Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 128, 129, 130  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 51 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 35 ]
50/50
5%
 5%  [ 25 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 66 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 241 ]
hääli kokku : 418

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 13:15:27 vasta tsitaadiga

ma ei hakka siin mingit pikka eepost kirjutama. kui sa ei taha kaasa mõelda, siis ei taha. ma ei näe, et mu mõte sulle kohale jõuaks, ükskõik mida ma siia kirjutaks.

nagu ma ütlesin, sul on raskusi oma ninaotsast kaugemale vaatamisega.

_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 14:59:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ma ausõna ei saa aru, kuidas ilusti ettevalmistatud PC on vähem plug and play kui konsool? Palun selgita siis?
Puhas windowsi install, auto update on peal kõigil asjadel, steam on peal, big picture mode on launch. Nvidia driverid autoupdate-iga.
Mida ma seal täpselt manageerin? Rohkem kui konsoolil?

Kui võtta mängu X teema konsoolimängude foorumist, siis seal arutatake mängu sisu ja/või sisuliste probleemide üle.
Mängu X teemas arvutimängude foorumis on valdavalt postituste sisuks mängu tehnilised nüansid, probleemid jne.
icon_rolleyes.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 21.02.2023 15:45:44 vasta tsitaadiga

mind häirib konsoolide juures ainult see et puudub pagana kalveri ja hiire tugi (tüll jah tänapäeval olenevalt mängust ja konsoolist on need küll toetatud).
miks? peale aastaid proovimist ei saa ma pulte endale käe sisse... fcn vihkan pulte.. enamus mängudel..
Puldiga hea auto mägne mängida vms sarnast... fps mängudes lihtsalt.. mis kang mida teeb.. miks teeb jne.. minu jaoks ei ole intuitiivne ega kasutatav, sama tunne nagu vale käega süüa,kirjutada ja hiirt kasutada...
teismeline laps kasutas ja võttis asja suht omaks, nign ajal kui oli siin mõni aasta tagasi suur videokaartide puudus ja olukord kus olemasolev vidokaart müüdud, samas uut veel pole. pelasin lapsega xboxiga.
minu päästjaks oli xim apex - loomulikult mitte mingi pc tasemel latency ja tunnetus kuid kümneid kordi kasutatavam kui pult.
miagaad troll kellel nüüd näpud sügelevad kohe mu kõri kallale, et "tegelikult on asjad hoopis naa moodi" või "ma lihtsalt ei saa hakkama" vms... siis mind ei huvita. ma soovin, saada seiklusest osa (mingi mäng). kui see on konsoolil siis ka sellest tahaks osa saada. ma ei leia et just minu elus oleks puldi haldamine selline väärtus mille selgeks saamisele peaksin pühenduma et vahest mingi paar tundi destinyt vms pelada...
Lisaks konsoolile klaveri ja hiire tugi juba puhtalt trükkimise ja chattide jaoks min uarust vajalik... kurja kuida see loogiline et mängus on text chat ja siis hakkad puldiga ekraanil avanevas tähestikus mingit oma juttu koostama icon_eek.gif
Kuid tänapäevases (hindade) maailmas mingi lahja arvuti noorele mis piisav kooli tükkide jaoks ning mängimiseks konsool? rahaliselt suht win-win...
Konsoolidele jääb oma koht mida täita. Sama on PC'del.
my2cents...

_________________
Inflation Nation
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.02.2023 17:25:37 vasta tsitaadiga

renx09, good stuff. Sinu argument on pmt see,et see on nii, sest sina nii ütled.
Isegi kui ilusti küsida, siis ühtegi selgitust ei tule. Rääkides oma ninaotsa imetlemisest...

beastbeats arvad või päriselt tead? Ma ei käi seal. EI tea ja noh, vahe on sees, et kas ma käin sest sest ma ei saa mängida (mis vb vanasti oli case) vs äkki keegi annab mingi hea pointeri kuidas optimeerida veel paremaks juba töötavat asja, because I can.
DF ülevaateid vaadates ütleks , et tihti peale on konsoolidel ka ikaldusi, lihtsalt teha pole nendega mida peale leppimise...
Aga selles mõttes on selles ilmselt tõtt, et PC peal aeg-ajalt võib esineda mingeid veidrusi. Ma ise tõesti ei tea, sest pole aastaid midagi olnud või on olnud nii väikesed asjad, et ma enam ei mäleta või lahendan need oma teadmiste tõttu lihtsalt nii ruttu ära (või siis lepin, teades, et polegi midagi teha), et ei jää meelde lihtsalt.

jtz, "Kuid tänapäevases (hindade) maailmas mingi lahja arvuti noorele mis piisav kooli tükkide jaoks ning mängimiseks konsool? rahaliselt suht win-win..."
Ma arvan, et sul ei ole selle osas õigus. Põhjendan.
Odav PC maksab mingi ca 300 €. Integreeritud videoga kast.
Konsooli hind täna on hv.ee andmetel Eestis 650 €.
See teeb sulle budgetiks 950 €.

NB! Kui sul on PC_d nii või naa on ellu vaja, siis kui oled ostnud selle läbimõeldult, saad tegelikult pmt videokaarti hinnaga korraliku gaming PC.

Minu kokkupandud masin annab sulle PS5 like performace-i mängudes 550 € juures:
Kast: https://tinyurl.com/2zccq93z
Lahutea sealt GPU hind ja pane paarkümmend eurot juurde, et osta integreeritud GPU-ga CPU ja ongi koolitööde pc olemas.


Lisaks maksad Online eest konsoolidel kuutasu.
Lisaks PC peal oled viimased aastad saanud Epicust tasuta mänge iga kuu pmt.
Minu kataloog, mis maksis 0 €: https://tinyurl.com/2kfublkd

Kuna neid mänge enam eriti ei ole mida pc peal ei ole + emulatsioon ja hinnatase on sarnane (või retsilt soodsam, kui sinul on elus üldse PC-d vaja, mis 80-90% inimestel on), siis mul tekib paratamatult küsimus - milleks mulle konsool?
Vastus saab olla pmt see, et mul on sõpradel kõigil konsool olemas ja tahame koos mängida (kuigi x-play on ka levinumaks muutunud, nii, et enne tasub uurida, mida mängitakse ja kas playerpool on ühine) või siis on mulle tõesti nii oluline saada mängida Sony 1st party mänge esimese aasta jooksul rohkem, kui nt saada mängida 10 000+ ükskõik millist teist mängu.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 21.02.2023 17:35:35, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 17:28:24 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
renx09, good stuff. Sinu argument on pmt see,et see on nii, sest sina nii ütled.
Isegi kui ilusti küsida, siis ühtegi selgitust ei tule. Rääkides oma ninaotsa imetlemisest...


tf? icon_eek.gif kus mul selline argument oli??

_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.02.2023 17:30:36 vasta tsitaadiga

renx09, jah, sa ei ütle sõna otses mõttes, et see on nii, sest mina nii ütlen. Sa ütled selle asemel, et see on nii ja ma ei viitsi seletada, sest sa nii või naa ei kuula.
Ja kui pakutakse sulle sisendit millest arvata midagi vasu vaielda, siis on vastus "mingit pikka eepost kirjutama"...
Mis praktikas tähendab seda, et sa visaksid mingi arvamuse välja ning edasist diskussiooni sinu vaates selle sisu üle ei ole...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 17:33:41 vasta tsitaadiga

nonii, püüa nüüd jahtuda natuke. ma ei hakanud justnimelt vastu vaidlema, sest minu algne mõte ei jõudnud kohale ja ma ei näinud selle kordamisel mõtet. terve see teema on selline, et vaieldakse tuimalt oma müüri tagant. ma ei viitsi nii jahuda.
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.02.2023 17:37:46 vasta tsitaadiga

renx09 no ma siis küsin mitmendat korda, milline see algne mõte oli? mis tekitab sinus tunde, et see kohale ei jõudnud?
Arutelu, püüd mingi parema tõe poole, ongi selle teema point. Kui sa sellest protsessist osa ei taha võtta, siis oled sattundu valesse kohta icon_smile.gif
..aga mul on kõik hästi, aitäh muret tundmise pärast!

