Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tasuline Adblocker? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas Adblocker peaks olema tasulne?
Jah, saidi looja on õigustatud tasu saama ning maksaksin seda hea meelega.
10%
 10%  [ 4 ]
Ei soovi midagi maksta ja kõik peaks jätkuvalt tasuta kättesaadav olema.
89%
 89%  [ 35 ]
hääli kokku : 39

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 30.09.2022 15:00:27 Tasuline Adblocker? vasta tsitaadiga

Google plaanib uuest aastast oma brauserilt Adblocki eemaldada: https://www.youtube.com/watch?v=18VM1xZQdXc
Ilmselgelt tähendab see olulist kasvu Adsense'ist saabuvale sissetulekule thumbs_up.gif Looking forward to it icon_wink.gif

Paljud panevad muidugi pahaks, et tüütud reklaamid segavad sisu vaatamist ning mina arvan samuti, et tegelikult on Adblockeril oma vajalik roll olemas. Aga! See peaks ikkagi olema otseselt seotud Adsense süsteemiga ning toimima sääraselt, et kasutaja, kes sooovib reklaamivabalt sisuga tutvuda, saab seda teha lihtsalt väikest tasu makstes. Näiteks 10-30 senti saidi külastamise eest, 24h jooksul. Mis iganes. Google võtaks sealt oma siilu ning ülejäänu potsataks resvase ülekandena saidi looja kontole. Selleks pole ju reklaami tellijat vahele üldse vaja.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 30.09.2022 15:26:05 vasta tsitaadiga

Google brauser ei ole ainuke, ise seda nuhkvara ei kasuta.
Muidu küsitluses võiks olla ka variant, kus saidi looja küsib otse tasu oma sisu eest - kes arvab sisu vajavat maksab, kes ei maksa ei näe icon_smile.gif

Sundida tarbijat tarbima sisu ainult koos reklaamiga on sisulooja õigus, ent teisalt lugupidamatu tarbija jaoks. Kergesti võib olla valdkondi, kus muud valikut ei olegi, kas tarbida reklaamiga reostatud sisu või jätta üldse tarbimata.
Kas Delfi kunagi online sisule tasu kehtestades ei laveerinud argumendiga, kuidas siis ei pea lugejale "niipalju" reklaami näitama, tänaseks lugejad maksavad ja saavad ka reklaami, kui mitte otse, siis läbi sisuturunduse ikka icon_smile.gif
Umbes kui minna sümfooniaorkestri etteastet vaatama, pead seal taluma vahepalaks kohustuslikke pesupulbri- ja snäkireklaame. Või miks mitte kunstimuuseum, kus taiesed on osaliselt kaetud reklaamidega, vaatad Mona Lisa-t ja samas sunnitud märkama teost ääristavaid vilkuvaid brändireklaame icon_smile.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 30.09.2022 15:55:58 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Google brauser ei ole ainuke, ise seda nuhkvara ei kasuta.
Muidu küsitluses võiks olla ka variant, kus saidi looja küsib otse tasu oma sisu eest - kes arvab sisu vajavat maksab, kes ei maksa ei näe icon_smile.gif

Sundida tarbijat tarbima sisu ainult koos reklaamiga on sisulooja õigus, ent teisalt lugupidamatu tarbija jaoks. Kergesti võib olla valdkondi, kus muud valikut ei olegi, kas tarbida reklaamiga reostatud sisu või jätta üldse tarbimata.
Kas Delfi kunagi online sisule tasu kehtestades ei laveerinud argumendiga, kuidas siis ei pea lugejale "niipalju" reklaami näitama, tänaseks lugejad maksavad ja saavad ka reklaami, kui mitte otse, siis läbi sisuturunduse ikka icon_smile.gif
Umbes kui minna sümfooniaorkestri etteastet vaatama, pead seal taluma vahepalaks kohustuslikke pesupulbri- ja snäkireklaame. Või miks mitte kunstimuuseum, kus taiesed on osaliselt kaetud reklaamidega, vaatad Mona Lisa-t ja samas sunnitud märkama teost ääristavaid vilkuvaid brändireklaame icon_smile.gif


Chrome ei ole muidugi ainus brauser, kuid et seda kasutab umbes 2/3 kasutajatest, siis selle sammu taga on kindel Adsense'i tulude tõus kõigile, kes Googlet monetiseerimiseks kasutavad.

Noh, aga minu pakutud mõte tasulisest Adblockerist annakski ju kasutajale võimaluse ennast reklaamidest ametlikult vabaks osta.Adblocker oleks seotud Google'i süsteemiga ja annaks sinna infot milliseid Adsens'iga kaetud saite külastati ja kui palju kasutaja maksma peaks. See olekski ju sisuloojale tasu maksmine - lihtsalt Google'i vahendusel.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bunny
HV kasutaja
Bunny

liitunud: 02.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2022 15:58:20 vasta tsitaadiga

https://www.ghacks.net/2022/09/29/google-delays-the-death-of-manifest-v2-extensions-to-2024/

Ja juba testitakse uBO Minus (MV3) ja AdGuard MV3, et pole vaja seda Manifest V3 karta)))
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2022 16:08:02 vasta tsitaadiga

Kõlab nagu lugu kuidas vanasti maksid netflixi eest $5 kuus ja said kõiki filme ja saateid vaadata. 5 aasta pärast on toimunud selline killustumine et igal sarjal on oma isiklik "netflix" mis maksab 5$ kuus. Et kõiki sarju näha pead maksama 30 x $5 kuus.
Nüüd väljapakutud lahendusega hakkab samamoodi olema. on sadu reklaamipakkujaid kes igaüks tahab 5$ saada.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 30.09.2022 16:26:17 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Kõlab nagu lugu kuidas vanasti maksid netflixi eest $5 kuus ja said kõiki filme ja saateid vaadata. 5 aasta pärast on toimunud selline killustumine et igal sarjal on oma isiklik "netflix" mis maksab 5$ kuus. Et kõiki sarju näha pead maksama 30 x $5 kuus.
Nüüd väljapakutud lahendusega hakkab samamoodi olema. on sadu reklaamipakkujaid kes igaüks tahab 5$ saada.


