Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Koju projektor märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2022 12:23:23 vasta tsitaadiga

Otsin mingit ~100 tollist säästuekraanidega, mis ideaalis oleks statiiviga.

Kellelgi VidaXL nimeliste toodetega (https://www.vidaxl.ee/e/vidaxl-projektori-ekraan-statiiviga-100%22-16%3A9/8720286047514.html) on kokkupuuteid olnud? Selle raha eest ekraan koos jalaga tundub kuidagi liiga hea pakkumine olema.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ffeds
HV vaatleja

liitunud: 13.07.2015




sõnum 24.01.2022 14:04:31 vasta tsitaadiga

Tere!

Mõte on koju osta teleka asemel juhtmeta projektor, millega aeg-ajalt vaadata elutoa seinalt Netflixi (smart TV võimekus vajalik) ja vb õhtuti jalkat. Jäi silma uus Samsungi The Freestyle (https://www.samsung.com/ee/projectors/the-freestyle/the-freestyle-sp-lsp3blaxxh/) . Tegemist siiski üsna suure summaga ja lisaks peab veel mitu kuud ootama, et see kord kohale jõuaks. Üks suur miinus on ka see, et Samsungil pole sisseehitatud patareid. Selle osa just prooviks vältida, et laud ja põrand oleks juhtmeid täis. Tahaks nii, et öösel laeb end juhtme otsas täis ja päeval saan kasutada juhtmevabalt.

Kas kellelgi on kogemusi või soovitusi kaasaskantavate projektorite osas, millel smart tv võimekus ja ei oleks väga hädine selle lumenite osakonnas (Freestyle vist pigem nõrgemad näitajad seal?). Silma on jäänud Anker Nebula Mars II Pro (https://mts.ee/et/toode/anker-nebula-mars-ii-pro-andmeprojektor-kaasaskantav-projektor-500-ansi-luumenit-dlp-wxga-1280x720-must-174066565) ja sama firma Anker Nebula II (https://www.1a.ee/p/projektor-nebula-d2421g11/d8m7).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 24.01.2022 20:07:53 vasta tsitaadiga

ffeds, 500 luumenit on ikka vähe, võibolla kottpimedas ruumis ja hea ekraani pealt näeks midagi, aga seinalt vaevalt. Ja reso võiks tänapäeval ikka FHD olla. Kahtlane et normaalset aku toitega projektorit leiab, vähemalt mõistliku raha eest.
Ise veaks mingi peenikese pikendusjuhtme, nii et võimalikult vähe segaks ja muul ajal saab ju eest ära koristada.
Projeks näiteks midagi sellist: https://www.hinnavaatlus.ee/2070218/xiaomi-mi-projetor-2-pro/
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2022 09:34:25 vasta tsitaadiga

juhtmeta projektor ehk siis lausa akutoitelt kuidagi? (lisaks sellele, et pilt juhtmeta seadmesse)

sellise helesinise unistuse võib küll koheselt ära unustada. projektori lamp on kuskil 200w, seinast võtavad need tavaliselt 250-300w. võimsamad veelgi rohkem, ilmselgelt ükski mõistliku suurusega aku ei pea sellist asja vastu isegi mitte 1 tunni jagu.
soovitaks vaadata ikka tavalist projektorit, vajadusel siis juhtmevaba pildiedastusega. fakt on see, et suurele alala mõistliku heledusega pildi kuvamine vajab suurt võimsust ja aku pealt sellist asja teostada on ülimalt ebapraktiline. 500lum (isegi kui see nö. tootja spec vastaks ka tõesti tõele..) on tõepoolest väga vähe ja seda isegi täiesti kottpimedas ruumis. jalka vaatamiseks võiks valgusvõimsus olla umbes kolm korda niipalju

mul on üks benq projektor, millel on juhtmevaba võimalus sisse ehitatud. kaasaskantav on ta ka, kuigi see on ilmselt väga subjektiivne spec aga no eriti raske ta igatahes pole, eriti suur samuti mitte ning kaasas kandmise kott oli lausa tootja poolt originaalis kaasas. kui huvi, võin seda näiteks laenata ja soovi korral on see ka müügis sest endal on nagunii juba mitu projektorit.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 25.01.2022 10:22:20 vasta tsitaadiga

Paned pika juhtme asemel akupanga: https://droon.ee/toode/ecoflow-river-pro-720wh/
Saab isegi 2-tunnise filmi ära vaadata icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 25.01.2022 10:45:08 vasta tsitaadiga

von Wu, kui ikka akut vaja, siis see oleks lahendus. Saan sellise vajadusest aru kohas kus voolu võtta ei ole. Aga elutoas oleks see mu meelest rohkem jalus ja tüütum kui peenike voolujuhe lähemast voolupistikust. Juhtmevaba pildiedastus on enamus smart projektoritel olemas, kaasa arvatud viidatud Xiaomil. Tollel Android TV ja Miracast sees
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 25.01.2022 11:14:56 vasta tsitaadiga

Lähikuvaprojektor on märksõna. Selle voolujuhe ei häiri, saab ka valgemal ajal kasutada ja valgus ei paista silma, kui toas ringi käid.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 25.01.2022 11:34:59 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Lähikuvaprojektor on märksõna. Selle voolujuhe ei häiri, saab ka valgemal ajal kasutada ja valgus ei paista silma, kui toas ringi käid.

