Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Autode teema vol.7 (Küsitlus: Mitut autot oled elu jooksul omanud?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 651, 652, 653  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitut autot oled elu jooksul omanud? Arvesta ainult nendega, mida omad või oled omanud
Mul on alles esimene auto
2%
 2%  [ 2 ]
2-3
27%
 27%  [ 27 ]
4-6
32%
 32%  [ 32 ]
7-10
21%
 21%  [ 21 ]
11-15
3%
 3%  [ 3 ]
16-20
5%
 5%  [ 5 ]
21-30
2%
 2%  [ 2 ]
31-40
4%
 4%  [ 4 ]
41-50
0%
 0%  [ 0 ]
Rohkem kui 50
3%
 3%  [ 3 ]
hääli kokku : 99

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 06.06.2022 14:47:02 vasta tsitaadiga

Tavaliselt on nende lippudega ehedad töllid mingi vana omega või a6ga
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.06.2022 15:07:08 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Võimas. Honda Civic 2010 uuena 18900 eurot, 2021 novembris viidi 5400 eest ära. Ei lekkind ja kolisend, aga amordid olid vahetatud icon_biggrin.gif


Bang4buck 112 eur kuus.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 06.06.2022 15:10:16 vasta tsitaadiga

Sain täna cadillaci proovida, oli mugavam ja ruumikam kui 5ne bmw. 300kw ainult veits op. icon_lol.gif
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2022 15:40:51 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Sain täna cadillaci proovida, oli mugavam ja ruumikam kui 5ne bmw. 300kw ainult veits op. icon_lol.gif


Aga hirmus kole, eriti seest.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 06.06.2022 16:12:25 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
iir kirjutas:
Ehk siis tutika bemmi omamine tuleb kallim? Kaua bemmil garantii on? Lexusel? Lexusel pikem hooldevälp? Või järelturu väärtus suurem?
12a vana lexus ei taha järgmised kolm aastat remonti ning hooldus on odavam kui 2a vanal skodal millel on veel 3a garantii? Jällegi, järelturu hind võib suurem olla, aga remont pluss hooldus ei maksa?


No bemm on tuntud oma kiire amortisatsiooni poolest, eriti veel siis, kui seda rohkete lisadega vürtsitad. Tuttav ostis tutikana 3'nda seeria, ladus uhkel lisasi ka peale. Maksis 60k tuuri, liising hakkas läbi saama (5a) pani müüki. Lõpuks läks ära hinnaga 25k, ehk siis lihtne arvutus 60-25=35k puhtalt amortisatsiooni pealt ja sinna lisanduvad veel finantskulud, hooldused jne. Sõber ostis tutika MB, tänases vääringus 90k eur eest, 7a hiljem müüs 25k'ga, amort 65k.


Selle kohta ütlevad "teadjamehed", et maksis saksa kvaliteedi ja mugavuse eest icon_biggrin.gif
Eks see ongi iga auto omaniku prioriteet. Mille eest makstakse ja palju pärast kaotavad rahaliselt edasi müües. Kõige rohkem kaotab üldjuhul just lisadega üle pandud autode järelväärtusest. Eriti just premium omadega, kui ostetakse uuest peast. Äärmusi muidugi ei saa võrrelda aga alati on olemas kesktee, kus ei ole päris kõige odavama otsa automark aga ei ole ka mingi kallis premium seda siis uut ostes.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.06.2022 16:45:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Eks see ongi iga auto omaniku prioriteet. Mille eest makstakse ja palju pärast kaotavad rahaliselt edasi müües.


Tihtilugu seda ei teatagi, vaadatakse vaid auto hinda. Vana premium on üks selliseid asju, mis tundub jõle ahvatlev, aga tegelikkuses maksad, mis kole on, pärast ei julge keegi kulusi kokku lüüa. Ega premiumid asjata hinnas kõvasti ei kuku, sellel on põhjus. Mägede vahel on s klassede ja 7 seeriate surnuaiad.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 06.06.2022 17:57:01 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Eks see ongi iga auto omaniku prioriteet. Mille eest makstakse ja palju pärast kaotavad rahaliselt edasi müües.


Tihtilugu seda ei teatagi, vaadatakse vaid auto hinda. Vana premium on üks selliseid asju, mis tundub jõle ahvatlev, aga tegelikkuses maksad, mis kole on, pärast ei julge keegi kulusi kokku lüüa. Ega premiumid asjata hinnas kõvasti ei kuku, sellel on põhjus. Mägede vahel on s klassede ja 7 seeriate surnuaiad.


