Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kliimamuutuste, rohepöörde ja energiapoliitika teema (Küsitlus: Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 218, 219, 220  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat ja kõrgeid energia hindasid?
Jah, tingimusteta!
8%
 8%  [ 6 ]
Pigem jah
8%
 8%  [ 6 ]
Pigem ei
16%
 16%  [ 12 ]
Kindlasti mitte!
67%
 67%  [ 49 ]
hääli kokku : 73

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 23.10.2022 22:07:18 vasta tsitaadiga

Järjekordsed terroristidest "aktivistid".
https://www.delfi.ee/artikkel/120087388/kliimaaktivistide-protestiaktsioon-potsdamis-paadis-kartulipudruplekiga-monet-maali-kaitsval-klaasil

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2022 00:37:44 vasta tsitaadiga

Miks siis teete täpselt seda, mida nad taotlevad ja annate neile tähelepanu?

Mingi klaasi määrimise eest kedagi terroristiks nimetada on ka tüüpiline ülereageerimine, tavaline vandaalitsemine. See devalveerib terrorismi kui terminit, mida on paslik kasutada Venemaa tegevuse kirjeldamiseks Ukrainas.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2022 17:26:34 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1608762349/ahikute-pole-enam-gaasi-voi-elektrikuttest-soodsam-kuid-riik-seda-ei-doteeri

Võin nõustuda artiklis räägituga - vähemalt kaks korda oli tonn briketti kallim see aasta. Ja hea et üldse sai, paljudes kohtades olla otsas juba olnud semptembri alguses aga õnneks sain tutvuse kaudu.

Need aktivistid peaks hoopis poliitikuid, naftasheike jms tegelasi oma pudruga viskama icon_biggrin.gif Maalimäärimine nagunii midagi ei muuda, pigem naeruvääristab kõike mida nad tahavad saavutada.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 25.10.2022 12:28:54 vasta tsitaadiga

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120088180/leht-tuuleenergia-lobi-kaib-aga-ei-raagita-et-amortiseerunud-generaatorite-umbrus-muutub-elamiskolbmatuks
Kahjuks maksumüüri taga ... aga tuntakse muret amortiseerunud tuulikute lagastusulatuse suuruse üle.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 25.10.2022 12:35:34 vasta tsitaadiga

serviis kirjutas:
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120088180/leht-tuuleenergia-lobi-kaib-aga-ei-raagita-et-amortiseerunud-generaatorite-umbrus-muutub-elamiskolbmatuks
Kahjuks maksumüüri taga ... aga tuntakse muret amortiseerunud tuulikute lagastusulatuse suuruse üle.

Mhmh.. Hiiumaal Tahkunas seisis üks esimesi tuulegeneraatoreid amortiseerununa üsna tükk aega, laga ja elamiskõlbmatus oli nii kohutav, et meelitas kohale kaadri, kelle tõttu jäi lõpuks ära ka uue tuulegeneraatori püstitamine.

edit: /s


viimati muutis pppd 25.10.2022 12:52:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 25.10.2022 12:50:15 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
serviis kirjutas:
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120088180/leht-tuuleenergia-lobi-kaib-aga-ei-raagita-et-amortiseerunud-generaatorite-umbrus-muutub-elamiskolbmatuks
Kahjuks maksumüüri taga ... aga tuntakse muret amortiseerunud tuulikute lagastusulatuse suuruse üle.

Mhmh.. Hiiumaal Tahkunas seisis üks esimesi tuulegeneraatoreid amortiseerununa üsna tükk aega, laga ja elamiskõlbmatus oli nii kohutav, et meelitas kohale kaadri, kelle tõttu jäi lõpuks ära ka uue tuulegeneraatori püstitamine.

Iseenesest jama. Amortiseerunud tuulik ei tohiks probleeme tekitada kuna omanik reeglina teab tuuliku eluiga ja peab olema valmis kas kohe asendama uuega või oma jama kokku korjama. Ehk siis probleem
on tingimustes mille alusel neid võib püsti panna.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
walkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2022 13:01:02 vasta tsitaadiga

serviis kirjutas:
pppd kirjutas:
serviis kirjutas:
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120088180/leht-tuuleenergia-lobi-kaib-aga-ei-raagita-et-amortiseerunud-generaatorite-umbrus-muutub-elamiskolbmatuks
Kahjuks maksumüüri taga ... aga tuntakse muret amortiseerunud tuulikute lagastusulatuse suuruse üle.

Mhmh.. Hiiumaal Tahkunas seisis üks esimesi tuulegeneraatoreid amortiseerununa üsna tükk aega, laga ja elamiskõlbmatus oli nii kohutav, et meelitas kohale kaadri, kelle tõttu jäi lõpuks ära ka uue tuulegeneraatori püstitamine.

Iseenesest jama. Amortiseerunud tuulik ei tohiks probleeme tekitada kuna omanik reeglina teab tuuliku eluiga ja peab olema valmis kas kohe asendama uuega või oma jama kokku korjama. Ehk siis probleem
on tingimustes mille alusel neid võib püsti panna.


