Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 113, 114, 115  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 28.04.2022 11:27:45 vasta tsitaadiga

Mul jah veel võimalus vedada kõike mis peaks pähe tulema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 28.04.2022 15:32:47 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
Mul jah veel võimalus vedada kõike mis peaks pähe tulema.


Siis vea, ja ega kõik ei pea din liistule minema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2022 15:59:05 vasta tsitaadiga

Robustsemad asjad võib GOST liistule panna.

Peaks läbi mõtlema, kas ja mida dimmerdada ka tahad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 28.04.2022 17:15:04 vasta tsitaadiga

Ideaaliks võiks küll dimmerdada, aga pole ühtegi head lahendust leidnud mis HA-ga kokku hakkaks. Shelly dimmerid tulevad ilmselt hiljem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 09:11:47 vasta tsitaadiga

Kuulge rääkige sellist asja - kas eksisteerib mõni nutikas seinalüliti, mille abil saaks lülitada teisi seinalüliteid?
Eesmärgiks panna voodi kõrvale ja ka välisukse kõrvale lüliti, mis on ühendatud vooluvõrku, aga mis ei ole ühendatud valgustiga. Kustutab terves korteris kõik valgustid näiteks.

Näiteks:
Lüliti1
Nimi: Elutuba
Lülitab: Elutuba

Lüliti2
Nimi: Köök
Lülitab: Köök

Lüliti3
Nimi: Koridor
Lülitab: Koridor

Lüliti4
Nimi: TuledKustu
Lülitab: Elutuba, Köök, Koridor VÄLJA


Teine, ja ka tulevikule rohkem mõeldes, variant oleks panna valgusti juurde ka nutiseade ehk näiteks.

ValgustiKöök
ValgustiElutuba

Lüliti1 lülitab ValgustiKöök
Lüliti2 lülitab ValgustiElutuba

Siis ei pea vedama juhtmeid lülitist valgustini ning kõik toimub "üle õhu".
Ma tean, et see sõltub siis jubedalt mingist nutikontrollerist vms loomast, aga tänapäeval on see pigem tavaline teema. Kui läheb kontroller katki, siis ostan uue.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 09:16:02 vasta tsitaadiga

LKits, Kui Lülitid 1-2-3 on tavalised siis pane sonoff minid lülitite taha. Nutipirniga saaks ka, kuid siis kui lüliti on off siis on ka pirn ise offline.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 10:34:54 vasta tsitaadiga

-vodafone- kirjutas:
LKits, Kui Lülitid 1-2-3 on tavalised siis pane sonoff minid lülitite taha. Nutipirniga saaks ka, kuid siis kui lüliti on off siis on ka pirn ise offline.
See ei lahenda ühe lülitiga kõigi väljalülitamist.
Sonoff on nutirelee, mis ei suhtle teise nutireleega.

Põhieesmärk on vajadusel seadistada lüliteid ümber ja ka nii, et ühe lülitiga saaks terve korteri valgustid kustutada.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kuripiiritus
HV vaatleja
Kuripiiritus

liitunud: 25.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 11:02:33 vasta tsitaadiga

Aga pane sonoffi lülitid. Või need esteetiliselt ei sobi?
Mul sedasi tehtud, et enamus on füüsiliselt juhtme küljes, aga paar tükki tsillivad lihtsalt võrgus ja lülitavalt puhtalt üle wifi - ka teist lülitit.
Mul küll data käib kuskilt hiinast läbi, aga ei näe põhjust miks tasmotaga ei peaks sama saama teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.04.2022 11:04:46 vasta tsitaadiga

Mul on selleks kontaktor kilbis ja surulüliti koridoris. Teist värvi raamiga ja puha et keegi seda niisama ei plõksiks. icon_lol.gif
Kilbis siis jooksevad valgustid ja osad pistikud läbi selle kontaktori.
Puhas analoog värk.

Reaalne elu on muidugi 14 aasta jooksul selliseks kujunenud, et väljalülitamist vajavaid seadmeid praktiliselt polegi ning tulesid ei unustata ka põlema.
Kuigi algne idee oli muidugi hea.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 12:08:43 vasta tsitaadiga

Jälgin teemat...
Endal oli kunagi ainuke probleem vannitoaga, pidevalt jäi tuli põlema. Vahest isegi nädalaks ajaks kui sai kodust ära mindud. Progesin ühe mitsubishi ära millel kell peal. Päeval on täis tuled ja öösel väike tuli. Kuna oli igav siis sai igale vannitoa lambile eraldi väljund võetud, et tulede kustumine toimub ühe kaupa viivisega. Et siis kui ei liigu saab aimu, et varsti läheb vannituba pimedaks.
Lisaks panin veel ventilaatori järgi. Päeval (peale viimasti liikumist) töötab kuni 3h ja öösel aegajal väiksemate kiirustega 8h. Seadme sisendisse panin liikumist tuvastama ühe 3€ hiina liikumisanduri. Mõtlesin, et kui jamama hakkab, siis vahetan hiljem korralikuma vastu, töötab juba aastaid icon_biggrin.gif

Paar aastat tagasi sai hiinast nutikile akendele tellitud. Hiinlased tegid kompletid akendele valmis ja saatsid ära ( viiele aknale). Paar päeva kiletamist ja juhtmete vedamist liistude alla aga nüüd pole enam kardinatega jahmerdamist. Nutikilet juhib samamoodi mitsubishi kontroller kuhu ühendasin sisenditesse hiina puldid külge. Nii saab nupu kleepida kuhu iganes ja juhtmeid pole vaja vedada. Lisaks panin veel liikumisanduri, et kui toas 45min. keegi ei liigu lülitatakse aknad kinni. Kuna aknad on päiksepoolsed, siis toas olevad asjad ei lähe enam kuumaks. Aken siiski ise läheb nüüd päris kuumaks. Parem lahendus oleks olnud väljapoole klaasi paigaldada aga siis jälle kile ei peaks vastu.

