Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 527, 528, 529 ... 546, 547, 548  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 373 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 155 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 32 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 568

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jh_
HV vaatleja

liitunud: 04.09.2021




sõnum 03.10.2022 14:57:27 vasta tsitaadiga

See pole päris sama asi.
Ega ma MS oska välja vabandada, aga Win+space peaks teistmoodi töötama. Kas paremini, pole kindel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2022 15:02:25 vasta tsitaadiga

Proovisin just, ALT-SHIFT vahetab, winkey-space ei tee midagi. Kas räägid ikka PC-st, desktop mode-st ja füüsilisest klaviatuurist?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jh_
HV vaatleja

liitunud: 04.09.2021




sõnum 03.10.2022 15:18:54 vasta tsitaadiga

Jah. Mul on kõik hot keyd välja lülitatud (kogemata vajutused tekitasid segadust), aga Win+space töötab. Win10 desktop. Näitab ka oma aknakest primary display peal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 03.10.2022 16:25:01 vasta tsitaadiga

Proovisin W11 peal, klahvikombinatsiooni vaikeseade on "not assigned", siis vahetab win+space.
Aga isegi kui seadistada Alt+Shift peale, siis jääb mul paralleelselt ka win+space tööle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.10.2022 22:04:17 vasta tsitaadiga

pole ainult win10-spetsiifiline, aga - näiteks outlook.com postkastis uue kirja aknasse linki/lingi teksti kopides on see tolle lingi/lehe teksti suuruse/vorminguga. Näiteks Arial ja 14 suuruses, aga postkasti enda default on Calibri ja 12. Kas on võimalik seadistus, et teistmoodi link/lingi tekst muudetakse automaatselt postkasti "vaikimisi olekuks"?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.10.2022 22:14:47 vasta tsitaadiga

Keegi DV formaadi on korralikult jooksma saanud Win all? Mingi pluginaga sain win enda mediaplayerid mängima, aga need ei oska faili sisse pandud supakatega midagi peale hakata. VLCl on jälle värvid paigast. Mingi player oskas DVd ja supakaid, aga see ei osanud jälle Atmos heli, igavene krdi ikaldus.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 15.10.2022 11:53:01 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
pole ainult win10-spetsiifiline, aga - näiteks outlook.com postkastis uue kirja aknasse linki/lingi teksti kopides on see tolle lingi/lehe teksti suuruse/vorminguga. Näiteks Arial ja 14 suuruses, aga postkasti enda default on Calibri ja 12. Kas on võimalik seadistus, et teistmoodi link/lingi tekst muudetakse automaatselt postkasti "vaikimisi olekuks"?

Proovi pastemiseks Ctrl + V asemel Ctrl + Shift + V kasutada. Nii kopeeritakse tekst "plain text" formaadis, ilma fonditüüpi jms kaasa võtmata. Päris kõigis rakendustes ei pruugi toimida, aga vähemalt brauserites võiks.

Kui see ei funka, Googelda "copy as plain text" ja leiad ka muid lahendusi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 27.10.2022 17:14:12 vasta tsitaadiga

Mul hetkel Win21H1, viimased päevad pakub Win update 22H2... on kellelgi juba see? Ma teen arvutile ööseks hibranate-i ja kui nii win on 2-3+ päeva töötanud muutub aeglaseks ja vajab restarti. Samas vanem Win 10 oli, siis töötas kuu aega järjest ladnalt ja restartisin ainult kui igakuine win update seda tahtis. Ei tea kas uusim Win 10 ei lähe hapuks nagu win 11 pidavat kaua kiirelt töötama?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002




sõnum 27.10.2022 17:51:59 vasta tsitaadiga

22H2 installitud ja ei ole täheldanud, et midagi oleks halvemaks läinud. Samas ei ole minu kasutuse juures ka midagi otseselt paremaks läinud. Kokkuvõttes töötab üldjoontes väga hästi, nagu ennegi.
Windowsi puhas install tehtud veidi üle 2 aasta tagasi ja arvuti igapäevases aktiivses kasutuses. Hapuksminemisest pole veel juttugi.

Talveund ei kasuta, selle koha pealt ei oska midagi kommenteerida.

