|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
19.08.2022 00:23:14
|
|
|
Vihm vast esimene vaenlane
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
19.08.2022 09:17:03
|
|
|
| rex kirjutas: |
Spoiler 
|
Kuidas "stakemisega" investeerimine-teenimine käib?, eetri puhul vist vaja minimaalselt 32ETH-i
Mis on oodatav investeeringu tootlus.
Keegi lihtsas maakeeles oskab lahti seletada.
_________________ --- |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
19.08.2022 10:33:09
|
|
|
elukaz, pole nii ammu sadanud, et ei meenundki see
Kas Ethermine.org black skin-i saab kuskilt valida (nagu rex-il taustaks)? Või peab siis juba kogu windows-i settingutest mustaks muutma?
Näiteks mmpos.eu lehel saab valida musta/valge vahel
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
19.08.2022 10:35:25
|
|
|
| jaanjaapan kirjutas: |
Kas Ethermine.org black skin-i saab kuskilt valida
|
lehe all vasakul on väike lüliti kuu ja päikese tingmärgiga
_________________ --- |
|
| tagasi üles |
|
 |
ipp
HV kasutaja
liitunud: 25.03.2005
|
19.08.2022 10:43:20
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
| rex kirjutas: |
Spoiler 
|
Kuidas "stakemisega" investeerimine-teenimine käib?, eetri puhul vist vaja minimaalselt 32ETH-i
Mis on oodatav investeeringu tootlus.
Keegi lihtsas maakeeles oskab lahti seletada. |
Umbkaudu nii:
0) Külmutad oma ETHi ära.
1a) Kui sul on 32 või rohkem ETH, siis saad ise endale ehitada mineri ja sõltumatult toota oma ETH-ile juurdekasvu 4,xyz% aastas . Seega täpselt 32 ethi puhul on sul aasta lõpuks 33 ja pisut enam ETH-i.
või
1b) Kui sul on vähem kui 32 ETHi, siis pead tegema seda sama hea- või pahatahtliku vahendaja abil. Ja ilmselt vahendaja soovib siis ka veidi teenida, mis tähendab, et aastane juurdekasv on ehk 3,xyz% aastas.
2) Kui külmutamise tähtaeg lõpeb, siis su algne investeering ja juurdekasv on jälle kättesaadavad.
1a) puhul sõltub kõik sinust endast ja külmutatud ETH sinu juurest ei lahku
1b) puhul pead kedagi teist usaldama
Nii 1a) kui ka 1b) puhul võid aga kaotada kuni 100% oma külmutatud ETH-ist, kui sinu või kellegi teise miner halvasti töötab.
Ok, see on väga lihtsustatud esitlus, mis toob riskid esile.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
19.08.2022 11:24:43
|
|
|
1c: keegi peab sind usaldama ja saadab kogu oma eetri sulle.
Kuidas see maining välja näeb, see on mingi pidev protsess või tuleb kukile plokiahelasse linnuke teha?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
19.08.2022 12:42:50
|
|
|
Prillpapa, ipp,
Ethermine.org mustal variandil on kontrastid valge teksti ja musta tausta vahel liiga suured. mmpos on meeldivam - samuti must põhi, kuid valged kirjad on hallikama tooniga kastide sees
mmpos näide:
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
filx
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2006
|
19.08.2022 15:46:35
|
|
|
MRTO, Homme saad kaevuri tööle lükata Kui ma börsil olin siis juhtisin boilerit nutipistiku + IFFT + oma script (mis käis nordpoolis hindasid küsima). Sama kannataks ka rakendada mineri puhul.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
19.08.2022 23:43:27
|
|
|
| Mul lihtsalt nutipistik. Äpis juba ajad on-off paigas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ifeeldeadp
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.09.2010
|
20.08.2022 17:44:29
|
|
|
Plaan tõsta masin talveks tuppa ja eemaldada kõik ventikad. Ilmselge, et vajab testimist, aga on keegi sarnast jura proovinud ? Passiivne radikas siiski
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
20.08.2022 21:38:03
|
|
|
| Oleneb, mis "masin" on. GPU-sid saad niiviisi koormata küll, et nad ka passiivsena liialt ei kuumeneks, aga tõenäoliselt tahad ikkagi rohkem välja võtta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
22.08.2022 19:17:17
|
|
|
Optimaalsest efektiivsusesettingust natuke madalmal tasemel saab pmst kõik kaardid täiesti vaikseks küll keerata, aga täiesti passiivne küll midagi ei toodaks, klokiks ennast nullilähedaseks.