Sõltub konkreetse toa layoutist/mööbli paigutusest. Kindel on see et lakke/seinale paigaldatuna ei jää ükski projektor jalgu icon_smile.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2022 18:39:28 vasta tsitaadiga

ei jää jalgu ka näiteks diivanilauale paigaldatuna. või diivanilaua alusele riiulile paigaldatuna ei jää isegi mitte näha. ja eks selle peenikese voolujuhtme saab ka vajadusel kuskilt nii ruutida, et see kuidagi ette ei jää. nii et jah kättevõtmise asi rohkem, akuga projektorit toitma hakata elutoas oleks ikka pehmelt öeldes lauslollus icon_smile.gif
kaasas kantaval projektoril mina näen pointi üleüldse ainult siis kui seda on vaja pidevalt kasutada erinevates kohtades. igal muul juhul pole see küll mitte midagi muud kui täielik tüütus mumeelest

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winman
HV Guru
Winman

liitunud: 29.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2022 12:23:33 vasta tsitaadiga

Oskate soovitada, kas filmide vaatamiseks ka teemaa mainitud BenQ TH685i oleks hea või miskit palju paremat ka päevasel ajal vaatamiseks?

Vaatamiskaugus ekraanist umbes 3,4 meetrit, millist ekraani ja alates 100" valida. Allatõmmatav ja mustade servadega, võimalikult suure vaatamisnurgaga.
Kommentaarid: 1519 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 1113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2022 12:47:09 vasta tsitaadiga

Winman kirjutas:
Oskate soovitada, kas filmide vaatamiseks ka teemaa mainitud BenQ TH685i oleks hea või miskit palju paremat ka päevasel ajal vaatamiseks?

Vaatamiskaugus ekraanist umbes 3,4 meetrit, millist ekraani ja alates 100" valida. Allatõmmatav ja mustade servadega, võimalikult suure vaatamisnurgaga.


Võib-olla olen ma liiga kriitiline, aga minu EB-FH06 oma 3500 luumeniga küll päevasel ajal vaadata ei kõlba, isegi kui poolpimendavad rulood ees on. Ainult kottpimedas toas on pilt adekvaatne.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikrom
HV kasutaja
mikrom

liitunud: 11.03.2007




sõnum 22.02.2022 16:22:31 vasta tsitaadiga

Winman kirjutas:
Oskate soovitada, kas filmide vaatamiseks ka teemaa mainitud BenQ TH685i oleks hea või miskit palju paremat ka päevasel ajal vaatamiseks?

Vaatamiskaugus ekraanist umbes 3,4 meetrit, millist ekraani ja alates 100" valida. Allatõmmatav ja mustade servadega, võimalikult suure vaatamisnurgaga.


Ma ei tea kas midagi paremat on, too hetk vähemalt Android'iga ma paremat väga ei leidnud. 3500 luumenit jääb päeval vaatamiseks kindlasti väheseks, suvest pole mõtet rääkidagi.
Eks sõltub palju kasutaja nõuab, minu jaoks poolpimedas toas midagi veel kannatab taustaks käima panna. Eks kontrastsus on äärmiselt madal, teravust veel on.







_________________
As the great warrior poet Ice Cube once said: "if the day does not require an AK, it is good"
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winman
HV Guru
Winman

liitunud: 29.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2022 19:20:33 vasta tsitaadiga

Okei, aga millist siis soovitaksite (peamine ikka filmid ja pimendatud toas), aga mis ekraani soovitate allatõmmatavat valida?
Kommentaarid: 1519 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 1113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2022 02:40:53 vasta tsitaadiga

