|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Inspiro
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.05.2012
|
21.09.2022 15:20:45
|
|
|
| magis kirjutas: |
Tere,
Võtsin enda 12/1 kaabliühenduse võrdlemiseks 4G koduinterneti koos Zyxel 3316 ruuteriga.
Mast pole kaugel ja levi ilma välisantennita hea. Interneti kiirus püsib stabiilselt 20/5 piires.
.
Küll aga märkasin, et MinuTV menüüst kadusid võimalus HD-SD vahetamiseks ja seadete menüüst oli kadunud "Video seaded".
Samuti muutus aeglasemaks kanalite vahetus. Telepildi resolutsioon tundus sama aga pilt muutus teraliseks.
Oskab keegi soovitada kuidas TV pilti parandada 4G ühenduse puhul? |
Kaabli otsas oli sul IPTV (TV pilt ei kasuta sinu ühenduse tellitud kiirust), 4G otsas on sul OTT (TV pilt liigub üle interneti mis kasutab sinu ühenduse tellitud kiirust) mis on teine platvorm, 4G OTT peal on hetkel veel madalam kvaliteet kuid tulevikus pidi paremaks minema
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Paulz
HV vaatleja
liitunud: 05.07.2011
|
09.11.2022 13:50:54
|
|
|
| Huvitav kellega peaks ühendust võtma, et 5G koduinterneti paketti saada? Eelmisel nädalal pandi mastile saatjad külge. Letitaga olevad prouad igatahes ei tea midagi. Kas tulebki lihtsalt käed taskus oodata kuni iseteeninduses selline valik tuleb?
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marxveix
HV Guru

liitunud: 01.05.2004
|
09.11.2022 14:05:53
|
|
|
| Paulz kirjutas: |
| Huvitav kellega peaks ühendust võtma, et 5G koduinterneti paketti saada? Eelmisel nädalal pandi mastile saatjad külge. Letitaga olevad prouad igatahes ei tea midagi. Kas tulebki lihtsalt käed taskus oodata kuni iseteeninduses selline valik tuleb? |
Mis sellle 5G-ga teed, mul 3G peal jookseb üks TV pilt ja Internet, midagi pole viga, mis kiirust taga ajad? Linna piirkonades ehk saab kuidagi ka kiirema kiiruse kunagi kätte, maal aga tuleks ikka pika vahemaa ja veidi aeglasema kiirusega variante edasi kasutada, olgu ta siis 3/4 või 5G.
|
|
| Kommentaarid: 310 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
270 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
09.11.2022 14:08:13
|
|
|
| Paulz kirjutas: |
| Huvitav kellega peaks ühendust võtma, et 5G koduinterneti paketti saada? Eelmisel nädalal pandi mastile saatjad külge. Letitaga olevad prouad igatahes ei tea midagi. Kas tulebki lihtsalt käed taskus oodata kuni iseteeninduses selline valik tuleb? |
Mis mastist jutt on kui saladus pole?
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
09.11.2022 14:11:27
|
|
|
Paulz, jah, peadki ootama.....
Pm ma lasin end kliendihalduril kirja panna, et kui tekib valik, siis helistagu
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
09.11.2022 14:13:31
|
|
|
| Paulz kirjutas: |
| Huvitav kellega peaks ühendust võtma, et 5G koduinterneti paketti saada? Eelmisel nädalal pandi mastile saatjad külge. Letitaga olevad prouad igatahes ei tea midagi. Kas tulebki lihtsalt käed taskus oodata kuni iseteeninduses selline valik tuleb? |
Enne kui seadmed pole töös ja arveldus/infosüsteem neist teadlik, ei saa ka Telia teenust müüa.
| marxveix kirjutas: |
Mis sellle 5G-ga teed, mul 3G peal jookseb üks TV pilt ja Internet, midagi pole viga, mis kiirust taga ajad? Linna piirkonades ehk saab kuidagi ka kiirema kiiruse kunagi kätte, maal aga tuleks ikka pika vahemaa ja veidi aeglasema kiirusega variante edasi kasutada, olgu ta siis 3/4 või 5G. |
Telia ju juba korjab 3G -d maha?
