Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 150, 151, 152 ... 191, 192, 193  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 03.08.2022 16:12:19 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Danalock teeb ise ukse lahti, kui sul app installitud ja aktiivne, asud unlock perimeetris, ning jõuad luku bt levialasse. Seda funktsiooni saab muidugi ise sisse ja välja lülitada, nagu ka auto lock'i. Pole midagi aretama vaja hakatagi, põhimõtteliselt bolt on lahendus, 15 min ja käib, kui sul just mingi imelik lukk ei ole, millele see asi selga ei istu. Lukusüdamik jääb originaal ja võtmega avamine backupiks.
See variant on minu jaoks selline poolik.
Sooviks ikkagi kontrollimist teha läbi Home Assistant-i.
Hetkel on nii seadistatud, et kui minu või elukaaslase telefon kodu wifisse ühendub, siis käivitatakse vastavad stseenid. Täpselt sama kodust äraminemise puhul.
Aga selge, uurin edasi, tervet lukku vahetama ei hakka, äkki ikka leidub mõni, mis läheb "liblika" peale.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.08.2022 16:24:23 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Markos kirjutas:
Danalock teeb ise ukse lahti, kui sul app installitud ja aktiivne, asud unlock perimeetris, ning jõuad luku bt levialasse. Seda funktsiooni saab muidugi ise sisse ja välja lülitada, nagu ka auto lock'i. Pole midagi aretama vaja hakatagi, põhimõtteliselt bolt on lahendus, 15 min ja käib, kui sul just mingi imelik lukk ei ole, millele see asi selga ei istu. Lukusüdamik jääb originaal ja võtmega avamine backupiks.
See variant on minu jaoks selline poolik.
Sooviks ikkagi kontrollimist teha läbi Home Assistant-i.
Hetkel on nii seadistatud, et kui minu või elukaaslase telefon kodu wifisse ühendub, siis käivitatakse vastavad stseenid. Täpselt sama kodust äraminemise puhul.
Aga selge, uurin edasi, tervet lukku vahetama ei hakka, äkki ikka leidub mõni, mis läheb "liblika" peale.


https://community.home-assistant.io/t/integration-for-danalock-v3-zigbee/179574
tsitaat:
I just received my Danalock V3 zigbee and I was able to integrate it with my HA. The lock is reporting the status (lock/unlock) and I can lock it and unlock it from HA, so integration looks fine.


Rohkem ei süvenenud, tundub, et tuleb natuke mässata, et asi tööle saada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 03.08.2022 16:32:54 vasta tsitaadiga

Aaa Danalockil on vist jah Zigbee versioon ka olemas. Selge, see on kohe ikka väga hea uudis icon_smile.gif
Tänud!

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 03.08.2022 16:56:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Aga selge, uurin edasi, tervet lukku vahetama ei hakka, äkki ikka leidub mõni, mis läheb "liblika" peale.


Ei leidu, Danalock ei käi liblika peale, vaid selle asemele. Põhimõtteliselt keerad liblika kruvid lahti, tõmbad välja ja paned danalocki sinna asemele, poldid ja südamiku keele pikkused võivad vajada muutmist, komplektis on ka uued poldid kaasas, mis saab parajaks teha.

tsitaat:
I just received my Danalock V3 zigbee and I was able to integrate it with my HA. The lock is reporting the status (lock/unlock) and I can lock it and unlock it from HA, so integration looks fine.


Mis ma just ennist ütlesin ? Ma ei näe kusagil auto unlock disable või stop funktsiooni. Mõlemat, nii zb, kui zw versiooni saab integreerida, need integratsioonid on iidamast juba olemas olnud, homey'le on ka äpp olemas, kuid mida ei ole, on antud funktsioon. Jah saaks teha nii, et kui ukseandur on lahti ja luku staatus muutub locked, siis ta annab käsu unlock, aga praktikas toob see kaasa mõttetu saagimise seatud intervalli tagant, mis ei mõju eriti hästi patareide kestvusele, eriti, kui keegi peaks mingi põhjusel ukse lahti unustama, korteris ebatõenäoline, aga majas võib seda juhtuda küll.

tsitaat:
Hetkel on nii seadistatud, et kui minu või elukaaslase telefon kodu wifisse ühendub, siis käivitatakse vastavad stseenid.


