Mul on umbes 20megane 4g. Rohkemat siia ei saa.
Kõik eelnimetatud asjad on kasutuses ka rohkem või vähem. Sellega ma ei taha väita, et kellelgi kiiremat olema ei peaks _________________ Hapud viinamarjad
Tegelikult 500/500 oleks miinimum, vastus küsimusele, mis te teete.
dropbox, kõik muud pilvelahendused. jne. Mängude kiired allalaaadimised. ip kaamerate ühendused, jne.
Palun ärge küsige, eriti HV foorumis , milleks on vaja kiiret allalaadimist ja üleslaadimist.
Rääkimata nö. proffidest, kellel kiirus on hädavajalik.
Seda on nüüd veidi naljakas lugeda "profi" poolt. Sul võib 10-gigane nett kah olla, aga kui sa selle kupatuse kõik käima tõmbad, siis sul lihtsalt kogu võrk tõmbub kenasti kooma, rääkimata lõppseadmest. Dropboxide, OneDrive'ide ja muu sellise kama puhul sa ei näe 500/500 kiirust mitte kunagi. Selleks peavad sul ulmelised ideaaltingimused olema. Mängude puhul võid isegi näha, aga siis istub sul ülejäänud võrku ühendatud seadmestik-tarkvara kenasti käed rüpes oma järjekorda oodates.
Proffidel on võrk vastavalt seadistatud, äriklassi võrguseadmed - nende puhul on 500 maa ja ilm. _________________ M: Intel i5 4590 protsessorid M: HP Elitedesk 800 G3 SFF M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Tegelikult 500/500 oleks miinimum, vastus küsimusele, mis te teete.
dropbox, kõik muud pilvelahendused. jne. Mängude kiired allalaaadimised. ip kaamerate ühendused, jne.
Palun ärge küsige, eriti HV foorumis , milleks on vaja kiiret allalaadimist ja üleslaadimist.
Rääkimata nö. proffidest, kellel kiirus on hädavajalik.
Profid teevad otsuseid mõõtmiste, mitte emotsiooni pealt. Kui ma viimati mõõtsin, siis ühtegi suurde pilve ei liikunud failid kiiremini kui 100-150Mbps. Tõenäolisi põhjuseid kaks: a) kõigile klientidele peab jaguma b) krt teab kui kaugele füüsiliselt liigub.
Telial oli kunagi suurepärane ja täiskiirusega Suhtluse pilveteenus, mida nad kahjuks müüsid valesti ja siis panid kinni. "Füüsiliselt Eestis asuv pilveketas" oleks vägagi vajalik teenus, sest a) regulatsioonid, mis seavad asukohamaapiiranguid b) suured pilved ulatuvad ka Venemaale c) andmed liiguvad sinu võrguühenduse kiirusel.
Kui ma viimati mõõtsin, siis ühtegi suurde pilve ei liikunud failid kiiremini kui 100-150Mbps. Tõenäolisi põhjuseid kaks: a) kõigile klientidele peab jaguma b) krt teab kui kaugele füüsiliselt liigub.
Vaidlen vastu. Google Drive/Google Cloud, Amazon S3, Backblaze, Hetzner ja Dropbox kõik suudavad 400-500 Mbps faile vastu võtta.
Dropbox 5 GiB upload (brauseris) võttis 1min 50sec ehk keskmiselt 360 Mbps.
Sama fail Google Drive'i (brauseris) võttis 1min 52sec.
Üle SFTP Hetznerisse võttis 1min 33sec ehk keskmiselt 430 Mbps.
Google Cloud Storage (europe-north1) kasutades ametlikku gsutil tööriista võttis samuti 1min 33sec.
Ei teinud päris teaduslikku katsetust siin (ainult üks katsetus ja Task Manager ei ole ka kõige täpsem mõõtevahend), aga üldise ülevaate annab ikka. Ei olnud küll päris 400-500 Mbps igal pool, aga rohkem kui eelnevalt mainitud 150 Mbps.
Sul võib 10-gigane nett kah olla, aga kui sa selle kupatuse kõik käima tõmbad, siis sul lihtsalt kogu võrk tõmbub kenasti kooma, rääkimata lõppseadmest.
