Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Elektrilised tõukerattad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 55, 56, 57  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2022 15:23:12 vasta tsitaadiga

Condamed, No just! Need vanamutid on täiesti pooletoobised! Mitte keegi ei sõida neile otsa, juhul kui ise vasakule-paremale kargama ei hakka! Pimedad sõidavad ainult autoga. Pimedat tõuksijuhti ma ei tea. No mõni möödub jah napikalt, aga kõik on välja arvestatud! See vanamutt kõndigu kenasti ja sirgelt! Mingeid siksakke pole vaja teha!
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 26.05.2022 15:39:22 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Condamed, No just! Need vanamutid on täiesti pooletoobised! Mitte keegi ei sõida neile otsa, juhul kui ise vasakule-paremale kargama ei hakka! Pimedad sõidavad ainult autoga. Pimedat tõuksijuhti ma ei tea. No mõni möödub jah napikalt, aga kõik on välja arvestatud! See vanamutt kõndigu kenasti ja sirgelt! Mingeid siksakke pole vaja teha!


Vaata, sellepärast ei tohigi kõnniteel lahingdrooni mängida, et jalakäja võib vabalt keerata igasse külge. Mitte ükski liiklusmäärus ei nõua tal tahavaatepeeglite omamist või suunamärguannete andmist, eks ole. Ja ta ei pea skuuteri tulemist ka kõrv kikkis kuulama - klapid võivad olla peas ning astub just nii nagu juhtub. Skuuter aga möödugu 4-5 km/h.
Et sellest aru ei taheta saada, peaks lahenduseks määrama siiski veel turvalise piirkiiruse, mmillega ÜLDSE TOHIB kõnniteel liikuda. No näiteks 7-8 km/h. Ja siis vastavad isikud möödavad põõsas ja kirjutavad trahve välja.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2022 15:59:42 vasta tsitaadiga

perenoel, Jään eriarvamusele.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 26.05.2022 16:01:08 vasta tsitaadiga

Proovi kaine peaga sellele mõelda
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2022 16:04:31 vasta tsitaadiga

perenoel, miks üldse peaks kõnniteele oma "särtsuga" ronima?
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2022 16:05:57 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Proovi kaine peaga sellele mõelda

Olgu, proovin, aga arvan et nägemus ei muutu. Aga ikka noh, proovin ära. See ei maksa ju midagi! icon_cool.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2022 16:10:22 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
perenoel, miks üldse peaks kõnniteele oma "särtsuga" ronima?

Sest enamasti seal ongi see kergliiklustee. Kus peaksid sõitma näiteks monoratturid? Üldiselt sõidavad nad kus tahavad. Ja seadus ei nõua ka seda et nad kained peaks olema.


viimati muutis SSD 26.05.2022 16:11:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2022 16:11:24 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Condamed, No just! Need vanamutid on täiesti pooletoobised! Mitte keegi ei sõida neile otsa, juhul kui ise vasakule-paremale kargama ei hakka! Pimedad sõidavad ainult autoga. Pimedat tõuksijuhti ma ei tea. No mõni möödub jah napikalt, aga kõik on välja arvestatud!


Nagu möödasõidud autodel? icon_lol.gif
Kus vastutulev kraavi sunnitakse

_________________
------
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 26.05.2022 22:03:21 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Vaata, sellepärast ei tohigi kõnniteel lahingdrooni mängida, et jalakäja võib vabalt keerata igasse külge. Mitte ükski liiklusmäärus ei nõua tal tahavaatepeeglite omamist või suunamärguannete andmist, eks ole. Ja ta ei pea skuuteri tulemist ka kõrv kikkis kuulama - klapid võivad olla peas ning astub just nii nagu juhtub. Skuuter aga möödugu 4-5 km/h.
Et sellest aru ei taheta saada, peaks lahenduseks määrama siiski veel turvalise piirkiiruse, mmillega ÜLDSE TOHIB kõnniteel liikuda. No näiteks 7-8 km/h. Ja siis vastavad isikud möödavad põõsas ja kirjutavad trahve välja.

Sellist juttu ootaks inimeselt kes ise ühegi liiklusvahendiga liigelnud ei ole ja ainult jala käib. Et jalakäija võib teha mis pähe tuleb ja kõik teised maksku trahvi. Mina liiklen igapäevaselt erinevate nii motoriseeritud kui kondiauruga liiklusvahenditega ja ka jalakäijana ja näen mis liikluses toimub. Reaalsus on see et avalikul teel (vahet pole on see sõidutee või kõnnitee) tuleb arvestada teiste liiklejatega.
Minu hinnangul piisab elektritõuksidele 25km/h piirangust, sest on elementaarne et jalakäijast tuleb mööduda ohutul kiirusel ja ohutul kaugusel. Samuti ei näe ühtki põhjust miks inimtühjal kõnni- või kergliiklusteel peaks liiklema aeglasemalt kui 25km/h kui teeolud sellist kiirust võimaldavad.
Sama elementaarne on see et jalakäija liikleb kõnniteel paremal pool kui ei ole reguleeritud teisiti ja vaatab enne manöövri sooritamist selja taha, sest tal võib küll õigus olla, aga suure tõenäosusega saab kokkupõrke puhul rohkem kannatada jalakäija ja sellega peaks iga liikleja arvestama. Tooks võrdluse sebra ületamisega. Jalakäijal on sebral eesõigus, aga ikkagi tuleks enne teele astumist veenduda (vähemalt neil kel pole suitsiidseid kalduvusi), et sõidukid seisma jäävad. Kokkupõrke puhul jääb süüdi küll sõiduki juht, aga haiget saab jalakäija.
Kui midagi muuta, siis mina paneks kõigile renditõuksidele liikluskindlustuse, mis võiks olla mõistlikus suurusjärgus, et rendifirmad selle klientidelt sisse kasseerida saaks.
Sest kõige probleemsemad on renditõuksid. Nendega sõidab teiste liiklusvahenditega võrreldes rohkem sellist kontingenti kes ei tunne ei liikluseeskirju, ei hooli teistest ega enda liiklusvahendist ja on suurema tõenäosusega ebakaines olekus. Õnnetuse puhul on sellistelt keeruline kulusid välja nõuda ja kindlustus oleks abiks.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 26.05.2022 22:23:29 vasta tsitaadiga

