Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2022 00:37:13 vasta tsitaadiga

ca aasta eest kuulasin raadiost saadet, kus üks Austraalias paneel-autode võistlusest osavõtja eestlane ütles, et täna (24 veb.) hakkasid ta kodu paneelid see aasta 1 korda elektrit andma, enne seda 4 kuud üldse ei töötanud...

DVDRW, ma olen pidevalt kaarte lisanud ja €/day kohta pidevalt väheneb. Eetri piibel https://etherscan.io/ ei näita küll raskuse vähenemist. Üks kaevandaja tuuber rääkis, et enne lõppu läheb aina raskemaks kaevandamine pigem just :/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2022 00:41:05 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
"Tasuta" elektri mõttekus (paneelid) makes more sense now.

Oleks see elu nii mustvalge. Päevasel ajal kui päike tuleb läbi siis miskid tunnid puhas võit jah edasi sealt juba läheb keerulisemaks.

jaanjaapan kirjutas:


DVDRW, ma olen pidevalt kaarte lisanud ja €/day kohta pidevalt väheneb. Eetri piibel https://etherscan.io/ ei näita küll raskuse vähenemist. Üks kaevandaja tuuber rääkis, et enne lõppu läheb aina raskemaks kaevandamine pigem just :/


Pikema ajalooga jah nii on. See mis hetkel toimub on lähipäevade teema. Mul nt ETH kogus suurenenud viimase kahe päevaga kuskil 40%. sama hasharate juures. Tavaliselt on need ühe päeva ei tea mis hurraad aga hetkel tundub stabiilne.


viimati muutis filx 15.06.2022 00:48:45, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2022 00:51:42 vasta tsitaadiga

No maja akupank leiab rohkem kasutust. Muidu oleks ainult 90-100% vahel. Kalendriiga sööks akut anyway.
Sellised asjad toimivad ka? https://www.aliexpress.com/item/1005003738177639.html?
Milleks siis üldse eraldi kallis BTC emaplaat?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2022 00:52:48 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
No maja akupank leiab rohkem kasutust. Muidu oleks ainult 90-100% vahel. Kalendriiga sööks akut anyway.

Praeguse tehnoloogia pealt ma kaevureid stiilis 1kw per hour aku pealt ei jooksutaks

DVDRW kirjutas:

Sellised asjad toimivad ka? https://www.aliexpress.com/item/1005003738177639.html?
Milleks siis üldse eraldi kallis BTC emaplaat?


Puhas loterii, et toimivad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2022 01:12:19 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:

Sellised asjad toimivad ka? https://www.aliexpress.com/item/1005003738177639.html?
Milleks siis üldse eraldi kallis BTC emaplaat?


Puhas loterii, et toimivad[/quote]

Täpselt! No-name hiinakad. Siin foorumis üks Tartu mees: rics666 müüb 1=4 PCIE variante 25€-ga. Ostsin ühe, kuid mul kahjuks max 1 GPU-ga töötab. Müüja väitis muidugi, et kui vaba port on siis kõik toimib... kui tuubereid vaadata siis ka puhas loteriia, millise MOBO-ga ja kui palju neist portidest tööle hakkavad. 1=8 on ka veel olemas, aga võib juhtuda, et 8-st näiteks 2 töötavad, mõnel MOBO-l on peavõit, ja saadki mõnes MOBO pordis kõik 8 adaptri porti korraga tööle icon_wink.gif

Ise tellisin tutika ASRock Q270 plaadi 13 PCIE-ga, 208€-ga Datagate-st, tarne oli vist 3-7 tööpäeva - ootan hetkel pakki ja siis ehitan ise oma 1. mineri! icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2022 01:25:03 vasta tsitaadiga

jaanjaapan kirjutas:


Täpselt! No-name hiinakad. Siin foorumis üks Tartu mees: rics666 müüb 1=4 PCIE variante 25€-ga. Ostsin ühe, kuid mul kahjuks max 1 GPU-ga töötab. Müüja väitis muidugi, et kui vaba port on siis kõik toimib... kui tuubereid vaadata siis ka puhas loteriia, millise MOBO-ga ja kui palju neist portidest tööle hakkavad. 1=8 on ka veel olemas, aga võib juhtuda, et 8-st näiteks 2 töötavad, mõnel MOBO-l on peavõit, ja saadki mõnes MOBO pordis kõik 8 adaptri porti korraga tööle icon_wink.gif