Proffidel on võrk vastavalt seadistatud, äriklassi võrguseadmed - nende puhul on 500 maa ja ilm.
Kuna need kõige esimesed switchid välja tulid? 1983 wikipedia järgi. noh sajane võrk muutus kättesaadavaks suht 2000ndatel. suts/siia sinna. sellest asjast saadik ei ole lootagi, et mõni L2 (L3) switch või võrk kuskil koomas oleks. anna ainult kätte. seega kui mul on 10gigane interfeis siis ma tõesti tõmban selle nii käima, et on kohe, muidugi mitte eestis, siia tehnoloogilised arengud veel jõudnud pole. _________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
huvitav mis teema on, tahaks nagu vahetada sim kaarti esim vastu, aga pillub kogu aeg vigu. 123 vastab, et oi jah, olid küll vead, aga nüüd on kõrvaldatud (rootsi poolsed), samas ikka ei saa midagi teha.
Tekkis küsimus. Uurisin paari viimast lehte aga ei leidnud sarnast muret.
Kui tellida see 5g nett maakoju ja Telia toob selle Zyxeli välisantenn-ruuteri, kas ma saan kasutada enda wifi ap-d (ilmselt siis ap mode-is kuna nimetatakse ruuteriks?) või pean kasutama Telia antavat seadet?
Tekkis küsimus. Uurisin paari viimast lehte aga ei leidnud sarnast muret.
Kui tellida see 5g nett maakoju ja Telia toob selle Zyxeli välisantenn-ruuteri, kas ma saan kasutada enda wifi ap-d (ilmselt siis ap mode-is kuna nimetatakse ruuteriks?) või pean kasutama Telia antavat seadet?
Saab enda oma ka kasutada. Mul on Inteno DG200 järgi pandud järelturul saadud odava hinna tõttu. _________________ Ma trollin 50% oma postitustest.
Tekkis küsimus. Uurisin paari viimast lehte aga ei leidnud sarnast muret.
Kui tellida see 5g nett maakoju ja Telia toob selle Zyxeli välisantenn-ruuteri, kas ma saan kasutada enda wifi ap-d (ilmselt siis ap mode-is kuna nimetatakse ruuteriks?) või pean kasutama Telia antavat seadet?
Saab enda oma ka kasutada. Mul on Inteno DG200 järgi pandud järelturul saadud odava hinna tõttu.
Tänan info eest . Eks siis vaatab reedel kas 5g-ga on sama ikaldus vahemikes 17-24 mis 4g-ga
Tekkis küsimus. Uurisin paari viimast lehte aga ei leidnud sarnast muret.
Kui tellida see 5g nett maakoju ja Telia toob selle Zyxeli välisantenn-ruuteri, kas ma saan kasutada enda wifi ap-d (ilmselt siis ap mode-is kuna nimetatakse ruuteriks?) või pean kasutama Telia antavat seadet?
Saab enda oma ka kasutada. Mul on Inteno DG200 järgi pandud järelturul saadud odava hinna tõttu.
Tänan info eest . Eks siis vaatab reedel kas 5g-ga on sama ikaldus vahemikes 17-24 mis 4g-ga
Olles ise äsja (2-3 nädalat tagasi) teinud sama ülemineku saan kogemust jagada. Valisime 200/50 paketi (Telia1 kliendile) ning pole kordagi olnud juhust, kus 200mbps kätte ei saaks. Ehk kiiruse kõikumine on võrreldes 4G-ga pea olematu. 4G ühendusega võis tipptunnil saada 10-25mbps ja öisel ajal 70-80mbps. Operaatorid olid ka muidugi erinevad. Pingi kõikumine on samamoodi tunduvalt parem, kui 4G ühendusega.
Ühenduse on kooma tõmmanud vaid korra. Oli tormine päev ja lähim mast läks maha (elektrikatkestus ilmselt, mobiililevi oli kadunud nii Tele2-ga kui ka Teliaga) ning siis kaugemalt püüdis 4G levi.
Oma vähese kasutusajaga saan ühendusele ainult kiidusõnu jagada. Kui oleks kaabli võimalus siis kasutaks ikkagi kaablit, aga 4G ühendusest on ikkagi suur hüpe edasi.
Kuusalu vald, kaberla mastis tehti parandusi, väga bro, tegemist Huavei torbikuga, 4G.