hobihall kirjutas:
perenoel kirjutas:
Vaata, sellepärast ei tohigi kõnniteel lahingdrooni mängida, et jalakäja võib vabalt keerata igasse külge. Mitte ükski liiklusmäärus ei nõua tal tahavaatepeeglite omamist või suunamärguannete andmist, eks ole. Ja ta ei pea skuuteri tulemist ka kõrv kikkis kuulama - klapid võivad olla peas ning astub just nii nagu juhtub. Skuuter aga möödugu 4-5 km/h.
Et sellest aru ei taheta saada, peaks lahenduseks määrama siiski veel turvalise piirkiiruse, mmillega ÜLDSE TOHIB kõnniteel liikuda. No näiteks 7-8 km/h. Ja siis vastavad isikud möödavad põõsas ja kirjutavad trahve välja.

Sellist juttu ootaks inimeselt kes ise ühegi liiklusvahendiga liigelnud ei ole ja ainult jala käib. Et jalakäija võib teha mis pähe tuleb ja kõik teised maksku trahvi. Mina liiklen igapäevaselt erinevate nii motoriseeritud kui kondiauruga liiklusvahenditega ja ka jalakäijana ja näen mis liikluses toimub. Reaalsus on see et avalikul teel (vahet pole on see sõidutee või kõnnitee) tuleb arvestada teiste liiklejatega.
Minu hinnangul piisab elektritõuksidele 25km/h piirangust, sest on elementaarne et jalakäijast tuleb mööduda ohutul kiirusel ja ohutul kaugusel. Samuti ei näe ühtki põhjust miks inimtühjal kõnni- või kergliiklusteel peaks liiklema aeglasemalt kui 25km/h kui teeolud sellist kiirust võimaldavad.
Sama elementaarne on see et jalakäija liikleb kõnniteel paremal pool kui ei ole reguleeritud teisiti ja vaatab enne manöövri sooritamist selja taha, sest tal võib küll õigus olla, aga suure tõenäosusega saab kokkupõrke puhul rohkem kannatada jalakäija ja sellega peaks iga liikleja arvestama. Tooks võrdluse sebra ületamisega. Jalakäijal on sebral eesõigus, aga ikkagi tuleks enne teele astumist veenduda (vähemalt neil kel pole suitsiidseid kalduvusi), et sõidukid seisma jäävad. Kokkupõrke puhul jääb süüdi küll sõiduki juht, aga haiget saab jalakäija.
Kui midagi muuta, siis mina paneks kõigile renditõuksidele liikluskindlustuse, mis võiks olla mõistlikus suurusjärgus, et rendifirmad selle klientidelt sisse kasseerida saaks.
Sest kõige probleemsemad on renditõuksid. Nendega sõidab teiste liiklusvahenditega võrreldes rohkem sellist kontingenti kes ei tunne ei liikluseeskirju, ei hooli teistest ega enda liiklusvahendist ja on suurema tõenäosusega ebakaines olekus. Õnnetuse puhul on sellistelt keeruline kulusid välja nõuda ja kindlustus oleks abiks.


See on nüüd muidugi vaieldav, kuid ilmselt jääks/on jäänud (ei viitsi otsima hakata) kohus seisukohale, et Liiklusseadus ei pea manöövri all silmas jalakäija liikumistrajektoori muutumist, vaid selle all peetakse silmas ikkagi sõidukite tegevust. Põnev oleks muidugi sellist vaidlust mõne keissi puhul jälgida icon_smile.gif

Jalakäija ja kõnnitee osas on aga seadus üks-ühene: ta on seal Püha Lehma staatuses ja kõik teised võivad arglikult ja tema armust ning aupaklikku kaugusesse hoides vaid ülejäägi ressursist saada. Jalakäja võib muidugi ettevaatlik olla küll, kuid seadus ei nõua temalt kõnniteel olles mitte kellegagi arvestamist. See oleks ka nonsens. Ülekäigusrada pole kõnnitee.

Põhimõtteliselt ma olen nõus, kui jalakäijaid läheduses ei ole ning ei ole ka kohti, kust nad võiksid kõnniteele hoogsalt astuda (aga linnas pole sääraseid kohti tegelikult kuigi palju!), võiks põhimõtteliselt 25 km/h sõita. Probleem on selles, et väga paljud siis sõidavadki alati sellise kiirusega. Neil pole erilist ajumahtu (või viitsimist seda kasutada), et asja üle mõelda ja nad alluvad refleksidele. Seepärast onlekski tarvis tekitada refleks, et kõnniteel sõidetakse kuni 8 km/h. Reflekside kujundajatel on ka lihtne seda tööd teha, sest muidu peaks vaidlema: kas oli ikka jalakäjatele ohtu või hüppasid nad ainult suurest vaimustusest rentslisse. On kiiruse number kasvõi 12 - ole kena ja maksa 30 eurot piletiraha. Ja mis siis tegelikult katki oleks? Need otsad, mida skuuteritega võetakse, ei ole ju kümnetes kilomeetrites. Pole ju suurt vahet, kas kohalejõudmiseks kulub kolm või viis minutit.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2022 22:30:41 vasta tsitaadiga

Bolt on ajapõhine. Seega tuleb tuleb täie pasaga sõita, sest sedasi tuleb odavam!

viimati muutis SSD 27.05.2022 07:58:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2022 23:32:42 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Bolt on ajapõhine. Seega tuleb tuleb täie pasagaga sõita, sest sedasi tuleb odavam!


