|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
23.07.2022 03:10:47
|
|
|
Või linux ja virtuaalmasinasse win ning virtuaalmasin ütleb windowsile seda mida see kuulda tahab.
Aga tädi Maali ei saa kummagagi hakkama. Ehk üritavad sundida uut rauda ostma. Krt teab kas tõesti selleks, et siiani on saanud upgrade tasuta, aga kuskilt peab raha ka teenima ja uus raud tuleb koos uue OEM litsentsiga..... kuigi noh, siis võiks ka lihtsalt öelda, et win11 upgrade on tasuline....
Aga aastani 2025 on veel aega, eks näis mis lõpuks saab. Ma oma masinat veel ei kiirusta upgradema kuigi raud on supported.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raul141
HV veteran

liitunud: 17.05.2003
|
23.07.2022 09:40:51
|
|
|
napoleon, pole ime, et ID kaardi softi arendajad kah mingit heaolu saavad, kui enam Linuxi puhul 32 bitistega karti kasutada ei saa.
_________________ dell somm ding mi poi |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bilderberg
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2009
|
23.07.2022 10:40:27
|
|
|
| olafsand kirjutas: |
Margus,Vb aitas see, et win11 on ebasobivale masinale omal ajal Rufusega peale lastud+ja midagi veel....
|
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
26.07.2022 11:06:36
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| napoleon, Virtualbox näiteks ei toeta Win11 TPM nõude tõttu, kuna nad pole TPM emuleerimist vms lisanud. Seega isegi sinna paigaldades peab eelnevalt ISO kohendama, et paigaldada saaks. Vmware peaks vist toetama. |
qemu peal lihtne TPM'i emuleerida. ametliku iso pealt läks küsimusi küsimata peale. Vanemad xeonid on ka nähtavasti blacklistimata.
virtualbox ei ole kõige targem asi.
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
04.08.2022 15:57:00
|
|
|
Ahh minul sai windoozast villand lui midagi copy paste teed siis kasuta key kombosid ja igasugune muu hunjaa on nii ebamugav pidev mingi läägamine üldiselt jah eei viitsi seda w11 keberniiti enam taluda. Ometigi raud on sobiv kuid enam ei taha. Algusest peale on bugine olnud sai uut betat testida sama kvaliteet ei aitäh. Jääb niisama dualbooti las seisab kuid näha rohkem ei taha. Linuxis teed taimshifti kui asi paigas ei reinstalle ei keberniiti kõik toimib nagu vaja ei piiranguid. Mingi hetk peab mass switchimine juhtuma MS tahab seda. Minujaoks juhtus nüüd.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| tagasi üles |
|
 |
AlvinL
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.03.2013
|
04.08.2022 15:59:25
|
|
|
Uuendused aastaks 2100 välja lülitatud. Kõik jookseb normaalselt
_________________ Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
04.08.2022 16:15:14
|
|
|
Margus, su oma rumalus kui ei oska w11-es hiirega ikoone klõpsida või oled need minema pühkinud
igatahes file exploreris saab väga edukalt hiirega kopeerimisi teha
(ise küll enamasti eelistan klahvikombinatsioone, kuna need on näppudesse kulunud juba scp ja dos-aegadest peale)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
05.08.2022 06:17:29
|
|
|
Ohh ei viitsi enam kõik keykombod mingi pitev bugid pidev läägamine reinstallid ei taha enam sellist sitta. Voolu katkestius tuleb on win pekks pidev sfc no ma ei tea seda küll enam windowsiks nimetada ei saa. WIn 10 oli veel kasutatav kuid 11 enam mitte. WIn 10 oli ka tatine kuid mingilmääral oli küll parem. Ja põhimõtte pärast lihtsalt ei läinud 10ne peale tagasi. 11 on lihtsalt ebamugav liigapalju telemeetriat väänad kinni siis hakkavad omad hädad nojah milleks selline keberniit. Parim windows mida windowsiks nimetada sai oli 7 ja xp kus asi lihtsalt toimis ilma jamata.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
05.08.2022 09:01:47
|
|
|
a sind ennast ei pane mõtlema, kui sul on kogu aeg mingid jamad, mida teistel pole?
_________________ !! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
05.08.2022 09:55:39
|
|
|
Kirjelduse järgi tundub viga olevat tihendis.
Kui voolukatkestused probleemiks on, siis võiks nagu sellega tegeleda, mitte Microsofti süüdistada.
Nendest telemeetriahäkkeritest ei hakka rääkimagi. Sellistele hädalistele, kes minu juurde on tulnud, olen konkreetselt öelnud, et puhas install. Ei viitsi mina kusagil registris surfama ja välja mõtlema hakata, mida need geeniused on ära käkkunud.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
05.08.2022 19:54:43
|
|
|
No kui margus jamab mingite vanade AMD kaartide ja Crossfire'ga (kuskilt nagu meelde jäänud) siis ma ei imesta kui ei toimi.
Win10 teemas oli mingi aeg üks teine kasutaja kah - sama123 vms kellel olid samuti pidevalt ülikummalised mured.
Lõpuks ma sain aru, et ikka tihendi viga.
Et post täiesti teemaväline poleks, siis mulle Win11 disain meeldib rohkem kui Win10 oma. Kohustuslik Secure Boot ja TPM nõue on muidugi elumõttetu, sest neist saab Rufusega nii kergelt mööda isegi vanal raual.
22H2 on hetkel Beta's ja peaks millalgi järgneva nelja kuu jooksul väljastatatama lõppversioonina.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bilderberg
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2009
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Azatris
HV veteran

