Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  TELE2 Püsiühendus (Fiiberkaabel) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2022 16:38:03 vasta tsitaadiga

Lugesin eelneva teema läbi, aga jäi siiski natuke segaseks. Kas on nii, et pordid on küll lahti, kuid pordi suunamiseks tuleb Mikrotiki asemel mingi muu ruuter ise osta?
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
T1000
HV kasutaja
T1000

liitunud: 19.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2022 21:02:11 vasta tsitaadiga

Mikrotik ruuteri haldus jah teeninduse kaudu (õige pea iseteeninduses) ning kui väga vaja ise teha ja koheselt siis pane pigem enda ruuter.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2022 22:24:04 vasta tsitaadiga

Kas see tähendab, et ruuteris pordi suunamist saab ka teeninduselt küsida ja nad teevad ära? On keegi proovinud?
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
T1000
HV kasutaja
T1000

liitunud: 19.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2022 23:59:07 vasta tsitaadiga

Teevad muidugi ära jah. icon_wink.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2022 15:28:06 vasta tsitaadiga

Keegi oskab öelda, et miks Tele2 ei luba järsku oma internetivõrgus iPhonel kasutada private relay? Paar kuud nüüd püsiühendust kasutanud ja tänasest järsku viskab telefoni, et ups lükka private relay maha, sest ISP tahab monitoorida su andmeliiklust või muidu otsi omale teine võrk. icon_neutral.gif icon_question.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ptrksk
HV vaatleja

liitunud: 22.08.2020




sõnum 01.12.2022 12:41:58 vasta tsitaadiga

15. november sai piirkond valmis, 23. november käis tehnik seadmeid paigaldamas.
Siiani võib teenusega igati rahule jääda.

Kaabliga
Spoiler Spoiler Spoiler


Wifiga läbi plume
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trt123
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2020




sõnum 30.01.2023 20:53:52 vasta tsitaadiga

Olen linnas Telia optikaga rahul, kuid sooviksin toetada selles vallas alles alustavat konkurenti ja oma maakoju Tele2 fiibriinterneti panna. On tekkinud rida küsimusi, millele klienditeenindusest pole saanud ammendavaid vastuseid. Ehk oskab mõni foorumi liige aidata?

* Kas tegemist on kõigi suletud portidega teenusega? Mul ei ole vaja staatilist IP-d, piisaks ka dünaamilisest, kuid pordid peaksid olema avatud selleks, et väljaspoolt sessiooni alustada. Näiteks Hikvisioni valvekaamerate serverile ligi pääsemiseks. Kas portide avamiseks peaks tellima kalli kuutasulise fikseeritud IP? Sel juhul on hind konkurentidest oluliselt kõrgem.

* Kui Tele2 klienditeenindus lubab tasuta paigaldust, koos vajaminevate patch kaablite ja ONT-iga, siis nende poolt leitud mingi X allhankefirma, kes paigaldusega tegeleb, ei suuda isegi patch kaableid hankida, nagu nad väitsid. Huvitav, kas paigaldaja saab ikka Mikrotiki konfimisega hakkama? Signaali kvaliteedi mõõdavad ikka kliendi juures ära?

* Kas veebilehe kaudu õnnestub juba interneti kiirust hallata, teenust sisse-välja lülitada ja seda ajutiselt peatada ning taaskäivitada?

* Ruuterid ja switchid tuleb nähtavasti ise muretseda, sest arvestades, et internet peab jõudma mitmesse hoonesse ja hoonete vahele on veetud fiiber, siis SFP pesadega seadmeid ei leia ühegi teenusepakkuja lehelt?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
100kv
HV kasutaja

liitunud: 07.01.2004




sõnum 31.01.2023 00:12:07 vasta tsitaadiga

trt123 kirjutas:
Olen linnas Telia optikaga rahul, kuid sooviksin toetada selles vallas alles alustavat konkurenti ja oma maakoju Tele2 fiibriinterneti panna. On tekkinud rida küsimusi, millele klienditeenindusest pole saanud ammendavaid vastuseid. Ehk oskab mõni foorumi liige aidata?

* Kas tegemist on kõigi suletud portidega teenusega? Mul ei ole vaja staatilist IP-d, piisaks ka dünaamilisest, kuid pordid peaksid olema avatud selleks, et väljaspoolt sessiooni alustada. Näiteks Hikvisioni valvekaamerate serverile ligi pääsemiseks. Kas portide avamiseks peaks tellima kalli kuutasulise fikseeritud IP? Sel juhul on hind konkurentidest oluliselt kõrgem.

* Kui Tele2 klienditeenindus lubab tasuta paigaldust, koos vajaminevate patch kaablite ja ONT-iga, siis nende poolt leitud mingi X allhankefirma, kes paigaldusega tegeleb, ei suuda isegi patch kaableid hankida, nagu nad väitsid. Huvitav, kas paigaldaja saab ikka Mikrotiki konfimisega hakkama? Signaali kvaliteedi mõõdavad ikka kliendi juures ära?

* Kas veebilehe kaudu õnnestub juba interneti kiirust hallata, teenust sisse-välja lülitada ja seda ajutiselt peatada ning taaskäivitada?

* Ruuterid ja switchid tuleb nähtavasti ise muretseda, sest arvestades, et internet peab jõudma mitmesse hoonesse ja hoonete vahele on veetud fiiber, siis SFP pesadega seadmeid ei leia ühegi teenusepakkuja lehelt?


1 - Tegemist ei ole suletud portidega teenusega. Kui ei ole tellitud staatilist IP aadressi siis saab ikka porte avada. (hetkel on dünamiiline ip sama püsinud juba 137 päeva)
2 - Tasuta paigaldust lubavad. Kui pädevad naad MT konfimisega on see on omaette küsimus, wifi nime ja parooli suudavad muuta. Signaali kvaliteeti naad eraldi ei mõõda. Ubi ont läheb kohe külge ja sinna siis basic tehase konfiga MT.
3 - Veebilehelt saad ainult arvet maksta ja vaadata mis kiirus on tellitud.
4 - Nende kodulehelt pole mõtet vajalike seadmed otsida - neid seal lihtsalt pole.

lisaks - ruuter on mõistlik endal muretseda saad seadistada nii nagu soovid. Kui jäed hätta küsi googlelt ja kui googel ei aita küsi minult ja mõne Heinekeni eest õpetan.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meelis50
HV vaatleja

liitunud: 15.08.2004




sõnum 31.01.2023 00:32:11 vasta tsitaadiga

Mul ka maakodus Tele2/Enefit Connect optika. Paigaldaja ei konfi mikrotiki ruuterit, vaid see saab võrgust konfi icon_smile.gif Enne paigaldaja tulekut vaata välja koht majas, kuhu lasta optika ots sisse tuua ning kus hakkavad paiknema ONT seade ja wifi ruuter, seal vajalik ka elektritoide. Paigaldaja mõõdab ühenduse kiiruse tavaliselt kohe ära.

