Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Odavama otsa 2.0 aktiivkõlarid arvutile märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2012 19:01:20 Odavama otsa 2.0 aktiivkõlarid arvutile vasta tsitaadiga

Oleks tarvis paarile netiraalile säästukõlareid, mis kannataks heli poolest vähemalt nii palju kriitikat, et kõlbaks surfamise taustal netiraadio kuulamiseks. Odavas otsas on valik päris suur, kuid enamik neist on ilmselt ehe saast seega, oleks väga tänulik vihje eest, kui keegi on siiski mõne pärli muu mudru seest avastanud ja julgeks soovitada.
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 09.03.2012 19:10:41 vasta tsitaadiga

Mis on "odav" ots?

10€? 50€? 100€? icon_rolleyes.gif

_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 09.03.2012 19:13:49 vasta tsitaadiga

Netiraadio helikvaliteet on nagunii suht saast, nii et võid kõige odavamad Logitechid võtta. Trustist, Acmest ja muudest sellistest võiks siiski eemale hoida.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2012 09:06:32 vasta tsitaadiga

20-40€ kanti võiks hind jääda icon_rolleyes.gif

midagi sellist näiteks ?
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5larid/140456/

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2012 15:26:42 vasta tsitaadiga

hmm ... ise vaataks vast esmaselt säendsete isendite poole ...
Edifier R600
Edifier R900T
Microlab B-73
Edifier R1200T
icon_rolleyes.gif

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
Kommentaarid: 558 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 468
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2012 17:14:53 vasta tsitaadiga

kui kuidagi kannatab siis need on suht esimesed kõlari moodi asjad juba: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5larid/194702/

aga muidu jah edifierid, miski r1200 ja r1600 tunduvad suht acceptable oma hinna eest.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 10.03.2012 21:49:34 vasta tsitaadiga

Ma ei loeks kõlari ostul igat (kümmet) eurot... Just kõlar on komponent, mille väärtus (nii rahaline kui ka kasutusväärtus) erinevalt muust arvutikraamist ei lange aastatega ega isegi aastakümnetega vähimalgi määral.

Aga jah, siin viimastes postides pakutud mudelite hulgast võib juba valida küll.

Igal juhul vältige plastmasstopsikuid!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 11.03.2012 08:52:48 vasta tsitaadiga

WAV, thumbs_up.gif
_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hiih
HV vaatleja

liitunud: 05.06.2007




sõnum 12.03.2012 17:54:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kui kuidagi kannatab siis need on suht esimesed kõlari moodi asjad juba: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5larid/194702/


Keegi neid Microlab B-77 mängimas kah on kuulnud? kommentaare?

Ise mõtlen hetkel pigem Vigoole C2028 peale: http://www.soundshop.ee/index.php?id=322&toode=2.0%20Aktiivk%F5larid%20Vigoole%20C2028
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2012 19:28:53 vasta tsitaadiga

aga mine kuula arvutikeskuses!? kellegi teise arvamus nagunii reaalselt eriti midagi ei maksa helitehnika puhul.

mina pakuks, et need on umbes sama hea bang natuke väiksema bucki eest ki vioolad.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 14.03.2012 19:57:30 vasta tsitaadiga

Hakkasin ka ise seda teemat lugedes kõlareid otsima. Üle 15cm laiused ei mahu monitori kõrvale ära. Kõlari küljes võiks olla ka kõrvaklapi väljund, et ei peaks iga kord kõrvaklappe kasutades laua alla arvuti juurde sukelduma. Ja siis vaatasin, et enamus tootjaid ei panegi enam kõrvaklapi väljundit külge? Microlabil ja Edifieril igatahes ei leidnud
Sattusin sellise asja otsa: Genius SP-HF1255A
Kas tasub ära peaaegu 50 euri eest?

EDIT: Guugeldades tundub et need keeniused polegi oma raha eest kõige hullemad, sest ka hind pidavat olema pigem 40€ kandis

Poolakate arvamus: http://translate.google.ee/translate?hl=et&sl=pl&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.in4.pl%2Frecenzje.htm%3Frec_id%3D627%26rectr_str_numer%3D4
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2012 21:00:09 vasta tsitaadiga

kõige hullemad nad tõesti kindlasti ei ole icon_lol.gif

aga selle raha eest neid ei ostaks ikkagi!

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hiih
HV vaatleja

liitunud: 05.06.2007




sõnum 20.03.2012 01:34:19 vasta tsitaadiga

Sai täna arvutikeskusest ühed Microlab B-77'ed ära toodud:

hobihall: need kastid on muide 154mm laiad.