Saan aru, et kõige suurem mure on pinnase taastamisega vist, et kes selle betooni sealt välja kraabib. Kõik muu peaks puhas boonus olema, vanemate tuulikute tornid on enamasti metallist.

tsitaat:
Even one abandoned and broken 200-300 meter high onshore wind turbine is anything but a safe, healthy and comfortable living environment.

Share the article
listen
MT Metsä|Energy7.10.202221:00
From the reader
Kari Tuomela
In the opinion of the wind power companies and the political decision-makers lobbied by them, the zoning procedure for onshore wind power plants should be streamlined, because the technology of wind power plants has time to become obsolete during the legal processes arising from the plans.

Legal processes for formulas are known to last 5−7 years at most. People other than wind power companies also have reason to worry about the rapid obsolescence of wind turbine technology.

At the moment, it is not even possible to imagine by which means energy will be produced in 10–15 years from now and how much. The development of technology can take big leaps. However, it already seems quite clear that onshore wind farms will lose the competition to offshore wind farms.

Wind farms are usually local subsidiaries of a large energy company. It is easy to bankrupt a subsidiary that has become unprofitable.

After the bankruptcy, the maintenance of the wind farm ends. With the search term "abandoned wind turbines" you can go online to see what even small abandoned wind turbines look like. Onshore wind turbines 200–300 meters high are now being built.

Even one abandoned and broken 200-300 meter high onshore wind turbine is anything but a safe, healthy and comfortable living environment. In a single wind farm, there can be several dozen or closer to a hundred such power plants.

In Finland, the demolition of the wind farm and the restoration of the soil base is left to what the wind power company and the land owner have secretly agreed upon when the wind farm was established, regarding the demolition fund or other security.

Nothing has been learned from the waste areas of abandoned mines, even though many of them have been threatening human health and causing serious danger to the environment for decades. Another similar mess is not needed in Finland.

Preparing for the dismantling of a wind farm is a matter of such social importance that the security arrangements required for dismantling must be subject to official supervision, just like nuclear power plants. The authorities must have the right and duty to monitor that the collateral is sufficient and immediately available when the windmill stops spinning.

Speeding up zoning would be irresponsible in the current situation. The zoning of wind farms must be put on hold until the serious deficiencies and weaknesses in the legislation regarding the dismantling of wind farms have first been corrected. Even current wind farms threaten to become an environmental disaster.

Kari Tuomela

electrical engineer

Oulu
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 25.10.2022 13:41:29 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Ma saan aru, et probleem ei ole niivõrd pinnase taastamisega kui ohtlike amortiseerunud tuulikute kukkumisraadiuses oleva maa mõistliku kasutamisega ja selles, et tuulikute omanikud/operaatorid on suutnud hiilida kõrvale enda tagant koristamises.
https://www.err.ee/1608502058/galerii-salme-tuulepargis-murdus-tuulik
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
walkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2022 13:50:34 vasta tsitaadiga

serviis kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Ma saan aru, et probleem ei ole niivõrd pinnase taastamisega kui ohtlike amortiseerunud tuulikute kukkumisraadiuses oleva maa mõistliku kasutamisega ja selles, et tuulikute omanikud/operaatorid on suutnud hiilida kõrvale enda tagant koristamises.
https://www.err.ee/1608502058/galerii-salme-tuulepargis-murdus-tuulik



See tuulik oli töötav ju ning pealegi see oli nö second handina ostetud ja taas üles püsitatud üldse mingile teisele tornile. Ja olles natukene kursis tuulikute eluga siis tegelikult iga aasta peaks tootja juhendite järgi polte kontrollima ja vajadusel välja vahetama. Puhtalt omaniku tegemata töö.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 25.10.2022 15:24:28 vasta tsitaadiga

walkman kirjutas:
serviis kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Ma saan aru, et probleem ei ole niivõrd pinnase taastamisega kui ohtlike amortiseerunud tuulikute kukkumisraadiuses oleva maa mõistliku kasutamisega ja selles, et tuulikute omanikud/operaatorid on suutnud hiilida kõrvale enda tagant koristamises.
https://www.err.ee/1608502058/galerii-salme-tuulepargis-murdus-tuulik



See tuulik oli töötav ju ning pealegi see oli nö second handina ostetud ja taas üles püsitatud üldse mingile teisele tornile. Ja olles natukene kursis tuulikute eluga siis tegelikult iga aasta peaks tootja juhendite järgi polte kontrollima ja vajadusel välja vahetama. Puhtalt omaniku tegemata töö.