Hiljem on mõistlik mikrotiki ruuteri asemele panna oma wifi ruuter, siis saab ise kõike seadistada. Pordid on avatud ja ruuteri DDNSi abil saad sobiva nime ära registreerida netis ning staatilist IP'd pole vaja. Hikvisioni kaamerate salvesti pordid suunad ruuteris ära sisevõrku salvesti aadressile.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karl G
HV vaatleja

liitunud: 18.06.2017



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2023 10:50:18 vasta tsitaadiga

ptrksk kirjutas:
15. november sai piirkond valmis, 23. november käis tehnik seadmeid paigaldamas.
Siiani võib teenusega igati rahule jääda.

Kaabliga
Spoiler Spoiler Spoiler


Wifiga läbi plume
Spoiler Spoiler Spoiler


Kas tõesti Plume võtab WiFi nii palju aeglasemaks või sama kiirus ka ilma Plumeta?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ptrksk
HV vaatleja

liitunud: 22.08.2020




sõnum 31.01.2023 12:04:53 vasta tsitaadiga

Karl G kirjutas:
ptrksk kirjutas:
15. november sai piirkond valmis, 23. november käis tehnik seadmeid paigaldamas.
Siiani võib teenusega igati rahule jääda.

Kaabliga
Spoiler Spoiler Spoiler


Wifiga läbi plume
Spoiler Spoiler Spoiler


Kas tõesti Plume võtab WiFi nii palju aeglasemaks või sama kiirus ka ilma Plumeta?


Testid on tehtud läpakaga kaabliga vs üle wifi, mõlemad läbi Plume ruuteri.
Ega Wifis vist polegi võimalik väga palju kiiremat saada, kui läpakas Wifi 6 ei toeta, ei tea kas see Plume toetab või mitte.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trt123
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2020




sõnum 02.02.2023 03:54:48 vasta tsitaadiga

Tänan @100kv ja @meelis50 info eest!

Lõpuks tunnistas ka klienditeenindus, et pakuvad mitte kinniste portidega, nagu esmalt väitsid, vaid ikka tavapärast DHCP kaudu dünaamilist IP-d saavat inernetiteenust.
Loodan, et paigaldusfirma suvatseb vähemalt vajalikud patch kaablid hankida. Ruuteri konfimisega vaevalt hakkama saavad, peab ise pusima.

Kas ONT-i taha MikroTik RB5009UG+S+IN on õige valik?
Peaks olema võimeline jagama võrku fiibri kaudu ka teise hoonesse, hoidma sisevõrgu, interneti ja videovalveserveri lahus, lisaks jooksutama VPN-i ja tulemüüri.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2023 15:50:14 vasta tsitaadiga

Keegi teab millal Tele2-l lõpuks iseteenindus tekib püsiühenduse klientidele? Varsti aasta täis ja siiani pole mingit infot laekunud.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2023 22:36:25 vasta tsitaadiga

Divisor, ega seda head vastust ei tea vist keegi, Eestis on kõik halb ütleb Tele2 juht.
https://www.err.ee/1608903245/tele2-lahkuv-juht-eestis-on-regiooni-halvim-internet-korgeimate-hindadega

Aga see viitabki enda ettevõttele, kui ikka raha ei tule odava teenusega, siis ei ole ka head võrku võimalik ehitada koos ise- ja teenindusega.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2023 04:10:20 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Divisor, ega seda head vastust ei tea vist keegi, Eestis on kõik halb ütleb Tele2 juht.
https://www.err.ee/1608903245/tele2-lahkuv-juht-eestis-on-regiooni-halvim-internet-korgeimate-hindadega

Aga see viitabki enda ettevõttele, kui ikka raha ei tule odava teenusega, siis ei ole ka head võrku võimalik ehitada koos ise- ja teenindusega.


Siis pole vaja midagi kirjutada ka ju? Eriti lamp on tulla mustama siia ja kas töökohustus nõuab Telia eest vabal ajal white-knightida (vähemalt mulje on jäänud nagu sa töötaks seal)?
Antud artiklis ei öelnud Tele2 praegune/endine juht mitte midagi valesti.

Seoses iseteenindusega sain juba teistest kohtadest teada, et on veel arenduses, mis on parem kui mitte tegemine.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2023 11:33:37 vasta tsitaadiga

Siis on hea uudis kui iseteenindus arenduses.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trt123
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2020




sõnum 07.03.2023 14:53:49 vasta tsitaadiga

Uskumatu, et Tele2 ei suutnudki vajalikke patch kaableid, meetriseid LCA-SCA 2tk. ja LCA-LCA 1tk., et internet ONT-i jõuaks, hankida. Nad on leidnud mingi saamatu nurgataguse firma (Hansab) kes allhanget teeb. Aega kaablite ostmiseks oli tervelt kuu, alguses Tele2 lubas, kuid siis leidis, et see käib neile üle jõu. icon_redface.gif
Tehnik ei jätnud mulle isegi ONT-i ja ruuteri vahelist kaablit. icon_wink.gif

Liitumine sisaldab tasuta tehniku kohalesõitu, ONT-i, 1 Plume SuperPodi ruuterit. Liini parameetreid kohapeal ei mõõdeta, tehnilisest toest ei küsita isegi siis, kui kiirused pole päris need, mis peaksid.
Kasutan enda MikroTik RB5009 ruuterit ja Plume panin selle järgi sisevõrku. Toimivad.

Iseteenindus Tele2-l puudub, arendus venib, kuid telefonitugi on meeldiv ja ootejärjekord Telia omast oluliselt lühem.