Kuna B-77 siin foorumis väga juttu pole olnud, siis paar lauset iseloomustamiseks kah.
Pean tunnistama, et olen nendega alustuseks päris rahul. Kalliste põrandakõlarite ja pärsis võimuga ei ole mõtet võrrelda, aga heli selliste pisikeste kastide kohta väga mõnus ja üsna puhas. Kuna kastid on laua peal (loe: lähedal), siis ei saa kurta, et midagi puudu jääks või ära hajuks. Pisut üllatas, et katsetuste käigus ajas bass üsna poolepeal juba klaviatuuri nupud klõbisema. Ruumipuuduses vaevlejatele on need arvutikõlariteks üsna mõistlik kompromiss. Kui mõõtudega arvestama ei peaks, siis selle foorumi juttude põhjal valiks pigem SOLO6C'ed (neid ei ole ise kuulnud).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 21.03.2012 12:40:21 vasta tsitaadiga

Seda ma arvasingi, et Wiltz neid ei ostaks icon_smile.gif
Ei ootagi arvutilauale mahtuvatest kopsikutest elutoa põrandakõlaritega võrreldavat saundi.
Mul asi selles, et väga harva saan sellest arvutist kuulata kõllidest valjult muusikat, enamasti tuleb ikkagi klapid pähe panna. Sellepärast on klapi pesa minu jaoks oluline.
Endal ongi sõelale jäänud Microlabi 77-d ja keeniused, Solo1-d on juba 183mm laiad
Microlabi puhul peaks vedama arvutist lauale 3.5mm klapi pesa pikenduse ja klappide helitugevust tuleks regullida siis arvutist. Hinna vahe tuleb ligi 20€.
Lubati iga hetk keeiused alla 40€ eest müüki lasta. Kui nii läheb, siis võtan need ilmselt prooviks ära...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2012 13:39:12 vasta tsitaadiga

kui harva kuulad siis vahet pole tõesti, võta ära...40euri juba nõks mõistlikum hind ka icon_smile.gif

kas paar cm üle laua ääre ei tohi kõllid jääda? icon_razz1.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 21.03.2012 14:17:25 vasta tsitaadiga

SOLO6C-l näiteks on jalad, seega need ei saa paar cm üle laua ääre jääda.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2012 16:57:48 vasta tsitaadiga

ah ole nüüd icon_lol.gif nii fantaasiavaene ei saa ju ometi üks inimene olla!

äkki näiteks on see jalg liimitud, ja saab tõsta paar cm sissepoole? icon_biggrin.gif või lisada lihtsalt ühe jala moodi asja natuke lühemale tsentrile?
aga einoh, eks igaühele oma ja kui asi liiga serva peale jääks oleks ka juba paha, kuna võib maha prantsatada icon_razz.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 02.04.2012 11:07:42 vasta tsitaadiga

Mul nüüd Geniused nädala jagu järel, ütleks samuti paar sõna nende kohta. Lühidalt niipidi, et pole ühtegi paha sõna öelda icon_razz.gif
Tümmi tuleb piisavalt nii väikeste kastide kohta, taga on nagu teistelgi bass reflex avad ja laua saab kergelt värisema. Üldise helipildiga rahul. Ausalt öeldes meetri kaugusele ei tahakski eriti võimsamaid.
Alguses häiris ülikirgas sinine power on led tuluke, aga see probleem sai taustapaneeliga sama värvi teibiga ära fixitud.
On kuulda olnud et paljudel aktiivkõllidel tuleb võimendi trafo müra sisse. Nendel on sisse lülitamisel ainult võimendiga kõlaris vaevumärgatav kahin, mida mina kuulen mute reziimis ainult kõrv vastu kõlarit. Normaalkaugusel ja heli taustal ei kuule midagi. Kui võimendi soojaks töötab, kaob ka see kahin ära ja volüümi juurde keerates ei võimendu, nii et mind ei häiri absoluutselt. Seegi kahin võib vabalt olla tingitud sellest, et mul sama pikendusjuhtme otsas lugematul hulgal erinevaid segajaid
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2013 17:13:50 vasta tsitaadiga

Kaevan vana teema kopp.gif

Keegi Edifier R1200T omab ?
Vaja u. samas hinnas ja mitte kuigi suuri kõlareid.
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2013 12:36:07 vasta tsitaadiga

Kaevame veel. Kuna Skypetada vaja vahel nii, et mitu inimest laua taga, siis oleks vaja mingeid 2.0 kõlareid, mis läpaka omadest paremat heli teeks. Leidsin huvipakkuvaid variante, mida siingi teemas arutatud, aga järele mõeldes on need liiga suured: Edifier R1600T Plus, Genius SP-HF1250B, Microlab B-73, MODECOM MC-HF32. Liiga suured/laiad et iga laua peale mugavalt sättida ja transamine mööda kontorit ka ebamugav.
Olen vahel kasutanud Creative GigaWorks T20, aga ma pole kindel, kas nii kalleid osta tahaks. Nende suurus on muidu hea.
Arvatavasti sobiks poole odavamad kõlarid, aga mida neist valida?