Luku kontekstis turvale ka mõtled ? Selline wifi kaudu jeblamine võib päris kalliks maksma minna, saab aku tühjaks, paned laadija külge uks läheb lahti jne. Ma olen suht teadlikult luku muust hetkel eemal hoidnud, muidu on liiga paju mune ühes korvis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
F45
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.12.2003




sõnum 03.08.2022 17:31:54 vasta tsitaadiga

TT kirjutas:
Endal sama mure. Vannituppa tarvis tark paneel leida. Samuti eelistaks Zigbee signaaliga aparaati. Hoian silmad valikutele lahti icon_smile.gif


Ise kasutan Home Assistantiga sellist zigbee põrandakütte termostaati:
https://www.aliexpress.com/item/4000415736135.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.51571802MdxZAr
Tellitud samast poest.

Toimib ka repeaterina ehk mesh võrguna vms.

Saab seadistada ka nö hysteresist ehk mitu kraadi temp peab langema, enne kui uuesti kütma hakkab. Saab valida kas kütab põranda tempi ja/või ruumi tempi alusel ja kalibreerida ka temperatuuri. Ehk nagu kõik need nutikad termostaadid vist võimaldavad.

Endale meeldiks, kui kella kuvataks suuremalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 03.08.2022 18:54:57 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Luku kontekstis turvale ka mõtled ? Selline wifi kaudu jeblamine võib päris kalliks maksma minna, saab aku tühjaks, paned laadija külge uks läheb lahti jne. Ma olen suht teadlikult luku muust hetkel eemal hoidnud, muidu on liiga paju mune ühes korvis.

Mille aku tühjaks saab? Telefoni? Luku? Võtmega saab ju ikka lahti koduukse.
Ning kui tõesti mingil põhjusel täitsa kusi majas (võtmed toas, uks lukus, wifi ei tööta, telefon katki), siis kindlatel isikutel varuvõtmed olemas. Äkki kord elu jooksul juhtub nii. Pea meeles, et kõik on duubeldatud minu ja elukaaslase näol.
Taoline automaatika on lisanduv mugavus - toavõtmed on mul töövõtmetega ühes kimbus ehk kannan neid koguaeg kaasas. Küll aga ei peaks sellisel juhul neid pidevalt taskust välja võtma, uks avaneb automaatselt.

EDIT: Ainukesed nõrgad kohad, mida suudan tuvastada on:
1) Ukseluku ja Zigbee USB junni vahel "ebaturvaline" ühendus;
2) Home Assistant tarkvaras mõni turvaauk;
3) Keegi pääseb wifisse ja saab Home Assistant ligipääsu (mõlemad vägagi turvatud);

Denial-of-service ei karda, wifi ruuter ja Home Assistant server mõlemad aku taga, kõige pikema, umbes 3h voolukatkestuse korral oli veel 30% akut alles.
Ning jätkuvalt, võti on olemas. Saan kasvõi varuvõtme töö juurde jätta, kui oht, et lukustan võtmed tuppa. Aga ei näe ennast sedasi tegemas...

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.08.2022 19:20:56 vasta tsitaadiga

Soovitage mõistlikku seinatermostaati vesipõrandaküttele (230V). Ideaalis võiks olla HVAC toega (4pipe). Näidata võiks ruumi temperatuuri, õhuniiskust. Peab istuma wifis ning seade võiks olla ka "masinloetav-kirjutatav", st mingil kujul API liidesega.
_________________
Powered by MacBook Pro.
The sh*t has hit the fan.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 03.08.2022 20:23:37 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Ainukene värk, et see Danalock ikka ei toimi mul hästi. Viimane FW keeras üldse avamise täiesti pekki, kalibratsioon läheb juba paari avamisega paigast.