Kui asi on põhimõttes, et ei taha ühtegi ventilaatorit tuppa ning raha pole ka küsimus, siis saad vesijahutuse keskküttesse integreerida küll, youtubes näiteid mitmeid
_________________ https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
29.08.2022 12:23:05
|
|
|
Oh õudu, just viskas lehte värskendades ETH-i kaevamise matuse-teate ette:
Spoiler 
Ma lähen Flux-i või Raven-i peale üle siis, või mida iganes kaevuri-piibel: hashrate.no soovitab 3070 kaardile...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
29.08.2022 13:47:03
|
|
|
Kõige murevabam on lihtsalt lasta Nicehashil automaatselt profiti järgi algo-switchida. Sööb küll natuke fee'dega kasu ära, aga see-eest kõige mugavam variant.
Mul kõik benchmarkid tehtud ja kohe kui mingi happening peaks juhtuma, vahetab ise ära.
_________________ https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent
viimati muutis Launger 29.08.2022 14:19:36, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
29.08.2022 14:11:53
|
|
|
Launger, kasulik teada
|
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004
|
29.08.2022 21:45:59
|
|
|
See profiti järgi algo sättimine eeldab, et kõik läheb kohe müüki.
Kes tahab sukasäärde koguda, see kaevab usu järgi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
30.08.2022 08:43:51
|
|
|
NiceHash pidavat BTC-s tasuma, no ja kui see Binance saata, siis seal saab seda tasuta konvertida eri coinideks (vastavalt usu järgi).
Praegu ka üle poole kühveldatud ETH-i konverdin. Viimasel ajal FLUX, NEAR, ETC, varem konvertisin ATOM, AVAX, BTC, RUNE ja WTC.
Ainult, et kaasfoorumlane hoiatas kunagi Nicehash-i suurtest koormistest. Isegi kuni 20% mäletan
Ise pole küll Nicehash-i kasutanud veel...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
30.08.2022 09:47:29
|
|
|
Nicehash on mugav kasutada. Ma soovitasin seda kõigile kes viimase aasta-kahe jooksul mängumasinaid kokku lasid panna. Kõik said oma videokaardi hinna MSRP peale või lähedale, mõni varem alustanu isegi plussi, tagasi teenitud.
NicehasOSiga saab dedicated kaevureid samamoodi nagu teiste kaevur-OSidega kasutada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
30.08.2022 10:06:21
|
|
|
Ohoh, isegi oma OS Nicehash-il! Tasuks siis mmpOS välja vahetada Olen kuulnud jah, et see Nicehash olevat üsna lihtne värk.
Täna vaatasin, et https://etherscan.io/ näitab, et ETH-i kühveldamisesse nii ca 8% lisa hashi juurde tulnud enne lõppu ning seega raskusaste ka samavõrra tõusnud (võrreldes 20 aug. seisuga) ning ETH vajub üha allapoole hashrate.no järgi kaevamise tasuvuselt.
Täna vaatasin, et eikuskilt ilmunud uus kõige tulusam coin, mida hetkel kühveldada: NEOX - https://www.hashrate.no/3070
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
30.08.2022 10:07:51
|
|
|
| anubis kirjutas: |
Nicehash on mugav kasutada. Ma soovitasin seda kõigile kes viimase aasta-kahe jooksul mängumasinaid kokku lasid panna. Kõik said oma videokaardi hinna MSRP peale või lähedale, mõni varem alustanu isegi plussi, tagasi teenitud.