Ei peaks olema mingit kuutasu, vaid tasu arvestuks välja vastavalt saitide külastamisele. Kokkuvõttes ehk lähekski $5 kuus maksma. Saidi looja saaks oma raha kätte ja külataja pääseks reklaamidest. Kes ikkagi tahab tasuta sisu saada, selle eest maksaks reklaamitellija.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.10.2022 10:04:29 vasta tsitaadiga

Võib juhtuda nii, et hunnik kontingenti siis kolib tagasi Firefoxi peale või kuskile mujale. Mozilla filosoofia on viimasel ajal kõigele sellisele EI öelda.

Küll endil on kõikide suuremte väljannete paketid ostetud, siis ublockita on Postimees, Delfi ja teised paksult reklaami endiselt täis. Nii pole ka päris ilus? No enda otsus, aga vanast rõhuti et kui ostad paketi siis saad ad-free kogemuse. Nii nagu YT Premium (veel).
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2022 11:04:46 vasta tsitaadiga

mina liigutasin kogu pere Firefoxi peale üle, kõigil toimib hästi. Loodan ja eeldan, et see hakkab üha populaarsemaks muutuma.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 05.10.2022 11:07:08 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Võib juhtuda nii, et hunnik kontingenti siis kolib tagasi Firefoxi peale või kuskile mujale. Mozilla filosoofia on viimasel ajal kõigele sellisele EI öelda.

Küll endil on kõikide suuremte väljannete paketid ostetud, siis ublockita on Postimees, Delfi ja teised paksult reklaami endiselt täis. Nii pole ka päris ilus? No enda otsus, aga vanast rõhuti et kui ostad paketi siis saad ad-free kogemuse. Nii nagu YT Premium (veel).
ma olen juba õige mitu aastat hoidunud neist reklaamipeldikutest ja ei tunne neist ka puudust, tõeliselt vajaliku leiab mujaltki
inimesed võiks rohkem jalgadega hääletada, kui need hullud tänu oma reklaamimaaniale lugejatest ilma jäävad, siis ehk hakkavad lõpuks järele mõtlema...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oompa
HV kasutaja
Oompa

liitunud: 18.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2022 12:31:09 vasta tsitaadiga

Vastupidi, siis vaja rohkem reklaami näidata et raha kokku saada
_________________
icon_smile.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 06.10.2022 12:42:11 vasta tsitaadiga

Oompa kirjutas:
Vastupidi, siis vaja rohkem reklaami näidata et raha kokku saada
ja kui raha kka kokku ei saa, siis pankrot, mis kulub neile ära

https://novaator.err.ee/1608740185/vene-kuberpatt-rebis-loori-reklaamimaailma-ohulossidelt
lisainfot reklaamide "tõhususest"
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 06.10.2022 22:20:21 vasta tsitaadiga

Delfi taolistel saitidel on rohkesti rahastamisvõimalusi. Aga kuidas pisikene tegija oma sissetuleku saab, kui kõik lihtsalt Firefoxi peale kolivad? Õnneks olen tähele pannnud, et kui arvutisse on seda lihtne installida, siis mobiilis ei saa suurem osa hakkama. Enamus reklaamituludest tuleb mobiilikasutajatelt. Peaks vist arvutiversioonid sedapalju ebamugavaks tegema, et inimesed heaga mobiili võtaksid icon_lol.gif
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2022 20:13:21 vasta tsitaadiga

Koliksin kohe Firefoxi peale. Kuutasu oleksin Adblocki eest ehk nõus maksma (oleneb tasu suurusest), aga mingit tasu saidi pealt kindlasti mitte, sest külastan sadu erinevaid saite kuus. Ma pole miljonär.

Mobiilis kasutan juba aastaid Operat koos Adblockiga. Ei mingeid probleeme reklaamidega, neid lihtsalt ei näe.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.10.2022 20:23:57 vasta tsitaadiga

Lehekülgede külastamise eest raha küsimine kindla ajaperioodi jooksul kõlab sama jaburalt kui 90ndate copyright industry idee raha küsida mingi jabura skeemi alusel icon_lol.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 09.10.2022 20:51:51 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Lehekülgede külastamise eest raha küsimine kindla ajaperioodi jooksul kõlab sama jaburalt kui 90ndate copyright industry idee raha küsida mingi jabura skeemi alusel icon_lol.gif


Ilmselt võiks süsteem muidugi olla sarnane Youtube Premiumile, kus taskukohase kuutasu eest kõigil videotel reklaamid eemalduvad ning pärast siis jagatakse sissetulek vastavalt sellel, kui palju kellegi kanal premiumlaste poolt vaadatud sai. Sellise süsteemi ebaõiglus on aga minu meelest selles, et nii maksab keegi, kes vaatab nädalas paari videot ära teise vaataja arve, kes üldse muud ei teegi, kui istub ainult videote taga. Õiglane oleks ikkagi, kui igaüks ise oma arved maksaks.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2022 21:07:32 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
CnZ kirjutas:
Lehekülgede külastamise eest raha küsimine kindla ajaperioodi jooksul kõlab sama jaburalt kui 90ndate copyright industry idee raha küsida mingi jabura skeemi alusel icon_lol.gif


Ilmselt võiks süsteem muidugi olla sarnane Youtube Premiumile, kus taskukohase kuutasu eest kõigil videotel reklaamid eemalduvad ning pärast siis jagatakse sissetulek vastavalt sellel, kui palju kellegi kanal premiumlaste poolt vaadatud sai. Sellise süsteemi ebaõiglus on aga minu meelest selles, et nii maksab keegi, kes vaatab nädalas paari videot ära teise vaataja arve, kes üldse muud ei teegi, kui istub ainult videote taga. Õiglane oleks ikkagi, kui igaüks ise oma arved maksaks.


