Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  iPhone märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 793, 794, 795 ... 832, 833, 834  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Xender
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.01.2002




sõnum 04.11.2022 19:47:27 vasta tsitaadiga

1. Kasvõi mäng, mida hetkel mängin - Z warfare
2. Jah, sa saad tõmmata netist sinna faile,kuid sa ei saa sealt seda faili muudmoodi kätte, kui läbi saatmise. Seega mõistlikum oleks kohe mingit cloud asja kasutada. Mida me siin vaidleme, iphone puudub avatud failisüsteem (noh, sa saad pilte tõmmata telefonist).
3. Pole võimalik, et äppid crashivad ja telefon ka ... et apple-iga seda juhtuda ei saa ...

No, ma ei tea, kui power user ma just olen, mis androidi fänboy on nõus kulutama hulga oma raha, et proovida apple telefoni üle aastate? Sealjuures ma ei ütle, et iphone oleks otseselt halb telefon, lihtsalt ta pole hea/parem kui konkurendid + endiselt on piirangud (mille peamine eesmärk on apple raha teenida). Kui oli iphone 4 vs nexus siis võis selle kõik kinni maksta. Iphone oli sellal parim nutitelefon. Hetkel mulle tundub, et enamikes asjades ollakse võrdsed + apple poolt on hunnik kuntslike piiranguid ja see kõik on mähitud oluliselt kallimasse hinda.

Pole piisavalt fanboy, et üle maksta samaväärse toote eest ... muidugi elame vabas riigis ning kõigil on see õigus olemas.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 04.11.2022 20:24:25 vasta tsitaadiga

Xender, mulle jääb mulje, et Sulle sobib android rohkem ning Sa pigem ei taha midagi muuta ega teistmoodi proovida. See on täiesti okei, lihtsalt et siis tasubki seda ka endale tunnistada. Ega ma ka nüüd peale seda, kui olen mõnda aega kasutanud üsna Apple-only seadmeid (kell, telefon, arvuti), siis üldse ei kutsu Windows, Android jms. Kasutan endiselt, pole probleemi - aga seni, kuni on valikuvõimalus, sobib Apple puhtus, lihtsus ja lähenemine märksa rohkem. Aga see ei tähenda, et ma ka androidi otseselt maha teeks. Kuigi kui tahaks, siis saaks androidi kohta ikka tuld ja tõrva pritsida. Ning Windows.... oh, las parem olla. icon_biggrin.gif

A muide - äppid crashimine on küll veider. Telefon samuti. Selle kohapealt võiks küll uurida. Võinoh, ega väga uurida pole - kui ikks selline häda on, siis räägitakse, et reset ja uuesti seadistamine teeb imet. Mul pole küll kunagi seda olnud, ei tea ka kedagi, kes teaks kedagi, kellel oleks olnud. Aga räägitakse, et keegi olla kunagi näinud kedagi, kes on näinud. icon_smile.gif
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013




sõnum 04.11.2022 20:26:34 vasta tsitaadiga

1. Töötab, all on ilusti näha n.ö home menu seda läbipaistvat valget riba. Hoiad ja nühid üles hoides veits ja läheb valgeks, seejärel nühid uuesti ja kas kiiresti switchid teise rakendusse või paned kinni. See on spetsiaalselt selle eesmärgiga tehtud, et mängust ei viskaks välja.
2. Avatud failisüsteem puudub kahjuks jah aga kui aus olla siis iphone puhul ei igatse ka seda sest noh lightningu kiirus annab soovida, kergem ja kiirem airdroppida asju arvutisse.
3. Ma räägin konkreetselt sellest, et hiina odavama seeria lutsul crashib vähem ja on vähem bugisid mitte nagu sa loodad, et "apple'ga seda üldse juhtuda ei saa".