Telial on mugav iseteenindus, asjatundlikum tehniline tugi, lubasid, et nende poolt on patch kaablid ja pakutaval teenusel on veel mitmed plussid. Oleksin valinud Telia, kuid pea 2 korda kõrgem hind ja soodustus, mida uue võrguga liitujatele pakuvad, on naeruväärselt väikene. Ma pole nõus aastas maksma pea 200 eurot rohkem. Põhimõtte pärast.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zoltan
HV vaatleja
zoltan

liitunud: 08.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2023 18:12:16 vasta tsitaadiga

Alates 15.12.22 sai samuti Telia hädine ja ülehinnatud ühendus rõõmuhõiskel "prükkarisse" saadetud ja TELE2 500 Enefiti fiibril asemele võetud! Seni toimib laitmatult thumbs_up.gif, ei ühtegi halba sõna ega märkust ühenduse kvaliteedi osas.

Kõik vajalikud fiiberpatchid koduliini ehitamiseks sain Enefitilt. Hansab-i juku tõi seadmed ja vist oli isegi üks Cat6 patch kaasas, mis ONT ja Plume vahele läks. Netgeari 5 pordine gigabit switch jäeti ka (ei leia kasutust).
Suurt midagi väärtuslikku see Hansabi poiss ei osanud ühendusest ja ruuteri seadistustest rääkida, veendus ainult, et signaaltuluke ONT-is läks põlema ja selgitas kuidas Plume'le ligi saab. Tänasin viisakalt ja talitasin ta uksest välja icon_biggrin.gif. Sättisin seadmed ja konfid ise paika - õnneks suht lollikindel setup.

Plume HomePass rakendus väga detailiselt ruuterit konfida ei võimalda. Samas, kõik esmavajalikud seadistused advanced kodukasutajale on saadaval ... saad valida endale sobiva privaatvõrgu aadressi (kas A, B või C klassist), teha IP reserveeringuid, loomulikult WiFi parameetrid, soovi korral porte suunata jne. Mul töötab ühendus nn. stock seadmetega nagu TELE2 seda vaikimisi pakub, ei näe vajadust täiendava keerukuse järele. Plume SuperPod tundub olema odavama otsa oma, ehk gen 5 wifi-ga (802.11ac), kuna majaruume kiiritab eraldi Ruckus R510 wifi ap, siis Plume levikvaliteet eriti ei morjenda, kasutan külalistele isoleeritud võrgu jagamiseks.

Esimesed 2 kuud Tele2 mingil põhjusel arvet ei esitanud, märtsis tuli poole veebruari eest esimene arve ja aasta aega veel -50%. Teliat ei igatse kohe mitte kuidagi, trashisin nende TV teenuse ka ühtlasi - tahtsid raisad digiboksi hinda tõsta, mis oli juba aastaid rendis (argumendid olid naljakad).

Keegi kurtis, et pidi Tele2-te taga ajama peale seda, kui Enefit ühenduse valmis sai. Mul vastupidine kogemus (eks igal-ühel erimoodi), Tele2 võttis juba septembri alguses ühendust (Enefit sai sideühenduse valmis novembris), Elisa ei võtnudki ühendust, Telia hakkas siplema alles peale seda kui teenused lõpetasin icon_lol.gif


viimati muutis zoltan 07.03.2023 19:16:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2023 19:15:31 vasta tsitaadiga

zoltan kirjutas:
Alates 15.12.22 sai samuti Telia hädine ja ülehinnatud ühendus rõõmuhõiskel "prükkarisse" saadetud ja TELE2 500/500 Enefiti fiibril asemele võetud! Seni toimib laitmatult thumbs_up.gif, ei ühtegi halba sõna ega märkust ühenduse kvaliteedi osas.

Kõik vajalikud fiiberpatchid koduliini ehitamiseks sain Enefitilt. Hansab-i juku tõi seadmed ja vist oli isegi üks Cat6 patch kaasas, mis ONT ja Plume vahele läks. Netgeari 5 pordine gigabit switch jäeti ka (ei leia kasutust).
Suurt midagi väärtuslikku see Hansabi poiss ei osanud ühendusest ja ruuteri seadistustest rääkida, veendus ainult et signaaltuluke ONT-is läks põlema ja selgitas kuidas Plume'le ligi saab. Tänasin viisakalt ja talitasin ta uksest välja icon_biggrin.gif . Sättisin seadmed ja konfid ise paika - õnneks suht lollikindel setup.

Plume HomePass rakendus väga detailiselt ruuterit kofida ei võimalda. Samas, kõik esmavajalikud seadistused advanced kodukasutajale on saadaval ... saad valida endale sobiva privaatvõrgu aadressi (kas A, B või C klassist), teha IP reserveeringuid, loomulikult WiFi parameetrid, soovi korral porte suunata jne. Mul töötab ühendus nn. stock seadmetega nagu TELE2 seda vaikimisi pakub, ei näe vajadust täiendava keerukuse järele. Plume SuperPod tundub olema odavama otsa oma, ehk gen 5 WiFi-ga (802.11ac), kuna majaruume kiiritab eraldi Ruckus R510 wifi ap, siis Plume levikvaliteet eriti ei morjenda, kasutan külalistele isoleeritud võrgu jagamiseks.

Esimesed 2 kuud Tele2 mingil põhjusel arvet ei esitanud, märtsis tuli poole veebruari eest esimene arve ja aasta aega veel -50%. Teliat ei igatse kohe mitte kuidagi, trashisin nende TV teenuse ka ühtlasi - tahtsid raisad digiboksi hinda tõsta, mis oli juba aastaid rendis (argumendid olid naljakad).

Keegi kurtis, et pidi Tele2-te taga ajama peale seda, kui Enefit ühenduse valmis sai. Mul vastupidine kogemus (eks igal-ühel erimoodi), Tele2 võttis juba septembri alguses ühendust (Enefit sai sideühenduse valmis novembris), Elisa ei võtnudki ühendust, Telia hakkas siplema alles peale seda kui teenused lõpetasin icon_lol.gif


Miks teile Plume anti/paigaldati? Mulle pandi Mikrotik hAP ac³ ja mingile konfile ma ise ligi ei saa vaid kui tahad muudatusi siis kas oma ruuter või kiri teenindusse.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zoltan
HV vaatleja
zoltan

liitunud: 08.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2023 19:35:57 vasta tsitaadiga

Divisor kirjutas:

Miks teile Plume anti/paigaldati? Mulle pandi Mikrotik hAP ac³ ja mingile konfile ma ise ligi ei saa vaid kui tahad muudatusi siis kas oma ruuter või kiri teenindusse.

