|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
15.08.2022 20:05:02
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Pauligi New York meeldib mulle millegipärast presskannus |
Kusjuures täitsa usun, et mingis kombinatsioonis (= vesi, tegemisviis) võib töötada ja kindlasti sõltub partii värskusest. Ilmselt on Pauligil siin tugev eelis (läbimüük võiks olla suhteliselt suur, st partiid ei jää pikalt seisma). Mulle tundub praegu, et kuni pool aastat on kommertsuba täitsa OK alternatiivi jaoks. Kuni 3 kuud, pole kohe üldse paha.
Aga muidu jah, aasta+ poes seisnud pakk, sealt polegi midagi tahta, lahti tehes lööb kurgilõhn vastu. Pigem see häving kipub olema seal nö. "viisaka" kohvi kandis. Ma tegelikult ei tahaks juuli keskel küll märtsi kuupäevaga asja osta- ja jutt ei käi supermarketist.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
16.08.2022 12:48:15
|
|
|
Kohv on nii palju kallimaks läinud see aasta, et ilmselt seisavad need pakid üha kauem poes. Allahindlusi ka nii väga ei raatsita teha.
Ajah, siin taheti teada et kes Eestis kohapeal röstib.
Minumeelest need tegelased siin olid vist pikka aega esimesed, parandatagu, kui eksin:
https://coffeepeople.ee/ettevottest/
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sander007
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
16.08.2022 13:18:37
|
|
|
Mis sellest kasu on, et kohapeal röstitakse? Kui seda tehakse Eestis, tähendab see seda, et hinnale keevitatakse kordi otsa või komakoht liigub paar kohta paremale. Lisaks selle made in Estonia osas ei tea kunagi kas on siin või tegelikult kuskil Poolas tehtud.
_________________ www.metailor.ee |
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
16.08.2022 13:39:18
|
|
|
| Sander007 kirjutas: |
| Mis sellest kasu on, et kohapeal röstitakse? Kui seda tehakse Eestis, tähendab see seda, et hinnale keevitatakse kordi otsa või komakoht liigub paar kohta paremale. Lisaks selle made in Estonia osas ei tea kunagi kas on siin või tegelikult kuskil Poolas tehtud. |
Tegemist on käsitööga. Kohvi omadused sõltuvad kõigepealt sellest, kust see pärit on. Edasine sõltub röstimisest, jahvatamisest, veest, temperatuurist jne.
Kui nad müüvad poola toodangut Eesti oma pähe, siis edu neile edaspidiseks.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Psych0
HV veteran

liitunud: 21.11.2004
|
16.08.2022 13:56:28
|
|
|
| https://thebrickcoffee.ee/ sellised tegelased röstivad ka Eestis ning hinna-kvaliteedi suhe on väga hea. Hetkel istub nende Brasiilia, San Martin, Cerrado espressomasinas ning väga rahul.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
16.08.2022 15:24:28
|
|
|
Hakkab jälle see Luunja kurgi teema peale.
Kui tüüpidel on röstikoda ja näib, et seal midagi tehakse, siis kuhu see toodang läheb, kui müüakse hoopis Poola kraami? Näitlejad ja nukud, jälle?
Ma arvan, su oma haistmis- ja maitsenäärmed peaks ütlema, kas kohv on värske või on poola laost pärit. Kui ei maitsenud, siis ei osta enam nagunii, olgu või Kuu peal tehtud. Ja kui rahakott peale ei hakka, siis ka ei osta (või vähemalt mitte nii sagedasti). Ma olin kunagi nende "kohviinimeste" püsiklient. Siis tekkis olulisemaid eesmärke, kuhu raha kulutada ning tuli lihtsalt hakata kohvinaudingu pealt kokku hoidma. Kas ka nemad on hakanud kokku hoidma ja müüvad nüüd Poola kaupa kohaliku käsitöö pähe, ei saa sellepärast värskelt kinnitada, aga vanasti oli nende toodang küll raha väärt
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
16.08.2022 15:57:41
|
|
|
Neid röstikodasid ikka on, väike googeldamine annab üsna mitu vastet.