Kui filmid ja pimendatud toas siis miks üldse mingisugust 3500lumen asja vaatama hakkasid? (kuigi see benq realistlikult ei venita ilmselt üle 3000 välja ning vähegi mõistlikus lamp mode's vähegi mõistlike värvidega võib oodata ~1500-2000 lumenit)

penkul on ka palju rohkem HC suunitlusega pille, mis on pimeda toa ja filmide jaoks ikka oluliselt paremad, näiteks https://www.projectorcentral.com/benq-ht2150st-projector-review.htm

kui hinnapiir jääb kilo kanti ning tahab enamvähem adekvaatset pilti filmide jaoks pimedas toas siis sisuliselt ainuke valik ongi sinle-chip DLP projektorid, ideaalis mingisuguse adaptiivse stseenipõhise valgusjõu regulliga. benq ja acer on põhilised tegijad selles kategoorias. acer v7500 on väga kõva pill oma hinna kohta. aga jah, ei saa väga aru, mis see eesmärk siis tegelikult on kui ühel hetkel küsitakse päeval vaatamiseks ja järgmisel on juba tuba pimendatud. full avatud kardinatega päeval vaatamiseks head projektorit ei eksisteeri...end of discussion! kui aga tuba on nagunii pimendatud siis jällegi pole ju enam niiväga vahet, kas on parasjagu päev või õhtu või öö. praktiliselt kõik "light cannon" tüüpi projectorid, mis valgemas keskkonnas suudavad näitadata kuidagimoodi adekvaatset pilti...on pimedas täiesti kohutavad. kuldne kesktee on projektor, mis adekvaatsete värvidega low lamp modes teeb 700-1000 lumenit ning "pekkis" värvidega ja high modes võibolla kuskil kuni 2000.
tavaline 1.0 gain ekraani vaatenurk on lõpmatu ehk 180 kraadi, sellised on praktiliselt kõik suvalised odavad rullekraanid

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikrom
HV kasutaja
mikrom

liitunud: 11.03.2007




sõnum 24.02.2022 03:15:56 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
Kui filmid ja pimendatud toas siis miks üldse mingisugust 3500lumen asja vaatama hakkasid? (kuigi see benq realistlikult ei venita ilmselt üle 3000 välja ning vähegi mõistlikus lamp mode's vähegi mõistlike värvidega võib oodata ~1500-2000 lumenit)

penkul on ka palju rohkem HC suunitlusega pille, mis on pimeda toa ja filmide jaoks ikka oluliselt paremad, näiteks https://www.projectorcentral.com/benq-ht2150st-projector-review.htm

kui hinnapiir jääb kilo kanti ning tahab enamvähem adekvaatset pilti filmide jaoks pimedas toas siis sisuliselt ainuke valik ongi sinle-chip DLP projektorid, ideaalis mingisuguse adaptiivse stseenipõhise valgusjõu regulliga. benq ja acer on põhilised tegijad selles kategoorias. acer v7500 on väga kõva pill oma hinna kohta. aga jah, ei saa väga aru, mis see eesmärk siis tegelikult on kui ühel hetkel küsitakse päeval vaatamiseks ja järgmisel on juba tuba pimendatud. full avatud kardinatega päeval vaatamiseks head projektorit ei eksisteeri...end of discussion!


See, et numrbid ei vasta on jah asi millega tuleks arvestada. Aga see nüanss kehtib kõikide projektorite kohta üldiselt. BenQ TH685i mõõtmistulemused näitasid ühe testi järgi 2705 ansi lumenit bright modes (vs lubatud 3500). https://consumerreviews.store/benq-th685i-1080p-gaming-projector-review/
Ideaalset lahendust pole tõesti. HT2150ST tundub hea aga nagu V7500, siis nende saadavust ei eksisteeri, ainult järelturul ja kui isegi seal. Ja kui nüüd võtta järeltulijad ette, siis hind tõuseb. Justkui jääb tunne, et paar aastat tagasi tehti väga häid asju üsna mõistliku raha eest.

_________________
As the great warrior poet Ice Cube once said: "if the day does not require an AK, it is good"
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2022 12:44:42 vasta tsitaadiga

Benq W1070 pirn plahvatas eile õhtul, suurest kuumusest ilmselt, kinos 27 kraadi icon_biggrin.gif
Olete ostnud erinevaid pirne, amazonis valikut on, kas nn originaal on parem kui suvaline? Peaks ostma vist koos kestaga ikka, raamilt vahetamine ei paista väga lihtne olema.
Ehk, et kas minna originaali või koopia peale, eelmine lamp oli vist originaal aga kestis 2000-2500h, ei mäleta täpselt viimast seisu.
https://www.amazon.de/-/en/s?k=5J.J7L05.001&crid=9CHZLXIUB7LV&qid=1656236663&sprefix=5j.j7l05.001%2Caps%2C87&ref=sr_pg_1
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2022 08:13:45 vasta tsitaadiga

Kas ventilaatorid puhusid ka kahtlaselt kuuma õhku?
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2022 20:19:19 vasta tsitaadiga