Aga jah, alustuseks võiks Telia ka max 4G võimekust pakkuda. Lisada 5G lahja uplink -ga mastile, ei aita see mitte midagi.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
09.11.2022 14:20:46
|
|
|
Paulz, jah. Ootad kuni koduleht aadressi järgi pakub.
| ksuuk kirjutas: |
| Lisada 5G lahja uplink -ga mastile, ei aita see mitte midagi. |
Ära räägi asjadest milest sa mitte midagi ei tea.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Paulz
HV vaatleja
liitunud: 05.07.2011
|
09.11.2022 14:34:45
|
|
|
marxveix, tore kui hakkama saad. Isiklikult jään 40mbit/s ühendusega hätta. Okei, asja ajab ära kuid kui võimekus on suuremaks kiiruseks olemas siis miks mitte. Telefoniga(4G) saan samast mastist 300mbit/s kätte.
VeixES, Tegemist Kanepi mastiga, asub Tartu-Võru maantee ääres, Vapa ristis. Endal linnulennult max kilomeeter sinna otsenähtavusega.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
09.11.2022 14:39:44
|
|
|
Paulz, Tundub jah et seal on upgrade ära tehtud aga n78 (3500Mhz) ei paista seal olevat. Kui sa just mastis väiksemat peaaegu ruudu kujulist antenni ei näe. Minuteada 5G kodunetti ei pakuta mastidesse kus on ainult n1 5G. Pead siis veel ootama kui sinna ka n78 tuleb.
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
09.11.2022 14:43:18
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
Ära räägi asjadest milest sa mitte midagi ei tea. |
Aga räägi siis kust Sa tead uplink -de kiirust? Mis võrguseadmed/litsentsid per mast Telia -l on? 1/10/40/100G?
viimati muutis ksuuk 09.11.2022 14:57:14, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
09.11.2022 14:43:37
|
|
|
| Paulz kirjutas: |
marxveix, tore kui hakkama saad. Isiklikult jään 40mbit/s ühendusega hätta. Okei, asja ajab ära kuid kui võimekus on suuremaks kiiruseks olemas siis miks mitte. Telefoniga(4G) saan samast mastist 300mbit/s kätte.
|
Mobiilse eluga sai vist ka piiramatu paketi kus nii kiirus kui maht piiramatud on. Tõsi, hind on muidugi soolasem kui kodunetil.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
09.11.2022 15:04:46
|
|
|
| ksuuk kirjutas: |
| KillFrenzy kirjutas: |
Ära räägi asjadest milest sa mitte midagi ei tea. |
Aga räägi siis kust Sa tead uplink -de kiirust? Mis võrguseadmed/litsentsid per mast Telia -l on? 1/10/40/100G? |
Miks see oluline on kust ma tean uplinkide kiirust?
Ja miks see oluline on kui suur see uplink on?
Sul ei ole õrna aimu ka kui täis või tühi mingi masti uplink on.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
09.11.2022 15:08:57
|
|
|
dialupi otsas need mastid ju pole ja resursipuudust ei ole optikas ette näha.
4G uplink on kas 1G millest enamasti jagub ja kui ei jagu 10G
5G uplink on igal juhul 10G ja tulevikus vaja siis rohkem.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
09.11.2022 15:12:19
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
Jah tean.
Miks see oluline on?
Miks see oluline on kust ma tean uplinkide kiirust?
Ja miks see oluline on kui suur see uplink on?
Sul ei ole õrna aimu ka kui täis või tühi mingi masti uplink on.
|
Nagu ütlesin, kui masti saatjate läbilaskevõime on suurem kui masti uplink -i oma, siis jääb uplink pudelikaelaks. Iga mastini pole ka optikat veetud. Võrguliideste kiirust reeglina piirab kas riistvara ise või seda opereeriva tarkvara litsents, mille hind on väga kallis. Või miks Covid & kodukontori buum -i lahendas Telia, mitte linkide laiendamisega, vaid QOS -i aktiveerimisega?
Ja info mind huvitavate mastide osas on operaatorite esindajatelt.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
09.11.2022 15:12:44
|
|
|
Raadiolingi otsas mastid on üldse poolkõvad asjad.