Septembris tehtud pakkumises oli ka mul märgitud ruuteriks MT hAP ac³, kuid kui Hansabi poiss detsembris seadmetega tuli, ütles "ahh, seda me juba mõnda aega ei paigalda, Plume on palju parem"
Ehk tasuks küsida ruuteri asendamist lihtsalt? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2023 20:05:25 vasta tsitaadiga

Hansab nüüd küll mingi nurgatagune firma pole.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trt123
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2020




sõnum 07.03.2023 22:46:24 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Hansab nüüd küll mingi nurgatagune firma pole.

Seda hullem!
Isegi iga normaalne nurgatagune firma saaks sobivate patch kaablite hankimisega hakkama, kui kliendile lubatud.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2023 22:53:15 vasta tsitaadiga

Hansab hooldab ja paigaldab Eesti pankadele pangaautomaate. Aga küllap oli "juhtmete" teadmistele vastav ettevõte, kelle tehnikud rakendada ka Tele2 optika seadmete ja ruuterite klientide juurde kohaleviimiseks. Küll aga lisavarustus võis meelest minna või on tehnikute ladu sassis.
Nad ei seadista selles suhtes pangaautomaate, nad ühendavad ruuteri ja pangaautomaadi ja krutivad kapi kokku.

Tegelikult see on igati OK lahendus kui ainult nüüd kogemustele tuginedes ennast parandada.
Kõik paigaldusettevõtted proovivad alternatiive ja lisategevusi erinevates kategooriates.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2023 18:48:02 vasta tsitaadiga

zoltan kirjutas:
Divisor kirjutas:

Miks teile Plume anti/paigaldati? Mulle pandi Mikrotik hAP ac³ ja mingile konfile ma ise ligi ei saa vaid kui tahad muudatusi siis kas oma ruuter või kiri teenindusse.

Septembris tehtud pakkumises oli ka mul märgitud ruuteriks MT hAP ac³, kuid kui Hansabi poiss detsembris seadmetega tuli, ütles "ahh, seda me juba mõnda aega ei paigalda, Plume on palju parem"
Ehk tasuks küsida ruuteri asendamist lihtsalt? icon_rolleyes.gif


Ahso, võib-olla peaks laskma vahetada jah. Vaatab icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2023 04:09:39 vasta tsitaadiga

See MT hAP ac³ on suht jube. Isegi kaabliga ühendatult 100mbit ühenduse otsas kõikusid kiirustestid 70-80-90 vahel, wifi levi otsas keset metsa juba 5m eemal puidust seintega majas 10-12mbit icon_lol.gif
Sinna ont otsa võib suvalt oma ruuteri panna ja toimib? Mingit autentimist või ericonfi ei nõua?

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ptrksk
HV vaatleja

liitunud: 22.08.2020




sõnum 09.03.2023 15:10:27 vasta tsitaadiga

Saab oma ruuterit kasutada jah väga edukalt.
Oluline on, et DHCP client oleks WAN pordile seadistatud, sest IP Tele2 poolt tuleb DHCP-ga.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2023 11:36:02 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
See MT hAP ac³ on suht jube. Isegi kaabliga ühendatult 100mbit ühenduse otsas kõikusid kiirustestid 70-80-90 vahel, wifi levi otsas keset metsa juba 5m eemal puidust seintega majas 10-12mbit icon_lol.gif
Sinna ont otsa võib suvalt oma ruuteri panna ja toimib? Mingit autentimist või ericonfi ei nõua?


Mul ongi täpselt see sama jama selle MT ruuteriga. Puidust seinad ja peaks olema 1 Gbit ühendus aga nii kui kõrvaltuppa lähed, siis kiirus langeb koheselt 100 või alla selle peale. Kuna ruuteri seadistusele ise ligi ei pääse, siis nende sõnul ei peaks olema 5 GHz kah, et ei tea mis jama selle ruuteriga on.
Aga uurisin teenindusest ja peaks saama ruuteri ära vahetada, selle uue vastu.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 10.03.2023 15:55:26 vasta tsitaadiga

MT ruuteriga pole mingit jama, lihtsalt ta pole sobivalt konfitud, see on Tele2 oskamatus. Nad ei viitsi süviti asjaga tegeleda.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2023 16:35:12 vasta tsitaadiga

Mul 5ghz wifi olemas aga see veel kehvema leviga. Wifi analyzer äpiga saad vaadata. SSID on sama

Maldur kirjutas:
MT ruuteriga pole mingit jama, lihtsalt ta pole sobivalt konfitud, see on Tele2 oskamatus. Nad ei viitsi süviti asjaga tegeleda.


Aga seda kuidagi resettida ei saaks ja edasi juba tehaseseades ning default koodiga ligi minna?

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 11.03.2023 15:50:35 vasta tsitaadiga

Selles asi ongi et resettida pole mõtet, Tele2 annabki tehase default seaded, muudab ainult SSID ning healjuhul kanali, ja kõik. Seadistada tuleb, ja sõltub mis laadi kliendiseadmed külge käivad. Minul näiteks sobib seadmetega profiil 20/40/80MHz eeeC. Aga see on samas ribaklassis viie hulgast üks...