Sul on seal mingi muu häda siis, mul pole peale viimast fw uuendust (0.20.2) küll mingit probleemi kalibratsiooniga, kenasti end to end käib ja avatud/suletud juba mitukümmend korda vähemalt. Üldiselt danalock töötab väga hästi, mul on bt versioon koos danabridgega. Ainuke suur miinus on auto lockiga see, et tal võiks mingi magnetsensor olla sees, et tuvastaks, kui uks lahti, siis ei lükkaks keelt välja.


Snepperiga oli mingi kamm jah, et käib raskelt. Võtsin kõik juppideks ja panin uuesti kokku ning veits lukuõli vahele, nüüd sai snepri ilusti jooksma. Jõudsin juba mõelda, et Danalock ka fixed sellega aga kus sa seda icon_confused.gif
Tegin supporti ticketi ka, eks näis, mis sellega saab siis.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 03.08.2022 21:16:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Mille aku tühjaks saab? Telefoni? Luku? Võtmega saab ju ikka lahti koduukse.
Ning kui tõesti mingil põhjusel täitsa kusi majas (võtmed toas, uks lukus, wifi ei tööta, telefon katki), siis kindlatel isikutel varuvõtmed olemas. Äkki kord elu jooksul juhtub nii. Pea meeles, et kõik on duubeldatud minu ja elukaaslase näol.


Kas ma sain õigesti aru, et wifisse connectimisel läheks lukk automaatselt lahti või siis mitte ? Kui wifi on lihtsalt liidese näppimiseks, siis on teine asi.

P.S Zb on ikkagi krüpteeritud protokoll, 128-bit AES on seal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 03.08.2022 21:55:22 vasta tsitaadiga

Mul on tehtud veidi teisiti, kasutan muutujat (variable), näiteks nimi "is_at_home".
Muutujat kasutan just sellepärast, et saaksin luua mitu erinevat triggerit, mis muudab ühte sama muutujat.

Näiteks:
Automation1 (kodust äraminemine)
Trigger: Telefon1 või telefon2 läheb wifist minema ehk staatus muutub väärtuseks "not_home"
Tingimus: is_at_home == "on"; telefon1 =="not_home"; telefon2 == "not_home"
Action: is_at_home = "off"

Automation2 (koju tulemine)
Trigger: Telefon1 või telefon2 tuleb wifisse ehk staatus muutub väärtuseks "home"
Tingimus: is_at_home == "off"
Action: is_at_home = "on"

Automation3 (kodust äraminemine käsitsi)
Trigger: Ukse kõrval olevat lülitit hoian all 3 sekundit
Tingimus: is_at_home == "on"
Action: is_at_home = "off"

Automation4 (kodust äraminemise tegevus)
Trigger: is_at_home muutub väärtuseks "off"
Action: kustutatakse tuled, 10 sekundi pärast uks lukku

Automation5 (koju tulemise tegevus)
Trigger: is_at_home muutub väärtuseks "on"
Action: koridori tuli põlema, ukselukk avada


Kui üks telefon läheb vahepeal kodust ära, tuleb tagasi ning samal ajal on teine telefon kodus, siis ei tehta valgustite ega lukuga midagi.

Olen nüüdseks stabiilselt testinud mingi nädalakene ning telefonide tuvastamine töötab ilusasti. Ei tuvasta öösiti, et oleks kodust ära läinud v.a juhul, kui öösel ühel korral tegi mõlemale telefonile tarkvaravärskendust ning mõlemad olid samal ajal wifist väljas ja tulid wifisse tagasi (samad telefonid mõlemal icon_biggrin.gif ).
Siis oli korraks "is_at_home" väärtus "off" ning kui telefonidel uuendused tehtud, siis muutus väärtuseks "on".
Hommikul koridori tuli põles. Tõenäoliselt muudan selle ära, et oleks mingi 5 min maksimum, sest päriselt koju tulles lülitan käsitsi nupust välja, kui soovin ära kustutada ning siis igaks juhuks 5 min möödumisel lülitub ise välja, kui olen unustanud.