Lihtsalt veidi ot. Saan aru, et ümber tuuliku võib vabalt põldu harida aga täna on meil probleem turvalisusega kuna seda ei suudeta tagada ehk siis reeglina jääb seal maa sööti. Tuuliku alune pind on kaduv väikse tähtsusega kuid arvestades
purunemisel peab arvestama veidi suurema raadiusega kui tuuliku kõrgus mis teeb pindala juba üsna arvestatavaks. Huvi pärast, kas mõistad kosta kuidas meil tuulikute ümbruse maa kasutus on? Kas raadiuses maa on tuulikuvaldajal
või tuuliku valdaja omab tuuliku alust pinda ja peab tagama ohutuse või mingi muu viis?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 25.10.2022 15:34:00 vasta tsitaadiga

serviis kirjutas:
... aga täna on meil probleem turvalisusega kuna seda ei suudeta tagada ehk siis reeglina jääb seal maa sööti

Äkki sa lähened siin asjale valelt poolt, mitte et põllumees kardaks kogu aeg paaniliselt tuuliku ümberkukkumist, aga et see tuulik on juba algselt rajatud väheviljakale maatükile, kus põlluharimine erilist mõtet ei oma?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2022 15:42:22 vasta tsitaadiga

walkman kirjutas:

See tuulik oli töötav ju ning pealegi see oli nö second handina ostetud ja taas üles püsitatud üldse mingile teisele tornile. Ja olles natukene kursis tuulikute eluga siis tegelikult iga aasta peaks tootja juhendite järgi polte kontrollima ja vajadusel välja vahetama. Puhtalt omaniku tegemata töö.


Pole ju oluline, kas konkreetne tuulik oli töötav ja tal oli aktiivne omanik või mitte. Mahajäetud tuulik, mille omanik on pankrotti lastud ja vaba igasugu vastutusest, murdub sama rõõmsasti kui lohaka omaniku tuulik, kas pole? Ainult siis ei ole kellelegi enam etteheiteidki teha. Sellest soomlased rääkisid.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 25.10.2022 16:22:34 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
serviis kirjutas:
... aga täna on meil probleem turvalisusega kuna seda ei suudeta tagada ehk siis reeglina jääb seal maa sööti

Äkki sa lähened siin asjale valelt poolt, mitte et põllumees kardaks kogu aeg paaniliselt tuuliku ümberkukkumist, aga et see tuulik on juba algselt rajatud väheviljakale maatükile, kus põlluharimine erilist mõtet ei oma?

Maad võib kasutada mitmeti, tuuliku alla võib teha kõrtsi, sealt võib kive korjata etc. Küsimus oli mõistlikus maa kasutuses ja kuidas tavapäraselt on lahendatud perimeetri turvalisus ja omandiõigus.
Ehk siis tervikpilt. Põllumees ei karda reeglina midagi kuid suur osa põllumehi muretsevad teatud asjade pärast.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 25.10.2022 18:22:10 vasta tsitaadiga

serviis kirjutas:
pppd kirjutas:
serviis kirjutas:
... aga täna on meil probleem turvalisusega kuna seda ei suudeta tagada ehk siis reeglina jääb seal maa sööti

Äkki sa lähened siin asjale valelt poolt, mitte et põllumees kardaks kogu aeg paaniliselt tuuliku ümberkukkumist, aga et see tuulik on juba algselt rajatud väheviljakale maatükile, kus põlluharimine erilist mõtet ei oma?

Maad võib kasutada mitmeti, tuuliku alla võib teha kõrtsi, sealt võib kive korjata etc. Küsimus oli mõistlikus maa kasutuses ja kuidas tavapäraselt on lahendatud perimeetri turvalisus ja omandiõigus.
Ehk siis tervikpilt. Põllumees ei karda reeglina midagi kuid suur osa põllumehi muretsevad teatud asjade pärast.

Ei või kõrtsu teha. Ohutustsoon on, sõltub kohalikust planeeringust, reeglina lihtsalt selleks, et labadelt kukkuva jääga keegi pihta ei saaks...

Keset suurt põldu või merd ei häiri kedagi, hädad tekivad kui labade eluiga (~25a) läbi saab - klaasplast piisavalt pehme selleks ajaks, et enam labana kasutada ei saa ja siis vaja ringi töödelda ning ega suur osa neid tuuliku omanikke taha sellega tegeleda (sest see raha sisse ei too). Variant siin oleks sisuliselt püstitus siduda otseselt lammutamisega - sarnaselt püütakse ka nafta ja gaasi tornide/kaevudega teha, aga, arusaadavalt on vastuseisu icon_smile.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 25.10.2022 19:21:42 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
serviis kirjutas:
pppd kirjutas:
serviis kirjutas:
... aga täna on meil probleem turvalisusega kuna seda ei suudeta tagada ehk siis reeglina jääb seal maa sööti

Äkki sa lähened siin asjale valelt poolt, mitte et põllumees kardaks kogu aeg paaniliselt tuuliku ümberkukkumist, aga et see tuulik on juba algselt rajatud väheviljakale maatükile, kus põlluharimine erilist mõtet ei oma?

Maad võib kasutada mitmeti, tuuliku alla võib teha kõrtsi, sealt võib kive korjata etc. Küsimus oli mõistlikus maa kasutuses ja kuidas tavapäraselt on lahendatud perimeetri turvalisus ja omandiõigus.
Ehk siis tervikpilt. Põllumees ei karda reeglina midagi kuid suur osa põllumehi muretsevad teatud asjade pärast.