Ise tellisin tutika ASRock Q270 plaadi 13 PCIE-ga, 208€-ga Datagate-st, tarne oli vist 3-7 tööpäeva - ootan hetkel pakki ja siis ehitan ise oma 1. mineri! icon_smile.gif

Tubli, et ise ehitad thumbs_up.gif

Nende extended riseritega on probleem kuidas emaplaadi north ja south bridge on toimivad (tehniline lugemine). Sisuliselt peavad olema north birdge pcie peal ja isegi seal on oma agad kuna vastavalt emaplaadi tootjale on maksimaalne andmete läbilaske võime. Nagu ütlesin tehniline lugemine ja mul oleks seda inglise keeles parem seletada kui saad detailidest aru.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2022 21:00:27 vasta tsitaadiga

Täna proovisin Gminer-i asemel lolminerit taas (neid minereid on üldse palju).
lolmineriga 1-2% langes ETH kiirus, siis sattusin peale sellisele teemale, kus väidetakse, et need minerite loojad, va sindrinahad petavad icon_exclaim.gif ja näitavad suuremaid kiiruseid kui tegelikkus, et nende minerit rohkem kasutataks... reddit post + pilt selle kohta, kuidas hasrate.no testis eri miner-eid ning jõuti järeldusele, et kiirustega vassitakse: https://www.reddit.com/r/EtherMining/comments/q1rm9m/why_we_should_not_use_nbminer/ thumbs_down.gif

Kõige ausam olevatki lolminer icon_exclaim.gif icon_question.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
HV Guru
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2022 21:17:40 vasta tsitaadiga

MRTO, Plussis on need kes pole sunnitud müüma. Järgmine aasta on ka halb aga ülejärgmine on IMHO huvitav

ps. ma teisi pole jälginud aga vähemalt ETH kaevandamise reward on oluliselt tõusnud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 17.06.2022 00:05:17 vasta tsitaadiga

No kui elektri arve ületab tootlust siis on ju mõttekam selle raha eest osta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 00:10:15 vasta tsitaadiga

MRTO kirjutas:
No kui elektri arve ületab tootlust siis on ju mõttekam selle raha eest osta.


Jah, aga kas ületab? Kui ei ületa, siis ikka tasub kaevata. Tasuvus väiksem, aga kui ta ikka on, siis ikka tasub!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 01:21:03 vasta tsitaadiga

MRTO kirjutas:
No kui elektri arve ületab tootlust siis on ju mõttekam selle raha eest osta.

Mingi hetk jah. Enne seda võiks arvutada mineri miinus vs ülekanne pangast exchange, sealt edasi kauplemise fee jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 03:05:10 vasta tsitaadiga

Miner võib kenasti maksta. Aga LHV-s maksab üks krüptoost 10 senti. Seega nagu pole ju palju? icon_confused.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 03:14:16 vasta tsitaadiga

Minerite hinnad on langenud mingi ~4x icon_eek.gif
Tark müüb või ostab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 03:26:52 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Minerite hinnad on langenud mingi ~4x icon_eek.gif
Tark müüb või ostab?

Kui miner ikka tulu annab, siis ma ei müüks. Praegu on vist see aeg, kus müügiga on hiljaks jäädud, ja osta veel vara. icon_confused.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 09:58:43 vasta tsitaadiga

Osta tasub ainult kvaliteeti.
Vahetasin ~400W seinast miner-i kurikuulsa VIC 1650W PSU kvaliteetse Corsair HX1200 vastu. Voolu tarve vähenes ~15W ehk siis ~4%
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 17.06.2022 11:00:04 vasta tsitaadiga

Mida hetkel kaevata tasub? https://www.hashrate.no lehel toimub pidev muutumine. Coinide hinnad vist hüplevad nii korralikult, et kaevamise tasuvuslist pidevalt muutub, hommikul tasuks ühte dualminingus kaevata, pärastlõunal juba muud.
_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 11:36:24 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Mida hetkel kaevata tasub? https://www.hashrate.no lehel toimub pidev muutumine. Coinide hinnad vist hüplevad nii korralikult, et kaevamise tasuvuslist pidevalt muutub, hommikul tasuks ühte dualminingus kaevata, pärastlõunal juba muud.