Mis hinnaga röstikoda rohelise oa kätte saab, ei kujuta ette. Tavakodaniku jaoks on see kilohind vahemikus 11...25 €/kg. Ma võin näitena tuua India monsooned Malabari, mis Cremashopis on rohelisena 19.- ja röstituna 34.90
Või võtame sedapidi. Caprissimo Professional, mis on Brasiilia ja India blend. Hetke hind 23.90. Röstitakse Leedus, paki peal on ainult parem enne (hetkel see mis käes, 07/2023). Issand jumal ise teab, mis uba, või kaua seisnud. Ma segasin ise cremashopi brasiiliast ja indiast 50:50 (nende kilohind on seal rohelisena 20€), poolteist nädalat vana, cremat viskad lusikaga minema. Ei hakka väitma, et maitse 1:1, aga piisavalt sarnane. Ma olen üsna kindel, et Cremashopi roheline uba on kvaliteetsem. Igal juhul ei vasta Caprissimo jaoks veski seadistus ja crema kogus ligilähedaseltki sellele, mis enda tehtul, st pole võimalik, et tegu oleks kuu aega vana röstiga.
Ja nt lehtris tehes on täielik ulme, mismoodi värske kohvi "õitsemine" välja näeb. Pole isegi maitse- ega haistmismeelt tarvis, vaata lihtsalt ja imesta.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
16.08.2022 18:10:40
|
|
|
| Sander007 kirjutas: |
| Mis sellest kasu on, et kohapeal röstitakse? Kui seda tehakse Eestis, tähendab see seda, et hinnale keevitatakse kordi otsa või komakoht liigub paar kohta paremale. Lisaks selle made in Estonia osas ei tea kunagi kas on siin või tegelikult kuskil Poolas tehtud. |
Jah, ega ei pruugigi kasu olla.
Mul on siiani meeles halb kogemus kui Kehrwieder-ist ostsin varskelt rostitud Etioopia arabicat ja see oli minu jaoks uks halvima maitsega kohve
Suvaline plekkpurgi Illy Yirgacheffe uba, mis on pool aastat kuskil Euroopa laos seisnud, oli kovasti parem. Nii et jah..
See, et miski on kuskil "artisan roasted" / "locally roasted" on tore marketing, head kohvi ei garanteeri. Vahemalt minu jaoks mitte.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
16.08.2022 18:13:49
|
|
|
Mis teema selle Yirgacheffe'ga on. Igal pool müüakse seda. Minule see üldse ei maitsnud. Etioopias peaks ka muid kasvatuspiirkondi olema?
https://en.wikipedia.org/wiki/Coffee_production_in_Ethiopia
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
16.08.2022 20:26:18
|
|
|
No maitse vahe, eks
https://perfectdailygrind.com/2019/09/yirgacheffe-sidamo-more-a-guide-to-ethiopian-coffee/
Kui on hea, siis on hea. Sidamo on ka väga ok. V60 on hea, türgi on hea.
Muidu kohv saab ka liiga värske olla. Mida heledam röst ja tihkem uba, seda kauem tahab hingata. Mul on selline mulje jäänud, et kui käpp ei huvita, on pool aastat vana poekohv täitsa OK- peaasi, et kurgilõhn vastu ei tule. Ja need kunstkohvid on minu arust liiga heledaks jäetud tihti.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
17.08.2022 13:23:15
|
|
|
| Mulle Etioopia kohvid tavaliselt ei meeldi, aga nüüd ma lugesin seda linki ja tahaks Jimma't proovida
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
17.08.2022 18:28:15
|
|
|
Caprissimo- ranti täienduseks...
18 kuud on selle sarja säilivusaeg, võtsin ühe Espresso paki lahti ja seal oli röstimise aja kleps peal (! - uskumatu) - selle aasta juuni... juuli alguses ostsin, seisis külmkapis (toad lihtsalt jube kuumad, midagi pole teha).
Selline, okei, käib kah, iseenesest maitsel pole viga. Brasiilia / India (robusta). Ei ütleks, et seda cremat nüüd tapvalt oleks (vast 5..6 mm). Jämedust tahtis aga sama, mis see 8 kuud vana professional. Et noh, ei tea, ei saa aru.