_________________
www.meybo.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 28.10.2022 11:12:36 vasta tsitaadiga

Mul ka nüüd 22H2
Installis kiiremini kui igakuist update-i + kõik gadgetid ja tweakid jäid paika. Varem kui uuendasin, siis pool tundi vähemalt installis ja gadgetid tuli uuesti installida, winaero tweaker sättida jne.
Algul mõtlesin, et midagi läks pekki installiga kuna nii kiirelt käis see. Vaatasin nüüd win explorer help ja about - näitab win ver 22H2 ja olekski nagu kõik tehtud.
Mingeid uuendusi pole veel avastand. Just updated icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 31.10.2022 20:09:06 vasta tsitaadiga

Päris hea - koolivaheajaks anti korraldus arvutid välja lülitada.
Eelmine nädal tuli 22H2 uuendus.
Täna hommikul lülitasid kõik pealinna koolid arvutid sisse.

10gbit/s võrk koomas nagu naksti icon_biggrin.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 01.11.2022 10:56:56 vasta tsitaadiga

Mul on domeenis masinatel policyga windows feature update versioon fikseeritud. Hetkel 21H2 peale. (Windows Components\Windows Update\Windows Update for Business\Select the target Feature Update version)
Automaatselt versiooniuuendused peale ei roni. Mu enda arvutis see policy on blokeeritud, nii et näen millal tuleb midagi ja saan eelnevalt testida. Kui probleeme ei esine, fikseerin policy uuele versioonile.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 06.11.2022 21:18:01 vasta tsitaadiga

22H2 on nüüd pea 10 päeva toimetanud öise talve-une-ga... ikka läks hapuks, kõik on palju aeglasem, vajab restarti, et taastuda thumbs_down.gif icon_neutral.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2022 23:52:09 vasta tsitaadiga

Mul on Windows 10 probleemideta kuu aega välja vedanud. Veaks arvatavasti ka kauem, kui vahepeal uuenduste tõttu restarte ei tuleks teha. 22H2 tundub sama olevat. Nädalajagu juba tiksunud probleemideta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.11.2022 09:27:28 vasta tsitaadiga

jaanjaapan, mul küll veel too vanem versioon, kuid sama seis. Samas ma restarte ei tee ja järgmine kord kaant avades on jälle ok.
Kui too jõuetu olek on, siis läpakas tõmbab ka ventika käima, mida juhtub üldiselt midagi mängides.

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi ja privas 3D Touch V3.2 15€ + varu nõelad 1€ tk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 07.11.2022 11:08:14 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Mul on Windows 10 probleemideta kuu aega välja vedanud. Veaks arvatavasti ka kauem, kui vahepeal uuenduste tõttu restarte ei tuleks teha. 22H2 tundub sama olevat. Nädalajagu juba tiksunud probleemideta.


Mul oli täpselt sama lugu, kui olin Lenovo Thinkpad T430-ne peal üle aasta tagasi - masin ei läinud kunagi hapuks thumbs_up.gif
Hetkel on mul Lenovo X1Y2 (yoga gen2) paberil ca 1/4 CPU+RAM (i5-3220M vs i7-7600u) kiirem kui T430 + lausa ~4-5x kiirem Nvme SSD thumbs_up.gif võrreldes T430-le pandud SATA SSD (originaal HDD võib olla oli oma 20-30x icon_smile.gif aeglasem) thumbs_down.gif

Alguses on X1Y2 kiirem, kuid peale paari päeva + öist hibranate-i oleks T430 juba järjest kiirem... icon_confused.gif

Isegi Win 11 ei toeta ametlikult i7-7600u-d. Nüüd ka see prose suts aeglaseks jäänud, hoolimata, et i7... i5-3220m-il oli Tj. Max: 105°C, uuel on ainult 100°C, thumbs_down.gif kuid oma õhukese disaini tõttu läheb läppar kiirelt 85°C juurde, ning alles paar sec-i hiljem jõuab pisikesele fan-le kohale, et vaja max pöörded peale tirida ning siis ventikas sahistab nagu jaksab. icon_smile.gif
Jant võib olla ka see, et tegu on 2x core + 2 thread CPU-ga @3.9 GHz. Tõenäoliselt näiteks 4x core + 4 thread @2GHz annaks välja sarnase kiiruse, aga 4+4 @2GHz oleks temp spikide poolest sujuvam kui 2+2 @4GHz-i!