Nii ta on jah... TON kaevamine ka lõppes. Ise hoian ainult ETH-i peal minereid - ei söö üleliia elektrit nagu näiteks Raven-coin.
Uut coini kaevandada tahad, siis jälle vaja jännata. Näiteks TON-i jaoks tuli peale walleti ka Telegram messenger installida + iga uue mündiga uued OC-d kaartidele vaja sättida. Ja kui lõpuks kõik saab paika, siis jälle uus coin tasuvam. icon_biggrin.gif
Peale ETH lõppu tuleb eriline segadus sellega!
Samas tasuvust näidatakse hetke hinna põhjal... kui kohe ära ei müü, siis kes teab, mis tulevikus kallineb...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djmulder
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 11:43:17 vasta tsitaadiga

Lülitasin täna oma kaevurid välja esimest korda 4 aasta jooksul. icon_neutral.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 17.06.2022 11:53:46 vasta tsitaadiga

joppenpuhh millal see TON kaevamine ära lõppes?, mul dualis paar rig-i nagu kaevavad veel, viimati veel 16 juunil walletisse ülekanne tulnud, rig-id näitavad endiselt TON hashrate ja Telegrami TON-Pol Bot näitab samuti et tiksub vaikselt juurde icon_rolleyes.gif
_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 12:01:03 vasta tsitaadiga

Ton kaevandus funkab kenasti vaalade poolis.
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 12:21:50 vasta tsitaadiga

djmulder kirjutas:
Lülitasin täna oma kaevurid välja esimest korda 4 aasta jooksul. icon_neutral.gif

Miks? Mine and HODL.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 12:32:16 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
djmulder kirjutas:
Lülitasin täna oma kaevurid välja esimest korda 4 aasta jooksul. icon_neutral.gif

Miks? Mine and HODL.


Ma eeldan, et vastus on siin
https://elektrihind.ee/borsihind/

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pyrex
Aeg Maha 2a
pyrex

liitunud: 05.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 13:14:00 vasta tsitaadiga

jaanjaapan kirjutas:
Osta tasub ainult kvaliteeti.
Vahetasin ~400W seinast miner-i kurikuulsa VIC 1650W PSU kvaliteetse Corsair HX1200 vastu. Voolu tarve vähenes ~15W ehk siis ~4%


No eks neid VIC-e osteti ju siis kui PSU põud oli. Täna seda probleemi enam pole. icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 14:22:19 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
joppenpuhh millal see TON kaevamine ära lõppes?, mul dualis paar rig-i nagu kaevavad veel, viimati veel 16 juunil walletisse ülekanne tulnud, rig-id näitavad endiselt TON hashrate ja Telegrami TON-Pol Bot näitab samuti et tiksub vaikselt juurde icon_rolleyes.gif


No põhimõtteliselt läbi. Eelmisel lehel kirjas ju!

Completion of mining in
~2 days

https://tonwhales.com/mining
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 14:26:02 vasta tsitaadiga

jaanjaapan, ära usu kõike. Kaevandame peale seda edasi. icon_smile.gif
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 14:37:17 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
DVDRW kirjutas:
djmulder kirjutas:
Lülitasin täna oma kaevurid välja esimest korda 4 aasta jooksul. icon_neutral.gif

Miks? Mine and HODL.

Ma eeldan, et vastus on siin
https://elektrihind.ee/borsihind/
Spoiler Spoiler Spoiler


Müüd siis kui coin tõuseb 5-10x icon_wink.gif

pyrex kirjutas:
jaanjaapan kirjutas:
Osta tasub ainult kvaliteeti.
Vahetasin ~400W seinast miner-i kurikuulsa VIC 1650W PSU kvaliteetse Corsair HX1200 vastu. Voolu tarve vähenes ~15W ehk siis ~4%

No eks neid VIC-e osteti ju siis kui PSU põud oli. Täna seda probleemi enam pole. icon_wink.gif

2 "tavalist" tuleb odavam
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 14:44:26 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
jaanjaapan, ära usu kõike. Kaevandame peale seda edasi. icon_smile.gif