Küll aga mida tähele pannud olen, et värske oa tablett tuleb filtrist puhtalt välja, marketi uba (= seisnud) kipub jääma filtri põhja servadesse kinni ning jäi ka see pro. Ja see kehtib vaid 58mm filtri kohta, Infuseril (54) pole mingit vahet, mida sinna sisse topid. Mõlemal masinal on eeltõmme, Infuseril küll oluliselt pikem, võib ka see lugeda taoliselt.
Omaette tsirkus on tableti ettevalmistamisega, 58mm jaoks on ainult WDT veel puudu (ühesõnaga, SD veski, tops, distribuutor, palm tamper, filter peal kaal alla, joppenpuhh), Infuseriga teed smart grinder pro'ga ja suvalt vajutad originaaltamperiga, voila, rökenröll. Vahe on tulemuses? ON. Aga no krt....
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
03.09.2022 11:11:03
|
|
|
Näib, et ma pean terve tänase päeva perkolaatoriga valmistatud kohvi jooma. Esimene tass joodud
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
05.09.2022 12:54:44
|
|
|
| Noo ja kommentaare?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
05.09.2022 22:33:29
|
|
|
Neli tassi suutsin seda juua. Viienda viis kelner poolepealt ära, ju siis nägi, et see mul väga ei edene. Kusjuures esimene tass oli päris huvitav. Kui üritus läbi sai, s6itsin kiiresti linna päris kohvi jooma
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
aivar1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.08.2007
|
17.09.2022 17:26:44
|
|
|
Kas Jura hooldustooted (filtrid ja puhastusgraanulid jne.) üldse soodushinnaga ka liiguvad või pole mõtet ootama jääda? Masin Jura S8.
_________________ Battlelog: Aivar1988 |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sander007
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
17.09.2022 17:46:06
|
|
|
| aivar1988 kirjutas: |
| Kas Jura hooldustooted (filtrid ja puhastusgraanulid jne.) üldse soodushinnaga ka liiguvad või pole mõtet ootama jääda? Masin Jura S8. |
Okidokis päris mitmed müüvad.
_________________ www.metailor.ee |
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
19.09.2022 08:43:39
|
|
|
| aivar1988 kirjutas: |
| Kas Jura hooldustooted (filtrid ja puhastusgraanulid jne.) üldse soodushinnaga ka liiguvad või pole mõtet ootama jääda? Masin Jura S8. |
Ühelt edasimüüjalt kuulsin, et Jura'l on väga karm hinnapoliitika. Igasugu mõistliku mahuga allahindlused peavad saama eraldi loa ning seetõttu neid eriti näha pole.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sergi
HV kasutaja
liitunud: 26.03.2004
|
23.09.2022 13:06:43
|
|
|
| aivar1988 kirjutas: |
| Kas Jura hooldustooted (filtrid ja puhastusgraanulid jne.) üldse soodushinnaga ka liiguvad või pole mõtet ootama jääda? Masin Jura S8. |
liiguvad ikka. aga mis on sinu jaoks soodushind?
HV-s on veefilter claris smart 15,90 kuni 19,99 €.
ostad rohkem saad soodsamalt.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aivar1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.08.2007
|
26.09.2022 09:19:00
|
|
|
| sergi kirjutas: |
| aivar1988 kirjutas: |
| Kas Jura hooldustooted (filtrid ja puhastusgraanulid jne.) üldse soodushinnaga ka liiguvad või pole mõtet ootama jääda? Masin Jura S8. |
liiguvad ikka. aga mis on sinu jaoks soodushind?
HV-s on veefilter claris smart 15,90 kuni 19,99 €.
ostad rohkem saad soodsamalt. |
No see ei ole ju soodukas. Soodukas oleks, kui saaks 40euri asemel näiteks 35euriga Euronicsi lehel millegi pärast sama kolmene karp üldse 42,99€.
Võtsin experdist kolmese karbi ära jah. Tuli välja, et mul oli peale teleka ostu isegi üsna hea boonusraha kliendikaardil.
