Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 129, 130, 131 ... 196, 197, 198  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas vajad elektritoetust?
Jah, olen juba taotlenud
5%
 5%  [ 8 ]
Jah, hakkan lähipäevil taotlema
3%
 3%  [ 5 ]
Ei tea veel, pole otsustanud
5%
 5%  [ 7 ]
Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama
41%
 41%  [ 58 ]
Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem
22%
 22%  [ 32 ]
Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks)
21%
 21%  [ 30 ]
hääli kokku : 140

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 18.01.2023 15:32:18 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Kõik oleneb, mis seal taga on. Kui ikka 2000l akupaak süsteemis, üle dimensioneeritud soojuspump ja põrandaküte, siis sinna saab ikka mõnusalt ette kütta soojuspumbaga odavatel tundidel.
Reaalsuses keegi aga keegi kindel olla ei saa, mis siin lähimad kuud/aastad toovad.

Juhitavaga võib saada ka väga odava hinna, kui näiteks elektrisõiduk, akupank, soojusenergia salvestusvõime jne olemas. Lihtsalt küsimus on, et kui paljudel see kombo olemas on.

Aga nagu ma enne ütlesin, siis enne toetusperioodi lõppu ma ei näe väga pointi hakata pakettide vahetusega tõmblema.


Üledimesioneerimine maksab esiteks raha, ehk võimsama pumba, akude, akupaakide jms maksumuse võid kenasti elektrihinnale juurde arvutada ja teha tasuvusarvestuse uuesti. Teiseks, nagu siin dets hinnad ja ka praegused näitavad, võib sul soodsaid tunde olla loetud, 4-7 tavapäraselt, selle aja jooksul pead maja ette kütma, lisaks oma kahetonnist veepaaki jne. Tihti unustatakse oma teoretiseerimises ära, et salvestuseks on vaja see võimsus kusagilt kätte ka saada ja seda ajaühikus.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2023 16:49:42 vasta tsitaadiga

Täpselt nii. Tasuvus sõltubki seadmete maksumusest, tarbimisest ja elektri sisendhinnast.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 18.01.2023 16:52:35 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
ranel kirjutas:


Vaadates seda, siis pakuks et suvel võib veega päris tuuga olla ja näeme jälle kõrgeid hindu.


Sellel suvel võiks OL3 töös ja abiks olla juba


https://i.redd.it/yr15nhvg4w9a1.jpg
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.01.2023 16:23:20 vasta tsitaadiga

Suurbritannia kütab sel talvel esimest korda söeküttel töötavaid elektrijaamu.
Nii Lõuna-Norra kui ka Suurbritannia saavad esmaspäeval eeldatavasti aasta kõrgeima elektrihinna. Kolm Briti söeküttel töötavat elektrijaama valmistatakse praegu ette elektrienergia tootmiseks.
https://twitter.com/NationalGridESO?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1617018615446016002%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=about%3Asrcdoc
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 17:25:06 vasta tsitaadiga

Meil soome kaabel rikkis või miks seal elekter nii 2,x odavam on homme?
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 22.01.2023 19:34:04 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Meil soome kaabel rikkis või miks seal elekter nii 2,x odavam on homme?
meil ei saa odavamalt müüa praegu, kuna laod on kallima hinnaga ostetud elektrit täis.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 00:36:22 vasta tsitaadiga

Inimesed võiks kalli elektri kiiresti ära kasutada, saaks odavama kiiremini turule, lambad icon_idea.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.01.2023 10:30:52 vasta tsitaadiga

Euroopas on maagaasi uputus. Sulgeme omad gaasiväljad. Vijlbriefi eesmärk on sulgeda väljak 1. oktoobriks 2023, kuid ta hindab, kas pärast talve ei teki Euroopas gaasipuudust. Vajadusel võib põld avatuks jääda 2024. aasta oktoobrini, kirjutab leht. Aastane toodang on vähenenud 2,8 miljardi kuupmeetrini, mis on pumpade töös hoidmiseks minimaalne. Vijlbrief ütles, et rohkem kui 5 miljardi kuupmeetri tootmine suurendaks piirkonnas seismilise aktiivsuse ohtu.
https://www.reuters.com/markets/commodities/netherlands-sticks-plan-close-groningen-gas-field-by-october-ft-2023-01-22/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 11:46:08 vasta tsitaadiga