Ei või kõrtsu teha. Ohutustsoon on, sõltub kohalikust planeeringust, reeglina lihtsalt selleks, et labadelt kukkuva jääga keegi pihta ei saaks...

Keset suurt põldu või merd ei häiri kedagi, hädad tekivad kui labade eluiga (~25a) läbi saab - klaasplast piisavalt pehme selleks ajaks, et enam labana kasutada ei saa ja siis vaja ringi töödelda ning ega suur osa neid tuuliku omanikke taha sellega tegeleda (sest see raha sisse ei too). Variant siin oleks sisuliselt püstitus siduda otseselt lammutamisega - sarnaselt püütakse ka nafta ja gaasi tornide/kaevudega teha, aga, arusaadavalt on vastuseisu icon_smile.gif

Kuukene tagasi oli dok.film tuulikutest. Paari aastaga olid labade esiservad omadega päris läbi. Näidati kuidas esiservi lapiti. Ei usu 25 aastast eluiga.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 25.10.2022 20:10:51 vasta tsitaadiga

HDvurle kirjutas:
ref kirjutas:
serviis kirjutas:
pppd kirjutas:
serviis kirjutas:
... aga täna on meil probleem turvalisusega kuna seda ei suudeta tagada ehk siis reeglina jääb seal maa sööti

Äkki sa lähened siin asjale valelt poolt, mitte et põllumees kardaks kogu aeg paaniliselt tuuliku ümberkukkumist, aga et see tuulik on juba algselt rajatud väheviljakale maatükile, kus põlluharimine erilist mõtet ei oma?

Maad võib kasutada mitmeti, tuuliku alla võib teha kõrtsi, sealt võib kive korjata etc. Küsimus oli mõistlikus maa kasutuses ja kuidas tavapäraselt on lahendatud perimeetri turvalisus ja omandiõigus.
Ehk siis tervikpilt. Põllumees ei karda reeglina midagi kuid suur osa põllumehi muretsevad teatud asjade pärast.

Ei või kõrtsu teha. Ohutustsoon on, sõltub kohalikust planeeringust, reeglina lihtsalt selleks, et labadelt kukkuva jääga keegi pihta ei saaks...

Keset suurt põldu või merd ei häiri kedagi, hädad tekivad kui labade eluiga (~25a) läbi saab - klaasplast piisavalt pehme selleks ajaks, et enam labana kasutada ei saa ja siis vaja ringi töödelda ning ega suur osa neid tuuliku omanikke taha sellega tegeleda (sest see raha sisse ei too). Variant siin oleks sisuliselt püstitus siduda otseselt lammutamisega - sarnaselt püütakse ka nafta ja gaasi tornide/kaevudega teha, aga, arusaadavalt on vastuseisu icon_smile.gif

Kuukene tagasi oli dok.film tuulikutest. Paari aastaga olid labade esiservad omadega päris läbi. Näidati kuidas esiservi lapiti. Ei usu 25 aastast eluiga.

Aitäh. Oskad viidata filmile? Lihtsalt teema huvitab.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 25.10.2022 21:25:19 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
serviis kirjutas:
pppd kirjutas:
serviis kirjutas:
... aga täna on meil probleem turvalisusega kuna seda ei suudeta tagada ehk siis reeglina jääb seal maa sööti

Äkki sa lähened siin asjale valelt poolt, mitte et põllumees kardaks kogu aeg paaniliselt tuuliku ümberkukkumist, aga et see tuulik on juba algselt rajatud väheviljakale maatükile, kus põlluharimine erilist mõtet ei oma?

Maad võib kasutada mitmeti, tuuliku alla võib teha kõrtsi, sealt võib kive korjata etc. Küsimus oli mõistlikus maa kasutuses ja kuidas tavapäraselt on lahendatud perimeetri turvalisus ja omandiõigus.
Ehk siis tervikpilt. Põllumees ei karda reeglina midagi kuid suur osa põllumehi muretsevad teatud asjade pärast.

Ei või kõrtsu teha. Ohutustsoon on, sõltub kohalikust planeeringust, reeglina lihtsalt selleks, et labadelt kukkuva jääga keegi pihta ei saaks...

Keset suurt põldu või merd ei häiri kedagi, hädad tekivad kui labade eluiga (~25a) läbi saab - klaasplast piisavalt pehme selleks ajaks, et enam labana kasutada ei saa ja siis vaja ringi töödelda ning ega suur osa neid tuuliku omanikke taha sellega tegeleda (sest see raha sisse ei too). Variant siin oleks sisuliselt püstitus siduda otseselt lammutamisega - sarnaselt püütakse ka nafta ja gaasi tornide/kaevudega teha, aga, arusaadavalt on vastuseisu icon_smile.gif


