USA oleks ikka täiesti p*rses olnud kui tiblaerakonna survele, kes raha helikopterilt oma sponsoritele külvata armastab, poleks vastu seistud ja SpaceX'le võimalus antud vabaturu-laadse konkurentsi raames.
(Boeing sai palju rohkem raha ja pole siiani midagi tarninud)
Jälle komplikatsioonid, aga vist ikkagi jõuab kohale.
https://www.n2yo.com/passes/?s=25544
ISS eestist täna näha kl 23:34-23:44
Äge oleks kui näeks kaht täppi
EDIT: Oligi palja silmaga näha 2 täppi
mingi 1 km vahe oli vist. Ei olnud valmis filmima:
The damage inflicted by the dust-sized micrometeoroid is producing a noticeable effect in the observatory's data but is not expected to limit the mission's overall performance.
...
June 18 to 27: Five (possibly six) planets align
Sky-watchers who set their alarm clocks early in June will be able to catch a rare lineup of all the major planets visible to the naked eye: Mercury, Venus, Mars, Jupiter, Saturn, and possibly Uranus—though seeing the final planet requires pristine sky conditions. To cap it off, the moon will pass near each of these worlds between June 18 and June 27.
On June 24 and 25 the crescent moon will glide past the ice giant Uranus and make it easier to hunt down, especially using binoculars. Look for a distinctly green-colored dot. And eager stargazers won’t want to miss the moon’s close encounter with super-bright Venus on June 26. Then on June 27 the elusively faint Mercury gets its turn with the moon, when both will appear embedded in the morning twilight.
Link _________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
SpaceX is targeting Wednesday, June 29 for launch of SES-22 to a geosynchronous transfer orbit from Space Launch Complex 40 (SLC-40) at Cape Canaveral Space Force Station in Florida. The two-hour launch window opens at 5:04 p.m. ET, 21:04 UTC. A backup launch opportunity is available on Thursday, June 30 with the same window.
The Falcon 9 first stage booster supporting this mission previously supported the launch of one Starlink mission. After stage separation, the first stage will land on the A Shortfall of Gravitas droneship, which will be stationed in the Atlantic Ocean.
A live webcast of this mission will begin about 10 minutes prior to liftoff.
During space missions lasting six months or longer, astronauts can experience bone loss equivalent to two decades of aging. A year of recovery in Earth’s gravity rebuilds about half of that lost bone strength, researchers report June 30 in Scientific Reports.
Their remarkable odyssey is finally winding down. Over the past three years NASA has shut down heaters and other nonessential components, eking out the spacecrafts' remaining energy stores to extend their unprecedented journeys to about 2030. For the Voyagers' scientists, many of whom have worked on the mission since its inception, it is a bittersweet time. They are now confronting the end of a project that far exceeded all their expectations.
Põnev ja tasub läbi vaadata. _________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Täitsa loogiline, wiki pakub gravitatsiooniks 0,00009807 m/s² mis on sajatuhandik maa omast nii et kui see sodi pole kokku sulanud siis maises skaalas on see midagi nagu penoplasti pilv. 6 tonni kaalub seal 60 grammi ehk penost veel oluliselt kergem. _________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Neid ei saa päris testpiltideks nimetada, sest need pole tehtud teleskoobi põhikaameraga. Need on teleskoobi orienteerimiseks ja paigalhoidmiseks kasutatava "peenhäälestuse" abikaamera pildid, nagu juba pealkirigi ütleb.
Teleskoobi esimesed põhikaamera pildid pidi avaldatama teisipäeval. _________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Ju sealt põhikaamerast ikka mingit head pilti tuleb, mis praegu võib olla juba alla laetud. Lihtsalt avaldada soovitakse mingi piduliku "lindilõikamise" tseremooniaga.
Selliste piltide puhul vist tehakse mitmed võtted erinevates lainepikkuste vahemikes, pannakse need hiljem üheks pildiks kokku ja kasutatakse mingeid kokkuleppelisi nihutatud värvispektreid nähtamatute vahemike visualiseerimiseks. Järeltöötlus võtab ka oma aja.
Lisaks on praegu nädalavahetus - kui mitte teleskoobi põhimeeskond, siis vähemalt ülemused puhkavad.
Esmaspäev on küllap tseremoonia ettevalmistamiseks, et siis teisipäeval suur number teha maailma avalikkuse ees. _________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Seal vähe pisikesed, ma esimese hooga mõtlen, et võiks nii 140x70 olla.
Ali on küll hea mõte, seal paistab sääraseid teenuspakkujaid veel olevat. Kui paremat varianti ei leia, siis tellingi vast hiinlaste käest ära. Jube pikk tarne ainult
See on muidugi "pärliks": Läbi galaktikatevahelise ruumi vastu võetud tuvastatud raadiosaapad kestavad väidetavalt kolm sekundit, mis on keskmisest umbes 1000 korda kauem. Suurema intensiivsusega kiirguse pursked toimuvad selle kolmesekundilise akna jooksul iga 0,2 sekundi järel, mida pole kunagi varem nähtud. Originaalis Fast radio bursts (FRBs) are millisecond-duration flashes of radio waves that are visible at distances of billions of light years.
See on muidugi "pärliks": Läbi galaktikatevahelise ruumi vastu võetud tuvastatud raadiosaapad kestavad väidetavalt kolm sekundit, mis on keskmisest umbes 1000 korda kauem. Suurema intensiivsusega kiirguse pursked toimuvad selle kolmesekundilise akna jooksul iga 0,2 sekundi järel, mida pole kunagi varem nähtud. Originaalis Fast radio bursts (FRBs) are millisecond-duration flashes of radio waves that are visible at distances of billions of light years.
Kas ainult mina näen seal udukogudes vasakutes muhkudes konkreetselt mingite tontide näojooni? _________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
...instead of sending a new, ESA-built “fetch rover” to help collect the material in 2030, the Mars Sample Return mission will plan on a direct delivery from NASA’s existing Perseverance rover, which has been on the planet since early 2021. As a backup, the lander designed to send the samples home will carry two small helicopters—based on the successful Ingenuity currently making martian sorties—that could collect samples in case Perseverance fails.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.