Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 118, 119, 120 ... 196, 197, 198  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas vajad elektritoetust?
Jah, olen juba taotlenud
5%
 5%  [ 8 ]
Jah, hakkan lähipäevil taotlema
3%
 3%  [ 5 ]
Ei tea veel, pole otsustanud
5%
 5%  [ 7 ]
Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama
41%
 41%  [ 58 ]
Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem
22%
 22%  [ 32 ]
Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks)
21%
 21%  [ 30 ]
hääli kokku : 140

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 23.11.2022 13:45:28 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:

Su lõppväide on ilmselge labane puiduäärmuslase "rõduinimene tuleb tööinimestele seletama" rünnak, millel mingit väärtust ei ole.

Kui pidevalt sõidetakse mingi rohememme ibaga sisse, siis ei tule mingit arutelu.
Pidevalt võtad mingid uhuuteemad välja siis keerad ja pööritad, paraku on reaalsus hoopis teine.
Ja see ei piirdu ju nende teemadega, nii järjepidevalt teemast teemasse...seega õigustatud küsimus, et mis on viga?

Samas allkirjas mingi bitcoini scam icon_lol.gif thumbs_up.gif
Väga energiasõbralik tegevus, sry see on silmakirjalik.

Kui tõde sin vähegi huvitaks oleks sa otsinud üles 105 aastase kuuse ja männi tabeli ja vaatanud järgi, et seal tõesti 30-32.
Naljakas, et seal teadlaste andmed ei sobi... ometi aastaid uuritud.
Tööstuslikult saab jah 60 ka kätte, laasimine õigel hetkel ja harvendusraie.

//

Gaasi on paraku saksa nõudel 0
Ka puit peaks olema väärtusega, paraku hetkel pole.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2022 14:08:48 vasta tsitaadiga

Magic, viga on ilmselgelt vastuvõtjas kui ei suuda teemakohaselt argumenteerida.
Iba on kerge argumenteerides ümber lükata, teen seda ju sinu ibaga pidevalt.

Kuna teemas argumenteerimiseni ei küündi, siis taas ronid allkirja juurde, much wow.

Mul ei ole vaja otsida tabelit kui võin minna ja vaadata metsas kuuski ja mände, mille vanus alla saja ja läbimõõt üksjagu suurem on. Eks teinekord saadan mõne pildi lugemiseks.
Pealegi väidab ju puidutööstus, et 100-aastane mets juba sureb ning puud mädanevad, mets on netoemiteerija, sest juurdekasvu pole, samal ajal on meil männi eluiga pikem kui mujal ning mitmesajaaastaseid meetriste läbimõõtudega puid. Tõsi, kliima soojenemisega see ilmselt paraku muutub. Metsade liigintensiivse lageraiepuidu keskse majandamise läbi nende nõrgestsamise tõttu on juba ka muutunud.

Laasimine ja harvendusraie ei pruugi olla tööstuslik, võib olla täitsa mõistlik talumajandamise osa. Samas võib olla ka mõistlikul skaalal tööstuslik, ei pea tähendama liigintensiivsust, põhjusel, et kui kallis ja suur tehnika kohale vedada, siis tuleb ikka sellest vaatest mõttekas kogus võtta.

Naljakas, et sa endiselt oma andmeid siia panna ei taha ning opereerid tuimalt suvaliste väidetega.

//

Puit (ja saadused) peaks minuarust olema väärtusega, mis oleneb alates sellest, kuidas metsamaid, kust puit pärit, majandatakse.
St. päriselt oksad ja raidmed, mis pärit metsana majandatud metsamaadelt (vs. lageraiepõhine puistumajandus) oleks erinevalt kui muud viisid.
Võinoh, võiks isegi rääkida sellest, et puitmaterjal, mis lihtsalt kokku korjatud, mitte langetatud, on ka eraldi arvestusega.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 23.11.2022 14:09:47 vasta tsitaadiga

100 aastane mets on isegi selles uues EL roheleppes kui kasutu siduja. Mida sa jälle luuletad, et tööstus räägib seda
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2022 14:14:09 vasta tsitaadiga

Tööstus just seda ka EL-i roheleppesse sisse pressis oma "teadusega", mis ei arvesta tervikut.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 23.11.2022 16:05:18 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Tööstus just seda ka EL-i roheleppesse sisse pressis oma "teadusega", mis ei arvesta tervikut.