Telefon näitab ka 5G-d, ping sama, kuskil 20ms. _________________ lillekasvatus.ee
Nonoh, tundub et mul sama probleem, mis paar lehekülge tagasi kirjutati kasutaja neoman poolt.
Päev-kaks pärast tehnikut oli timm, 5G kiiruste peal max (200/50). Kuna aga teises suunas on veidikene lähemal teine Telia mast, millel ainult 4G võimekus hetkel, siis mingitel hetkedel haagib end vist sinna külge?
Pärast ruuteri restarti läbi Telia lehe on kiirused jälle pool päeva korras ja siis langevad kuni jäävad sinna 40/2 juurde (kas see on mingi 4g püsipakett?).
Proovin neljapäeval uuesti maale minnes vaadata seda Bandide teemat.
Kas väliruuteri konfi lehel on võimalik n78 peale lukustada ka (juhuks kui lükkabki end n1 peale)? (ise ei viitsinud pilku peale visata nädalavahetusel sellele)
Nonoh, tundub et mul sama probleem, mis paar lehekülge tagasi kirjutati kasutaja neoman poolt.
Päev-kaks pärast tehnikut oli timm, 5G kiiruste peal max (200/50). Kuna aga teises suunas on veidikene lähemal teine Telia mast, millel ainult 4G võimekus hetkel, siis mingitel hetkedel haagib end vist sinna külge?
Pärast ruuteri restarti läbi Telia lehe on kiirused jälle pool päeva korras ja siis langevad kuni jäävad sinna 40/2 juurde (kas see on mingi 4g püsipakett?).
Proovin neljapäeval uuesti maale minnes vaadata seda Bandide teemat.
Kas väliruuteri konfi lehel on võimalik n78 peale lukustada ka (juhuks kui lükkabki end n1 peale)? (ise ei viitsinud pilku peale visata nädalavahetusel sellele)
Ise pole mõtet mingit lukustamist katsetama proovima hakata.
Kõne riketesse kui teenus ei vasta nõuetele.
Kui on kaks masti milles ühes on NR ja teises pole, siis rikked või ka vajadusel tehnik lahendavad selle, sulgeda tohib seadmes ainult selle sageduse, mis on kasutusel selles teises mastis. 5G NR 3500 vajab sama masti ka 4G sagedust või sagedusi.
Seda klient ise ei näe ega tea. Kõne ja tegevus ei maksa kliendi jaoks midagi.
Püüdsin sõbra juures mobiilset netti elustada. Ruuteriks Huawei B660, mida müüs Elisa. Ruuterile sai tehtud hard reset kunas parooli polnud meeles. Reset kustutas settingutest profiili ära. Ilmselt jäi puudu dial up number. Viskasin pdf-i ka uploadi probleemsest leheküljest. Kas keegi oskab öelda, mis oleks õiged asjad, mida lahtritesse kirjutada, et Telia nett jälle koostööaldis oleks?
Püüdsin sõbra juures mobiilset netti elustada. Ruuteriks Huawei B660, mida müüs Elisa. Ruuterile sai tehtud hard reset kunas parooli polnud meeles. Reset kustutas settingutest profiili ära. Ilmselt jäi puudu dial up number. Viskasin pdf-i ka uploadi probleemsest leheküljest. Kas keegi oskab öelda, mis oleks õiged asjad, mida lahtritesse kirjutada, et Telia nett jälle koostööaldis oleks?
Aitäh kaasamõtlejatele! Panin dial up nr.-ks *99# ja hakkas kenasti tööle. APN on internet.emt.ee
Sõitsin täna Rakverest mööda ja telo võttis 5G masti külge....
Kas seda pakutakse nüüd kõigile niisama, sest mingit mobiilset elu mul pole?
Vanasti pidi sellega liituma, et 5G-d saaks nautida.
Eelmine nädal polnud haisugi moblas 5G-st
E:
Ise küsin, ise vastan
tsitaat:
Tere, xxxxx! Avasime nüüd 5G tehnoloogia 120 GB internetimahuga mobiilipaketis, mida kasutab Teie number 501xxxx . Selleks, et 5G vòimalusi täiel vòimsusel nautida, on Teil puudu vaid 5G toega telefon. Tutvuge telefonide valikuga meie e-poes: https://www.telia.ee/5g-phones Telia
Huvitav on see, et nad näevad, mis telefoni ma kasutan, aga ikka saadavad 5G telefoni ostma _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Sõitsin täna Rakverest mööda ja telo võttis 5G masti külge....