Usun, et teatakse ikka, lihtsalt sõltub ostjast ja tema tutvusringkonnast, mida seal hinnatakse. Kui keegi noor tüüp ostab vana bemmi rondi ja läheb linna peale näitama, siis tuttavad patsutavad õlale, et ohoo ikkagi bemm või audi jne. Mis siis, et vb mingi vana ront selle raha eest või, siis kohe kohe korralikku remonti vajav paari aastaga. Kui ostja vaataks puhta enda kaalutlustel ja ignoreeriks mida tutvusrongkond arvab, siis tõenäoliselt oleks ka valikud teised. Eks nüüd selliste kütusehindadega vaadatakse ka natuke rohkem, kas on mõtet mingi suure kw'ga ikka vana premiumi osta.
Ise panin tähele, et mul siin osad naabrid üks ostis uue X5 bemmi ja paari nädala pärast müüs maha ja läks hoopis Cooper countrymani peale icon_biggrin.gif See oli just siis kui see kütusehind hakkas rallitama. Enne seda väga ei sõitnud nädala sees. On ka teisigi naabreid, kes on suurema vahetanud uuema väiksema vastu. Ühel oli isegi hummer aastaid ja see on ka vis tmaha müüdud pole enam kaua näinud.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 06.06.2022 18:10:30 vasta tsitaadiga

Jah. Aga. Kaotasin tonni aastas, koos remondi ja hooldusega, palju see kuus on siis? Ei kurda, iga autoga kaotad, ok praegu hinnad tõusevad salongist välja sõites. Aga jällegi, mul pole olnud paremat autot millega oleks niihea sõita olnud, talved läksid nagu lummekusta, nelik. Niisamagi oli 200kw piisav et igasugu pereautosi suitsu sisse jätta... icon_redface.gif hea juhitavus jne.
Igal juhul võtaks bemmi enne lexust, kui rahast kahju poleks. Või 20a. oleks icon_lol.gif

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2022 18:25:55 vasta tsitaadiga

https://www.drive.com.au/news/lexus-admits-oversized-grilles-a-turnoff/
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2022 18:34:27 vasta tsitaadiga

Helikoperdaja kommentaar? icon_razz.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2022 20:41:05 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Võimas. Honda Civic 2010 uuena 18900 eurot, 2021 novembris viidi 5400 eest ära. Ei lekkind ja kolisend, aga amordid olid vahetatud icon_biggrin.gif


Ma ostsin 5 aastat tagasi sama hinnaga

_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omg
HV kasutaja

liitunud: 14.04.2006




sõnum 06.06.2022 23:52:27 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Markos kirjutas:
tsitaat:
Eks see ongi iga auto omaniku prioriteet. Mille eest makstakse ja palju pärast kaotavad rahaliselt edasi müües.


Tihtilugu seda ei teatagi, vaadatakse vaid auto hinda. Vana premium on üks selliseid asju, mis tundub jõle ahvatlev, aga tegelikkuses maksad, mis kole on, pärast ei julge keegi kulusi kokku lüüa. Ega premiumid asjata hinnas kõvasti ei kuku, sellel on põhjus. Mägede vahel on s klassede ja 7 seeriate surnuaiad.


Usun, et teatakse ikka, lihtsalt sõltub ostjast ja tema tutvusringkonnast, mida seal hinnatakse. Kui keegi noor tüüp ostab vana bemmi rondi ja läheb linna peale näitama, siis tuttavad patsutavad õlale, et ohoo ikkagi bemm või audi jne. Mis siis, et vb mingi vana ront selle raha eest või, siis kohe kohe korralikku remonti vajav paari aastaga. Kui ostja vaataks puhta enda kaalutlustel ja ignoreeriks mida tutvusrongkond arvab, siis tõenäoliselt oleks ka valikud teised. Eks nüüd selliste kütusehindadega vaadatakse ka natuke rohkem, kas on mõtet mingi suure kw'ga ikka vana premiumi osta.
Ise panin tähele, et mul siin osad naabrid üks ostis uue X5 bemmi ja paari nädala pärast müüs maha ja läks hoopis Cooper countrymani peale icon_biggrin.gif See oli just siis kui see kütusehind hakkas rallitama. Enne seda väga ei sõitnud nädala sees. On ka teisigi naabreid, kes on suurema vahetanud uuema väiksema vastu. Ühel oli isegi hummer aastaid ja see on ka vis tmaha müüdud pole enam kaua näinud.


eks osadel tegelastel ongi see põhiasi - kasvõi über peldik peaasi et saksa "kvaliteet" . sihikuga sitamaja - big money waste - autism. teised pole ju autod ja nuh kui naaaber näeb. et kiaga liigud on puhta p.....