Iphone kasutatakse puhtalt lihtsuse ja ökosüsteemi töötavuse pärast (kui sul on ka muid apple tooteid). Lisaks veel see, et iga mudel on vähemalt 5a toetatud ja saab uuendusi mitte nagu konkurentidel 2a ja siis saad ainult turvauuendusi.
Eks kõigile ei sobigi ja õnneks ongi olemas alternatiivid mida saab kasutada.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xender
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.01.2002




sõnum 04.11.2022 21:25:06 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Xender, mulle jääb mulje, et Sulle sobib android rohkem ning Sa pigem ei taha midagi muuta ega teistmoodi proovida. See on täiesti okei, lihtsalt et siis tasubki seda ka endale tunnistada. Ega ma ka nüüd peale seda, kui olen mõnda aega kasutanud üsna Apple-only seadmeid (kell, telefon, arvuti), siis üldse ei kutsu Windows, Android jms. Kasutan endiselt, pole probleemi - aga seni, kuni on valikuvõimalus, sobib Apple puhtus, lihtsus ja lähenemine märksa rohkem. Aga see ei tähenda, et ma ka androidi otseselt maha teeks. Kuigi kui tahaks, siis saaks androidi kohta ikka tuld ja tõrva pritsida. Ning Windows.... oh, las parem olla. icon_biggrin.gif

A muide - äppid crashimine on küll veider. Telefon samuti. Selle kohapealt võiks küll uurida. Võinoh, ega väga uurida pole - kui ikks selline häda on, siis räägitakse, et reset ja uuesti seadistamine teeb imet. Mul pole küll kunagi seda olnud, ei tea ka kedagi, kes teaks kedagi, kellel oleks olnud. Aga räägitakse, et keegi olla kunagi näinud kedagi, kes on näinud. icon_smile.gif


Emm, ma just kulutasin hunniku pappi ja hulka aega, et proovida midagi muud kui android ... proovisin ka windows phone kunagi (mis oli täitsa omapärane). Võib olla järgmiseks saab proovida mingi hetk Harmony OSi (kuigi ükskõik mida Huawei ka ei väidaks, on tegemist siiski Androidi versiooniga rohkem).

Olen ka macbooki proovinud ning omanud erinevaid, viimati esimest m1. täitsa normaalne, üsna vähe kriitikat saaks muuseas minu poolt, põhiline on vähene tarkvara, kuid see pole otseselt OSi süü. Peamine kriitika tuleb riistvara suhtes - kuna SSD pole vahetatav siis veidi aktiivsema kasutuse juures jääb eluiga 5 - 6 aasta peale. Rossmanni käest võid youtube-ist leida hunniku muud kriitikat ka.

Ma ei öelnud, et tal pidevalt kokku jookseks, ütlesin, et rohkem kui poco. Kokku jooksnud kuu jooksul täpselt 2 korda, ning ükskord üsna alguses asju installeerides ja teine kord ühele notificationile klõpsates. Peamiselt on cräshinud facebook ja ülejäänud on sellised väiksemad kalad olnud. Mitte midagi hullu ning see ei tee kuidagi iphone kasutuskõlbmatuks või halvaks. Kuid ma ei saa mööda vaadata asjaolust, et hiina luts ei jooksnud 2 aasta jooksul kordagi kokku ning paar programmi terve selle aja jooksul cräshisid ning varemnimetatud buge polnud (kuigi samas jälle, need google programmidega peamiselt) ... kuid ma ei saa öelda tänu sellele, et kasutamiskogemus oleks kuidagi "see lihtsalt töötab" või ta oleks stabiilsem kui Poco.

Z warfere - valge riba viib tagasi home screeni. Ma räägin mängu sisesest tagasi minekust, kus töötavad ainult selleks ette nähtud nupud. mitte mingi parema/vasakule swipe nagu näiteks facebookis. Androidi back nupp töötab ka mängude sees ja ei pea mööda ekraani taga otsima seda.

Mul lihtsalt tunne, et siin paljud elavad endiselt windows ME ja Android 5 maailmas. asi pole selles, et apple oleks halvemaks muutunud, kuid teised on niipalju paremaks muutunud, kuid apple on jäänud mingis mõttes seisma või noh, areng on aeglustunud. 4 pealt 12 peale minek võttis umbes pool tundi, faktiliselt oli päris palju asju jäänud samaks + mingid asjad mis androidilt laenatud.