PS: Ukse süsteemi hetkel ei ole, aga lihtsalt tuleviku mõttes nii planeeritud.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 03.08.2022 23:31:26 vasta tsitaadiga

Üks unustab telefoni koju ja kumbki ei saa uksest sisse icon_smile.gif Ma viskasin selle wifiga trigerdamise kõrvale, gps põhine presence töötab märksa paremini.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 04.08.2022 09:05:12 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Üks unustab telefoni koju ja kumbki ei saa uksest sisse icon_smile.gif Ma viskasin selle wifiga trigerdamise kõrvale, gps põhine presence töötab märksa paremini.
Kirjelda palun olukorda, kuidas ühe telefoni koju unustamine ukse lõplikult lukustab? Sellisel juhul ei lähegi uks automaatselt lukku, sest üks telefon jääb wifisse.
Lisaks füüsiline võti ning samuti ka Home Assistant rakendus eksisteerivad ikka?
Tänapäeval on telefoni kaasavõtmine harjumuspärasem, kui rahakott. Ehk ma ei mäleta päeva, mil oleksin telefoni koju unustanud, kui tööle või kuhugi mujale läinud...

PS: Lokatsiooni alusel tuvastamine toetub samuti wifile. Või arvad, et majas sees on sul piisav GPS ühendus, et tuvastada asukohta? Toimub ka wifi triangulatsioon.
Wifi kaudu mina leian, et on turvalisem, sest:
* Wifi võrk turvatud;
* Telefonis olevast rakendusest sõltumatus seda nii rakenduse kui ka andmeside näol;

Palju reaalsem on olukord, kus sul ei ole netti ning siis ei saa toimuda mingit GPS tuvastamist, sest kuidas see info jõuab sinu nutikoduni.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 04.08.2022 10:37:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:
PS: Lokatsiooni alusel tuvastamine toetub samuti wifile. Või arvad, et majas sees on sul piisav GPS ühendus, et tuvastada asukohta? Toimub ka wifi triangulatsioon.
Wifi kaudu mina leian, et on turvalisem, sest:
* Wifi võrk turvatud;
* Telefonis olevast rakendusest sõltumatus seda nii rakenduse kui ka andmeside näol;

Palju reaalsem on olukord, kus sul ei ole netti ning siis ei saa toimuda mingit GPS tuvastamist, sest kuidas see info jõuab sinu nutikoduni.


Ei toetu, tsooni sisenemine tuvastatakse mobiilseadmes ja nutikodule saadetakse üle 4G lipp, kogu lugu. Kui netti ei ole, siis ei tööta jah ja seetõttu ei ole mul ka lukusüsteem nutikoduga seotud, lukk avatakse bt sessiooni käigus. Wifi võrk on sul täpselt sama palju turvatud, kui ühendus mobiiliäpi ja nutikodu vahel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 04.08.2022 11:15:51 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Ei toetu, tsooni sisenemine tuvastatakse mobiilseadmes ja nutikodule saadetakse üle 4G lipp, kogu lugu. Kui netti ei ole, siis ei tööta jah ja seetõttu ei ole mul ka lukusüsteem nutikoduga seotud, lukk avatakse bt sessiooni käigus. Wifi võrk on sul täpselt sama palju turvatud, kui ühendus mobiiliäpi ja nutikodu vahel.

Rakenduse ja nutikodu vaheline ühendus sinul toimub üle kolmandate osapoolte serverite (nii öelda üle neti).
Mul on kõik lokaalvõrgus.

Nagu eelnevalt nimetasin, siis väga tugev nõrkus võib tekkida Home Assistant rakenduses, kui seal on turvaauk. Siiski väljapoolt sellele ligi ei pääse, aga Home Assistant pääseb ise väljapoole ligi (ehk pordid ei ole suunatud).
Lokaalvõrgule pääsen ligi üle VPN-i, kui soovin.

