Ehk pakub kellelgi huvi natuke aidata, ostsin vanale kastile lisaks 1440p monitori ja osades mängudes jääb nüüd hätta, kuna mängin üldjuhul FPS mänge.. uurin kas ja mida on mõtet uuendada/jätta? Mis oleks uuendatavate asjade mõistlik second hand hind?
Üldjuhul mängudesks Tarkov ja vahest ka mõned uuemad mängud game passist, üldjuhul mängib laps robloxi ja gta V..
CPU Intel Core i7 7700 @ 3.60GHz, Jahutab seda miski deepcooli ventikas
RAM 32.0GB Dual-Channel DDR4 @ 1200MHz (17-17-17-39)
Motherboard MSI Z270 GAMING PRO CARBON (MS-7A63) (U3E1)
Graphics 4095MB NVIDIA GeForce GTX 1080 (MSI) Millegipärast speccy näitab seda 4gb kaardina?
Kettad:
465GB Seagate ST3500413AS (SATA )
1907GB INTEL SSDPEKNW020T8 (Unknown (SSD))
465GB KINGSTON SA2000M8500G (SATA-2 (SSD))
Hei, küsiks veel lahketelt teadjameestelt nõu kasti kohta, kas siit midagi võtta või jätta? Või võin saata lingi edasi ostusoovituseks - _________________ www.asicom.ee
keimps1, videokaardi saaks foormist pea 2 korda odavamalt näiteks. Või sama raha eest 6700xt juba _________________ ARVUTID 3G1,5/3G2,5/5G1,5/5G2,5 KAABEL HDD kettad
Soovitake AM4 mobo ja prose, mis hetkel oleks parim
Mid range hinnaklassis (mängurile).
Mälud olemas F4-3000C16D-16GISB DDR4-3000 CL16-18-18-38
Graafikakaart Nvidia kiibiga.
Enda idee oli
CPU: AMD Ryzen 5 5600X (6c12t, kuni 4.6Ghz, 32Mb)
Mobo :MSI Socket AM4 MAG B550 Tomahawk
Soovitake AM4 mobo ja prose, mis hetkel oleks parim
Mid range hinnaklassis (mängurile).
Mälud olemas F4-3000C16D-16GISB DDR4-3000 CL16-18-18-38
Graafikakaart Nvidia kiibiga.
Enda idee oli
CPU: AMD Ryzen 5 5600X (6c12t, kuni 4.6Ghz, 32Mb)
Mobo :MSI Socket AM4 MAG B550 Tomahawk
On need head?
Jah, osta ära. Single core (mängimiseks oluline) performance on 5600X sama mis 5800X või 5900X või 5950X, väga hea bang for buck.
Kui just wifit või mingeid spetsiiflisi I/O auke või muid porte ei taha, siis teoreetiliselt võid osta nii odava B550 plaadi kui tahad ja mingit performance vahet ei ole selle prosega, säästad ~100€ niisama.
Gigabyte B550M DS3H näiteks on asjalik, ning isegi 3 USB porti taga rohkem (küll type-C pole) ja 1GbE adapter (ehk siis max network speed 312.5 MB/s asemel ~125MB/s
Muidugi kasutatult saab veel paremat, FB marketplaces praegu müügis üks B550M AORUS PRO-P 80€ eest, mis pmst identne spec Tomahawkiga, ainult et USB auke rohkem taga.
Ja üks teine suurem Aorus 100€-ga koos wifiga ja. 5600X ise 150€-ga jne _________________ https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent
viimati muutis Launger 18.10.2022 21:17:32, muudetud 5 korda
Soovitake AM4 mobo ja prose, mis hetkel oleks parim
Mid range hinnaklassis (mängurile).
Mälud olemas F4-3000C16D-16GISB DDR4-3000 CL16-18-18-38
Graafikakaart Nvidia kiibiga.
Enda idee oli
CPU: AMD Ryzen 5 5600X (6c12t, kuni 4.6Ghz, 32Mb)
Mobo :MSI Socket AM4 MAG B550 Tomahawk
On need head?
Jah, osta ära.
Kui just wifit või mingeid spetsiiflisi I/O auke või muid porte ei taha, siis teoreetiliselt võid osta nii odava B550 plaadi kui tahad ja mingit performance vahet ei ole selle prosega, säästad ~100€ niisama.
Oskab keegi mingit head kohta soovitada, kust komplektseid arvuteid osta? Vaatasin 1a, arvutitark jne, kuid seal tundub siiski üsna kehv hinna-kvaliteedi suhe.
