|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
kurv
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2013
|
13.02.2022 22:34:45
|
|
|
Ja mina veel muretsesin, et mul parity ketas 37-38 kraadi.. sul osad kohe 43-44
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
14.02.2022 01:32:30
|
|
|
| argo1 kirjutas: |
Ja mina veel muretsesin, et mul parity ketas 37-38 kraadi.. sul osad kohe 43-44  |
See pole mingi temperatuur. Muretseda tasuks kui 50 ja üle läheb.
Mul on nädal otsa kopeerinud ja cleaninud. Idles või kui ainult Plex töötab, on samuti alla 40 kraadi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
15.02.2022 20:54:49
|
|
|
| Need Saksa poed tihti riigist välja ei saada või siis kui saadavad, küsivad üle 20 eur transa eest, mis nullib soodsa hinna.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
15.02.2022 21:46:14
|
|
|
| Kuna olen Prime klient, siis Amazoni transa eest ei pea eraldi maksma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
16.02.2022 01:13:26
|
|
|
| kas seal on mingi põhjus ka miks WD Red võrreldes teistega nüüd nii kallis on? vanast ajast nagu ei mäleta seda vahet.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Vahur
HV Guru

liitunud: 01.10.2006
|
16.02.2022 13:33:01
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| Kuna olen Prime klient, siis Amazoni transa eest ei pea eraldi maksma. |
Eks see ole sellepärast, et oled riigis kus kohalik Amazon esindatud. Prime klient Eestisse tellides ei saa mingit soodustust transordilt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
17.02.2022 20:34:55
|
|
|
Huh, poleks oodanud, et 2 nädalat võtab diskide clearimine ja andmete kopeerimine. Lõpp paistab
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Alan
HV veteran

liitunud: 12.02.2008
|
17.02.2022 20:52:13
|
|
|
| SKG kirjutas: |
Huh, poleks oodanud, et 2 nädalat võtab diskide clearimine ja andmete kopeerimine. Lõpp paistab  |
Ketta vahetusel parity check saab ka "tore" olema
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
19.02.2022 00:49:32
|
|
|
Positiivse poole pealt, selles toas lülitasin keskkütteradika välja, puudub vajadus.
---
Väga äge, Unraid tundiski UPS-i üle USB ära
See 144W load pole ainult server, paar "asja" veel taga.
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
19.02.2022 11:29:15
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| Positiivse poole pealt, selles toas lülitasin keskkütteradika välja, puudub vajadus. |
Selle jaoks on radikal termostaat küljes, mis reguleerib end ise automaatselt kinni, kui toas piisavalt soe on. Isegi kõige lihtsam mehaaniline saab sellega hakkama, digitaalne oskab lihtsalt paremini stabiilsena hoida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
26.02.2022 02:15:03
|
|
|
Mul siin loll-radikad. Manuaalse reguleerimisnupuga
---
Eile sain kerge ehmatuse ja Unraid on minu silmis end juba mingil määral tõestanud.
Minu algatatud teema:
https://forums.unraid.net/topic/120172-unmountable-unsupported-partition-layout-after-power-cut/
| tsitaat: |
| Earlier on Friday some 80,000 electricity customers were without power. |
https://www.irishtimes.com/news/ireland/irish-news/storm-eunice-council-worker-dies-in-wexford-after-being-struck-by-falling-tree-1.4805979
Ehk siis elekter kadus kui kopeerisin unassigned disk-ilt andmeid array-sse ja UPS polnud veel külge ühendatud
---
UPS päästis jälle. Neljas voolukatkestus viimase nädala jooksul Kurat, hea ost see UPS ikka Ei kujuta ette, mis toimub.
