti ei ole). Aga konsoolikasutajad selliste asjadega ammu harjunud. Mõnel ilmselt võtab 1500+ toetatud mängu nimekiri isegi suu lahti: https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/games/

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.02.2023 01:18:39 vasta tsitaadiga

Selles ma ei kahtlegi.
Kuidas selle "väga kasutatava" teenuse populaarsus Eestis silma paistab? Või kui ei paista, siis miks?


5000 hulgast vaevu leidsin, mida mängida /s
https://www.xbox.com/en-IE/games/backward-compatibility

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 24.02.2023 01:32:48 vasta tsitaadiga

Kuidas sulle meeldib maksta 15 EUR mängude eest, mis tulid välja 2001-2005? icon_biggrin.gif

No hüva, ega PC peal ka neid päris tasuta ei saa.

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.02.2023 01:37:16 vasta tsitaadiga

Mina olin ka GFN tasuta testiga väga rahul kui kunagi ammu seda proovisin. Kirjutasin sellest isegi siin teemas või vb eelmises versioonis.
Tbh, ma ei tea miks see ei ole populaarsem. Mul on tunne, et siin on paar võimalikku vastust:
1. reklaami tundub üsna vähe olevat
2. pc ja konsoolid on tänasel hinnatasemel good enough
3. inimesed on emotsionaalsed olendid ja raske on võtta endale 200 € aastast teenust.

Fifat muide pole. Osad publisherid ikka ei taha koostööd teha.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.02.2023 01:41:46 vasta tsitaadiga

2 aastat tagasi ei kõlvanud GeForce Now küll isegi kassi saba alla. Sai natuke katsetatud, aga tunne oli nagu vaataks youtube videot (kvaliteedilt) ja lag andis tunda. Võibolla tõesti on asi suure hüppe edasi teinud, aga selle teenuse puhul mängib suurt rolli, kus sina asud, mis ühendus sul on, ja, kus NV serverid asuvad. Xbox Cloud Gamingut olen samuti proovinud ja kogemus oli veel hullem kui GF Now puhul. Lisaks pole teenus Eestis toetatud (nagu ka põhimõtteliselt kõik teised teenused konsoolidel - aastal 2023 on konsoolid endiselt kusagil aastas 2006 oma regioonipoliitikaga) ja tuli sahker-mahker teha, et asi üldse jooksma saada.
_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.02.2023 04:18:50 vasta tsitaadiga

Parendatud build:


Kuna mul ei olnud midagi teha, siis vaatasin oma buildi veel ja kriitikat ka.
Õppetunnid ja täiendused:

1. Emplaat jääb, aga juurde tuleb TP link WifiBT adapter (vaba PCIe pesa olemas, seega no problem)
2. Pose Box jahutiga jääb, sest reviewed on positiivsed, töötab üsna vaikselt ja T on load juures ~ 65 C
3. Mälu ja SSD vahetasid ära, sest oli kriitikat ja teises poes olid teised asjad odavamad
4. Korpus jääb, ei näe nii rõve valja kui mitmed latnernatiivid + tal on intake fan ees ja küljel/taga exaust, mis annab ilmselt üsna ok airflow ka.
5. Toide tuli Chieftech 80+ rated 500W
6. GPU jäi RX6600
7. OSi puhul siis jätan siia soovituse osta win 7 pro (https://www.wiresoft.ee/microsoft-windows-7-professional) 12 eur eest ja upgrade-ida 10 peale ja siis 11 peale.
8. Gamepadiks valisin seekord Speedlink Torid-i, mis oli huvitav leid mõistliku hinnaga. Xbox analoog, vähemalt 1 positiivse arvustusega ja tootjalt kes ei ole võõras vähemalt.
9. Hiire ja klaveri panin mingi entry level Delli, mis näeb viisakas välja ja ilmselt töötab.
TOT: ~ 677€ vs PS5@644 vs Xbxsx@568 €

Tbh, nüüd kui olen võtnud natuke rohkem aega ja mõned väikesed korrektuurid teha, siis ma tegelt olen üsna rahul tulemusega.
Positiivne üllatus oli ka Faunderi hinnatase, mis oli soodsam kui Galador ja seega selle buildiga ei ole väga suurese miinuses isegi vs konsoolid Eestis.
Olen avatud kriitikale ja mõtetele ning alustan ise sellega, et gamepad/hiir/klaver saaks olla etemad.

Foxxx kirjutas:
Aeron, Ma enne üldse ei vaielnud isegi Sata või M.2. Üle vaid Ramless ja DDR Ramiga SSD osas (siin ei ole vahet kas Sata või M.2, mõlemal on mõlemad variandid) Ma ei hakanud ka välja tooma seda, et konsoolidel on kiiremad SSD-d kuna hetkel on see pigem selline mõttetu lisa PC puhul kuna Direct Storage on lapsekingades, aga ilma DDR-ta SSD-d ma täna OSile ei valiks.

Ma sain aru jah, aga ma endiselt ei usu, et casual gameri seisukohast mingi oluline vahe sisse tuleb. Kas sul on kuskil mingi adekvaatne allikas näitaks vastupidist? Ma vahetasin SSD ära juba, aga mind huvitab lihtsalt.

Lõpetuseks uurisin natuke mängude hindu ka ja TLOU, Jakuza, Atomic Heart näol tundub, et PC suured title-id on ikka hulka odavamad enamasti. Vähemalt PC vs PS5 võrdluses.
Konsoolidele on tekkinud üksikud müüjad, kes ei müü mitte mängu vaid kontot kus see mäng on ja nemad on enamasti ikka natuke kallimad kui PC mängud oleks aga nende paari näite puhul ca 10 € kauguses...
TLOU 38 pc vs 49 ps5 (AKS)
AtomicHeart 40 pc vs 68 ps5 (AKS)
Like a Dragon Ishin! 45 pc vs 54 PS5 (AKS)

Väiksemate title-ite puhul olid hinnad sarnasemad. 20 € mängu puhul oli mõnel puhul PC paar € odavam.
Sample size on väike ja tundub ,et mõjutab ennekõike suuremaid title-id, aga mulle jääb sellest küll mulje, et mängud on endiselt kallimad konsoolidel.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 24.02.2023 17:22:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 138, 139, 140  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.