Kuuma õhku puhub see vent nii talvel kui suvel, jahutab nagu ikka.
Amazonist sai "original" tellitud ja kohal. suvaline made in china pakend
Original Projector Lamp P-VIP 240/0.8 E20.9n BenQ W1070 W1070+ W1070+ W1080 W1080ST W1080ST+ 5J.J7L05.001/5j.j9h05.001 https://amzn.eu/d/0XvWJVQ
Käib 5min ilusti ja siis temp alarm projektoril ja paneb ennast ise kinni. Kas tõesti on ruumi temp liiga palju? üle 30 kindlasti, täpselt seal ruumis mõõtnud pole.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oriz
HV vaatleja

liitunud: 10.10.2004




sõnum 30.06.2022 21:01:11 vasta tsitaadiga

Selle mudeliga oli teema, et kui lamp pauguga läbi läheb siis on killud ventikate vahel ja jahutuskoridorides ja seetõttu jahutus ei toimi.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2022 21:05:41 vasta tsitaadiga

oriz kirjutas:
Selle mudeliga oli teema, et kui lamp pauguga läbi läheb siis on killud ventikate vahel ja jahutuskoridorides ja seetõttu jahutus ei toimi.

Puhusin kogu pesa puhtaks ja kilde ei jäänud, vent käib nagu peab.
Testin mingi päev jahedamas olukorras.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 13:59:49 vasta tsitaadiga

UST projektori omanikud, kes te seinale pilti manate, olete mingi spets värvi omale hankinud või ei? Kasutate ekraani?
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 20.11.2022 22:08:12 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
UST projektori omanikud, kes te seinale pilti manate, olete mingi spets värvi omale hankinud või ei? Kasutate ekraani?


Tegin just uurimustööd "kas UST või LG OLED77" ja leidsin

https://www.projectorcentral.com/
https://www.facebook.com/groups/projectorcentralsgroup

Seda FB gruppi 2-3 kuu postitusi lugedes saab pmst kõigele basic - advanced asjadele vastused.

Konkreetselt küsimusele vastus on: UST puhul on ALR ekraan ikkagi pigem teema, pidi pildi kontrastile robustselt kaasa aitama - *kuid* on võimailk elada ka puhtalt seina peal.. kõik oleneb su toast ja selle valgusomadustest (ambient light).

Grupis mõned monteerisd Samsa Premiere UST-sid lakke ja leiutasid kuidas sellel juhul CLR ekraaniga lahendada.

Praegu 3k € eelarve kvaliteediliidrid näivad olevat Formovie Theater, AWOLmedia LTV-3500, aga hea kraam mida sa tegelikult tahad on täna ikka 5 k € kanti + ekraan.

Ma ise uut projektorit hetkel seega ei ostaks.. mingi olulise discountiga mõne vähekasutatu, või jään veel paariks aastaks OLEDile.

_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
Kommentaarid: 138 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2022 06:46:19 vasta tsitaadiga

veider võrdlus (kas USD või OLED) icon_biggrin.gif aga kui uuriti siis uuriti...eriti midagi uurida seal muidugi pole. üks annab WAY suurema ja way kehvema pildi. teine tohutult palju väiksema, aga jällegi tohutult palju parema pildi, eelkõige kontrasti ja black leveli osas (aga mitte ainult).

ALR screen ei ole USD proje puhul otseselt rohkem vajalik kui ta on mis iganes muu proje puhul. eks hea muidugi on seda ühte väga konkreetset valgustamise nurka hajutada et siis lakke/põrandale ei peegelduks nii tugevalt valgust tagasi, kuid sellele probleemile saab läheneda ka teistmoodi (ja lahendada umbes sama edukalt, ostmata mitmete tuhandete eest seda "spetsiaalset" ekraani).
kui aga proje on justnimelt ja kindlastu USD ning väga palju on vaatamist ka taustvalguse või lausa päevavalgusega siis ilmselt on mõistlik mõelda tõesti mingi hirmus ägeda ALR screeni peale.

üldiselt, USD puhul peab olema sirge! sein/pind ning väga kasuks tuleb kõrge (ekraani pinnast vaataja suunas) sametmust ekraaniraamistik. mina isiklikult jätaks igasugused spetsekraani, eriti veel ultrakalli spets ALR ekraani kindlasti vähemalt esialgu ostmata. selle asemel hoopis paigaldaks masina (näiteks see epson LS) lakke ekraani ette ning esmase ja kõige karmima peegeldusega ajaks asjad joonde vähe suurema tumedat värvi vaibaga vahetult ekraani ees. kuna tänapäeval on elutubades paljudel hirmus palju aknaid igal pool siis suure tõenäosusega saab ka vähemalt ühe poole külgmise reflectioni üsna hästi ära summutada näiteks vastava kardinaga külje peal kui see akna ette tõmmata. kas või mida teha teise külje reflectioniga, see sõltub juba konkreetsest ruumist ja soovist ja vajadusest.