Hiljuti panin tedee nutiluku, kogemusi on vähe aga oli on suht igav, ainult paigaldamise rõõm.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 12:20:02 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
-vodafone- kirjutas:
LKits, Kui Lülitid 1-2-3 on tavalised siis pane sonoff minid lülitite taha. Nutipirniga saaks ka, kuid siis kui lüliti on off siis on ka pirn ise offline.
See ei lahenda ühe lülitiga kõigi väljalülitamist.
Sonoff on nutirelee, mis ei suhtle teise nutireleega.

Põhieesmärk on vajadusel seadistada lüliteid ümber ja ka nii, et ühe lülitiga saaks terve korteri valgustid kustutada.


Ikka lahendab ju.
Selle koridori lüliti all on stseen (eWeLink äpist), mis ütleb teistele lülititele, et toggle või turn off
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 13:17:42 vasta tsitaadiga

-vodafone- kirjutas:
LKits kirjutas:
-vodafone- kirjutas:
LKits, Kui Lülitid 1-2-3 on tavalised siis pane sonoff minid lülitite taha. Nutipirniga saaks ka, kuid siis kui lüliti on off siis on ka pirn ise offline.
See ei lahenda ühe lülitiga kõigi väljalülitamist.
Sonoff on nutirelee, mis ei suhtle teise nutireleega.

Põhieesmärk on vajadusel seadistada lüliteid ümber ja ka nii, et ühe lülitiga saaks terve korteri valgustid kustutada.


Ikka lahendab ju.
Selle koridori lüliti all on stseen (eWeLink äpist), mis ütleb teistele lülititele, et toggle või turn off
Assaa! Seda stseeni ma ei teadnudki, et saab seadistada. Väga uhke, tõenäoliselt saab siis seda ka nii lahendada, et topin SONOFF releed valgustite juurde ja SONOFF lülitid seadistan ainult stseenideks.
Aga tõepoolest, kahjuks näevad need rõvekoledad välja icon_biggrin.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 29.04.2022 13:28:54 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
-vodafone- kirjutas:
LKits, Kui Lülitid 1-2-3 on tavalised siis pane sonoff minid lülitite taha. Nutipirniga saaks ka, kuid siis kui lüliti on off siis on ka pirn ise offline.
See ei lahenda ühe lülitiga kõigi väljalülitamist.
Sonoff on nutirelee, mis ei suhtle teise nutireleega.

Põhieesmärk on vajadusel seadistada lüliteid ümber ja ka nii, et ühe lülitiga saaks terve korteri valgustid kustutada.


Soovitan soojalt, hangi omale nutikodu keskus (Homey/Fibaro) ja teed mida tahad, saad tekitada virtuaalseid ja füüsilisi lüliteid palju tahad, ning millele tahad. eWelink on ju tore küll, aga sellega on nagu vene gaasiga, hiina pilv ja sa ei tea mitte kunagi, millal ta kavatseb ära lennata. Internetti on ka vaja, et toimiks, kui seda pole, siis istud (s*tud) pimedas. Mul on nii, et, kui viimane inimene kodust lahkub, pannakse kõik tuled kustu, ja, kui esimene koju naaseb, ning õues on vastav valgustase, siis süüdatakse teatud tuled automaatselt.


viimati muutis Markos 29.04.2022 13:44:37, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 13:41:48 vasta tsitaadiga

Markos,
Jep. Sonoff minid toosidesse, tasmotad peale ning Hassio käima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 29.04.2022 13:50:02 vasta tsitaadiga

-vodafone- kirjutas:
Markos,
Jep. Sonoff minid toosidesse, tasmotad peale ning Hassio käima.


Kui on neutraal võtta, kui mahub toosi, lihtsam on panna mini valgusti juurde. Ei laida, mini on hea toode, tõsiküll wifi, aga töötab hästi mqtt kaudu. Häda on neil enamuses selles, et relee plõks on päris vali. Fibaro oma on kõige vaiksem siiani olnud, aga kuna hinnavahet dimmer2'ga ei ole ja valgusti dimmerit kannatab (ei pea dimmerdatav olema), siis olen ka seda kasutanud relee asemel. Fibaro siis muidugi z-wave (ja suhteliselt kallis), aga korteris kasutamiseks parem, kui zigbee, sest tiheasustuses on 2.4GHz täis ja kanalid kattuvad, ning zigbee on kuradima tundlik ikka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 18:10:24 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:

Paar aastat tagasi sai hiinast nutikile akendele tellitud.

Äkki saaks vihjeks miski lingi, kui just suurt tüli ei tee?
Aitäh!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ShiiL
HV Guru
ShiiL

liitunud: 15.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2022 07:32:37 vasta tsitaadiga

Kasutan selleks Heatit Z-Push Button 8 (sel 8 klahvi, saadaval ka oluliselt väiksema klahvide arvuga), lülitavad fibaro releed (välivalgust kilbis Heatit z-din 616) ning juhib HC3. Stseenidega saan juhtida 8 erinevat gruppi (hetkel 3 ruumi, 8 valgustit). Kasutatavad lülitused: 1x, release, held.

https://indome.ee/toode/heatit-z-push-button-8/
https://indome.ee/toode/heatit-z-push-button-2/


LKits kirjutas:
Kuulge rääkige sellist asja - kas eksisteerib mõni nutikas seinalüliti, mille abil saaks lülitada teisi seinalüliteid?
Eesmärgiks panna voodi kõrvale ja ka välisukse kõrvale lüliti, mis on ühendatud vooluvõrku, aga mis ei ole ühendatud valgustiga. Kustutab terves korteris kõik valgustid näiteks.

Näiteks:
Lüliti1
Nimi: Elutuba
Lülitab: Elutuba

Lüliti2
Nimi: Köök
Lülitab: Köök

Lüliti3
Nimi: Koridor
Lülitab: Koridor

Lüliti4
Nimi: TuledKustu
Lülitab: Elutuba, Köök, Koridor VÄLJA


Teine, ja ka tulevikule rohkem mõeldes, variant oleks panna valgusti juurde ka nutiseade ehk näiteks.