Ka YT Premium ei ole ka enam nö. “Ad-free” kuna tänaseks on vist kōik Youtuberid hakanud reklaamima mingeid VPNe ja Curiosity Streami ning Nebulat videote esimeses pooles-keskel, jube tüütu, pidevalt peab edasi kerima.

Ma maksan selle eest, et reklaamideta sisu vaadata, kuid pean ikka reklaame kannatama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 09.10.2022 21:48:14 vasta tsitaadiga

Inspiro kirjutas:
perenoel kirjutas:
CnZ kirjutas:
Lehekülgede külastamise eest raha küsimine kindla ajaperioodi jooksul kõlab sama jaburalt kui 90ndate copyright industry idee raha küsida mingi jabura skeemi alusel icon_lol.gif


Ilmselt võiks süsteem muidugi olla sarnane Youtube Premiumile, kus taskukohase kuutasu eest kõigil videotel reklaamid eemalduvad ning pärast siis jagatakse sissetulek vastavalt sellel, kui palju kellegi kanal premiumlaste poolt vaadatud sai. Sellise süsteemi ebaõiglus on aga minu meelest selles, et nii maksab keegi, kes vaatab nädalas paari videot ära teise vaataja arve, kes üldse muud ei teegi, kui istub ainult videote taga. Õiglane oleks ikkagi, kui igaüks ise oma arved maksaks.


Ka YT Premium ei ole ka enam nö. “Ad-free” kuna tänaseks on vist kōik Youtuberid hakanud reklaamima mingeid VPNe ja Curiosity Streami ning Nebulat videote esimeses pooles-keskel, jube tüütu, pidevalt peab edasi kerima.

Ma maksan selle eest, et reklaamideta sisu vaadata, kuid pean ikka reklaame kannatama.


VPN-i pakkuda on suhteliselt mõttetu tõeepoolest, sest kel vähegi selle vastu huvi, on endale juba ammugi sobiva leidnud. Aga noh, inimene viskab igaks juhuks vanni õnge sisse - kes teab, äkki näkkab LOL Paljud näevad siiski veidi enam vaeva ning otsivad välja toote, mis võiks konktŕeetsele vaatajaskonnale huvi pakkuda (kuigi jah, enamasti otsib see toode välja neid) ning siis on see endorsement tegelikult kvaliteetne osa pakutavast programmist ning vaatajale igati kasulik.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2022 23:12:42 vasta tsitaadiga

Mina isiklikult ei soovi mitte mingeid reklaame näha ei Youtube'is ega kusagil mujal. Kui ma tahan mingit toodet soetada, siis olen suuteline selle kohta ise guugeldama ja otsima. Ma eriti üldse Youtube videosid ei vaata, aga kui satun mõne peale, kus hakatakse reklaamijoru ajama, siis panen selle otsekohe kinni. Ma ei talu reklaami, isegi mitte väikeses koguses. Selle tõttu ei vaata ma ka telekat ja kõik mu veebilehitsejad nii arvutis kui telefonis on karmilt adblockitud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 10.10.2022 08:48:50 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:
Mina isiklikult ei soovi mitte mingeid reklaame näha ei Youtube'is ega kusagil mujal. Kui ma tahan mingit toodet soetada, siis olen suuteline selle kohta ise guugeldama ja otsima. Ma eriti üldse Youtube videosid ei vaata, aga kui satun mõne peale, kus hakatakse reklaamijoru ajama, siis panen selle otsekohe kinni. Ma ei talu reklaami, isegi mitte väikeses koguses. Selle tõttu ei vaata ma ka telekat ja kõik mu veebilehitsejad nii arvutis kui telefonis on karmilt adblockitud.

Kusjuures see googeldamine, toote kohta info ja eriti võrdlusinfo leidmine on ajas muutunud aina keerulisemaks, kus on massiliselt soovitusi ja võrdlusi, mis on kokku klopsitud mehhaaniliselt pelgalt eri toodete andmelehtede ja hinna põhjal, võrdluse-testi kirjutaja ei ole ühtegi toodet näinud ega isegi käes hoidnud, rääkimata päriselt testimisest.
Ühtepidi on mõistetav, kus erinevate toodete kokku ajamine ja nende reaalne võrdlemine eriti võimalikult erapooletu metoodikaga on aja- ja rahakulukas, samas kui vajalikud klikid saab kokku ka osavalt tootja andmeid kokku kuhjates, nende pealt tootesoovitusi teha ja edetabeleid treida.

Ei imestaks kui aina enam selliseid ülevaateid, "teste", edetabeleid vorbib valmis mõni nutikas robot, sest mõnedel juhtudel on lausa näha kuidas on kokku klopsitud bränd&müügiedu (kui on tuntud bränd ja müüb hästi, ei saa ka uue toote/mudeli puhul palju mööda panna), samuti on korjatud üles infot teistelt blogjate ja sisuloojatelt, tihti ka ekslikku ja ebapädevat infot, mis sellle info päritolu reedab (on eeldatud kui pop blogija, siis järelikult hinnatud ja tõene).