Neid alternatiivseid teadmisi oleme juba näinud jah. Saime teada, et munamägi on ära kuivendatud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 23.11.2022 16:13:06 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:

Neid alternatiivseid teadmisi oleme juba näinud jah. Saime teada, et munamägi on ära kuivendatud thumbs_up.gif


Kuidas palun? icon_neutral.gif

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 23.11.2022 16:14:26 vasta tsitaadiga

softis, täpsemat infi jagab rmc sulle privas icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2022 16:32:46 vasta tsitaadiga

Magic, pigem on Maaülikooli tööstusmeelsed "teadlased" alternatiivsete teadmiste esitajad, tegeliku pildiga seal ülemäära pistmist pole: https://www.err.ee/1608753808/vastukaja-loodus-on-kliimaprobleemide-lahendamisel-meie-liitlane

Selles probleem ongi, et sa oled puidutööstuslikus äärmuses ja loed selle piiblit laiema pildi esitajaks, kuigi tegelikult on tegemist kitsa vaatega.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2022 18:15:20 vasta tsitaadiga

Estlink1 on maas, kaugel sul see Estlink 3 arendus on? Juttu oli et aasta lõpuks valmis?
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2022 18:19:18 vasta tsitaadiga

Kas on OK kui tulen su ostuteemasse ka sarnaselt läbustama?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2022 18:20:20 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Estlink1 on maas, kaugel sul see Estlink 3 arendus on? Juttu oli et aasta lõpuks valmis?


Jäi pooleli, hakkas raudtee kohale päikesepaneele paigaldama.

rmc kirjutas:
Kas on OK kui tulen su ostuteemasse ka sarnaselt läbustama?


WTF? icon_neutral.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2022 20:05:12 vasta tsitaadiga

Estlink3 asjus: https://www.err.ee/1608798103/elering-otsib-estlink-3-keskkonnamojude-hindamise-programmi-koostajat
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 23.11.2022 20:11:24 vasta tsitaadiga

Elekter kadjab metslaste maale ...
https://dashboard.elering.ee/et

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 23.11.2022 20:15:20 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Estlink3 asjus: https://www.err.ee/1608798103/elering-otsib-estlink-3-keskkonnamojude-hindamise-programmi-koostajat

Misasja. Sul pidi see pm valmis olema ju?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 23.11.2022 21:23:00 vasta tsitaadiga

https://forte.delfi.ee/artikkel/120103602/repliik-elektriinsener-tundub-et-eesti-teadlased-raagivad-sagedustel-mida-valitsus-ei-kuule

tsitaat:
Elektrihind on võimalik mõistlikusse piiridesse tuua, kui seda valitsus ainult tahab. Tuleb kuulda võtte Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste Arvi Hamburgi, Alar Konisti, Väino Rajangu jt.

tsitaat:
Kuid tundub, et elektriala teadlased räägivad teisel sagedusel, mida valitsuse kõrvad ei kuule! Näib, et valitsus loodab ikka Looja peale, kuid Looja aitab neid, kes ise ennast aitavad. See kehtib ka Eesti valitsuse kohta.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2022 21:30:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Esmaseks asjaks, mida valitsus saab teha, on ajutiselt külmutada CO2 süsinikukvoodi hind 25- 30 eurole tonni eest


Kogu aeg räägitakse seda, aga kas keegi on ka võtnud üldse analüüsida, mis sammud selleks tegelikult võtma peaks, et see oleks võimalik
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2022 21:33:12 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Eestis on vaja hakata kiiresti Narva elektrijaamu kaasajastama ning see on praegu võimalik ja tähtis, sest talv on juba peaaegu käes.
Jah, kiirelt teeme siis saame jaamad aasta lõpuks kaasajastatud, hea koos Estlink 3-ga kohe kasutusele võtta. icon_lol.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 23.11.2022 21:39:17 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
tsitaat:

Esmaseks asjaks, mida valitsus saab teha, on ajutiselt külmutada CO2 süsinikukvoodi hind 25- 30 eurole tonni eest


Kogu aeg räägitakse seda, aga kas keegi on ka võtnud üldse analüüsida, mis sammud selleks tegelikult võtma peaks, et see oleks võimalik

Mida siin ikka vaja, viska üks /digitaalselt allkirjastatud/ paber valmis ja ongi. Vähemalt osade arvates käib see nii. Kõik teised, kaasa arvatud sina, kes siin mingit analüüsi küsib, on brüsseli orjad või siis süvariik ise. Võim tuleb rahvale tagasi võtta!
/s
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2022 21:59:12 vasta tsitaadiga

A kas me ei võiks siin siis vähemalt süvakeskis selle selgeks rääkida, kuidas see päriselt käib, siis teaks mida teinekord rahvale hambusse puhuda ja nii kui neil jälle lootused lippama pääsevad.