Experdis oli augustis e-poes olnud ikkagi mingi kampaania aga vist ala ostes veefiltrid 3tk karp + katlakivi eemaldus tabletid (mis on üsna ebaloogiline kombo IMO), said masina puhastus tabletid tasuta kaasa. Võin vabalt eksida, aga midagi taolist oli ikkagi olnud.
_________________ Battlelog: Aivar1988 |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sergi
HV kasutaja
liitunud: 26.03.2004
|
26.09.2022 10:13:05
|
|
|
| aivar1988 kirjutas: |
No see ei ole ju soodukas. Soodukas oleks, kui saaks 40euri asemel näiteks 35euriga |
kõige odavama olen leidnud Photopointist 38€ kolm tükki.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
26.09.2022 10:36:47
|
|
|
| aivar1988 kirjutas: |
| sergi kirjutas: |
| aivar1988 kirjutas: |
| Kas Jura hooldustooted (filtrid ja puhastusgraanulid jne.) üldse soodushinnaga ka liiguvad või pole mõtet ootama jääda? Masin Jura S8. |
liiguvad ikka. aga mis on sinu jaoks soodushind?
HV-s on veefilter claris smart 15,90 kuni 19,99 €.
ostad rohkem saad soodsamalt. |
No see ei ole ju soodukas. Soodukas oleks, kui saaks 40euri asemel näiteks 35euriga Euronicsi lehel millegi pärast sama kolmene karp üldse 42,99€.
Võtsin experdist kolmese karbi ära jah. Tuli välja, et mul oli peale teleka ostu isegi üsna hea boonusraha kliendikaardil.
Experdis oli augustis e-poes olnud ikkagi mingi kampaania aga vist ala ostes veefiltrid 3tk karp + katlakivi eemaldus tabletid (mis on üsna ebaloogiline kombo IMO), said masina puhastus tabletid tasuta kaasa. Võin vabalt eksida, aga midagi taolist oli ikkagi olnud. |
Ei ole tegelikult ebaloogiline kahjuks...
Kasutasin ka mina õndsas usus aastaid ainult filtreid ja arvasin, et katlakivi eemaldust pole vaja teha.
Tallinna kesklinnas on kahjuks vesi selline, et nüüd ikkagi korra poole aasta tagant teen ka katlakivipesu, kuna reaalselt need filtrid päris ära hoida katlakivi teket ei suuda (masina soojenemise aeg hakkab pikenema, see annab vihje, et võiks katlakivipesu teha).
Mul küll Claris White ehk need kõige vanemat tüüpi filtrid.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sander007
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
27.09.2022 16:50:36
|
|
|
| terminator kirjutas: |
Oskab keegi oma kogemuse pöhjal öelda kui suur vahe Jura Z6 vs Z10? Hetkel Z6 aga sooviks Z10 kuid järelturul neid sisuliselt ei liigu ei Eestis ega Soomes. Vaid korra oli siin Z10 aga ka sisuliselt poehinnaga (2400€).
Poe allahindlust vist möttetu oodata. |
Saksamaal oli vahepeal 1900€ kanti. OstaEU kaudu kohaletoomine ca 30€ Tallinnasse.
Z10 teeb külmasid kohvijooke, see on ilmselt kõige suurem vahe teistega.
Nii odavalt pole kunagi enne veel Eestis näinud: https://www.elkor.ee/jura-z10-diamond-white.html (1tk näitab saadaval).
_________________ www.metailor.ee |
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aivar1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.08.2007
|
27.09.2022 20:39:22
|
|
|
| terminator kirjutas: |
Oskab keegi oma kogemuse pöhjal öelda kui suur vahe Jura Z6 vs Z10? Hetkel Z6 aga sooviks Z10 kuid järelturul neid sisuliselt ei liigu ei Eestis ega Soomes. Vaid korra oli siin Z10 aga ka sisuliselt poehinnaga (2400€).
Poe allahindlust vist möttetu oodata. |
Kohvikeskusest tasub hinnapakkumist küsida. Neil aegajalt kampaania, et vii oma vana masin neile ja saad uue soodsama hinnaga. Vana ei pea isegi töötama, komplektne ainult pidi olema.