liitunud: 06.02.2006
|
20.08.2022 16:59:42
|
|
|
Lisan mõtte, et muidu armastan W11, aga iga uuendusega läheb Explorer üha bugisemaks ja aeglasemaks. Ootan, millal jõuan teiselt poolt välja sellest tunnelist. Aga vaikselt hakkan juba süüdistama ka vana emaplaati ja prose, mis on mujalgi probleeme tekitanud.
Üks asi mida ikka igatsen on normaalne context menu, see lihtsalt lisab samme ja vähendab produktiivsust.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Azatris
HV veteran

liitunud: 06.02.2006
|
21.08.2022 22:59:07
|
|
|
Sain nüüd aru, et ma olen Beta channelis ja ma arvan, et võib Insiderist lihtsalt lahkuda. Loodan, et nad ei reverti Windows 10 peale siis, sest enne oli ainult läbi beta võimalik üldse 11 saada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| tagasi üles |
|
 |
Bilderberg
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2009
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
22.08.2022 22:08:04
|
|
|
| ot: |
| Dirty Harry kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| napoleon, Nõus. Ma lihtsalt tõin välja selle, et store on ise platvorm. Kas linuxil package manager nõuab kah uuendust? |
Linuxis on pakihaldur lihtsalt üks programm, programmid tahavad ikka uuendusi. Mida uuema distro võtad, seda uuem soft on, aga üldiselt on nii, et värskelt tõmmatud distro puhul on päev peale installi juba uuendusi ja nii see jääbki. Mida vanema võtad, seda rohkem saad algul uuendada. |
netinstall
Pole ju mõtet vanakraamiladu alla laadida. |
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
23.08.2022 01:02:34
|
|
|
Rohtu sellele murele leiab siit. Algse postituse tegijale viitab keegi teine, et peab lisama registrivõtme nagu siin juhendatud:
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_11/restore-legacy-right-click-menu-for-file-explorer/a62e797c-eaf3-411b-aeec-e460e6e5a82a
Ise tegin sammu läbi 5 minutit tagasi ja tõepoolest File Exploreri "klassikaline" context menüü on tagasi! Loodetavasti järgmiste väljalaskeversioonide arendamisel võetakse kasutajate tagasisidet arvesse- Kasutaja peaks saama valida, kas ta tahab klassikalist või uudset menüüd. Selle valiku tegemine võiks olla File Expolreri seadetes linnukesena või raadionupuna, nii et kui tahad siis lülitad sisse, kui taha, lülitad välja. Kõik kasutajad ei ole Power-userid ega tugevamate IT-teadmistega, tavakasutajale peaks valiku tegemise võimalus olema võimalikult lihtsaks tehtud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Azatris
HV veteran

liitunud: 06.02.2006
|
25.08.2022 00:48:47
|
|
|
Toimib jah.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Bilderberg
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2009
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
30.08.2022 23:28:16
|
|
|
Kas sellest ei saagi lahti, et taskbaril kuupäeva näitaks? Kõik saab kinni panna, aga kellaaja tahaks alles jätta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mugman
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2015
|
30.08.2022 23:43:36
|
|
|
| Ma tahaks teada, kuidas sellest kasutust taskbar kalendrist asjalikku saada.. Et näitaks ja lubaks märkida evente jms
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Bilderberg
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2009
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
20.09.2022 19:38:22
|
|
|
| Täna on siis oodata seda suurt uuendust vist
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KrisVr
HV Guru
liitunud: 27.08.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
21.09.2022 13:28:51
|
|
|
| Tuli teha format ja uus win alla tirida, uuendustes ta ei andnud seda 22h2-te
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
21.09.2022 13:43:40
|
|
|
| Mul ei paku ka kuna riistvara pole toetatud. Omal ajal panin Rufusega peale, huvitav kas sellega saab uuenduse ka installida või ainult puhta installi teha?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
21.09.2022 13:50:01
|
|
|
| olafsand kirjutas: |
| Mul ei paku ka kuna riistvara pole toetatud. Omal ajal panin Rufusega peale, huvitav kas sellega saab uuenduse ka installida või ainult puhta installi teha? |
Mul riistvara toetus olema kuid ei näidanud ju siis lastakse järk järgult seda uuendustesse või kurat teab mis sellega on...hetke seisuga ei saa ma miskit aru, välimuselt on ta sama nagu eelmine versioon või ei oska ma vaadata
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
21.09.2022 13:53:49
|
|
|
| olafsand kirjutas: |
| Mul ei paku ka kuna riistvara pole toetatud. Omal ajal panin Rufusega peale, huvitav kas sellega saab uuenduse ka installida või ainult puhta installi teha? |
Mul ka ühel masinal ametlikult toetust pole. Eelmise uuenduse lasi küll peale, seda viimast pole proovinud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
21.09.2022 18:04:53
|
|
|
| Win deffenderist siis niipalju, et tuttav tömbas gta visual modi alla. Ja hiljem selgus kuskil netist lugedes et see sisaldab pahavara. Ja viirusetörje seda ei tuvastanud tal.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
trebla
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.12.2002