Kust sa võtad, et covidi ajal uplink täis oli?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
09.11.2022 17:19:56
|
|
|
hmm, ma pigem ei tea, kas on veel kuskil üldse mõni mast mis on raadiolingi otsas.
ELASA üks oluline arendusosa oli see, et mastides kus fiibrit polnud, said selle, kõik operaatorid.
Vähemalt Raplamaal olen enamik maste läbi käinud ja fiibrid sees.
Mäletan, vanasti oli mingi NEC pasolink X sagedusel mis lasi vist ainult 150Mbit/s läbi, 3G ajastu oli, võibolla oli 4G alguses veel ka.
Ainus kitsas toru on täna ikka raadio, laiendatakse kuni kõik sagedused lisatud. On piirkondi kus lihtsalt pole midagi enam laiendada... nüüd siis saab 5Gga seda teha, tehaksegi ja töötab ka juba.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
09.11.2022 17:24:02
|
|
|
| indrpo, on.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
09.11.2022 17:28:57
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| indrpo, on. |
Linke on? Mis tehnoloogial ja läbilase.. kui tead. Huvi pärast.
Kes tahab visuaalselt hinnata, siis see on see "suur trumm" poole masti peal.
Samas seal võib olla ka pisi ispde oma linke ja vidinaid, neid on ka omajagu.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
09.11.2022 17:44:31
|
|
|
indrpo, seesama nec.
Mast pidi tulema tee äärde kust elasa juba mööda läheb. Aga lamemaalased hakkasid uhuuuutama, et kiiritab ajud ära, viidi eemale teest metsavahele.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
09.11.2022 18:54:04
|
|
|
| Meil oli sarnane keiss, Telia vedas tee äärest ELASAST kilomeeter optikat metsa aga õnn oli see, et tee ääres olnud 10 majapidamist said ka siis juba otsa tuppa.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
09.11.2022 19:02:52
|
|
|
Siin pani aasta peale masti enefit optika sinna tee äärde.
Koormus vähenes ja ju siis kaugematele metsataludele piisab raadiolingist.
viimati muutis KillFrenzy 09.11.2022 20:04:05, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
09.11.2022 22:20:36
|
|
|
| keegi vist lihtsalt podiseb, lugemata postitust, miks oli vaja optikaga metsa minna.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
12.11.2022 21:15:56
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Kas need uued Zyxel 3316 ruuterid saavad kusagilt Telia käest uuendusi või on siin muu nipp? Zyxeli kodulehel oleva kohta ütleb"Invalid". |
Need ruuterid mis on Teliast soetatud, saavad uuendusi ainult Telia 4G Koduinterneti sim kaardiga. Seade on nii tootja rauas kui Telia ja tootja softis vaid Telia Eesti 4G Koduinterneti toega.
Viimane uuendus on V.1.00(ABOJ.6)C0 mis tõenäoliselt jääbki viimaseks.
Tõsi kõik muud ISP 4G simid toimivad sedmes vaikimisi sätetega, seega ISP lukku pole, lihtsalt uuendusi ei saa.
Tootja kodulehel olev FW töötab ainult seametega mis on avalikus müügis netipoodides, seega otse tootjalt, kehtib kõikide Zyxelite 4G, 5G ruuterite puhul. Seega näiteks soome netipoest seadet ostes, tasub veenduda, et tegemist ei ole ISP põhise seadmega nagu Elisa või Saunalahti vms. On kogemusi. Hinnad on neil erinevad, üldiselt on ISP seade kõvasti soodsam kui generic tarkvaraga seade.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Torumees123
HV vaatleja
liitunud: 09.02.2023
|
09.02.2023 15:36:38
|
|
|
Tere!
Maakodu asub Lääneranna vallas sellises asukohas, kus mõlemad mastid on 6km kaugusel. Telefoni teel üsna keeruline mind kätte saada. Kogu aeg hüppab ühest mastist teisele ja sissehelistajatele välja lülitatud.
Saaks kasvõi tuppa normaalsema interneti. Hetkel on huawei b2368 väliruuter (telia sim kaart) maja välisseinas suunaga ühe masti poole. Valisin selle masti, kus pool maja ei ole puid ja oleks vähem takistusi ees. Toas internet üle 15mb/s ei jõua. Mis oleks väliruuteri osas suur upgrade, et saaks parema interneti tuppa? Kas need Zyxeli omad on paremad?
