Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kliimamuutuste, rohepöörde ja energiapoliitika teema (Küsitlus: Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 218, 219, 220  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat ja kõrgeid energia hindasid?
Jah, tingimusteta!
8%
 8%  [ 6 ]
Pigem jah
8%
 8%  [ 6 ]
Pigem ei
16%
 16%  [ 12 ]
Kindlasti mitte!
67%
 67%  [ 49 ]
hääli kokku : 73

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 20:04:22 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Saastamist tuleks veel ja oluliselt rohkem maksustada.

Ega enne inimesed oma mugavuse hinnast aru saa kui üleujutused, põuad ja tormid elu liiga keeruliseks muudavad. Siis on muidugi hilja midagi teha, kuid noh, sellest on ainult mitukümmend aastat räägitud.


Ehk siis istuksime, pimedas ja külmas?
Kuskiltmaalt jookseb vast inimväärse elu piir kah.
Mul ei ole midagi selle vastu, et ülemäärast ning arutut tarbimiat maksustakse, vms. aga võiks ikka mõistuse juurde jääda, meie laiuskraadil kütmata ei saa.
Ja teadmiseks sulle, ka küünlad toodavad CO2’te ja sooja, äkki maksustaks kohe need kah ära icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 20:10:16 vasta tsitaadiga

Kui see maks läheks otse taastuvenergia arendusse, siis oleks ok. Aga täna ta läheb riigieelarvesse üdiste kulude katteks.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 20:21:52 vasta tsitaadiga

Eesti saastab räigelt, inimese kohta oleme maailmas pidevalt seal top10 piirimail. Hiina saastab inimese kohta 2..3x vähem, USA 10% vähem.

SSD kirjutas:
anubis, Eestit need probleemid ei mõjuta. Jah oli Pärnus üleujutus aga see kliimast tingitud küll polnud.


Mis selle üleujutuse põhjustas siis, keegi jättis kraani lahti?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 20:25:24 vasta tsitaadiga

Ah minge persse!
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 22.01.2023 21:54:41 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
huvitav oleks teada, kuidas co2'le raha pihku surumine selle kliimat soojendavat mõju vähendama peaks?

Tarbijad maksavad kõik kinni, seega suht pohl tavaelanikele.
doh.gif loomulikult maksab karbija kinni. mu küsimus oli suunatud sellele, et kuidas aitab kliima pihta eurode loopimine soojenemise probleemi lahendada. ma võin mürki võtta ja pea pakule panna, et kui ma lähen võtan pangaautomaadist eurod välja ja need õhku loobin ning midagi ninaette pobisen, siis ei juhtu mitte midagi muud peale selle, et mul on eurosid selle võrra vähem, mis ma õhku loopisin ja lisaks vedelevad need keset teed, kuni keegi need üles korjab ja omale tasku pistab.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 22:09:19 vasta tsitaadiga

Tarbija eelistab odavamat ja vähemdoteeritud energiaallikat, turumajandus peaks seda võimaldama, kuid fossilkütuste sektor saab sadu kordi suuremaid toetusi ja teeb sellega loomulikult head PRi.

Igasugune fossiilkütus ja selle kasutamine on räigelt subsideeritud.
https://www.imf.org/en/Topics/climate-change/energy-subsidies

2022 aastal $6 triljonit, umbes.

Lisaks tõenäoliselt korvamatu kahju loodusele.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 22:09:56 vasta tsitaadiga

anubis, ja taastuvenergiat ei subsideerita? icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 22:18:35 vasta tsitaadiga

Võrreldes selle summaga ei toetata, jep.

Ja äärmiselt kasumlik fossilkütuste sektor on neid toetusi saanud sadu aastaid.

Eesti viimane taastuvenergia vähempakkumine oli 450GWh hinnaga 45€ MWh ehk 4,5s/kWh. Hull subsideerimine küll.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 22:24:47 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Võrreldes selle summaga ei toetata, jep.