|
21.09.2022 18:33:00
|
|
|
2 kompatiiblit masinat uuendasin eile.
Täna võtsin 2013 aasta alguse mittekompatiibli läpaka, Windows Update all pakkus uuendamist ja uuendas probleemideta ära. W11 on sellele peale pandud W10 installeriga milles W10 imagefaili asemele panin W11 imagefaili.
_________________ Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.
velo.clubbers.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
21.09.2022 18:35:35
|
|
|
mul ka sitaks uuendas, 5 asja vist, aga kust ma aru saan, et see see on, millest te räägite?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
21.09.2022 18:43:54
|
|
|
| Kui head on Norton ja Kaspersky?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
21.09.2022 18:55:50
|
|
|
| Muhekas kirjutas: |
| Kui head on Norton ja Kaspersky? |
Mis nendega teha saab ja miks neid vaja on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
21.09.2022 19:16:12
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Muhekas kirjutas: |
| Kui head on Norton ja Kaspersky? |
Mis nendega teha saab ja miks neid vaja on? |
Need on nagu need kondoomid mis seksuaalhaiguste eest kaitsevad kui kahtlastesse kohtadesse sisse lähed... Paraku, ei tunneta et see oleks sihuke... turvaline alternatiiv... hügieenilise arvutikasutuse asemel...
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
21.09.2022 19:53:00
|
|
|
| Muhekas kirjutas: |
| Kui head on Norton ja Kaspersky? |
Kehvad. Ainus mida ma usaldan on ESET ja sedagi paar korda aastas enda meelerahu huvides üle lasta skänniga mitte 24/7 taustal jooksutada.
Nõrgim lüli on ikka tihend monitori ja tooli vahel. Kui on nõrk tihend, siis ei aita ka maailma parim antiviirus.
Ja kui on hea tihend, siis pole vaja 24/7 antiviirust jooksutadagi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
meybo
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.08.2002
|
21.09.2022 20:05:21
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Kehvad. |
Laboritulemused ja ekspertarvamused väidavad vastupidist
ESET on juba aastaid tagasi troonilt tõugatud. Mitte et see halb oleks, vaid on paremaid.
Viirusetõrjete headuse üle otsustamisel soovitan kellegi isikliku (ja tihtipeale mitte just kõige erapooletuma) arvamuse asemel uurida testitulemusi ja ekspertide poolt kirjutatud ülevaateid.
Alustada võiks näiteks siit: https://www.av-comparatives.org/
_________________ www.meybo.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramones
HV Guru

liitunud: 09.07.2004
|
21.09.2022 21:01:53
|
|
|
Mul ühel masinal igati toetatud raud olemas ja üsna värske puhas install tehtud aga WU 22H2 täna veel ei pakkunud igatahes.
Laadisin Windows 11 Installation Assistanti lisatud lingilt alla, mis mõne hetkega upgrade ära tegi.
https://www.microsoft.com/software-download/windows11
Tundub, et midagi erilist muutunud ei ole. Põhilised asjad - taskbar ja start menu on endiselt rämps
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
21.09.2022 21:09:16
|
|
|
| Ramones kirjutas: |
Mul ühel masinal igati toetatud raud olemas ja üsna värske puhas install tehtud aga WU 22H2 täna veel ei pakkunud igatahes.
Laadisin Windows 11 Installation Assistanti lisatud lingilt alla, mis mõne hetkega upgrade ära tegi.
https://www.microsoft.com/software-download/windows11
Tundub, et midagi erilist muutunud ei ole. Põhilised asjad - taskbar ja start menu on endiselt rämps  |
Explorer ja task manager on siiski muutunud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramones
HV Guru

liitunud: 09.07.2004
|
21.09.2022 21:18:09
|
|
|
| Tomorrow, a jah, task manageri välimus on muutunud küll. Näeb edevam välja küll, kas ka parem, on iseasi. Pole jõudnud pikemalt süveneda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Bunny
HV kasutaja

liitunud: 02.09.2018
|
|
| tagasi üles |
|
 |
marxveix
HV Guru

liitunud: 01.05.2004
|
23.09.2022 12:40:42
|
|
|
Seda Windows 11 bloatwaret ei pane enne peale, kui Windows 10 support lõpeb, selleks ajaks on ehk uus windows ka väljas. Üks Windows 10 versioonidest kestab kuni jaanuar 13, 2032, üldiselt pannakse aga Windows 10 lukku oktoober 14, 2025.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
23.09.2022 13:45:09
|
|
|
| Kas muutus siis win11 kiiremaks? Paremklikk ja üleüldine mega uimane nuppudea reaktsiooniaeg taskbaril (wifi jne nupud)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|