|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
24.03.2022 06:55:48
|
|
|
Võib-olla teemast läbi käinud, aga soovitage siis vastupidavat, veekindlat, töökindlat hädaabiseadet, millel oleks:
* FM/AM raadio + kõlar + kõrvaklapipesa + antenn
* taskulamp
* USB laadimine
* mehhaaniline laadimine (vändaga või midagi)
* USB pesad, et saaks teisi seadmeid laadida (ehk nii öelda akupank)
* IP sertifikaadiga ehk VEE- JA TOLMUKINDEL!
Boonus:
* Alternatiivselt sisseehitatud akule ka üldlevinud patareid (AA, AAA vms)
Hiinakaid lademetes, mõned asjalikumad tootjad samuti olemas (Midland ER310), aga need pole vist veekindlad?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
24.03.2022 10:46:07
|
|
|
| Kassmees kirjutas: |
Sangari varjendi kohta ei tea, aga Pargi tänava oma on kenasti alles ja ei saa välistada, et tõsise jama korral murravad kohalikud selle lahti, et sinna varjuda. Mis sest, et varjend on ebasanitaarses seisundis, niiskust täis ja hallitab. Veevarustus ja kanalisatsioon olid seal noortekeskuste tegutsemise ajal veel olemas. Konstruktsioonilt on see ehitis muidu kõva ja sellel on kaks sissepääsu - kahe uksega pikk esik ees ja üles väljuv trepikäik taga. Noortekeskuste ja klubi tegutsemise ajal mahutas üsna suure hulga inimesi. Alles on Tähtvere pargi varjend, see on ilmselt nii pisike, et mõne perekonna ehk mahutab ära. Mingid varjendid on veel mõnel tööstusel, näiteks Samelinil. http://lounaleht.ee/?page=1&id=25944 Küüni tänaval olevat mingi peale sõda valminud elumaja all tuumavarjend.
Paneelikaid ja "hrustsovkasid" on meil mitmesuguse keldrilahendusega. Tean mõnda, kus keldrist saab väljuda iga püstaku kaudu. Tean selliseid, kus kogu maja keldril on vaid 1 sissepääs keskmises püstakus, aknad on pisikesed (vaid laps mahub läbi) ja tellistega kinni müüritud, vot sinna pigem ei varjuks Mõne "üheukselise keldriga" maja eripära on lisaks kõigele eelnevale veel vundament - tehtud üle tagumiku, segamini vundamendiplokkidest ja tellistest, keldriseinad on igas suunas viltu, nagu oleks ehitajad kapitaalselt täis olnud
Võimalik, et jama korral võetakse kasutusele kõik, mis kasvõi visuaalselt varjab. Ikka etem, kui üldse mitte midagi. Raskeks võib minna neil, kellel eluruumid on keldrikorrusel, naabrid kindlasti ronivad sisse. Ja puumajade keldrites võib palju hukkunuid olla, need on surmalõksud. |
Pargi tänavale sattusin läinud suvi ja üllatuseks tõesti, vähemalt sissekäigud olid veel alles. Ümbruskond ise aga kõvasti muutunud, mingi 25+ aastat tühjana seisnud pesumaja ja selle kompleks on nüüd täis arendatud. Ei teagi, mis seal nii kaua aega võttis, arvasin, et lükatakse maha nagunii, aga võta näpust. Varjendis endas pole kunagi käinud see oli nõuka ajal suht suletud seisus. Sangarisse sattusin kooliekskursioonil, kus seda esitleti, kui ultramoodsat variendit, toona jättis vägeva mulje küll. Eks eestis on metsad ka, kuhu varjuda saab, tuuma eest ei kaitse, aga tavajuhtudel suvalist metsa ei pommitata, ikka ehitisi.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
24.03.2022 10:57:42
|
|
|
| Keegi puurkaevule käsipumba on külge aretanud?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
24.03.2022 11:37:29
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
| Keegi puurkaevule käsipumba on külge aretanud? |
Ise kunagi puuritud puurkaev käsipumbaga. Mantlitoru sisse teine toru, millel on põhjaklapp. Ja siis sinna sisse sobivas mõõdus kolb varda otsas. Kolb peab muidugi vees sees olema. Pole ise seda varianti aastaid kasutanud, isa tegeles sellega kunagi, see oli talvine variant, peaks jupid üles otsima, kas kolvil oli mingi kuulklapp ka vist. Nüüd selline variant, et üleval toru otsas veel üks klapp ja siis mingi kunagise viinavabriku käsipump oma probleemidega. Plussiks on suurem tootlikkus, miinuseks külmaga peab vesi alla minema, et külm silindrit lõhki ei lööks ja kui uuesti pumbata vaja talvel, tuleb sooja veega natuke sulatada.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
24.03.2022 12:53:49
|
|
|
Mõtlesin miskit sihukest kasutada:
https://www.bauhof.ee/et/kasipump-kaevule-096093
Aga siin nüüd see kala, et hetkel on toru otsas puurkaevu kaas(https://www.ehituskaup24.ee/ee/puurkaevu-kaan-110-140-must-ems.html), mille kaudu on tehtud pumba juhtmete ühendus.. tollel käsipumbal nö ühenduskoht puudub ja peaks tegema mingise spetsiaalse kinnitusrõnga, millest saaks juhtmed läbi viia.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
24.03.2022 13:20:24
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Riis, suhkur ja sool säilivad sul siis kui on kas ideaalsed hoiutingimused või ideaalselt pakendatud. Kui tavalises pakendis poest osta ja lihtsalt kappi panna, siis riisi ja suhkruga võib seal mingil ajal elu tekkida ja soolapakile pead haamriga lähenema. |
Kriisioludes tegelikult suht suva - natuke elu teraviljatoodetes tähendab lihtsalt lisaproteiini ja ega hallitanud leivakontsu ka ära viska, kui kõht koriseb ja muud võtta pole. Kraabid puhtaks, kuumutad võimaluse korral ja pistad nahka, kui enne käest ära ei sööda.