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 17:41:00 vasta tsitaadiga

algne mõte oli selles, et konsool on praegu rohkem pc sektoris kui kunagi varem, lisaks et tegemist on mugavusteenusega

üks algne mõte oli veel, et nii pc kui ka konsooli kasutajate ja nende vajaduste ning harjumuste variatsioon on väga suur

mulle tundub justkui, et sina vaatled ühte väga kitsast sihtgruppi

_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.02.2023 18:02:26 vasta tsitaadiga

Mis on see kontsentreeritud sõnum, mida sa nende väidetega üritad edasi anda ja millele sa toetud?
ot:
- konsool on praegu rohkem pc sektoris kui kunagi varem

Mida see täpselt tähendab? Et konsooli mängud on PC peal? Et konsool võtab PC sektorist kasutajaid üle rohkem kui kunagi varem? Midagi muud?
ot:
- nii pc kui ka konsooli kasutajate ja nende vajaduste ning harjumuste variatsioon on väga suur

Kindlasti on, aga antud teema ülesanne on leida ilmselt mängimise seisukohast kõige mõistlikum lahendus, mis kataks ära kõige suurema hulga inimeste vajaduse.
ot:
- mulle tundub justkui, et sina vaatled ühte väga kitsast sihtgruppi

Ma vaatan raha ja väärtust ennekõike ja kitsendan seda, et siia teemasse sobituda.
Ma ei räägi siin enamasti sellest, mida kõike muud saab PC-ga teha või kui äge ja kasulik hobi PC on, mis võib mõnel puhul aidata ka leiva lauale tuua.

Ma kontsentreerun inimestele kes on segmendis casual või gamer, kellel pole sugu ega vanust, aga on soov mängida.
Lihtsuse huvides kunagi panime paika võrdluse tegemiseks, et see keskmine gamer võiks nt vähemalt 10 mängu aastast mängida.
Vahepeal üritan ettekujutada milline on keskmise inimese elu/vajadus, et leida kohti kus oleks mõistlik vajadusi ja vahendeid ühtlustada -
nt enamikul meist on nii või naa mingi pc vajadus olemas (brauser, word/exel etc, koolitöö, kodust töötamine etc) ja kui see vajadus juba on, siis miks mitte mõelda seda rahuldades ka oma hobidele.
Nt ära selle asemel, et osta täielik juust CPU oma emaili arvutile, võta siis 50 € kallim mudel, mis suudab ka gamingus midagi korda saata jne. Hea gaming pc on ka hea tööloom, aga vastupidi ei pruugi olla.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 18:23:47 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
- Veel on olemas inimesed, kes kasutavad mängimiseks ainult konsooli ja pc-d näiteks töötegemiseks
See on lihtsalt mingi random väide, ilma mitte mingisuguse sisulise põhjenduseta. "Lihtsalt on nii". Neil oleks eriti mõistlik siis konsooli asemel normaalne video kaart ja pult osta ja oleks best of all worlds.

Ei ole random. See olen mina. icon_smile.gif Mis videokaardi ma oma töö laptopi panen? Voi mis videokaardi ma oma DeskMini X300 arvutisse panen? Molemad arvutid profiilis.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 18:33:00 vasta tsitaadiga

Mulle järjest rohkem tundub, et Aeron on idealist. Et õige oleks nii ja õige oleks naa, loomulikult, aga päris elu on midagi muud. Teema eesmärk on minu silmis pigem mõlema poole plusside ja miinuste kaalumine või ühisosa leidmine, mitte ühe ja ainuõige lahenduse väljaselgitamine. Sellist ühest lahendust pole olemas. Või, noh, oleks, kui inimesed oleks kõik ühesugused. Samas olen sinuga selles mõttes täiesti nõus, et pc on iga nurga alt paindlikum ja võimekam kui konsool, aga muutujaid on lihtsalt liiga palju.

- konsool on praegu rohkem pc sektoris kui kunagi varem = konsooliga saab teha rohkem pc asju kui kunagi varem: internetibrauser, klaveri ja hiire tugi, erinevad äpid (Spotify, Netflix, Youtube, Plex jpm)

Igaks juhuks kordan veel üle, et mina ei arva (ei ole kunagi arvanud), et konsool pc-st parem on.

_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 18:38:50 vasta tsitaadiga

Nii casual gamer siin
oman Laptopi ja xbox-i
tahan mängida siis võtan konsooli sest see on lihtsam...plaat sisse ja minek...või game pass ja seal on sit*aks mänge mida ma elus sees ei ostaks aga mida ma saan proovida ja mängida...
miks ma peaksin tahtma endale korterisse pc nurgaksest kus klõbistada klaverit...ei tahan mängida siis pult ja diivan sobib suurepäraselt
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 18:45:42 vasta tsitaadiga

Laifstaile kirjutas:
Nii casual gamer siin
oman Laptopi ja xbox-i
tahan mängida siis võtan konsooli sest see on lihtsam...plaat sisse ja minek...või game pass ja seal on sit*aks mänge mida ma elus sees ei ostaks aga mida ma saan proovida ja mängida...
miks ma peaksin tahtma endale korterisse pc nurgaksest kus klõbistada klaverit...ei tahan mängida siis pult ja diivan sobib suurepäraselt


Sest pult ei ole asenda mitte kunagi klaverit ja hiirt. Konsool + klaver ja hiir on juba teine tera samas, kui input on natukenegi PC moodi.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 19:09:58 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


tsitaat:
We’ve now signed a binding 10-year contract to bring Xbox games to Nintendo’s gamers. This is just part of our commitment to bring Xbox games and Activision titles like Call of Duty to more players on more platforms.


https://twitter.com/BradSmi/status/1627926790172811264?cxt=HHwWgIC9icyyx5ctAAAA

Kas see just kõige õigem teema on selle uudise jaoks, aga Xbox on nii konsooli kui PC maailmast läbi põimunud, et võib vast siin olla küll.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.02.2023 19:39:12 vasta tsitaadiga

SKG, ei see ei ole sina oma x300-ga. Kui oleks ainult töö arvuti, siis ma saaks aru küll ja siis sõltub asjaoludest. eGPU? Dualboot? suhted tööandjaga jne.
Laifstaile aga kui sul oleks OK GPU-ga laptop, siis saaksid täpselt neid samu asju teha, lihtsalt üks kolakas oleks majapidamises vähem ning ei peaks plaadi järgi poodi minema icon_smile.gif Gamepass ei oleks ka kohustuslik, sest sul oleks aasatega juba EPICust tasuta library umbes nagu mul:
Maksis 0 €: Minu 300+ Epicu mängu; see oleks võimalus, mitte kohustus muidugi.
...ja teistpidi, sul täna ei ole PC gaming võimalusi - dota/LOL, RTS, 4x jpm sellist, mida konsoolidel (eriti) pole. Kas sellele hinnale oled mõelnud?

renx09, idealist või mitte, mulle lihtsalt väga tugevalt tundub, et 80% inimeteste vajadused katab ära 1 läbimõeldud ost.
Need 20% jäävad ja leiavad igast imelkke põhjuseid, miks neil on just vaja X300-t iTX pc-d või miks nemad ei saa puldiga PC taga mängida.