_________________ Battlelog: Aivar1988 |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sanz671
HV vaatleja
liitunud: 04.11.2007
|
28.09.2022 00:43:28
|
|
|
| Sander007 kirjutas: |
| terminator kirjutas: |
Oskab keegi oma kogemuse pöhjal öelda kui suur vahe Jura Z6 vs Z10? Hetkel Z6 aga sooviks Z10 kuid järelturul neid sisuliselt ei liigu ei Eestis ega Soomes. Vaid korra oli siin Z10 aga ka sisuliselt poehinnaga (2400€).
Poe allahindlust vist möttetu oodata. |
Saksamaal oli vahepeal 1900€ kanti. OstaEU kaudu kohaletoomine ca 30€ Tallinnasse.
Z10 teeb külmasid kohvijooke, see on ilmselt kõige suurem vahe teistega.
Nii odavalt pole kunagi enne veel Eestis näinud: https://www.elkor.ee/jura-z10-diamond-white.html (1tk näitab saadaval). |
Z10 ise ei jahuta ehk Jura reklaamitud külm on paagis oleva vee temperatuur.
Puutetundlik ekraan ei ole eriti mugav, alguses sai korduvalt menüüs ringi surfamise asemel hoopis kohvi valmistama asutud. Kogemata kohvi tegemist tuleb aeg ajalt jätkuvalt ette. Lisaks nii kalli masina kohta on ekraan päris kehva. Püsti masina ees seistes ei ole värvid enam korrektsed ning tekst on kehvasti loetav.
Kohvi kanguse muutmise display istus samuti Z6 puhul paremini. 5 vs 10 "uba". Z6 poole kaupa muudetav tagasiside oli tunduvalt paremini hoomatav kui Z10 10 "tervet" uba. Sain praegu kirjutades aru, miks nad seda muutsid .
Z6ga võrreldes on vedeliku kogumise sahtli disain paranenud. Z6 veetaseme andurid suutsid korduvalt märjaks saada ning siis tuli oodata masina kuivamist. Z10 pole seda kordagi juhtunud.
Kohvi kvaliteet on mõlemal masinal väga hea. Loodan, et siin ei tule nüüd manuaalsete masinate kasutajad kaigastega peksma.
Ise Z6 pealt Z10'le mõtet minna ei näe. Aga Z10 Z6 vastu ka ei vahetaks .
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
29.09.2022 07:27:23
|
|
|
OT, aga muidu abiks-
viimasel ajal on silma jäänud, et euro poodides (s.h. Kohvisemus) on hakatud asju lahku lööma jaotustesse "täisautomaatsed kohvimasinad" ja "espressomasinad". Mis ongi õige. Pakun, et mingi eurodirektiiv, sedapuhku täiesti asja eest.
"Manuaalne" tähendab muidu seda, et rõhk tekitatakse käsitsi (vs pumbaga). Näiteks Flair, La Pavoni, Elekra Micro Casa vms. Käpamasinad on suuremas enamuses poolautomaadid, aga päris palju on automaatmasinaid. Üks uuem näide oleks Breville Impress- https://www.breville.com/au/en/barista-express-impress/home.html (okei, rangelt võttes pole tegu *masinaga*, vaid appliance'iga viimase asja kohta polegi IMO ilusat oma vastet, veidi sama nagu see prosumer vs consumer värk)
"Automaat" tähendab kontekstis, et tõmbe kogus määratakse kas volumeetriliselt (või taimeriga). Võib olla väga tunnetuslik nt Lelit Victoria on poolautomaat, Elizabeth aga automaat (täpselt sama grupiga asjad muus osas).
Muidu targutada ei viitsiks, aga viimane ost oli E61 grupi tihend, mida eesti pood müüs grupipea sõela (sic!) nime all. Kaugelt seal p33retused ja stepptants enam...
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
02.10.2022 07:17:52
|
|
|
Veidi huvitav valik jah. Türgi-araabia-kreeka-balkani jne on igas mõttes äramainimist (ja proovimist) väärt.
Selle Etioopia värgiga vist passiks. See 3 korda sama puru peal tegemine selleks, aga värskelt röstitud uba ei tekita küll emotsioone, nädalakese tahaks ka tume röst seista.