Aga las olla icon_smile.gif Sai oma arvamuse asjade seisust välja öelda.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 04.11.2022 21:45:16 vasta tsitaadiga

Xender kirjutas:

Mul lihtsalt tunne, et siin paljud elavad endiselt windows ME ja Android 5 maailmas. asi pole selles, et apple oleks halvemaks muutunud, kuid teised on niipalju paremaks muutunud, kuid apple on jäänud mingis mõttes seisma või noh, areng on aeglustunud. 4 pealt 12 peale minek võttis umbes pool tundi, faktiliselt oli päris palju asju jäänud samaks + mingid asjad mis androidilt laenatud.
Erm, ei. See, et paljud asjad on sarnased 10 aasta jooksul, ei tähenda, et see oleks halb. Vastupidi, inimesed hindavad väga seda, et asjad ei muutu kogu aeg, et kasutuskogemus on stabiilne ning pole vaja pidevalt ümber muutuda. Et kui tahad tõesti vaielda, siis on võitlustandris selleks iOS versus android teema olemas, kirjuta sinna. Sest olles värskelt kasutanud äkki mitte praegust, aga eelmist androidi, lisaks veel aastake tagasi Samsa S10e'd... no ei ole androidi maailmas mitte midagi sellist, mis ahhetama paneks ja ülieriline oleks. Pigem oli taaskord õuna valda tulles ikka väga puhas ja kuiv tunne, kui ei pea hakkama tegelema sellega, et pildist ja pildilt kõiki notificatione ja muud risu eemaldama.

Ning Su telefoni crashimine ja äppide kokkujooksmine on ikka midagi erilist. Tegelikult ka. Ma tõesti ei tee nalja kui ütled, et seda juhtub iPhone peal haruharva. Mul on neid õunasid olnud läbi aja ikka mitmeid, no ei jookse kokku. Ega android ka kokku jooksnud. Mul üldse on pigem elu lilleline, teagi milles asi...

Kui natuke iPhonest rääkida, siis iOS 16 tõi mitmeid vägagi huvitavaid omadusi. Näiteks lockdown mode, mis on vägagi abiks neile, kes vähegi paranoilised on. Või kui minna tasulisse maailma (mis on miski euro kuus), siis iColud+ annab Private Relay, mis on jälle paranoia puhul vägagi kasulik. Muide, paranoia on väga tervislik tänapäeval.

Noh ja kui korra veel minna võrdlemise maailma, siis Apple puhul on see positiivne, et nad ka tõesti hoolivad kasutajate andmete ja privaatsuse pärast. Mitte nagu... mõni teine, kus ongi kasutajate andmete kogumine, neist üldistuste tegemine ja edasimüüõmine osa ärist, sest noh, op.süs on ju "tasuta". Mina isiklikult mõtleks mitu korda, kelle valda on hea mõte oma e-elu usaldada.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 04.11.2022 23:19:02 vasta tsitaadiga

Xender-
Ma olen Androidi pealt iPhone'le üle läinud inimene.
Ei hakka õuna kiitma ülivõrdes aga toon sulle mõned näited oma 1,5 aastasest kogemustest:
Sinu kasutuskogemus iPhone 12 Pro'ga tõenäoliselt erineb suurel määral minu kasutuskogemusest iPhone SE 2020'ga. Juba seetõttu, et IP12 ei oma füüsilist Home nuppu nagu SE 2020- Esimesel on Touch Screen virtuaalne nupp, SE2020 Touch ID füüsiline nupp. Minu kogemused ja tagasihoidlik arvustus, mis tugineb ainult minu isiklikule kasutusele, ilma eelarvamuste või ootusteta.
1. Füüsilise nupuga Touch ID saab kasutada nii ekraani aktiveerimiseks kui ka kõikide rakenduste sulgemiseks või navigeerimiseks alamenüüst tagasi peamenüü poole. Sisuliselt nagu Androidi back nupp.
2. Multitasking töötab: On võimalik veebis brausides võtta vastu kõnesid ja kuulata muusikat. Kõne vastuvõtmisel muusika mängimine peatatakse loomulikult.
3. Väga mugav on printimine kui printeril on Airprint tugi.
4. Aku on pärast 1,5 aastast kasutamist jäänud mahutavuselt 93% peale. Kas see on hea või halb näitaja, ei oska hinnata.
5. ios , vähemasti 14.8 omab IOS enda klahviatuure eri keeltes. Mul 5 klaviatuuri (4 keelt+ emoji). Tõsi ennetav tekstisõnastik on suhteliselt vaene sõnavara poolest aga saab hakkama.
6. iOS suudab suht pikalt ilma restarti vajamata toimida. Vaid üksikud korrad kus seda vajalikuks olen pidanud.
7. Apple Pay on eriti mugav. Kuna ma põhimõtteliselt ei taha oma sõrmejälge seadmesse salvestada, siis kasutan Passcode. Topeltklõps Touch ID nupul ja PIN kood- valmis, makse sooritatud.
App Store on ka suht turvaline, kuna App Store parooli saab määrata Passcode'st erineva ja nii saab igal juhul vältida olukorda kus keegi sinu loata seadmesse midagi installib, isegi kui teoreetiliselt peaks ekraanilukust mööda saama.