NicehasOSiga saab dedicated kaevureid samamoodi nagu teiste kaevur-OSidega kasutada. |
Tegelt suvalise muu mineri setup on lihtsam. Nicehash lihtsalt koorib raha vahelt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
30.08.2022 10:13:18
|
|
|
| Ta hea lihtne one-click solution ja raha saab otse pangakontole. Mugav ja muretu, eriti kui LHVs ettevõtluskonto teha.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
30.08.2022 10:35:51
|
|
|
Sai samuti kaevurikarjääri Nicehash-iga alustatud ja mälu järgi oli algajale suurim pluss, et ei pidanud midagi teadma GPU sätetest - Nicehash-i soft pani ise paika ja vastavalt ise reguleeris kellasid, arvatavalt tempertatuuride ja errorite järgi.
Samas häiris, et windowsis tuli luua turvalisuse erand Nicehash-ile (teistel miner softidel vist sama) ja kuna mineri kood on kinnine, siis tegelikult lood oma süsteemi sellele koodile otsetee.
Kuigi paljudel mineri softidel on juba aasta(id) praktikat-tausta, siis mingil põhjusel Microsoft loeb neid endiselt kahtlasteks koodijuppideks, mis sügavale süsteemi end trügivad.
Võibolla jah, kui ainult mänguri ja meelelahutusarvuti, las minersoft möllab, aga kui on tööarvuti ja muud elu ka süsteemis, jääb kuidagi kripeldama see turvateema, kuidas olla kindel, et see koodijupp ja nende arendajatepundil ei ole lisaks muud äriplaani, mille aluseks on just ligipääs nende ahnete arvutisse, kes suvalise koodi täitsa teadlikult turvaerandiga süsteemi istutavad.
_________________ --- |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
30.08.2022 12:05:25
|
|
|
Võiks toimida kuidagi Sandboxed see Nicehash asi.
Ühtlasi võiks neil Nordpooli andmed sisse söödavad olla kui börsipakett
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
01.09.2022 13:43:45
|
|
|
Vaatan, et vist seoses ETH-i kühveldamise lõpuga (eeldatavalt 15 sep.) ilmub www.hashrate.no lehel enamus kaartide alla muudkui uusi kaevatavaid coine. Paljud küll Binance-s puuduvad, kuid need, mis on olemas märkisin lemmikute alla, et hindu jälgida (nagu näiteks: BEAM, FIRO, CTXC, ALPHA, CFX, FLUX ja RVN). - korralik nimekiri + veel need mida Binances pole: ERG, NEOX, GRIN jne.
Lisaks üks huvitav küsimus, et miks Nvidea A2000 kaarte Eestis pea üldse ei liigu, kui nad on ühed parimad kaevur-kaardid Sebs FinTech Channel videos: A2000 might be THE BEST GPU for mining after ETH 2.0, here's why! (Hashrate, overclocks, profit etc) - https://www.youtube.com/watch?v=ig95NbEXJ6w
https://www.hashrate.no/A2000 - ETH: 43.25 Mh/s @67W - efektiivsus: 0.579 $/kWh
https://www.hashrate.no/3070 - ETH: 62.34 Mh/s @115W - efektiivsus: 0.486 $/kWh
Ainuke A2000 HV-s: https://www.hinnavaatlus.ee/2406828/pny-nvidia-quadro-rtx-a2000-6gb-gddr6/
On üldse keegi A2000-ga kaevanud siinsetest foorumlastest
|
|
| tagasi üles |
|
 |
liiv
HV Guru

liitunud: 21.11.2009
|
11.09.2022 20:09:20
|
|
|
| jaanjaapan kirjutas: |
Lisaks üks huvitav küsimus, et miks Nvidea A2000 kaarte Eestis pea üldse ei liigu, kui nad on ühed parimad kaevur-kaardid Sebs FinTech Channel videos: |
Ei rõhu absoluutsele tõele aga tõenäoliselt liiga spetsiifilised. Gamerite GPU-dega saad hiljem mingeid mängurite raale kokku klopisida, sellega võid olla järelturul hädas nagu lits lapsega
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
12.09.2022 10:44:48
|
|
|
Kellelgi juba kaevurid ümber ka teise mündi kaevandamiseks seatud või kaevatakse veel veel eetrit viimase sekundini kuniks saab
Mida kohalikud kaevurid järgmiseks valivad?
Väljamaa uudistest osad farmid olla juba aegsasti end ümber seadistanud, ei saanudki aru kas loodavad muu mündi kiirele tõusule eetri kaevandmise lõppemisel, et siis on nagu natuke ette kaevatud ja võit suurem, või on farmide ümber seadistamine suurem ettevõtmine ja tasub aegsasti ära teha, et seisakuid võimalikult vähe oleks.