Ja see on ok. Päeva lõpus on küsimus, mida me peame keskmiseks mängijaks.
Mina olen üritanud seda pigem üsna lihtsaks teha - minu jaoks on majapidamine kus mingi nutiseade vajalik, et arveid maksta ja aeg-ajalt koolitööd teha.
Ning kus esineb vähemalt 1 inimene kellel on soov midagi regulaarselt mängida.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 20:05:00 vasta tsitaadiga

Scart,
Seda ma ei vaidle...tõin välja enda vaate
HPN,
See on meeletult suur teema...Põhiline oleks, et see Sony/SIE kummardamine ära lõpeks igasuguste regulaatorite poolt oleks midagi huvitavat ja suurepärast sündinud juba...
Aeron,
Ja see oleks teine asi...aga Epic ei anna mulle sellist huvitavat kraami nagu The Ascent, Vampire Survivors, Forza Horizon 4/5, Weird West, TUNIC, Ori 2mängu...jne
Mind lihtsalt ei huvita pc mängimine....Isegi AoE II on konsoolil olemas ja mängitav...see annab isegi Wow.i tulemiseks head eeldused...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 21:14:24 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
renx09, mul on olnud nii ps3, ps4 kui lühiajaliselt switch. Kasseti aegadelt oli Dendi vist.
Ma ausõna ei saa aru, kuidas ilusti ettevalmistatud PC on vähem plug and play kui konsool? Palun selgita siis?
Puhas windowsi install, auto update on peal kõigil asjadel, steam on peal, big picture mode on launch. Nvidia driverid autoupdate-iga.
Mida ma seal täpselt manageerin? Rohkem kui konsoolil?

"ilusti ettevalmistatud PC" - kui midagi tuleb ettevalmistada, siis see pole plug-n-play.
Vastupidine kogemus - igasugu auto update kinni keeratud, kuna ei soovi ebameeldivaid ullatusi, kus inseenesest on draiveriuuendus toimunud, kus uusim AMD Adrenalin draiver asendati vanema versioogiga, mis omakorda AMD kontrollpaneeli katki tegi.

Aeron kirjutas:
- Suur hulk noori ei kasuta tänapäeval enam pc-d tänu telefonide ja tahvlite arengule
Tore, las nad siis mängivad telefonide või tahvlitega, ega nad siis konsooli ju kätte ei võta?

Seda oli vist moeldud sellega, et tahvel/telefon asendab arvuti funktsione, mis ei puuduta mangimist ja mangimise jaoks voib konsooli eelistada.

Aeron kirjutas:
- Lisaks on olemas ka inimesed, kes lisaks gamer pc-le soovivad mängimiseks ka konsooli kasutada
Selgita palun. Kas neil on mingi kaasasündinud vajadus kasutada seadet mida saab klassifitseerida konsooliks või on nad mis-informed selle osas mida PC endast tänapäeval kujutab? (nt arvavad, et pc-l ei saa puldiga mängida vms)

Moned, nagu naiteks mina, mangivad molemil platvormil. Ei kujuta Guild Wars mangimist konsoolil ette... samas kui on valida shooter/racing, siis mulle meeldib seda konsoolil rohkem teha.

Aeron kirjutas:
- See PC vs konsool on viimase 10 aasta jooksul väga palju muutunud, siia teemasse ei taha see ainult kuidagi kohale jõuda icon_razz.gif
Täpselt, konsoolid on rohkem pc kui kunagi varem halvas mõttes (erandiks on nende x86 arhitektuur, mis on hea asi) ja PC on way rohkem konsool selle heas mõttes (puldi tugi, töökindlus, konsooli mängud ka).

Miks see halb on? Seda lihtsam on arendus ja ilmselt ka konsool soodsam kui seal mingit eksootilist rauda pole.

Aeron kirjutas:
renx09, idealist või mitte, mulle lihtsalt väga tugevalt tundub, et 80% inimeteste vajadused katab ära 1 läbimõeldud ost.
Need 20% jäävad ja leiavad igast imelkke põhjuseid, miks neil on just vaja X300-t iTX pc-d või miks nemad ei saa puldiga PC taga mängida.

Need ei ole leitud imelikud pohjused, vaid taiesti valiidsed pohjused. Tundub, et sa ei suuda aktsepteerida, et teistel voib olla erinevaid soove ja eelistusi ja see sinu idealistlik "1 läbimõeldud ost" neile ei sobi. Vaata enda ninaotsast veidi kaugemale. See mis sinule tundub imelik, on teistele enesestmoistetav. Ja vastupidi.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.02.2023 23:13:02 vasta tsitaadiga

ot:
"ilusti ettevalmistatud PC" - kui midagi tuleb ettevalmistada, siis see pole plug-n-play.
Vastupidine kogemus - igasugu auto update kinni keeratud, kuna ei soovi ebameeldivaid ullatusi, kus inseenesest on draiveriuuendus toimunud, kus uusim AMD Adrenalin draiver asendati vanema versioogiga, mis omakorda AMD kontrollpaneeli katki tegi.

- ma olen täiesti valmis nentima, et pc on gramm keerulisem. Ilusti ettevalmistatud = windows peal, steam peal koos autostartupiga big picture mode-is; seda siis juhul kui eesmärk on konsoolilähedane kogemus.
Huvitav , et see driverite jama on. Ma just eile panin uue driveri peale sest avastasin, et mul on ca pool aastat olnud windows peal ja kõik oli töötanud integrated driveritelt - 0 jama sel perioodil. Miks torkima hakkasin oli see, et sisseehitatud FPS/latency info kuvati ekraanilt pooleldi välja ja ma mõtlesin, et tahaks panne selle GF experiencei poolt peale, kuna siis on õiges kohas vähemalt.
Ah jaa, tegelt valetan, Midnight Sunsi puhul andis "out of memory errorit", mida ei oleks juhtunud, kui mul oleks olnud peal Nvidia driverid oma uuendustega, aga näedsasiis...
ot:
Seda oli vist moeldud sellega, et tahvel/telefon asendab arvuti funktsione, mis ei puuduta mangimist ja mangimise jaoks voib konsooli eelistada.

- kirjutad kirjatükke pikemad kui 100 sõna tihti tabletil? Vb kui on klaviatuuriga isend siis küll. Muudel puhukudel vähe tõenäoline. Also, Office. Aga vb tõesti, kui koolis ei käi ja tööl pole vaja saab ilma hakkama. Kuidas see ID tarkvara tänapäeval funkab ei tea tabletitel.
ot:
Moned, nagu naiteks mina, mangivad molemil platvormil. Ei kujuta Guild Wars mangimist konsoolil ette... samas kui on valida shooter/racing, siis mulle meeldib seda konsoolil rohkem teha.

- mida sa täpselt saad konsoolil rohkem kui PC-lt? Nostalgiat, sest oled senini teinud seda konsoolil?
ot:
Miks see halb on? Seda lihtsam on arendus ja ilmselt ka konsool soodsam kui seal mingit eksootilist rauda pole.

- väljendasin ilmselt ebaselgelt, ma mõtlesin, et konsoolid on adapteerinud mõned pc halvad omadused - nt katkiste mängude reliisimine, day 1 update-id jne (erandiks oli x86 arhitektuur, mis on hea asi),
ot:
Need ei ole leitud imelikud pohjused, vaid taiesti valiidsed pohjused. Tundub, et sa ei suuda aktsepteerida, et teistel voib olla erinevaid soove ja eelistusi ja see sinu idealistlik "1 läbimõeldud ost" neile ei sobi. Vaata enda ninaotsast veidi kaugemale. See mis sinule tundub imelik, on teistele enesestmoistetav. Ja vastupidi.