NB! Kui näiteks TPFan Control proge taskbar icon-le parem hiire klõps teha, siis X1Y2 ilmuva menüü pilt on udune, samas kui T430 on igal rezol lihtsalt selgema pildiga + moludesse annab edasi ka paremat pilti vana T430!

Seega otsustasin oma seisvad 2070 + 1660S GPU-d kõigepealt puhaks lüüa ning siis mõnes teises teemas need kuidagi mõneks korralikuks Thinkpad Tiny-ks ümber konvertida icon_razz.gif - enam ei jaksa seda läägist X1Y2-te taluda kopp.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.11.2022 17:59:20 vasta tsitaadiga

Üks siukse moboga https://www.asus.com/in/supportonly/m2n68/helpdesk_manual/ igivana HP multimedia kast on, millel ei suuda USB booti välja võluda.
Kas on võimalik, et reaalselt ei saagi seda toimima ja pean DVD seadet kasutama? Win10 uusim image muidugi on selleks liiga suur icon_lol.gif

EDIT: Nevermind, kõik F-keyd olin läbi litsunud, ent Esc-i litsudes sain Boot menüü ette sunnitud ja Non-UEFI Win10 USB install jookseb.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005




sõnum 18.11.2022 11:16:36 vasta tsitaadiga

Kas seda "lock screen" kuvamise aega ka võimalik reguleerida on?
WIN10 / WIN11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2022 11:42:41 vasta tsitaadiga

Sa mõtled seda, et kui kaua Lock Screeni näidatakse, kuni ekraan ära kustub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005




sõnum 18.11.2022 12:04:49 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Sa mõtled seda, et kui kaua Lock Screeni näidatakse, kuni ekraan ära kustub?

Just!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2022 12:18:29 vasta tsitaadiga

Vana hea Screensaver seadistus siis. Mul Enterprise'is keelatud, aga tavakasutajal peaks olemas olema.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 18.11.2022 12:26:01 vasta tsitaadiga

tiirP kirjutas:
Betamax kirjutas:
Sa mõtled seda, et kui kaua Lock Screeni näidatakse, kuni ekraan ära kustub?

Just!

Vaikimisi on see 1 minut.
Android seadmetel ka tundub, et isegi vähem.
Ei jõua parooli trükkima hakatagi kui ekraan pime ja otsi seda power nuppu küljepealt taga okse.gif
Kortermajade trepikodades andurid enamasti nii, et trepist liikudes poole pealt põmm pime.
Mingi EU säästuhullus?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005




sõnum 18.11.2022 12:43:28 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Vana hea Screensaver seadistus siis. Mul Enterprise'is keelatud, aga tavakasutajal peaks olemas olema.
Spoiler Spoiler Spoiler

Mul ekraanisäärtja kasutusel ongi ning aktiivsuse tõttu säästja lõpetamine viib logimisaknani, mis kustub liiga kiiresti.
Parim veel võiks olla peale "lock screen" lõppemist ekraaanisäästjale lülitumine thumbs_up.gif


viimati muutis tiirP 18.11.2022 13:02:06, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2022 13:00:42 vasta tsitaadiga

powercfg.exe /setacvalueindex SCHEME_CURRENT SUB_VIDEO VIDEOCONLOCK 60
Kas sellega saab äkki pikendada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005




sõnum 18.11.2022 16:29:11 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
powercfg.exe /setacvalueindex SCHEME_CURRENT SUB_VIDEO VIDEOCONLOCK 60
Kas sellega saab äkki pikendada?

Tundub et see 60 sekundit oleks raiutud justkui masinasse. Uute väärtustega asendamine praktikas edu ei too.

see siis nagu aru saan https://learn.microsoft.com/en-US/troubleshoot/windows-client/shell-experience/monitor-powers-off-when-pc-locked


viimati muutis tiirP 18.11.2022 16:33:22, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 527, 528, 529 ... 546, 547, 548  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.