Kui mõtled et resetid terve ruuteri, siis see on neil keelatud tarkvaras, nupp on disabled ja ac3 boardil enam reset pinne pole jäetud. Nad ise ütlevad et neil on tehasest custom soft, mis on muidugi täielik BS, mis näitab nende tehnilise toe teadmatust. Nii et teha pole midagi muud kui oma ruuter panna, kui tahta ise konfida.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2023 19:31:38 vasta tsitaadiga

No ma panin yhe AP lisaks jah aga peab siis oma ruuteri ka panema, et porte suunata jms
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2023 13:58:18 vasta tsitaadiga

Kui vähegi pädevam kasutaja oled, siis soovitav oma ruuter panna, sõltumata teenusepakkujast.
Teenuspakkuja ruuterid jätame "tavakasutajale".
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karl.staub
HV vaatleja

liitunud: 19.03.2023




sõnum 19.03.2023 12:34:30 vasta tsitaadiga

Sooviksin lisada Tele2 püsiühenduse puhul, et lisaks mõistlikule hinnale oma ka palju täiendavaid lisaväärtuseid nüüd juurde tekkinud. Tele2l on võimalik pakkuda väga mõistlikult kõik ühes lahendus, mis vastab enamike klientide vajadustele.
Veidi on siit jutus läbi käinud Plume. Vastava lahenduse maaletoojana tooks välja mõned olulised momendid, mis on erinevused ja mis on hea + mis on piirangud:

a) Plume on eelkõige tarkvaralahendus, kuhu on sisse integreeritud AI ja ML nutikad algrotimid mis reaalajas kohaneb iga võrgu, kasutusharjumuste, kasutatavate seadmete ja ümbritseva keskkonna WiFi eetriga ning optimiseerib WiFit pidevalt reaalajas.*
Erinevus Mikrotikist ja muudest riistvarakesksestest soodus-lahendustest on, et nüüd on WiFi kvaliteedi üle automatiseeritud kontroll ja võimalik kiiresti probleeme lahendada kui neid peaks tekkima. Teenuspakkujal on selleks kogu wifi võrgu ja kõigi Plume WiFi võrku ühendatud seadmete telemeetrilistest andmetest täielik ülevaade. Lisaks RSSile ehk signaalitugevusele veel kümneid muid raadioeetri mõõdikuid ja seda kõigi ühendatud seadmete täpsusega. On olemas ajaloolised andmed - ehk kui oli kliendi WiFi probleem üleeile, siis seda on võimalik tuvastada

Plumega ei ole mingit käsitsi kanalite ja sagedusribade konfimist. Seega see ongi mõeldud keskmisele kliendile, kellel on parematki teha kui kanaleid pidevalt vahetada. Sysadminidele see on harjumatu, aga see muutub kohe kui mõistetakse et edaspidi saab oma aega muudele asjadele rohkem pühendada kui tavakasutaja võrkude timmimisele.

b) Plume on rohkem kui WiFi lahendus ning omab lisaks sisseehitatud "turvaneti" kasutamise võimalust. Seejuures on kasutajal selle üle täielik ülevaade, mis saite ja ühendusi blokeeritakse võimalusega ise whitelistida/blacklistida. Väga hea lisandus ja erisus on nt täiustatud IoT kaitse, mis paneb kahtlaste ühenduste loomisi karantiini ehk isoleerib kahtlase IoT seadme ülejäänud võrgust, et ennetada muu võrgu nakatumist läbi IoT seadme tagaukse.

c) Plume platvormile tuleb ajas erinevaid lisaväärtusteenuseid juurde ilma, et kasutaja peaks midagi erilist tegema, et neist osa saada. Kõik uuendused on nende ilmumisel kasutajale koheselt saadavalt. Toetatud riistvara kriitilised tarkvarauuendused tehakse automaatselt ajal kui võrk on ilma aktiivse kasutuseta (üldjuhul öisel ajal)

d) tegemist on riistvara-agnostilise lahendusega, Ehk controlleri tarkvara mis on pilves pole sõltuv kindla tootja riistvarast ehk toetab mitmete tootjate riistvara, mida siis teenusepakkuja ajas saab uuendada ilma, et peaks vahetama kliendi vaatest tehtud konfi ja kasutajakontot. Sealhulgas on võimalikud nii wifi5 kui wifi6 kui ka wifi6e multi-access gatewayd, (rohkemate LAN portidega), ruuterid/extenderid jne. Tänud pilvetarkvara automatiseeritusele saab nt Plume wifit tegev seade ise aru, kas peab olema ruuter või bridge.

e) nagu foorumis juba välja toodud, et palju teha ei saa kasutaja rakendusest - vaid põhilist - ja see ongi asja mõte - et tavakasutaja ei saaks midagi oma väära konfiga katki teha ja ei tahagi masinas peadpidi olla, vaid soovib et lihtsalt töötaks. Suurklientidele, kellel on erinõudmised on olemas teised lahendused ja küll kodukasutajad, kes väga tahavad mingeid huvitavaid konfe ehitada leiavad viisi selleks.

f) erakliendi ja ärikliendi vaade on eraldatud läbi eraldi rakenduse. HomePass erakliendile/kodudele ja WorkPass väikeäridele. Suurim erinevus see, et väikeäri WorkPass lahendusega saab luua 3 eri SSID tsooni, kusjuures Guest segment on Captive portal võimalusega ja täiesti eraldiseisvas subnetis, et sealtkaudu poleks mingit võimalust saada Põhi ja töötjate võrgu subnetile mitte mingit moodi ligi.

Kokkuvõtteks, teenus ongi mõeldud kliendile, kes tahab et WiFi lihtsalt toimiks ja vastaks tugevatele turvastandarditele, ilma et ta ise selleks midagi erilist peaks tegema. Lisaks, kliendil on täielik ülevaade oma võrgust ja sinna ühendatud seadmetest võimalusega soovimatuid ühenduskatseid blokeerida. Seni on valdavalt nö see osa "black-box" ehk isegi wifi parooli otsimine ja selle jagamine võib olla omaette väljakutse olenevalt operaatorist. Plume mobiilirakendusest leiab lihtsa näitena kasvõi parooli ükskõik kus internetilevis viibid kõige kiiremini üles ja saab jagada kiiresti. Selleks ei pea ka koduses võrgus viibima. Plume ei ole erivajadustega väga suurte võrkude lahendus (nagu Ruckus jms, mis on ka tunduvalt kallim) vaid eelkõige mõeldud lihtsalt parema ja turvalisema WiFi leviala tekitamiseks suuremale internetiteenuste kasutajaskonnale.

Soovitus on, et kui juba Plume olemas, siis unustage muud ilma Plume toeta laiatarbe odava hinnaklassi wifi seadmed, nad ei suuda võrdväärset reaalajas kasutuskvaliteeti tagada, sest on avatud igasugu segajatele jn. Kui Plume seadmete levist ei piisa, või on soovi wifi6 järele siis on ka muid seadmevariante olemas, mida saaks Plumega kasutada. Kui aga juba soetatud kallis äriklassi AP- nagu nt Ruckus, siis loomulikult riistvaraliselt ei ole see võrreldav Plume Superpodi vms sama klassi riistvaraga.


viimati muutis karl.staub 20.03.2023 17:33:52, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2023 17:32:26 vasta tsitaadiga

Kas mikrotiki saab lihtsalt siis plume vastu vahetada?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2023 18:29:53 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Kas mikrotiki saab lihtsalt siis plume vastu vahetada?