- millised need valiidsed põhjused nüüd täpselt on? Kas tõsisimi väidad mulle, et casual gameril on hoolikalt läbimõeldud custom itx kast ja me peaksime "normist rääkides" arvestama sellega, et vb kõigil nendel (hästi paljudel nähtavasti) itx vendadel on selline mure, et korralik GPU ei mahu sinna ära?

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 22.02.2023 01:51:10, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 23:34:41 vasta tsitaadiga

Laifstaile kirjutas:
tahan mängida siis võtan konsooli sest see on lihtsam...plaat sisse ja minek...või game pass ja seal on sit*aks mänge mida ma elus sees ei ostaks aga mida ma saan proovida ja mängida...
miks ma peaksin tahtma endale korterisse pc nurgaksest kus klõbistada klaverit...ei tahan mängida siis pult ja diivan sobib suurepäraselt
game pass(id) on ka pc-l.
kes käsib klaveriga mängida, puldid töötavad väga sujuvalt juba üsna pikalt.
Laifstaile kirjutas:
Ja see oleks teine asi...aga Epic ei anna mulle sellist huvitavat kraami nagu The Ascent, Vampire Survivors, Forza Horizon 4/5, Weird West, TUNIC, Ori 2mängu...jne
game pass annab ilusasti need kõik ju, milles küsimus?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 08:33:32 vasta tsitaadiga

londiste,
ma tean seda...aga kui mul naine on arvutis ja filmi vaatab...ja ma mängida tahan...mis siis
teine osa oli mõeldud, et just selliseid huvitavaid asju ma erinevalt epicu-st saan ma GP-st....
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 08:59:17 vasta tsitaadiga

Aeron-i Galadori konf oli muidugi tase omaette... ma tahaks ausalt näha Sind sellist asja endale ostmas. Lisaks puudub sealt pult ja klaviatuur + hiir.
Toide on ikka selline noname mida annab leida, korpused on ikkagi tänapäeva konsoolidel korralikud, Sa ei saa sinna kõrvale panna midagi mis puhtalt hingamise peale kukub kokku. Ja no 8gb RAM, PC peal? Tõesti? Nagu reaalselt? Mida see sul jooksutab, Minesweeperit või? PC pole pooltki nii barebone OSi osas kui konsool. OSi litsents ka kui sa just ei taha Linux gamingut harrastama hakata.

Proovi palun uuesti.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 09:12:18 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

ot:
Seda oli vist moeldud sellega, et tahvel/telefon asendab arvuti funktsione, mis ei puuduta mangimist ja mangimise jaoks voib konsooli eelistada.

- kirjutad kirjatükke pikemad kui 100 sõna tihti tabletil? Vb kui on klaviatuuriga isend siis küll. Muudel puhukudel vähe tõenäoline. Also, Office. Aga vb tõesti, kui koolis ei käi ja tööl pole vaja saab ilma hakkama. Kuidas see ID tarkvara tänapäeval funkab ei tea tabletitel.


Tuleb välja, et sind pigistab hoopis teadmiste puudus? Mina olen seoses oma tööga näinud mitmeid turu-uuringuid ca 4-5 aastat tagasi, kus oli välja toodud tugev trend noorte nutiseadmete kasutamises igapäevatoiminguteks. Samuti on mul enda kõige vanem laps 17 ja ka paljude sõprade tuttavate lapsed on just täiskasvanud saanud või kohe saamas. Trend on selgelt näha. PC-d/läpakat kasutatakse ainult hädaolukorras, näiteks mahukamate koolitööde jaoks. Meedia tarbimine on viimase 10 aastaga palju muutunud. Jällegi, siia teemasse ei taha see kuidagi kohale jõuda.

Lisaks, nii Office (M365) kui ka Digidoc töötavad Androidi peal suurepäraselt. Oletan, et ka iOS-i peal, ei ole sellega täpselt kursis.

Aeron kirjutas:

ot:
Need ei ole leitud imelikud pohjused, vaid taiesti valiidsed pohjused. Tundub, et sa ei suuda aktsepteerida, et teistel voib olla erinevaid soove ja eelistusi ja see sinu idealistlik "1 läbimõeldud ost" neile ei sobi. Vaata enda ninaotsast veidi kaugemale. See mis sinule tundub imelik, on teistele enesestmoistetav. Ja vastupidi.

- millised need valiidsed põhjused nüüd täpselt on? Kas tõsisimi väidad mulle, et casual gameril on hoolikalt läbimõeldud custom itx kast ja me peaksime "normist rääkides" arvestama sellega, et vb kõigil nendel (hästi paljudel nähtavasti) itx vendadel on selline mure, et korralik GPU ei mahu sinna ära?


jälle oled oma idealismi mullis @bold


Minul on selline lahendus - gamer pc/tööarvuti + tv & konsool. ma ütleks, et vägagi läbimõeldud lahendus icon_rolleyes.gif esiteks, saab paralleelselt pc-d ja konsooli kasutada, sest ma ei ole ainuke, kes mängida tahab. teiseks, vahest on endalgi mugavam konsooliga mängida, näiteks (tegin boldiks, et sa saaks aru, et see on suvaline näide) kui vend külas, siis kahekesi FIFA-t teha vms. praegu kaalun varianti, et kvm switchiga tööasjad ainult tööläpakas teha ja oma arvuti jääb ainult gamingu ja meedia jaoks.

Su allkiri kõneleb tõtt.

_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 09:44:17 vasta tsitaadiga

Laifstaile kirjutas:
aga kui mul naine on arvutis ja filmi vaatab...ja ma mängida tahan...mis siis
kuidas nende nišikasutusjuhtudega oligi? kes see ikka arvutist filmi vaatab, telekast vaadatakse filmi ja selle tõttu konsooliga mängida mitte saamine on ikka palju tavalisem juhus icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.02.2023 10:45:36 vasta tsitaadiga

Foxxx, selles galadori konfis - nagu eeldan, et ka juurde pandud kommentaarist nägid - on 100 EUR õhku veel sees just nendeks muudatusteks mis igaüht kõnetavad.

Odvaim cheiftechi toide oli ca 10 EUR kallim, klaviatuur ja hiire mingid no thrills komplektid on alates 30 eurost ca. Ka 8 Gb lisa ram mahuks ära. OS osas eks igaüks ise otsustab...

Laifstaile, tänapäeva telekates on ju kõigis pmt Netflix sisse ehitatud vist ja mingi meedia palyer, mis saab plexist aru. Peaks saama ju mängida arvutis ja telekat vaadata samal ajal...

Lisaks, erinevalt konsoolist saad pc-le teise ekraani ühendada ja heli ouputi defineerida ning saab samal ajal 1s seadmes vaadata filmi ja mängida.

renx09, teen sulle äkki pilti siis kohe nendest noortest? Ma olen 3 päeval nädalas TÜs, Maci ja PC on siin n+1, tabeleid pmt mitte ja mobiil-id on kõigil taskus. Olen nõus, ülikooli saanud ei ole enamus.

Ma ei kahtle, et inimesed valdavalt mobiilis elavad, aga asjalikke asju tehakse minu kogemusel endiselt natuke suurema ekraani ja klaviatuuriga. Muide üllatavalt palju kirjutatakse märkmeid käsitsi!

Oot mis mullis ma nüüd kinni olen? Ega mina ei väitnud, et itx on täiesti tavapärane lahendus...

Kus juures, kui eraldi tahta mängida, siis ma näen küll, et konsool võiks olla kas või vahelduse mõttes 2ndary seadmeks! thumbs_up.gif

Muide, kuidas konsoolidel parental controls on? Erkaaniaja andmine lähedalt ja kaugelt? Sisu kontroll mängude ja brauseri osas?