Ja äärmiselt kasumlik fossilkütuste sektor on neid toetusi saanud sadu aastaid.

Eesti viimane taastuvenergia vähempakkumine oli 450GWh hinnaga 45€ MWh ehk 4,5s/kWh. Hull subsideerimine küll.


Ja mis rida see mu elektriarvel siis on?
Sponsorlus?
https://elering.ee/taastuvenergia-tasu

tsitaat:

Taastuvenergia tasu: 1,24 senti/kWh
Käibemaks: 20%
Tasu koos käibemaksuga: 1,49 senti/kWh


Aga noh kajakambris ongi numbrid alati sobivad.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 22.01.2023 22:35:52 vasta tsitaadiga

anubis, sa vist ei saa päris hästi aru, et fossiilid tuleb kuskilt kätte saada enne põletamist samal ajal, kui vesi, tuul ja päike paistavad ilma puurimise ja kaevamiseta ja lisaks ei ole vaja tegeleda "kütmisest" ülejääva materjali utiliseerimisega. see on täiesti ajuvaba, et hea ja roheline ja loodussõbralik energia on kordades kallim sellest pahast haisvast koledast saastavast energiast. ja siis kukud siin veel minhist supsutamisest jahuma.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 22:42:26 vasta tsitaadiga

NATAS999, millal anubis, enne on millestki aru saanud?
Ketrab, silmaklapid peas, muudkui oma mantrat ja sellega asi piirdub.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 22.01.2023 23:04:29 vasta tsitaadiga

Kirutakse CO2 üle, metaan on kordades hullem kasvuhoonegaas.
_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 09:16:18 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
anubis kirjutas:
Võrreldes selle summaga ei toetata, jep.

Ja äärmiselt kasumlik fossilkütuste sektor on neid toetusi saanud sadu aastaid.

Eesti viimane taastuvenergia vähempakkumine oli 450GWh hinnaga 45€ MWh ehk 4,5s/kWh. Hull subsideerimine küll.


Ja mis rida see mu elektriarvel siis on?
Sponsorlus?
https://elering.ee/taastuvenergia-tasu

tsitaat:

Taastuvenergia tasu: 1,24 senti/kWh
Käibemaks: 20%
Tasu koos käibemaksuga: 1,49 senti/kWh


Aga noh kajakambris ongi numbrid alati sobivad.


Sa lugeda oskad? Või ei oska? Miks sa oma trummi taod ja mulle oma mõtteid omistad?

1,24s/kWh.. icon_biggrin.gif see ongi number mis sind häirib? KM osa ei jõua kunagi taastuvenergiasse.

anubis kirjutas:
Võrreldes selle summaga ei toetata, jep.

Ja äärmiselt kasumlik fossilkütuste sektor on neid toetusi saanud sadu aastaid.

Eesti viimane taastuvenergia vähempakkumine oli 450GWh hinnaga 45€ MWh ehk 4,5s/kWh. Hull subsideerimine küll.


Aga korrutame endale kõik, et tegelikult on kõigis probleemides süüdi taastuvenergia ja vaeseks jäävad kõik tänu taastuvenergiatasudele. Siis on lihtsam kunagi lapselastele silma vaadata kui neile seletad, et oluline oli "odavat" gaasi ja kivisüsi põletada, mitte probleemiga tegeleda.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 10:22:03 vasta tsitaadiga

Taastuvenergia pole süüdi, süüdi on populistid, kes enne piisava koguse taastuvenergia tulekut olemasolevad energiallikad sulgevad. Ja siis need samad 2% rohelisi, kes nõuavad olemasoleva tootmise sulgemist ja samal ajal võitlevad taastuvenergia tootmise vastu a la tuulepargivastased.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 10:58:20 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
1,24s/kWh.. icon_biggrin.gif see ongi number mis sind häirib? KM osa ei jõua kunagi taastuvenergiasse.