Kui uputuse tingimuses selline hind, siis ma ei taha nõudluse aega nähagi.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 12:19:10 vasta tsitaadiga

Ega "uputus" siis tähenda et tootjad alla omahinna müüma peaks
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 12:55:58 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Ega "uputus" siis tähenda et tootjad alla omahinna müüma peaks

Seda ma kirjutasingi, et nõudluse hinda ei soovi nähagi, kui omahinna tase juba on kõrge.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 13:47:18 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Suurbritannia kütab sel talvel esimest korda söeküttel töötavaid elektrijaamu.
Nii Lõuna-Norra kui ka Suurbritannia saavad esmaspäeval eeldatavasti aasta kõrgeima elektrihinna. Kolm Briti söeküttel töötavat elektrijaama valmistatakse praegu ette elektrienergia tootmiseks.
https://twitter.com/NationalGridESO?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1617018615446016002%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=about%3Asrcdoc


Kui see ongi aasta kõrgeim elektrihind mis neil seal täna on, siis sellega võib täitsa veel elada.
Kardan küll, et sellega asi ei piirdu.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 23.01.2023 15:11:56 vasta tsitaadiga

Isamaa hakkab universaalteenust remontima. Ainult et.. kas nad kohe ei osanud ette näha, et kohe kui tuul ja päike tegusid tegema hakkavad, siis kukub börsihind odavamaks kui põlevkivielektri hinna baasilt arvutatud universaalteenus?
https://majandus.postimees.ee/7696769/kristjan-jarvan-universaalteenust-tuleb-muuta
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 16:19:59 vasta tsitaadiga

Ülejala tehtud, kaunikene
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 23.01.2023 17:02:02 vasta tsitaadiga

Järgmiseks hakkame fix lepingutega ka sellist asja nõudma? icon_lol.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 17:07:33 vasta tsitaadiga

Näh, kogu see vaev et teha kaks liitumist ja nutindus vahele et odavamale lülitaks, kõik see asjata icon_sad.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 17:31:49 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Näh, kogu see vaev et teha kaks liitumist ja nutindus vahele et odavamale lülitaks, kõik see asjata icon_sad.gif

Tark ei torma. Ei ühtepidi ega teisipidi.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 18:41:14 vasta tsitaadiga

Aga kui nüüd tõsiselt, kuidas kalkuleerida uut sotseletri hinda? Oletame et päevas on paar üksikut börsitundi sotsist kõrgemad, neid peaks siis kuskilt mujalt kui börsilt võtma, jaamast siis? Sisse-välja plõksimine ei sobi nii et jaam töötab päev otsa ja müüb enamuse odavama hinnaga. Et nulli tulla siis peab kallim aeg selle tasa tegema nii et endine arvestus enam ei sobi, sotsi hind peab sedajagu kõrgem olema kui börsiga müües miinust teeb. Kuidas krt seda arvutatakse?

Või ütleme et elekter tuleb seinast ja tehtud.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 23.01.2023 18:42:26 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
Isamaa hakkab universaalteenust remontima. Ainult et.. kas nad kohe ei osanud ette näha, et kohe kui tuul ja päike tegusid tegema hakkavad, siis kukub börsihind odavamaks kui põlevkivielektri hinna baasilt arvutatud universaalteenus?
https://majandus.postimees.ee/7696769/kristjan-jarvan-universaalteenust-tuleb-muuta


Oskasid küll. RE aga tõmbas sellele punase joone. SDE jäi äraootavale seisukohale.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 19:09:44 vasta tsitaadiga

--
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 15.06.2024 02:01:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Indrek67
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 19:21:56 vasta tsitaadiga

Tuli ka omale sama kiri, siiamaani kehtival lepingul(alates 10.2021)oli marginaal 0,2s/kwh.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2023 10:11:30 vasta tsitaadiga

NightStriker kirjutas:
ranel kirjutas:
elukaz kirjutas:
Näh, kogu see vaev et teha kaks liitumist ja nutindus vahele et odavamale lülitaks, kõik see asjata icon_sad.gif

Tark ei torma. Ei ühtepidi ega teisipidi.


thumbs_up.gif vähem tõmblemist.