Pasatormi vältimiseks oli see jutt rändkarikate/kõikoff autolaadsete asjade kohta . Korralike Saksa autode kohta ei ütle mingit kriitikat.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2022 00:09:58 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Nagu näha, siis sa ei soovi tegelikke arve välja tuua, sest sa manipuleerid ja üritad müüa mingit kuvandit, justkui 39K maksva sõiduki tegelik soetuskulu oleks ainult ca 10K€. Reaalsuses võivad need numbrid olla oluliselt teistsugusemad. Tegin lühikese väga tugevalt lihtsustatud analüüsi, kuna minu algandmed ei ole just kõige kvaliteetsemad (seda põhjusel, et sa ei anna infot välja, vaid mulle teadmata põhjusel varjad).

Okei, võtame siis selle teema natuke põhjalikumalt kokku. Jätame foorumikasutajate hinnata, kas esitatud andmed on reaalsed ja õiged või ajab kasutaja meile lihtsalt kärbseid pähe.

Kasutaja poolt esitatud andmete ja väidete põhjal saab öelda:

Sõiduki algne soetusmaksumus 39000€
Jääkväärtus 12000€
Sissemakse suurus: 3000€
Lepingu pikkus: 60 kalendrikuud
Liisinguintress: 30€ kalendrikuus
Sõiduki amortisatsioon ja hooldused : 145€ kalendrikuus.
Sõiduki läbisõit ca 15Kkm aastas s.t. 1x aastas hooldust. Hoolduse hind ei ole teada.
Sõiduki täpne mudel ei ole teada, kuna kasutaja ei soovi seda avaldada.


Kasutaja väidab, et hetkelist turuolukorda vaadeldes on keskmine sõiduki soetuskulu olnud 2100€ aastas, mis sisaldab nii liisinguintressi, amortisatsiooni kui ka hoolduskulu.

Kasutaja väidab, et sõiduki kogukulu hulka ei saa lisada peale intressi, amortisatsiooni ja hoolduse mitte midagi rohkemat, kuna need on personaalsed kulud. See on väga segane, sest mõiste TCO (Total Cost of Ownership) eeldab ikkagi kõikide kulude arvesse võtmist (ka personaalsete), et välja selgitada objekti tegelik kulu. See on minu hinnangul lihtsalt demagoogia üritades tähelepanu eemale tõmmata komponentidelt, mis võivad pilti muuta.

Samuti ei taha kasutaja avaldada sõiduki mudelit ja leiab, et tootjast piisab.

Tegin liisingukalkulaatori (Allikas: https://www.kalkulaator.ee/et/liisingukalkulaator) abil arvutused ja sain järgmise tulemi:

Sõiduki maksumus 39000€
Sissemakse 3000€ - 7,69%
Jääkväärtus: 12000€ - 30,77%
Kapitalirendi perioodi pikkus: 60 kalendrikuud
Keskmine intress: 2,5%

Kuumakse: 451€

Vaatame nüüd siis üle kasutaja väited.

Sõiduki soetusmaksumus. Kuna mul ei ole teada, mis mark ja mudel kasutajal on siis otsisin nii palju 2018 aasta Lexuse hinnakirju, kui ma leidsin. Paraku ei leidnud ma hinnakirja põhiselt mitte ühtegi autot, mille hind oleks olnud alla 42000€. Väga kiire auto24 müügikuulutuste analüüsi tulemusena jõudsin järeldusele, et Eestis on 5-6 aasta vanuste kasutatud autode turul kõige rohkem saadaval mudelit NX300h, seega see valim on kõige suurem. Leidsin 2018 aasta hinnakirja, kus keskmine sõiduki maksumus oli 51601€ (odavaim 43500€ ja kalleim 60660€)

Kahjuks ma ei tea, mis sõiduk kasutajal on, seega ei olnud mul võimalik leida ka sobivat hinnakirja ning võrdlusalus on seega kaudne ja ei pruugi olla korrektne.


Sõiduki sissemakse. Kasutaja väidab, et sõiduki sissemakse oli 3000€. Kui võttes aluseks kasutaja poolt välja toodud hinna 39000 eurot, siis kõikide pankade liisingutingimuseks on minimaalselt 10% sissemakse. Kuidas kasutaja sai 7,69% sissemakse? Ei tea.