Kas seda pakutakse nüüd kõigile niisama, sest mingit mobiilset elu mul pole?
Vanasti pidi sellega liituma, et 5G-d saaks nautida.
Eelmine nädal polnud haisugi moblas 5G-st
E:
Ise küsin, ise vastan
tsitaat:
Tere, xxxxx! Avasime nüüd 5G tehnoloogia 120 GB internetimahuga mobiilipaketis, mida kasutab Teie number 501xxxx . Selleks, et 5G vòimalusi täiel vòimsusel nautida, on Teil puudu vaid 5G toega telefon. Tutvuge telefonide valikuga meie e-poes: https://www.telia.ee/5g-phones Telia
Huvitav on see, et nad näevad, mis telefoni ma kasutan, aga ikka saadavad 5G telefoni ostma
Sõitsin täna Rakverest mööda ja telo võttis 5G masti külge....
Kas seda pakutakse nüüd kõigile niisama, sest mingit mobiilset elu mul pole?
Vanasti pidi sellega liituma, et 5G-d saaks nautida.
Eelmine nädal polnud haisugi moblas 5G-st
E:
Ise küsin, ise vastan
tsitaat:
Tere, xxxxx! Avasime nüüd 5G tehnoloogia 120 GB internetimahuga mobiilipaketis, mida kasutab Teie number 501xxxx . Selleks, et 5G vòimalusi täiel vòimsusel nautida, on Teil puudu vaid 5G toega telefon. Tutvuge telefonide valikuga meie e-poes: https://www.telia.ee/5g-phones Telia
Huvitav on see, et nad näevad, mis telefoni ma kasutan, aga ikka saadavad 5G telefoni ostma
Mis telefoni täpsemalt kasutad?
Oneplus 8pro _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Täna olude sunnil oli vaja kasutada mobiilset netti (mobiilipanga kaudu kiireloomulise ülekande tegemiseks).
Asukoht: Rakvere kesklinn, Maxima kauplus.
Mõtlesin, et lülitan mobiilse neti 4G peale, et kiirem andmeside jne.
Aga- tulemuseks ümmargune null. 4G kaudu äppi ei saanudki kasutada. Signaalitugevus 1 pulk. Kõik, rohkem mitte.
Tuli kasutada 3G-d. Siis sai panka sisse ja ülekanne sooritatud.
Kujutan juba ette milline kaos tekib, kui 3G Lääne-Virus kinni keeratakse. 3G-d pole, 4G levi olematu. Tõenäoliselt on ka 5G puhul suured valged laigud levikaardil.
HinnaVaatluses ka konkurendi tegemisi kajastav uudis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=833903
Elisa laiendab 2G-d et vähemasti kõneside säiliks.
Aga mis saab mobiilsest netist, kui isegi see ülikiidetud 4G on nii viletsa levialaga?
Ei ole maximas käinud telefoni näppimas suures plaanis, aga ei mäletaks küll, et ei levi. Jah, auke on kõigil....lisaks arvesta maxima asukohta. Madal hoone, ümberringi kõrged majad.... Pole linnas oeviprobleeme täheldanud
5€ levib näiteks pm juba Rakverest - Tapani ja kus ei levi, istub ilusti 4g peal.... _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Ei ole maximas käinud telefoni näppimas suures plaanis, aga ei mäletaks küll, et ei levi. Jah, auke on kõigil....lisaks arvesta maxima asukohta. Madal hoone, ümberringi kõrged majad.... Pole linnas oeviprobleeme täheldanud
5€ levib näiteks pm juba Rakverest - Tapani ja kus ei levi, istub ilusti 4g peal....
Maxima ümber ei ole kõrgeid maju väga palju aga Tallinna tänav Vallimäe poole on suure tõusuga Kreutzwaldi tänavale. See mast mis asub Telia/Connecto tehnilise üksuse juures jääb jah lausa mäe taha.
Ok jääb siis see variant, et iP SE2020 on nõrga mobiilsidesaatjaga?