ValgustiKöök
ValgustiElutuba

Lüliti1 lülitab ValgustiKöök
Lüliti2 lülitab ValgustiElutuba

Siis ei pea vedama juhtmeid lülitist valgustini ning kõik toimub "üle õhu".
Ma tean, et see sõltub siis jubedalt mingist nutikontrollerist vms loomast, aga tänapäeval on see pigem tavaline teema. Kui läheb kontroller katki, siis ostan uue.

_________________
I may be getting older, but I refuse to grow up!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2022 10:10:48 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
pois11 kirjutas:

Paar aastat tagasi sai hiinast nutikile akendele tellitud.

Äkki saaks vihjeks miski lingi, kui just suurt tüli ei tee?
Aitäh!

Ma tellisin antud ettevõttelt: https://hcpdlc.en.alibaba.com/?spm=a2756.trade-list-buyer.0.0.27b076e9uyIHkq&tracelog=from_orderlist_company
Üli positiivne kogemus, pidasin pikki kirjavahetusi ja kordagi ei olnud tunne, et nad oleksid ära väsinud. Otsast lõpuni küsiti igat detaili, et midagi kahe silma vahele ei jääks. Korraks oli küll tunne, et nad ei taha hästi ilma kontrollerita müüa aga kui seletasin neile, et millega tegelen ja, et ehitan ise, siis jäid rahule.
Isegi mu tagaside on alles, ainuke eestlane icon_smile.gif : https://hcpdlc.en.alibaba.com/company_profile/feedback.html?spm=a2700.shop_cp.56125.1.4d123088xNunAq#reviewSubHeader
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2022 10:21:06 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
LKits kirjutas:
-vodafone- kirjutas:
LKits, Kui Lülitid 1-2-3 on tavalised siis pane sonoff minid lülitite taha. Nutipirniga saaks ka, kuid siis kui lüliti on off siis on ka pirn ise offline.
See ei lahenda ühe lülitiga kõigi väljalülitamist.
Sonoff on nutirelee, mis ei suhtle teise nutireleega.

Põhieesmärk on vajadusel seadistada lüliteid ümber ja ka nii, et ühe lülitiga saaks terve korteri valgustid kustutada.


Soovitan soojalt, hangi omale nutikodu keskus (Homey/Fibaro) ja teed mida tahad, saad tekitada virtuaalseid ja füüsilisi lüliteid palju tahad, ning millele tahad. eWelink on ju tore küll, aga sellega on nagu vene gaasiga, hiina pilv ja sa ei tea mitte kunagi, millal ta kavatseb ära lennata. Internetti on ka vaja, et toimiks, kui seda pole, siis istud (s*tud) pimedas. Mul on nii, et, kui viimane inimene kodust lahkub, pannakse kõik tuled kustu, ja, kui esimene koju naaseb, ning õues on vastav valgustase, siis süüdatakse teatud tuled automaatselt.
Kuna mul lokaalvõrgus nagunii üks Ubuntu server, siis saan vajadusel sinna mingi kontroller-tarkvara paigaldada. SONOFF toetab lokaalvõrgus lülitusi samuti, "lairiba" saan neil täielikult ära blokeerida, kui paranoia sisse lööb.
Aga jah, enamus lülititega see häda, et neutraal puudu, seetõttu saakski panna SONOFF Mini otse valgusti juurde, seal kõik olemas.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2022 10:24:44 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Kuulge rääkige sellist asja - kas eksisteerib mõni nutikas seinalüliti, mille abil saaks lülitada teisi seinalüliteid?
Eesmärgiks panna voodi kõrvale ja ka välisukse kõrvale lüliti, mis on ühendatud vooluvõrku, aga mis ei ole ühendatud valgustiga. Kustutab terves korteris kõik valgustid näiteks.

Näiteks:
Lüliti1
/.../

Kõige lihtsam oleks panna Philips Hue pirnid. Mitmetel on komplektis pult, mida saab magnetiga seina külge kinnitada ja millel saab ise määrata, milliseid tulesid lülitab. Ja ei pea mitte ühtegi juhet vedama. Lisaboonusena on kõik tuled dimmerdatavad ja valgustemperatuuri võimalik muuta vahemikus 2000-6500K ja saad ka Alexa või Google Assistendi kaudu tulesid lülitada.

Neid liigub vahel väga mõistliku hinnaga. Nt tasub siit vaadata:

https://www.bauhof.ee/et/catalogsearch/result/index/?e-section=0&q=philips+hue&product_list_order=default
https://www.k-rauta.ee/otsing/?q=philips+hue

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2022 10:36:18 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
LKits kirjutas:
Kuulge rääkige sellist asja - kas eksisteerib mõni nutikas seinalüliti, mille abil saaks lülitada teisi seinalüliteid?
Eesmärgiks panna voodi kõrvale ja ka välisukse kõrvale lüliti, mis on ühendatud vooluvõrku, aga mis ei ole ühendatud valgustiga. Kustutab terves korteris kõik valgustid näiteks.

Näiteks:
Lüliti1
/.../

Kõige lihtsam oleks panna Philips Hue pirnid. Mitmetel on komplektis pult, mida saab magnetiga seina külge kinnitada ja millel saab ise määrata, milliseid tulesid lülitab. Ja ei pea mitte ühtegi juhet vedama. Lisaboonusena on kõik tuled dimmerdatavad ja valgustemperatuuri võimalik muuta vahemikus 2000-6500K ja saad ka Alexa või Google Assistendi kaudu tulesid lülitada.

Neid liigub vahel väga mõistliku hinnaga. Nt tasub siit vaadata:

https://www.bauhof.ee/et/catalogsearch/result/index/?e-section=0&q=philips+hue&product_list_order=default
https://www.k-rauta.ee/otsing/?q=philips+hue
Jõhker hind... aga muidu täitsa hea soovitus.
Siiski proovin hetkel "pirni" sisseehitatud tarkust vältida, sest need suht kuluosad, lihtsam paari-kolme-nelja euriga uus pirn osta suvalisest kohast ning tarkus eksisteerib terve valgusti (või lüliti) sees.