Muidugi on ka miinuseid.

Esimene ja kõige suurem miinus on see, et WiFi liides/saatja on äärmiselt nõrk. Oma Androidil samades tingimustes on signaal palju tugevam ehk seal kus Android seade leiab teisi WiFi jaamu või on lihtsalt tugevama leviga, seal Iphone jääb hätta ja võib üldse ühendust katkestada.
Teine miinus on rakendused. On rakendustepoes rakendusi, mis müüvad sõna otseses mõttes õhku, lubades näiteks pulssoksümeetri funktsionaalsust paljalt tarkvara ja sõrme hoidmisel kaamera läätse peal. Jama selles mõttes. Ise peab jälgima, et midagi alla ei laetaks mille kasutamise järel rakendustepoega seotud kaardilt raha kasseeritakse mitte millegi eest- just selliste ebameeldivuste vältimiseks olen jätnud rakendustepoes oma pangakaarti sidumata. Paha on ka see, et selliste rakenduste reklaame kuvatakse seadmesse installitud rakendustes: Facebook, Instagram jne...

Kokkuvõttes, ma ei mängi telefoniga ja seetõttu ei oska hinnata mängukogemust, aga tavalisi kontoritoiminguid , nt pdf avamise ja isegi arvete maksmisega läbi pangaäpi täiesti toimib. Võib-olla on asi selles, et iPhone on rohkem mõeldud asjaajamiseks, kui mängimiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 05.11.2022 10:24:19 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Xender-
Teine miinus on rakendused. On rakendustepoes rakendusi, mis müüvad sõna otseses mõttes õhku, lubades näiteks pulssoksümeetri funktsionaalsust paljalt tarkvara ja sõrme hoidmisel kaamera läätse peal. Jama selles mõttes. Ise peab jälgima, et midagi alla ei laetaks mille kasutamise järel rakendustepoega seotud kaardilt raha kasseeritakse mitte millegi eest- just selliste ebameeldivuste vältimiseks olen jätnud rakendustepoes oma pangakaarti sidumata. Paha on ka see, et selliste rakenduste reklaame kuvatakse seadmesse installitud rakendustes: Facebook, Instagram jne...

Väga tubli, ma kardan, et peaksid veel rohkem ettevaatlikum olema.
-
Mind võlus lihtne äratuskell. Teavitab, et aeg tuttu minna ja lülitab teavituste helid välja, tähelepanu saavad vaid mõne minuti sees korduvalt numbrivalijad. Ja veel olulisem - kui äratus maha võtta, siis alati küsib, kas ainult homseks.
Seda kindlasti pakub ka mõni androidi äpp, aga pole tahtmist neid taga otsida ja võrdlema-seadistama hakata. Miinusena jubedalt häirib snooze ajavahemik, õunal on see ajalooliselt 9 minutit ja muuta ei lase, androidil panin 30 sek, et uuesti ei uinuks. Sellest hoolimata ei tõuse käsi app store minema mainitud põhjustel.

Restarti saab telefon täpselt kaks korda aastas. Sügisel, kui ios number vahetub ning kui joogise peaga unustan akul nulli joosta. No kolmas kord, kui uuendust väga kriitiliseks peab, aga seda pigem harva. Samsungil tuli ikka ette kord kuus vähemalt, kasvõi kiiruse pärast, lahendamata anomaaliatest rääkimata.