Jah, käid esinduses ja antakse Plume sulle ning kodus vahetad ringi ja viid MT tagasi.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2023 11:38:40 vasta tsitaadiga

karl.staub kirjutas:


a) Plume on eelkõige tarkvaralahendus, kuhu on sisse integreeritud AI ja ML nutikad algrotimid mis reaalajas kohaneb iga võrgu, kasutusharjumuste, kasutatavate seadmete ja ümbritseva keskkonna WiFi eetriga ning optimiseerib WiFit pidevalt reaalajas.*
Erinevus Mikrotikist ja muudest riistvarakesksestest soodus-lahendustest on, et nüüd on WiFi kvaliteedi üle automatiseeritud kontroll ja võimalik kiiresti probleeme lahendada kui neid peaks tekkima. Teenuspakkujal on selleks kogu wifi võrgu ja kõigi Plume WiFi võrku ühendatud seadmete telemeetrilistest andmetest täielik ülevaade.



Puhas turunduse jura, kokkuvõttes kasutajad lasevad endale vabatahtlikult paigaldada koju tootja meepoti, jagavad tasuta oma võrguinfot tootjale ning krüpteeritud liikluse korral see purk ei kaitse millegi eest.

Ehk kui ise ei taha konverterit osta, las siis Tele2 paigaldab Ubiquit UF-Loco, sellest ethernet, mille otsa oma korralik ruuter ning vajadusel acces point -d perra.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karl.staub
HV vaatleja

liitunud: 19.03.2023




sõnum 20.04.2023 13:55:38 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
karl.staub kirjutas:


a) Plume on eelkõige tarkvaralahendus, kuhu on sisse integreeritud AI ja ML nutikad algrotimid mis reaalajas kohaneb iga võrgu, kasutusharjumuste, kasutatavate seadmete ja ümbritseva keskkonna WiFi eetriga ning optimiseerib WiFit pidevalt reaalajas.*
Erinevus Mikrotikist ja muudest riistvarakesksestest soodus-lahendustest on, et nüüd on WiFi kvaliteedi üle automatiseeritud kontroll ja võimalik kiiresti probleeme lahendada kui neid peaks tekkima. Teenuspakkujal on selleks kogu wifi võrgu ja kõigi Plume WiFi võrku ühendatud seadmete telemeetrilistest andmetest täielik ülevaade.



Puhas turunduse jura, kokkuvõttes kasutajad lasevad endale vabatahtlikult paigaldada koju tootja meepoti, jagavad tasuta oma võrguinfot tootjale ning krüpteeritud liikluse korral see purk ei kaitse millegi eest.

Ehk kui ise ei taha konverterit osta, las siis Tele2 paigaldab Ubiquit UF-Loco, sellest ethernet, mille otsa oma korralik ruuter ning vajadusel acces point -d perra.


Sa eksid, see ei ole puhas turundusjutt vaid ka tehniliselt valideeritud lahendus - saan aru, et vanast ajast Ubiquity brandi ja riistvarakeskse lahenduse eelistus, mis paraku ei ole sellise automatiseeritud võimekusega, mis lõpppkasutaja internet/wifi kasutuskogemuse tõesti paremaks teeb ilma vajaduseta sellesse kasutajal või teenuspakkujal endal sekkuda. Ubiquity või muude riistvarakesksete WiFi odav-lahenduste najal ei saa WiFit teenusena pakkuda - kuidas tagad wifi kvaliteedi ajas ja pidevalt muutuvas keskkonnas? Kasutaja kurdab et kiirused väiksed, katkeb - soovitad kanalit vahetada? See ei ole interneti operaatorlle sobiv lahendus, kui peab pidevalt tegelema süsteemidega, mis eeldavad suurt halduskoormust ja pidevat inimsekkumist probleemide tekkimise korral - kas sa kujutad ette kui suur kulu see on seeläbi teenindada tavakasutajaid, kellel pole isegi aimu kuidas ruuteri või AP haldusliidessese siseneda? Lisaks pole vanade teada tutntud lahenduste puhul muudatused püsivad, kuna keskkond mutuub aga AP setting ei jõua järele, ei suuda kümnete muutuvate parameetritega automaatselt arvestada ning ise oma settinguid kohandada. Lisaks puudub vajalik nähtavus probleemide kiireks lahendamiseks kui neid peaks tekkima Ubiquity laadsete toodetega.

Suuremad kiirused WiFis ja striimitavate teenuste katkematu töö tagamine ei ole ka võrreldav justnimelt seetõttu, et kasutuskvaliteeti pidevalt Plume tarkvara ajas parendab ja muudab WiFi kiirused seeläbi kiriemaks ja surfamise ning videopildi ja audio edastuse vastavalt sujuvamaks - Ubiquity AP või mistahes kodukasutajale disainitud odava hinnaklassi riistvara ilma pilvest juhitud nutika tarkvarata on põhimõttelsielt lihtsalt üks (mitte väga hea) antenn, mis vähegi tõsisema olukorra puhul hätta jääb. Kui ei usu, uuri kasutajate tagasiside veidi või proovi ise järele.

Mis meepüti juttu puudutab - võrguinfo ning telemeetrilised andmed kasutuskvaliteedist ei ole isikustatud info ning on vajalik, et tavakliente aidata ning kiiresti tuvastada probleem, kui kasutaja enda vaatest kurdab, et internet (vbolla tegelikkuses WiFi) ei tööta.