Kui auto rendid(vahet pole kas polt drive või klassikalisel moel), siis on ka üks ja seejuures mitte väheoluline komponent hinna juures aeg. Seega ......
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2022 23:38:58 vasta tsitaadiga

perenoel, pole ju vahet kas kohale jõudmiseks kulub 3 või 5 minutit??? icon_eek.gif 25 asemel võiks sõita 8'ga (nagu sina arvad)?

esiteks - kui üks tõuksija sõidab 25kmh asemel 8kmh siis kas sa ikka mõistad kui palju kulub tal kohale jõudmiseks rohkem aega? 3 korda rohkem...see ei ole "ks kulub 3 või 5" - see tähendab, et kulub kas 3 või 9!
ei ole vahet? ei ole vahet kas kuskile kohale jõudmiseks kulub 3 korda rohkem aega? et kui iga päev sõidad seda otsa 2 korda siis pole kohe mitte mingit vahet? minumeelest on ikka päris suur ja oluline vahe...nimelt 12 minutit päevas. kuus aga tähendab see näiteks 6 TUNDI. kui teed päevas tõuksiga rohkem sõite või on su igapäevane standardots vähe pikem (näiteks 8km üks suund) siis on vahe muidugi ikka MÄRGATAVALT suurem. võibolla sinu jaoks ei ole 6 tundi kuus kaotada tõesti mingi oluline vahe. minumeelest on - ja ma arvan, et väga paljud teisedki arvavad nii. see on praktiliselt terve üks tööpäev kuu kohta. ainult et palka sulle selle eest keegi ei maksa, et 8kmh kodupoole venid oma tõuksiga.

sinu "huvitavast" loogikast lähtudes peaksid kõik inimesed tegema kõik oma käigud alati, igalepoole ainult jala. pole ju vahet kas läheb kauem aega. las siis läheb. selliseid tegelasi näeb jah kahjuks tihtipeale. sõidavad ka maanteel autoga kolonni ees 60ga. pole ju vahet, kas ma jõuan 10 minuti hiljem sinna oma sihtkohta...minul ei ole vahet, järelikult kellelgi teisel seal minu taga ei saa ka vahet olla. uskumatu kaader ja uskumatu mõtlemine - veel uskumatum ego thumbs_down.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 26.05.2022 23:59:49 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
perenoel, pole ju vahet kas kohale jõudmiseks kulub 3 või 5 minutit??? icon_eek.gif 25 asemel võiks sõita 8'ga (nagu sina arvad)?

esiteks - kui üks tõuksija sõidab 25kmh asemel 8kmh siis kas sa ikka mõistad kui palju kulub tal kohale jõudmiseks rohkem aega? 3 korda rohkem...see ei ole "ks kulub 3 või 5" - see tähendab, et kulub kas 3 või 9!
ei ole vahet? ei ole vahet kas kuskile kohale jõudmiseks kulub 3 korda rohkem aega? et kui iga päev sõidad seda otsa 2 korda siis pole kohe mitte mingit vahet? minumeelest on ikka päris suur ja oluline vahe...nimelt 12 minutit päevas. kuus aga tähendab see näiteks 6 TUNDI. kui teed päevas tõuksiga rohkem sõite või on su igapäevane standardots vähe pikem (näiteks 8km üks suund) siis on vahe muidugi ikka MÄRGATAVALT suurem. võibolla sinu jaoks ei ole 6 tundi kuus kaotada tõesti mingi oluline vahe. minumeelest on - ja ma arvan, et väga paljud teisedki arvavad nii. see on praktiliselt terve üks tööpäev kuu kohta. ainult et palka sulle selle eest keegi ei maksa, et 8kmh kodupoole venid oma tõuksiga.

sinu "huvitavast" loogikast lähtudes peaksid kõik inimesed tegema kõik oma käigud alati, igalepoole ainult jala. pole ju vahet kas läheb kauem aega. las siis läheb. selliseid tegelasi näeb jah kahjuks tihtipeale. sõidavad ka maanteel autoga kolonni ees 60ga. pole ju vahet, kas ma jõuan 10 minuti hiljem sinna oma sihtkohta...minul ei ole vahet, järelikult kellelgi teisel seal minu taga ei saa ka vahet olla. uskumatu kaader ja uskumatu mõtlemine - veel uskumatum ego thumbs_down.gif


Mitte mingisugust põhjust ei ole 6-8 km pikkuseid ruute teha AINULT kõnniteel. Sõidad ühest linnaküljest teise piki kõnniteid, et ikka rohkem jalakäijaid tülitada? Jeerum. Milleks siis jalgrattateed olemas on? Mis aega puutub, siis mõistlik inimene oskab transpordile kuluvat aega millekski kasutada. Hands-freega annab pidada kõnesid, võib kuulata audioraamatuid, õppida keeli jne. Ilmselt õnnestub see aeglasel sõidul isegi paremini, sest kuulina kihutades peab tähelepanu olema rohkem ümbrusel. Järelikult on võimalik aeglasel liikumisel saavutada hoopis aja kokkuhoid!

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2022 00:05:24 vasta tsitaadiga

Ma soovitaks tõuksiga ilma klappideta sõita, kui just mingit pikka ja tühja Tabasalu-Rannamõisa vms rattateed ei sõida. Nii parema kuulmise kui ka tähelepanu kontsentreerimise mõttes.

Veel enam soovitaks enne jutustamist ise ka sõita proovida.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 27.05.2022 08:55:42 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
See on nüüd muidugi vaieldav, kuid ilmselt jääks/on jäänud (ei viitsi otsima hakata) kohus seisukohale, et Liiklusseadus ei pea manöövri all silmas jalakäija liikumistrajektoori muutumist, vaid selle all peetakse silmas ikkagi sõidukite tegevust. Põnev oleks muidugi sellist vaidlust mõne keissi puhul jälgida icon_smile.gif

Jalakäija ja kõnnitee osas on aga seadus üks-ühene: ta on seal Püha Lehma staatuses ja kõik teised võivad arglikult ja tema armust ning aupaklikku kaugusesse hoides vaid ülejäägi ressursist saada. Jalakäja võib muidugi ettevaatlik olla küll, kuid seadus ei nõua temalt kõnniteel olles mitte kellegagi arvestamist. See oleks ka nonsens. Ülekäigusrada pole kõnnitee