Samal ajal loomaaias...

Aga miks mind peaks huvitama mis neil viimase kahe aasta jooksul tõusnud on?


Mitte neil, vaid baltikumi bilansienergiaturul, seal turul kus tuleb kulu millega toodangut realiseeritakse.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 24.01.2023 10:23:03 vasta tsitaadiga

Enefit vaevalt lepingut nõnda muudab, mingid põrandaalused tegelased?
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2023 18:22:38 vasta tsitaadiga

Varsti vajavad paneelimehed kah täiendavaid subsiidiume… icon_lol.gif

https://majandus.postimees.ee/7697882/paikesepaneelide-omanikud-on-marus-eesti-energia-nouab-et-talle-muudud-elektri-eest-peale-makstaks

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2023 18:30:55 vasta tsitaadiga

just sain liitumispakkumise kätte.
Kõik oligi liiga ilus. Thanks taas, eesti riik icon_cry.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2023 18:38:37 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Varsti vajavad paneelimehed kah täiendavaid subsiidiume… icon_lol.gif
https://majandus.postimees.ee/7697882/paikesepaneelide-omanikud-on-marus-eesti-energia-nouab-et-talle-muudud-elektri-eest-peale-makstaks

Arvata on, et ongrid meestel võib iga hetk pidu läbi olla.
Offgridis ei pea kunagi seepärast muretsema ehk sõltumatu. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.01.2023 18:58:37 vasta tsitaadiga

Kas 1 sent on siis palju?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.01.2023 19:02:00 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Etz kirjutas:
Varsti vajavad paneelimehed kah täiendavaid subsiidiume… icon_lol.gif
https://majandus.postimees.ee/7697882/paikesepaneelide-omanikud-on-marus-eesti-energia-nouab-et-talle-muudud-elektri-eest-peale-makstaks

Arvata on, et ongrid meestel võib iga hetk pidu läbi olla.
Offgridis ei pea kunagi seepärast muretsema ehk sõltumatu. thumbs_up.gif


Palju akudes veel voolu alles on, või mille üle sa kilkad siin ? Mul oli eilse ööpäeva tarve 104kwh.

tsitaat:
Kas 1 sent on siis palju?


Tasuvusaeg pikeneb ju. Samas muidugi on see "sotsiaalmeedia" üks kindel fb grupp, kus igast asjast kiun üles tõmmatakse.


viimati muutis Markos 24.01.2023 19:03:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2023 19:02:33 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
just sain liitumispakkumise kätte.
Kõik oligi liiga ilus. Thanks taas, eesti riik icon_cry.gif


Sinu arvates kuulub Eesti Vabariik Eesti Energiale? v vastupidi?

Sul siis ei ole mitukümment tuhat € tagataskus?


viimati muutis Oisu. 24.01.2023 19:06:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.01.2023 19:04:38 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Etz kirjutas:
Varsti vajavad paneelimehed kah täiendavaid subsiidiume… icon_lol.gif
https://majandus.postimees.ee/7697882/paikesepaneelide-omanikud-on-marus-eesti-energia-nouab-et-talle-muudud-elektri-eest-peale-makstaks

Arvata on, et ongrid meestel võib iga hetk pidu läbi olla.
Offgridis ei pea kunagi seepärast muretsema ehk sõltumatu. thumbs_up.gif


Palju akudes veel voolu alles on, või mille üle sa kilkad siin ? Mul oli eilse ööpäeva tarve 104kwh.

tsitaat:
Kas 1 sent on siis palju?


Tasuvusaeg pikeneb ju. Samas muidugi on see "sotsiaalmeedia" üks kindel fb grupp, kus igast asjast kiun üles tõmmatakse.