Uurisin ka veel PCSpecialist lehte, kuid sealt tellides lisanduks veel ka käibemaks + tollimaks.
Kas Eestis ei ole mingit PCSpecialisti sarnast asja? Või kuskil mujal Euroopas?
Või kas nt Arvutitargast see "Arvutikomplekteerimine, detailide paigaldamine, juhtmete kinnitus, komponentide esmane koormustest" on seda väärt? Ehk siis kas teevad hea/puhta/korrektse töö?
Budget iseeneset oleks ca 2000€, aga siin juba mainiti ka, et "AM4 ei saa enam uusi prosesi ja asendatakse aasta teises pooles AM5-ga", seega kiiret pole. Võin AM5 vabalt ära oodata.
Tahaks, et keegi teine paneks kokku, et oleks hea ja puhas töö ning ei oleks ise süüdi kui ei tööta
Kuna komplektsed arvutid ei ole suuremad asjad, siis ei jää ikka muud üle kui ise kokku panna. Hind võiks jääda endiselt ca 2000-2500€ juurde.
Sai sellised asjad välja valitud, põhirõhk oleks ilmselgelt mängimisel - https://www.1a.ee/w/0105B99254BB
Midagi otseselt kivisse raiutud ei ole, kõik on võimalik välja vahetada. Seal hetkel 2 emaplaati, kuid esimene valik oleks siiski see mitte WiFi variant.
Sai taaskord veidi uuendatud seda nimekirja - https://www.1a.ee/w/0105B99254BB
Mälusid on plaanis võtta 2tk, ehk kokku 32GB. Videokaardi osas on plaanis HV foorumist otsida hea hinnaga 3080Ti.
Oleks see n.ö hea "bang for the buck" komplekt või peaks mingis osas kuhugi teisele poole vaatama? Ise ilmselt kõigun kõige rohkem kahe-vahel, et kas DDR4 või DDR5.
Sai taaskord veidi uuendatud seda nimekirja - https://www.1a.ee/w/0105B99254BB
Mälusid on plaanis võtta 2tk, ehk kokku 32GB. Videokaardi osas on plaanis HV foorumist otsida hea hinnaga 3080Ti.
Oleks see n.ö hea "bang for the buck" komplekt või peaks mingis osas kuhugi teisele poole vaatama? Ise ilmselt kõigun kõige rohkem kahe-vahel, et kas DDR4 või DDR5.
Esiteks ei sobi toiteplokk ja korpus omavahel kokku. Korpus vajab SFX/ SFX-L suurusega toiteplokki, sinul on tavaline ATX.
Ära raiska raha mõttetult kalli m.2 ssd peale. Kasuta pigem midagi sellist
Kasuta seda raha ära, et võtta juba AM5. 7600x maksab sama palju kui 1a's 12600k. Kõige odavama DDR5 mälu ehk 2x8GB kiti saad ca 75 euriga. Kui väheks jääb siis on see kõige lihtsam asi mida tulevikus uuendada. Ja emaplaadile pane natukene rohkem raha alla oma säästetud m.2 ssd pealt.
KlennR, Kõik head pointid kuigi testid on näidanud seda, et hetke emaplaadid ei suuda väga palju üle 6000 stabiilselt jooksutada DDR5. Seega 4800 kiiruse ostmine praegu ja 8000+ ostmine tulevikus ei ole garanteeritud, et see 8000+ üldse töötab stock kiirusel.
Bang for buck on DDR4 hetkel ikka parem ja kui tuunida, siis ka kiirem mängudes, kuna mängud saavad suuremat kasu madalamast latentsusest mida DDR4 pakub mitte niivõrd suurest ribalaiusest mida DDR5 pakub.
Ja selleks hetkeks kui DDR5 on igal juhul parim valik on ilmselt aeg platvormi vahetuseks niikuinii. Seega mina mälu pärast ei muretseks. Kuigi SSD osas liiga palju säästa pole kah mõtet. PCIe 4.0 M.2 mudelid on pidevalt hinnas alla tulnud. Kuigi tõsi on see, et tarkvara hoiab tagasi ja reaalses kasutuses ei tunne erilist vahet 3.0 ja 4.0 vahel. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Tomorrow Ma ei saa väga aru mis sa 8000+ stock kiiruse all mõtled. Võib-olla said ka minust valesti aru. Mälu "uundamisele" viidates mõtlesin ma 2x8gb pealt minna 4x8gb peale kui peaks 16gb'st väheks jääma antud tarbijale.