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 22.02.2023 11:29:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 10:52:15 vasta tsitaadiga

tõsi, ülikoolides tahvlitega ei käida ja seda ma pole väitnudki

parental controli pole isiklikult vaja läinud, meil käib see suusõnaliselt ja toimib, kaasa arvatud sisu kontroll Youtube, Plexi ja mängude osas

muidu Xbox Family settings äpp on täitsa olemas

_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 11:06:06 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:

"ilusti ettevalmistatud PC" - kui midagi tuleb ettevalmistada, siis see pole plug-n-play.


Ei ole ka tänapäevane konsool selline kus paned plaadi või kasseti sisse, vajutad powerit ja läheb mäng kohe tööle. Tood konsooli koju siis samamoodi on initial setup oma regioonide, kasutaja kontode, wifi või kaabliga ühendamise ja miljoni settinguga. Mängudega sama teema - popimate mängudega 100 aastat install mitte "plaat sisse ja mängid".

Lisanüanss PC puhul - kui algne mäng ribadeks mängitud siis võimalik kasutada või luua ise mod'e ja trainereid, et sada korda mängitud asja hoopis teistmoodi kogeda.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 11:11:01 vasta tsitaadiga

kas "plaat sisse" on üldse tänapäeval enam thing? afaik ps5 (ja xsx) kasutavad plaati installi ajal baasdata allikana ja mängimise ajal ainult litsentsi kontrolliks.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 11:14:19 vasta tsitaadiga

mina nägin plaate viimati xbox 360 ajal, peale seda pole enam ühtegi plaati tarbinud, ei pc ega ka konsooli peal

samas, nagu ka siit teemast lugeda võib, osad kasutavad siiani - harjumuse asi vist

_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 11:19:36 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kas "plaat sisse" on üldse tänapäeval enam thing?


Üldjuhul polegi - ehk seda enam ei päde seisukoht, et konsooliga vajutad korra nuppu ja ei pea millelegi rohkem mõtlema.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 13:44:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Tood konsooli koju siis samamoodi on initial setup oma regioonide, kasutaja kontode, wifi või kaabliga ühendamise ja miljoni settinguga.
Mängudega sama teema - popimate mängudega 100 aastat install mitte "plaat sisse ja mängid".

Uue PS5 konsooli karbist välja võtmine, juhtmete ühendamine ja olemasoleva kasutajakonto ning Wi-Fi paroolide sisetamine võttis aega alla poole tunni.
Mis need "miljon settingut" konsoolil on?
Rahus saad default settingutega mängida; personaalsema kogemuse saamiseks võid paari asja proovida/katsetamiseks muuta.
Lähiminevikust meenuvad vaid Cyberpunk'i ja FF VII Remake PS4 versioonid, kus install ja play kettad eraldi - muidu võtab max 30min. mängu HDD'le installimine aega, enne kui saad mängima hakata.

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 16:40:00 vasta tsitaadiga

Aeron, Meelepärased muudatused?

Alustame korpusest, selle korpusega kohe kindlasti ei ole võimalik saavutada vaikset gaming arvutit - kui vajad abi korpuse valikus, siis youtubest leiad abi Gamers Nexuse käest.
Puudub pult + 70 eurot + klaver ja hiir kuna need on PC puhul vajalikud osutusseadmed.
Emaplaadil puudub nii BT kui Wifi tugi, palun leia sobiv asendus.
Ram, 16gb rami on täna paljude mängude miinimum nõue, loota, et 8gb on konsoolile reaalne konkurent on ikka puhas fantaasia.
SSD - väike maht + puudub ram, OSi kettaks sobimatu.
Toidet juba mainisin - abi saad siit: https://cultists.network/140/psu-tier-list/
Inteli Stock cooler üldiselt selles generatsioonis ei ole vaikne, selles korpuses veel vähem.


Äkki proovid veel ühe korra ja seekord ei topi selgelt prügi sinna kasti, mis ei ole võrdväärne isegi natuke PS5-ga.

Ma ei usu elusees, et Sa ise ostaksid sellise PC.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 16:46:02 vasta tsitaadiga

Foxxx, PS5 peaks vaikne olema? icon_lol.gif
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 17:36:11 vasta tsitaadiga

Dev Grex, Minu oma on vaikne. Kas ei peaks olema?
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 18:01:49 vasta tsitaadiga

Minu PS5 näiteks teeb coil whine'i. Õhtuti (ilma kõrvaklappideta), kui ümerringi on vaikus, muutub päris häirivaks, kuna selle sagedus muutub vastavalt sellele, mis ekraanil toimub.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 18:16:05 vasta tsitaadiga

minu series x on ka hääletu, series s osas ei tea rääkida
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 18:17:30 vasta tsitaadiga

HPN, Coilwhine oli mul alguses, hiljem kadus ära. Coilwhine on selles suhtes täielik loterii. Mul on igas hinnaklassis PC komponentidega seda olnud, minul on ajas see jäänud tavaliselt vaiksemaks, osadel on vähe, osadel rohkem. Peaauhinnaks on, et sain oma suhteliselt kalli emaplaadiga selle kaasa icon_biggrin.gif Seda pole nagu põhjust eriti tihti vahetada.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 21:23:40 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
ot:
Seda oli vist moeldud sellega, et tahvel/telefon asendab arvuti funktsione, mis ei puuduta mangimist ja mangimise jaoks voib konsooli eelistada.

- kirjutad kirjatükke pikemad kui 100 sõna tihti tabletil? Vb kui on klaviatuuriga isend siis küll. Muudel puhukudel vähe tõenäoline. Also, Office. Aga vb tõesti, kui koolis ei käi ja tööl pole vaja saab ilma hakkama. Kuidas see ID tarkvara tänapäeval funkab ei tea tabletitel.

Ma ei tea, aga ma arvan, et need, kes tahvli/telefoniga rahul on ja arvutist puudust ei tunne, siis neile nii sobibki.
Jah, mina isiklikult kirjutan foorumis enemasti telefonist. Telefonis olen Smart-ID kasutanud: www.smart-id.com

Aeron kirjutas:
ot:
Moned, nagu naiteks mina, mangivad molemil platvormil. Ei kujuta Guild Wars mangimist konsoolil ette... samas kui on valida shooter/racing, siis mulle meeldib seda konsoolil rohkem teha.

- mida sa täpselt saad konsoolil rohkem kui PC-lt? Nostalgiat, sest oled senini teinud seda konsoolil?

Lemmikmangud, mida arvutil ei ole, ega tule. Konsool on lihtsam ja lollikindlam kui arvuti, sest seal puuduvad OSi ja draiverite isearasused. Kui mul laps mangida soovib, siis vanuse tottu ei laseks ma teda omapead arvuti lahedusse, konsool seevastu on turvalisem valik. Soodsam kui samavaarne manguarvuti. Ostsin oma Xboxi 499 eur eest. PS5 voin osta hetkel 449 eest. Konsool on mul elutoas suure teleri taga, arvutit ma sinna uhendada ei soovi. Eks neid pohjuseid ole veelgi, mis omakorda moodustavad suurema kogumiku ja see ongi minu jaoks otsustav.

Samuti on minult paari viimase aasta jooksul nou ja abi kusitud, kas osta lapsele manguarvuti voi konsool, olen alati konsooli soovitanud, sest seda ei pea keegi kokku panema, installima ja probleemide tekkel ei tulda tagasi kokkupanija juurde. Poest valmis manguarvuti komplekt osta laheb veelgi kallimaks. Samuti on konsooliga 6-7 aastat "rahu majas", sest sinu eest on mangude haalestamise too ara tehtud.

Aeron kirjutas:
ot:
Need ei ole leitud imelikud pohjused, vaid taiesti valiidsed pohjused. Tundub, et sa ei suuda aktsepteerida, et teistel voib olla erinevaid soove ja eelistusi ja see sinu idealistlik "1 läbimõeldud ost" neile ei sobi. Vaata enda ninaotsast veidi kaugemale. See mis sinule tundub imelik, on teistele enesestmoistetav. Ja vastupidi.