Hetkel jätkuvalt suureks murekohaks olemasolevates lülitites neutraali puudumine... Ehk pigem olemasolevad lülitid jäävad tööle nii nagu on ning "nutilülitid" tulevad kuhugi seinapesade lähedusse juurde. Ja valgustite juurde topin SONOFF minid.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 30.04.2022 12:28:29 vasta tsitaadiga

HUE on ikka väga kallis, kui tahad odavat ja head zigbee pirni, siis IKEA tradfri. Mul on neid erinevate kujuga 30tk üle maja laiali, lisaks veel mõned juhitavad IKEA trahvod led ribade jaoks. Funkab kenasti ja ükski pirn ei ole ka läbi põlenud. Mida peab arvestama on muidugi see, et siis pead sa lüliti ära sildama või fikseerima sisselülitatud asendisse, sest, kui keegi kogemata midagi välja lülitab, läheb zigbee ruuting katki, ning võtab aega, et see ennast jälle ringi ruudiks, paberil kena, reaalses elus paras kebens. Koduautomaatikat ei soovita kuhugile "serverisse" panna.

tsitaat:
Ehk pigem olemasolevad lülitid jäävad tööle nii nagu on ning "nutilülitid" tulevad kuhugi seinapesade lähedusse juurde


Mina eemaldasin tavalüliti, sildasin otsad, installisin pimeda plaadi ja kleepisin nutilüliti sinna peale, tehtud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2022 18:34:10 vasta tsitaadiga

Tuleb veidi hindu vaadelda... Ma olen ostnud HUE pirne hinnaga 10-15EUR/tk (E27 ja GU10) ja mul on neid päris palju. Kui tavaline dimmerdatav pirn maksab 6-8EUR, siis minu meelest on hinnavahe õigustatud. Kogemuse põhjal ei soovita osta neid paari-kolme-nelja euroseid suvalisi pirne. Odavamad surevad 1-2 aastaga ära ja valgustoon jätab ka tihti soovida. Soovitaksin paar eurot juurde panna ja osta ainult Philipsi pirne (isegi Osramit ei soovita, kuigi see on nr 2). Espakis on Eesti parim valik tavalisi Philipsi pirne väga hea hinnaga. Mul on kokku üle 200 Philipsi pirni kasutusel ja umbes 20 HUE. Ainult 3tk on 5a aasta jooksul ära surnud, samas mõne teise tootja pirnidest on 40/50-st läbi läinud icon_rolleyes.gif

Alternatiivina paneksin Fibaro Dimmer2 lüliti taha ja lüliti muudaks vedrulülitiks. Kord vajutad - läheb tuli põlema. Uuesti vajutades kustu. All hoides dimmerdab, 2x vajutades läheb 100% heledusega põlema.

Näiteks starter kit 80EUR koos juhtimiskeskusega, mille väärtus ca 50EUR, seega pirni hind 15EUR/tk.
https://www.k-rauta.ee/p/led-lamp-philips-hue-starter-kit-valge-e27-9-5-w-1050-lm-2-tk/iu23?mtd=search&pos=regular&src=searchnode

Või 50EUR 4tk ehk 12EUR/tk
https://www.k-rauta.ee/p/led-lamp-philips-hue-soe-valge-e27-9-w-800-806-lm-4-tk/jtpd?mtd=search&pos=regular&src=searchnode

Soovitan kindlasti panna kõik valgustid dimmerdatavad.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 01.05.2022 14:59:55 vasta tsitaadiga

IKEA pirnid maksavad juba koos zigbee funktsionaalsusega 8-9 eur, va värvilised, mis on mõned eurod kallimad. HUE tooted on ikkagi pigem kallid, isegi kallimad, kui Osrami Lightify, mis tänaseks lõpetanud. Huvitav, kuidas teha vahet Philipsi ja Osrami tavaledil. Mul on Osramid kasutusel ja pole ka mingeid läbipõlemise probleeme olnud, läbi lähevad ikka paarieurosed Hiinakad (a'la Smartled jne), millel peale muu ka veel olematu CRI.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2022 15:33:12 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
läbi lähevad ikka paarieurosed Hiinakad (a'la Smartled jne)


Garaažis mingid acme/smartledi odavpirnid, lülitan veel üht neist 30 sekundi kaupa liikumisanduriga põlema ja see on saanud lülitamisi aastate jooksul meeletult - ikka toimib.
Viimane aasta aega smartledi GU10 odavpirnid fassaadivalgustuses olnud, 16tk. Põlenud automaatikaga ehast-koiduni iga päev ja praeguseks niimodi aasta aega jutti ehk siis saanud nii külma kui kuuma ka tunda. Kõik 16tk jätkuvalt sama tooniga, mingeid probleeme pole.
Seevastu trepihallis panin kunagi 4x Osram GU10 lakke ja üks neist läks esimese kuuga läbi. Vahetasin kõik 4 Philipsi vastu ja need ca 3 aastat kenasti põlenud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 01.05.2022 15:41:50 vasta tsitaadiga

Alan kirjutas:
Markos kirjutas:
läbi lähevad ikka paarieurosed Hiinakad (a'la Smartled jne)


Garaažis mingid acme/smartledi odavpirnid, lülitan veel üht neist 30 sekundi kaupa liikumisanduriga põlema ja see on saanud lülitamisi aastate jooksul meeletult - ikka toimib.
Viimane aasta aega smartledi GU10 odavpirnid fassaadivalgustuses olnud, 16tk. Põlenud automaatikaga ehast-koiduni iga päev ja praeguseks niimodi aasta aega jutti ehk siis saanud nii külma kui kuuma ka tunda. Kõik 16tk sama tooniga, mingeid probleeme pole.
Seevastu trepihallis panin kunagi 4x Osram GU10 lakke ja üks neist läks esimese kuuga läbi. Vahetasin kõik 4 Philipsi vastu ja need ca 3 aastat kenasti põlenud.