Spoiler 
---
Võtsin ühe 18TB lisaks - 322 eur ainult. Parim hind mida näinud olen. Toshiba ei julge võtta, kuna mitmed ostjad kirjutavad, et garantiis ei võeta eraisikuid jutule.
https://www.amazon.de/-/en/18TB-WD-Ultrastar-HC550-Ent/dp/B08DHH8V9P
Oli hetkel parima TB hinnaga (Amazon DE/UK)
12TB - 230 eur - TB/19,2 eur
14TB - 255 eur - TB/18,2 eur
16TB - 300 eur - TB/18,8 eur
18TB - 322 eur - TB/17,9 eur
Väikesed 2x6TB panin juba müüki.
---
Vana 9-nda põlvkonna i5-9600K tänu Intel QuickSync-ile transcodemas reaalajas 5 samaaegset 4K striimi madalamale kvaliteedile (20Mbps). Pole probleemi Kümmet ilmselt ei suudaks, aga seda pole ka vaja. Seega tundub, et hetkel piisab CPU-st ja isegi RAM-ist (kuigi transcode to RAM mul pandud).
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
26.02.2022 10:52:51
|
|
|
| tsitaat: |
5 samaaegset 4K striimi madalamale kvaliteedile (20Mbps). Pole probleemi Kümmet ilmselt ei suudaks
|
5 ongi piir, isegi uuema iGPU'ga.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
04.03.2022 19:09:50
|
|
|
Olen nüüd serverist mõned väiksemad kettad eemaldanud: 6TB, 6TB ja 10TB ning lisasin kolmanda 18TB ketta. Data array 108TB nüüd.
Tulevikus teen sama, et võtan 8TB või 10TB välja ja asendan minimaalselt 18TB kettaga, sest 18TB hind aina kukub ja peagi on alla 300 eur ilmselt (hetkel 312 eur kõigest! https://www.amazon.de/gp/product/B08DHH8V9P/ )
Kuidas mõõta, milline on array kõige aeglasem ketas? On mingi lihtne moodus? Alustaks väljavahetamist kõige aeglasematest
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
06.03.2022 15:21:48
|
|
|
| SKG kirjutas: |
Olen nüüd serverist mõned väiksemad kettad eemaldanud: 6TB, 6TB ja 10TB ning lisasin kolmanda 18TB ketta. Data array 108TB nüüd.
Tulevikus teen sama, et võtan 8TB või 10TB välja ja asendan minimaalselt 18TB kettaga, sest 18TB hind aina kukub ja peagi on alla 300 eur ilmselt (hetkel 312 eur kõigest! https://www.amazon.de/gp/product/B08DHH8V9P/ )
Kuidas mõõta, milline on array kõige aeglasem ketas? On mingi lihtne moodus? Alustaks väljavahetamist kõige aeglasematest  |
tiri Diskspeed unraidi app-s alt.
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
07.03.2022 17:08:29
|
|
|
Testisin hdparm-iga
14TB Seagate osutus kiireimaks kettaks, üle 260MB/s.
Paar väiksemat ketast oli ka 190MB/s kanti, aga kõik enamasti 210-220MB/s ringis.
Parity kettaid ei testinud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
30.03.2022 17:45:49
|
|
|
Kasutasin FreeNAS serveril USB pulkasid bootimiseks, aga need surid 1.5 aastaga kõik ära. Õnneks kasutasin mirrorit ja ei pidanud süsteemi reinstalli tegema. Ühe pulga vahetasin ära, pärast mida tellisin SSD-d ja sain boot süsteemi nendele pandud. Kui hiljem samu pulkasid kasutasin, siis surid nad suht kiirelt kõik ära.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
cabbage
HV kasutaja

liitunud: 07.02.2014
|
11.04.2022 12:42:59
|
|
|
Ma ei leidnud FreeNAS või muud DIY NAS teemat siis küsiks nõu Plex NAS (muidugi võiks ka muud kraami peale videote hoiustada..) ehitamise kohta. Viimasel ajal piidelnud siin valmis süsteeme nagu synology jms...
Kas FreeNAS peale ehitamisel on miskiseid keerukusi ka millega peaks rohkem server-inimene olema? Või võib minna samade teadmistega nagu ka QNAP/synology jms poole?