projektor ei näita ja EI HAKKA MITTE KUNAGI!!! näitama ega olema võrdne ega isegi mitte võrreldav OLEDi pildiga. seda siis nö. tavalises elutoas, või isegi natuke järele aidatud elutoas. projektor võib ja saab näidata päris head pilti vaid totaalses 100% musta sametiga kaetud karukoopas ehk teoreetilises ruumis. aga ka siis pead hankima ikka vääga vinge masina, mis üldse suudab teoreetiliselt sellist kõrget kontrasti ja ülitäpseid värve kuvada. proje eelis on pildi suurus, aga no tänasel päeval on juba nii, et kui sa räägid mingist 5k masina + 3k ekraani peale summast siis ausalt öeldes....milleks? telekaid toodetakse nii suuri, et selle raha eest saad vabalt kätte juba a'la 85 tollise. kui just pidevalt mingi 8 inimesega kodus filmi ei vaata siis ma ei näe väga suurt pointi, et mida see keskmiselt ~100 tolline (ehk pisut suurem) proje ekraan seal enam annab. väga suurtes tubades on asjal mõtet. või on asjal mõtet siis kui projektori ostad ikkagi sub 2k hinna eest ning tead, et vaatadki contenti peamiselt pimedas ruumis või pimedal ajal.
muudel juhtudel, alr või mitte. maksab see proje sul 3 või 5k või 35k...proje pilt vs. teleka pilt päevavalguses on "öö ja päev" ning no amount of reading forum posts aint gonna change it icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 21.11.2022 12:54:13 vasta tsitaadiga

Jep, kõik õige, kuigi UST (ultra short throw) mitte USD (US dollar) vbla icon_cool.gif

Võrdlus vs OLED adekvaatsus mõnel tasandil kindlasti eksisteerib.

Mul teemaks multifunktsionaalne elutuba, kus vaataja kaugus seinast max 2.5m ehk, suured aknad aga õnneks kardina kvaliteet iseenesest on hea.
Päeval vaatamised oleks kõik suht väheolulised teemad, laste multikad ja vbla Anu räägiks juttu iga pühapäev, ma arvan kui lepatriinu ja must kass on tiba washed out värvidega, kedagi väga ei koti.

Õhtuelamused võiksid juba rohkem hifi olla.

Ma saabun teemasse 65" OLEDi pealt, mis oli juba väga väga hea.

UST projektori puhul meeldiks pildi suurus, seadme enda kompaktsus, ja et väljalülitatud olekus poleks seinal suurt musta laiku (ALR ekraan muidugi tooks suure halli laigu icon_confused.gif).

2.5k € hinnaklassis näis võrdluskoht nagu olemas, aga kõige rohkem vaatamiskaugusest tingituna, tundub OLED77 võidab.

_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
Kommentaarid: 138 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 21.11.2022 13:39:59 vasta tsitaadiga

Kui puutetundlikku ekraani tahta, siis UST projektor on ~2500€ (kahjuks küll FullHD) ja ~100" pilt. 85" LCD (OLEDi ei tea, et oleks) saab ~3000€ eest, suuremad väga kallid.
Aga kodus ilmselt seda vajadust nagunii pole.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2022 14:20:41 vasta tsitaadiga

kui vaataja kaugus seinast max 2.5 siis minumeelest on üsna nobrainer...pildi suuruse mõttes vähemalt. 65 tolline ekraan on selle kauguse puhul juba üsna hea, 75 oleks juba päris hea ning 85 oleks selline, et ega mina isiklikult ei üritaks projest vist ka eriti palju suuremat välja pigistada selle vaatekauguse jaoks...kui siis ehk veel mingi 10 tolli otsa.

musta lataka värk keset seina on omaette teema tõesti, aga eks need valikud ja eelistused on väga isiklikud. proje suudab jah pimedas toas üsna okei pilti kuvada, aga teisalt fakt on see, et telekas samuti - lihtsat telekas suudab sedasama ja natuke rohkematki nii kottpimedas, väikse valgusega kui ka tugevalt valgustatud toas. lisaks ei mõjuta telekat see, mis sul seal ekraani ümber on...või mida seal ei ole. ma ise olen muidugi eluaegne projefänn, kuid jah täna on näha, et telekad hakkavad jõudma sinnamaale kus kodus projektori omamine/kasutamine muutub suht mõttetuks, vähemalt sellises igapäevfa ja elutoa settingus

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2022 23:02:27 vasta tsitaadiga