Võrgukaitse funktsioon on ka valikuline, kasutaja võib selle ise välja lülitada soovi korral äpist ja kasutada krüpteeritud liiklust nii plaju kui süda lustib ja ise täielikult vastutada oma krüpteeritud liikluse eest vs et on tõsine turvafilter internetis surfamisel olemas kasutajal kes ei tea sellest midagi, ega tahagi teada - küll aga on kurb kui nt kalastusründe ohvriks satub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kevku
HV kasutaja

liitunud: 05.10.2007




sõnum 20.04.2023 15:16:19 vasta tsitaadiga

kui see pole turundus okse siis ma ei tea mis see veel on.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2023 19:10:08 vasta tsitaadiga

kevku, thumbs_up.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2023 20:20:34 vasta tsitaadiga

Tundub AI üldse olevat, kes seda sousti postitab… icon_lol.gif

tsitaat:
The classifier considers the text to be possibly AI-generated


https://platform.openai.com/ai-text-classifier

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2023 20:44:52 vasta tsitaadiga

Etz, selline indiviid päriselt eksisteerib ja tundub, et tegelebki sellega.
Aga jutt on küll nagu mingi boti HailCorporate.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karl.staub
HV vaatleja

liitunud: 19.03.2023




sõnum 15.05.2023 17:06:07 vasta tsitaadiga

kevku kirjutas:
kui see pole turundus okse siis ma ei tea mis see veel on.


See on katse harida ja väljaravida valearvamusi päriselt tehniliselt tugeva lahenduse kohta. Kui pole ühendust põhjalikult proovitud ja testitud ning tajutud erinevust senistest ajale jalgu jäänud tavalahendustest, siis pole mõtet laimata. Kümned operaatorid üle Euroopa oma lahendustes juba ka edukalt kasutavad ja toovad selle oma klientideni - eesmärk on ju kasutuskogemust paremaks teha WiFis suuremale kasutuskonnale, kes ei ole sysadminid kõik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stingray
HV vaatleja

liitunud: 22.02.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2023 23:33:11 vasta tsitaadiga

Mul ka siis nüüd TELE2 fiiber olnud ca poolteist kuud. Jagan muljeid.
  • Paigaldus. Kuna fiiberkaabel oli Enefit Connecti alltöövõtja poolt juba õigesse kohta siseruumides veetud, siis oli vaja ainult seadmed paigaldada. Sellega sai Hansabi tehnik kenasti hakkama. Pandi Ubiquiti Unifi Loco ja ruuteriks see Plume Superpod. Aitas seadistada telefonis äpi (nimega HomePass), et ruuterit konfida. Ühendus hakkas kohe tööle ja sai ka lubatud-tellitud kiiruse kätte.
  • Ühendus. Ei ole ühtegi halba sõna öelda. Kiidan. Kiire, stabiilne. Ei ole ühtegi katkestust olnud. Ääremärkusena ütlen, et väline IP on muutunud (vastupidiselt mõnele eelkõnelejale); täpset arvet pole pidanud, aga ca 5 korda selle pooleteise kuu jooksul.
  • Ruuter. HomePass äpi kaudu sai staatilised DHCP sise-IP'd konfitud ja pordisuunamised ka tehtud. Aga muus osas tahan küll viriseda. Wifit ei saa maha keerata. Mul teevad wifit maja peale ära jaotatud AP-d ja seetõttu pidin mingi dummy wifi Plume'i kaudu ikkagi püsti jätma. See kohustuslik wifi on minu oludes palju kehvema leviga, kuna algpunktiks on ruuter kapis maja nurgas, mitte maja keskel asuvad AP-d. Minu arust jaburus, aga ok - saab ka seda wifit mitte kasutada. Panin vähemalt ülipika parooli, et keegi sinna jumala eest sisse ei logiks. Ruuter töötas muidu esimesed paar nädalat okeilt, aga siis mingi hetk hakkasid internetilehed aeglaselt laadima, ikka mingi 5-10 sekundit võis võtta, enne kui nt postimees.ee üldse laadima hakkas. Kuna ruuteril puudub veebiliides, siis sealt ei saanud vaadata, mis lahti. HomePass äpp, mis paigalduse hetkel ja ka hiljem töötas, ei saanud nüüd järsku enam ruuteriga ühendust. Ehk siis null infot, mis toimub. Ruuterit füüsiliselt vaatama minnes oli ta kuum ja ventilaator undas. Kas restart oleks aidanud? Ei tea. Ei saagi teada kunagi, sest otsustasin oma kontrolli alla võtta selle asja. Panin asemele DIY wired ruuteri, lasin OpenWRT peale, ja sellega muresid pole olnud.
  • Iseteenindus. Meilile tulevates arvetes on link, mis kutsub iseteenindust külastama. Ainult et ma ei saa aru, mismoodi iseteenindusse reaalselt sisse logida. Ei ole mobiiliga TELE2 klient, võib-olla langen mingisse umbkategooriasse seetõttu? Saan minu.tele2.ee sisse logida nt Smart-ID'ga, aga pärast sisselogimist ei suunata mind iseteenindusse, vaid palutakse sisestada number ja parool. Ja kui oma (Telia) telefoninumbri sisestan, ütleb, et "midagi on pahasti".
  • Hind. Soodukaga sain 500/500 ühenduse hinnaks 17.50€. Telia ja Elisa pakutuga võrreldes parim hind.

Kuna minu jaoks on olulisim ühenduse kvaliteet, siis olen rahulolev klient ega rutta teenusepakkujat vahetama, kuigi leping trahvide või muu sellisega iseenesest kinni ei hoia. Hinna ning ühenduse kvaliteedi suhe kaalub minu jaoks kogu negatiivse kuhjaga üles.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2023 01:07:23 vasta tsitaadiga

