Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 126, 127, 128 ... 196, 197, 198  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas vajad elektritoetust?
Jah, olen juba taotlenud
5%
 5%  [ 8 ]
Jah, hakkan lähipäevil taotlema
3%
 3%  [ 5 ]
Ei tea veel, pole otsustanud
5%
 5%  [ 7 ]
Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama
41%
 41%  [ 58 ]
Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem
22%
 22%  [ 32 ]
Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks)
21%
 21%  [ 30 ]
hääli kokku : 140

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 26.12.2022 15:10:21 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
NP hinnad on käibemaksuta, universaalteenuse hind käibemaksuta on 15,4 (+veidike) - 5s talvist soodustust. Ehk 4.1 senti vs 10.xxx senti. Mitte kuidagi pole tegemist 5 kordse vahega.

Lisaks tipphind on 98.38€/MWh ehk 9.8 senti/kWh. Mitte 9.8€/kWh nagu artikllis kirjas oli.


Täpselt seda ma silmas pidasin. Lisaks muudab pilti/rehkendust elektrilevi võrgutasud koos tipuhindadega.
Spoiler Spoiler Spoiler


Bar on universaalteenus koos kõigi maksudega, sinine börsihind koos kõikide maksudega (võrk5 puhul) apelsinikarva nordpooli hind, roosa eleringi/elektrilevi võrk 5 ... (Ülekandetasud: punased tulbad musta raamiga on tiputunnid, punased päevahind)
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2022 15:18:53 vasta tsitaadiga

Koos käibekaga päeva keskmine börs 5.05s-6s soodukat tuleb -0.95s/kWh. Kuidas seda nüüd äripäeva moodi kordseteks arvutada icon_confused.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.12.2022 16:54:43 vasta tsitaadiga

Olkiluoto 3.
Homsest läheb käima üksteist päeva kestev katse elektritootmine.
https://www.hs.fi/talous/art-2000009290371.html
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2022 17:00:09 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Koos käibekaga päeva keskmine börs 5.05s-6s soodukat tuleb -0.95s/kWh. Kuidas seda nüüd äripäeva moodi kordseteks arvutada icon_confused.gif
Mis soodukat? Seda saad ju kuni 8.5 sendise hinnani, st. hind - 5s ei lange kunagi alla tolle
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2022 18:22:49 vasta tsitaadiga

Soodukat saab alates 14.4 sendist kui midagi muutunud pole. Aga see on kuu keskmine mida pole mingi probleem börsiga õhku lasta.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 26.12.2022 18:50:28 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Soodukat saab alates 14.4 sendist kui midagi muutunud pole. Aga see on kuu keskmine mida pole mingi probleem börsiga õhku lasta.

On tunnipõhine.
var KompHind = KompHind; //kompenseeritud hind
    if ((NPHind > 8.00)  && (NPHind < 13.00))  {KompHind = 8.00;}
   else if (NPHind <= 8.00)                        {KompHind = NPHind;}
   else if (NPHind > 13.00)                        {KompHind = (NPHind - 5.00);}  // Riigi komp 5 senti
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2022 18:58:43 vasta tsitaadiga

Milleks nii keeruliselt?
KompHind = MAX(8; NPHind - 5); icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2022 20:59:51 vasta tsitaadiga

Arvutada võib ju kuidas iganes aga tõe kriteerium on arve. Okt ja nov on kompi arvestatud iga kWh eest sõltumata sellest et mõni neist on nullkoma hinnaga tarbitud.

Lükake ümber kui mingi parem tõestus on thumbs_up.gif

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2022 21:19:53 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Arvutada võib ju kuidas iganes aga tõe kriteerium on arve. Okt ja nov on kompi arvestatud iga kWh eest sõltumata sellest et mõni neist on nullkoma hinnaga tarbitud.

Lükake ümber kui mingi parem tõestus on thumbs_up.gif
Just, soodustust rakendatakse kuu keskmisele börsihinnale (see on igaühel erinev, sõltuvalt tarbimisest), mitte igale tunnile eraldi.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2022 23:55:27 vasta tsitaadiga

Tehased järjest puhkusel.....ärge hõisake mingi krd nädala pärast icon_confused.gif
Jõulud ju

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2022 00:33:51 vasta tsitaadiga

Juba ülehomme "normaalsus" tagasi.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2022 01:00:25 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Juba ülehomme "normaalsus" tagasi.