Kas ma kahtlustan õigesti, et seda külmutamist saab otsustada ainult europarlament, mitte iga riik eraldi? Riigina me saame otsustada ainult sealt kvoodisüsteemist üldse välja astuda, mitte hinda iseseisvalt määrata?
Ja mis juhtuks, kui me seda viimast teeks (Poola vähemalt alles hiljuti ähvardas sellega, niiet see on vist võimalik). Peale selle, et enam kvooti müüa ei saa kellelegi

bladerunner kirjutas:
tsitaat:
Eestis on vaja hakata kiiresti Narva elektrijaamu kaasajastama ning see on praegu võimalik ja tähtis, sest talv on juba peaaegu käes.
Jah, kiirelt teeme siis saame jaamad aasta lõpuks kaasajastatud, hea koos Estlink 3-ga kohe kasutusele võtta. icon_lol.gif


thumbs_up.gif icon_lol.gif

See jäi tähele panemata, kuna ei lugenud nii kaugele kui nägin, et sealt tuleb seesama same old, same old tutulutu. Vaene mees. Ega tal midagi suurt viga pole muudkui et vana on juba ja ise ei saa aru sellest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2022 22:05:12 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
tsitaat:
Eestis on vaja hakata kiiresti Narva elektrijaamu kaasajastama ning see on praegu võimalik ja tähtis, sest talv on juba peaaegu käes.
Jah, kiirelt teeme siis saame jaamad aasta lõpuks kaasajastatud, hea koos Estlink 3-ga kohe kasutusele võtta. icon_lol.gif


Ära unusta kõrgepingekaablit vahemere ja põhja euroopa vahel!
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 23.11.2022 22:41:38 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
A kas me ei võiks siin siis vähemalt süvakeskis selle selgeks rääkida, kuidas see päriselt käib, siis teaks mida teinekord rahvale hambusse puhuda ja nii kui neil jälle lootused lippama pääsevad.

Ma olen aru saanud, et see mehhanism on paika pandud EU direktiiviga ning reaalseid variante oleks täpselt kaks, kas EU tühistab või muudab seda direktiivi või siis tuleb ise EU-st välja astuda. CO2 tonni hinna paneb paika turg, nii et igasugune siseriiklik "hinna külmutamine" ei ole mitte mingit moodi võimalik, kui siis ainult et riik maksab ise vahe kinni (aga see kvalifitseerub tõenäoliselt keelatud riigiabiks). Ka see, milleks CO2 müügist saadud tulusid kasutada võib, on suht jäigalt paika pandud.
Otsides tuli esimesena üks vana uudis sellest, kuidas üks tubli mees tahtis sama asja teha, aga praegu tagasi vaadates tundub, et vist ikkagi ei tulnud tal midagi välja sellest. Aga ega see ei takista praegusele valitsusele nõudmiste esitamist.
https://news.err.ee/1073501/helme-wants-estonia-temporarily-out-of-eu-emissions-trading-system

Seda süsteemi tervenisti ümber jutustada ei viitsi vist keegi, aga ega nett hätta ei jäta, alustuseks kasvõi nt https://www.cleanenergywire.org/factsheets/understanding-european-unions-emissions-trading-system
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2022 23:46:43 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
bladerunner kirjutas:
tsitaat:
Eestis on vaja hakata kiiresti Narva elektrijaamu kaasajastama ning see on praegu võimalik ja tähtis, sest talv on juba peaaegu käes.
Jah, kiirelt teeme siis saame jaamad aasta lõpuks kaasajastatud, hea koos Estlink 3-ga kohe kasutusele võtta. icon_lol.gif

Ära unusta kõrgepingekaablit vahemere ja põhja euroopa vahel!