Hoffmann on selle saiensi-värginduse kohta isegi video teinud. https://www.youtube.com/watch?v=BoYBLn9hRqs&t=881s
ka see- https://sprometheus.com/turbo-shot/ ja https://sprometheus.com/the-future-of-espresso/
Ise proovida (mugavalt) ei saa, ma peaks OPV näppimiseks (et rõhku alla saada) masina kõhtu ronima. Muidu tõetera on olemas, filter maitset muudab. Hi-flow asjad on paremad jah (IMS, VST).
E&B 18g koos tableti peal oleva paberfiltriga on nagu kohe täitsa hea.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sergi
HV kasutaja
liitunud: 26.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RõõmusOlen
HV vaatleja
liitunud: 11.01.2022
|
15.10.2022 19:06:31
Filtriga kohvimasin |
|
|
Kuna vana 10a vanune Severin andis otsad,siis millist uut osta?
Hinnaks 50e pluss,miinus.
on kellelgi mingeid kogemusi...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
16.10.2022 00:45:14
|
|
|
RõõmusOlen, mina soovitaksin Bialetti kannu. P6him6tteliselt teeb sulle filtrokohvi. võtab vähem ruumi ja ei mingit jamamist filtritega. Kui sul gaasipliit on, siis v6ib ka tavaline olla, muul juhul pigem elektriline.
Kui aga maal elad ja elekter on järjekordselt ära, saad pliidil kannuga rahulikult kohvi keeta
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
16.10.2022 06:31:54
|
|
|
Südamerahuga võiks järgmise Severini osta. Mul on kapi otsas pangapunktide eest saadud kõige odavam variant (oli vist poes stiilis 25 euri vms), ma ei ütleks, et teeb kuidagi oluliselt viletsamalt kui Melitta Grind & Brew (ca 150). Jah, tahaks tegelikult korra ainult veega kuumaks / filter läbi uhta, aga odavad filtrimasinad tahavad seda kõik.
Noh, konks on muidugi ka, värskelt jahvatatud puru (Melittal on veski sees). Et pigem ma ütlen nii, et raha maitse tuleb veskist ja veest (nt Nivona 130 & Brita).. kui Sa küsid, kus kohast rahh kõige lihtsamalt "tagasi tuleb"....
Nende (filtri)masinate puhul hakkab vahe tulema sealt Wilfa-Mokkamasteri-Sage hinnanumbrite juurest, aga seda jah nende eeltingimuste olemasolu korral, pakipuru ja kraaniveega on raha maha viskamine.
Siis on olemas ju igikestev klassika ala https://www.cremashop.eu/en/products/gsi/glacier-stainless-percolator/9666 (kui pliidil tegemisest rääkida )
... aga kui kogus on üks suur tass, siis Aeropress üle kõige IMO. Universaalne lollikindel variant, saab pakipuru ja tavalise veekannuga hakkama.
absoluutselt mitte midagi pole viga ka sellisel variandil-
https://www.cremashop.eu/en/products/hario/pour-over-kit-v60/2333 (v.a. et jutt et tavalise kannuga sinna valada saab on hülgemöla, täpselt ühe korra proovisin) - et hanekael läheb kahjuks juurde.
Jah, loomulikult need degrass mainitud moka variandid ka, kui maitse sobib. Filtrikohvi see nüüd küll pole.
minu 2 senti
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
23.10.2022 09:03:25
|
|
|
| SKG kirjutas: |
Eestis Lidl on juba? Soovitan proovida, 1kg €6.99 arabica oad. Uskumatult hea diil ja korralik kohv. Olen umbes 5 sellist kotti juba joonud.
 |
Oli meeles, et rääkisid midagi Lidli heast kohvist
Ostsin kümnekega seda
Spoiler 
Täielik kopitand sitt
Hea, et rohkem ei ostnud, kui ühe koti.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
23.10.2022 16:18:52
|
|
|
[quote="Hiid"
Ostsin kümnekega seda
Spoiler 
Täielik kopitand sitt
Hea, et rohkem ei ostnud, kui ühe koti. [/quote]
Tegid ikka espressot sellest, mitte midagi suuremat või kannutäit?