Kui sul on lukusüsteem ja selle avamine telefoni ning luku vahel BT ühendusega, siis see on vast äkki okei. Aeg-ajalt ilmub ikka BT turvaauke, aga need pole ehk enam nii tõsiseltvõetavad.
Miks mina seda meetodit ei kasutaks? Sest siis on telefonis oleva rakendusest sõltuvus.
Mõistan, et minu puhul on wifist sõltuvus, kuid wifi puhul on ka Home Assistant reeglitesse lihtsam seadmeid juurde lisada (käekell?), mis ühenduvad wifiga, aga millesse ei pruugi saada rakendust paigaldada.

PS: Sinu väite kohapealt, et wifi on sama turvaline, ei pea paika. Wifi turvalisust (WPA2) on "lammutatud" ikka korralikult.
Ma ei oleks selles nii kindel tolle rakenduse ja luku ühenduse kohapealt.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 04.08.2022 12:12:44 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Lukuteema jätkuks panen siia siis ka supporti vastuse.

tsitaat:
It sounds like the sensor in your lock might be defective. If the lock is still under warranty (normally 2 years within Europe) I would advise you to contact the place you purchased the lock and ask for a return. You can tell them that you have been in contact with us and that we suspect the sensor is defective. Please let me know if you experience any difficulties with the return process.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 04.08.2022 12:21:29 vasta tsitaadiga

Veider on see, et nii mõnigi nutilukk läheb võtme peale, aga ei leia sellist, mis liblika peale läheks.
Võtmega on vist see jama, et kui seespool on võti ees, siis väljapoolt võtmega ust avada ei saa.
Danalock tundub mõistlik, aga kurat see hind on krõbe... icon_biggrin.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 04.08.2022 12:26:39 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Rakenduse ja nutikodu vaheline ühendus sinul toimub üle kolmandate osapoolte serverite (nii öelda üle neti).
Mul on kõik lokaalvõrgus.


Nii paraku on küll jah, mugavus toob kaasa teatavaid turvaohte, kuid eks seal taga ole ka vastutav ettevõte ja õnneks päris suur kommuun, kes tõenäoliselt turvavigu eos avastab ja nendega ka tegeleb. Athom on õnneks Hollandi firma, mitte mingi tundmatu hiinakas, viimaste puhul ma nii julge ei oleks. Danalock on samamoodi Taani toode. Wifi parool võib sul ka lekkida ja siis pole sellest WPA2'st mingit tolku. BT turvalisuse osas saab määravaks range, kortermajas võib see isegi teema olla, eramajas, hajaasustuses peaks see häkker mul aias sees olema, mis on üsnagi ebatõenäoline.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 04.08.2022 12:45:56 vasta tsitaadiga

ot:
Mul ruuter saadab e-kirja, kui wifi võrku ilmub uus seade (MAC, nimi jms info).
Samuti kui pole määranud ruuteri poolt seadmele staatilist IP-d, siis mitte-staatilise-IPga seadmetel on client-isolation ehk ei näe võrgus ühtegi teist seadet peale gateway.
Sellega kaitsen ka võrguskänni eest, et ei saaks seadme MAC-i nii lihtsalt teada, et seda spoofida.
Kui telefon on mõnes teises wifis, siis sellest pole ka kasu, et sealtkaudu MAC teada saada. Alates mingist Android versioonist on wifi seadetes vaikimisi sees, et iga wifi ühendusega random MAC. Ehk minu kodus wifi võrgus on telefonil üks MAC, töö juures teine jne.

Ilmselgelt kusagil nõrkus eksisteerib, mille peale pole mõelnud, aga vähemalt omalt poolt piisavalt turvatud.
Turvanõrkuseid võib eksisteerida igal pool - ruuteri tarkvara, paroolid, Home Assistant, telefon jne

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2022 13:16:24 vasta tsitaadiga

Kas tee, maakad (Viimsi ja Markos vist elas ka nüüd kuskil Lagedi pärapõrgus vms?), jätate koju tulles välisukse lukust lahti? Või kellaaja peale lisastseen - 23 lukku, 7 näiteks lahti? Muidu peate ikka vahepeal käsitsi näppima. Linna kortermajas käib korteri uks ikka pidevalt lukus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 04.08.2022 13:41:14 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Kas tee, maakad (Viimsi ja Markos vist elas ka nüüd kuskil Lagedi pärapõrgus vms?), jätate koju tulles välisukse lukust lahti? Või kellaaja peale lisastseen - 23 lukku, 7 näiteks lahti? Muidu peate ikka vahepeal käsitsi näppima. Linna kortermajas käib korteri uks ikka pidevalt lukus.