Täpselt

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2022 02:43:53 vasta tsitaadiga

serviis kirjutas:
Oisu. kirjutas:
Börsi hinna nautijad, tõmmake neljanda külmkapi juhe seinast kell 16.00!

Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas on elektribörsi keskmine hind täna 4,1 senti kWh kohta. Päeva kõrgeim hind on neljast viieni, mil kWh maksumus kerkib 9,8 euroni. Päeva viimane tund kujuneb eriti soodsaks, kui tarbijad kilovatt-tunni elektrit 1,9 sendi eest.
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120119330/universaalteenusega-liitujad-peavad-tana-elektri-eest-ligi-viis-korda-rohkem-maksma-kui-borsipaketi-kasutajad


Ilus lugeda aga rehkendusega pannakse seal artiklis pange.


Matemaatikat ei pea ju oskama enam, see pole moes.
/s

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.12.2022 17:43:05 vasta tsitaadiga

Öösel odav elekter thumbs_up.gif
29. 12. 2022. 03 - 04 DK1 - 2,18; BE - 2,06; DE - LU -2,18; NL - 2,54 €/MWh.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 29.12.2022 16:14:21 vasta tsitaadiga

Homme veel odavam. Ehk siis tsiteerides Postimehe pealkirja:
tsitaat:
Homme saavad Eesti inimesed elektri täiesti tasuta kätte
Välja arvatud universaalteenuse tarbijad


tsitaat:
Kõige kallim, 109,92 eurot megavatt-tunnist, on elektri börsihind reedel kell 16–17, kõige odavam aga varahommikul kella 5–6 vahel, mil hind langeb 0,57 eurole megavatt-tunnist. See tähendab, et kilovatt-tund ei maksa sisuliselt mitte midagi. Keskmiselt maksab homme kilovatt-tund 5,7 senti.

https://majandus.postimees.ee/7680303/homme-saavad-eesti-inimesed-elektri-taiesti-tasuta-katte
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2022 16:47:28 vasta tsitaadiga

Vaatame jaanuaris seda asja uuesti, kui tööstused käima lükatakse jne.....selle aasta viimane nädal on nagu on icon_smile.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 29.12.2022 16:56:58 vasta tsitaadiga

Hea nädal on olnud, päris palju tunde on saanud toorelt elektriga kütta icon_cool.gif hoiab pelletit kokku
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.12.2022 18:34:16 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Vaatame jaanuaris seda asja uuesti, kui tööstused käima lükatakse jne.....selle aasta viimane nädal on nagu on icon_smile.gif

Ettevõttjad on järjekorras Töötukassa uste taga, et küsida plaanitavate koondamiste kohta infot icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2022 21:20:13 vasta tsitaadiga

Kui lihtne oleks saada 2 lepingut: universaal + börs? Automaatselt kasutaks seda mis on odavam.

viimati muutis DVDRW 29.12.2022 21:25:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2022 21:24:16 vasta tsitaadiga

Sama lihtne kui ühte lepingut. Kui sa just ei taha et sama voolumõõtja taga elektrimüüja otsustab kumba sulle parasjagu müüa. Ja loota et lülitus just sinu kasuks käiks.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2022 21:38:52 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Kui lihtne oleks saada 2 lepingut: universaal + börs? Automaatselt kasutaks seda mis on odavam.


Ja müüks sinna, kus kallim, eks... icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2022 00:24:37 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Hea nädal on olnud, päris palju tunde on saanud toorelt elektriga kütta icon_cool.gif hoiab pelletit kokku

Selliste ilmadega peaks lausa häbi olema, kui mõnde soojuspumpa ei kasuta ... ega võrgutasu tasuta pole.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.12.2022 00:27:20 vasta tsitaadiga

Odavam, kui Norras icon_eek.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2022 14:06:18 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Janis kirjutas:
Hea nädal on olnud, päris palju tunde on saanud toorelt elektriga kütta icon_cool.gif hoiab pelletit kokku

Selliste ilmadega peaks lausa häbi olema, kui mõnde soojuspumpa ei kasuta ... ega võrgutasu tasuta pole.