Krt huvi pärast proovin ühel päeval oma vana Huawei P8, millel kah 4G tugi on.
Kas see haagib 4G külge või mitte.
Majad ühel pool, künkad teisel pool, tegelikult ikka on küll kehva kohapeal. Virmas oli vanasti ülikehv levi. Seal meetrised seinad lisaks _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
BA79Ma pole oma telefoni iseteenindusega hätta jäänud ei maximas, selveris ega ka rimis. Suuremad kauplused tellivad siselevi laiendid sest maja on mõnes osas nagu plekist kuut. Ja muide, osa kaupluste enda "backup" ühendusest käib läbi xG võrgu.
Isegi kui 3G kaob, sul on mingi muu G mille kaudu peab data liikuma. Seega ei maksa muretseda, et iseteeninduskassas midagi tegemata jääb. Pigem on tõrge mingite äppide ja laadimistega, seda ikka juhtub.
BA79Ma pole oma telefoni iseteenindusega hätta jäänud ei maximas, selveris ega ka rimis. Suuremad kauplused tellivad siselevi laiendid sest maja on mõnes osas nagu plekist kuut. Ja muide, osa kaupluste enda "backup" ühendusest käib läbi xG võrgu.
Isegi kui 3G kaob, sul on mingi muu G mille kaudu peab data liikuma. Seega ei maksa muretseda, et iseteeninduskassas midagi tegemata jääb. Pigem on tõrge mingite äppide ja laadimistega, seda ikka juhtub.
Probleem polnud iseteeninduskassas tasumisega (NFC kaardimakse ei vaja mobiilsideühendust).
Konkreetselt oli vaja kasutada mobiilipanga äppi ehk mobiilset datat et ühelt arvelt teisele raha juurde kanda. 4G peal levi nii kehva, et swedi mobiiliäpp keeldus seanssi avamast. 3G peal sain autentimise läbi teha ja ülekannet sooritada.
Nt Põhjakeskuses on avalik Wi-Fi. Seal olen vajadusel siis asjad Wi-Fi abil ära teinud. Aga igal pool seda pole.
Saan aru, iga kett ei kasuta sisetugijaamade võimalust.
Arusaadav. Läks täitsa meelest ka see võimalik põhjus. Tänud vastuse eest!
Ei ole maximas käinud telefoni näppimas suures plaanis, aga ei mäletaks küll, et ei levi. Jah, auke on kõigil....lisaks arvesta maxima asukohta. Madal hoone, ümberringi kõrged majad.... Pole linnas oeviprobleeme täheldanud
5€ levib näiteks pm juba Rakverest - Tapani ja kus ei levi, istub ilusti 4g peal....
Maxima ümber ei ole kõrgeid maju väga palju aga Tallinna tänav Vallimäe poole on suure tõusuga Kreutzwaldi tänavale. See mast mis asub Telia/Connecto tehnilise üksuse juures jääb jah lausa mäe taha.
Ok jääb siis see variant, et iP SE2020 on nõrga mobiilsidesaatjaga?
Krt huvi pärast proovin ühel päeval oma vana Huawei P8, millel kah 4G tugi on.
Kas see haagib 4G külge või mitte.
Siin pole väliste mastide ja telefoni enda levi süüdistamisega mõtet pead vaevata. Kivi Maxima kapsaaeda, et neil on operaatorite siselevi nõrk. Kõiksugu kaubanduskeskused on tihtipeale metallkattega ja sisuliselt levitapjad. Seepärast pannaksegi siseruumidesse levivõimendajaid-repiitereid (ei mäleta, mis täpne nimetus oli). Kirjuta neile, et Telia levi halb.
Las tellivad Telia tehnikud kohale, kes paigaldavad vastavaid seadmeid juurde või konfivad võimsust juurde. See on eelkõige nende huvides, et klientidel oleks levi nende äppide ja muu sarnase kasutamiseks. Samas, kui kliendid sellest teada ei anna, siis neid ei koti.
Tartus reklaamib Maxima oma rakenduse paremaks kasutamiseks poe sisest Wifi't. Antud korral lahendus vast WiFi sisse lülitada ja sinna ära ühendada ennast?