Kas FreeNAS + Plex saab lõpuks ka naise- ja vanaisasõbralik olla või on seal omasid nüansse, millega peab aeg-ajalt tegelema?
Süsteemina mõtlen siis miskist kasutatud intel komplekti gen 6+. Kas on midagi väga spetsiifilist mida riistvara poolt peaks arvestama?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
11.04.2022 13:59:31
|
|
|
| Pole interneedusest head ühest infot leidnud, aga kas kellelgi on veel MP4 konteineri ja 4k sisu puhul Shieldi peal esitusraskusi? Samaaegselt hüppab serveripoolel ka Bandwith use kordades suuremaks kui mängitava video bitrate.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
11.04.2022 18:01:11
|
|
|
| cabbage kirjutas: |
Ma ei leidnud FreeNAS või muud DIY NAS teemat siis küsiks nõu Plex NAS (muidugi võiks ka muud kraami peale videote hoiustada..) ehitamise kohta. Viimasel ajal piidelnud siin valmis süsteeme nagu synology jms...
Kas FreeNAS peale ehitamisel on miskiseid keerukusi ka millega peaks rohkem server-inimene olema? Või võib minna samade teadmistega nagu ka QNAP/synology jms poole?
Kas FreeNAS + Plex saab lõpuks ka naise- ja vanaisasõbralik olla või on seal omasid nüansse, millega peab aeg-ajalt tegelema?
Süsteemina mõtlen siis miskist kasutatud intel komplekti gen 6+. Kas on midagi väga spetsiifilist mida riistvara poolt peaks arvestama? |
TrueNASi tugev külg on, et see teeb ühe kõige robustsema failisüsteemi (ZFS) lihtsasti kasutatavaks. Kui on vaja tähtsaid dokumente või emotsionaalse väärtusega perepilte kuskil hoida, siis see on väga hea valik. Snapshotid, Windows Shadow Copy, perioodiline ketaste korruptsiooni checkimine, email alerting jne.
Kasutan ise praegu TrueNAS Core (FreeBSD baasil) aga kui otsast pihta hakkaks, siis kasutaks TrueNAS SCALE (linuxi baasil). FreeBSD ei kasuta CPU säästurežiime ja seetõttu selle voolutarve suurem + linuxi ökosüsteemis on ehk algajal lihtsam navigeerida. Lisaks Dockeri tugi on suur pluss SCALE variandil.
ZFS puhul pead ette planeerima ketaste kasutamise strateegia. Näiteks alustuseks 3 ketast raidz konfiguratsioonis (üks ketas parity jaoks), mida saab hiljem 3 kaupa veel laiendada suuremaks.
Plexi plugin on TrueNASil olemas, aga pidin õppima kasutaja- ja grupihalduse utilityt pw, et saada permissionid paika. Võib-olla kui kasutad liberaalseid permissionieid (kõik kõigile avatud), siis seda teha vaja pole, aga ma olen ise eraldanud Plexi ja muud datasetid nii, et smb kliendid igale poole ligi ei saaks.
Kui Plex plugin töötab juba, siis rohkem erilist teha ei ole kui uuendusi jälgida. Tundub aga, et Plexi TrueNAS plugin saab harvemini uuendusi - ei soovita internetile seda avada. Kui on soovi kodunt eemal olles Plexi kasutada, siis soovitan VPNi kasutada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
11.04.2022 23:19:47
|
|
|
| Rauno266 kirjutas: |
| Pole interneedusest head ühest infot leidnud, aga kas kellelgi on veel MP4 konteineri ja 4k sisu puhul Shieldi peal esitusraskusi? Samaaegselt hüppab serveripoolel ka Bandwith use kordades suuremaks kui mängitava video bitrate. |
Jep, hetkel on bug. Aitab see, kui beta versioon installida või tagasi 8.30 peale minna.