Muidugi ma ei usu kõike!icon_biggrin.gif

Kirjutasin ennist + panin lingi, kus oli juttu, et gmineri hash on suurem kui lolmineril, sest vassivad. Kas selle kohta mõni Maarjamaa poeg ka midagi võtab nõuks arvata? Kaasfoorumlane: TiltForFun soovitas aprilli lõpus gminer-i (kuna seal head hashid ja suht stabiilne - ei viska invalide ega rejekted share palju. No ja nüüd loen, et petavad hashiga!
Olen seda lolmineri kutti näinud paar korda torus jutustamas, paistis suht ladna vend. Sellest hashi täpsusest juttu pole olnud. Põhi teema oli LHR.
gminer 0.65% lolminer 0.7% ja T-Rex miner lausa 1% kümnist kooritavat omale nagunii kirjutati vällamaa foorumis!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djkiller
HV Guru
djkiller

liitunud: 19.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 15:08:51 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
Ton kaevandus funkab kenasti vaalade poolis.

kumb siis parem ka vaala pool või ton-pool?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 18:02:27 vasta tsitaadiga

djkiller kirjutas:
yerba kirjutas:
Ton kaevandus funkab kenasti vaalade poolis.

kumb siis parem ka vaala pool või ton-pool?


Muidugi vaala bassein, sest TON POOL juba mitu päeva ei tööta!
https://toncoinpool.io/ - vähemalt see siiani maas, ju panid juba varakult uksed kinni icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djkiller
HV Guru
djkiller

liitunud: 19.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 20:21:39 vasta tsitaadiga

aga miks mul veel täna siis kaevas?

https://miningpoolstats.stream/toncoin
siin tundub ka mis töötab mis mitte kui õige info
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 20:25:38 vasta tsitaadiga

Pärast tuleb veel välja, et ETH 2.0 ei peatagi ETH kaevamist icon_razz1.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 21:11:07 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Pärast tuleb veel välja, et ETH 2.0 ei peatagi ETH kaevamist icon_razz1.gif


Siis kaevurid ta vastu enam huvi ei tunne ja mõni uus münt võidab meie südamed + koos mineritega võib kaasa tulla muu rahvas, (umbes nagu filmis "Kokaiin" öeldi, et kui Hollywood saada eeskujulikult tõmbama, siis tõmbavad kaasa ka lihtrahva).
Praegu Hollywood koos Snoop Dogg-ga äritseb ja reklaamib krüptot ka, aga enam pole neil sellist võimu nagu vanasti.
ETH võib langeda küll koos teistega...
Samas kui uut ETH-i enam peale ei tule, siis hakkab aina vähem jaguma, aga selleks peab krüpto nõudlus kasvama eusa_think.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 21:13:06 vasta tsitaadiga

Kas nii ka kunagi on olnud, et keegi ei kaeva ehk seis nii halb, et kõigil maailmas masinad väljas?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmasP
HV vaatleja

liitunud: 03.04.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 21:54:54 vasta tsitaadiga

Enne 2009 aastat? icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2022 21:59:52 vasta tsitaadiga

Keeruline kui kuskil keegi laseb puhtalt päikese peal või näiteks sellised juhud icon_biggrin.gif https://tehnika.postimees.ee/4366635/parnu-haiglas-kaevandas-kruptoraha-kaks-tootajat-aga-lahti-lasti-vaid-uks
DVDRW kirjutas:
Kas nii ka kunagi on olnud, et keegi ei kaeva ehk seis nii halb, et kõigil maailmas masinad väljas?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarmo66
HV kasutaja

liitunud: 13.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2022 11:41:21 vasta tsitaadiga

tarmo66 kirjutas:
On ka ventilaatori mure HiveOS-is.
Ühel kaardil ei tõuse kuidagi pöörded üle 25%.


Vo kedagi huvitab, et oli raiseri viga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2022 12:19:00 vasta tsitaadiga

tarmo66 kirjutas:
tarmo66 kirjutas:
On ka ventilaatori mure HiveOS-is.
Ühel kaardil ei tõuse kuidagi pöörded üle 25%.


Vo kedagi huvitab, et oli raiseri viga.