Maa kasutuseks on ikka antud mingi otstarve OV poolt. Ei saa teha kõrtsi tootmismaale. See on ikka ärimaa teema. Ei ole nii, et keegi tahtis tuuliku alla kõrtsi teha ja järsku kukkus midagi pähe. Ei tasu utreerida.
Põllumees on samamoodi sõlminud maakasutuseks erinevad lepingud, ei ole keegi põllumehe maale mingit tuulikut paigaldanud nii, et keegi ei tea.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2022 07:51:07 vasta tsitaadiga

https://majandus.postimees.ee/7634255/euroopa-ujutati-lngga-ule-gaasi-hind-kukub-kolinal
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2022 11:00:47 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
https://majandus.postimees.ee/7634255/euroopa-ujutati-lngga-ule-gaasi-hind-kukub-kolinal
Õnneks baltikumis üleujutust ei ole ja hind püsib icon_cool.gif
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 26.10.2022 11:09:28 vasta tsitaadiga

See hind kõlbab vaid näitamiseks. Sa ei saa seda varuda. Ei tasu unustada, et Lätis jätkuvalt Gazpromi osalus.
Sellest hinnast oleks kasu siis kui meil oleks terminal mis suudab odavalt võrku suunata mitte läbi vahelaeva. Alexela Soome terminal paraku kääbus ja sellel mahutid täis.
Ehk miinus hinnaga tuleks siis gaas pressida Läti mahuti laiendusse (laiendus eeldab, et pool gaasist on ju kasutamatu)
Läti terminal ilmselt tuleb võimalusega võtta LNG laev otse terminali külge mitte läbi FSRU mis on kallis ja ei taga eales soodsat hinda.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2022 01:31:05 vasta tsitaadiga

https://twitter.com/visegrad24/status/1584520431184158721
tsitaat:
Good news for energy consumers across Europe.

The end of October will see a weather anomaly, with temperatures significantly higher than usual for the season.

Electricity prices will drop as temperatures will reach 25C in Paris, Madrid and 20 in Berlin.


Animatsioon lingil.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.10.2022 04:48:34 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
anubis kirjutas:
https://majandus.postimees.ee/7634255/euroopa-ujutati-lngga-ule-gaasi-hind-kukub-kolinal
Õnneks baltikumis üleujutust ei ole ja hind püsib icon_cool.gif


tsitaat:
Kuna maagaasi hinnad maailmaturul on langenud, on meil hea meel teatada, et saame detsembrikuus langetada kodukliendi paindliku paketi hinda 35%. Uus hind alates 1.12.2022 on 1,85 eurot/m³ koos käibemaksuga.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.10.2022 09:45:16 vasta tsitaadiga

See see Leedu laadimine mis saadi thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2022 16:54:07 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
sakinaga kirjutas:
anubis kirjutas:
https://majandus.postimees.ee/7634255/euroopa-ujutati-lngga-ule-gaasi-hind-kukub-kolinal
Õnneks baltikumis üleujutust ei ole ja hind püsib icon_cool.gif


tsitaat:
Kuna maagaasi hinnad maailmaturul on langenud, on meil hea meel teatada, et saame detsembrikuus langetada kodukliendi paindliku paketi hinda 35%. Uus hind alates 1.12.2022 on 1,85 eurot/m³ koos käibemaksuga.
https://www.investing.com/commodities/dutch-ttf-gas-c1-futures
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 29.10.2022 03:35:38 vasta tsitaadiga

Esitimme 10 kysymystä pienreaktorista, joka saattaa lämmittää pian suomalaisten koteja – VTT:n reaktorissa on merkittävä ero muihin vastaaviin

https://yle.fi/uutiset/74-20002478
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 30.10.2022 15:46:18 vasta tsitaadiga

https://majandus.postimees.ee/7637250/rohepoore-saksamaa-moodi-inimesed-ja-tuulikud-minema-soekavandus-asemele
_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 30.10.2022 15:49:57 vasta tsitaadiga

Asemele tuleb ennast tõestanud tehnoloogia thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2022 16:20:32 vasta tsitaadiga

Magic See uudis on kontekstist välja rebitud. Need tuulikud seal oleks nii või naa demonteeritud.
tsitaat:
Tõsi, Lützerathi tuulepark oli rajatud 2001. aastal, mistõttu oli see oma elukaare lõpus. RWE pressiesindaja teatel nägi plaan kohe algusest peale ette, et pärast tuulepargi eluea lõppu rajatakse nende asemele karjäär.
... RWE on lubanud koostöös Bedburgi linnaga ehitada piirkonda uue, 28,5-megavatise nimivõimsusega tuulepargi.


viimati muutis bugbrake 30.10.2022 16:21:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2022 16:21:28 vasta tsitaadiga

Kaevandus oli ammu planeeritud.
Tuulikute demonteerimine oli planeeritud.

Klickbait pealkiri toimib.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 31.10.2022 11:16:14 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Tuulikute demonteerimine oli planeeritud.