Praegu on üldse eriti halb aeg täiesti uut süsteemi kokku panna. Vanasse generatsiooni nagu minna ei tahaks, kuid vaadates uue hindu siis paneb järele mõtlema küll. Tuleb loota et Inteli 13gen tõmbab 12gen hinnad alla ja loodetavasti ka AM5'el.
1. Pole plaanis eraldi GPU-d külge toppida ehk puhtalt APU kooslus
2. DDR 5 mälud
3. Wi-Fi olemasolu + BT
4. Vähemalt 1 M.2 PCIe 5 olemasolu (plaan arvutit kasutada järgmised X-aastad)
5. Kui korpusel saab olema USB 3.0 ja Type-C pesa, siis mis kinnitused mobo-l olema peavad ?
6. Plaan külge veel pookida 1 HDD + 1 SATA SSD või 1 M.2 SSD
1. Pole vahet. Kõik on vähemalt ühe x16 pesaga ja APU jooksutamisele mingeid piiranguid pole. Ma eeldan, et APU on antud kontekstis iGPU, sest AM5 ühilduvad APU'd tulevad järgmine aasta alles.
2. Nagu sul oleks palju valikut . AM5 ainult DDR5 toetabki.
3. Kõik neli omavad Wi-Fi ja BT. Samad kiirused kah.
4. MSI mudel on ainus mis ei toeta 5.0 M.2. Teised kolm toetavad.
5. Internal USB 3.0 (5Gbps) ja Internal Type-C. Kõigil kolmel on need olemas aga ainult ASUSe omadel on kiirema USB 3.1 (10Gbps) ja 3.2 (20Gbps) tugi mõlemal platel.
6. Jep kõigil on ka lisa 4.0 M.2 pesa ja 2 SATA porti. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Turul vist hetkel suhteliselt metsik-lääs nende AM5 platedega. Vahest saab asi selgemaks peale jaanuari algul toimuvat CES-i.
Plaan praegune AsRock DeskMini H110 pealt, mis kenasti 5.a teeninud ( i5 Kaby Lake ), puhkusele saata ja AM5-le üle kolida, jäädes SFF PC-ks ka edaspidi.
1. Pole vahet. Kõik on vähemalt ühe x16 pesaga ja APU jooksutamisele mingeid piiranguid pole. Ma eeldan, et APU on antud kontekstis iGPU, sest AM5 ühilduvad APU'd tulevad järgmine aasta alles.
2. Nagu sul oleks palju valikut . AM5 ainult DDR5 toetabki.
3. Kõik neli omavad Wi-Fi ja BT. Samad kiirused kah.
4. MSI mudel on ainus mis ei toeta 5.0 M.2. Teised kolm toetavad.
5. Internal USB 3.0 (5Gbps) ja Internal Type-C. Kõigil kolmel on need olemas aga ainult ASUSe omadel on kiirema USB 3.1 (10Gbps) ja 3.2 (20Gbps) tugi mõlemal platel.
6. Jep kõigil on ka lisa 4.0 M.2 pesa ja 2 SATA porti.
Oleks vaja üks võimekam kast mis ligi võtta, mis saaks hakkama erinevate uuemate mängudega.
Kahjuks on hinnapiiriks ca 1400 euri, ning kuna asjaga kiire peaks olema tartus kohapeal.
Olemas võiks olla windows ning wifi (muidugi neid võimalik lisada, kuid kogusumma võiks jääda 1400 kanti)
Creat_1, Need OEM arvutit on üsna kohutavad. Ehk siis kast on kehva. Soovitan pigem AT enda kokkupandud arvutit isegi kui see on nõrgem, sest seda saab tulevikus vähemalt ise jao pärast täiendada. Mingi Dell või Lenovo kastiga oled laulatatud korpuse ja emaplaadiga mis kaasa tulevad ja õhuvool neis kastides on tavaliselt olematu isegi kui paberil on justkui võimsamad komponendid.
R5 5600X on üsna ok prose mängimiseks. Tulevikus saab uuendada 5800X3D peale mis on parim prose mängimiseks sellele socketile.
RX 6600 pole teab mis kiire kaart aga seda saab uuendada. Slötub ka resost. 1080p jaoks on piisav. 1440p on juba kahtlane ja 4K ma sellega uusi mänge käivitada ei üritaks.