Olen Teliaga rääkinud ja nad tunnistasid, et mu talu asub sellises kohas, kus ongi lihtsalt sitt internet. Pakkusid mingist 700€-st 3G/4G repiiter mobiilside võrgu signaali tugevdamiseks, aga see ei tundu õige asi olevat.
Aitäh
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
09.02.2023 16:05:38
|
|
|
Torumees123, kui tuppa tahad,siis kas VoWIFI ei oleks lahendus?
See repeater on jah nii ja naa, kui väliruuter paremat ühendus ei paku, siis kiiremat netti sa sellega ei saaks ilmselt.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Torumees123
HV vaatleja
liitunud: 09.02.2023
|
09.02.2023 16:19:14
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Torumees123, kui tuppa tahad,siis kas VoWIFI ei oleks lahendus?
See repeater on jah nii ja naa, kui väliruuter paremat ühendus ei paku, siis kiiremat netti sa sellega ei saaks ilmselt. |
Jah. See Wi-Fi calling on sisselülitatud ja see toimib. Probleem ei olegi hetkel niivõrd kõnede osas. Saan hakkama.
Tahaks ikkagi tuppa paremat internetti ja selleks oli küsimus väliruuterite osas. Või on mingi muu lahendus ka, mis püüab paremini neti kinni?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
09.02.2023 16:22:52
|
|
|
6km ei ole kindlasti argument, eriti kui sul on termos, pigem kuna sul on ju telia kodutunett, mis ongi max 20 alla ja 5 üles, siis sa ei saagi rohkem. huawei pole tegelt suurem asi ruuter kah, parimad kogemused üllatus üllatus on olnud mikrotikuga, kuigi ka see on paras saast. tuleb tõdeda fakti, et korralikke 4/5g ruutereid polegi olemas. hommikust õhtuni mängi, otsi lukusta , pööra, jandi. telole võiks ajutiselt abiks olla 2g võrk?
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
09.02.2023 16:37:08
|
|
|
| Torumees123 kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
Torumees123, kui tuppa tahad,siis kas VoWIFI ei oleks lahendus?
See repeater on jah nii ja naa, kui väliruuter paremat ühendus ei paku, siis kiiremat netti sa sellega ei saaks ilmselt. |
Jah. See Wi-Fi calling on sisselülitatud ja see toimib. Probleem ei olegi hetkel niivõrd kõnede osas. Saan hakkama.
Tahaks ikkagi tuppa paremat internetti ja selleks oli küsimus väliruuterite osas. Või on mingi muu lahendus ka, mis püüab paremini neti kinni? |
See repeater siis su mure ei lahenda. Kui ei saa väliruuteriga, siis ammugi mitte sellega.
Variant pikem mast panna või ruuter mis sagedusi liita oskab. 5G võib ka lahendus olla, iseasi millal see sinu kanti jõuab.
Ja noh, maksab rohkem ja algne investeering on ka suurem, aga Starlink on ka asi mille peale võib mõelda.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002

|
09.02.2023 16:40:43
|
|
|
- 15M on Telia 4G mobiilse püsika kohta täitsa okei tulemus tegelikult - max on 20M. Kas 5G on karulaande jõudnud juba?
- Telial on letialune ruuter pakkuda leviaukude jaoks. Enne keerukamaid lahendusi nõutaks selle välja omale.
- Tasub katsetada teisi opekaid. Millise opeka käest normaalse ühenduse saad, on praktikas ennustamatu; opeka valik lähtub saadaolevast tulemusest.
- Mikrotiku LHG seeriaga saab vähemalt kauguse küsimuse võrrandist välja taandada. Siis jäävad veel mastide (üle)koormus, maastik, stabiilsus jne.