https://forums.plex.tv/t/nvidia-shield-dolby-truehd-playback-is-borked/778375/
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
12.04.2022 10:40:59
|
|
|
| MKV-dega pole ühtegi probleemi. Ainult MP4 hakib või keeldub üldse mängimast. TRUEHD heli tracki ei kasuta nagunii kunagi nii et see bugi tõenäoliselt mind ei sega. Aga igatahes, ma kogemata kirjeldasin seda probleemi siin sinu serveri ehitamise teemas, tahtsin Plexi üldteemasse panna, aga ju ei lugenud teema nime tähelepanelikult.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
17.04.2022 17:05:53
|
|
|
| skyTronic kirjutas: |
| cabbage kirjutas: |
Ma ei leidnud FreeNAS või muud DIY NAS teemat siis küsiks nõu Plex NAS (muidugi võiks ka muud kraami peale videote hoiustada..) ehitamise kohta. Viimasel ajal piidelnud siin valmis süsteeme nagu synology jms...
Kas FreeNAS peale ehitamisel on miskiseid keerukusi ka millega peaks rohkem server-inimene olema? Või võib minna samade teadmistega nagu ka QNAP/synology jms poole?
Kas FreeNAS + Plex saab lõpuks ka naise- ja vanaisasõbralik olla või on seal omasid nüansse, millega peab aeg-ajalt tegelema?
Süsteemina mõtlen siis miskist kasutatud intel komplekti gen 6+. Kas on midagi väga spetsiifilist mida riistvara poolt peaks arvestama? |
TrueNASi tugev külg on, et see teeb ühe kõige robustsema failisüsteemi (ZFS) lihtsasti kasutatavaks. Kui on vaja tähtsaid dokumente või emotsionaalse väärtusega perepilte kuskil hoida, siis see on väga hea valik. Snapshotid, Windows Shadow Copy, perioodiline ketaste korruptsiooni checkimine, email alerting jne.
Kasutan ise praegu TrueNAS Core (FreeBSD baasil) aga kui otsast pihta hakkaks, siis kasutaks TrueNAS SCALE (linuxi baasil). FreeBSD ei kasuta CPU säästurežiime ja seetõttu selle voolutarve suurem + linuxi ökosüsteemis on ehk algajal lihtsam navigeerida. Lisaks Dockeri tugi on suur pluss SCALE variandil.
ZFS puhul pead ette planeerima ketaste kasutamise strateegia. Näiteks alustuseks 3 ketast raidz konfiguratsioonis (üks ketas parity jaoks), mida saab hiljem 3 kaupa veel laiendada suuremaks.
Plexi plugin on TrueNASil olemas, aga pidin õppima kasutaja- ja grupihalduse utilityt pw, et saada permissionid paika. Võib-olla kui kasutad liberaalseid permissionieid (kõik kõigile avatud), siis seda teha vaja pole, aga ma olen ise eraldanud Plexi ja muud datasetid nii, et smb kliendid igale poole ligi ei saaks.
Kui Plex plugin töötab juba, siis rohkem erilist teha ei ole kui uuendusi jälgida. Tundub aga, et Plexi TrueNAS plugin saab harvemini uuendusi - ei soovita internetile seda avada. Kui on soovi kodunt eemal olles Plexi kasutada, siis soovitan VPNi kasutada. |
ZFS kohta ütleks, et see on väga hea FS kui oskad seda kasutada.
Aga kui peaks olema vajadus andmeid taastada, siis on see mõnevõrra tülikam kui tavalise ext4/xfs puhul, mille pistad usb boksiga mõne live linuxi külge ja ongi olemas.