_________________ --- |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
12.09.2022 10:47:26
|
|
|
Äkki lükkub jälle aasta edasi
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
12.09.2022 10:49:43
|
|
|
Pigem nende teiste coinide hind hakkab ju kukkuma kui rohkem rahvast kaevama tuleb
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
12.09.2022 10:56:00
|
|
|
| Janis kirjutas: |
Pigem nende teiste coinide hind hakkab ju kukkuma kui rohkem rahvast kaevama tuleb  |
Samamoodi kui bitcoini ja eetriga, et mida rohkem kaevatakse seda rohkem kukub..
Ja kui eetri kaevamine lõpeb järelikult hüppeline jõhker tõus üles kui kaevurid tagant kaovad..
_________________ --- |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
12.09.2022 11:52:13
|
|
|
Ma seadistasin korra RIG-i Raven-t kaevama, et näha kas tuleb ikka välja see. Hakkas kaevama küll, esialgu herominers.com poolis proovisin. Hiljem mõtlen 2miners või Bitfly poolis edasi kühveldada. Septembris kõik need poolid ei pidavat tasusi koorima
Üllatus oli see, et hashrate.no OC-d osutusid paljuks core-le ja GPU-d hakkasid liiga kuuma tootma. Kuid õnneks seesamune Sebs Fintech channel on paljudele 30 seeria kaartidele kõikide levinumate müntide OC-d järele proovinud ning sama 1110MHz core clock-ga kaevas 3070 Raven-t usinalt, kuid 2070 ja 1660S nii tublid pole. ETH-i OC-dega Raven-i kaevamine:
Spoiler 
Kel AMD kaardid ja otsivad sobivaid OC-e eri müntidele, siis on abiks see kanal - https://www.youtube.com/user/MrRiri383/videos
Mõni farm lubas peale ETH-i ennast välja lülitada ja kaardid puhastada ning siis ümber sättida.
Ette kaevandada pole mõtet, tasub lasta ETH-i kuniks saab ja siis sealt ETH-st võib ju Binances igaks juhuks pisut RVN ja FLUX-i ette konvertida, mis tuleb kasulikum
Eile näiteks oli raskusaste ETH-il suts väiksem, kuid täna jälle hash-i rohkem taga ja tõuseb - https://etherscan.io/
3070 kaartidega on kõige efektiivsem ERG-i minida... Õpetus kuidas kaevad ERGO coin-i, aga makstakse BTC-s: Mine ERGO get PAID in BITCOIN - https://www.youtube.com/watch?v=7JQV1WQ5bmY
NB! Kui rohkem kaevureid mündile taha tuleb, siis raskusaste tõuseb ja saab vähem coin-i, aga hinda see ei tohiks otseselt mõjutada
viimati muutis jaanjaapan 12.09.2022 11:59:39, muudetud 2 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
12.09.2022 11:53:59
|
|
|
| Mismõttes ei mõjuta hinda? Kaevurid ju hakkavad rohkem müüma siis.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
12.09.2022 12:02:43
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Mismõttes ei mõjuta hinda? Kaevurid ju hakkavad rohkem müüma siis. |
Kaevurid võivad müüa jah rohkem või mõni koguda kui hind madal. Aga otseselt rohkem hashi hinda ei mõjuta. See, et kaevurid müüvad on juba kaudselt...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
12.09.2022 12:10:09
|
|
|
Ega kaevurid siis rohkem münte ei kaeva, see ongi ju krüpto võlu fiati ees, ei saa lambist rohkem raha trükkida.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
12.09.2022 12:12:56
|
|
|
Praegu hoopis bitcoin tõuseb ja teised kõik chillivad.
Eelmine nädal käis mingi flip ära ja nüüd pidevalt bullish järsku.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
12.09.2022 12:33:33
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Praegu hoopis bitcoin tõuseb ja teised kõik chillivad.