_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
Kommentaarid: 330 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2015 12:11:45 vasta tsitaadiga

Viskan kaks õnge välja, äkki on emma-kumam suhtes ideid teil.

1. Kas keegi on kohanud/kasutab ka odavamaid (max 30-40€ aga pigem võiks olla 10-20 kanti) 2.0 PULDIGA kõlareid? St oleks vaja sellisesse kohta, kuhu on natuke tüütu ligi pääseda (lae all) ning ideaaljuhul võiks olla kas eraldi (juhtmevaba siis) pult, halvemal juhul mingi kaabliga variant. Kuna pult eeldab ka vastuvõtvat osa siis see vist seab piirid? St niipalju kui olen ise vaadanud siis on juhtmevaba pulti kohtab vaid nö. muusikakeskustel... ning mul pole vaja ei FM raadiot, CD'd ega USB'ist mängimist. Ainult natuke võimendust ja kõlareid, signaal tuleb sisse 3,5mm'iga.

2. Kui puldiga talutava kvaliteediga kõlareid ei leia odavas otsas siis milliseid odavaid (max 40€ aga pigem 10-20) arvutikõlareid (5-10W RMS peaks piisama) võiks hetkel vaadata?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 16:56:44 vasta tsitaadiga

Midagi odavamat ja uuemat ka silma on jäänud kellelgi? Võib ka 2.1 olla
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 17:52:50 vasta tsitaadiga

Kui lähevad arvutikõlariteks, siis imo siiani parimad bang-for-buck kõlarid on olnud Microlabi FC-330. http://www.faun.ee/microlab-fc-330-21-speakers-56w-rms-16wx224w-wooden
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 24.11.2018 22:36:48 vasta tsitaadiga

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutid-ja-lisad-Heliseadmed-Kolarid75/145598

Paistavad küll sellised välja, et piisaks raadiot kuulata küll ja kast ei paista ka plastikust olevat.

22 euro eest vast eriti loota niikuinii pole
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2022 22:07:24 vasta tsitaadiga

eespol enam lingid ei tööta või pole mainitud kõlarid müügil.

mis hetkel bang for buck või peidetud pärlid 2.0 või 2.1 kõlarid oleks?
laua peal on pigem vähe ruumi ja disain võiks tagasihoidlikum olla. laua all on ruumi laiemalt.
kõlareid oleks vaja pm ainult töö taustaks muusika/youtube kuulamiseks.
praegu kasutan bose soundlink mini ii, aga sellel jõmiseb bass vaikse heliga minu jaoks liiga palju ja inimkõnest arusaamine on kohati raske.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 18.12.2022 23:31:09 vasta tsitaadiga

Näiteks need: https://www.hinnavaatlus.ee/525425/edifier-r1100/
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 11:39:47 vasta tsitaadiga

ja kui füüsiliselt mahuks ära poole väiksemad?
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 12:54:59 vasta tsitaadiga

taavi kirjutas:
ja kui füüsiliselt mahuks ära poole väiksemad?
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10196316#10196316
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 14:43:04 vasta tsitaadiga

Mul ka miskit väiksemat vaja lauale. Kas need viidatud Edifier R19U lahjad ei ole? Või on ikkagi nii palju sülearvuti kõlaritest valjemad, et tasub hankida?
_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
Kommentaarid: 330 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 14:52:06 vasta tsitaadiga