Mul on vaatamiskaugus 3-3.5m umbes. Projektoriks on https://www.mi.com/us/mi-laser-projector-150 ja "ekraaniks" https://www.bauhaus.ee/hdf-plaat-valge-3-x-2850-x-2070-mm.html Ekraani diagonaaliks on 113'' ja olgem ausad, sellelt sporti ja filme vaadata on puhas nauding. Muidugi ei saa see teleka kontrastide ja asjade vastu a minu jaoks pildi puhas suurus lihtsalt kaalub kehvema kontrasti üle. Nvidia Shield'i upscaling teeb ka head tööd sellise suure pildi puhul. Tuba on kaugelt ideaalsest, heledad seinad ja suht läikiv lagi aga välise valguse saab ka päeval täiesti elimineerida, nii et see pilti ei riku.

edit: u. 1500€ oleks patt nuriseda.

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2022 01:50:53 vasta tsitaadiga

vot täpselt see ongi see proje vs. tv maailma "iva" - ehk et kes ja mida rohkem hindab. suurus vs. pildi kvaliteet. ega see tegelikult üldse mitte mustvalge ka...et kontrasti küll mõõdetakse musta ja valge vahel aga reaalselt vaatavad inimesed igasuguseid erinevaid asju ning näiteks suurelt ekraanilt jalkat vaadates on ikka suhteliselt kama2, kes maksimaalne võimalik kontsast on 5000 või 500 või isegi ainult 50.

btw, see bauhausi hdf plaat on päris huvitav asi, päris mõistliku hinnaga. mul küll hetkel otseselt ekraaniks ei ole vaja, aga nii mõnekski muuks asjaks võib vaja minna. nii et tänu linki sheerimist icon_biggrin.gif thumbs_up.gif aga ekraanist rääkides, kas panid lihtsalt plaadi seinale rippuma või ehitasin mingi raamistiku ka taha, et hoiaks rohkem flatina? (või hoiab ilma raamita piisavalt tihedalt ja ilusti vastu seina)

siin on ka üks päriselt tehniline ja reaalsete mõõtmistega review selle Mi proje kohta https://www.projectorjunkies.com/xiaomi-4k-ust-projector-review/ Tõlgitud vist küll saksa keelest google translate'ga, aga täiesti piisavalt arusaadav. Tulemused on üsnagi muljetavaldavad nö. hiina ime kohta ja ega ta "kõvadele nimedele" väga milleski alla ei jää

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 22.11.2022 11:01:32 vasta tsitaadiga

Wiltz, by the way, seda Xiaomi projet on 2 versiooni, 4K maksab ca 500 rohkem
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2022 17:07:54 vasta tsitaadiga

ajah, tõsi küll...ma automaatselt eeldasin, et siin räägiti ka 4k versioonist aga vist tegelikult ei olnud, tõepoolest.

kuid either way - päris asjalik pill, 4k versioonina vähemalt. ma nüüd pole 100% kindel, kas lahjem versioon kasutab ka sama "enginet" või on seal mingi vanem versioon sees?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2022 18:47:34 vasta tsitaadiga

Nii, saan ka nüüd aega vastata. Läks lihtsalt seinale ja seibidega hoiab seina vastas. Sein ise on paraku kummis, et natuke on ühelt äärelt plaat kõver. Muidu hoiaks ilusti sirgelt see plaat. Mul on jah see vanem, valget värvi projektor, mis ei tohiks olla "native" 4k, samas kui arvutist saadan pilti, siis näitab 4k reso. Nüüd on neil väljas ka tegelikult juba kolmas versioon, mis peaks olema tunduvalt vaiksem oma uue jahutussüsteemiga, nimelt Xiaomi Cinema 2 https://xiaomiplanets.com/xiaomi-laser-cinema-2-oficialne-7/
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raul
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2001




sõnum 23.11.2022 22:40:16 vasta tsitaadiga

Küsimus inimestele, kes projektorite hingeeluga vähe rohkem kursis.

Kas Optoma HD29HST on väärt soetamist või on selles hinnaklassis (kuni 1000 euri) paremaid valikuid? Huvitavad just short throw projektorid. Suunitlus siis filmid/sport.

Ette tänades!

Resolution 1080P (1920*1080)
Aspect Ratio 16:9
ANSI Lumens 4000
Contrast 50000:1
Lamp 240W
Lamp Life 4000hrs. (15000hrs. ECO mode)
Lens Short Throw Fixed
Interchangeable No
Zoom Range Fixed
Throw Ratio 0.49 - 0.49:1
Image Size 37"-313" diagonal
Throw Distance 0.40-3.40m
Throw distance for 100" image 1.08 - 1.08m
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 24.11.2022 00:18:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kas Optoma HD29HST on väärt soetamist või on selles hinnaklassis (kuni 1000 euri) paremaid valikuid? Huvitavad just short throw projektorid. Suunitlus siis filmid/sport.