- Ja nagu juba öeldud, mida kõrgemale vastuvõtja paigaldad, seda parem tulemus on.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Torumees123
HV vaatleja
liitunud: 09.02.2023
|
09.02.2023 16:47:08
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| 6km ei ole kindlasti argument, eriti kui sul on termos, pigem kuna sul on ju telia kodutunett, mis ongi max 20 alla ja 5 üles, siis sa ei saagi rohkem. huawei pole tegelt suurem asi ruuter kah, parimad kogemused üllatus üllatus on olnud mikrotikuga, kuigi ka see on paras saast. tuleb tõdeda fakti, et korralikke 4/5g ruutereid polegi olemas. hommikust õhtuni mängi, otsi lukusta , pööra, jandi. telole võiks ajutiselt abiks olla 2g võrk? |
Mul on huawei b2368 väliruuter ostetud Elisast ja sim kaart seal sees on Telia oma, mis on piiramatu mahu ja kiirusega (helistasin ja küsisin just üle)
Seda Zyxelit saab Teliast osta ainult koos teenusega. Eraldi nad seda ei müügi. Sooviks targematelt nõu, et kas see Zyxel 4g väliruuter on asjalikum kui huawei b2368 väliruuter. Või mingi muu variant veel? Kiiruste peale ütles Telia, et 40/10 kiirused on KUNI ja nemad ei garanteeri, et seis läheb paremaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
09.02.2023 17:17:02
|
|
|
Kiirused kiirusteks, ma uuriks kõigepealt signaali parameetreid.
Ma ei oska juhendada, kuidas neid selles ruuteris näha saab, aga peaks saama.
Signaali tugevus (RSSI) ja signaali-müra suhe on kõige olulisemad (SNR või SINR).
Võivad sageduseti kõvasti erineda.
Kaugete mastide puhul aitab pigem korralik suundantenn kui see huialisa termos, mida mingi überasjana üritatakse näidata.
Sellises kohas on mikrotik kindlasti parem valik.
https://mikrotik.com/product/lhg_4g_kit
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
09.02.2023 17:20:38
|
|
|
| Torumees123 kirjutas: |
| RCC kirjutas: |
| 6km ei ole kindlasti argument, eriti kui sul on termos, pigem kuna sul on ju telia kodutunett, mis ongi max 20 alla ja 5 üles, siis sa ei saagi rohkem. huawei pole tegelt suurem asi ruuter kah, parimad kogemused üllatus üllatus on olnud mikrotikuga, kuigi ka see on paras saast. tuleb tõdeda fakti, et korralikke 4/5g ruutereid polegi olemas. hommikust õhtuni mängi, otsi lukusta , pööra, jandi. telole võiks ajutiselt abiks olla 2g võrk? |
Mul on huawei b2368 väliruuter ostetud Elisast ja sim kaart seal sees on Telia oma, mis on piiramatu mahu ja kiirusega (helistasin ja küsisin just üle)
Seda Zyxelit saab Teliast osta ainult koos teenusega. Eraldi nad seda ei müügi. Sooviks targematelt nõu, et kas see Zyxel 4g väliruuter on asjalikum kui huawei b2368 väliruuter. Või mingi muu variant veel? Kiiruste peale ütles Telia, et 40/10 kiirused on KUNI ja nemad ei garanteeri, et seis läheb paremaks. |
Unusta kohalikud lahendused ära.
Ise olen mitmele maakohta teinud sellise kombo:
Antenn poolast katusele, kohapeal valmistatud: https://www.getic.com/product/3g4g-lte-14dbi-outdoor-panel-antenna
Juurde kvaliteetne kaabel 10M: https://www.getic.com/product/coaxial-cable-n-male-sma-male-10m-duplex-gold
Juurde kasutatud huawei b525 ruuter, oma soft peale, et vajadusel lukustada kindlale mastile. Maksab umbes 30-50€. Kui on hea tuttavaga olnud tegemist, siis olen ruuterile külge kruvinud välised wifi antennid. Seadme emaplaadil on pinnid tehase poolt olemas. Wifi levi laieneb uskumatult palju.