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
23.10.2022 16:21:56
|
|
|
| tsitaat: |
Tegid ikka espressot sellest, mitte midagi suuremat või kannutäit?
|
nii nagu kõiki ube. Espressoautomaatmasinaga.
Ega ma ilgelt väikest tilka, tökatit ei tee jahh.
Nii 120ml ehk.
Suur ja kange on selle nimi.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
23.10.2022 17:08:17
|
|
|
Need ei sobi tõenäoliselt superisse, tahavad päris masinat. Mitte tökat, aga siirup, seal on väike vahe
Espresso on 1:2 ... 1:3
Ehk nt 18 g -> 36 g
Pikemat tahad, lahjendad veega nt 140 ml peale americanoks. Cafe cremana (ehk nagu superid teevad) minuarust sellised oad ei kõlba jah, on veider mõru vesi.
Aga tõsi on muidugi see, et suurem osa ubasid on poes lootusetult liisunud. Krt nagu espressot teha tahan ikka väga soovin aasta vana pakki osta.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
23.10.2022 18:45:22
|
|
|
Hüljes tõstab pead ja hakkab mölisema -Kui sa ainult ühe korra proovisid, siis esimene vasikas läheb ikka aia taha, jah. Läks mul ka. Olen seda aastaid teinud igal hommikul ja saab küll ilma hanekaelata valada. No mingisugune natukene väljaulatuv sobiva kujuga tila-laadne asi peab kannul olema, tõsi. Kastrulist sinna päris tõesti ei kalla ega ole ka kindel, et absoluutselt igasugusest veekeetjast on seda võimalik teha. Aga juhuse läbi nii minu tavaline veekann kui veekeetja sobisid ja kummalgi ei ole nii pikka ja peenikest tila. Ja käed võiks mitte väriseda, et kui hommikul väga stabiilne ei ole, siis head kohvi ei saa Ma ei soovitaks seda näiteks kellelegi, kel lapsed ja loomad hommikul köögis ümber siputavad, et varem või hiljem see lõpeb sellega, et keegi saab kuuma vee krae vahele
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
23.10.2022 21:11:36
|
|
|
Minu probleem oli a) ma olin hanekaelaga selleks hetkeks juba teinud b) ilmselt konkreetne veekeetja (Severin) ikka üldse ei sobinud.
Eks ma natuke dramatiseerin ka aga jama oli jah. 02 saab vast veidi parema kannuga hakkama, 01 aga IMO mitte.
(Lihtsalt reklaamina, et ma olen Fellow kannuga väga rahul. See ei ole elektriga, vaid pliidile pandav ja kasutan koos väikese kuumplaadiga. Läheb nii ülikaua soojaks, aga noh, megamugav.)
Kui stabiilsemat varianti otsida, siis see https://www.hario-europe.com/products/hario-v60-drip-decanter on väga OK, välja arvata, et pesta on iga kord veidi.. noh kipub igale poole vastu kopsama. Seni on terve, veel. Tassi peale on keraamiline 01, tegelikult mõttetu praalimine, plastist oleks mugavam ja mõistlikum. Mina küll mingit maitse vahet tuvastada ei suuda (vs siis plastlehter).
Ma teen lehtrit (või aeropressi) peale tööd, hommikul läheb doppio käima tõmbamiseks.
Egoisti hommiku variandiks on tegelikult üks huvitav lahendus Moccamaster 1 cup. Noh, et kui käed värisevad jne.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
24.10.2022 08:33:01
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
nii nagu kõiki ube. Espressoautomaatmasinaga.
Ega ma ilgelt väikest tilka, tökatit ei tee jahh.
Nii 120ml ehk.