Ehk siis see ei ole sinu arust subsideerimine?
Äkki siis vastad, misasi see selline on?

somnambuul kirjutas:
Taastuvenergia pole süüdi, süüdi on populistid, kes enne piisava koguse taastuvenergia tulekut olemasolevad energiallikad sulgevad. Ja siis need samad 2% rohelisi, kes nõuavad olemasoleva tootmise sulgemist ja samal ajal võitlevad taastuvenergia tootmise vastu a la tuulepargivastased.


Täpselt nii see on.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 23.01.2023 12:07:02 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
SSD kirjutas:
anubis, Eestit need probleemid ei mõjuta. Jah oli Pärnus üleujutus aga see kliimast tingitud küll polnud.


Mis selle üleujutuse põhjustas siis, keegi jättis kraani lahti?

Kui sa nüüd tõsimeeli väidad, et Pärnu üleujutuse põhjustas kliimamuutus... put your mouth were your money is - palun lingi konkreetsed teadustööd Tartu Ülikooli geoloogia teaduskonnast.

Vihje korras - seda aspekti on uuritud, muuhulgas lausadoktori tasemel (läbi äikesetormide), kliimamuudatuste paralleelid ei leidnud kinnitust; puhtstatistiliselt võib eeldada 150-200 aasta lõikes sarnast tormi ja/või veetaseme tõusu, ei, ma ei viitsi seda tööd hetkel otsida aga mõne aasta eest istusin tolle töö kaitsmisel, sest üheks autoriks oli vana klassivend ning kusagil sahtlisügavuses on too töö paberkujul olemas.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 13:33:57 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 13:49:04 vasta tsitaadiga

https://tehnika.postimees.ee/7696755/suur-vesinikutehas-sai-nurgakivi-soomes-plaanitakse-toota-kumnendik-euroopa-rohegaasist

Lisaks vesinikule hakatakse ka metaani tootma.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 14:49:41 vasta tsitaadiga

https://www.facebook.com/groups/energiafoorum/permalink/3349080602016511

Siin on Eesti 2022 kohta hea kokkuvõte tehtud. Lisan väljavõetud pildid ka siia.
https://imgur.io/a/aQCMkFF

Rohkem on vaja ja erinevaid allikaid. Kuid pilt näitab ära mida võimalik saavutada väga lühikese ajaga.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 18:50:37 vasta tsitaadiga

https://keskkonnaagentuur.ee/node/1096

Kes oleks võinud arvata, et EKREl puuduvad seisukohad keskkonna teemal icon_lol.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2023 19:04:31 vasta tsitaadiga

Huvitavam on see, et roheliste tulp tabelis oli sama tühi.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2023 13:07:44 vasta tsitaadiga

netcat, uuri välja KÜ peakaitsme väärtus, iga korteri peakaitsme väärtus ja korterite arv. Ma teen sellest lihtsa kokkuvõtte icon_smile.gif



Seoses Kliimamuutusega - oleks hea hoida CO2 ja REOSTUS eraldi ridadel, sest need ei ole omavahel võrdsed - tegelikult on neid väga raske omavahel siduda, kuna ühisosa on liialt väike.
Ja üks neist on tõesti probleem, teine ei ole kinnitust saanud.

Võibolla eestlasele on natuke sarnane asi, põlevkivi eraldab meeletult CO2-te ja rämedalt reostab, aga see pole alati nii iga asjaga.

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2023 16:06:14 vasta tsitaadiga

Kas seda maja peakaitset saab kusagilt avalikust kohast ka pärida?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2023 16:19:55 vasta tsitaadiga

Elektrilevi lepingus on kirjas. Mul on tervelt 2,midagi amprit maja üldisest peakaitsmest.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2023 18:06:11 vasta tsitaadiga

https://fp.lhv.ee/forum/free/133705?postId=3023680
tsitaat:
Kohati on tunne, et see Rohepööre koos maagaasi ainumõeldavaks kütuseliigiks tunnistamisega on Kremli õnnestunud mõjutusoperatsioon Brüsselis.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2023 18:19:22 vasta tsitaadiga

https://majandus.postimees.ee/7697882/paikesepaneelide-omanikud-on-marus-eesti-energia-nouab-et-talle-muudud-elektri-eest-peale-makstaks