Ei saa olla, tuulikueitajate üks põhiline argument on ju see, et kui tuulikud katki lähevad/amortiseeruvad, siis keegi neid ei lammuta ning need jäävad seisma, kuni kellelegi pähe kukuvad. Kas keegi jälle valetab?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2022 12:24:22 vasta tsitaadiga

Eestis kindlasti tõmmatakse selliste asjadega riigile kott pähe. Ettevõte müüakse Ahmedile, koristamine jääb KOV ülesandeks.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2022 13:10:38 vasta tsitaadiga

Seal ei jäänud need seisma, kuna tuulikute alune maa sisaldas maavarasid. Kui Eestis on sama situatsioon, siis ei jää siin ka seisma. Kui seal all aga midagi ihaldusväärset ei ole, siis kõlab koti stsenaarium tõepäraselt.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2022 13:34:35 vasta tsitaadiga

https://fermi.ee/fermi-energia-votab-pakkumised-kolmelt-reaktoritootjalt
tsitaat:


Fermi Energia AS saadab täna pakkumiskutsed kolmele uue põlvkonna väikese moodulreaktori arendajale: GE Hitachi, NuScale ja Rolls-Royce.

Pakkumusi koos rajamismaksumuse hindamiseks vajaliku põhjaliku tehnilise dokumentatsiooniga oodatakse detsembriks ning tehnoloogiavaliku langetab Fermi Energia 2023. aasta veebruaris. Detailset pakkumiskutset aitasid koostada Fermi Energia rahvusvahelised partnerid ja osanikud. Tehnoloogiavalikus seatakse kriteeriumiteks tehnoloogiline küpsus, referentsjaama rajamine, majanduslik konkurentsivõime ja Eesti ettevõtete osalus tarneahelas. Parima pakkujaga sõlmitakse projekti arendus- ja eeltööde leping.


https://nuclear.gepower.com/build-a-plant
https://www.nuscalepower.com/technology
https://www.rolls-royce-smr.com/
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2022 14:32:58 vasta tsitaadiga

Põrsa ostmine kotis kusjuures põrsa vanemad pole veel sündinudki. Ja kotist ka on ka ainult reklaamklipid.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 31.10.2022 19:19:02 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Kaevandus oli ammu planeeritud.
Tuulikute demonteerimine oli planeeritud.

Klickbait pealkiri toimib.

Ja mis protsendi ulatuses toimub tuulikute ümbertöötlus?

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2022 19:23:16 vasta tsitaadiga

Ja kui vana oli kojamehe vanaema?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 31.10.2022 19:45:08 vasta tsitaadiga

83,75
_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2022 19:56:17 vasta tsitaadiga

Vajadusel üle 90%.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 31.10.2022 20:51:30 vasta tsitaadiga

Labad ka? Maha matmine ei ole ümbertöötlus.
_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2022 21:43:27 vasta tsitaadiga

90%+

Lähenevad 100% taaskasutusele. Lisaks märkimisväärne energia ja tooraine kokkuhoid tsemenditootmises ehk mitmekihiline ja ulatuslik kokkuhoid/loodussäästmine.

Tooraine, mitte jäätmed.

tsitaat:

Using shredded blades to make cement reduces the quantity of raw materials traditionally used by cement manufacturers and lowers emissions of greenhouse gases. Manufacturers make standard cement by heating a mixture of ground limestone and clay in a rotary kiln to yield a material known as clinker. They then blend the clinker with gypsum. The process converts calcium carbonate (CaCO3), the principal component of limestone, to calcium oxide (CaO), releasing carbon dioxide. One well-known way to reduce the CO2 emissions is by substituting silica-rich materials for a portion of the limestone to make alternative types of cement. The fiberglass in wind turbine blades provides that silica-rich material.

The environmental benefits of this form of recycling are significant. According to an analysis conducted by Quantis US, an environmental consulting firm, recycling blades to make cement in this way, known as kiln coprocessing, reduces carbon dioxide emissions by 27% and consumption of water by 13%. In addition, because fiberglass is mainly silica and because burning the blade’s resin generates useful heat, feeding a shredded 7 t blade to a kiln reduces the amount of coal normally used by 5 t. The process also avoids using 2.7 t of silica, 1.9 t of limestone, and nearly 1 t of additional minerals.

Cappadona notes that in addition to reusing roughly 90% of the blade material to make cement, Veolia also recycles the blades’ metals and wood components. “Our goal is to get to 100% recyclability. For now, we are in the high 90s,” he says.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 01.11.2022 00:56:14 vasta tsitaadiga

FAZ kirjutab: Einsatzkräfte erreichen wegen Klimaprotest Unfallort verspätet
https://www.faz.net/aktuell/gesellschaft/ungluecke/radunfall-in-berlin-einsatzkraefte-wegen-klimaprotest-verspaetet-18427375.html [DE]

Ma ei tea, kui palju Eestis on nn "viimase generatsiooni" kliimaaktivistide tegevust kajastatud? Siin teemas vist korra mainiti neid?
Täna, kleepides endeid järjekordselt tee külge, p6hjustasid nad liiklusummiku, mille tulemusena viibis oluliselt erivarustusega päästes6iduki saabumine raske liiklus6nnetuse sündmuspaika. Toimunu on p6hjustanud üldist pahameel protestijate suhtes.

Me v6ime ju vaielda, et kas kunstiteoste mäkerdamine täidab oma eesmärki v6i kas tänane päästes6iduki sündmuskohta saabumise takistamine oli vajalik, kuid kuidas j6uda oma s6numiga inimeste teadvusse, et nii, nagu me siiani elanud oleme, ei ole edaspidi v6imalik? Nädalavahetusel oli siin 21°C sooja. T-särgi ilm, päike paistis jne. See ei ole ju oktoobri l6pus normaalne?