Märkimist väärib veel häälassistent. Tõsi, google on vahepeal edusamme teinud ja minu meelest täiesti töötav, aga paadunud androidi fänn ei kasuta google home, küll aga jutustab siriga.


Ja miks siiani hind võrdlusesse tuuakse? Postkasti tuleb iga kuu lõpus digi ajakiri, kus loen veel kallimatest androidest. Võrdle oma pocot s22 ultraga.

edit: Ahjaa, suurim miinus on eesti keele puudumine, silmagi pilgutamata viiks esivanemad õunale üle - vähem toe pakkumist.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 05.11.2022 13:31:02 vasta tsitaadiga

ot:
tofay kirjutas:
Mind võlus lihtne äratuskell. Teavitab, et aeg tuttu minna ja lülitab teavituste helid välja, tähelepanu saavad vaid mõne minuti sees korduvalt numbrivalijad. Ja veel olulisem - kui äratus maha võtta, siis alati küsib, kas ainult homseks.
Seda kindlasti pakub ka mõni androidi äpp, aga pole tahtmist neid taga otsida ja võrdlema-seadistama hakata.
Mu Poco F1 aastast 2018 pakub sedasama funktsionaalsust by default. Pole midagi lisaks paigaldanud. Pole küll kindel, et kas see tuleb Androidi üldisest või Xiaomi lisafunktsionaalsusest.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xender
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.01.2002




sõnum 05.11.2022 13:31:29 vasta tsitaadiga

Ma mõtlesin, et rohkem ei kirjutaks sellel teemal. Kuid peab seda siiski tegema.

1. Multitasking on see, kui samal ajal aktiivselt jookseb 2 või enam programmi nii mälus, kõigi rutiinide jne. See ei ole see, kui mail-i taustal uuendatakse või saab kuulata veebi lehitsedes muusikat (sealjuures tehniliselt spotify ei jookse taustal, lihtsalt osad lubatud "aktiivsused" jooksevad).
2. Kõikide Wi-Fi Direct (ehk siis 99.9% wifit omavate printeritega) printeritega saab androidi puhul printida. Sealjuures annab ka paljude mitte "airprint" printeritega ka apple telefoniga printida (kasutades 3 osapoole äppi, kui tootja oma pole, või printer ei toeta seda).
3. IOSil puudub eesti keelne klaviatuur, see, et on olemas Tai klaviatuur ning hunnik teisi ei muuda seda asjaolu.

Mis puudutab turvalisust, siis kõik andmed mida sa androidi puhul telefoni sisestad jõuavad googlelini ja kõik andmed mis sa iphone sisestad jõuavad Appleini. Seega küsimus saab olla, kui palju sa usaldad neid firmasid? Teoreetiliselt on androidi puhul võimalik see kinni keerata (osta telefon mida saab rootida ja lase vastav ROM peale), Apple puhul pole (kui just ei lülita internetiühendust välja ja sim kaarti välja ei võta). Seega, kui andmete turvalisus ja paranoia on oluline, siis tuleks suure kaarega Apple telefonist mööda käia, nagu ka ükskõik millise androidi stock Rom-iga asjast.

Suht aus võrdlus kus tuleb välja, et google on kõige targem ning Siri on samal tasemel kui Samsung Bixby.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2022 13:44:41 vasta tsitaadiga

Anti kirjutas:
Xender, sulle ei sobi lihtsalt ios ja iphone. Ja see on täiesti OK. Pole mõtet laskuda. Pane aga pocophonega edasi.
thumbs_up.gif
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2022 19:52:54 vasta tsitaadiga

Xender kirjutas:

3. IOSil puudub eesti keelne klaviatuur, see, et on olemas Tai klaviatuur ning hunnik teisi ei muuda seda asjaolu.

Mida sa ajad?