Desertec promojad on peale pikka pausi aastast 2011 hakanud ka end jälle liigutama:
12th Dii Desert Energy Conference in Cairo:
https://medienbuero-afrika.de/the-desertec-think-tank-meets-in-the-land-of-the-pharaohs/
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2022 23:48:30 vasta tsitaadiga

ega maailmas rmc'dest puudust ei ole siis.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 17:17:36 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120104024/naaberriik-valis-eestile-vastaka-meetme-elanike-elektriarved-kukuvad-kolinal

tsitaat:
Soome langetab alates detsembrist kuni aprillini elektri käibemaksu. Sõltuvalt tarbimisest saavad elanikud tänu meetmele hoida kokku koguni sadu eurosid. Eestis oli sama teema arutelu all, aga peaministripartei ideed ei toetanud.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.11.2022 17:18:49 vasta tsitaadiga

MIs see tarbimine siis olema peab, et lausa sadu eurosid seal saab kokku hoida?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 17:23:11 vasta tsitaadiga

Kas neil muid toetusi pole nagu siin?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 17:25:26 vasta tsitaadiga

nagu siin?
Mis toetused meil on? icon_lol.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.11.2022 17:27:44 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
nagu siin?
Mis toetused meil on? icon_lol.gif

Kuni 5 senti toetavad
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 17:32:29 vasta tsitaadiga

Lisaks universaalteenus.

Ja eelmine talv toetati samuti sadade miljonite eest.

Ehk samasse auku soomega ja vaata riikide suurust ja elatustaset.
tsitaat:
Valitsuse maksutulusid vähendab meede ca 290 miljoni euro võrra.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.11.2022 17:36:09 vasta tsitaadiga

Ma sain eelmine talv mingi 800 toetust icon_cool.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 17:50:51 vasta tsitaadiga

Soomes pidid ju ainult 10% tarbijatest börsipaketi peal olema, mis toetusi neile üldse vaja on? Pikaajalised lepingud on ju nii ilusad, odavad ja head? Või siis ei olegi äkki?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 17:54:12 vasta tsitaadiga

See pole oluline, eesti peaministri partei on soomlaste hädades ka süüdi niikui nii
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 17:58:54 vasta tsitaadiga

Aga oletame, et ei ole. Kes siis vastaspoolelt vaadates süüdi on? Sest ma saan aru, et KK vaatenurga toetajate hulgas kehtib korraga kaks vastakat seisukohta: börsipaketil olijad on oma vastutustundetuses ise süüdi, et õigeaegselt pikaajalist lepingut ei sõlminud, nagu meie tublid naabrid soomlased eelistavad teha. Ja teiseks, universaalteenus on halb, sestet fikseeritud hind ei motiveeri elektrit kokku hoidma.

Vabandust peakuju pärast aga ma ei saa aru, kuidas need kaks asja korraga võivad tõsi olla. Kuid nüüd tuli kolmas asi veel juurde - Soome, kus on lepingutega kõik korras toetab oma eratarbijaid metsikute soodustustega riigi maksutulu arvelt. Miks on seda vaja teha, kui fikseeritud lepingud on garantii soodsale hinnale? Järelikult ikkagi see garantii ei tööta, või mis toimub?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 18:28:22 vasta tsitaadiga

netcat, ma ei tea soome lepingutest mitte midagi.
Aga artikkel oli jälle selline, et kaja on süüdi, et meil ka km ei alandatud. Kuigi toetus pers kärss oli suurem kui see soomlaste 290milline km alandus.

Sellepärast küsisingi, et kas soomes ei ole mingeid toetuseid, et nad km alandavad.

Universaalteenuse kohta. Kellegi jaoks on see odav? See on 3x kallim kui hiljuti tavaline elektrihind oli.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 18:48:17 vasta tsitaadiga

Ma ei arva, et sa peaksid teadma. Lihtsalt oleks huvitav, kui keegi teab või viitsib kaasa mõelda.

Kuigi enamasti mul tõuseb karv püsti kui KK energiast räägib (isegi siis kui tal juriidiliselt võttes õigus on, sest kontekst, empaatia ja taktitunne läheb tal ilusti lappama pidevalt) siis käibemaksu koha pealt olen nõus, et sellest ei oleks suurt abi. Noh, Soomes 24% oligi vast veidi liig ikka. Aga ütleme siis meie 20% 10% peale. Võidad arvest 10%. Emb-kumb, kas sul on nii väike arve, et sa ei tajugi seda 10% või kui on ülejõukäivalt suur arve, sellest 10% ei ole ikka abi, sa jääd ikka energiavaeseks. Aga PR on muidugi vägev, et noh, vähemalt riik ei koori teid. Seda sealt saab muidugi ja nüüd saab seda uudist ka tükk aega jälle meie valitsuse vastu kasutada negatiivse näitena. icon_confused.gif

Universaalteenus ei ole muidugi odav võrreldes "hiljuti tavalise elektrihinnaga". Aga kuna me neid "hiljuti tavalisi elektrihindu" enam tükk aega, kui üldse, arvatavasti näha ei saa, siis võrreldes võimalusega aheldada end suht samasuguse hinna külge trahvi ähvardusel 7-ks aastaks, võtta ilma trahvita fiksleping veel palju kõrgema hinnaga, või maksta nagu (börsi)torust parajasti tuleb, koos võimalusega et tuleb 4000 kui kõige kibedamini tarvis läheb, tundub see tõesti soodne paljude inimeste jaoks. Mina olen momendil rahul.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 18:49:51 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Universaalteenuse kohta. Kellegi jaoks on see odav? See on 3x kallim kui hiljuti tavaline elektrihind oli.