104 on ikka päris palju. Mul kulub 10x vähem. Kui ainult otse elektriga tenni kütta terve ööpäeva, siis kulus 60
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.01.2023 19:11:50 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Markos kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Etz kirjutas:
Varsti vajavad paneelimehed kah täiendavaid subsiidiume… icon_lol.gif
https://majandus.postimees.ee/7697882/paikesepaneelide-omanikud-on-marus-eesti-energia-nouab-et-talle-muudud-elektri-eest-peale-makstaks

Arvata on, et ongrid meestel võib iga hetk pidu läbi olla.
Offgridis ei pea kunagi seepärast muretsema ehk sõltumatu. thumbs_up.gif


Palju akudes veel voolu alles on, või mille üle sa kilkad siin ? Mul oli eilse ööpäeva tarve 104kwh.

tsitaat:
Kas 1 sent on siis palju?


Tasuvusaeg pikeneb ju. Samas muidugi on see "sotsiaalmeedia" üks kindel fb grupp, kus igast asjast kiun üles tõmmatakse.


104 on ikka päris palju. Mul kulub 10x vähem. Kui ainult otse elektriga tenni kütta terve ööpäeva, siis kulus 60


No, kui ilmad on soojemapoolsed olnud, siis esimesed külmemad ilmad lükkavad küttesüsteemi täisvõimsusel tööle. Majal ja majal on vahe ka, eriti just suuruse osas. Mul muidu 0.8-1 eur ruutmeetri kohta kütmine, tavalises korteris on see 2x kallim.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2023 19:57:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mul muidu 0.8-1 eur ruutmeetri kohta kütmine, tavalises korteris on see 2x kallim.

Mu ehitatud majas on 0.4 umbes küttele kuluv elektrer m2 kohta.

Tavalises Norra korteris on aga 4 icon_lol.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 25.01.2023 12:13:35 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Varsti vajavad paneelimehed kah täiendavaid subsiidiume… icon_lol.gif

https://majandus.postimees.ee/7697882/paikesepaneelide-omanikud-on-marus-eesti-energia-nouab-et-talle-muudud-elektri-eest-peale-makstaks

Hiid kirjutas:
just sain liitumispakkumise kätte.
Kõik oligi liiga ilus. Thanks taas, eesti riik icon_cry.gif


Enam ei tõuse. Maru sai läbi.
https://majandus.postimees.ee/7698362/suunamuutus-eesti-energia-loobub-paikeseparkide-muugimarginaali-tostmisest
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
denis28
Aeg Maha 2n
denis28

liitunud: 24.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2023 15:26:10 vasta tsitaadiga

Hakkas tulema liiga palju avaldusi vist. Saab ju alati kellelegi teisele elektrit müüa, näiteks elektrum.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 26.01.2023 13:00:03 vasta tsitaadiga

Või naabrile müüa otse



Edit
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.01.2023 19:10:14 vasta tsitaadiga

Elektri hind 3 senti kWh: Käivitame Eesti Energia Narva jaamades kolm seisvat plokki, mis toovad turule juurde 500 MW tootmist ja tagavad Eesti tiputarbimise vajaduse. Muudame Eleringile kuuluva Kiisa gaasijaama eraldi tootmisettevõtteks ning toome toodangu turule. thumbs_up.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 29.01.2023 12:16:03 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Elektri hind 3 senti kWh: Käivitame Eesti Energia Narva jaamades kolm seisvat plokki, mis toovad turule juurde 500 MW tootmist ja tagavad Eesti tiputarbimise vajaduse. Muudame Eleringile kuuluva Kiisa gaasijaama eraldi tootmisettevõtteks ning toome toodangu turule. thumbs_up.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

See võiks olla isegi naljakas kui see poleks nii kurb...

Kolm seisvat katelt Narvas ei ole enam käivitatavad - üldistades - liiga palju juppe on juba maha kruvitud ja teistele külge pandud, et asju jooksmas hoida. Renoveerida pole enam otstarbekas, kui siis täiesti uued ehitada.