Sõiduki jääkväärtus. võib olla reaalne summa ja protsent. Konkreetseid määratlusi finantsasutuste lepingutingimustes pole. Seega võib olla reaalne, et sõiduki jääkväärtuseks saab määrata üle 30% väärtuse. Tundub reaalne ka seeõttu, et kasutatud autode turul on sama tootja enamlevinud 5-6 aasta vanuse sõiduki turuväärtus ca 58% müügihinnast.


Sõiduki liisinguintress. Kasutaja väidab, et liisinguintress on 30€ kalendrikuus, mis tähendab seda, et intressi kogukulu liisinguperioodi peale on 1800€. See tähendab siis seda, et liisinguintressi määr peab olema ca 1,55%. Minu jaoks tundub ebareaalselt madal. See on madalam, kui kodulaenuintress. Sõidukite liisingutele ei anta nii madalaid intresse. Enamik pankade kalkulaatoreid näitab intresse alates 2,5%.


Sõiduki kogukulu. Kasutaja väidab, et sõiduki kogukulu (intress+amort+hooldus) koos hooldusega on 175€ kuus seega 2100€ aastas. Nelja aasta peale teeb see seega 8400€. Samal ajal väidab kasutaja, et sõiduki hinnalangus on nelja aasta jooksul olnud 7000€. Ehk siis hinnalangus on olnud väiksem, kui sõiduki kogukulu? Seega kasutaja on soetanud sõiduki, mille tegelik kulu on suurem, kui hinnalangus ja see on kahjumlik. Midagi ei klapi.

Sõiduki hinnalangus. Kasutaja väidab, et praegune hinnalangus on olnud 4 aasta jooksul 7000 eurot, mis lineaarsel lähenemisel (tugevalt lihtsustatud) on seega kokku 8750 eurot viie aasta peale ehk siis 22%.
Kui ma võtan ette auto24 portaali, siis näen, et 5-6 aasta vanuste Lexus NX300h (kõige rohkem müügis ja on olemas ka soetushinna alusvõrdlus) keskmine müügihind on 30058€ ehk siis hinnalangus on olnud 42%. Kasutaja väidab, et tema sõiduki hinnalangus on kaks korda väiksem. Minu jaoks on erinevus liiga suur, et olla realistlik. Minu arvutuste järgi peaks kasutaja auto 4 aasta keskmine hinnalangus olema hoopis ca 33% ehk siis ca 13000€ ja 5 aasta hinnalangus olema 17235€. Vahe kasutaja poolt väidetud andmetega on kahekordne. summaliselt on vahe pea 8500€

Seega kokkuvõtlikult väidan ma, et kasutaja müüb endale väga ilusat positiivset tulevikku ja arusaamist, et tema auto pidamine on odav, kuigi tegelikkuses on see tõenäoliselt palju kallim. Kui näiteks võtta arvesse teise mudeli põhjal tehtud 42% hinnalangust, siis suureneb kasutaja auto igakuine kulu 175€-lt 369€-ni ehk 2 korda ja see ei ole enam üldse väga väike vahe.

Kuna kasutaja keerutab ja vassib ning ei taha tegelikke andmeid väga selgelt avaldada, siis mina julgen küll praegu väita, et kasutaja ajab lihtsalt jama ja üritab müüa kuvandit, mida tegelikkuses ei pruugi eksisteerida.


Allikad:

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2022 00:24:30 vasta tsitaadiga

Rasmus, saab ka 1.9% intressiga…mul on ja polnud mingi kampaaniapakkumine. icon_wink.gif
Reeglina on max jääkväärtus 30%, ise enne perioodi lõppu maha müües või välja ostes ja maha müües saad reeglina rohkem, ehk võib vabalt 50% auto hinnast saada, kui nõutud mudel ja hea varustusega.

Muid ebatäpsusi hetkel silma ei hakanud.
Oma auto TCO’d, kogukulu, vms. arvutama ei kavatse hakata või excelit pidama.
Tahtsin, liisisin, saan endale lubada…seega milleks end asjatult stressata. icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 07.06.2022 01:07:04 vasta tsitaadiga

Lõbus lugemine, aga niimoodi oletades oletadki võssa. Turuhinna referents on siin https://www.auto24.ee/soidukid/3704309. Ehk, kui nüüd finantskulu veel kripeldama jääb, siis intress on sul liiga suureks oletatud, ja tegemist on siiski kasutus, mitte kapitalirendiga, seal on intressiarvestuse vahe, mis teeb kapitalirendi kallimaks. Kuumaksele oled peaaegu pihta saanud. Aga proovi uuesti.

tsitaat:
Reeglina on max jääkväärtus 30%, ise enne perioodi lõppu maha müües või välja ostes ja maha müües saad reeglina rohkem, ehk võib vabalt 50% auto hinnast saada, kui nõutud mudel ja hea varustusega.