Ma olen algusest peale sisse-ehitatud Eesti klaviatuuri kasutanud.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 05.11.2022 20:08:57 vasta tsitaadiga

Xender kirjutas:

Mis puudutab turvalisust, siis kõik andmed mida sa androidi puhul telefoni sisestad jõuavad googlelini ja kõik andmed mis sa iphone sisestad jõuavad Appleini. Seega küsimus saab olla, kui palju sa usaldad neid firmasid? Teoreetiliselt on androidi puhul võimalik see kinni keerata (osta telefon mida saab rootida ja lase vastav ROM peale), Apple puhul pole (kui just ei lülita internetiühendust välja ja sim kaarti välja ei võta). Seega, kui andmete turvalisus ja paranoia on oluline, siis tuleks suure kaarega Apple telefonist mööda käia, nagu ka ükskõik millise androidi stock Rom-iga asjast.
Mmm, ei. Asjalood on oluliselt keerulisemad. Üks osa on üldse see, kuidas andmeid hoitakse, teine on transport (end-to-end krüpto täpsemalt) ning kolmas see, mida su andmetega peale hakatakse. Google äri on konkreetselt andmete edasimüük, sama ka Meta puhul. Apple kasseerib mujalt raha, seega on äri ülesehitus hoopis teistsugune.

Üldse tasub olla tähelepanelik odavate ja tasuta saadavate asjade juures. Sest ükski server ja toode ei ole tasuta, kusagilt peab raha nende jaoks tulema. Selles mõttes ma kõrvalt vaatan kohati ikka nukrusega, kuidas inimesed odavat hiina sodi (näiteks Poco) ostavad, samal ajal sõna otseses mõttes esiteks annavad oma andmed hiinlastele, teiseks toetavad vägagi otseselt Hiina ülemvõimu põlistamist maailmas. Kui veel natuke mõtelda, siis ei ole Hiinal ja näiteks Venemaal just väga palju erinevust. Selle erinevusega, et kohalikud pärismaalased müüvad palvehelmete eest Hiinale hea meelega iseend, Venemaa ei ole parketikõlbulik. Aga see skisofreeniline olukord on juba teine teema.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 05.11.2022 21:16:59 vasta tsitaadiga

Xender kirjutas:

2. Kõikide Wi-Fi Direct (ehk siis 99.9% wifit omavate printeritega) printeritega saab androidi puhul printida. Sealjuures annab ka paljude mitte "airprint" printeritega ka apple telefoniga printida (kasutades 3 osapoole äppi, kui tootja oma pole, või printer ei toeta seda).


Minu printeril on ka WiFi Direct, aga ma ei taha, et mu printer oleks avalikult nähtav ümberkaudsetele Wifi seadmetele mis asuvad väljaspool mu enda kodu LAN-i.
Seega on Wifi Direct välja lülitatud, aga printer LAN-i ikkagi ethernet kaabliga ühendatud.
Airprint on ikka väga mugav, kuna ei vaja mingit eelnevat seadistust, piisab, kui iPhone on samas LAN võrgus kus aktiivse AirPrint toega printergi ja nii toimib printimine sisuliselt paari sõrmepuudutusega. Jah, print funktsioon on ära peidetud jagamise menüü alla, aga sealt edasi pole mingit probleemi. Esmakordsel printimiskäsu andmisel otsib iPhone printerit, kui leiab, saadab otse print käsu ja printer teeb töö ära. Järgmised print käsud liiguvad kohe, sest telefon jätab printeri meelde.

iOS-l ei ole jah sisse ehitatud FTP serverit, ma kasutan telefoni ja sülearvuti vahel fotode liigutamiseks FE FileEXploreri vabavaralist versiooni. FTP serverit pole ka Androidil, nii et erivajaduste jaoks peab igaüks sõltumata telefoni opsüsteemist ikkagi pea tööle panema ja leidma lahenduse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuldar-daniel
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2010




sõnum 05.11.2022 21:39:32 vasta tsitaadiga

M00t kirjutas:
Xender kirjutas:

3. IOSil puudub eesti keelne klaviatuur, see, et on olemas Tai klaviatuur ning hunnik teisi ei muuda seda asjaolu.

Mida sa ajad?

Ma olen algusest peale sisse-ehitatud Eesti klaviatuuri kasutanud.