Kõik võib olla, eks temperatuur tapab ja õues olevatel asjadel eestis pigem soodne keskkond. Mina viskasin SmartLedi G9'd minema poole aasta jooksul 6tk, ehk siis keskmiselt üks pirn kuus, sai siiber.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2022 22:01:27 vasta tsitaadiga

Mul lõpuks hakkab limiit ette tulema selle Apple Homekitiga. Tõenäoliselt korduvad tarkvaraprobleemid iOS nutiseadmetes ja Apple TV seametega kuid tihti tulevad andurite vastused viitega või alles siis kui Home äpi avan, vahel ei saa Siiri käsku andes aru, kumbas kodus ma olen ja süütab tuled vales majas icon_biggrin.gif. Mõned seadmed not responding, enamasti wifi seadmed, kõik kenasti määratud 2,4 nuti jaoks mõeldud võrku. Wifi seadmed ja võrk on korralik.
Kuna kodumeedia kolib nii ehk naa üle AndroidTV peale, siis koristan AppleTV seadmed võrgust ja vaja asendada väga väikese koormuse ja andurite mahuga võrk ringi millegi universaalsema peale.
Homey Pro oleks ilmselt väga viis lahendus, kuna nii saan vanad ja normaalselt toimivad Homekit nutividinad üle võtta ja uusi asju lisada Zigbee/Z-Wave peal.
Ühtteist olen siin kuulnud aga enamasti teemal, seadmepark läheb suuremaks ja vaja Homey hüljata.
Ehk, et kui kellelgi on veel ideid kuidas lihtsalt hallata kahes majapidamises mingi 10 lampi, paar nutilülitit mille järel laeventilaator jms, võibolla proovida integreerida natuke meediakeskust, muid vajadusi pole. Õhksoojuspumbad on omas äpis olemas ja täna Logitech Harmony äpp juhib meediat.
Viimaseks, ehk on kellelgi Homey üle jäämas... võibolla üks neist ka tavaline, teist tahaks kindlasti Pro'd
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 04.05.2022 15:13:52 vasta tsitaadiga

Homeyle sa dedicated Homekit asju külge ei saa (näiteks Fibaro Homekit sari).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 05.05.2022 00:30:10 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Mul lõpuks hakkab limiit ette tulema selle Apple Homekitiga. Tõenäoliselt korduvad tarkvaraprobleemid iOS nutiseadmetes ja Apple TV seametega kuid tihti tulevad andurite vastused viitega või alles siis kui Home äpi avan, vahel ei saa Siiri käsku andes aru, kumbas kodus ma olen ja süütab tuled vales majas icon_biggrin.gif. Mõned seadmed not responding, enamasti wifi seadmed, kõik kenasti määratud 2,4 nuti jaoks mõeldud võrku. Wifi seadmed ja võrk on korralik.
Kuna kodumeedia kolib nii ehk naa üle AndroidTV peale, siis koristan AppleTV seadmed võrgust ja vaja asendada väga väikese koormuse ja andurite mahuga võrk ringi millegi universaalsema peale.
Homey Pro oleks ilmselt väga viis lahendus, kuna nii saan vanad ja normaalselt toimivad Homekit nutividinad üle võtta ja uusi asju lisada Zigbee/Z-Wave peal.
Ühtteist olen siin kuulnud aga enamasti teemal, seadmepark läheb suuremaks ja vaja Homey hüljata.
Ehk, et kui kellelgi on veel ideid kuidas lihtsalt hallata kahes majapidamises mingi 10 lampi, paar nutilülitit mille järel laeventilaator jms, võibolla proovida integreerida natuke meediakeskust, muid vajadusi pole. Õhksoojuspumbad on omas äpis olemas ja täna Logitech Harmony äpp juhib meediat.
Viimaseks, ehk on kellelgi Homey üle jäämas... võibolla üks neist ka tavaline, teist tahaks kindlasti Pro'd


Miks seadmete arvu suurenedes Homey hülgama peaks ? Mul on arvestatav hulk seadmeid seal taga, nii, zigbee, z-wave, kui ka mqtt kaudu tasmotad. Piiravaks on mälu maht, kui tahad seal palju erinevaid äppe jooksutada, siis mälu saab täis, seda just tava Homey'ga. Seadmete arv ise piiratud ei ole. Kõik senised probleemid zigbee seadmete mitte respondimise ja võrgust väljakukkumised on olnud seotud wifi interferentsi ja mõnede vanade Osrami zigbee seadmetega, mis tänaseks võrgust eemaldatud. Kuna Homey zb toimetab kanalil 11, mis kattub wifi 1 kanaliga, siis tiheasustuses kipuvad igasugused ruuterid ikka sinna 1 peale ronima. Ma panin 2.4G wifi jäigalt 11 kanali peale ja zb käib nagu kulda. Nagu juba öeldud, siis HomeKit asju Homey külge kuidagi ei saa, integratsioon homekitiga on olemas, aga teises suunas, saad juhtida homey seadmeid home rakendusest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2022 10:16:20 vasta tsitaadiga

Tänud info eest, proovin siis esialgu jätkata vaatan kuidas homepod ja ipad mõlemas kohas hubina hakkama saavad. Kuna tõesti juhtimiseks väga vähe vidinaid vaja siis ei tundu ka mingi väga kalli nutikodu ehitamine mõistlik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2022 17:12:10 vasta tsitaadiga

On kellelgi kogemust SONOFF neutraalita lülitiga?
Äkki mudel T4EU1C

Eestis oomipoes müügil sellised, millel neutraal vajalik, aga eks saab kusagilt tellida.

EDIT: LED valgusti puhul peab "anti-flicker" jubina valgusti poole toppima, muidu hakkab LED vilkuma.
Aga see kindlasti lihtsam ülesanne, kui hakata lülitite juurde neutraali vedama.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee


viimati muutis LKits 09.05.2022 17:36:51, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2022 17:17:36 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Miks seadmete arvu suurenedes Homey hülgama peaks ?


Ühetuumaline homey hakkas küll jalgu jääma. Kahetuumalisega ei ole kogemust enam, pigem sai kohe võetud neljatuumane HC3. Andurite / käskluse ja tegevuse viiteaja paranemine on mäekõrgune.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 09.05.2022 22:51:51 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
On kellelgi kogemust SONOFF neutraalita lülitiga?
Äkki mudel T4EU1C

Eestis oomipoes müügil sellised, millel neutraal vajalik, aga eks saab kusagilt tellida.