Jah, hea teada! Ei oleks osanud arvatagi, et riser ei lase ventide pööretel tõusta... icon_rolleyes.gif Endal oli ka mure, et ventide pöörded RTX 2070-nel üle 30% ei läinud ja kaarti ei saanud korralikult OC-da. Minu mure lahendas RaveOS-i asendamine mmpos-ga...

Muide hakkan täna uut 13 PCIE-ga MOBO installima: ASRock Socket 1151 Q270 Pro BTC+, kui midagi huvitavat ette tuleb, annan teada, näiteks kui palju on voolu tarbimise vahe hetkel oleva microATX 3x PCIE-ga MOBO-ga: MSI Socket 1151 H110M PRO-D
Uuele plaadile tuleb esialgu vist klaviatuur ja molu ka taha ühendada, et BIOS-e settingud üle vaadata. Uut USB-d flashima vist ei pea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djmulder
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2022 09:54:27 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
djmulder kirjutas:
Lülitasin täna oma kaevurid välja esimest korda 4 aasta jooksul. icon_neutral.gif

Miks? Mine and HODL.


Tõesti jah, elektrihind põhjustas selle otsuse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2022 13:31:49 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Kas seda "Dielectric Coolantit" eestist ka kuskilt saab?
Visata kaardid akvaariumisse, pump ja põrandaküte olemas icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2022 13:57:47 vasta tsitaadiga

DVDRW, ära siis unusta indiumlehte core jahutuseks. icon_wink.gif
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2022 15:24:04 vasta tsitaadiga

Sain lõpuks 13PCIE-ga ASRock Q270 Pro BTC+ tööle. Hetkel 3-me sama kaardiga, mis olid pisikesel MSI 3x PCIE-ga plaadil ning mmpos näitab, et ~20W läheb selle MOBO-ga voolu juba rohkem... 8pin + 2x molex + SATA kaudu imeb igatipidi...
Need power ja restart nupud võiks küll suuremad olla!
Spoiler Spoiler Spoiler


Näitab, et 2070 ja 3070 võtavad mõlemad ~118W, ega neid P106-100 kaarte eriti ühendada pole vist mõtetki...

Ei tea kas raalimeistrid Suprim X-i vente ka vahetavad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.06.2022 15:38:35 vasta tsitaadiga

Raalimeistrid on töömehed, neil ei ole minu arust vahet millele ja mida teha. Kui nad millegi pärast tööd ei taha või suuda teha, siis öeldakse aga mingi ventide vahetus ei ole kindlasti asi mis neile üle jõu käib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2022 20:23:07 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Raalimeistrid on töömehed, neil ei ole minu arust vahet millele ja mida teha. Kui nad millegi pärast tööd ei taha või suuda teha, siis öeldakse aga mingi ventide vahetus ei ole kindlasti asi mis neile üle jõu käib.


Ainult ei tea kas nende kaudu vendi ka saab..?

Huvitav miks uus MOBO ei lähe tööle ilma monitorita?

edit: sättisin BIOS-i kuidas oskasin, aga siis vahepeal ei läinud enam üldse RIG käima ja tuli BIOS/CMOS resettida... guugeldades leidsin igasugu versioone. Kõige kindlam vist osta Dummy plug: https://www.amazon.com/Headless-Emulator-Headless-1920x1080-generation-60Hz%EF%BC%89-3Pack/dp/B06XSY9THQ

Start screen on lahe, kui roheline, siis PCIE OK, nagu ühel tõelisel mineri plaadil: https://www.upload.ee/image/14246349/photo_2022-06-19_20-06-46.jpg
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2022 22:35:02 vasta tsitaadiga

Dummysid saad siit ka, pole vaja pikka jalajälge tekitada. Praeguses tsüklis vast suht tasuta.

Mobod, mil VGA või DVI veel ka olemas, on kõik monitorita tööle läinud, kui mobo enda GPU primary-ks valida, võimalik tõesti, et ainult HDMI-ga on juba liiga pirtsakas.