- millised need valiidsed põhjused nüüd täpselt on? Kas tõsisimi väidad mulle, et casual gameril on hoolikalt läbimõeldud custom itx kast ja me peaksime "normist rääkides" arvestama sellega, et vb kõigil nendel (hästi paljudel nähtavasti) itx vendadel on selline mure, et korralik GPU ei mahu sinna ära?

ITX pole kindlasti "norm", kuid miniarvutid pole ammu enam erandid ja integreeritud videoga laptopid veelgi populaarsemad.

Auron kirjutas:
SKG kirjutas:

"ilusti ettevalmistatud PC" - kui midagi tuleb ettevalmistada, siis see pole plug-n-play.


Ei ole ka tänapäevane konsool selline kus paned plaadi või kasseti sisse, vajutad powerit ja läheb mäng kohe tööle. Tood konsooli koju siis samamoodi on initial setup oma regioonide, kasutaja kontode, wifi või kaabliga ühendamise ja miljoni settinguga. Mängudega sama teema - popimate mängudega 100 aastat install mitte "plaat sisse ja mängid".

Jah, selline toesti pole nagu kasseti voi PS1/2 aegadel.
Aga seevastu pole enam vaja plaatidega jamada nagu vanasti. Mangud on digitaalsed, saab alla laadida omale sobival ajal, pole vaja seda installi oodata. Koik uuendused tehakse samuti taustal. Moned kuud tagasi ostsin Xboxi, ei olnud miljoneid settinguid.
Xbox Series X Initial Setup Dashboard and Gameplay: https://www.youtube.com/watch?v=df-3QsjPNaY
Foxxx kirjutas:
Aeron-i Galadori konf oli muidugi tase omaette... ma tahaks ausalt näha Sind sellist asja endale ostmas. Lisaks puudub sealt pult ja klaviatuur + hiir.
Toide on ikka selline noname mida annab leida, korpused on ikkagi tänapäeva konsoolidel korralikud, Sa ei saa sinna kõrvale panna midagi mis puhtalt hingamise peale kukub kokku. Ja no 8gb RAM, PC peal? Tõesti? Nagu reaalselt? Mida see sul jooksutab, Minesweeperit või? PC pole pooltki nii barebone OSi osas kui konsool. OSi litsents ka kui sa just ei taha Linux gamingut harrastama hakata.

Proovi palun uuesti.

Samuti on seal 512GB SSD. Konsooliga vorreldes voiks seal komplektis 1TB olla.

Aga reaalselt sellise toiteplokiga masinat ei ostaks ega soovitaks kellelegi icon_lol.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.02.2023 23:42:22 vasta tsitaadiga

Foxxx, mõned kommentaarid ja mõtted sinu kriitikale...
1. sellel kastil on üks külje ja üks tagumine ventika ava, ma arvan, et selle energia tarbega kasti jaoks on ok.
2. wifit ma ei pea kasti juures oluliseks (enamasti istub nii või naa ühes kohas asi) ja BT dongle makstab ca 5 €, kui vaja peaks olema.
3. mälu osas olgu, 41,3 € on Gskill set. /hinnale otsa +17 €)
4. 1Tb ketas on 53,9 € või € see lisab 20 €, kuigi ma arvan, et 500ga saab ka hakkama vajadusel. 60 € juures on ka 1TB alternatiive, aga ma ei pea seda vajalikuks.
5. Selle kasti power draw on kuskil 270-280W, ma arvan, et kui me skaleerime ca 2x üle selle, siis pole eriti vahet, mis toide seal on. Vb Xilance-i 8 € kallim toide annaks rahulikuma une. Kena oleks muidugi mingi vähemalt bronze ratinguga asi... Vaatsin veel ringi ja Xilance 550W sama hinnaga on Cheiftechi 80+ ratinguga toide, see oleks ilmselt ka täiesti ammendav.

Kus me nüüd siis rahaliselt oleme:
Enne oli 546, +17 on mälud, +20 on suurem ssd, psu vb +8, aga pigem mitte. Seega 573 €. A, +5 € BT donglei eest ka. 578 €.
Klaviatuuri ja hiire osas algavad wireless combod kuskil 11 € noname'ist, antud juhul ma paneks kaasa vb 22 € noname komplekti millel on taustavalgus ka.
Puldi osas, mulle ei meeldi eriti ei DS4 ega DS5, kuna imo sony kooste on crap. Puldid nagisevad väänates, akud lähevad läbi, stick drift, viletsad kangid etc. Mul ei pidanud kumbki vastu üle 1a.
Xbox 360 wirelss puldid peavad osad tänini vastu. I guess neid enam ei saa. Tundub, et vahet pole mida ostad, 50 € peab puldi eest välja käima ikka siis on valikus xbox core wireless või ds4 või logitechi 710W. Vb peaks ise ka proovima seda, tundub ok pult.
Ehk siis me oleme nüüd 578 + 22 +50 täpselt 650 € juures.

Nüüd veel küsimus ainult mida OSiga teha ja ma ei ole kindel mida siin arvata.
Everyday use (brauser) ja gaming mõttes ma olen tegelt suht kindel, et linux ajaks asja ära, aga casuali mõttes.. pigem ikka windows?
Kust osta, oleneb moraalitundest, aga mina olen eraisikuna oma key-d saanud kõik ebay-st ja üle 10 € per võti pole maksnud.
Eks igaühele oma.... Kui poest osta läheb ca 110 otsa.

Kui OS osas lähed Eesti lampi poe teed, siis läheb eelarve lõhki, samas kui sul kunagi oli arvuti, millel oli kas või windows 7 peal, siis tasuta upgrade variant on ikka retsilt olnud. Kui seda ostu vaadata pikemalt kui 1 konsooli generatsioon, siis vb pole väga vigagi. Kosnooli peals maksad online-i tasuga selle kinni.

Kokkuvõttes oleme hinnaga umbes samas augus, aga nagu ikka, on see dünaamika olnud muutumises. Raua hinnad olid vahepeal jubedad ning varsti on konsoolidel tulemas refresh, mis paneb uuesti arvutama. Huvitav on see puhtalt TFLOPse vaadates võiks tänapäeval ka 980TI GTXiga hakkama saada, aga noh , igast DLSSid ja RTXid ikka teevad vahe sisse. Eks natuke oleneb taluvusest ka.
Ütleme nii, et mängimata ei jääks: https://www.youtube.com/watch?v=6o0xlEJSK0Y

SKG, ...
tsitaat:
Ma ei tea, aga ma arvan, et need, kes tahvli/telefoniga rahul on ja arvutist puudust ei tunne, siis neile nii sobibki.

Ma päriselt arvan, et koolilapsed/üliõpilased tänapäeval pigem kasutavad PC-d või MACi, aga ei ole statistikat uurinud. Täiskasvanute puhul muidugi on pilt kirjum. Whow knows...

tsitaat:
Lemmikmangud, mida arvutil ei ole, ega tule.

Sa ikka mõistad, et see töötab mõlemat pidi ja PC sortiment on OI OI OI kui palju suurem on ju? Isiklikul tasandil saan aru, selle võrdluse kontekstis pigem halb näide.

tsitaat:
Konsool on lihtsam ja lollikindlam kui arvuti, sest seal puuduvad OSi ja draiverite isearasused. Kui mul laps mangida soovib, siis vanuse tottu ei laseks ma teda omapead arvuti lahedusse, konsool seevastu on turvalisem valik.