Paneelimeestel kah näguripäevad tulemas…

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 24.01.2023 18:41:22 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
https://majandus.postimees.ee/7697882/paikesepaneelide-omanikud-on-marus-eesti-energia-nouab-et-talle-muudud-elektri-eest-peale-makstaks

Paneelimeestel kah näguripäevad tulemas…

Tuttav "paneelimees" kehitas õlgu ja ütles et ühelt poolt on tegu sentidega ja teiselt poolt on turul ka teisi elektrit ostvaid firmasid, ju siis peab kuskil mujal uue lepingu tegema. Marus ta igatahes ei olnud. Peavoolumeedia, teadagi... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2023 18:58:58 vasta tsitaadiga

*marus* on ajakirjaniku tõlgendus ja clickbait pealkiri.

Iga müüdud MWh kohta €9,9 on jah, korralik tõus ning mõjutab excelitabelis aastate lõikes kindlasti. Kuid kodukasutajal on olulisem võit ülekandetasude mittemaksmine kohapeal tarbitud toodangust ja võrk on puhver kuhu ülejääk maha müüa.

Mina maksaks aastas praeguse €35 asemel €70.


viimati muutis anubis 24.01.2023 19:01:48, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.01.2023 19:00:02 vasta tsitaadiga

No fb vastavas grupis uluvad ju ka. Pole ainult ajakirjanike väljamõeldis
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2023 19:24:46 vasta tsitaadiga

Ma ei rääkinud väljamõeldisest vaid tõlgendusest, probleem on olemas. Marus on need kes arvutada ei oska või kellel on oluliselt suuremad pargid ja sissetulekute vähenemine on tuhandetes aasta lõikes.

See mõjutab juba tasuvust mis neil on tõenäoliselt üles ehitatud mitte omatarbe katmisele vaid (tervenisti) müügile.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2023 22:52:09 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:

Marus on need kes arvutada ei oska

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120132956/eesti-energia-sonum-tuhandetele-maksad-rohkem-voi-annad-tasuta
Tema ja teised väiketootjad ka ei oska arvutada pärast 2021. aastat? icon_rolleyes.gif
tsitaat:
Koostöö Eesti Energiaga sai alguse 2021. aastal ja on praeguseni tähtajatu lepinguga. Kui varem tulnuks tal oma elektri tagasimüügi eest tasuda 0,1 s/kWh ehk 25,35 eurot, siis nüüd uue taksi korral on see summa 250,9 eurot. Peale selle on tal veel kaks päikeseparki. „Kui need kulud kõik kokku lüüa, siis on summa päris suur,“ mainib ta ja lisab, et pargi tasuvusaeg kindlasti pikeneb.
Tema sõnul on see kindlasti oluline teema neile, kes praegu otsustavad pargi ehitusega alustada. „Kui pargi ehituseks kulub x summa, siis nüüd tekib uus muutuvkulu juurde. Kui räägime suurest rohepöördest, siis kuidas see lisakulu on põhjendatud?“ küsib ta.


Ja rääkidest viimasest lõigust, siis uute väiketootjate päikeseenergia jaamade püstitamine ei tasu enam vist ära? icon_rolleyes.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2023 22:58:20 vasta tsitaadiga

€9,9 MWh ehk 0,99s/kWh kohta ei mõjuta, tegelikult, tasuvust kodutarbijale kelle jaoks olulisem on omatarbe katmine ja läbi selle võit elektrihinnas, ülekandetasudes ja maksudes mis nendelt kõigilt tasuda tuleb.