Samas 650W toide tähendab, et ruumi uuenduseks tulevikus on.
Lisaks on Tartus kohapeal
EDIT:
Võrdluseks ka variant kus kõik komponendid Tartus kohapeal (vähemalt kirjutamise hetkel) ja kogusumma tuleks 1454€ koos komplekteerimise ja Windowsiga.
Muidugi ma ei oska öelda kas nad Tartus kohapeal komplekteerivad või kui siis kui kiiresti see toimub. Arvata võib, et nädalavahetusel seda ei toimu.
Küll aga oleks see arvuti kiirem kui eelnevalt väljapakutud valmisvariant kuigi hinnavahe on ainult 55€.
Lingi saadan soovi korral PS-ga, kuna siia postitades saab igaüks suvaliselt sinna asju lisada või eemaldada.
Aga prebuilt masinate suhtes olen nõus, eriti selliste umbsete ja tootja enda tellimuse järgi ehitatud masinate osas, mille sisemised komponendid alates korpusest, lõpetades kõige muuga, ei ühildu edaspidi mõistlike juppidega... aga ka AT masinate suhtes - no ei komplekteerita eriliselt hästi..
Ei ole mõtet osta prebuilte, ka poe omasid mitte. Pigem leida mõni pädev komplekteerija. _________________
Eelarve osas 10% üle, selle saaks odavama korpuse/emaplaadi/PSU/jahutiga välja tasandada kuid pigem võtaks foorumist kasutatud GPU ja saaks sama võidu.
Mälu valik on Tartus kohapeal kehv, kuid selles hinnaklassis pigem liiguks DDR5 peale. Kui lähitulevikus vaja rohkem siis juba korralikum 2x16gb kit osta ja see odav kasvõi foorumis ära realiseerida. Reaalses maailmas on odav DDR5 ja kallis DDR4 eristamatud, eriti alumise otsa GPUga.
PSU osas veidi overkill kuid videokaardid ja protsessorid lähevad pigem janusemaks, ehk et pikas plaanis varu on hea. Hind on ka hea.
Windowsi osas võid laadida alla ja paigaldada otse MS lehelt (kui hetkel pole siis võta lisaks mingi 16GB mälupulk ka kuhu installer peale lasta), võtme ostmise võid südamerahuga hilisemasse aega lükata. Näiteks tahad proovida kas piisab Home või vaja Pro funktsioone, või näiteks kas tahad Win10 või Win11.
Oleks vaja mälu (32GB) nö. "best bang for buck" järgmisele komplektile: AMD 5800x3d ja MSI MAG X570S TOMAHAWK MAX WIFI. Oskab keegi midagi soovitada?
Sõltub mis sinu eelistused on. kas sa tahad set and forget XMP profiiliga või tahad maksimaalset väärtust ostes odavamalt heade kividega pulgad ja ise timmida sobivaks.
Esimesel juhul üldiselt 3600 CL16 on selline tavaline XMP. 3600 CL14 on veel parem aga ka kallim seega bang for buck just pole. 3200 on odavam aga XMP mõttes see pole optimaalne. 3800 jne on jällegi tunduvalt kallimad.
Teisel juhul on Patriot Viper 4400 CL19 mille saab timmida 3800 CL14 peale näiteks. Jällegi sõltub prosest endast.
Ühtlasi jõudluse osas pole suurt vahet kas see 32GB on 4x8GB ehk kaks eraldi kitti või 2x16GB. Nelja pulgaga on visuaalselt kenam, et pole tühimikke samas kui kaks pulka on kergem jooksutada timmitud sätetel.
n3wb0y, Pigem esimesse kuigi kivid on head seega saaks ka käsitsi timmida kui huvi ja aega on. Samas 3600 CL16 saaks kätte pea poole odavamalt. Ma pole kindel kas CL14 on väärt vähemalt 100€ juurdemaksmist.
Eriti kuna 5800X3D sõltub vähemalt mängudes mälu kiirusest vähem kui teised Ryzenid tänu oma suurele puhvrile.
Mis siis hetkel targemad foorumis teeksid arvestades meie turu hindasid. Kas ehitada TÄNA AM4, AM5 või LGA 1700 uute RTX 4000 seeria kaartide ja RDNA 3 seeria kaartide jaoks?
Mis siis hetkel targemad foorumis teeksid arvestades meie turu hindasid. Kas ehitada TÄNA AM4, AM5 või LGA 1700 uute RTX 4000 seeria kaartide ja RDNA 3 seeria kaartide jaoks?