Ma ei rääkinud mingist seaduse nonsensist, ütlesin et iga liikleja enda huvides oleks teatud manöövrite ohutuses veenduda. Jalakäijal võivad olla kõik õigused, aga kokkupõrke korral saab ka tema haiget.
Ei öelnud ka seda et ülekäigurada on kõnnitee. Jalakäijal on mõlemas kohas eesõigus, aga tema enda huvides kehtivad samasugused ohutuse reeglid.
Igat liigutust ei ole vaja seadusega keelata ja käskida. On mõistlikke inimesi, kes käituvad mõistlikult ka siis kui seadus seda ei käsi ja teisalt on inimesi (loodetavasti vähemuses) kes käituvad ebamõistlikult hoolimata sellest mis seadus selle kohta ütleb ja neid ei kõiguta mitte miski. See on paratamatus ja selle tõttu ei pea kannatama mõistusega inimesed
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2022 06:40:25 vasta tsitaadiga

vägagi kahe käega nõus viimase arvamusega.

aga jah, paraku leidub alati mingi hulk neid kivipäid, kes ainult käivad ringi ja karjuvad oma "õigustest". lõpuks astuvad klapid peas, mingisugune nutitelefon kummipaelaga ümber pea tõmmatud ja kogu ümbritsevast maailmast ära lõigatuna koos kõigi oma "õigustega" kuskil ristmikul vähe kiiremini sõitva ette...või siis näiteks rongiteel rongi ette ning selle koha peal see õiguste jutt ka kindla ja kuulsusetu lõpu saab. ütlen ausalt, ei ole mul sellistest tegelastest isegi väga kahju...paraku rikuvad nad ära nii enda kui ilmselt veel kellegi teise elu.

mitte mingisugust põhjust ei ole ka kõnniteel kehtestada kiiruspiiranguid a'la 8kmh. johhaidii, ma suudan joosta ka 25kmh...kas mööda kõnniteed bussi peale jooksmine tuleks siis samuti äkki ära keelata ning seda trahvima hakata?
seal on oma põhjus miks igasugustele el.ratastele kunagi kehtestati see 25kmh piirang. järelikult siis erinevad targad onud leidsid, et see on selline paras veel turvaline kiirus jalakäijate vahel liikumiseks ja samas ei piira ega ahista liigselt palju neid, kas tahavad vähe kiiremini edasi saada.

perenoel, sulle ma soovitan soojalt jala käimist. paistab, et kuhugi kiiremini jõudmine ei ole ega võibolla siis hakka ka kunagi olema sinu elus mitte mingisugune prioriteet. veel rohkem aega säästad muide, kui sa tööl üldse ei käi. siis sa ei pea ka sinna sõitma, ega isegi mitte kõndima. saab kuulata hommikust õhtuni üliturvaliselt oma voodis kõiki neid audiobooke, õppida ära kõik maailma keeled ning pidada maha kõik need tähtsad kõned thumbs_up.gif ja mõtle vaid kõige selle säästetud aja peale beer_yum.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2022 13:28:15 vasta tsitaadiga



Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2022 13:52:09 vasta tsitaadiga

On tuntavalt mugavam ka ja palju kaalu lisandus?
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2022 14:49:31 vasta tsitaadiga

Pigem küsiks kuidas selle asja kvaliteet ka tundub? 25km/h pealt vastu äärekivi sõites pole nagu väga huvitav kui see hiina-ime hark pooleks läheks.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2022 15:38:48 vasta tsitaadiga

Katsed veel läbimata, aga ta nüüd nii nõrk ka ei paista et kohe pooleks võiks minna. Kaalu ka täpselt ei oska öelda, mingi 100-200g vast lisandus.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2022 16:01:04 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
vägagi kahe käega nõus viimase arvamusega.

aga jah, paraku leidub alati mingi hulk neid kivipäid, kes ainult käivad ringi ja karjuvad oma "õigustest". lõpuks astuvad klapid peas, mingisugune nutitelefon kummipaelaga ümber pea tõmmatud ja kogu ümbritsevast maailmast ära lõigatuna koos kõigi oma "õigustega" kuskil ristmikul vähe kiiremini sõitva ette...või siis näiteks rongiteel rongi ette ning selle koha peal see õiguste jutt ka kindla ja kuulsusetu lõpu saab. ütlen ausalt, ei ole mul sellistest tegelastest isegi väga kahju...paraku rikuvad nad ära nii enda kui ilmselt veel kellegi teise elu.

mitte mingisugust põhjust ei ole ka kõnniteel kehtestada kiiruspiiranguid a'la 8kmh. johhaidii, ma suudan joosta ka 25kmh...kas mööda kõnniteed bussi peale jooksmine tuleks siis samuti äkki ära keelata ning seda trahvima hakata?
seal on oma põhjus miks igasugustele el.ratastele kunagi kehtestati see 25kmh piirang. järelikult siis erinevad targad onud leidsid, et see on selline paras veel turvaline kiirus jalakäijate vahel liikumiseks ja samas ei piira ega ahista liigselt palju neid, kas tahavad vähe kiiremini edasi saada.


Iseenesest olen nõus, et mis iganes tegevusest jutt ka ei käiks, on mõistlik käituda nii, et oma nahk terveks jääb mitte iga hinna eest oma õigust taga ajada. See õigus on kehv lohutus kui invaliidiks jääd või üldse kasti lähed.
Aga jään selle koha pealt siiski eriarvamisele, et akurattur on kunn ja jalakäija vaadaku ise kuidas eest ära saab. Kõnniteel võib jalakäija oma trajektoori muuta ja selleks ei ole ka õige jalakäijate vahel 25km/h uhada. Oleks palju loota, et iga laps, vanainimene või kasvõi pisut napsutanud tegelane oskab kõnniteel oodata, et keegi tagantpoolt praktiliselt hääletult 5x suurema kiirusega läheneb. Ega see ilmaasjata nii pole, et kõnnitee puudumisel peab jalakäija liikuma vastu liiklust. Ja noh, akurattur peaks tegelikult selle peale ka mõtlema, et kui ta jalakäijale otsa peaks sõitma, siis ilmselt ta ise ka päris terve nahaga sellest ei pääse kuigi enamasti saab jalakäija rohkem viga.
Ma ei poolda mingit kivisse raiutud 8km/h piirangut vms., küll aga võiks neid korrale kutsuda kes ilmselgelt ohtlike manöövreid teevad.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2022 05:56:55 vasta tsitaadiga

Ma ei ütleks, et ka minu arvamus selline oleks. Akurattur ei ole kindlasti mingi kunn, aga ka jalakäija ei ole seda. Mingil põhjusel paljud kipuvad arvama, et on. Mõlemad peavad arvestama üksteisega. Minu silmis on nad suhtkoht võrdsed...vähemalt kuni senimaani kui akurattur kõnniteel ei sõida kiiremini kui ~25kmh.