EDIT: LED valgusti puhul peab "anti-flicker" jubina valgusti poole toppima, muidu hakkab LED vilkuma.
Aga see kindlasti lihtsam ülesanne, kui hakata lülitite juurde neutraali vedama.


Mul on üks selline neutraalita sonoff üle. Valgusti poole läheb bypass device, mis tegelikkuses on kondekas ja sellega paraleelne tühjendustakisti, et sa vastu näppe ei saaks. Ilma selleta mitte ei vilgu, vaid ei tööta üldse, sest kogu asja maagika seisneb lüliti sees oleva toitekondeka laadimises sagedusega, millele relee reageerida ei jõua, kuid on piisav elektroonika toitmiseks.

RassK kirjutas:
Markos kirjutas:
Miks seadmete arvu suurenedes Homey hülgama peaks ?


Ühetuumaline homey hakkas küll jalgu jääma. Kahetuumalisega ei ole kogemust enam, pigem sai kohe võetud neljatuumane HC3. Andurite / käskluse ja tegevuse viiteaja paranemine on mäekõrgune.


Mingid imelikud ja jube keerulised flow'd pidid siis olema vast. Mul on hetkel siis 60 zigbee seadet, 12 z-wavet ja 2 sonoffi, to be continued. Viivitus sõltub väga palju seadmest ja ruutingust, kõige kiiremad on tasmotaga sonoffid läbi mqtt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2022 17:28:49 vasta tsitaadiga

Keegi olemasolevale (kassett)ruloole nutilahendusega mootorit oskab pakkuda?

Üks variant oleks näiteks Soma Smart Shades 2
Spoiler Spoiler Spoiler


Aga kindlasti leiaks ka "mootoriga torusid", just nutivärk on küsimus. Äkki oskate soovitada midagi?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Barbo20
HV veteran
Barbo20

liitunud: 21.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2022 09:43:56 vasta tsitaadiga

Mul on ka kodus kõik Apple seadmed (kellad, telefonid, homepod, tahvel) ja olen ka kõik nutikodu vidinad ostnud Homekiti toega.
Suurima pettumuse ongi valmistanud Nice-i IT4Wifi värava automaatika, üle 2 päeva naljalt ei toimi, teed kilbist restardi väravale siis jälle toimib 2-3 lülitust. Ilmselt on sellele ka uuem FW olemas aga Nice ei kipu vastama.
Kõik muud vidinad toimivad väga kiiresti ja normaalselt ( Honeywell termostaat, Fibaro lüliti kontrollerid, china garaazi avaja, Eve ledid). Juhib mul seda Homepod mini.

indrpo kirjutas:
Tänud info eest, proovin siis esialgu jätkata vaatan kuidas homepod ja ipad mõlemas kohas hubina hakkama saavad. Kuna tõesti juhtimiseks väga vähe vidinaid vaja siis ei tundu ka mingi väga kalli nutikodu ehitamine mõistlik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2022 12:54:37 vasta tsitaadiga

Mõtlesin ka, et peaks need upnori mehanailised 230V termostaadid välja lülitama (korter, vesi põrandaküte ~2020) - aga natuke eesti kaubanduses ringi vaadates, oli valik päris kole.
On kas mehaanilised või päris koledad 2002 aastats LCD-ga karbid.

Süsteem ise üsna minimaalselt ehitatud (NC on/off iga tsooni jaoks otse lihtsalt termostaati ühendatud), ja ainult 3 tsooni (vannitoas ka põrandasensor).

On keegi leidnud midagi millel oleks ka ruumitermostaadid millel oleks puhas, lihtne displey (mitte ei ole odav must LCD kuhu on topitud igasugu jama nagu kellaaeg ja kuupäev jne).

Ehk mingi keskne kontroller mille jaoks saab olemasolevat 3 soonelist 220V kaabeldust termostaatidesse ka ära kasutada?

Või peaks juba ka kollektori paigalduse enda ka targemaks tegema (mitte on/off - ja ehk targem soojusarvesti kust saaks ka infot kätte - mingi kamstrup MC302 - discontinued).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 22.05.2022 10:15:32 vasta tsitaadiga

https://heatit.com/product/9435/smart-products/thermostats/heatit-z-trm3-white/1109



Sellele termostaadile saad soovi korral oma praeguse lülitisarja raami panna, nii sulandub ta lülitite/pistikutega ühtseks. Displeid on musta või valget. Väga lihtne ja selge ekraan, ei ole 100 erinevat funktsiooni millega midagi peale ei oska hakata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2022 11:36:42 vasta tsitaadiga

Äkki oleks mõistlium ilma ekraanita variant paigaldada:
https://heatit.com/product/10194/smart-products/thermostats/heatit-zm-thermostat-16a/1109
https://indome.ee/toode/heatit-zm-termostaat-16a/

Hind tunduvalt soodsam ja hoiab igasugu näppijad eemal. Nagunii pole vaja temperatuuri pidevalt reguleerida, vaid 2x aastas pannakse temperatuur paika ja edasi töötab automaatselt.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.05.2022 15:42:01 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
Mõtlesin ka, et peaks need upnori mehanailised 230V termostaadid välja lülitama (korter, vesi põrandaküte ~2020) - aga natuke eesti kaubanduses ringi vaadates, oli valik päris kole.
On kas mehaanilised või päris koledad 2002 aastats LCD-ga karbid.

Süsteem ise üsna minimaalselt ehitatud (NC on/off iga tsooni jaoks otse lihtsalt termostaati ühendatud), ja ainult 3 tsooni (vannitoas ka põrandasensor).

On keegi leidnud midagi millel oleks ka ruumitermostaadid millel oleks puhas, lihtne displey (mitte ei ole odav must LCD kuhu on topitud igasugu jama nagu kellaaeg ja kuupäev jne).

Ehk mingi keskne kontroller mille jaoks saab olemasolevat 3 soonelist 220V kaabeldust termostaatidesse ka ära kasutada?