Spoiler Spoiler Spoiler


Ta mõtleb, et täpitähti pole kui sa sealt eesti alt midagi eksootilsemat ei vali nagu AZERTY vms.
E: huvitav, mul 14 Pro ja iOS 16-ga ei teki enam neid valides ka täpitähti klaviauturile. Huvitav...
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 05.11.2022 21:46:01 vasta tsitaadiga

A, U või O hetkeks ei ole raske all hoida.
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 05.11.2022 21:49:02 vasta tsitaadiga

Swiftkey klaver on parim asi peale viilutatud leiba, olenemata mobla operatsioonisüsteemist.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 05.11.2022 22:06:39 vasta tsitaadiga

Alari A. kirjutas:
A, U või O hetkeks ei ole raske all hoida.


No on ikka, siukest debiilust ei kannata. Kõik tähed olgu klaviatuuril.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuldar-daniel
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2010




sõnum 05.11.2022 22:08:59 vasta tsitaadiga

Kuigi ma olen nõus, et see pole raske, siis ma näen seal ka seda arugmenti miks võiks olla vähemalt valik klaviatuurile kus on täpitähed peal (ala emad-isad kelle näpud enam nii osavad ei ole kui meil).
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 05.11.2022 23:35:31 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Swiftkey klaver on parim asi peale viilutatud leiba, olenemata mobla operatsioonisüsteemist.
Swiftkeyd iOS-l enam ei ole. Neil, kel on installitud, saavad veel kasutada, aga rakendustepoest seda ei leia.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xender
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.01.2002




sõnum 05.11.2022 23:48:16 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:

Üldse tasub olla tähelepanelik odavate ja tasuta saadavate asjade juures. Sest ükski server ja toode ei ole tasuta, kusagilt peab raha nende jaoks tulema. Selles mõttes ma kõrvalt vaatan kohati ikka nukrusega, kuidas inimesed odavat hiina sodi (näiteks Poco) ostavad, samal ajal sõna otseses mõttes esiteks annavad oma andmed hiinlastele, teiseks toetavad vägagi otseselt Hiina ülemvõimu põlistamist maailmas. Kui veel natuke mõtelda, siis ei ole Hiinal ja näiteks Venemaal just väga palju erinevust. Selle erinevusega, et kohalikud pärismaalased müüvad palvehelmete eest Hiinale hea meelega iseend, Venemaa ei ole parketikõlbulik. Aga see skisofreeniline olukord on juba teine teema.


Vot 300 eurose Xiaomi ostuga toetad Hiina majandust, 1300 eurose Iphone ostuga, mis ka Hiinas tehtud, hiina majandust ei toeta. Pole vaja maagilisi seeni, piisab maagilistest õuntest.

Mis puutub, et Apple hoolib ... siinsetest pärismaalastest siis noh. Pocol on eesti keelne kasutajaliides, Apple ei suvatse pakkuda isegi täpitähtedega klaviatuuri. Mis Apple minu andmetega teeb, ma ei tea. Kas sa tead? Saad käe südamele panna ja öelda, et ei müü Hiinlastele? Mina ei saa.

Reaalsus on see, et kui su andmed on sulle olulised siis ei Apple, ei google ega mõni muu suurkorporatsioon pole need, keda pimesi usaldada.

tsitaat:
iOS-l ei ole jah sisse ehitatud FTP serverit, ma kasutan telefoni ja sülearvuti vahel fotode liigutamiseks FE FileEXploreri vabavaralist versiooni. FTP serverit pole ka Androidil, nii et erivajaduste jaoks peab igaüks sõltumata telefoni opsüsteemist ikkagi pea tööle panema ja leidma lahenduse.


Emm, emm sa saad aru ikka mida FTP server endast kujutab?
Androidi puhul saad luua FTP failiserveri, iphone puhul saad kasutada ainult klienti (tegelikult sedagi, niivõrd - kuivõrd)
Suvaliste Failide (muusika, piltide, äppide jne) liigutamiseks arvuti ja androidi vahel piisab suvalisest USB kaablist

See võimaluste üle arutamine on veidi mõttetu. Android on avatud linuxi põhine OP süsteem - faktiliselt pole ühtegi asja mida sellega teha ei saaks, võid kaevandada bitcoini, luua ükskõik millise serveri, ning mitte ainult FTP vaid ka http serveri jne jne pole asja mida saaks teha näiteks windowsis aga androidis ei saaks. Kui midagi ka on, siis selle pärast, et keegi pole kirjutanud selleks programmi, mitte ei saaks.