Kui uus ehitada siis kindlasti AM5.
AM4 on tunduvalt odavam aga dead end ja uuena ei ehitaks kui just rahaga tõesti kitsas pole. Võibolla kuhugi kontorimasinaks või pikaajaliseks arvutiks mida ei tahetagi uuendada sobiks...
LGA 1700 on samuti dead ehk ja praegu on hea valik aga kunagi oli ka 7700K hea valik Inteli poolelt vs Zen 1. Ainult, et tänu AM4 ühilduvusele saavad AM4 kasutajad täna kasutada 5800X3D kui jutt käib mängudest või 5950X kui on vaja multithreaded jõudlust. 7700K on sellega võrreldes valgusaastate kaugusel mis näitab, et kasulikum on investeerida platvormi mis toetab tulevasi mudeleid a'la AM5.
Kui emaplaadi-rammi-prose vahetamine mingi tüki aja pärast (vajadust ju reaalselt ilmselt lähiajal pole) ei häiri (ddr5 kallis, aeglasem praegu, jne. - mobod uuenevad ka kenasti selle ajaga), siis võib odavam AM4 platvormi kokkupanek ka olla okei, arvestades, et saad muu põhja parema laduda. Muud põhja kasutad veel tükk aega. _________________
Panen siis kaks Ryzen buildi. Esialgu komplekteeriks RTX 3070nega ja umbes aasta hiljem uuendaks uue generatsiooni videokaardile. AM4 build oleks mõeldud nii, et kui toimub videokaardi upgrade siis toimub ka uuendamine 5800x3d peale. Hiljem kui raha ülearu tuleks 360mm AIO liquid cooler. Kumb siis mõistlikum?
Ma olen väga pikalt turul silma peal hoidnud seoses AM4 protsessoritega ja ei pole leidnud neid üldse või väga kalli hinnaga. Ju siis on minule märkamata jäänud kohad kus neid müüakse.
Hetkel on ka ASUSel kampaania millega on võimalik mingi summa tagasi saada ostes teatud tooteid. DDR5 2x8gb kitte on väga halb valik seega tuleks minna 2x16gb peale mis on jällegi lisaraha. Kui arvestada lisa mälu AM5 komplektilt maha siis tuleb veidi vähem kui 300€ hinnavahe võrreldes AM4'ga. Selle komplektiga kaob ka all-white build ära. Mis siis nüüd jällegi mõistlikum oleks?
Oleneb kui oluline sulle see full white build on... jahuti oli sul vaikimisi juba must, SSD on väiksem probleem, normaalsel mobol on see eniveis mobo värviskeemis oleva radiaatori all (S70 tuleb küll eraldi kleebitava radikaga, ent see pole õnneks külge kleebitud, st. saad kasutada mobo lahendust), mobo tundub ka olevat must juba?
AM4 prosesid liigub küll vähem, ent aeg-ajalt siiski täitsa on (paar 5600X-i liikusid just). Arvan, et Black Friday järgselt tilgub järgmine kogus turgu, sest vahetatakse 5800X3D vastu välja, vb. ma isegi _________________
Mõtlesin midagi sellist kokku panna. Peamiselt ongi ainult mängimine (mingit 4k taga ei aja).
Ei oska üldse emaplaati valida, eriti kuna piirasin valiku mAtx peale. Ehk soovitusi mida ja kas pigem Z või Siis mõni B
Toodete tellimine ei ole piiratud ühele edasimüüjale (otsin sealt kus pakutakse parimat hinda)
Cpu ja Gpu (3070 v 3080) loodan foorumist siiski leida
Soovitage emaplaati 7950x tarbeks. Tingimused on NVMe PCIe 5.0 tugi, WiFi ja 7.1 audio 3,5mm väljundid. Võiks taluda OC-d. Ise sellist platet mõistliku hinnaga ei leidnud.
Oleks üle 7 aasta vaja üks masin kokku saada
Kas selline combo üldse kokku sobib ja millise korpuse võtma peaks, et see mudru kõik ära mahuks?
Peaks mahtuma 3 HDD ära, mida väiksem korpus seda parem. Fractal Design Define S mahub jahutus ära?
Kuna videokaarti ei tule, siis toide vast piisav?
Emaplaadi valisin tunde järgi välja....
Kui midagi puudu, siis võiks lisada veel
Aitäh kellelegi värdjale kes mu arvutitarga linki näppis _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.