Eest ära saamist (kui ma nüüd selle termini kasutamisest õigesti aru sain) ei saa ikka mitte kuidagi võrdsustada suvalisel hetkel täiesti suvalises suunas tehtavate arusaamatute liigutustega. Ja selles osas pole minumeelest mitte mingit tähtsust ega vahet, oled sa jalakäija, rattur või autojuht. Ükskõik kes või kus on, iga inimene peab võtma ikka mingisuguse isikliku vastutuse selle eest, mida ja kuidas ta teeb kui ta viibib avalikus ruumis ja eriti kui ta viibib paljude teiste liiklejate keskel. Siin kehtib ka täpselt seesama näide, et kui ma näiteks jookseb suure hooga bussi peale ning näen, et mu ees on tee selleks piisavalt vaba siis ma ei saa arvestada iga viimase kui mammi täiesti suvaliste/arusaamatute otsustega järsku sammu pealt keerata a'la 90 kraadi ja hakata täiesti konkreetselt teises suunas astuma. Või veel hullem, et keegi lihtsalt lambist teeb mingit sidesteppi. Tulemus on see, et siis ma jooksengi talle täie p*saga sisse ja thats that. Ei ütleks, et ma nüüd selle pärast mingi suur süüdlane olen - me kõik eeldame teineteiselt liikluses ja ka lihtsalt liikudes siiski mingil määral loogilisi ja etteaimatavaid otsuseid ning teatavat ettevaatlikust. Kui mõni aru ei saa, et see on oluline, või et miks seeon oluline siis on ta mulle lambist ette astumisega täpselt sama palju süüdlane kui mina talle sisse jooksmisega.

Iseenesest, ideaalses maailmas olekski ju muidugi kõik ideaalne omaette teed oleks kõigile natukenegi erineva kiirusega liikujatele. isegi lapsed ja täiskasvanud inimesed võiks panna käima mööda oma "designated" radasid, aga ka natuke vähem utoopilisel juhul oleks eraldi teed elektritõuksidele ning jalakäijatele. Kuid sellist ideaalset maailma ei ole ning ilmselt ei tule. Kui ka kõikjal oleksid ideaalsed (jalg)rattateed lisaks kõnni ning autoteedele siis mind omakorda näiteks jälle häiriks kui seal rattateedel venivad mingid pooltühja aku ja kahe sõitjaga tõuksitajad 12kmh karjakaupa. Ma tahan mööda oma rattateed sõita rahulikult 30-40ga, mitte tuiklevate tõukside vahel trallida või nende järel oodata. Jälle ohtlik olukord. Ideaalseid lahendusi ei ole olemas, kuid suuremalt jaolt igalpool on võimalik tõuksiga üsnagi mõistliku kiirusega sõita ka jalakäijate vahel. Ei pea see kiirus tingimata langema "jalakäija kiirusele", kuid võib hetkedel langeda näiteks 25 pealt 15'le ning ei pea ka jalakäijad olema mingid peata kanad, kes midagi enda ümber ei taju ning suvaliselt hüppavad suvalises suunas

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 29.05.2022 10:51:36 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
vägagi kahe käega nõus viimase arvamusega.

aga jah, paraku leidub alati mingi hulk neid kivipäid, kes ainult käivad ringi ja karjuvad oma "õigustest". lõpuks astuvad klapid peas, mingisugune nutitelefon kummipaelaga ümber pea tõmmatud ja kogu ümbritsevast maailmast ära lõigatuna koos kõigi oma "õigustega" kuskil ristmikul vähe kiiremini sõitva ette...või siis näiteks rongiteel rongi ette ning selle koha peal see õiguste jutt ka kindla ja kuulsusetu lõpu saab. ütlen ausalt, ei ole mul sellistest tegelastest isegi väga kahju...paraku rikuvad nad ära nii enda kui ilmselt veel kellegi teise elu.

mitte mingisugust põhjust ei ole ka kõnniteel kehtestada kiiruspiiranguid a'la 8kmh. johhaidii, ma suudan joosta ka 25kmh...kas mööda kõnniteed bussi peale jooksmine tuleks siis samuti äkki ära keelata ning seda trahvima hakata?
seal on oma põhjus miks igasugustele el.ratastele kunagi kehtestati see 25kmh piirang. järelikult siis erinevad targad onud leidsid, et see on selline paras veel turvaline kiirus jalakäijate vahel liikumiseks ja samas ei piira ega ahista liigselt palju neid, kas tahavad vähe kiiremini edasi saada.

perenoel, sulle ma soovitan soojalt jala käimist. paistab, et kuhugi kiiremini jõudmine ei ole ega võibolla siis hakka ka kunagi olema sinu elus mitte mingisugune prioriteet. veel rohkem aega säästad muide, kui sa tööl üldse ei käi. siis sa ei pea ka sinna sõitma, ega isegi mitte kõndima. saab kuulata hommikust õhtuni üliturvaliselt oma voodis kõiki neid audiobooke, õppida ära kõik maailma keeled ning pidada maha kõik need tähtsad kõned thumbs_up.gif ja mõtle vaid kõige selle säästetud aja peale beer_yum.gif


Kuigi jalakäijale ei ole määratud piirkiirust, nimetatakse nende ala kõnniteeks ja mitte jooksurajaks. Inglise keeles sama lugu. See ei ole sul mõni hipodroom, kus traavlit mängida. Kui sa peaksid pöörase jooksuga kellegi jalust niitma, asuks kindlasti kohus seisukohale, et sinu kiirus ei olnud vastav ja sul tuleb kahjutasu maksta.