UX'l on 35% näiteks jv. Need masinad on nii väikese amordiga, et julgelt antakse selliseid väärtuseid, sellega kaaseb aga automaatselt madalam intressikulu.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2022 01:15:53 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Lõbus lugemine, aga niimoodi oletades oletadki võssa.


Nagu ma juba kirjutasin - kuna sa adekvaatseid andmeid välja ei andnud, vaid vassisid, siis ma tegin järeldusi nende andmete baasil, mis mul olemas olid. See oli sinu valik ja otsus.

Seega minu jaoks on nüüd teema lõpetatud.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2022 07:44:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Sõiduki läbisõit ca 15Kkm aastas s.t. 1x aastas hooldust. Hoolduse hind ei ole teada.

Sellise piiranguga ma passiks, limiit sai eile täis alla 4 kuu

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2022 07:57:53 vasta tsitaadiga

Ostke hea auto m6. 1200 miili/2k km tagant hooldus kolkagarage hinnaga 510€.
_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. ca 100km raadiuses võin täna/homme ära ka tuua.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 07.06.2022 09:24:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Nagu ma juba kirjutasin - kuna sa adekvaatseid andmeid välja ei andnud, vaid vassisid, siis ma tegin järeldusi nende andmete baasil, mis mul olemas olid. See oli sinu valik ja otsus.


Minu lepinugu andmed on konfidentsiaalsed, said orientiiri, sellest ka piisab, pole ju keeruline arvutada välja intressi kogukulu, kui on antud keskmine kuine intressimakse ? Kui on öeldud soetusmaksumus ja hetke turuhind, kas siis on raske teha lahutustehe ja tulem liita intressikuluga, ning jagada perioodi kuude arvuga ? Mida sa kontrollida üritasid ? Arvad, et ma ei oska arvutada ? Päeva lõpuks ei oleks sul õnnestunud ka kuidagi soetusmaksumust kontrollida, sest minu poolt välja käidud number oli erihind, mis letikast 6k soodsam. Minu soetushetkel tehtud arvestuslik amortisatsioon 5a peale oli 14k, hetkel oleme poole peal, so far so good. Tõttöelda on antud IS oma varustustasemel (executive) üleüldse kõige parema hinna suhtega Lexus üldse, kõik teised amortiseeruvad ligi 2x kiiremini. Piisab sellestki, kui antud varustustasemele panna Premium või F-Sport lisaks, kohe oled 10k vaesem.


viimati muutis Markos 07.06.2022 09:29:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2022 09:27:49 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
tsitaat:

Sõiduki läbisõit ca 15Kkm aastas s.t. 1x aastas hooldust. Hoolduse hind ei ole teada.

Sellise piiranguga ma passiks, limiit sai eile täis alla 4 kuu


passiks mida? see piirang on ainult siis, kui tahad kasutada esinduse tagasiostu kohustust.

Rasmus, kas trolli konksu otsas on hea?

_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2022 09:28:58 vasta tsitaadiga

passiks= see piirang ei sobi mulle. See piirang on ikka jube väike
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2022 09:30:38 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
passiks= see piirang ei sobi mulle. See piirang on ikka jube väike


see ei ole ju tegelikult piirang icon_rolleyes.gif müüd ise või ostad välja, siis sõida palju jaksad

_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 07.06.2022 09:31:37 vasta tsitaadiga

Ilmselt intress ka parem limiidi tõttu?
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2022 09:40:51 vasta tsitaadiga

tõenäoliselt, eks seal saab mängida jäägiga, et endale sobiv tulemus saada. kõige madalama kuumakse tagajamine ei ole alati kokkuvõttes kõige soodsam.
_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2022 09:44:44 vasta tsitaadiga

renx09 kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
passiks= see piirang ei sobi mulle. See piirang on ikka jube väike


see ei ole ju tegelikult piirang icon_rolleyes.gif müüd ise või ostad välja, siis sõida palju jaksad

roger thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Autode teema vol.7 (Küsitlus: Mitut autot oled elu jooksul omanud?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 651, 652, 653  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.