Ei ole ühtegi nurinat olnud, omal maal on mast 4km kaugusel. Kiirus stabiilselt 50-80 alla ja ülesse 20-50Mbit/s
Aga on ka mastid jäänud 6-7km kaugusele, siis on kiirused umbes 20-30 ringi. Siin tegelikult ei olegi see kiirus niiväga oluline vaid ühenduse kvaliteet. Niisama netis surfates on oluline reageerimis kiirus.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
09.02.2023 17:46:35
|
|
|
| tsitaat: |
Kas 5G on karulaande jõudnud juba?
|
Lubati suure suuga, et kohe kui konkurss läbi, lendavad live 700 sagedus.....Eesti riik pidurdab 5G arengut, nemad süüdi, et netti pole......seda juttu me kuulsime viimased aastad
Tulemus---->konkurss ammu läbi, maal pole 5G haisu ka , näeme vaid pressiteateid kuidas 5G levib juba 70% inimeste hulgas jne
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
09.02.2023 17:48:50
|
|
|
| jeesus188, 700 töötab juba. Aga mingit erilist kiirust sealt küll loota ei maksa.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
09.02.2023 17:51:47
|
|
|
5g nagu ka iga teine gee ei hakka iialgi karulaande levima, see on sama müüt, mis on viimased 30 a et kohe kohe saavad kõik missioonikriitilise pärisneti , millega kannatab ATTO celerity64 -t nuumata. see jääb eestis ilusaks unistuseks igaveseks.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Inspiro
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.05.2012
|
09.02.2023 17:53:43
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| tsitaat: |
Kas 5G on karulaande jõudnud juba?
|
Lubati suure suuga, et kohe kui konkurss läbi, lendavad live 700 sagedus.....Eesti riik pidurdab 5G arengut, nemad süüdi, et netti pole......seda juttu me kuulsime viimased aastad
Tulemus---->konkurss ammu läbi, maal pole 5G haisu ka , näeme vaid pressiteateid kuidas 5G levib juba 70% inimeste hulgas jne  |
Anna operaatoritele nüüd aega, kui omal ajal 4G tuli siis ka terve riik ei olnud nipsust kaetud, siiani leidub suuri auke. Ega siis see 5G nüüd mingi säästuviiner ei ole mille viskad kaussi ja olemas
Ka Tallinnas ei ole igal pool 5G-d sinu lohutuseks, siin kus mina elan ei ole 5G-d kuskil mitme kilomeetri raadiuses kuulda ega näha. Telia kaardil Tallinnas mitmes linnaosas suured augud, Tallinna lähiümbrus on isegi parema katvusega kui Tallinn.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
09.02.2023 18:11:35
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| jeesus188, 700 töötab juba. Aga mingit erilist kiirust sealt küll loota ei maksa. |
Ikka töötab, linna ääred
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
09.02.2023 18:14:45
|
|
|
| jeesus188, võimalik, et isegi seal tuulikute juures olevast mastist levib 700.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
09.02.2023 18:28:38
|
|
|
Torumees123, Jube kahtlased vastused küsimusele. Nagu mingi EKRE valimiskampaania teema või siis seadmeteadurite kokkutulek.
Ainus lahendus selgub kohapeal, selleks kutsu Telia tehnik sinna, 15 visiit ja 15 min 15€ selgitus, testimine, mõõtmine, andmebaaside kontrollimine jms. toob lahenduse, kui on võimalik parem lahendus siis töö läheb iga 15min 15€ lisaks.
Tellimusse pane Yagi antennid ja Zyxel 3316 ruuter kaasa. Kuigi standardina ei pakuta, aga küsida, ja info tellimusele lisada, küll leitakse.
Aga tõsi on see, et seda teenust saab ainult Koduinterneti nime all tellida, telli siis kasvõi korraks. See mis sim seal sees pärast on, Telia ei taha teada. Seadmeid saad jätkuvalt rentida ja teenuseid saad muuta.
Kui on levi osas pommiauk ja mitme ümbritseva masti levialas, siis võiks olla eelnev info lahendus. Tõenäoliselt on alternatiivsed 4G pakkujad samas kohas sama probleemiga.
Igal juhul 10km "metsas" saab Yagiga imet teha kui mastil ressurssi on ja toaruuter saab oma kaks sagedust ka kätte.