Ma olen müravähesuse austaja - laserprojektorid peaksid samm õiges suunas olema sellega. Ma arvan ise lampe enam ei vaata, kui just keegi mingi märkimisväärse argumendiga lagedale ei tule.

_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
Kommentaarid: 138 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 24.11.2022 00:40:20 vasta tsitaadiga

Paistab, et on normaalne. Peab muidugi ekraanist üsna kaugele panema. 75" pildi jaoks meetri kaugusele.
https://youtu.be/zI-VHsA3p7c (videos ütleb 1,3 m, aga pärast liigutab ettepoole). Võrdluseks ultra short throw projektor näitab ~60 cm kauguselt 100" pilti.

Laser iseenesest ei tähenda vaikset projektorit. Antud Optomal on märgitud max. müra 28 dB. Laserprojektoril, mida aeg-ajalt kasutan, saab sellise tulemuse ökorežiimis ja max. reklaamitud on 38 dB.
Max. müraga tuleb muidugi kaasa ka lisa 2000 luumenit. Eks laseril annab võimsust rohkem maha keerata, kui lambil, enne kui pilt liiga tuhmiks muutub ja madalam müratase saavutada.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 08:38:01 vasta tsitaadiga

Jah, kuid paraku see "maha keeramine" päris nii enamasti ei käi nagu videokaartide driverites ise custom vendiproofili tegemisega icon_biggrin.gif

minumeelest short throw projed on pigem nagu mõttetud. kas lähed all in ja ultra short throw või siis valid lihtsalt reaalselt parima pildi/hinna ja specide suhtega masina kõigi ülejäänute seast. väga ei eksisteeri koduprojektoreid, mis ei suudaks kuvada piisavalt suurt pilti kui need on paigaldatud umbes sama kaugele kui sinu silmad ekraanist, või siis natuke kaugemale

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 25.11.2022 01:17:16 vasta tsitaadiga

Ja et "piisavalt suurel" mingi number ka oleks, siis suur osa kaugkuvaprojektoreid suudab ~ 3 meetri kauguselt ~ 100" pilti näidata.
Enamasti peab selleks muidugi olema suum põhja keeratud, mis tähendab et valgustugevus on märgatavalt väiksem kui märgitud number.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2022 01:44:14 vasta tsitaadiga

ee...ei! full zoom annab maksimaalse võimaliku valgustugevuse ja longest throw annab maksimaalse võimaliku kontrasti ning fookustäpsuse.

mängitud numbrid võivad alati olla midagi muud kui reaalsed numbrid, kuid max zoom (ehk suurim võimalik pilt mingist kauguselt) ei tähenda kindlasti mitte väiksemat valgustugevust

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 25.11.2022 02:57:00 vasta tsitaadiga

Õigus, läks valesti jah. icon_redface.gif Aitäh parandamast.
Mõtlesingi seda, et samalt kauguselt on suurem pilt tuhmim.
Ma vaatan projectorcentral.com lehelt, kui kaugele mingit projektorit panna annab.
Saab lukku panna kas pildi suuruse või projektori kauguse ekraanist ja siis muid parameetreid muuta. Suvaline näide: https://www.projectorcentral.com/Optoma-UHZ65LV-projection-calculator-pro.htm

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2022 04:02:02 vasta tsitaadiga

jep, ja selle 3m ja 100" tolli osas on sul õigus. ehk et keskmiselt see umbes nii on jah. lisaks sellele 100" tolline pilt umbes 3m kauguselt vaadata on minumeelest ka üsna optimaalne vaatenurga poolest. annab suht ilusti juba selle kino efekti kätte ja samas kõlarite nurgad jäävad ka veel suht mõistlikud. kellel on miski "ekraani taha peidetud" helilahendus/kõlarid, sellel on muidugi paindlikkust selles osas pisut rohkem
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 11.12.2022 03:25:02 vasta tsitaadiga

Kes siin akuga projektorit otsis?
https://www.whathifi.com/reviews/benq-gv30
https://www.hinnavaatlus.ee/2401607/benq-gv30/

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sfx
HV veteran

liitunud: 20.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 12:48:52 vasta tsitaadiga

Teema on mõnda aega vaikne olnud, kuid ehk on kellelgi mõni hea soovitus. Esitluste ja lihtsamate videote näitamiseks oleks vaja ~1000€ hinnaklassis projektorit.
Sobib nii lambi kui laseriga, ekraan 160", projektori kaugus ekraanist kuni 6m. Piisab täiesti FullHD resost, kuna kinokvaliteeti ei oota.
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2023 11:43:21 vasta tsitaadiga

sfx kirjutas:
Piisab täiesti FullHD resost, kuna kinokvaliteeti ei oota.