Eelmine nädal käis mingi flip ära ja nüüd pidevalt bullish järsku. |
Vaatan ka, september olevatki segaduste kuu, (arvestades juttu, et kõik aastad septembris olevat BTC just langenud) ning Crypto Steve paneb üldse segast oma kanalil rääkides, et hetkel viies kord BTC ajaloos kui kõige kasulikum osta ning see kas põhi oli ära polevatki tähtis, lihtsalt osta, räägib ta hetkel. Samas paar video tagasi näitasid ta graafikud, et uus põhi võib tulla ~8000€ (siis ikkagi on ju tähtis, kui võib veel ca 3x soodsamalt saada )
NB! Kuna see spekulantide teema jutt, siis ei hakka rohkem siin topicus heietama
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
13.09.2022 18:34:50
|
|
|
| jaanjaapan kirjutas: |
Ma seadistasin korra RIG-i Raven-t kaevama, et näha kas tuleb ikka välja see. Hakkas kaevama küll, esialgu herominers.com poolis proovisin. Hiljem mõtlen 2miners või Bitfly poolis edasi kühveldada. Septembris kõik need poolid ei pidavat tasusi koorima
Üllatus oli see, et hashrate.no OC-d osutusid paljuks core-le ja GPU-d hakkasid liiga kuuma tootma. Kuid õnneks seesamune Sebs Fintech channel on paljudele 30 seeria kaartidele kõikide levinumate müntide OC-d järele proovinud ning sama 1110MHz core clock-ga kaevas 3070 Raven-t usinalt, kuid 2070 ja 1660S nii tublid pole. ETH-i OC-dega Raven-i kaevamine:
Spoiler 
|
Palju seinast voolu tarbimise erinevus on? Ja Ergo puhul sama. 6x3070 rig veab veel ühe 1000-1200W toitekaga ära või vaja lisada?
Eks peab ka ümber häälestama hakkama paari päeva pärast (kui ei tule teadet, et ETH kaevandamist ootamatult pikendatud on). Küttehooaeg niikuinii käes.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
13.09.2022 21:18:28
|
|
|
https://www.theblock.co/post/168380/whats-left-for-ethereum-gpu-miners-after-the-merge
| tsitaat: |
Mining rewards for GPU miners could fall up to five times or maybe a little more, said a spokesperson from 2Miners — but likely not 20 times, as some might argue.
..
|
Et siis võrreldes ETH-iga, kukub 'profit' 5x või natuke rohkem, olenevalt elektrihinnast.
Lisaks ennustatakse müntidele lähiajal kukkumist tempos 5-10% nädalas, kuniks kuskil stabiliseerub.
Ka GPU turu üleujutamist kardetakse, kus GPU-de hindasid ei suudeta isegi ennustada, teisalt osade hinnagute järgi esmalt GPU-sid müüma ei tormata, vaid hoitakse vooluvõrgust väljas ja oodatakse olukorra selginemist.
ons nii hull olukord ootamas
_________________ --- |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
13.09.2022 21:43:26
|
|
|
Ma ei näe ühegi teise mündi kaevamisel mõtet tänaste hindadega kui just pole mingi max 10s kwh fiks lepingud lotoõnnega.
Suurema kwh hinna puhul mõttekam lihtsalt osta soovitud münti.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
13.09.2022 23:07:43
|
|
|
| Koostootmise korral võib ära tasuda. Kui sooja ka vaja.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
13.09.2022 23:49:27
|
|
|
| Elektri "kaevamine" on €10k investeeringuga palju kasumlikum juba tükk aega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
14.09.2022 00:02:24
|
|
|
Prillpapa, Ma usun küll, et asi on hall Alles aprillis kaevasin tulusalt p106-100 kaartidega ETH-i ~23Mh/s-i @90W - nüüd pole mõtet neid kaarte müükigi panna, vanaraud Hetkel on tulusad veel 2070 ja 1660S kaardid, aga peale mergi ainult kõige efektiivsemad 3070 kaardid @ERGO peal ja ühed efektiivsemad RVN-i peal. AMD 6700 XT kaevab Raven-i isegi omajagu paremini räägivad tuuberid. Edasi saab ainult parimate kaartidega või tuleb siis elekter kuskilt vahelt võtta Õnneks ka abiks see kui kelder kütab kuuma, mitte ei hallita, nagu varem. ASIC mineriga on ETC kallal lootust vb. Enamus ETH-i ASIC-sid kolivad ETC peale, seega selle mündi kallal GPU-ga üsna lootusetu pakun.