No mis teha kui sul soojuspumpa pole.
Mul ka pole.
Olen ka selliste hindadega puhta elektriga lasknud.
Odavam kui puudega.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 30.12.2022 14:53:56 vasta tsitaadiga

Homme veel paremad hinnad icon_eek.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2022 14:57:42 vasta tsitaadiga

Öösel makstakse lausa peale icon_biggrin.gif

Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 30.12.2022 15:00:57 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Kui lihtne oleks saada 2 lepingut: universaal + börs? Automaatselt kasutaks seda mis on odavam.

Laias laastus vaja sul kaht liitumist (Elektrilevi lubab ühele kinnistule kuni kaks liitumist madalpingel). Ja sealt võtadki ühe universaalina ja teise börsina. Ise vastutad ümberlülituste eest.

Küll aga vajab lisaliitumine tiba põhjendamist - niisama asja eest teist taga ei ole otstarbekas erakliendile kaht liitumist tekitada. Tüüpilised juhtumised on eraldi liitumine elumajale ja tootmishoonetele kinnistul (nt talul on eraldi liitumine kuivati ja lauda jaoks; kellelgi pisike töökoja bisness jms).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2022 15:06:21 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Öösel makstakse lausa peale icon_biggrin.gif


Jah, pange äratuskellad helisema, et saaks öösel pesu pesta, koristada, arvutiga mängida ja muid elektriseadmeid kasutada ning üleüldiselt öösiti elama hakata. F*ck daylight! thumbs_up.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2022 15:07:20 vasta tsitaadiga

No vast mõned jõukurid jaksavad päeval 10-60 euri eest ka neid toiminguid teha.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2022 20:41:44 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Öösel makstakse lausa peale icon_biggrin.gif


Jah, pange äratuskellad helisema, et saaks öösel pesu pesta, koristada, arvutiga mängida ja muid elektriseadmeid kasutada ning üleüldiselt öösiti elama hakata. F*ck daylight! thumbs_up.gif
Taimeritega vidinad ju olemas mis asjad sisse lükkavad sel kellaajal... Milleks ägata?
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2022 23:27:22 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
ranel kirjutas:
Janis kirjutas:
Hea nädal on olnud, päris palju tunde on saanud toorelt elektriga kütta icon_cool.gif hoiab pelletit kokku

Selliste ilmadega peaks lausa häbi olema, kui mõnde soojuspumpa ei kasuta ... ega võrgutasu tasuta pole.


No mis teha kui sul soojuspumpa pole.
Mul ka pole.
Olen ka selliste hindadega puhta elektriga lasknud.
Odavam kui puudega.


Minu seadme meie kliima scop on 3,95. Võid kalkuleerida palju ma sealt sooja olen saanud. Tegelikult on see veel suuremgi, sest -15c ja edasi olen minimaalselt kütmiseks kasutanud.
Võttes aluseks isegi kunagi keskmise elektrihinna koos kõigega 0,14eur/kWh, siis ma olen säästnud juba 3900 EUR. Okei, lahutame maha seadme maksumuse, mis 5a tagasi maksis 1300EUR, siis endiselt 2600 euriga plussis. Kuna elektrihind siin vahepeal üles rallinud, siis sääst on suuremgi. Soojusenergia kWh hind on mul koos pumba soetusega on 6,9s/kWh. Seda ilma igasugu tõmblemiseta, mugavuse arvelt ohverdamisega(nt mitu päeva hind kallim) ja see hind järjest kukub, sest siia on sisse arvestatud ka soojuspumba maksumus. Sellist sihitud hinda vaid elektriga otse küttes saab elektritenniga mõned loetud tunnid aastas(elekter+võrgutasu).
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.01.2023 12:18:07 vasta tsitaadiga

Pange ämbrid valmis.
Soome.
Nüüd algab lumine, külm ja tuulevaikne nädal. Kriitilised päevad võivad olla eriti külmad reedel ja laupäeval.
Lõuna pool on kõige külmemad nädalapäevad reede ja laupäev. Reedeks ennustatakse Turust Lappeenrantasse suunduval teljel -15, isegi -20 kraadi.
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000009301572.html