Dunno, mul on MS family asi peal PC peal ja minu 12 aastane ei saa seal midagi pekki keerata. Ega ta ei tahagi midagi muud seal teha peale mängimise.
Aga selles mõttes olen nõus, et konsool on tiba lollikindlam. Xboxi on ka vist family safety, aga kuidas Sonyl on parental control? Ma pc peal saan mobiilist anda lapsele arvutiaega nt.
tsitaat:
Soodsam kui samavaarne manguarvuti. Ostsin oma Xboxi 499 eur eest. PS5 voin osta hetkel 449 eest. Konsool on mul elutoas suure teleri taga, arvutit ma sinna uhendada ei soovi. Eks neid pohjuseid ole veelgi, mis omakorda moodustavad suurema kogumiku ja see ongi minu jaoks otsustav.

Kui lapsele ja ainult mängimseks, siis selles kontekstis saan hästi aru, kuigi samas ilmselt saaks entusiast seda asja pc peal ka lahendada huvitavalt - nt proxmox ja virtuaalsed masinad, kuhu sisse logida nt steam linkiga vms (mis vist on samsa telekatesse lausa sisse ehitatud nüüd?) Ilmselt tuleks soodsam, aga nõuab jälle sinult rohkem oluliselt + sinu väidetavaid lemmik mänge ei oleks. See oli uitmõte lihtsalt...
tsitaat:
Samuti on minult paari viimase aasta jooksul nou ja abi kusitud, kas osta lapsele manguarvuti voi konsool, olen alati konsooli soovitanud, sest seda ei pea keegi kokku panema, installima ja probleemide tekkel ei tulda tagasi kokkupanija juurde. Poest valmis manguarvuti komplekt osta laheb veelgi kallimaks. Samuti on konsooliga 6-7 aastat "rahu majas", sest sinu eest on mangude haalestamise too ara tehtud.

Hmm mõistan seda hästi, aga kas arvad, et oleks halvem kui laseksid neil õppida pc-d kasutama ja juba ise etteöeldes, et sina ei tule troubleshootima. Kasulik oskus. Lapsed õpivad ruttu ka. Lisaks ma enne küsiks ka, et kui vanad lapsed ja mis neile meeldib. See ka loeb.
tsitaat:
ITX pole kindlasti "norm", kuid miniarvutid pole ammu enam erandid ja integreeritud videoga laptopid veelgi populaarsemad.

Miniarvutid ja integreeritud videoga läpakad on täiesti erinevad loomad. Miniarvutid on kindlasti popimad kui aastaid tagasi, aga ma *PUUSALT* pakun, et nad on ikka mingi 1:20 suhtega vs tavalised vb veel vähem. In videoga laptopid muidugi on pmt igal pool. Ega seal muud ravi polegi kui usb-c ext GPU, kui muu raud vähegi kannatab.
tsitaat:
Samuti on seal 512GB SSD. Konsooliga vorreldes voiks seal komplektis 1TB olla.

Muutsin ära juba. Oli mulje, et on 512, aga tegelt on mingi eriti imelik suurus. PS5 oli vist mingi 800 GB vms?

E:
Muide, veel suurepäraseid mõtteid. Sul on tegelikult võimalus osta täitsa kenasti poest endale nt windows 7 professional.
ULR: https://www.wiresoft.ee/operatsioonisuesteemid/windows-7/
Maksab 12 eur ja selle saad sa uuendada rahus windows 10 peale, mille saad omakorda uuendada rahus Windows 11 peale.
36 € saab ka windows 10 pro, kui see 7-> 10 upgrade asi peaks kunagi ära lõppema.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 23:49:07 vasta tsitaadiga

Mida iganes, 11€ noname klaviatuuri/hiire kombo osta arvutile, bt dongle jne Norm ainete all icon_lol.gif
Ps5/xboxi pult ikka väga head ja kvaliteetsed.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.02.2023 23:56:46 vasta tsitaadiga

sisukas. tänud.
_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 00:26:07 vasta tsitaadiga

Aeron, ma "isiklikul tasandil" vastasingi, kuna see oli sinu küsimus ("mida sa täpselt saad konsoolil rohkem kui PC-lt? Nostalgiat, sest oled senini teinud seda konsoolil?").

Mina ei soovi enam kellelegi arvutit kokku panna, sest ei soovi võtta seda vastutust, et see kompott kõik ka probleemideta töötab. Elu näitab, et alati ei tööta.

PS5 ja XSX omavad 1TB sisemist mälu, kuid mängude jaoks kasutatatv on üle 800GB. Samamoodi kui paned PC-sse 1TB SSD, siis peale OS ja äppide installi jääb mängude jaoks alla 900GB. See tundub minimaalne, poole väiksema SSD peale eriti mänge ei mahu kui just ainult vanemaid mänge ei mängi.

"Miniarvutid ja integreeritud videoga läpakad on täiesti erinevad loomad." - loomulikult, kuid nad on samas paadis, kuna GPU-d sinna mõistlikul viisil ei lisa. Ehk siis ei päde see väide, et lisa ainult GPU ja ongi konsooliga võrdväärne mänguarvuti valmis.

"Ega seal muud ravi polegi kui usb-c ext GPU, kui muu raud vähegi kannatab" - tood ehk konkreetseid näiteid, koos maksumusega?

Ja see 10 eur Windows key... heh, sellega oli eelmine nädal "tore" kogemus. Naaber mul gamer, kuid arvuti rauast ja Windowsist suurt ei jaga. Kutsus appi Windowsi re-installima, kuigi olin eelnevalt öelnud, et sellega saab ta ise ka hakkama. Ei saanud, suutis ikka vanad partitsioonid alles jätta icon_mad.gif Tal oli samamoodi mingi odav key ostetud kunagi, enam ei aktiveerunud. Kasutasime aktiveerimist telefoni teel. Microsoft saatis pikalt. Ütles, et see key on kehtetu! Pöördu müüja poole! Ostetud väidetavalt mingi Dev Key Shop kaudu. Et siis jah. Selline kogemus. Soovitasin legaalseid kanaleid pidi Windows osta, selle asemel, et mingitele huijaritele 10 eur kanda, kes hiljem probleemide tekkel sind kuulda ei võta. Ei saa sinu soovitusega nõustuda.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 23.02.2023 02:37:31 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Kas PS5 prose oleks siis umbes Pentium 4 tasemel? icon_biggrin.gif


Ega väga palju puudu ei ole jah: https://www.tomshardware.com/reviews/amd-4700s-desktop-kit-review-ps5-cpu/5

Perfi mõttes on tegu umbes esimese põlvkonna Ryzen 1800X klassi prosega. 5000-seeria 6-tuumalised Ryzenid sõidavad sellest üle isegi multithreadis; single threadis, mis on mängudes olulisem, on vahe 50-60% isegi enam mitte kõige uuemate PC prosede kasuks.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.02.2023 03:07:41 vasta tsitaadiga

SKG, teistele komplekteerimise osas, makes sense.
800 GB osas polnud kunagi teadvustanud, et nii suur kadu on, aga tõesti.

Minu väide miniarvuti ja laptop osas oli sellise disclaimeriga, et kui need on vähegi ettevaatamisega seotatud, siis on võimalik.
Tõenäoliselt mingi media player mini pc või siis mingi 4-500 eur-ine äriklassi alam ots ei päde. Samas ma sain töölt mingi Dell Percisioni, ma arvan, et sellest saaks asja küll.
eGPU ei ole odav lõbu või noh, Hiinast mingi adapteri ainult saad paarikümne euroga, siis pead DYI mees olema ja voolu/karbi ise ehitama, aga kui tahad korralikku asja, siis 200 eur alates need karbid kuskil hakkavad.
Kui võtta, et mingi enam vähem GPU on alates 300 eur, siis pmt maksad konsooli võrra juurde icon_smile.gif

Huvitav kogemus sul, ma olen neid key-sid ca 10tk ostnud aastate jooksul ja 0 probleemi. Isegi kui peab uue ostma, siis 20 > 120 € või siis saab järgmise 10 € võtme võtta või siis tõesti ,miks mitte win 7 pro upgrade teed minna.
Ka peaks täiesti seaduslik asi olema. Või siis tegelt linux on hirmus sõna, aga tegelikult väga sõbrnalikuks tehtud. Tead, tegelikult on windowsi lubatud kasutada ka ilma aktiveerimata, lihtsalt teatud piirangutega! Kes natuke registrit tunneb saab watermarkist ka lahti.