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 08:55:22 vasta tsitaadiga

Juhin tähelepanu sellele, et "googeldamine" on ühe firma ühe toote kasutamine. Variante on ka teisi, isiklikult pole mitu kuud "googeldanud", kuna Google pakutud otsingutulemused olid pehmelt üteldes pask, esimene leht oli reklaamijurtsu täis, edasi ei läinud palju paremaks. DDG on märksa parem, kuigi igalpool on omad nüansid, head ja vead.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 12:54:52 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Juhin tähelepanu sellele, et "googeldamine" on ühe firma ühe toote kasutamine. Variante on ka teisi, isiklikult pole mitu kuud "googeldanud", kuna Google pakutud otsingutulemused olid pehmelt üteldes piix, esimene leht oli reklaamijurtsu täis, edasi ei läinud palju paremaks. DDG on märksa parem, kuigi igalpool on omad nüansid, head ja vead.

Kuidas kellelegi. Mulle DDG ei sobi, Google annab paremaid tulemusi. Reklaamile vaatamata. Aga muidugi hea, kui on alternatiivid olemas.

Prillpapa kirjutas:

Kusjuures see googeldamine, toote kohta info ja eriti võrdlusinfo leidmine on ajas muutunud aina keerulisemaks, kus on massiliselt soovitusi ja võrdlusi, mis on kokku klopsitud mehhaaniliselt pelgalt eri toodete andmelehtede ja hinna põhjal, võrdluse-testi kirjutaja ei ole ühtegi toodet näinud ega isegi käes hoidnud, rääkimata päriselt testimisest.
Ühtepidi on mõistetav, kus erinevate toodete kokku ajamine ja nende reaalne võrdlemine eriti võimalikult erapooletu metoodikaga on aja- ja rahakulukas, samas kui vajalikud klikid saab kokku ka osavalt tootja andmeid kokku kuhjates, nende pealt tootesoovitusi teha ja edetabeleid treida.

Ei imestaks kui aina enam selliseid ülevaateid, "teste", edetabeleid vorbib valmis mõni nutikas robot, sest mõnedel juhtudel on lausa näha kuidas on kokku klopsitud bränd&müügiedu (kui on tuntud bränd ja müüb hästi, ei saa ka uue toote/mudeli puhul palju mööda panna), samuti on korjatud üles infot teistelt blogjate ja sisuloojatelt, tihti ka ekslikku ja ebapädevat infot, mis sellle info päritolu reedab (on eeldatud kui pop blogija, siis järelikult hinnatud ja tõene).

Nii see on, kuid esimese asjana ma teen alati kindlaks, kas arvustaja on toodet reaalselt käes hoidnud või ongi tegu lihtsalt kuskilt kopitud vahuga. Youtube videote puhul kerin kohe video kõigepealt poole peale ja vaatan, kas on tuuberil toode käes või lehvitab niisama. Lugerite puhul on abiks MobileReadi foorumi kasutajad, kes postitavad foorumisse oma arvustusi ja pilte peale toote ostmist. Ja muidugi juba tuntud-kuuldud-nähtud hea mainega arvustajad, kes reeglina ei pritsi lihtsalt sooja õhku.

Edetabeleid jm võrdlusi vaatan harva, sest toodete specce oskan ka ise võrrelda. Otsin ikka reaalse kasutuskogemusega põhjalikke ülevaateid. Seni neid veel õnneks leidub.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 13:09:17 vasta tsitaadiga

Tasuline adblocker oleks kommerts. Üsna suure tõenäosusega lõppeks asi sellega, et reklaamimüüjad lähevad nende ukse taha kraapima, et ehk ikka mingi papi eest mõne reklaami laseks läbi... ja lõpuks maksad ja vaatad ikka reklaame icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 13:14:26 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Tasuline adblocker oleks kommerts. Üsna suure tõenäosusega lõppeks asi sellega, et reklaamimüüjad lähevad nende ukse taha kraapima, et ehk ikka mingi papi eest mõne reklaami laseks läbi... ja lõpuks maksad ja vaatad ikka reklaame icon_biggrin.gif

Ilmselt küll. Ja siis tekivad erinevad tasustatud tier'id, ehk väiksema papi eest näed nii- ja niipalju reklaame, suurema eest vähem ja kui köhid õige suure hunniku, siis ei näe ühtegi...

Loodetavasti on ka tulevikus siiski võimalik reklaamivabalt veebi lehitseda, olgu siis mõne muu brauseriga või suudavad Adblockide loojad midagi välja mõelda. Muidu oleks ikka jama majas.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 13:50:28 vasta tsitaadiga

Tegelikult muidugi reklaamidest päris lahti ei saa. Eks lehed ja reklaamimüüjad üritavad samuti võimalusi leida, kuidas reklaamiblokkijast jõu või kavalusega mööda hillida.
Aga teoorias võiks toimida hoopis üks teine ketserlik mõte. Reklaamid kulutavad arvuti ressurssi(sh. elektrit) ja inimeste aega. Kui tahame kangesti rohelised olla, võiks reklaamile mingi korraliku maksu peale lajatada. Siis oleks neid reklaame palju vähem ja need oleks palju hoolikamalt suunatud ehk poleks nii häiriv ja võib-olla leiaks vahel ka miskit, mis tõesti huvi pakub. Praegu on selle <piix> kasutegur nagunii nullilähedane, isegi kui ei bloki, on suuremal osal ilmselt nö. bänneripimedus juba tekkinud.
Tean, tean, sellise asja tehniline toestus oleks üsna keeruline kuna internet ju riigipiire ei tunne.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 10.10.2022 14:01:16 vasta tsitaadiga

kuidas võtta on see keerulisus
reklaamid enamasti on valmistatud siiski reklaamifirmade poolt, kes siis tulebki ekstramaksu alla võtta
ja kui mõni eraisikuna suuri summasid teenib reklaamide tegemisega, siis ka ekstramaks kaela
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 14:11:54 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
kuidas võtta on see keerulisus
reklaamid enamasti on valmistatud siiski reklaamifirmade poolt, kes siis tulebki ekstramaksu alla võtta
ja kui mõni eraisikuna suuri summasid teenib reklaamide tegemisega, siis ka ekstramaks kaela