Väli 4G/5G Zyxelid ja Huawei termosed aitavad siis kui ikkagi mast mingi 0-5km läheduses. Riistvara osas on nii ja naa ja softiga on ka nii ja naa, sõltub. Telia üüriseadmete korral ei pea muretsema, FW automaatne upgrade käib kiirelt ja garantiivahetus vajadusel kohapeal tasuta.
Mis puudutab Telia 4G kodupakette siis 5, 20, 40 saadaval, viimane kui Telia1 klient
5G koduneti pakettide korral kõik madalamad kiirused aga ka 100 (200 Telia1) ja 500Mbit/s saadaval.
mELU mobiilsed simid on piiramatu kiirusega ja maht vastavalt paketile kuni piiramatuni.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
09.02.2023 19:19:30
|
|
|
Kuku pikali mis pada aetakse inimesele 6km levi saamiseks, isegi indrpo ei jää teistest maha . Küll käiakse yagiga karu sügamas ja kaabliga karjatamas, ekrega inimesi hirmutamas, vihje õiges suunas (aga mitte lõpuni õige) oli aga keegi ei teinud välja. Mis siis ikka, paneme popkorni valmis, vaatame mis kinu tuleb .
PS: kui Torumees 123 julgeb, võib oma asukoha privasse saata ja tutvun olukorraga.
PS2: kuna julgust pole mitme ööpäevaga tekkinud, siis seda pakkumist ka enam pole...
viimati muutis Maldur 11.02.2023 12:12:34, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
09.02.2023 22:27:06
|
|
|
ma olin samas olukorras, kus mastid 5+km kaugusel. samamoodi telia piiramatu mahuga pakett.
lahendasin sellise antenniga räästa küljes: https://pood.telia.ee/tooted/paneelantenn-rantelon-nelli-0727/NELLI0727 mujal on odavam tegelt kui telias.
olemas oli mul huawei b818 mis läks pööningule antennile sappa. praegu võtaks midagi 5g võimelist.
teliast renditavat huawei b525 proovisin ka, see oli täielik saast. b818 püüdis isegi ilma antennita parema asja kinni.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
09.02.2023 22:56:55
|
|
|
Jah aga siin teemas ei lahenda ühe inimese kirjeldatud keerukas asukohas olevat levi probleemi.
Selleks on vaja ikka seadmeid, andmeid ja kohapeal testimist.
Muidu juhtubki nii, et ostab mikrotiku, ostab nelli, ostab veel mingeid imeseadmeid ja seis on sama mis hetkel huawei termosega, pendeldab mastide vahet.
Maldur, Ma mõistan su arvamust aga see ei ole mingi Janar Koddo teema jälle, et peab kuidagi ikka mingit mula vahele toppima teemasse.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
10.02.2023 06:31:49
|
|
|
| Kes on see Janar Koddo (retoorika)? Vaadake, indrekP, teie ei ole ütleja kas minu jutt on mula või mitte. Kuna teie ei ole isegi seadmeteadur, siis sügage yagidega edasi, kaabeldage ja kuugeldage. Mikrotiki ja Nelli oskab ainult indrekP kokku sõlmida, seepärast ei saagi Telia erilahendusi tehtud ja ei hakkagi saama.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
10.02.2023 07:52:04
|
|
|
Kui on vaja täpselt suunata, on yagi etem, kui Nelli.
45-90 kraadise avamusega antenn, ma pole kindel, kas kvalifitseerubki suundantenniks (nagu telion seda nimetab oma lehel).
Logo on parem variant. Ise kasutan RAS1000 antenne (mastini ca 4km), mäletate sihukest asja? Teie mäletate, minul on.
Aga tõepoolest, alustada tuleb signaali parameetrite ja kohalike olude hindamisega,olgu siis tehniku kaasamisega või iseseisvalt või mõne asja tundva tegelase abil, ei tasu kohe ruutereid ja antenne kokku ostma hakata.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
10.02.2023 09:30:48
|
|
|
| avrn kirjutas: |
Logo on parem variant. Ise kasutan RAS1000 antenne (mastini ca 4km), mäletate sihukest asja? Teie mäletate, minul on.