stingray kirjutas:
Mul ka siis nüüd TELE2 fiiber olnud ca poolteist kuud. Jagan muljeid.
  • Paigaldus. Kuna fiiberkaabel oli Enefit Connecti alltöövõtja poolt juba õigesse kohta siseruumides veetud, siis oli vaja ainult seadmed paigaldada. Sellega sai Hansabi tehnik kenasti hakkama. Pandi Ubiquiti Unifi Loco ja ruuteriks see Plume Superpod. Aitas seadistada telefonis äpi (nimega HomePass), et ruuterit konfida. Ühendus hakkas kohe tööle ja sai ka lubatud-tellitud kiiruse kätte.
  • Ühendus. Ei ole ühtegi halba sõna öelda. Kiidan. Kiire, stabiilne. Ei ole ühtegi katkestust olnud. Ääremärkusena ütlen, et väline IP on muutunud (vastupidiselt mõnele eelkõnelejale); täpset arvet pole pidanud, aga ca 5 korda selle pooleteise kuu jooksul.
  • Ruuter. HomePass äpi kaudu sai staatilised DHCP sise-IP'd konfitud ja pordisuunamised ka tehtud. Aga muus osas tahan küll viriseda. Wifit ei saa maha keerata. Mul teevad wifit maja peale ära jaotatud AP-d ja seetõttu pidin mingi dummy wifi Plume'i kaudu ikkagi püsti jätma. See kohustuslik wifi on minu oludes palju kehvema leviga, kuna algpunktiks on ruuter kapis maja nurgas, mitte maja keskel asuvad AP-d. Minu arust jaburus, aga ok - saab ka seda wifit mitte kasutada. Panin vähemalt ülipika parooli, et keegi sinna jumala eest sisse ei logiks. Ruuter töötas muidu esimesed paar nädalat okeilt, aga siis mingi hetk hakkasid internetilehed aeglaselt laadima, ikka mingi 5-10 sekundit võis võtta, enne kui nt postimees.ee üldse laadima hakkas. Kuna ruuteril puudub veebiliides, siis sealt ei saanud vaadata, mis lahti. HomePass äpp, mis paigalduse hetkel ja ka hiljem töötas, ei saanud nüüd järsku enam ruuteriga ühendust. Ehk siis null infot, mis toimub. Ruuterit füüsiliselt vaatama minnes oli ta kuum ja ventilaator undas. Kas restart oleks aidanud? Ei tea. Ei saagi teada kunagi, sest otsustasin oma kontrolli alla võtta selle asja. Panin asemele DIY wired ruuteri, lasin OpenWRT peale, ja sellega muresid pole olnud.
  • Iseteenindus. Meilile tulevates arvetes on link, mis kutsub iseteenindust külastama. Ainult et ma ei saa aru, mismoodi iseteenindusse reaalselt sisse logida. Ei ole mobiiliga TELE2 klient, võib-olla langen mingisse umbkategooriasse seetõttu? Saan minu.tele2.ee sisse logida nt Smart-ID'ga, aga pärast sisselogimist ei suunata mind iseteenindusse, vaid palutakse sisestada number ja parool. Ja kui oma (Telia) telefoninumbri sisestan, ütleb, et "midagi on pahasti".
  • Hind. Soodukaga sain 500/500 ühenduse hinnaks 17.50€. Telia ja Elisa pakutuga võrreldes parim hind.

Kuna minu jaoks on olulisim ühenduse kvaliteet, siis olen rahulolev klient ega rutta teenusepakkujat vahetama, kuigi leping trahvide või muu sellisega iseenesest kinni ei hoia. Hinna ning ühenduse kvaliteedi suhe kaalub minu jaoks kogu negatiivse kuhjaga üles.


Minul sai nüüd see soodusperiood kahjuks läbi, muidu oli täitsa kõva sõna maksta 35€ 1Gbit eest.
Iseteenindust neil pole jah juba nüüdseks üle aasta ja iga kord kui küsid, et kaugel on siis öeldakse, et veel arenduses.
Kodulehel neil see kaabliga interneti aadressi otsing on ka katki ja see pidi juulis korda saama, eks ole näha.

EDIT://

Iseteenindust jätkuvalt puudu aga kodulehel juba menüüs valik iseteeninduse jaoks ja püsiühenduse mudimise jaoks aga ei tuvasta ühtegi aktiivset lepingut veel.
Linna tuli kiri, et nüüd pakub ka üle fiibri Tele2 oma netti ja 6 kuud soodukat 500/500 netile. Detsembris saab Elisa soodukas läbi äkki peakski ligi võtma.
Aga muidu positiivne, et lisaks Teliale ning Elisale on ka kolmas suurem firma vaikselt ligi hiilinud (algul pakkusid ühendusi ainult üle op neut võrgu).
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2023 20:44:46 vasta tsitaadiga

mikrotik hap ac3
100/100 ühendus optika taga

kas sellel on ka mingi tulemüür või on tele2 endal kuskil mingi piirang peal, et ma väljastpoolt kodu saan valvekaamerale ligi kiirusega ~0.8mbit/s

toas wifiga sisevõrgus kõik ok, alguses oli väljastpoolt ka ok aga mingi tunnike hiljem proovides oli kiirus maas ja enam paremaks ei läinud.

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2023 21:32:19 vasta tsitaadiga

Jah.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2023 07:04:21 vasta tsitaadiga

Tänan, nüüd korras
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
furyy
HV kasutaja

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2023 13:12:27 vasta tsitaadiga

https://www.ria.ee/media/2975/download
http://ipv6.tele2.net/ipv6/

Kas Tele2'l on siis kaablis IPv6 või mitte? Eile äkki kadus ära, aga kuidas siis 6+ kuud varem oli? icon_lol.gif

_________________
48 thousand years into the future, you've still got a knack for stating the obvious.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ailai
HV vaatleja

liitunud: 07.01.2022




sõnum 09.11.2023 19:04:01 vasta tsitaadiga

furyy kirjutas:
https://www.ria.ee/media/2975/download
http://ipv6.tele2.net/ipv6/

Kas Tele2'l on siis kaablis IPv6 või mitte? Eile äkki kadus ära, aga kuidas siis 6+ kuud varem oli? icon_lol.gif


Kasutan ka Tele2 optika ühendust oma ruuteriga ja se IPv6 ei taha esimese hooga püsti jääda. Ruuter näitab et kõik ühendused olemas aga tegelikul ei ole. Mitu korda WAN6 intesfacet restartida jääb lõpuks tööle. Ja kui tööle jääb siis kuni järgmise (elektri) katkestuseni. Mingi seadistus vist puudu-vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eestimaa
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2024 22:10:38 vasta tsitaadiga

Sain lõpuks endale ka fiibri majja ning võtsin Tele2 500/500 ühenduse.
Kahjuks mulle nende Plume ruuter üldse ei meeldi ning panin prooviks vana Mikrotiki hAP lite, mis muidugi jäi lahjaks.
Keegi oskab soovitada mingit võimekat ja odavamat ruuterit, näiteks uuemat Mikrotiki?
Mõtlesin, et võiks proovida ka ESXi peale pfSense, kellelgi kogemust kui töökindel see oleks?
WiFi ja switchi võimekus on juba olemas, vaja ainult ruuterit.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  TELE2 Püsiühendus (Fiiberkaabel) mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.