Siinjuures aga see ei tähenda, et seda kõike oleks keskmisele telefoni kasutajale üldse vaja. Kuigi minu hinnangul võiks Apple suletud aed olla veidi suurem.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 05.11.2022 23:56:17 vasta tsitaadiga

Nõus. Kasuta seda mis meeldib ja rahakott peale hakkab.
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2022 00:03:13 vasta tsitaadiga

Mõni soovib nutikelast filme ka vaadata, ei tasu keeruliseks mõelda omale asju
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 06.11.2022 09:39:46 vasta tsitaadiga

Xender kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:

Üldse tasub olla tähelepanelik odavate ja tasuta saadavate asjade juures. Sest ükski server ja toode ei ole tasuta, kusagilt peab raha nende jaoks tulema. Selles mõttes ma kõrvalt vaatan kohati ikka nukrusega, kuidas inimesed odavat hiina sodi (näiteks Poco) ostavad, samal ajal sõna otseses mõttes esiteks annavad oma andmed hiinlastele, teiseks toetavad vägagi otseselt Hiina ülemvõimu põlistamist maailmas. Kui veel natuke mõtelda, siis ei ole Hiinal ja näiteks Venemaal just väga palju erinevust. Selle erinevusega, et kohalikud pärismaalased müüvad palvehelmete eest Hiinale hea meelega iseend, Venemaa ei ole parketikõlbulik. Aga see skisofreeniline olukord on juba teine teema.


Vot 300 eurose Xiaomi ostuga toetad Hiina majandust, 1300 eurose Iphone ostuga, mis ka Hiinas tehtud, hiina majandust ei toeta. Pole vaja maagilisi seeni, piisab maagilistest õuntest.
Siin on asjad natukene valesti läinud. Palju allhanget toimub tõepoolest Hiinas, see ei tohiks kellelegi üllatus olla. Märksa olulisem on see, mis toimub peakorteris, kes tõmbab niite ning mis on eesmärgid. Hiinas pole de facto sellist asja nagu erafirma, kuigi de jure paberil seda presenteeritakse. Hiina firmadel, täpsemalt hiina riigil, on väga selgelt igalepoole laienemise ja domineerimise eesmärk ning nad mõtlevad pikalt ette. Soovitan soojalt natuke ajalugu uurida, see võib väga palju kasuks tulla. Samuti järgmiste ostuotsuste puhul võiks mõtelda, keda ja mida toetad, kui näiteks odava hiina telefoni ostad, Aliexpressist odavat sodi tellid või... ega paljusid detaile jällegi ju ei teadvustatagi. Volvo, Lenovo, Suunto - ning see nimekiri pole lõplik, mis on Hiina käpa all.

Ma rohkem selles diskussioonis ei osale. Aga jah, tõesti - soovitan natuke mõtleda, keda teenid. Täitsa hulluks ei tasu ka minna - kuid kui Venemaa näitel on näha, et lääne inimene suudab ka oma tarbimises teha raskeid otsuseid teha, siis see maailm on täitsa laiem, kus võiks jätta valgelt mehelt tulivee ja klaashelmed vastu võtmata. Ajalugu kordab end ikka ja jälle.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tohoh
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2022 09:58:13 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:
Swiftkey klaver on parim asi peale viilutatud leiba, olenemata mobla operatsioonisüsteemist.
Swiftkeyd iOS-l enam ei ole. Neil, kel on installitud, saavad veel kasutada, aga rakendustepoest seda ei leia.


On olemas täpitähtedega Google klaviatuur, mine ja võta.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hugo
HV veteran

liitunud: 01.12.2005




sõnum 06.11.2022 11:40:47 vasta tsitaadiga

Kuidas saab kiiremini telef. pilte arvutisse (win) , kas peab igakord icloudist alla laadima v on muid variante !
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  iPhone mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 793, 794, 795 ... 832, 833, 834  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.