MRTO, Ega õnnegagi vist ei saa 10s KWh enam. Mul aasta lõpuni veel 7s, soodusajal 5.9s pakett, 2019 det. 3 a. leping (kauemaks enam teha ei saanud). Eesti Energia saatis algul kallimad hinnad, aga siis perekonna müügi-inimene helistas ja kauples alla pisut. Öeldi, et kuu varem oleks isegi odavamalt saanud.
rex, Pole seinast mõõtnud 3070-nete RIG-i muu kui ETH-i peal 11x3070 ~1400W. Proovisin kolme erineva kaardiga RIG-i korraks ainult kaevama saada. Ma vist 2070 ja 1660S kaardid panen puhkama ja ühe 3070-ne lisan peale mergi kõik kokku 12x3070 RIG-ks ja proovin hakkama saada 2xHX1200-ga, igaks juhuks on teise RIG-i HX1000 ka siis võtta. Usun, et HX1200W veab 6x3070 nii RVN, FLUX ja ERG-i otsas välja, 1000W-ne RVN-ga on suht MAX koormuse lähedal, siis toide pole nii efektiivne kui näiteks 2/3 peal, piinamine. Kes teab, vb mõni 1600W VIC jääks hätta 6x3070 @RVN, aga ERG võtvat sama vähe nagu ETH, seal 3070-netel eelis ka efektiivsuses, räägivad tuuberid
Praegu veel viimased kuldselt eeterlikud päevad. See eetri Lesli the Rhino võiks edasi lennata ja kõik minna vanaviisi edasi
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
14.09.2022 07:11:19
|
|
|
| anubis kirjutas: |
| Elektri "kaevamine" on €10k investeeringuga palju kasumlikum juba tükk aega. |
Kuu ajaga tasub ära?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dreamlover
HV Guru

liitunud: 21.02.2013
|
14.09.2022 07:45:39
|
|
|
jaanjaapan, ole eelmine aasta kaks 6x3070 lhr rigi RVN kallal askeldamas vic toitekad. 1100W kanti oli tarbimmine, ja vuhasid ilusti. HXga saab tarbimmise ka veits paremaks
_________________ ARVUTID
3G1,5/3G2,5/5G1,5/5G2,5 KAABEL
HDD kettad |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
14.09.2022 08:27:08
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| anubis kirjutas: |
| Elektri "kaevamine" on €10k investeeringuga palju kasumlikum juba tükk aega. |
Kuu ajaga tasub ära? |
Ei, selliste hindadega umbes 4 aastaga nulli. Aga lisaks on endal ka elektriarve null ja jääb selleks järgmiseks 20+ aastaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
14.09.2022 08:28:06
|
|
|
| anubis kirjutas: |
| Janis kirjutas: |
| anubis kirjutas: |
| Elektri "kaevamine" on €10k investeeringuga palju kasumlikum juba tükk aega. |
Kuu ajaga tasub ära? |
Ei, selliste hindadega umbes 4 aastaga nulli. Aga lisaks on endal ka elektriarve null ja jääb selleks järgmiseks 20+ aastaks. |
Mõttetu siis
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
14.09.2022 09:14:23
|
|
|
| Elektri kaevamine paneelidega? Selleks peab hea koht olema ja nulli saab ainult suvel ju arve + ca 4 kuud pimedust, kui paneelid üldse puhkavad...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
14.09.2022 09:40:26
|
|
|
Detsember ja jaanuar on väga vähese tootmisega kuid 10kw paneele mingi 50-100kwh ikka püüab mul kuupeale. November ja veebruar 150-400kwh ja ülejäänud kuud on üle 1MWh.
Kasumlikkus sõltub oma tarbimisest ja sellest, kui palju omatoodangu kasutamise/võrkumüümisega optimeerida suudad. Odaval ajal omatoodangu maksimaalne ärakasutamine ja kallil ajal maksimaalne müümine teeb tasuvusaja lühemaks.
Ja loomulikult on asukoht ja liitumine ka väga olulised komponendid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|