Köögiraadiost vähe paremad ikka. Parem ka kui Logi X-540 ilma bassikõlarita. Ja viidatud EQ APO teeb imesid.
Mõõdult samasugused parema heliga maksavad ka kordi rohkem
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 15:04:04 vasta tsitaadiga

mina Artjom kirjutas:
Mõõdult samasugused parema heliga


oskad näiteid tuua?
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 15:40:24 vasta tsitaadiga

mina Artjom kirjutas:
/---/ viidatud EQ APO teeb imesid /---/
Sellega on see jama, et mul see EQ imede tegemine pole kõige tugevam külg...
_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
Kommentaarid: 330 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 18:14:52 vasta tsitaadiga

need plastmassist asjad on ikka täiesti naljanumber, "häält tegev karp" oleks ehk sobiv nimetus, kõlariks ei julgeks nimetada. ei tee see EQ ka mingeid imesid...kui just imeks ei nimeta seda, et eq "abiga" overloadid need kõrvaklapi elemendi mõõtu plastmassist kõlarielemendid ja/või selle ultramini võimendi ära ning saad rämedat distortionit nautida icon_biggrin.gif

oma mõõtmete kohta ühed parimad kõlarid, mis minu käest läbi on käinud (ja mida olen ka isiklikult mõõtnud ning igatpidi testinud) on sellised Tangentid https://tangent-audio.com/products/8-speakers/74-tangent-evo-e4-white-high-gloss-pair/ mingeid illusioone muidugi pole mõtet luua, et nendega nüüd hullu deep bassi kuulata saaks, küll aga väga viisakas helipilt, selge vokaal, ühtlane ja hästi tasakaalus sageduskarakteristik ja üleüldiselt igati korralikest komponentidest ehitatud ning ka VÄGA kvaliteetse viimistlusega toode.
see tootja poolt antud 70hz-... mängimine on muidugi natuke liiga optimistlik, eks nagu kõik sellised väiksemad kõlarid, pole alla 100hz mängimine kindlasti nende tugevaim külg aga lähedalt kuulates ehk näiteks arvutimonitori kõrvale paigutatuna annab muidugi seda madalamat otsa natuke kompenseerida. ikkagi 4" midbassid, mitte päris 2 tollised nagu siin ennist nimetatud plastmasskarpides icon_lol.gif

mul endal olid sellised ühes väiksemas korteris mingi aja teleka kõrval nö. peakõlariteks (koos väikse subiga) ja tegid arvestatavat häält. peale korterivahetust pidin panema suure süsteemi külgmisteks sattideks aga pole viitsinud riputada, tegeleda seega seisavad vist kuskil kapis kahjuks niisama icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 18:25:07 vasta tsitaadiga

Wiltz, neid pole enam müügil ju?
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 18:33:06 vasta tsitaadiga

Wiltz, soovitakse odavama otsa asja
taavi, iLoud Micro, Audioengine A1, Bose Companion 2 Series III, Genelec G One, Creative GigaWorks T20/T40 Series II, ..
xtr, oma kõrva järgi paned paika
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 19:06:54 vasta tsitaadiga

taavi, kuram...poes vist enam ei müüda tõesti. Tundub, et Tangent vist enam ei tooda. Näib, et on asendatud Spectrum seeria sarnase aga natuke kallima mudeliga. Umbes aastake tagasi kuskil soome elektroonikapoes nagu veel nägin, et olid füüsiliselt väljas/olemas aga jah kuna enam ei toodeta siis ilmselt pole ka nüüd enam kuskil saada.
Kasutatuna muidugi neid ikka siin-seal liigub. Vahel olen fb's näinud. Võin ka oma komplekti põmst üles panna, kuigi mul on see tegelikult 3ne komplekt (ehk center speaker on ka).

mina Artjom, jah, aga no kuskil maal on see piir, et KUI odavat asja tasub kõlari pähe osta ja kui odavat enam tegelikult nagu ei tasu. see on küll vaid isiklik arvamus, samas selle isikliku arvamuse taga on päris arvestatav ports reaalset kogemust ja kokkupuudet igat klassi kõlaritega. päris 25e eest kahjuks mingit päris kõlarit poest ikka ei osta...aga no pole ju ka ime, see ongi tänasel päeval praktiliselt otseselt võileiva hind. kasutatuna kuskilt kellegi käest ehk veel õnnestub midagi sellise raha eest saada, aga sedagi ilmselt üliharva.

Genelec või kasvõi iLoud pole ju samuti just niiväga odavad asjad?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 19:35:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Genelec või kasvõi iLoud pole ju samuti just niiväga odavad asjad?

Seda ma eelpool kirjutasingi, mille peale soovis taavi näiteid
mina Artjom kirjutas:
Mõõdult samasugused parema heliga maksavad ka kordi rohkem


.. aga minu "ajutiseks lahenduseks" soetatud tikutopsid on jäänud lauale juba kolmeks aastaks. icon_biggrin.gif
Väljavahetamiseks ei näe põhjust, sest enamasti käib heli läbi kõrvaklappide
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 21:06:15 vasta tsitaadiga

nüüd on minu jaoks valikut piisavalt thumbs_up.gif
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Odavama otsa 2.0 aktiivkõlarid arvutile
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.