Või peaks juba ka kollektori paigalduse enda ka targemaks tegema (mitte on/off - ja ehk targem soojusarvesti kust saaks ka infot kätte - mingi kamstrup MC302 - discontinued).


Kui tahad päris asja ehitada, siis : http://tech-controllers.com/p/eu-l-4-wifi Aktuaatorid võivad samaks jääda, sensorid vastavalt maitsele, juhtmega võoi juhtmeta, ekraaniga või ilma. Äpiga juhitav. Homey äpp ja integratsioon ka olemas, töötab nagu kulda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2022 17:57:11 vasta tsitaadiga

Kas Teil seina sisse paigaldatavad termostaadid töötavad siis hästi? Ma katsetasin ka siit ja sealt erinevaid kuid lõpuks leidsin hiinast andurid mille temperatuuri mõõtev seade on ise ilma juhtmeta. Pane kapi peale või riiulisse ja süsteem hoiabki ise just sellises temperatuuris tuba kui on seatud. Vastuvõtja võib asendada seina sisese anduriga. Minul muidu seina sees olevad andurid lülitasid välja või sisse viivisega. Õhk läks toas soojaks aga anduril võttis aega, et aru saada soojenemisest. Ei olnud ka kasu põranda andurist (vesi põranda küte). Ikka ja jälle oli vaja pool kraadi siia ja tänna timmida, sest ikka kippus tuba olema kraad soojem või jahedam. Lõpuks rookisin kõik andurid välja ja paigaldasin hiina junnid asemele. Ei kujutaks enam ilma nendeta ette. Sätin temperauuri toas 23,5 peale ja nii on kogu aeg. Näppimist on muidugi anduris endas kõvasti rohkem aga ei ole muidu funktsioone kasutanud.
Hiina omad olid sellised:https://www.alibaba.com/product-detail/Wireless-7-Day-Programmable-LCD-Room_1600149592545.html?spm=a2756.review-list-buyer.0.0.dkNRfG
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 23.05.2022 10:56:27 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Kas Teil seina sisse paigaldatavad termostaadid töötavad siis hästi? Ma katsetasin ka siit ja sealt erinevaid kuid lõpuks leidsin hiinast andurid mille temperatuuri mõõtev seade on ise ilma juhtmeta. Pane kapi peale või riiulisse ja süsteem hoiabki ise just sellises temperatuuris tuba kui on seatud. Vastuvõtja võib asendada seina sisese anduriga. Minul muidu seina sees olevad andurid lülitasid välja või sisse viivisega. Õhk läks toas soojaks aga anduril võttis aega, et aru saada soojenemisest. Ei olnud ka kasu põranda andurist (vesi põranda küte). Ikka ja jälle oli vaja pool kraadi siia ja tänna timmida, sest ikka kippus tuba olema kraad soojem või jahedam. Lõpuks rookisin kõik andurid välja ja paigaldasin hiina junnid asemele. Ei kujutaks enam ilma nendeta ette. Sätin temperauuri toas 23,5 peale ja nii on kogu aeg. Näppimist on muidugi anduris endas kõvasti rohkem aga ei ole muidu funktsioone kasutanud.
Hiina omad olid sellised:https://www.alibaba.com/product-detail/Wireless-7-Day-Programmable-LCD-Room_1600149592545.html?spm=a2756.review-list-buyer.0.0.dkNRfG


Kui seinasisene valetab, siis on ilmselt "külm" sein. Andureid ei tohiks paigaldada välisseintele. Samas ei ole ka keeruline välise mõõtmisega anduri offseti parandada. Mul on ka üks andur "külmas" seinas, aga sõltuvus ruumi tegeliku temperatuuriga on lineaarne. Nii ongi ta 3 kraadi madalamaks timmitud ja kõik funkab kenasti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2022 11:20:53 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
pois11 kirjutas:
Kas Teil seina sisse paigaldatavad termostaadid töötavad siis hästi? Ma katsetasin ka siit ja sealt erinevaid kuid lõpuks leidsin hiinast andurid mille temperatuuri mõõtev seade on ise ilma juhtmeta. Pane kapi peale või riiulisse ja süsteem hoiabki ise just sellises temperatuuris tuba kui on seatud. Vastuvõtja võib asendada seina sisese anduriga. Minul muidu seina sees olevad andurid lülitasid välja või sisse viivisega. Õhk läks toas soojaks aga anduril võttis aega, et aru saada soojenemisest. Ei olnud ka kasu põranda andurist (vesi põranda küte). Ikka ja jälle oli vaja pool kraadi siia ja tänna timmida, sest ikka kippus tuba olema kraad soojem või jahedam. Lõpuks rookisin kõik andurid välja ja paigaldasin hiina junnid asemele. Ei kujutaks enam ilma nendeta ette. Sätin temperauuri toas 23,5 peale ja nii on kogu aeg. Näppimist on muidugi anduris endas kõvasti rohkem aga ei ole muidu funktsioone kasutanud.
Hiina omad olid sellised:https://www.alibaba.com/product-detail/Wireless-7-Day-Programmable-LCD-Room_1600149592545.html?spm=a2756.review-list-buyer.0.0.dkNRfG


Kui seinasisene valetab, siis on ilmselt "külm" sein. Andureid ei tohiks paigaldada välisseintele. Samas ei ole ka keeruline välise mõõtmisega anduri offseti parandada. Mul on ka üks andur "külmas" seinas, aga sõltuvus ruumi tegeliku temperatuuriga on lineaarne. Nii ongi ta 3 kraadi madalamaks timmitud ja kõik funkab kenasti.