Üks olulisemaid põhjusi Inkoo valimisel on puhta elektri olemasolu. Vesinikul põhinev terasetootmine tarbib tohutul hulgal elektrit.
Blastri hinnangul tarbib tehas aastas umbes kuus teravatt-tundi elektrit, mis vastab seitsmele protsendile kogu Soome eelmise aasta tarbimisest. Tehasest saaks Soome suurim üksik elektritarbija.
Varem plaanis ettevõte rajada terasetehase Põhja-Norrasse Fauskesse. Sellest plaanist loobuti aga muu hulgas seetõttu, et kohalikud omavalitsuse otsustajad ei kiitnud piirkonda tuuleenergia rajamist heaks.
https://www.hs.fi/talous/art-2000009302164.html
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.01.2023 20:36:57 vasta tsitaadiga

Elektrisõbrad, rõõmustage, kodumaised molekulid jälle liiguvad.

https://www.err.ee/1608838840/auvere-elektrijaam-tootab-taas
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2023 20:40:24 vasta tsitaadiga

Kui kaua siis seekord? icon_smile.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2023 23:48:20 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Kui kaua siis seekord? icon_smile.gif

Küllap homme seisab jälle.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2023 20:13:13 vasta tsitaadiga

Liiga palju tasuta elektrit sai tarbitud, keskmine hind jõudis arvel 8 sendi peale icon_neutral.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 10:54:07 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
netcat kirjutas:
Kui kaua siis seekord? icon_smile.gif

Küllap homme seisab jälle.


Welp.

https://umm.nordpoolgroup.com/#/messages/53f9d4da-7616-4f8a-989f-a7042d4c4555/2
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 11:03:26 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 11:08:52 vasta tsitaadiga

Detsembri elektriarve tuli, poole väiksem kui eelmise aasta detsembri börsipaketiga oli. Ma kütan ka elektriga, nii et see on põhikulu elamises.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 06.01.2023 12:28:40 vasta tsitaadiga

elekter on nagunii põhikulu elamises, kütad või ei küta.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 12:33:17 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
elekter on nagunii põhikulu elamises, kütad või ei küta.


Ei saa küll nõus olla. Küttearve on suurem, küta millega tahes
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 06.01.2023 12:44:06 vasta tsitaadiga

kütan ainult talvel, kui tuba külmaks läheb. elektrit tarbin aasta läbi.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 13:30:46 vasta tsitaadiga

Teed ise tasuta puid või kuidas odavam tuleb? Keegi teine maksab arveid?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 06.01.2023 13:31:37 vasta tsitaadiga

ise maksan arved, ise ostan kütte. elekter maksab palju raha.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 13:32:23 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
elekter on nagunii põhikulu elamises, kütad või ei küta.

Mul talvel 2 kuud gaasiarve uletab elektriarvet, aga muidu jah.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 14:15:35 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
ise maksan arved, ise ostan kütte. elekter maksab palju raha.


Dunno. Pellet ja vesi maal maksavad ka kirve raha. Vesi aasta ringi. Pellet - sel aastal nii õudne, et sellest annab suvel ka toibuda

Linnas - elektriarve on minimaalne, kogu kommunaalarve pole ka suur aga sellega võrreldes (koos kõigi hooldus- ja haldustasude, remondilaenu jm värgiga mis on aasta läbi) on elekter ikka köömes
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 06.01.2023 14:17:37 vasta tsitaadiga

Mis seal pelletil õudsat on? Odavamat varianti niikuinii raske leida
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 06.01.2023 14:19:15 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Mis seal pelletil õudsat on? Odavamat varianti niikuinii raske leida
175 pealt aastaga 500 peale tonn. lisaks veel täeliku defitsiidiga.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik


viimati muutis NATAS999 06.01.2023 14:21:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 06.01.2023 14:20:04 vasta tsitaadiga

Ja kõik muud asjad jäid sama hinna peale?
Mul on läinud alus täpselt kahe kuu peale, 230 eur kuu. Üsna ok hind muarust, soe vesi tuleb ka sealt


viimati muutis Janis 06.01.2023 14:21:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 14:20:58 vasta tsitaadiga

Seda hullem doh.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 126, 127, 128 ... 196, 197, 198  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.