Keeruline selles mõttes, et kuidas sa sunnid näiteks hindut või argentiinlast Eesti riigile(või ka EU-le) maksu maksma. Peaks üsna rahvusvaheline teema olema, et kuskilt JOKK skeemi ei leitaks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.10.2022 14:35:26 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:

Ilmselt küll. Ja siis tekivad erinevad tasustatud tier'id, ehk väiksema papi eest näed nii- ja niipalju reklaame, suurema eest vähem ja kui köhid õige suure hunniku, siis ei näe ühtegi...


Ma isegi mõtlesin, et võiks nii olla. Praegu on Adsense'il näiteks võimalik saidi kaupa panna kehtima "Auto Ads" säting. Kui säting on välja lülitatud, omab saidi looja täielikku kontrolli, kuhu vahele ta mõne pisikese bännerikese sedasi sokutab, et see väga häirima ei hakka. Kui Auto Ads sisse lülitada, siis piisab, kui lehel on üksainus pisim Adsense'i bänner, kui Google ujutab lehe täielikult reklaamiga üle. Ta näitab juba enne lehe avamist midagi ja liikumatu jalus on reklaam ja praktiliselt iga paari lõigu järel on bänner. Töötab rahalises mõttes muide hästi. Novat, väiksema summa maksja võikski lahti saada Auto Adsist.


napoleon kirjutas:
Tegelikult muidugi reklaamidest päris lahti ei saa. Eks lehed ja reklaamimüüjad üritavad samuti võimalusi leida, kuidas reklaamiblokkijast jõu või kavalusega mööda hillida.
Aga teoorias võiks toimida hoopis üks teine ketserlik mõte. Reklaamid kulutavad arvuti ressurssi(sh. elektrit) ja inimeste aega. Kui tahame kangesti rohelised olla, võiks reklaamile mingi korraliku maksu peale lajatada. Siis oleks neid reklaame palju vähem ja need oleks palju hoolikamalt suunatud ehk poleks nii häiriv ja võib-olla leiaks vahel ka miskit, mis tõesti huvi pakub. Praegu on selle <piix> kasutegur nagunii nullilähedane, isegi kui ei bloki, on suuremal osal ilmselt nö. bänneripimedus juba tekkinud.
Tean, tean, sellise asja tehniline toestus oleks üsna keeruline kuna internet ju riigipiire ei tunne.


Sa unustad ära, et reklaamidest korjatav raha on ikkagi see mootor, mis paneb sisutootjad kvaliteetset sisu tegema. Hetkeseisuga on põhimõtteliselt kolm rahastusvõimalust: 1. korjata kasutajalt tasu 2. reklaam 3. rahastamine riigieelarvest/maksudest Mitte mingisugust neljandat (ime) moodust, kuidas sadu töötunde oma projektidesse investeeriv inimene elatuse saaks lihtsalt ei ole. Võibolla tulevikus on asi kuidagi AI põhine, kus tehisintellekt hindab saidi väärtust ja suunab sinna kasutaja ning kuu lõpus krediteerib ja debiteerib kõiki vastavalt mingile algoritmile, kuid praegu on ikkagi reklaam ainus, kuidas tasuta sisu tarbida ja seejuures mitte lasta kedagi teist (riigil) koorida.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 14:39:12 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:

Sa unustad ära, et reklaamidest korjatav raha on ikkagi see mootor, mis paneb sisutootjad kvaliteetset sisu tegema. Hetkeseisuga on põhimõtteliselt kolm rahastusvõimalust: 1. korjata kasutajalt tasu 2. reklaam 3. rahastamine riigieelarvest/maksudest Mitte mingisugust neljandat (ime) moodust, kuidas sadu töötunde oma projektidesse investeeriv inimene elatuse saaks lihtsalt ei ole. Võibolla tulevikus on asi kuidagi AI põhine, kus tehisintellekt hindab saidi väärtust ja suunab sinna kasutaja ning kuu lõpus krediteerib ja debiteerib kõiki vastavalt mingile algoritmile, kuid praegu on ikkagi reklaam ainus, kuidas tasuta sisu tarbida ja seejuures mitte lasta kedagi teist (riigil) koorida.
Seda kiputakse jah ära unustama, et kusagilt peab raha tulema, delfid, postimehed ja juutuubid ei püsi õhust ja armastusest, kusagil on palju rauda, huugavaid serveriruume ning erinevaid inimesi, kes tahavad oma töö eest teenitud tasu saada.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 10.10.2022 14:41:32 vasta tsitaadiga

ma küll kuidagi moodi ei suuda reklaame kvaliteetsisuks pidada, pigem rämpssisuks
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 14:57:54 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:

Sa unustad ära, et reklaamidest korjatav raha on ikkagi see mootor, mis paneb sisutootjad kvaliteetset sisu tegema. Hetkeseisuga on põhimõtteliselt kolm rahastusvõimalust: 1. korjata kasutajalt tasu 2. reklaam 3. rahastamine riigieelarvest/maksudest Mitte mingisugust neljandat (ime) moodust, kuidas sadu töötunde oma projektidesse investeeriv inimene elatuse saaks lihtsalt ei ole. Võibolla tulevikus on asi kuidagi AI põhine, kus tehisintellekt hindab saidi väärtust ja suunab sinna kasutaja ning kuu lõpus krediteerib ja debiteerib kõiki vastavalt mingile algoritmile, kuid praegu on ikkagi reklaam ainus, kuidas tasuta sisu tarbida ja seejuures mitte lasta kedagi teist (riigil) koorida.