Jah, kõnniteel võib käia mitte ainult klapid peas, vaid ka lisaks näiteks Apple prillidega, lugedes muusikakuulamisele lisaks päevauudiseid või kontrollides üle oma järjekordset blogipostitust enne selle ülespanekut, jättes ümbruse jälgimiseks 5% oma sensuaalsest ressursist. Vabalt. Kõnnitee on peale selle avatud kõigile puuetega isikutele ja ei ole nii, et kui mõni nendest ei suuda kõrv kikkis ja silm punnis skuuterit ära tabada, peaksid nad kodus istuma ja voodi alla pugema. Sina ise jäta kiirustades skuuter maha ja telli omale takso.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2022 14:53:04 vasta tsitaadiga

Oh mis rõõm! icon_biggrin.gif
Ärapanemisrõõm on vist palsam katkisele hingele?
Igatahes jah, tüüpiline foorumis. Isegi täitsa mõistlikule jutule on vaja ärapanna.
Kas keegi siinsetest arvab, et ta ka maailma muudab? Liiklust-liiklemist tänavatel, igapäevaselt?
Te vist seda suurt saladust ei tea? Aga ma avaldan selle, ja siis teate teie ka.
See mölisemine foorumis, ei muuda päriselus sittagi!
Aga foorumis võib sitad suhted küll kaasa tuua.
Jällegi muidugi, ega see kellegi päriselu ei muuda, aga toredam ju oleks, kui ka siin toredam oleks. icon_cool.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 29.05.2022 16:59:39 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Oh mis rõõm! icon_biggrin.gif
Ärapanemisrõõm on vist palsam katkisele hingele?
Igatahes jah, tüüpiline foorumis. Isegi täitsa mõistlikule jutule on vaja ärapanna.
Kas keegi siinsetest arvab, et ta ka maailma muudab? Liiklust-liiklemist tänavatel, igapäevaselt?
Te vist seda suurt saladust ei tea? Aga ma avaldan selle, ja siis teate teie ka.
See mölisemine foorumis, ei muuda päriselus sittagi!
Aga foorumis võib sitad suhted küll kaasa tuua.
Jällegi muidugi, ega see kellegi päriselu ei muuda, aga toredam ju oleks, kui ka siin toredam oleks. icon_cool.gif


Muidugi ei muuda foorumis jahvatamine midagi. Vaja oleks küsimus tõstatada seadusandvas esinduskogus ja vastavate muudatusettepanekute jõustumise järel jagada politseinikele kätte uus tööpõld. Ilmselt peaksid neil kiirusületajatele võimalikuks järelesõiduks ka oma 40 km/h+ sõitu tegevad skuutrid olema. Või võiks kasutada mootorrattaid? Probleem laheneks õige lühikese aja jooksul.
Loogiliste argumentide "ärapanemisrõõmuks" nimetamine aga ei muuda neid olemuslikult kuidagi. Võtame või sellise olukorra: olen mina oma koeraga jalutamas. Kõnniteel eriti kedagi pole ja kusagilt tuleb täie kiiruga skuuter. Koer (suuremat tõugu) suundub kõnnitee teise otsa uudiseid lugema ja tõmbab skuutri saabumise momendiks rihma põiki üle kõnnitee. Järgnevas möllus võib täiesti olla, et muidu sõbralik koer teda tegelikult ju rünnanud skuutrisõitjat hammustab. Nonii, kas skuutrisõitja vabandaks või hakkaks hoopis protsessima, et teda poleks tohtinud hammustada? Ma pole kindel, millisele seisukohale asuksid erinevate astmete kohtud, kuid üht võin öelda küll: sääraseid olukordi ei ole mitte kellelegi tarvis! Skuutrid kõnniteel kiiruspiirangusse MAX 8 km/h!

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2022 17:19:13 vasta tsitaadiga

perenoel, Näide on hea! thumbs_up.gif Nii võib täitsa juhtuda, ja kurat-teab mis see kohus siis otsustaks. Mul on ka koer. Lapsel nagu rohkem. Ja ta kindlasti selliseid olukordi ei kontrolli ja ei oska ette näha. Aga õnnetust pole juhtunud veel, seega on vist ratastel sõitjad hoolsad olnud.
Ma üldiselt ei taha seda, et aina seadus ja seadus! Võib-olla peabki vahest midagi juhtuma, et inimesed päris lolliks ei manduks!

Ja see et, jube liiklusteemaks kisub ära. Eraldi liiklusteema on ju olemas. Siin võiks rohkem ikka tõuksidest endist rääkida. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2022 17:28:27 vasta tsitaadiga

Mõistusega sõitja näeb kaugelt seda koera ja paela, mis risti üle kõnnitee vedada võidakse. Võtab hoo maha ja möödub koeraga väljas olijast teiselt poolt. 8 km/h max on ikka korralik nali. Trollimise hais paraku kaugele tuntav.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2022 17:33:40 vasta tsitaadiga

rex, Ma ka panustaks mõistusele. Tean et seda kõigil pole, aga enamusel õnneks on! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2022 17:44:40 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
Ma ei ütleks, et ka minu arvamus selline oleks. Akurattur ei ole kindlasti mingi kunn, aga ka jalakäija ei ole seda. Mingil põhjusel paljud kipuvad arvama, et on. Mõlemad peavad arvestama üksteisega. Minu silmis on nad suhtkoht võrdsed...vähemalt kuni senimaani kui akurattur kõnniteel ei sõida kiiremini kui ~25kmh.

Eest ära saamist (kui ma nüüd selle termini kasutamisest õigesti aru sain) ei saa ikka mitte kuidagi võrdsustada suvalisel hetkel täiesti suvalises suunas tehtavate arusaamatute liigutustega. Ja selles osas pole minumeelest mitte mingit tähtsust ega vahet, oled sa jalakäija, rattur või autojuht.