Aga snapshot ja nende abil incremental bacup on ikka väga mõnus, kui paned teise samasuguse kasti sõbra juurde, siis väga hea võimalus suht up to date mirror offsite hoida. Töötab palju paremini kui lahendused, mis faili tasemel toimetavad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
17.04.2022 18:25:03
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Aga kui peaks olema vajadus andmeid taastada, siis on see mõnevõrra tülikam kui tavalise ext4/xfs puhul, mille pistad usb boksiga mõne live linuxi külge ja ongi olemas. |
Mida siin silmas pead? Kui seda, et OS läheb katki, siis selle vastu on mul TrueNAS kahel SSD-l mirroris ja settingud backupitud, mis on eriti oluline kui encryptionit kasutada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
17.04.2022 19:03:40
|
|
|
Pigem seda, et vanaisale ega tädi Maalile ZFS ei soovitaks kuna sellega ei saa naabripoiss kes linuxit natuke näppinud on hakkama. Ehk umbes täpselt seda mida eelmise postiga ütlesin- see on hea fs, aga siis kui oskad seda kasutada.
Kasutan ise serverites ja paremat ei oska tasuta tahtagi. Samas kui miskit ära on käkitud ja kellegi üliväärtuslikud tite- ja kassipildid kadunud on, siis paari õlle eest ei viitsiks neid taastama küll hakata.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
17.04.2022 19:47:42
|
|
|
Tegin lõpuks kaabelduse väheke korda ja sai kastil kaane peale. Sellise ketaste hulga juures pole kerge neid seal kenasti paigutada.
Kui kunagi peaks teist toiteplokki vaja minema, siis võtaks ilmselt modulaarse Corsairi, sest kasutud PCI-E kaablid võtavad palju ruumi ja 0dB madala koorumuse juures poleks ka paha.
Hetkel on 8xHDD HBA küljes ja 5xHDD emaplaadi küljes ehk siis 13xHDD, üks koht on veel emaplaadil vaba.
Kasutatavat mahtu 120TB. Dual 18TB parity. Dual 1TB NVMe cache (RAID 1).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
18.05.2022 11:37:05
|
|
|
| Unraid 6.10 eile valja tulnud. Ei hakka esialgu uuendama. Koik tootab hasti.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
18.05.2022 11:57:40
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| Unraid 6.10 eile valja tulnud. Ei hakka esialgu uuendama. Koik tootab hasti. |
Tasub 1-2 kuud oodata kuni kõik pluginid jms uuendatakse ja suuremad bugid fixitakse.
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
25.05.2022 01:09:43
|
|
|
| SKG kirjutas: |
120TB data array peaaegu tais. Sai uus ketas tellitud. Hind veidi tousnud vorreldes sellega, mis viimati vaatasin (+20 eur).
|
Nagu ma aru saan, on sul andmed RAID1?
Sündmustel on kalduvus paari kaupa vms juhtuda. Miks sa RAID6 vms ei kasuta? Ma m6tlen, et kui 120TB hapuks läheb...
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
25.05.2022 14:43:21
|
|
|
degrass, Unraid on ehk siis kui midagi juhtub, kaotab andmed ainult sellelt kettalt, mis katki laks, aga mul on andmed kaitstud lisaks kahe parity kettaga. Ehk siis reaalse andmekao tekkeks on vaja kolme ketta samaaegset surma.
Samuti on cache poolis kaks NVMe-d, mis on RAID 1. Cache pool tuhjendatakse data array peale iga 6h tagant.
Andmed peaks olema upris hasti kaitstud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kurv
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2013
|
04.06.2022 09:41:19
|
|
|
| Mis kettad siis juurde võtsid? Teised jätad sinna 99% peale tiksuma?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
27.09.2022 01:21:21
|
|
|
argo1, https://amzn.eu/d/cniYsF5 3tk neid nüüd serveris.
Jep, mul pandud, et igal kettal oleks minimaalselt 75GB vaba ruumi.
Võtsin ühe 10TB WD välja ja panin selle 18TB asemele. Vahetan ükshaaval kõik väikesed kettad välja.
---
Parity (18TB) check pandud hetkel 1xkuus. Võtab aega peaaegu 2 ööpäaeva kui Plex-ist samal ajal midagi aeg-ajalt vaadata.