Ega ma eile sündinud pole. Loomulikult tuleb raha kas reklaamist või küsitakse kasutajatelt, seina seest tuleb see ainult mõne poliitiku arvates. Kolmas variant, et põletatakse hoolega investorite raha, aga ega see heleda leegiga põletamine kaua kesta ei saa.
Samas mõtle nüüd kui su lehel oleks ainult paar tagasihoidlikumat reklaami ja nende eest saad sama palju kui oksendamiseni reklaamidega üle pasandatud lehe korral.
Suht win-win olukord oleks. Reklaami tellija mõtleb väga hoolega kuhu, kui palju ja mis sihtgrupile reklaami suunata ehk kasutaja ei saa a'la titemähkmete, kassitoidu ja jooga trennide reklaami kui on ette arvata, et ta neid isegi tasuta ei sooviks ja lehe omanik saab presenteerida ikka enamvähem viisakat lehte
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.10.2022 15:58:50 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

Samas mõtle nüüd kui su lehel oleks ainult paar tagasihoidlikumat reklaami ja nende eest saad sama palju kui oksendamiseni reklaamidega üle pasandatud lehe korral.
Suht win-win olukord oleks. Reklaami tellija mõtleb väga hoolega kuhu, kui palju ja mis sihtgrupile reklaami suunata ehk kasutaja ei saa a'la titemähkmete, kassitoidu ja jooga trennide reklaami kui on ette arvata, et ta neid isegi tasuta ei sooviks ja lehe omanik saab presenteerida ikka enamvähem viisakat lehte


Reklaamiettevõtted teevad nagunii kõik võimaliku, et ainult sihtgrupini jõuda. Probleem on siin selles, et kasutajale jällegi ei meeldi, kui Google täpselt teab, mis värvi aluspesu ta kanda armastab. Reklaami maksustamine ei muudaks siin põhimõtteliselt mitte midagi, kui et ehk tekitaks olukorra, kus reklaam saaks eksisteerida vaid jõukamale tarbijale suunatud lehtedel ja omakorda suretaks välja vähemrahakatele suunatud sisu pakkumise.

Tõepoolest annaks ehk mingit efekti võitlus reklaamisüsteemi häkkijatega, sest nende puhul on sisuliselt tegu valeraha käibelelaskjatega.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 16:38:27 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:

Reklaamiettevõtted teevad nagunii kõik võimaliku, et ainult sihtgrupini jõuda. Probleem on siin selles, et kasutajale jällegi ei meeldi, kui Google täpselt teab, mis värvi aluspesu ta kanda armastab. Reklaami maksustamine ei muudaks siin põhimõtteliselt mitte midagi, kui et ehk tekitaks olukorra, kus reklaam saaks eksisteerida vaid jõukamale tarbijale suunatud lehtedel ja omakorda suretaks välja vähemrahakatele suunatud sisu pakkumise.

Tõepoolest annaks ehk mingit efekti võitlus reklaamisüsteemi häkkijatega, sest nende puhul on sisuliselt tegu valeraha käibelelaskjatega.

Mind ei häiri, kui Google teab mu aluspesu värvi, mind lihtsalt häirivad reklaamid kui sellised üldse, vahet pole, kas ma oleksin neist huvitatud või mitte. Reklaam on minu jaoks visual noise, mis segab keskendumist sisule. Seega teen ma kõik võimaliku, et ma reklaami ei näeks. Reklaami sisu ei puutu üldse asjasse.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.10.2022 18:31:27 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:

Mind ei häiri, kui Google teab mu aluspesu värvi, mind lihtsalt häirivad reklaamid kui sellised üldse, vahet pole, kas ma oleksin neist huvitatud või mitte. Reklaam on minu jaoks visual noise, mis segab keskendumist sisule. Seega teen ma kõik võimaliku, et ma reklaami ei näeks. Reklaami sisu ei puutu üldse asjasse.


Täiesti arusaadav. Just sellise probleemi lahendamiseks ma ju selle teema algatasingi - mitte kõik ei soovi reklaami vaadata on ilmselt nõus soovitud sisu eest otse tasuma.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 18:45:22 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:


Täiesti arusaadav. Just sellise probleemi lahendamiseks ma ju selle teema algatasingi - mitte kõik ei soovi reklaami vaadata on ilmselt nõus soovitud sisu eest otse tasuma.

Võimalik, oleneb tasust, aga kindlasti mitte x senti saidi pealt. Ma ei tea, vbl sina käidki kuus ainult 10-20 saidil. Mina käin rohkem kui sajal tavaliselt, ja kuus üle 10 euro ma mingit tasu kindlasti nõus maksma ei ole kõigi pealt kokku.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.10.2022 19:18:35 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:

Võimalik, oleneb tasust, aga kindlasti mitte x senti saidi pealt. Ma ei tea, vbl sina käidki kuus ainult 10-20 saidil. Mina käin rohkem kui sajal tavaliselt, ja kuus üle 10 euro ma mingit tasu kindlasti nõus maksma ei ole kõigi pealt kokku.