Minu jaoks vähemalt on. Augustikuu arve oli 129,14€ ja oktoobrikuu arve 50,86€.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 18:52:16 vasta tsitaadiga

maty, aga vaevalt see nii odav on, et ei motiveeriks elekrit kokku hoidma?

Minu jaoks igastahes ei ole, vett sellise hinnaga ma ei soojenda.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 19:00:28 vasta tsitaadiga

maty kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Universaalteenuse kohta. Kellegi jaoks on see odav? See on 3x kallim kui hiljuti tavaline elektrihind oli.

Minu jaoks vähemalt on. Augustikuu arve oli 129,14€ ja oktoobrikuu arve 50,86€.


Suht sama siin, 5 eurot siia-sinna. Siis maakodus. Linna arve oli ainult 2x väiksem kuna augustis ei kulutanud siin peale külmkapi suht muhviga (aga ikka tuli üle 30 euro arve)

KillFrenzy kirjutas:
maty, aga vaevalt see nii odav on, et ei motiveeriks elekrit kokku hoidma?

Minu jaoks igastahes ei ole, vett sellise hinnaga ma ei soojenda.


No külma veega ei taha pesta, siis soojendad. Ma ei küta elektriga ja palju mingeid muid ajastatavaid tegevusi ei ole. Kui mitmesaja euro eest sooja vett kuus läheks, siis oleks teine teema. Võimalus maksta vee soojendamise eest võib-olla 30-50% vähem (ja seda ka siis kui veab ja öine elekter _juhtub_ olema soodne), aga muu energiakulu eest võimalik, et 2-3x rohkem, või enamgi veel, aitäh ei tasu ära. Ka ei tasu ära see pidev haudumine teemal et "ups soe vesi sai otsa ja enne homme hommikut uut ei saa". Või et "ära kasuta sooja vett, sest muidu see saab otsa". No kellel on vja sellist jama.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 19:02:33 vasta tsitaadiga

Oktoober tuli 230€ elekter (põhiküte pole elektriküte). Pole isegi õrna aimugi kuhu kulub, elektrikilbi ümberehitus, et teada saada kuhu kulub, ilmselt maksab juba aastase kulu ette ära.
Isegi selle summa pealt see kmi alandus oleks suht mõttetu, pigem las teevad selle lisaraha eest tootmist juurde - aga no see pigem läheb ka toetusteks hoopis.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 19:05:54 vasta tsitaadiga

netcat, mul on võimalus puudega sooja vett teha.
Varem suvel tegin elektriga. See suvi enam ei teinud.

Kuigi mul mõne klouni arvates "tasuta" elekter.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 19:06:05 vasta tsitaadiga

Sellise koguse juures kui ei tea, kuhu kulub, siis võtaks ikka mõõta küll, kasvõi ühe tarbija kaupa, see on ju võimalik ka kilpi ümber ehitamata
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.11.2022 19:21:58 vasta tsitaadiga

Selleks, et teada saada kuhu kulub, ei pea küll kilpi ümber ehitama hakkama.
Mul oli oktoober 130, nüüd tuleb veel vähem thumbs_up.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 19:35:38 vasta tsitaadiga

Mul pole toas isegi näitu. Naine just ütles, et võiks igaks juhuks kontrollida, et kas näit üldse klapib... kasvõi kord 2a jooksul.
Uutes majades see ehitatud korterist välja, tüüpiliselt liftišahti kõrvale. Suht tüütu vahtida ka.

Tarbijaid on palju, ei viitsi ise ka detektiivi tööd teha, oma vaba aeg on ka märkimisväärne kulu siiski.
Ma tean, et kuskil KWh päevas läheb valgustuse peale. Ilmselt vannitoa põrandaküte on üks kurjajuur (ca 7KWh päevas), lasin 3 kraadi alla, siis sai kuskil 1-2KWh päevas, ilma et mugavuses väga kaotaks. Ülejäänud on suur must auk.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 19:37:40 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Oktoober tuli 230€ elekter (põhiküte pole elektriküte). Pole isegi õrna aimugi kuhu kulub, elektrikilbi ümberehitus, et teada saada kuhu kulub, ilmselt maksab juba aastase kulu ette ära.
Isegi selle summa pealt see kmi alandus oleks suht mõttetu, pigem las teevad selle lisaraha eest tootmist juurde - aga no see pigem läheb ka toetusteks hoopis.