Link


Link


NB! ma ei ütle, et me peaks kõik kolima linuxile, aga see ei ole enam nii absurdne kui see oli veel mõnda aega tagasi. Eriti nüüd kui steamdeck on linuxi mänguvaramu vohama pannud.
Zorini video ei ole just julgustav...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 10:18:33 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
PS5 ja XSX omavad 1TB sisemist mälu, kuid mängude jaoks kasutatatv on üle 800GB. Samamoodi kui paned PC-sse 1TB SSD, siis peale OS ja äppide installi jääb mängude jaoks alla 900GB.
ps5 sees on 825gb, kasutatav 667gb. xsx on 1tb ssd, mängudeks kasutatav 802gb.
viimati windowst installides see 100+gb küll ruumi ei võtnud. 50-60gb kõik kokku. tõsi, äppide asukoht ei ole pc-l eraldatud, nii et paljude äppidega väheneb ka mängude ruum.

suvalise netist ostetud key häda on selles, et need on piiratud aktiveerumistega ja kõik. pahatihti mitte isegi oem key vaid msdn oma, millel oli viimati vist 5 aktiveerimist. praktikas tavakasutaja tasemel ei tohiks suur probleem olla, kes tavakasutajana ikka masinas olulist rauda tihti vahetab.
legaalsuse ja by-the-book käimise osas - kuidas konsooli elamus on, kui konto eestis on? icon_biggrin.gif

Aeron kirjutas:
eGPU ei ole odav lõbu või noh, Hiinast mingi adapteri ainult saad paarikümne euroga, siis pead DYI mees olema ja voolu/karbi ise ehitama, aga kui tahad korralikku asja, siis 200 eur alates need karbid kuskil hakkavad.
päris nii lihtne see ka pole. pigem algavad (päriselt töötavad) hiina adapterid kuskilt 100-120 raha kandist, valmis karbid jah 200 ümbert. ja selle hinna sees pigem ei ole veel toidet. lisaks see ette planeerimise küsimus, et mõistliku kasutamise jaoks peaks olema thunderbolt 3/4 või usb4 (alates 40gbps, sisuliselt pcie 3.0 x4).
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 10:37:26 vasta tsitaadiga

Aeron, Küsi äkki abi selle sõbra käest, kes Sul siiani on aidanud PC-sid kokku panna, Sa ise küll ööd ega mütsi PCdest ei tea icon_biggrin.gif
Ma annan Sulle viited kätte ja sa võtad järgmise PSU miks kuulub pigem prügikastitoodete kategooriasse. SSD puhul Sa vist lihtsalt ei teinud enam vahet mis on ramless SSD. Kasti suurim probleem on, et see on väga kinnine kast, ehk see ei ole vaikne.
Wifi puhul pole absuluutselt mingit vahet kas Sina pead seda oluliseks või mitte. Nii PS5-l kui Xboxil on Wifi olemas. Puldi osas, kui ei meeldi PS5 pult siis Xboxi oma: https://www.hinnavaatlus.ee/1957017/microsoft-controller-xbox-series-x-wireless-carbon/
Linuxi puhul ma jätan Sulle ukse lahti, jah võid öelda, et kolime Linuxi peale, aga kurb uudis, terve hulk online mänge ei toeta emuleerimist.

Ma tõsiselt tahaks näha, et ükski teemas osalenu julgeks öelda, et ta ostaks endale selle PC ja paneks selle endale lauale/telekalauale.
Vaadates siin nii mõnegi profiiliarvuteid, siis seal ei kajastu selline prügikasti kraami soetamise trend. Leidsin 3 Corsairi toidet ja Aeron-i profiilist korpuse mille nimi ja kvaliteet on vägagi tuntud (miinus Razer, mille eest ta ilmselt maksis 50 eurot peale, et see logo peale saada icon_biggrin.gif)

Miks seal ei ole tehtud valikuid tundmatute tootjate kasuks?
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 10:52:37 vasta tsitaadiga

Foxxx, su kriitika on selles mõttes huvitav, et konsoolide puhul sul ei ole valikut. võtad selle, mis on ja kõik. ei ole ka konsoolide toited ja korpused mingi eriline asi.
see, et sina (või teised siin sõnavõtjad) ei ostaks nii odavat kraami, on natukene teine lugu. ja just pc lugu - on valik.
ma ei paneks näiteks ps5 ka omale telekalauale aga see on maitseasi icon_biggrin.gif

ssd osas - ainult ps5 on jutuks? xsx ssd on dramless (ja pcie4x2). ps5 kohta peast ei teagi.

profiiliarvuteid ei ole mõtet vaadata, mängurite ja entusiastide värk. ka jõudluse osas on konsoolidest nüüdseks pea kõigil need tublisti ees.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 23.02.2023 10:53:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 10:52:38 vasta tsitaadiga

elusees ei soovitaks sellist prahti teistele, täpselt nagu ka ei soovitaks 3-400 eurise läpaka ostmist
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 11:21:16 vasta tsitaadiga

londiste, jah, aga kui võrrelda nii mõndagi komponenti, siis on selgelt näha, et see ei küündi PS5 või Xbox Series X taseme lähedalegi. Kui ikka valida konkreetselt korpus, mis on hinnakirja kõige odavam, siis ma arvan, et enamik, kes on päriselt näinud neid korpusi saavad aru mida seal oodata ja see ei ole võrreldav ei PS5 ega XBX-ga. SSD valikus tuleks arvestada ka operatsioonisüsteemi eripäradega, sama asi ka mahu arvestuses, kui PC peal sa näed kõike kogu oma ketta mahtu ja saad ka kasutada, siis konsoolidel OS reserveerib oma jupi ära. Proovige PC peal viimase mb-ni või isegi viimase 1gni SSD täis lasta ja vaadake mis OS arvab sellest.

Aeron Sai tegelt ilmselt juba suht ammu aru, et Ta ei suuda kokku panna hinnaklassis odavamat PC-d või isegi sama hinnaga mis konsool ja sellepärast sellised käkke kokku laob. See on igati loogiline ka, et masstootmises toodetud ühesuguse configa toote vastu on rätseptootega väga keeruline konkureerida, kui see oleks võimalik, siis meil ammu mõni ettevõte teinud sellise lahenduse kus OS on customized, et seda oleks esimesest hetkest alates näiteks puldiga mugavalt kasutatav. Valve on ilmselt kõige lähemal sellele, eks saab näha kuhu nad oma Steam Decki järgmiste arendustega lähevad.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 11:38:52 vasta tsitaadiga

praegu proovida ei viitsi aga mõistliku konsooli tasemel masina saab kokku panna kuskil 700-750 raha eest. nagu see päris pikalt käinud on icon_smile.gif

os osas valve steam os oli kõige lähemal. tegelikult päris huvitav, et nad selle nii pildilt ära kaotasid, nagu nad seda tegid. microsoftile pandi mõistus pähe, mis oli kindlasti üks eesmärk. ja arendus läks edasi ning tänaseks jõudis steam decki. huvitav kas kardavad mingit suppordi koormust, et seda laiemalt ei jaga või on konks kuskil mujal.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 128, 129, 130  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.