0,99 senti kWh kohta ülejäägi müügil ära anda olukorras kus omatarbimine on kaetud (ja aku laetud) ei ole kodutarbijale oluline kadu. 10MWh müügi korral täpselt 99 euri.


viimati muutis anubis 24.01.2023 23:22:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2023 23:06:11 vasta tsitaadiga

Jah, kui võrku ei müü ja omatarbeks kasutad, siis polegi ju vahet. icon_rolleyes.gif
Küsimus puudutabki väiketootjaid, kes müüvad võrku tagasi ja kes on varasemale riigipoolsele hinnastusele tuginedes teinud tasuvusarvutused, kuid nüüd hind tõuseks 10x.
Kas sa tõesti nimetad neid "marus olevaid" lolliks (ei oska arvutada)? Kas olla riigi või väiketootjate poolt? Või oleme kõik üks Eesti ja võiksime mõistlikule pikaajalisele mõistlikule kokkuleppele jõuda?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2023 23:24:12 vasta tsitaadiga

Ma oskan arvutada ja ei ole marus. Mind puudutab see otseselt. Ma saan aru, et enamikke siin teemas hingestatult kaasarääkijaid kes päikseenergiat materdavad see ei puuduta.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2023 23:26:46 vasta tsitaadiga

anubis, olgu, 10x hinnatõus on sinu jaoks ok (kuna RE on rahandusminister), aga millal sina marru lähed?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2023 00:01:40 vasta tsitaadiga

Tanel, kulakuid tulebki maksustada…rõhuvad siin töörahvast… /s icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2023 00:18:46 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
anubis, olgu, 10x hinnatõus on sinu jaoks ok (kuna RE on rahandusminister), aga millal sina marru lähed?

No arvesta ka seda, et iga toodetud kWh pealt maksab riik 5,37s. Peale maksmise jutt on jaburdus.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2023 00:43:52 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
anubis, olgu, 10x hinnatõus on sinu jaoks ok (kuna RE on rahandusminister), aga millal sina marru lähed?


Ei, minul on hinnatõus 0,49s/kwh ->0,99s/kwh ehk 2x.

Kusjuures osadel kasutajatel on hinnatõus n+1% sest varem ei olnudki neil sellist asja nagu müügimarginaal. See ei muuda fakti, et kasutajale on see €9,9MWh ning enamik kodukasutajaid müüb võrku üleliigset eht tarbetut elektrit. Maast üleskorjatud raha mida börsihinnaga müües on alati plussmärgiga.

Kui börsihind on miinuses või nullilähedal saab päiksejaama tunniks-paariks võrku mittemüüma panna. Lihtne.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2023 00:44:45 vasta tsitaadiga

Kui varem oli ülekandetasu 0,1s, siis elektri hind oli ka sel ajal 3-4s. Ehk siis ei mingit kalli hinnaga elektri müümist enam ja võrgutasu vanale tasemele tagasi. Tundub õiglane ju?
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 25.01.2023 07:06:51 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
€9,9 MWh ehk 0,99s/kWh kohta ei mõjuta, tegelikult, tasuvust kodutarbijale kelle jaoks olulisem on omatarbe katmine ja läbi selle võit elektrihinnas, ülekandetasudes ja maksudes mis nendelt kõigilt tasuda tuleb.

0,99 senti kWh kohta ülejäägi müügil ära anda olukorras kus omatarbimine on kaetud (ja aku laetud) ei ole kodutarbijale oluline kadu. 10MWh müügi korral täpselt 99 euri.
icon_lol.gif rofl.gif eusa_wall.gif roheenergia tootjaid tuleb karistada, sest fossiilid on pahad. icon_lol.gif rofl.gif
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 25.01.2023 11:33:51 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
anubis, olgu, 10x hinnatõus on sinu jaoks ok (kuna RE on rahandusminister), aga millal sina marru lähed?


See, kes rahandusminister on - see küll asjasse ei puutu. Päris nii see juhtimine ikka ka ei käi, et minister hakkab mingite pakettide hinda mõjutama (või keegi kooskõlastab temaga).
See on puhtalt ettevõtte otsus.