Ehk siis nad on panustanud mingile kolhoosivõrgule operaatorite asemel. Ma üldiselt hoian taolistest WiFi võrkudest eemale.
OK saan aru, et enamasti on avalikud võrgud ilma paroolita-võtmeta, aga ma ei usu, et keegi nii lihtsalt nutitelefonisse üle sama võrgu sisse ronida suudaks. Kindlasti on võimalik, aga selleks peab ohvrit hästi teadma ja asi peab ka seda "vaeva" väärt olema.
On teistsuguseid näiteid. Nt T-Pileti WiFi Tallinna bussijaamas- nõutakse eraldi sessiooni käivitamist kasutades "login-väravat" brauseriga. See natuke turvalisem vast.
Päris paroolipõhist avalikku WiFit olen kasutanud Itaalia ja Prantsuse hotellides. Seal nii, et igale toale oma "passcode".
Mis Põhjakeskuse WiFisse puutub siis täitsa kannatab kasutada, aga sülearvutit võõrades võrkudes tõesti ei maksa Network Discovery'ga kasutada. Arvuti sisu tervele võrgule nähtav siis. Privaatsusega seotud teema sellega.
Koduste seadmete vahel võib seda kasutada aga mul ka kodus kinni see funktsioon. Seadmeid saab omavahel otse ühendada kasutades vajalikku protokolli või edastusmeetodit- FTP arvuti jaoks, Miracast arvutist telerisse töölaua peegeldamine/edastamine jne.
Üldiselt on tänapäeva avalikud wifi võrgud ikkagi spetsialistide poolt tehtud.
Isegi kui mõni lokaalne võrk ehitatakse siis IT teeb eraldi vlan külalistele ja vähemalt AP isolation peal.
See autoriseerimine mingi login lehel ei anna muud kui info, et nõustud võrgu kasutustingimustega ning logitakse kasutaja masina mac ja ip.
Telia paigaldatava ärikliendi wifi lahenduse korral on külalisvõrk kasutaja arvutis/telefonis üldse avaliku neti ip aadressiga, suletud portidega, piiratud kiirusega. Ehk oled üksi sisuliselt võrgus.
Aga tõsi on see, et oma seadmetes võõrastes võrkudes tasub network sharing ja shared folders vms kinni hoida.
Telia paigaldatava ärikliendi wifi lahenduse korral on külalisvõrk kasutaja arvutis/telefonis üldse avaliku neti ip aadressiga, suletud portidega, piiratud kiirusega. Ehk oled üksi sisuliselt võrgus.
Aga tõsi on see, et oma seadmetes võõrastes võrkudes tasub network sharing ja shared folders vms kinni hoida.
Miks see väline IP külaliste võrgus vajalik on seda enam kui pordid on nagunii kinni? Tundub IPV4 puhul natuke ressursi raiskamisena ja IPV6 pole veel nii mainstream, et kõik seadmed seda oskaks ja ainult sellega hakkama saab.
napoleon, Turvalisus, see enamasti tanklate ja ettevõtete jaoks kus on Guest wifi, need kasutajad on pigem rändavad ja ajutised kasutused.
Ma loodan et ma pada ei ajanud, igal juhul see ei olnud lokaalne ip vahemik, võibolla lihtsalt Telia wifi halduse kaudu privaatne ip kuid see ei olnud tavapärane LAN vahemik.
arvestades et Telia keerab juba agaralt mastides 3G-d kinni, siis kas keegi tahab ennustada, millal muutub 5G eksklusiivist standardteenuseks, mis oleks kasutatav kõikides pakutavates pakettides?
arvestades et Telia keerab juba agaralt mastides 3G-d kinni, siis kas keegi tahab ennustada, millal muutub 5G eksklusiivist standardteenuseks, mis oleks kasutatav kõikides pakutavates pakettides?
mul lambist tuli sms, et 120gb versioon sai 5g....vast järjest aktiveerivad _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Täna sain teada, et minu kodukohta on jõudnud 5G. Kiirus kuni 500 Mbit/s hinnaga 42€ kuus.
Päris kallis.
Tõenäoliselt hakatakse varakult kliente uutele sidepakettidele üle meelitama seoses peatse 3G sulgemisega Lääne-Virumaal (sügisel).
Ise ei kavatse tellida, kui kodus VDSL püsiühendus on.