Kilp ei puutu asjasse.Kõik sõltub kasutusest!!!
Näit:
Korter okt.-27€
Põrandakütw 0,7kW
E.pliit-9kW
E.teekann-1,7kW
2 lapakat-50W
Valgus-max-0,4kW
Pesumasin-2kW
Külmik-75W
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 19:39:57 vasta tsitaadiga

Bilderberg kirjutas:
RassK kirjutas:
Oktoober tuli 230€ elekter (põhiküte pole elektriküte). Pole isegi õrna aimugi kuhu kulub, elektrikilbi ümberehitus, et teada saada kuhu kulub, ilmselt maksab juba aastase kulu ette ära.
Isegi selle summa pealt see kmi alandus oleks suht mõttetu, pigem las teevad selle lisaraha eest tootmist juurde - aga no see pigem läheb ka toetusteks hoopis.

Kilp ei puutu asjasse.Kõik sõltub kasutusest!!!
Näit:
Korter okt.-27€
Põrandakütw 0,7kW
E.pliit-9kW
E.teekann-1,7kW
2 lapakat-50W
Valgus-max-0,4kW
Pesumasin-2kW
Külmik-75W


No just, aga kust ma võtan sellised näidud?
Kilbi aseaine oleks igale pistikule eraldi mõõtur võtta aga see oleks ka totakas juba.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.11.2022 19:42:50 vasta tsitaadiga

Ampertangid ja hakka klõpsima, kõige labasem variant
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 19:49:43 vasta tsitaadiga

See peegeldab ainult hetkekulu, millel on reaalsusega väga vähe pistmist.
Lisaks kui ma saan teada, et ala köök, elutuba või kontor on põhjused, mis on ka kõige enimkasutatavamad toad, siis tulemuseks ka mahavisatud aeg.
Sealt ei hakka selle summa juures küll midagi kokku hoidma.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 19:56:18 vasta tsitaadiga

Kilovatt valgustusele kõlab metsikult, mis sul on ikka halogeenid kasutuses v?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.11.2022 20:00:57 vasta tsitaadiga

No ma asjade hetkekulu järgi saan küll aimu, kuhu palju läheb. See on ju teada, kaua umbes asjad käivad.
Mul kõik tarbijad peale suuremate (need töötavad niikuinii väga lühikest aega või siis kui elekter tasuta on) käivad läbi victroni kasti, sealt info üle modbusi homeassistantisse, mingi ülevaade tilgub ja tekkis hasart igalt poolt kokku hoida. icon_biggrin.gif
Elu pole segama hakanud veel
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 20:16:57 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Kilovatt valgustusele kõlab metsikult, mis sul on ikka halogeenid kasutuses v?


Kilowatt terve ühe grupi peale päevas on imo ikka suht olematu kulu.
Kõik pirnid on LED, terrasside valgustust ei tea ainult. Nii mõeldes, vb tõesti välistingimuses ja selline soe valgus on halogeen? (peaks olema 60W hetketarbimine, kui keskus õigesti näitab, ehk siis 2 pirni 30W tükk)
Saunas oli küll viimane hõõgpirn aga seda ma uut hõõgpirnina meie kaubandusest enam ei suutnudki leida icon_confused.gif

Janis kirjutas:
No ma asjade hetkekulu järgi saan küll aimu, kuhu palju läheb. See on ju teada, kaua umbes asjad käivad.
Mul kõik tarbijad peale suuremate (need töötavad niikuinii väga lühikest aega või siis kui elekter tasuta on) käivad läbi victroni kasti, sealt info üle modbusi homeassistantisse, mingi ülevaade tilgub ja tekkis hasart igalt poolt kokku hoida. icon_biggrin.gif
Elu pole segama hakanud veel


Ma arvan, et kui ma ka tunnipõhise arvestuse mingist karbist pealiinilt kätte saaks, siis enam vähem aimdus tekiks.
EE otseklientidel on hea, saavad sisuliselt arvesti tunninäidud oma kätte. Ühistu kliendid võivad näppu imeda sellest infost icon_confused.gif
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 118, 119, 120 ... 196, 197, 198  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.