Suur ja kange on selle nimi.  |
Ühesõnaga tegid valet kraami ja nüüd hädaldad.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
24.10.2022 12:11:18
|
|
|
Koguaeg ühevalet teinud. Mõni kohv saab hea ka ikka. Kas sa oled ütleja, millist kohvi pean jooma?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
24.10.2022 12:55:17
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
| Koguaeg ühevalet teinud. Mõni kohv saab hea ka ikka. Kas sa oled ütleja, millist kohvi pean jooma? |
Ma sain küll teistpidi aru, keegi ei öelnud, mida sa pead jooma, öeldi lihtsalt et sellest konkreetsest oast üritasid sa valet asja välja meelitada
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matu21
HV Guru

liitunud: 24.11.2003
|
|
| Kommentaarid: 1393 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
1057 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
24.10.2022 16:19:36
|
|
|
Pauligist... ma ei tea, mis pull sellega on, aga tegin täna filtrimasinaga rahvale seda kõige suvalisemat Arabicat ja väga hull ei olnudki. Filter oli permafilter, äkki see mõjus? Jube veider.
Melitta veskiga masin.
Cremashopis olid röstimata etiooplased hetkel 29€/kg. Varem oli 22. Kuu ajaga on nüüd visanud.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
24.10.2022 18:01:08
|
|
|
| pppd kirjutas: |
| Hiid kirjutas: |
| Koguaeg ühevalet teinud. Mõni kohv saab hea ka ikka. Kas sa oled ütleja, millist kohvi pean jooma? |
Ma sain küll teistpidi aru, keegi ei öelnud, mida sa pead jooma, öeldi lihtsalt et sellest konkreetsest oast üritasid sa valet asja välja meelitada  |
no kõiki ubasid, teen ühte moodi. Kõigil peal kiri espresso. See oli kopitand, mõni on hapu, üksikud OK.
Mille järgi see õige tegemine siis käiks mu masinaga?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
24.10.2022 19:21:24
|
|
|
Superiga ei saagi kõike teha, sest ta ei tee espressot. Teeb kas cafe cremat või mingit lungo sugust asja. Mis ei pruugi üldse halb olla, kui sobivatest ubadest teha.
Nii palju, kui mina aru saan, ei tähenda see paki peal olev "espresso" suurt midagi. Põhimõtteliselt võiks olla pikem ja aeglasem röstimine, et hästi palju suhkruid kätte saada (ja happelisust alla). Vanasti tähendas ka, et oli suht söeks lastud (Vienna ja edasi), praegu on midagi kanti medium high või full medium. Mina üritan espresso jaoks teha medium dark ehk Full City +, see on teise kräkki sisse. Seistes läheb nädalaga õliseks. Niisama (st näiteks lehtriga) see juua ei kõlba. On selline lame ja mõttetu, maitsel on esimene ots täiesti puudu.
Hästi konkreetselt, see uba- https://www.cremashop.eu/en/products/crema/green-beans/ethiopia-yirgacheffe/1124
Saab teha lehtrile sobivaks, saab espressoks. N.ö. universaalne tulemus ei ole, vähemalt mina nii teha ei oska ja kogemus ka suhteliselt null. Nagu öö ja päev, heleda röstina on ere ja huvitav, espressona hea, aga ei midagi ülearu erilist.
Ma ei väida, et sellel konkreetsel oal ei pruukinud midagi viga olla. Aga neid odavaid itaallasi ostnud olen ja käpas on täitsa head.
Üks asi veel. Suur surve (>10 bar) kipub crema kibedaks ajama. Ma pidin oma masinal OPV klappi reguleerima pärast seda, kui ise röstima hakkasin. Oli tehases 11 bar peale pandud ja ma kahtlustan, et põhjus on selles, et keskmine poeuba on muidu üsna kräpp. Kõik need masinad, milledel vastusurve tehakse klapiga või düüsiga (k.a. "odavad käpad"), käivad kõrgemal rõhul.
Disclaimer, ma pole ei barista ega spetsialist, aga natuke "kodu"espressoga kokku puutunud. Mis iseenesest ei tähenda mitte midagi
Aga normaalne tasakaalus espresso on *magus* ja siirupjas. Kindlasti mitte mõru ja kindlasti mitte hapu- võib olla happelisus sees, aga selline meeldiv nüanss. Valesti teed, või kehv uba, on räme sidruni maitse sees. Et see "tökati" mainimine teeb veidi ettevaatlikuks
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|