Edit: Ja juba muudeti ka.
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120133390/hea-uudis-eesti-energia-jatab-vaiketootjate-muugimarginaali-hinnatousu-ara
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.01.2023 21:14:56 vasta tsitaadiga

Järjekordne tuumavastane väljailmunud
https://www.delfi.ee/artikkel/120133716/tooruhm-pakkus-tuumajaamaks-voimalikke-asukohti-sikkut-praegu-pole-vaja-eestisse-tuumajaama-ehitada

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 25.01.2023 21:19:27 vasta tsitaadiga

Nende vastasus pole ju uudis.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.01.2023 21:21:11 vasta tsitaadiga

https://www.autoevolution.com/news/iron-air-batteries-10-times-cheaper-than-li-ion-will-start-mass-production-in-2024-208539.html
https://www.autoevolution.com/news/a-140-years-old-battery-technology-might-change-everything-we-know-about-energy-storage-184234.html

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2023 00:07:43 vasta tsitaadiga

Kuskil mingi kokkuvõte ka on mis imelisi akutehnoloogiaid on välja kuulutatud mis kõik maailma probleemid lahendavad ja mis neist saanud on?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 27.01.2023 00:34:51 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Kuskil mingi kokkuvõte ka on mis imelisi akutehnoloogiaid on välja kuulutatud mis kõik maailma probleemid lahendavad ja mis neist saanud on?
elektrolüüt tundub praegu kuum popp noortepärane tehnoloogia olema.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2023 05:38:39 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Järjekordne tuumavastane väljailmunud
https://www.delfi.ee/artikkel/120133716/tooruhm-pakkus-tuumajaamaks-voimalikke-asukohti-sikkut-praegu-pole-vaja-eestisse-tuumajaama-ehitada
Maru kergekäeliselt sildistad inimese tuumavastaseks.


tsitaat:
Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut ütles, et kuigi rohepööret pole võimalik teha ilma tuumaenergiata, ei pea ta praegu võimalikuks Eestisse tuumajaama ehitada. „Meil on olemas turul tehnoloogiad, mis on taskukohased ning päriselt olemas, näiteks maismaa tuulepargid ja meretuulepargid,“ sõnas ta ja lisas, et oluline on praegu nendesse panustada.

tsitaat:
Sikkut lisas, et arutelu võiks pidada siis, kui Eesti jaoks on sobivad lahendused leiutatud. Ta rääkis, et praeguse seisuga pole veel olemas sellist tuumajaama lahendust ja tehnoloogiat, mida Eestisse rajada soovitakse. Tema sõnul peaks esimene selline tuumajaam valmima Kanadas, kuid seda veel ei ehitata. Ta lisas veel, et kindlasti peab olema sellise otsuse puhul ka avalik arutelu.


Erasektor paraku ilma riigi garantiideta ei võta seda projekti ette, kas Eesti riik peaks garanteerima eksperimentaaljaama?
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.01.2023 08:29:53 vasta tsitaadiga

See küll mingi revolutsiooniline akutehnoloogia pole icon_rolleyes.gif
Lihtsalt odav, aga hea mitte.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 27.01.2023 10:43:44 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
See küll mingi revolutsiooniline akutehnoloogia pole icon_rolleyes.gif
Lihtsalt odav, aga hea mitte.
headus sõltub sellest, milleks seda kasutada. subroonokiga rimis riiulite vahel heebeldada on väga halb, aga näiteks voodrilaudu vedada ehituspoest palju etem, kui seljakotiga.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.01.2023 10:48:24 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Janis kirjutas:
See küll mingi revolutsiooniline akutehnoloogia pole icon_rolleyes.gif
Lihtsalt odav, aga hea mitte.
headus sõltub sellest, milleks seda kasutada. subroonokiga rimis riiulite vahel heebeldada on väga halb, aga näiteks voodrilaudu vedada ehituspoest palju etem, kui seljakotiga.

Väga sarnased akud ju olemas praegu aga ikka eelistatakse liitiumit.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kliimamuutuste, rohepöörde ja energiapoliitika teema (Küsitlus: Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 218, 219, 220  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.