Point ongi selles, et kõnniteel võib jalakäija arusaamatuid liigutusi teha.
Mõned tavalisemad näited kui perenoel toodud on näiteks see, et näed teiselpool tee ääres prügikasti ja lähed risti üle tee kommipaberit, nätsu vms. ära viskama. Või vanainimene näeb pinki ja otsustab minna sinna pisut jalga puhkama. Lastest ei hakka parem rääkimagi. Kas peaksime nüüd jalakäijale ka suunatuled installima ja tegema kohustuslikuks jalakäija eksami enne kui iseseisvalt kõnniteel liikuda tohib, et nende liigutused arusaadava(ma)ks muuta?
Tõsi, enamik tõuksiga liiklejaid on siiski viisakad ja ei lase jalakäija läheduses nii kiiresti kui tõuks võimaldab. Aga kahjuks idioote leidub kes kopsu üle maksa ajavad.
Näiteks autoga õuealal võib kuni 20km/h sõita, aga on lisaklausel, et jalakäija läheduses peab liikuma jalakäija kiirusel ja ei tohi jalakäijat takistada ega ohustada. Võib-olla võiks tõukside puhul mingi sarnane reegel olla.
Mõni võib nüüd muidugi öelda, et tavalise ilma elektrita jalgrattaga võib kasvõi 50km/h vändata, keegi ei keela ja probleeme pole sellega väga olnud. Aga konks on selles, et tavalise jalgrattaga on keskmise inimese jaoks keeruline isegi seda 25km/h tempot pikemat aega hoida ja need kes tahavad ja suudavad sellise tempoga stabiilselt sõita, lähevad vabatahtlikult sõiduteele kuna seal on tegelikult enda jaoks ka ohutum eeldusel, et oled tunned liiklusseadust ja oled vahel ka autoroolis ehk siis tead kuidas asjad autojuhi mätta otsast vaadates paistavad.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 29.05.2022 18:16:20 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Mõistusega sõitja näeb kaugelt seda koera ja paela, mis risti üle kõnnitee vedada võidakse. Võtab hoo maha ja möödub koeraga väljas olijast teiselt poolt. 8 km/h max on ikka korralik nali. Trollimise hais paraku kaugele tuntav.


Ettevaatusabinõusid tuleb välja mõelda ju mõistust mitteomavate inimeste jaoks. Mõistusega ja kogenud autojuhile poleks näiteks kah kiirusepiiranguid tarvis, sest ta suudab ise vastavalt teeoludele ja autole sobiva valida. Aga ilma aruta rullnokk tuleb oma 15 a vana künaga ja olematute oskustega teele ja vajutab vihmas kaherealisel teel gaasi 150 peale ja lõpetab koos neiuga võpsikus järelejäänud hambaid üle lugedes. Et neid endid ja teisi kaitsta, ongi harju keskmine ohutu kiirusepiirnag paigas. Ilmselt on kõik nõus, et 90 km/h on hea auto ja vähegi oskuste korral üsna naeruväärne kiirus. Seda enam, kui ohuolukorras ka auto ise - ja hulga kiiremini - reageerida oskab. Aga rullnoka küna jaoks on kiirus sobilik. Seepärast ei ole ka 8 km/h skuuterile kõnniteel mingi nali. Nagunii on võimalik vähemalt 3/4 pikemast marsruudist läbi sõita kõnniteele sattumata - ja seal sõida minupoolest või 50 km/h kui aga julged (aga tark see pole.)

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2022 18:16:43 vasta tsitaadiga

napoleon, No täpselt! Elu! Paari lolli pärast ei saa ju kõigil elu persse keerata. Aga lolle on, ja ka juhtumeid, kus osalised pole lollid, aga no lihtsalt, no juhtus! Üks ei vaadand, teine ei märgand, aga selleks on õnnetusjuhtumi kindlustus. Ja kõik inimesed saavad enda elu-ja-valu kindlustada! Ja kui soov, siis palju juhtumeid saab ka ära hoida! Elulised valikud! Pigem see, et vaata avaramalt!
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2022 06:38:08 vasta tsitaadiga

Kiirusepiirangud on seni tore, kuni neid peab mõõtma hakkama. Ja kui ei mõõda, siis mis kasu neist on.
Või tehakse elektritõuksidele TÜV ning spidokad on täpsed?
Paljud ajavad nagunii kiiruse ja kiirenduse omavahel segamini...

Aga tõukside mingi piiksumasin võiks küljes küll olla, siis vähemalt kuuled, kui selja tagant ründab.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 30.05.2022 09:56:03 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Kiirusepiirangud on seni tore, kuni neid peab mõõtma hakkama. Ja kui ei mõõda, siis mis kasu neist on.
Või tehakse elektritõuksidele TÜV ning spidokad on täpsed?
Paljud ajavad nagunii kiiruse ja kiirenduse omavahel segamini...

Aga tõukside mingi piiksumasin võiks küljes küll olla, siis vähemalt kuuled, kui selja tagant ründab.


Õige kiiruse tunnetus harjub nobedasti sisse, kuid esialgu saab ju WAZE äpiga kontrollida.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2022 10:10:57 vasta tsitaadiga

Rääkige parem, kas eksisteerib mõni normaalne tõukeratas, millele saab lenksu külge kinnitada käsipagasi suuruses kohvri?

Eriti hea oleks, kui:
* Käsipagasi kinnitamise raam, näiteks lenksu küljes või jalutsi peal;
* Amortidega ehk randmed ei saa piina;
* Tõukeratast saab samuti lohistada sangast nii nagu kohvrit, kui siseruumis vaja transportida - tassida liiga raske, see tõenäoliselt mingi 20km+

Mingeid tavalisi käsipagasiga variante näinud, aga korralikke pole leidnud, millel amordid jms vidinad.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 30.05.2022 10:20:59 vasta tsitaadiga

Laotõukeratas thumbs_up.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2022 10:41:52 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Seda ei tea, aga kuulu järgi pidavat Joannil olema plaanis luua lendav model, millega Harry lapsed linna peale ulakust tegema lähevad.
Selle naljaga proovid väita, et liiga spetsiifiline ning sealhulgas ebamõistlik soov?