Ei jäta, auto lock 2 min ja kinni. Väljas käid, on telefon taskus, või siis kasutad teist ust. Äpist lahti käib umbes sama kiiresti, kui võtmega, mitte keegi ei nurise, et võtmeid enam kaasas kandma ei pea. Lisaks logib lukk ka kasutajaid, ning avamisi ja sulgemisi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 04.08.2022 14:00:52 vasta tsitaadiga

Ma ainult selleks tegelt nutiluku võtsingi, et auto-close teeks, remote open on sisuliselt "lisavõti". Vahest jäi korteri uks lukust lahti öösel.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2022 14:28:59 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
rex kirjutas:
Kas tee, maakad (Viimsi ja Markos vist elas ka nüüd kuskil Lagedi pärapõrgus vms?), jätate koju tulles välisukse lukust lahti? Või kellaaja peale lisastseen - 23 lukku, 7 näiteks lahti? Muidu peate ikka vahepeal käsitsi näppima. Linna kortermajas käib korteri uks ikka pidevalt lukus.
Ei jäta, auto lock 2 min ja kinni. Väljas käid, on telefon taskus, või siis kasutad teist ust. Äpist lahti käib umbes sama kiiresti, kui võtmega, mitte keegi ei nurise, et võtmeid enam kaasas kandma ei pea. Lisaks logib lukk ka kasutajaid, ning avamisi ja sulgemisi.
Mul lastele ja ka endale oleks selline auto-lock vist väga tüütu. Minu omad oma koduhoovis telefoni kaasas ei kanna, samuti kui ise lähen nt. korraks kuuri alla tööriista tooma või kasvõi talvel saunapuid riidast võta, siis oleks juba tüütu alati telefon kaasa võtta.
Korteri puhul on jah see lukustamine arusaadav, nüüdseks on nagunii enamusel mingi snepper kasutusel ja ollakse harjunud, et võti olgu alati kaasas.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 04.08.2022 22:37:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Mul lastele ja ka endale oleks selline auto-lock vist väga tüütu. Minu omad oma koduhoovis telefoni kaasas ei kanna, samuti kui ise lähen nt. korraks kuuri alla tööriista tooma või kasvõi talvel saunapuid riidast võta, siis oleks juba tüütu alati telefon kaasa võtta.
Korteri puhul on jah see lukustamine arusaadav, nüüdseks on nagunii enamusel mingi snepper kasutusel ja ollakse harjunud, et võti olgu alati kaasas.


Seda funktsiooni ei pea kasutama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 05.08.2022 10:14:04 vasta tsitaadiga

ot:
Eks mugavusel on hind.
Mina enam sellist autot ei vaata, millel nupust peaks uksed lahti tegema või lukustama.
Keyless entry, keyless ignition, varsti on driverless sõiduk icon_biggrin.gif

Kusjuures snepri peale ma mõtlesin, äkki saab ka seda kuidagi lukusüsteemiga ühendada, et teeb näiteks 10 sekundiks snepri lahti ja siis läheb kohe automaatselt kinni tagasi.
Siis ei ole ka ohtu, et uks lukust lahti jääb.
Aga snepriga on tohutult suurem risk jätta telefon, võtmed tuppa, ennast välja lukustada.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2022 11:13:38 vasta tsitaadiga

Odav variant on ka liikuv vastus, kui väga tugevat füüsilist poolt (turvalukk) vaja pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 150, 151, 152 ... 191, 192, 193  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.