Vaatasin just, kui ma võtan tänase seisuga kõik ühe näidiseks võetud saidi külastajad ühes kuus ja jagan nende vahel Adsense'ist tulnud sisssetuleku, teeb see kõigest 0,014 eurot külastaja kohta. Kuna umbes pooltel kasutajatest on võimatu reklaame näha, oleks see summa muidugi poole suurem juhul kui nad näeksid. Seega, mina küsiksin igalt adblockeriga külastajalt 3 senti külastuse kohta, millele lisanduks Google vahendustasu. Ei tohiks ju olla liiga palju. Muidugi, mõni New Yorgi jurist, kelle nõuandelehel oleva reklaami klikk maksab viiskümmend dollarit, küsiks ilmselt oluliselt rohkem, kuid kui summa on enne saidile sisenemist teada, saab ju vahetult otsustada, kas see on seda väärt või mitte.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 19:30:01 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Kuna umbes pooltel kasutajatest on võimatu reklaame näha, oleks see summa muidugi poole suurem juhul kui nad näeksid.

Aga kuidas see kindlaks on tehtud, et nad ei näe? Kuidas sa näiteks suudad tuvastada, et mina reklaame ei näe, mul (nagu ilmselt ka enamusel inimestel) on lihtsalt reklaami näitamise aknad blokeeritud/peidetud, reklaamid laetakse ju endiselt alla?
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.10.2022 19:44:03 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
perenoel kirjutas:
Kuna umbes pooltel kasutajatest on võimatu reklaame näha, oleks see summa muidugi poole suurem juhul kui nad näeksid.

Aga kuidas see kindlaks on tehtud, et nad ei näe? Kuidas sa näiteks suudad tuvastada, et mina reklaame ei näe, mul (nagu ilmselt ka enamusel inimestel) on lihtsalt reklaami näitamise aknad blokeeritud/peidetud, reklaamid laetakse ju endiselt alla?
 


Kui lehele spetsiaalne skript lisada, siis see tuvastab Adblockeri küll. Edasi saab siis erinevalt käituda: teha märkuse/näidata talle erinevat sisu või üldse mitte midagi või siis lihtsalt körva taha panna ja eimidagi teha. Mina aga toetun lihtsalt teadmisele, et orienteeruvalt 40-45% kasutab Adblockerit.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 19:50:44 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Kui lehele spetsiaalne skript lisada, siis see tuvastab Adblockeri küll.

Et siis reklaamiraha laekub selle järgi, kas Adblocker tuvastatakse või mitte? Et kui blokkija on küll sisse lülitatud, midagi reaalselt aga ei blokeerita, raha ikka ei saa?
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.10.2022 19:58:01 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
perenoel kirjutas:
Kui lehele spetsiaalne skript lisada, siis see tuvastab Adblockeri küll.

Et siis reklaamiraha laekub selle järgi, kas Adblocker tuvastatakse või mitte? Et kui blokkija on küll sisse lülitatud, midagi reaalselt aga ei blokeerita, raha ikka ei saa?
 


Tuvastajat Google ei kasuta, see võib olla saidi loojal eraldi pandud, et kallutada kasutajat Adblockerit välja lülitama. Aga raha tuleb valdavalt klikkidest - mida ei saa ju olla, kui reklaamid on peidus.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 20:02:56 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Aga raha tuleb valdavalt klikkidest - mida ei saa ju olla, kui reklaamid on peidus.

Aga siis pole ju vähimatki tähtsust, et mul blokeerija peal on, reklaamidele ma ju nagunii mitte kunagi ei kliki? Ja olen kindel, et mitte ükski Adblockeri kasutaja ei klikiks, isegi kui reklaamid nähtaval oleksid.
Seega, ma ei saa probleemist aru.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.10.2022 20:18:58 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
perenoel kirjutas:
Aga raha tuleb valdavalt klikkidest - mida ei saa ju olla, kui reklaamid on peidus.

Aga siis pole ju vähimatki tähtsust, et mul blokeerija peal on, reklaamidele ma ju nagunii mitte kunagi ei kliki? Ja olen kindel, et mitte ükski Adblockeri kasutaja ei klikiks, isegi kui reklaamid nähtaval oleksid.
Seega, ma ei saa probleemist aru.
 


Sa ei saa seda mitte kuidagi ette teada. Pigem vastupidi - sa kindlasti hakkad klikkima. Kui me räägime mitte Delfi sisusse absoluutselt mittepuutuvatest reklaamidest, mis pealegi vanema arvuti kinni võivad jooksutada, vaid Adsense'ist, siis siin on erinevus nagu suvalisel turuletilt üleskorjatud jopel ja just sinu mõõdu ja hetke maitse järgi õmmeldud rätsepaülikonnal. Reklaam on üks kahest: kas sinu personaalse ajalooga seotud või siis seotud antud saidi sisuga. Vabalt võib olla näiteks mingi konkureeriva saidi reklaamiga tegu, mida sa ise poleks osanud üles otsida, kuid nüüd tänu Adsense'ile juhatati sulle ta kätte. Ja kui sa juba sellest teemast huvitatud hetkel oled, miks sa ei kliki siis?