Ma olen just enda jaoks selgeks teinud, et tõuksiga võiks näiteks reisile minna ning käsipagasi kohver võiks mugavalt tõuksi raami külge kinnituda. Samuti võiks sellisel juhul olla ka käe otsas lohistatav (nii nagu kohvrit lohistad) ning saaks ka kokkupanduna püstises asendis kuhugi "nurka" asetada, laadima panna (hotellituba vms).

Olen näinud selliseid, kus tagumise porika peal on metallraam, aga see pole päris see.
Enamvähem nagu taoline, aga mitte nii vuhvel tõuks icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 30.05.2022 11:09:56 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:

Spoiler Spoiler Spoiler


Lennujaamas võib ju ringi tipsida sellise kohvriga, aga kui reisija just eralennukile ei lähe, siis pagasisse seda anda küll ei saaks. Aga erelennukile reisi tellinule sõidab sada tuhat maksev auto koju järgi ja autojuht kannab pagasit - tal pole ikkagi skuuter-kohvriga midagi teha icon_wink.gif

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2022 12:19:21 vasta tsitaadiga

Käsipagas tuleks üles, tõuks läheks alla. Või tahad öelda, et sellist tõuksi ei saa lennukis pagasisse anda? Minu arust on seal mingi aku mahutavuse Wh piirang.

Linnavahel saaks tõuksi külge kinnitatud käsipagasi kohvriga ringi vurada.
Tahad jätad kohvri hotelli, tahad võtad kaasa, vurad tõuksiga ringi.

EDIT: Jääb katki, lennukis on akumahutavuse piirang nii madal, alla 100Wh ei pea pabereid määrima ning 100-160 Wh peab määrima ning 160Wh+ ei saagi
Enamuse normaalsed tõuksid on ikka palju kõvema akuga...

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2022 14:34:36 vasta tsitaadiga

Oleneb lennufirmast. Paljud ei lase isegi ilma akuta etõuksi üldse peale võtta.
https://escooternerds.com/can-you-bring-an-electric-scooter-on-a-plane/

Ei tea mitu 100Wh akut korraga võib võtta? icon_razz.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2022 20:42:22 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Enamvähem nagu taoline, aga mitte nii vuhvel tõuks icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Mõtle, milline aku sinna kohvrisse mahuks...
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2022 20:57:42 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
LKits kirjutas:
Enamvähem nagu taoline, aga mitte nii vuhvel tõuks icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Mõtle, milline aku sinna kohvrisse mahuks...

Sinna kohvrisse mahub ikka mega suur aku. Aga lennuk ja aku ei käi kokku. icon_confused.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.06.2022 18:22:55 vasta tsitaadiga

uuriks ühe korra veel, ega kellelgi ei leidu ninebot ES-le lisaakut? Üksaeg kellelgi nagu oli, aga kadus ära.
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2022 11:06:42 vasta tsitaadiga

Silma jäänud selline isend: https://www.elisa.ee/seadmed/eraklient/muud-nutiseadmed/blaupunkt/electric-scooter-esc910-2

Mida lugupeetavad kasutajad sellest riistapuust arvavad?

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2022 10:31:26 vasta tsitaadiga

Vaja uut liikurit, kas on mingi põhjus, miks ei peaks Mi Pro2 valima?
https://www.hinnavaatlus.ee/1866670/xiaomi-mi-pro-2/

vajadused:
õhkrehv
kompaktsus, et pagassi visata ja suvilasse kaasa võtta.
vastupidavus
ekraan ja nutipluti võimalus
saab kiirust timmida.. ka veidi üle..

pole vaja:
pika vahemaa läbimist.
disaini
ülikiiret laadimist jms.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karr000
HV veteran

liitunud: 26.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2022 10:46:45 vasta tsitaadiga

SSD, kuidas muljed sellest amordist on?
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2022 21:31:02 vasta tsitaadiga

Karr000 kirjutas:
SSD, kuidas muljed sellest amordist on?

Amordid on head! Saab ilma ka, aga amotritega on mõnusam. Isegi kui sõidad siledal asfaldil, siis ikka on parem. Kuidagi nagu vaikne on. Ei värise, enne ikka oli lenksul väike värin sees, nüüd ei ole. Mõnus! Kui järgmise ja ägedama ostan, siis kindlalt vedrustusega!
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anduke88
Kreisi kasutaja
anduke88

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2022 10:30:15 vasta tsitaadiga

Xiaomi Pro 2
Paar korda sellega sellel hooajal ise kärutanud - jäi silma et aku sai kuidagi imeruttu tühjaks. Kuigi tuuning peal, isegi sellega. Taastasin originaal softi - täpselt sama tulemus. Ala eelmine aasta laadimine 2 päeva tagant. See aasta vaata et töölt koju tagasi jõuad- juba tühi.
Jäi veidikeseks seisma siin vahepeal olnud külmade-vihmaste ilmade tõttu.

Andsin pilli lapse kätte (vähemalt 2x väiksem tuuletakistus kui mul ja kui õigesti mäletan siis kaal 45 kg), kärutanud sellega Tallinnas siledal maal edasi tagasi ja tal ka sama probleem, laeb 2x päevas masinat. Aku saab imekiirelt tühjaks. Vaatasin eile, et palju ta sõita sai - 26 kilomeetrit kokku kuniks aku 100% 0% läks. No see on päris vähe ju originaal softiga + Drive reziimis. Paarutas sellega Mustamäe siledadel tänavatel vaid. Oleks siin Nõmme mäest üles-alla lasknud, saaks aru et aku ei kesta, kuid 26 km siledat maad tema kaalu juures ja hetkel õues soe ja temperatuur juba 20 kraadi lähedal.
Ühesõnaga, et mingi kala on sellega?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2022 14:56:20 vasta tsitaadiga

Ega kellegi ei juhtu olema mõnda tuksis Ninebot ES kontrollerit? Oleks vaja sealt seda välise aku ühenduse pesa.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 10.06.2022 15:18:42 vasta tsitaadiga

anduke88 kirjutas:
Xiaomi Pro 2

26 km pole iseenesest vähe. Sellel tõuksil mingi äpp on olemas, millega aku seisu vaadata? Võiks pilgu peale heita kui tühjaks läheb.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Elektrilised tõukerattad mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 55, 56, 57  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.