T6enäoliselt olen ma 30-40 aasta pärast manalateel, kuid nemad, tänased protestijad, peavat meist mahajäätud prügis edasi elama. Mingit moodi ma isegi m6istan neid.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2022 01:23:25 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et 30-40 aasta pärast vaadatakse sellele tegevusele hoopis teise pilguga.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2022 02:09:55 vasta tsitaadiga

https://oalexanderdk.substack.com/p/gas-storage-scenario-update-311022
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2022 16:08:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:
German gas usage for week 43 continues to be well below the 2018-2021 average. Higher than average temperatures continue to help, but actual savings are still significant.

Households: -54.26% 2018-2021 Average
Industry: -24.76% 2018-2021 Average

Household usage was a whopping 41.75% below the previous lowest use week 43 in the 2018-2021 period.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2022 16:39:39 vasta tsitaadiga

See siis mu enda gaasitarbimine m3

okt.18 225
okt.19 237
okt.20 199
okt.21 240
okt.22 113

Temp sai keeratud 23-24 pealt 21-22 peale ja elutoas on abiks ÖSP (~100kWh ehk 30m3 gaasi kui COP võtta 3)

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2022 16:57:19 vasta tsitaadiga

https://www.theguardian.com/world/2022/nov/03/no-more-drinking-water-little-food-our-island-is-a-field-of-bones

Üks saar mis sümboliseerib tervet planeeti Maa.

Tõenäosus, et see saatus kandub üle tervele planeedile Maa on aina suurem.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2022 17:09:42 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1608776590/uniperi-kahjum-joudis-40-miljardi-euroni
Rohepööre saksa moodi..
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 03.11.2022 17:18:12 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
https://www.err.ee/1608776590/uniperi-kahjum-joudis-40-miljardi-euroni
Rohepööre saksa moodi..


Vabalt. Odava (vene) gaasi-ajastu sai läbi, vähemalt esialgu, kuni järgmise korrani.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2022 18:14:28 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
rmc kirjutas:
ref, "Fermi tüüpide propa" on see erapoolik materjal, mida äriplaani edendamiseks väljutatakse... ühekülgne propaganda, lihtne ju?

Teadusliku valiidsuse osas alustaks vb. sellest, et ainus, mida tüübid sõjalisest ohust rääkides kellavad on, et kui turvalised tänapäeva jaamad on, suisa reisilennukile peavad vastu kui täislastis sisse lendab. No täielik BS ju.

Sealt edasi küsin kohe, et, kas keskkonnaaktivistidest on neil suuremat keskkonnaalast kompetentsi? Korduvalt küsinud kui on viidatud sellele, et keskkonnaaktivistid paljuski muu valdkonna tegeleased, kes vabast ajast keskkonnaküsimustega tegelevad. Pole vastust siiani saanud.

Ma ei mäleta, kas sina või keegi teine on juba siin teemas mulle sama püstitusega küsimuse esitanud ja lõpuks läks solvumiseks kui biased käsitlusele viitasin ning tagamaad uurisin.

Seega iga äriplaan on propa... selge.

Mis puutub kvalifikatsiooni - keskkonnakaitset on Eesti ülikoolides õpetatud pea 30 aastat, meil on väga kõrgelt haritud ja kvalifitseeritud keskkonnaspetsialiste ning teadlasi kes huvitaval kombel ei ole end sidunud ei roheliste liikumise ega muude aktivistide gruppidega. Huvitav küll miks? Äkki seetõttu, et need aktivistid ei lähtu teadusest?

Jätkuvalt - selgita, oma sõnadega, kuidas toimib üks tuumareaktor. Ma siiralt kahtlen, et sa ise hoomad kuidas füüsikalised ja keemilised protsessid toimivad, isegi abstraktsel tasemel...

Või teeme teistpidi - mida toodab tuumareaktor? Kuidas reguleeritakse reaktori võimsust? Kuidas lülitatakse reaktor sisse, kuidas välja? Miks vajab reaktor jahutust peale väljalülitamist? Mis teeb plutooniumi ohtlikuks? Mis on transuraanelemendid?


1) Äriplaani edendamiseks tehakse propat, edastades ühepoolset informatsiooni, kallutamaks avalikku arvamust. Seejuures üritatakse jätta muljet, justkui oleks tegu objektiivsete asjaoludega, mitte subjektiivse vaatega, ehk ka kogu materjal subjektiivse eelseadistuse abil saadud.