. |
jah, kui hakata mõtlema, mis mul veel kõik on. ja mida kõike on läbi aegade proovitud, et pingida näiteks neti.ee -d , aga see paraku korrektse neti kasutamise alla ei kuulu. seega õnnetu kunde võsas võib kõik järgi proovida, aga tulemust ta ei saa, aitab ikka see, kui lõpuks kaabelivõrk tuleb....üldkokkuvõttes ongi õhulahendused üks wirelemine, millele maksad kokkuvõttes kordades suurema summa ja teenust ikka pole.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
10.02.2023 11:19:08
|
|
|
| avrn kirjutas: |
| Ise kasutan RAS1000 antenne (mastini ca 4km), mäletate sihukest asja? |
Mäletan. Oli ka sellises kohas kuhu Telia mehed polnud nõus seda panema, aga ma mängisin nad üle - panin tuttava seadme üles ja helistasin sellelt siis teenindusse, küsisin kuidas kuuldavus on ja kui öeldi et väga hea, ütlesin et kena, siis kirjutage lõpuks see krdi leping valmis. Kirjutatigi.
Aga 4x4 mimo't ma RAS antennidega ei tee, lihtsalt sel põhjusel et mind huvitavad sagedused on üle 2GHz, mitte 450MHz. Kui siin oli elektrimolekulidel blackout kuna märg lumi julges külla tulla, siis oli hea testida kaugelt ma ühenduse saan, tuli 20km kauguselt ära nii et kannatas FHD telepilti vaadata. Ja mul oleks veel varuks kaks sammu parema signaali tarbeks, nii et selline olukord võiks ka permanentne olla, see mind rööpast ei lööks.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Torumees123
HV vaatleja
liitunud: 09.02.2023
|
11.02.2023 10:42:57
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
Torumees123, Jube kahtlased vastused küsimusele. Nagu mingi EKRE valimiskampaania teema või siis seadmeteadurite kokkutulek.
Ainus lahendus selgub kohapeal, selleks kutsu Telia tehnik sinna, 15 visiit ja 15 min 15€ selgitus, testimine, mõõtmine, andmebaaside kontrollimine jms. toob lahenduse, kui on võimalik parem lahendus siis töö läheb iga 15min 15€ lisaks.
Tellimusse pane Yagi antennid ja Zyxel 3316 ruuter kaasa. Kuigi standardina ei pakuta, aga küsida, ja info tellimusele lisada, küll leitakse.
Aga tõsi on see, et seda teenust saab ainult Koduinterneti nime all tellida, telli siis kasvõi korraks. See mis sim seal sees pärast on, Telia ei taha teada. Seadmeid saad jätkuvalt rentida ja teenuseid saad muuta.
Kui on levi osas pommiauk ja mitme ümbritseva masti levialas, siis võiks olla eelnev info lahendus. Tõenäoliselt on alternatiivsed 4G pakkujad samas kohas sama probleemiga.
Igal juhul 10km "metsas" saab Yagiga imet teha kui mastil ressurssi on ja toaruuter saab oma kaks sagedust ka kätte.
Väli 4G/5G Zyxelid ja Huawei termosed aitavad siis kui ikkagi mast mingi 0-5km läheduses. Riistvara osas on nii ja naa ja softiga on ka nii ja naa, sõltub. Telia üüriseadmete korral ei pea muretsema, FW automaatne upgrade käib kiirelt ja garantiivahetus vajadusel kohapeal tasuta.
Mis puudutab Telia 4G kodupakette siis 5, 20, 40 saadaval, viimane kui Telia1 klient
5G koduneti pakettide korral kõik madalamad kiirused aga ka 100 (200 Telia1) ja 500Mbit/s saadaval.
mELU mobiilsed simid on piiramatu kiirusega ja maht vastavalt paketile kuni piiramatuni. |
Aitäh vastuse eest! Oskad sa konkreetsest Yagi antenni soovitada ka? Kiire google pakkus erinevaid. Kui Teliast see 3316 ruuter üles otsida, siis pakub sellele Rantelon Nelli-0727 antenni. See siis sitem variant?
Oskab keegi teine öelda, kas see Zyxel 3316 on norm variant?
Tegin päringu ja rääkisin Teliaga, siis nad pakuvad läbi õhu kiire interneti jaoks Inteno EX400 ruuterit + Zyxel LTE 7480 antenni.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|