Kiisa... Kiisa on gaasijaam (diisel/kerge õli tagavaraks), praeguste hindade juures viib Kiisa hinda hoopis üles. Seda, et selle järel kaob igasugune võimekus ise võrku hoida ja hallata ei ole isegi enam märkimisväärt. Reaalselt see 250MW mis Kiisa on on isegi vähe stabiliseerimiseks, ca teist samapalju võiks varuvõimsust mujal saadaval olla (kuni 2021 suveni oli, aga see on teine teema juba..).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 31.01.2023 15:22:34 vasta tsitaadiga

EE näitab jaanuari elektrihinnaks 7,4 senti kwh thumbs_up.gif Öise tarbimise osakaal 81% icon_cool.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2023 17:10:24 vasta tsitaadiga

Detsember:
börs - 82€
univ. - 54€

Jaanuar:
börs - 26€
univ. - 43€

~11€ universaali kasuks.

Võib vist börsi peale tagasi minna homsest.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2023 17:32:49 vasta tsitaadiga

Kas jaanuaris oli universaal odavam või tarbisid lihtsalt vähem?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2023 17:38:29 vasta tsitaadiga

Ei olnud odavam, tarbisin vähem. Detsembris rohkem rahvast majas, pliidid ahjud huugasid.

Dets - 268kWh
Jan - 212kWh

Vana marginaal oli 0.29s, uus 0.80s.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2023 17:43:31 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:


Vana marginaal oli 0.29s, uus 0.80s.


?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2023 17:46:47 vasta tsitaadiga

Börsipaketil iga ostetud kWh eest.

Ehk universaaliga "võidetud" 11 eur, nullib uue lepingu kallim marginaal ära umbes 2MWh tarbimisega.


viimati muutis KillFrenzy 31.01.2023 17:48:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2023 17:47:29 vasta tsitaadiga

Ma ootan märtsi lõpuni, siis tuleb kõigile kolmesendine elekter.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2023 18:40:53 vasta tsitaadiga

Mul uuendati marginaali möödunud sügisel seoses selle tunnise arvestuse peale minekuga, nii vähe sai oldud et ei mäletagi enam mis see marginaal siis oli. 29 senti vist mingist vanemast ajast? Või määratakse see näo järgi nüüd erinev kõigile?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2023 18:46:41 vasta tsitaadiga

Mul uuendati 2021 siis sai ka marginaaliks 0.29s +1.99€ kuus.
Enne seda oli 2013 ka tunnipõhine, aga marginaali ei mäleta, vbl suurem sest kuumaksu ei olnud.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2023 19:11:32 vasta tsitaadiga

2013 oli väiksem marginaal ikka. Üks põhjusi miks vabatahtlikult ei kiirustanud paketti uuendama
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2023 21:54:37 vasta tsitaadiga

2013 pakuti 0.29s ehk senti ja ilma kuumaksuta, 2021 tuli hoopis 0.24s + 1.99€ kuus

2013 veebruaris oli üldteenuse marginaal 0.72s
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2023 22:38:43 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Mul uuendati 2021 siis sai ka marginaaliks 0.29s +1.99€ kuus.
Enne seda oli 2013 ka tunnipõhine, aga marginaali ei mäleta, vbl suurem sest kuumaksu ei olnud.

Ma jäin gaasiga börsile selle mõttega, et oma heast marginaalist ilma ei jääks. Polnud mingit kasu sellest. Ükspäev tuli kiri Alexelast postkasti, et blaa blaa blaa peame marginaali(vahendustasu) tõstma.

Ja siis peale seda tõstis gaasi võrguteenuse pakkuja Eesti Gaas(see on mõistetav, kuna seal tõusidki kulud seoses kadudega).

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 31.01.2023 23:08:39 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Ei olnud odavam, tarbisin vähem. Detsembris rohkem rahvast majas, pliidid ahjud huugasid.

Dets - 268kWh
Jan - 212kWh

Vana marginaal oli 0.29s, uus 0.80s.


Heh, see on mu kahe külmema ööpäeva tarbimine. Mis mõtet on sellise mikrotarbimise juures üldse tõmmelda nende pakettide vahel ? Isegi korteris oli mu suurem tarbimine, kui sauna ka tehtud sai. Jaanuaris on tarbimine 2.4MWh. Vot siin on mõtet liigutada, iga liigutus on sadu eurosi väärt, aga kunagi ei tea kummale poole.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 129, 130, 131 ... 196, 197, 198  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.