Sul vaja nüüd meetriseid USB kaableid ka, kui ei taha rig'i väga tihedalt täis toppida ja lisavente aretada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2022 23:41:55 vasta tsitaadiga

rex, jep. Juba tellisin rics666 teemast 4€-ga. Mul on seal kõik ladna praegu... vaevalt, et dummy nii kuumaks läheb icon_wink.gif Kaabel ka olemas + isegi värvilisi vente. Seal keldris võib kogu aeg LED-de ja ventikate disko olla, ei häiri ka kaablid icon_smile.gif

Proovisin primarit ja veel igasugu variante kuni üldse midagi enam ei töötanud, seega parem igaks juhuks dummy!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2022 01:16:03 vasta tsitaadiga

Monitor pole kunagi olnud PC standardis eelduseks, et emaplaat käivituks. Võimalik, et mõned ühendused ei saanud esialgse paigaldamise käigus paika. Proovi üle ilma "lisadeta" ehk riseri ja kaartideta. Kui sama seis siis viska garantisse - head nahka ei tule.
jaanjaapan kirjutas:

Huvitav miks uus MOBO ei lähe tööle ilma monitorita?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2022 13:28:56 vasta tsitaadiga

filx, emaplaat vist käivitub, aga mmpos-st ei näe. BIOS-st sättisin on-board graphics off ning siis panin nr. 0 GPU-le molu taha. Kui kõik tööle sai, tõmbasin räuhti HDMI juhtme tagant, ja jäi tööle siiamaani. Viisin juba monitori keldrist üles tagasi ja tellisin HDMI dummy ka ära. Ei tahaks garantiisse ainult sellepärast saata, siis peab 6 kaarti ka puhkama panema kuni garantii veski jahvatab... pagan teab kui kaua. 3 kaarti saaks selle vana pisikese MOBO külge panna, aga see tegi vahest restarte ja hash läks nii 5% mõnikord mõneks ajaks alla... uus mulle meeldib! Kui mingi tõsisem jant tuleb, siis saadan...
Otsisin youtuubist ka, see tavaline värk, miks muidu neid dummy-si müüakse. Konkreetselt Q270 plaadi kohta HDMI juttu polnud, kuid muidu kiideti!

https://tonwhales.com/mining - Täna pidi lõppema kaevamine, vahepeal oli Completion of mining in ~1 days, nüüd jälle 3 days - vassivad sindrinahad...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djkiller
HV Guru
djkiller

liitunud: 19.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2022 13:42:25 vasta tsitaadiga

jaanjaapan kirjutas:
filx, emaplaat vist käivitub, aga mmpos-st ei näe. BIOS-st sättisin on-board graphics off ning siis panin nr. 0 GPU-le molu taha. Kui kõik tööle sai, tõmbasin räuhti HDMI juhtme tagant, ja jäi tööle siiamaani. Viisin juba monitori keldrist üles tagasi ja tellisin HDMI dummy ka ära. Ei tahaks garantiisse ainult sellepärast saata, siis peab 6 kaarti ka puhkama panema kuni garantii veski jahvatab... pagan teab kui kaua. 3 kaarti saaks selle vana pisikese MOBO külge panna, aga see tegi vahest restarte ja hash läks nii 5% mõnikord mõneks ajaks alla... uus mulle meeldib! Kui mingi tõsisem jant tuleb, siis saadan...
Otsisin youtuubist ka, see tavaline värk, miks muidu neid dummy-si müüakse. Konkreetselt Q270 plaadi kohta HDMI juttu polnud, kuid muidu kiideti!

https://tonwhales.com/mining - Täna pidi lõppema kaevamine, vahepeal oli Completion of mining in ~1 days, nüüd jälle 3 days - vassivad sindrinahad...


oleks võtnud octominer kasti ja pole mingit probleemi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2022 13:46:05 vasta tsitaadiga

djkiller, oleks-poleks. Ilmselt jaanjaapan tahab ise pusada minerit ehitada. Las ehitab - iga kogemus tuleb kasuks. icon_cool.gif
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djkiller
HV Guru
djkiller

liitunud: 19.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2022 13:50:07 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
djkiller, oleks-poleks. Ilmselt jaanjaapan tahab ise pusada minerit ehitada. Las ehitab - iga kogemus tuleb kasuks. icon_cool.gif


ei vaidle vastu,et tore hobi lihtsalt kui on teised eesmärgid siis tähtis on stabiilsus.
Ei pea tundma kas mining lõppeb või mõni coin on ja jääb sügavasse miinusesse
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.