---
Sai veel uks juurde voetud, hind polnud halb - 321 eur koos transaga. Kuigi aasta alguses oli veidi soodsam.
Data array nuud 140TB.
---
Upgrade i5-9600K -> i9-9900K
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
28.09.2022 12:31:04
|
|
|
| tsitaat: |
Parity (18TB) check pandud hetkel 1xkuus. Võtab aega peaaegu 2 ööpäaeva kui Plex-ist samal ajal midagi aeg-ajalt vaadata.
|
Parity check finished (0 errors)
Duration: 12 hours, 25 minutes, 39 seconds. Average speed: 178.8 MB/s |
Mul viimase LSI kontrolleri driveriga läks check umbes 70MB/s kiiremaks. Ära versiooni küsi ei mäleta
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
28.09.2022 14:59:19
|
|
|
Kuidas sa draiverit uuendasid? Tugi on ju Unraidi puhul Slacki kernelis voi eksin? Uuendasid Unraidi ennast?
LSI kaart ise peaks olema mul viimase firmwarega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
28.09.2022 18:41:24
|
|
|
| tsitaat: |
Last check completed on Thursday, 01-09-2022, 22:28 (twenty-seven days ago)
Duration: 22 hours, 28 minutes, 49 seconds. Average speed: 49.4 MB/s
Finding 0 errors |
Mul 16TB double parity array. Suvalistest 4TB ketastest (4 erinevat). Otse emaplaadi SATA otsas.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
28.09.2022 20:23:18
|
|
|
| tsitaat: |
Minu puhul võibolla takistuseks pigem paar väiksemat-vanemat ketast, mis mul data array-s on.
|
Mul tiksub siiani üks 1.5tb, pole viitsinud vahetada ja ruumi nagunii piisavalt.
Kena aja teeninud mind juba
| Power on hours 0x0012 089 089 000 Old age Always Never 83918 (9y, 6m, 25d, 14h) |
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
28.09.2022 20:38:23
|
|
|
| Proovisin huvi pärast "GPU Statistics" nimelise plugini ka ära Unraidis. Inteli integreeritud video puhul mõttetu, ei näita sisuliselt midagi. Nvidia ja ATI GPU-de puhul võibolla on kasulik.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
09.11.2022 23:34:24
|
|
|
Jep, see utiliit oli mul ka, ilma selleta too GPU plugin ei tööta. Mõtlesin, et äkki näeb midagi huvitavat kui riistvaraline transkodeeimine PLEX-is samal ajal töötab, aga ei midagi, isegi GPU clocki ei näidanud.
CPU ja MOBO temperatuurid saab vist ka kuidagi alla äärde Unraidis panna, Dynamix System Temp + perl. Peab proovima, kas minu emaplaat on toetatud.
---
Kiirem kui juunis
Samas muidugi oleneb kui palju aktiivseid kasutajaid on taga.
---
Tundub, et Unraid upgrade 6.9.2 pealt 6.11.3 peale läks probleemideta. Samas mul ainult 2 dockerit ja 2 pluginit ka
Vanast sai muidugi enne backup tehtud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
09.11.2022 23:42:17
|
|
|
Mul suri 5 aastat vana sandiski pulk ära, ostsin uue sandiski, GUID puudu raisal. Pidin ikka panema mingi tundmatu.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
14.11.2022 14:52:47
|
|
|
| SKG kirjutas: |
Tundub, et Unraid upgrade 6.9.2 pealt 6.11.3 peale läks probleemideta. Samas mul ainult 2 dockerit ja 2 pluginit ka
Vanast sai muidugi enne backup tehtud. |
Cache pooli peal failide kopeerimine läks rohkem kui 2x kiiremaks. Enne, Unraid 6.9.2 peal oli ~700MB/s - nüüd, peale 6.11.3 upgrade, on üle 1,4GB/s.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|