Osad on betoon seina sees, osad kipsis seinad aga mitte välisseinas. Mitte ükski pole toiminud. Enne hiinlasi kasutasin Devi seeria 100€ andureid, nii õhu kui põranda juhtmega sai korraga taha ühendatud ja katsetatud. See juba oli enamvähem, sest sai vist 0,1 sammuga reguleerida aga ikkagi toa temperatuur tõusis vahest üle 1kraadi kui seina oma alles reageeris ja ei jäänud sellega rahule. Mässasin mis ma mässasin aga hiina andurid teevad nüüd oma tööd nii nagu vaja. Termeratuuri sättimise samm on 0,5 kraadi, mis võiks muidugi vähem olla aga elab üle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 23.05.2022 12:59:02 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Markos kirjutas:
pois11 kirjutas:
Kas Teil seina sisse paigaldatavad termostaadid töötavad siis hästi? Ma katsetasin ka siit ja sealt erinevaid kuid lõpuks leidsin hiinast andurid mille temperatuuri mõõtev seade on ise ilma juhtmeta. Pane kapi peale või riiulisse ja süsteem hoiabki ise just sellises temperatuuris tuba kui on seatud. Vastuvõtja võib asendada seina sisese anduriga. Minul muidu seina sees olevad andurid lülitasid välja või sisse viivisega. Õhk läks toas soojaks aga anduril võttis aega, et aru saada soojenemisest. Ei olnud ka kasu põranda andurist (vesi põranda küte). Ikka ja jälle oli vaja pool kraadi siia ja tänna timmida, sest ikka kippus tuba olema kraad soojem või jahedam. Lõpuks rookisin kõik andurid välja ja paigaldasin hiina junnid asemele. Ei kujutaks enam ilma nendeta ette. Sätin temperauuri toas 23,5 peale ja nii on kogu aeg. Näppimist on muidugi anduris endas kõvasti rohkem aga ei ole muidu funktsioone kasutanud.
Hiina omad olid sellised:https://www.alibaba.com/product-detail/Wireless-7-Day-Programmable-LCD-Room_1600149592545.html?spm=a2756.review-list-buyer.0.0.dkNRfG


Kui seinasisene valetab, siis on ilmselt "külm" sein. Andureid ei tohiks paigaldada välisseintele. Samas ei ole ka keeruline välise mõõtmisega anduri offseti parandada. Mul on ka üks andur "külmas" seinas, aga sõltuvus ruumi tegeliku temperatuuriga on lineaarne. Nii ongi ta 3 kraadi madalamaks timmitud ja kõik funkab kenasti.

Osad on betoon seina sees, osad kipsis seinad aga mitte välisseinas. Mitte ükski pole toiminud. Enne hiinlasi kasutasin Devi seeria 100€ andureid, nii õhu kui põranda juhtmega sai korraga taha ühendatud ja katsetatud. See juba oli enamvähem, sest sai vist 0,1 sammuga reguleerida aga ikkagi toa temperatuur tõusis vahest üle 1kraadi kui seina oma alles reageeris ja ei jäänud sellega rahule. Mässasin mis ma mässasin aga hiina andurid teevad nüüd oma tööd nii nagu vaja. Termeratuuri sättimise samm on 0,5 kraadi, mis võiks muidugi vähem olla aga elab üle.


Äkki "puhub" seina sees tuul ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2022 16:02:09 vasta tsitaadiga

Mis see kõige mõistlikum viis Somfy ruloode Fibaro külge saamiseks oleks? ZRTSI?
Ruloode tootjad oskaks nagu ainult pulte müüa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 23.05.2022 21:13:46 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Mis see kõige mõistlikum viis Somfy ruloode Fibaro külge saamiseks oleks? ZRTSI?
Ruloode tootjad oskaks nagu ainult pulte müüa.


Kui RTS mootoreid kasutad siis otse ei saagi naljalt. Selleks kasutati kunagi väiksemat Homeyt, mis töötas nö bridgena, aga nüüd on ainult Pro versiooni müügis. Kui rulood veel ostmata siis osta nö rumalad mootorid kus pole endal tarkust sees.

ZTRSI on mingi vana toode ja vist ainult usa turule tehtud (teine sagedus).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2022 21:40:57 vasta tsitaadiga

Lolle mootoreid on akuga ka? Lolli hakkan siis juhtima Fibaro enda roller vms jubinaga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2022 22:41:32 vasta tsitaadiga

Xiaomi Aqara B1 on Zigbee ühilduv ja rohkem polegi vaja. Saab kasutada akuga.
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2022 23:29:01 vasta tsitaadiga

Tänud aga praegu kiirelt telefonist vaadates jäi mulje, et Aqara B1 on vasakult paremale kardinate jaoks, mul aga ülalt alla ruloo.

Märkasin praegu, et mul jäi püstituses täpsustamata, et mul see väike HC Lite. See minu meelest Zigbeed ei oska. Siis ma peaks ikkagi mingit sorti silla sinna vahele ehitama.

Kardinad on hetkel jah veel tellimata. Kuna HCL on olemas (arendaja kunagine valik), mõtlesin, et võiks äkki lisaks pultidele mingi lisavõimekus veel olla (a’la hommikul üles kruvimine vms.) aga kui see liialt keeruliseks/kalliks läheb, siis vist pole väga pointi.
NICE’l on vist mingid mootorid olemas aga need tahavad seinavoolu ja uut keskseadet.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2022 17:25:42 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Kui tahad päris asja ehitada, siis : http://tech-controllers.com/p/eu-l-4-wifi Aktuaatorid võivad samaks jääda, sensorid vastavalt maitsele, juhtmega võoi juhtmeta, ekraaniga või ilma. Äpiga juhitav. Homey äpp ja integratsioon ka olemas, töötab nagu kulda.


Kuskil müügis ka neid leidud oled? Ise nad edasimüügiga ei tegele ja üks poola lattides müüv leht tuli ainult ette.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.05.2022 23:06:15 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
Markos kirjutas:
Kui tahad päris asja ehitada, siis : http://tech-controllers.com/p/eu-l-4-wifi Aktuaatorid võivad samaks jääda, sensorid vastavalt maitsele, juhtmega võoi juhtmeta, ekraaniga või ilma. Äpiga juhitav. Homey äpp ja integratsioon ka olemas, töötab nagu kulda.


Kuskil müügis ka neid leidud oled? Ise nad edasimüügiga ei tegele ja üks poola lattides müüv leht tuli ainult ette.


Mulle paigaldas need CityKliima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 113, 114, 115  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.