2) Küsimus on endiselt selles - kas pead tööstust keskkonnaalaselt pädevamaks? Keskkonnaspetsialistide osas... suurem osa on neist seotud äriga, mille teelt tuleb kõrvaldada "keskkonnatakistus". Nõudlus lihtsalt on selline. Rohelises liikumises ja ka teistes liikumistes on päris palju keskkonnaspetsialiste. Lisaks teevad paljud spetsialistid liikumistega koostööd. Hea näitena tööstuse propast ja valedest, vs. keskkonnaalaselt adekvaatsest käsitlusest on see: https://www.err.ee/1608774532/uv-faktor-teadlased-vaidlesid-eesti-metsa-olukorra-ule

Puidutööstusega on meil aastakümneid keskkonnateadlased (NB! Maaülikoolis on valdavalt puidutööstuse teadalased ja tööstuskeskne käsitlus) olnud täiesti vastupidisel seisukohal. Eitad seda?

3) Jätkuvalt küsin, kas sina olid see, kellega me sarnast diskussiooni siin juba pidanud olema ning ütle, miks samaga alustama peaksime?
& valdkonnaspetsiifiline teave detailsemalt, a'la täpsemad tööpõhimõtted, on ju tegelikult olulised alles siis kui need kuidagi oluliseks saavad, ehk vaidlus nende üle või otseselt nendega seotud asjade üle käib...

ref kirjutas:
Mõne aasta eest sai vana klassivennaga vesteldud - tema läks keskkonnatehnikat õppima ja ühel hetkel vedas eest ka plastjäätmete taaskasutust ehituses, peaasjalikult plastist lauad-prussid (paar ettevõtet on seda Eestis proovinud, paar mitte nii kaunilt uppi kah läinud, seega pole oluline mis ettevõttega oli tegu...). Jättis kogu oma töö ühel hetkel ja vahetas karjääri kuna lihtsalt ei suutnud enam igapäevaselt seletada, et plastjäätmete taaskasutus on võimalik, ei, mingeid märkimisväärseid keskkonnakahjusid ei teki, ei mingeid kahjulikke aromaatseid ühended ei leki... Aga mingid tulihingelised hariduseta aktivistid käisid protestimas, protsessimas ja joonistasid poliitikutele.

Lõpptulemusena on meil jätkuvalt ajuvaba olukord kus plasti taaskasutus on ulme kallis kuna pea igas sammus (kuniks valmistoode tehasest poodi liigub) on vaja maksta jäätmete käitlemise, ajutise ladustamise ja/või saastamise eest... Need tasud baseeruvad puhtalt väärarusaamal, et plasti ei ole mitte mingit pidi võimalik ümber töödelda ega taaskasutada (isegi prügi sorteerimise juhised koolides väidavad seda ikka veel). Ja valdav osa jäätmeid, mida saaks taaskasutada, lähevad prügimäele... Et kus kohas siin see säästev ja keskkonnasõbralik areng on mida peaks nagu propageerima?


Arusaamatu, millised "tulihingelised hariduseta aktivistid" "protestimas, protsessimas ja poliitikutele joonistamas" käisid ning, mis oli peamisteks probleemideks? St. praegu tundub ikka üpris emotsionaalne tõmblemisjutt olevat, mitte mingi adekvaatne sisuavaldus.
Pole ühtki keskkonnaaktivisti kohanud, kes ei teaks, et plaste saab ja peabki ümber töötlema...

HDvurle kirjutas:
Järjekordsed terroristidest "aktivistid".
https://www.delfi.ee/artikkel/120087388/kliimaaktivistide-protestiaktsioon-potsdamis-paadis-kartulipudruplekiga-monet-maali-kaitsval-klaasil

Pigem ikka järjekordne hüsteeria mittemillegi üle.

serviis kirjutas:
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120088180/leht-tuuleenergia-lobi-kaib-aga-ei-raagita-et-amortiseerunud-generaatorite-umbrus-muutub-elamiskolbmatuks
Kahjuks maksumüüri taga ... aga tuntakse muret amortiseerunud tuulikute lagastusulatuse suuruse üle.

Arusaamatu - kas neid lubatakse püstitada siis selliselt, et vana risu võib igavesti püsti jätta? Tänasel päeval peaks vanu tuulikuid isegi taaskasutatama. Kõlab nagu BS propa.

HDvurle kirjutas:
Labad ka? Maha matmine ei ole ümbertöötlus.

Arusaamatu, miks inimesed reaalse huvi asemel emotsionaalselt ja üleolevalt mingit jaburseisukohta omavad, mille ümberlükkamine oleks aktiivselt huvi tundmise taga.

Winterwind kirjutas:
https://www.err.ee/1608776590/uniperi-kahjum-joudis-40-miljardi-euroni
Rohepööre saksa moodi..

See fossiilse gaasi "rohelisus" on täiesti jabur silmamoondus & see Uniperi kahjum on ikka puhtalt sibullaiskuse süü...

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.11.2022 18:19:19 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1608776281/thunberg-kritiseeris-kapitalismi-ja-praegust-maailmakorda okse.gif

tsitaat:
Põhja-Korea ekskursioon, paar nädalat Kuubas mitte turistina, vaid tavalise elanikuna ning väikeettevõtjana nt Venemaa keskmise suurusega linnas ja ilmselt ta enam sellist jama suust välja ei ajaks.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kliimamuutuste, rohepöörde ja energiapoliitika teema (Küsitlus: Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 218, 219, 220  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.