UHD/4k native projektorid hakkavad 6000€-st anyway.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2023 11:51:24 vasta tsitaadiga

Ei tohiks enam nii kallid olla. Ma olen näinud ka 1500€ alates. küll Kickstarteri projektid.
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2023 11:56:11 vasta tsitaadiga

Ma nimetaks neid fake 4k projektoriteks.
https://www.whathifi.com/advice/native-4k-vs-pixel-shifting-4k-projectors-explained
Kui juba 4k projet vaadata, siis ikka õiget asja. Mitte mingisugust poolikut lahendust.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 12.10.2023 12:17:02 vasta tsitaadiga

sfx kirjutas:
Teema on mõnda aega vaikne olnud, kuid ehk on kellelgi mõni hea soovitus. Esitluste ja lihtsamate videote näitamiseks oleks vaja ~1000€ hinnaklassis projektorit.
Sobib nii lambi kui laseriga, ekraan 160", projektori kaugus ekraanist kuni 6m. Piisab täiesti FullHD resost, kuna kinokvaliteeti ei oota.


Siit saad 1350€ eest kvaliteetse FullHD projektori: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=841144&highlight=

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2023 12:31:47 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Ma nimetaks neid fake 4k projektoriteks.
https://www.whathifi.com/advice/native-4k-vs-pixel-shifting-4k-projectors-explained
Kui juba 4k projet vaadata, siis ikka õiget asja. Mitte mingisugust poolikut lahendust.


Ei mõtlegi neid pixel shifting 4k'si (reaalsuses fullhd). Ikka päris native 4K projektorit mõtlesin.
Aga who knows, võibolla oli mingi skämm. Hetkel ei leia ka seda kuskilt.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2023 12:42:51 vasta tsitaadiga

See tundub jah "Too good to be true", et mingi kickstarteri projekt teeb suurtootjale ära. Müüb samahead asja 4x odavamalt.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2023 14:43:34 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
See tundub jah "Too good to be true", et mingi kickstarteri projekt teeb suurtootjale ära. Müüb samahead asja 4x odavamalt.


Seal on tihti selliseid tooteid. Suurootjatel on margini suurus bottom line. Seega seda 5k projektorit saaks tõenäoliselt toota ka 2k'ga ja jääda kasumisse. icon_rolleyes.gif
Ning kuna 4K projektor ning projektorid üldse on nišitoode, siis küsitakse mitmekordset preemiumi...

Aga niipalju kui ise olen lugenud siis pixelshift 4k on tegelikult sama hea kui 4K native. Sest 4k reso kuvatakse ikkagi ekraanile ja sinu silm seda vahet ei tee.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2023 16:36:08 vasta tsitaadiga

Samas TV LCD juba FULLHD raske leidagi. Kõik UHD.
Vb seepärast, et kodudes projet suhteliselt vähe võrreldes TV-ga.
TV-d juba nii suured ka, et kas on projel üldse mõtet.
98" UHD ~3700€
86" UHD 1265€
83" UHD OLED 3450€
jne
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2023 17:16:17 vasta tsitaadiga

asjad on muutunud, kuid olgem ausad...proje pilt alles algab 100 tolli juurest ja sisuliselt iga tänapäevase adekvaatse pilliga võid ka rahulikult kuni ~130 tolli kuvada, ilma et pilt veel tuhmiks muutuks.
ja sellise proje saad täna kätte alla tuhande euro, vähe kallimad paremad on tonni ja kahe vahel, üle selle masinaid pole mõtet väga vaadata ega osta kui sa ei ehita omale spetsiaalset batcave koju.

seega, lihtne ja selge järeldus on endiselt KUI sa tahad suurt või väga suurt pilti aga ei taha selleks kulutada saba ja karvu siis projektorile ühtegi teist alternatiivi ei ole. jah, võid osta 100 tollise telekas mingi absurdse 4 kilo eest aga mõne aasta pärast on selle väärtusest järel tuhat (juhul kui tahad näiteks maha müüa). tuhandase proje väärtus mõne aasta pärast on kukkunud võibolla 500 peale, võibolla isegi natuke madalamale aga kaotad siiski võrdlemisi vähe. 85" on küll suur pilt, aga see on siiski lukuauk kui paned sinna kõrvale 120+.

teisest küljest, kui enamasti vaatad üksi või max kaksi ning istekoha saab telekast jätta mitte kaugemale kui ~2.5m siis pole tõesti tegelikult üle ~85" pildiga enam väga midagi teha, ja 75 on ka juba päris hea

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Koju projektor mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.