BA79, tahan, ei taha, ma ise ei tea...
Lisad ainult infot, et pole mõtet maapiirkonda ei 5Gsse ega ka optikasse investeerida. Sealt seda raha tagasi ei tule.
Õnneks on siiski tööperesid, kes seda kiiret vajavad. Lihtsalt ilusa speedtesti jaoks seda muidugi ei tellita.
ps. 3G sulgemine ei mõjuta midagi, peale VoLTE telefoni soovituse.
Ei taha jah 5G-d kui see ei toimi. Kui juba küsitakse isegi foorumist nõu, kas ise on võimalik omale koju 5G seadmeid paigaldada, sest õues on levi, toas ei ole!
Mis 3G sulgemissesse puutub siis ma jään oma arvamuse juurde et niikaua kui mastide võrgustikus 4G/5G saatjate arv on madal, ei anna see mulle midagi juurde. Olen juba testinud ja tean, et ei ole siin seda levi, vaatamata sellele, et 4G on juba mitu head aastat aktiivselt kasutuses. Minu kogemus on ühene: 3G on tunduvalt parem, kui 4G! Ei hakka üle kordama, piisavalt juba läbi arutatud.
4/5G 700Mhz koos teiste sagedustega annab "karumetsas" 100Mbit/s allalaadimiskiiruse, kuidas see 3G parem on?
Tiheduse osas on täna juba seis suhteliselt sarnane, pole tollipulgaga üle käinud.
Ma võiks kinnitada seda mida ma räägin, sest olen näinud. JAA, leviaugud on olemas, seal kus alati, aga 3G sulgemine ei muuda ikka midagi, 2G kõne jääb ja andmeside asendab 4G 700/800 Mhz 3G 900 asemel.
Müüte pole mõtet tekitada, ajas muutuv olukord.
Isegi kui ei taha 5Gd, proovida võib ikka ja siis tagasi anda kui ei meeldi. Siduvat lepingut pole.
viimati muutis indrpo 16.05.2023 22:21:46, muudetud 1 kord
Oli kohti kui levi kukkus 3G peale, pm sel hetkel unusta liikuv pilt ära.....
tsitaat:
Täna sain teada, et minu kodukohta on jõudnud 5G. Kiirus kuni 500 Mbit/s hinnaga 42€ kuus.
Päris kallis.
Alustuseks ma vaataks kus see kuni asub....linnas kindlasti rohkem kui maal. Samas seda on kindlasti rohkem kui hetke 20/5 ühenduse puhul. Tõenäoliselt läheks loosi see. Seal vist mingi vahepealne pakett ka olemas äkki.
Parem maksta ja netti saada kui maksta ja viimasel ajal kiruda, et aeglane on.....
Aga noh hetkel pole seda pakkumist tulnud ja koduõuel 5g pole kohanud _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Ma ei tea, mis pakett see on aga pakutakse kuni 500 Mbit/s 42€ eest.
Mulle pole ka 3G-s liikuvat pilti vaja. Tähtis on pangaäpi netiühendus + meilid ja uudised veebibrauseriga. No OK, Messenger ka.
Kodus on 50/10 VDSL püsiühendus ja sellega saan hakkama. Kiire net võrdub minu jaoks optika. Mobiilset ei taha kuna kvaliteet sõltub mitmetest asjaoludest. Siiani lihtsalt ei veena ja kõik. Püsiühendusega vähemalt kindel, et saad enamasti selle mille eest maksad (kuigi jah liinikvaliteet võib kah kõikuda ja ka siin on erandeid, mis mõjutavad- distants jaamakapi ja kliendi vahel jne).
indrpo 3G võib-olla aeglasem aga on vähemasti olemas seal, kuhu praegu 5G ei ulatu. See on põhimõtteline vahe millele võiks tõmmata paralleeli vanasõnaga mille kohaselt: "Parem pool muna, kui tühi koor".
viimati muutis BA79 16.05.2023 22:54:39, muudetud 2 korda
Sellised võimalused. Kust 5G hind selline tuleb, ma ei tea. Lisan juurde, et aadressi sisestasin väljalogituna. Tulemus nagu pildil.
Kui alustada tellimust siis pakutakse jah lisaks ruuteri üüri või väljaostu.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.