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 20:24:52 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:

Sa ei saa seda mitte kuidagi ette teada. Pigem vastupidi - sa kindlasti hakkad klikkima. Kui me räägime mitte Delfi sisusse absoluutselt mittepuutuvatest reklaamidest, mis pealegi vanema arvuti kinni võivad jooksutada, vaid Adsense'ist, siis siin on erinevus nagu suvalisel turuletilt üleskorjatud jopel ja just sinu mõõdu ja hetke maitse järgi õmmeldud rätsepaülikonnal. Reklaam on üks kahest: kas sinu personaalse ajalooga seotud või siis seotud antud saidi sisuga. Vabalt võib olla näiteks mingi konkureeriva saidi reklaamiga tegu, mida sa ise poleks osanud üles otsida, kuid nüüd tänu Adsense'ile juhatati sulle ta kätte. Ja kui sa juba sellest teemast huvitatud hetkel oled, miks sa ei kliki siis?

Põhimõtteliselt ei kliki. Äärmisel juhul märgin endale kuskile üles ja hiljem guugeldan. Reklaamidele ei kliki just nimelt sellepärast, et ma ei salli neid.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 20:25:54 vasta tsitaadiga

ma ka ei kliki enamasti. Aga pigem selleks, et kui klikid, siis läheb kohe "toimikusse" kirja, et klikkisid. Parem see asutuse leht manuaalselt avada.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 20:44:41 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Ja kui sa juba sellest teemast huvitatud hetkel oled, miks sa ei kliki siis?

Kui mingi asi seal vilgub ja virvendab, üritades mind võimalikult tigedaks teha ning segab lehel oleva info lugemist, siis põhimõtte pärast juba ei kliki.
On kusagil midagi asjalikku ja vajalikku, leian selle ka ilma mõttetu reklaamita üles.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.10.2022 21:16:55 vasta tsitaadiga

See on ainult teoreetililselt nii, et reklaamis pakutud väärtus kuidagi teisiti välja otsida on võimalik. Praktikas ei ole reklaamis sageli selleks piisavalt andmeid. Igal juhul landing page'i aadress tuleb välja alles klikki sooritades, enne näeb ainult gooogle linki, mis kliki registreerib ja saidi omanikule tema väljateenitud raha tooob.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 21:20:53 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
See on ainult teoreetililselt nii, et reklaamis pakutud väärtus kuidagi teisiti välja otsida on võimalik. Praktikas ei ole reklaamis sageli selleks piisavalt andmeid. Igal juhul landing page'i aadress tuleb välja alles klikki sooritades, enne näeb ainult gooogle linki, mis kliki registreerib ja saidi omanikule tema väljateenitud raha tooob.

Kui toodet on bänneril nimetatud, saab ka hiljem välja otsida. Kui bänneril toodet nimetatud ei ole, vaid on mingi õngitsev fraas, et meelitada sind klikkima, siis kindlasti ei kliki. Sõitku seenele. icon_razz.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 21:29:32 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Praktikas ei ole reklaamis sageli selleks piisavalt andmeid.

No nii igav mul nüüd ka ei ole, et ma peaksin säherdustel mõttetutel ja sisututel reklaamidel klikkima, seda enam, et neid on seal ju kümneid või lausa sadu.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 11.10.2022 00:01:00 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
perenoel kirjutas:
Praktikas ei ole reklaamis sageli selleks piisavalt andmeid.

No nii igav mul nüüd ka ei ole, et ma peaksin säherdustel mõttetutel ja sisututel reklaamidel klikkima, seda enam, et neid on seal ju kümneid või lausa sadu.
 


Oh ei ole nii palju midagi. Pealegi on Googlel väga sageli komme pommitada üheainsa reklaamiga, mis on siis lehel erinevates kohtades umbes viis-kuus korda esindatud. Sellisel juhul kasvab võimalus, et ühel nendest klikid oluliselt, võrreldes sellega, kui nad oleksid kõik erinevad.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 00:14:59 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:

Oh ei ole nii palju midagi. Pealegi on Googlel väga sageli komme pommitada üheainsa reklaamiga, mis on siis lehel erinevates kohtades umbes viis-kuus korda esindatud. Sellisel juhul kasvab võimalus, et ühel nendest klikid oluliselt, võrreldes sellega, kui nad oleksid kõik erinevad.

Vastupidi, see vähendab tõenäosust oluliselt, sest ma tunnen, et mulle avaldatakse survet ja seda tõenäolisemalt ma just nimelt ei kliki.

Ja 5-6 reklaami lehe kohta on mitu korda rohkem, kui ma oleksin nõus taluma. Äärmisel juhul võiksin leppida 1-2 tagasihoidliku reklaamiga, aga kui on rohkem, siis ilma adblockita läbi ei saa. Ega enamus rahvast, mina sealhulgas, ei hakanud adblocki kasutama 1-2 reklaami pärast. Ikka sellepärast, et meid hakati reklaamiga üle kallama ja neid igale vabale pinnale toppima. Mis liig, see liig. Nüüdseks on saavutatud ilmselt juba vastupidine efekt - pooled inimesed kasutavad adblocki, teine pool on reklaamide tulvast nii zombistunud, et ei märka neid enam. Ja nüüd Google arvab, et kui muudavad adblocki kasutamise võimatuks, siis kõik senised kasutajad hakkavad alandlikult reklaamidele klikkima? Väga naiivne arvamus. Enamik ilmselt kolib Firefoxi või mõne muu alternatiivi peale üle.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 10:35:23 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Sellisel juhul kasvab võimalus, et ühel nendest klikid oluliselt

Et pressime aga veel rohkem reklaami peale, äkki ma siis hakkan klikkima? Na ei hakka, päriselt ka ei hakka, see rong on ammu läinud. Poleks vaja olnud reklaami üle mõistuse vastikuks muuta, poleks ka blokeerijad tänaseks oluliselt levinud. Paraku mõningad tegelased oma ülisuures ahnuses unustasid vanasõna, et ära sae oksa, millel sa istud.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tasuline Adblocker? mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.