| netcat kirjutas: |
| Kuni teepakkideni välja, 20 teekotiga 1 pakk teed. Oletame, et kõik 4 joovad teed 1x päevas, siis neile nädalaks sellest ei jätku. |
Kusjuures jätkub - ühe pakiga saab tegelikult liiter-poolteist üsna ok teed, kui korraga kannus teha. Kui pakki ühest tassist teise solgutada, siis saab tõesti ainult esimene korraliku maitse.
| netcat kirjutas: |
| Vahva on see, et soovitatakse paneelmaja keldrit kui suurepärast varjendit. Samas ei ole enamikus neist mingit ventilatsiooni, kui akent lahti ei tee (aknad tuleks pommirünnaku ajal hoopis aga kinni müürida) ja lisaks kirjutavad, et "kelder on ohtlik, kui seal on ainult üks väljapääs". Teatavasti iga paneelmaja trepikoja all oleval keldril ongi ainult üks väljapääs samuti nagu igal trepikojal on üks trepikoja uks... millisel keldril see mitu väljapääsu siis on? |
Keldrikorrusel on väikesed aknad ja neid on üsna lihtne kindlustada kahe-kolme liiva- või segukotiga, nii et üles ja külgedele jääb paras pilu, kust õhk läbi käib. Keemiarünnaku puhul küll halb variant. Neistsamadest akendest saad ka välja ronida, kui peasissepääs rusude alla on jäänud. Lisaks on minu mälu järgi tegelikult ka trepikodade keldrid omavahel ustega ühendatud. Tavaliselt lukus, aga küll kellegi boksist mingi kangi leiab.
Ukraina näitel püsivad pommitatud ja põlenud paneelikad kenasti püsti, ei lange sugugi kaardimajakestena kokku, nagu pealtnäha arvata võiks.
| ranel kirjutas: |
Kõige praktilisem pommivarjend oleks lihtsalt metroo rajada. Tallinnas oleks metrool pointi ka. Eriti veel, kui suudetakse see kuidagi siduda Tallinn-Helsinki tunneliga. |
Tallinnas vist ründaks põhjavesi nii mere kui Ülemiste poolt. London, Stockholm, New York, Kiiev - kui kaua need metrood tegelikult veega täitumata püsiksid, kui kuivenduspumbad enam ei toimi?
| LKits kirjutas: |
Võib-olla teemast läbi käinud, aga soovitage siis vastupidavat, veekindlat, töökindlat hädaabiseadet, millel oleks:
* FM/AM raadio + kõlar + kõrvaklapipesa + antenn
* taskulamp
* USB laadimine
* mehhaaniline laadimine (vändaga või midagi)
* USB pesad, et saaks teisi seadmeid laadida (ehk nii öelda akupank)
* IP sertifikaadiga ehk VEE- JA TOLMUKINDEL!
Boonus:
* Alternatiivselt sisseehitatud akule ka üldlevinud patareid (AA, AAA vms)
Hiinakaid lademetes, mõned asjalikumad tootjad samuti olemas (Midland ER310), aga need pole vist veekindlad? |
Mõistlikum tõenäoliselt erinevaid käepärast olevaid seadmeid kombineerida ja ma ei usu, et see sertifitseeritud vee- ja tolmukindlus reaalselt midagi juurde annaks. Küllap leiad ikka mingi peavarju ega pea keset troopilist vihma või liivatormi kasutama.
Mul on garaažis mõned 60-100Ah autoakud, mida mõne kuu tagant üle laen, et maha ei kärvaks. Kõlbavad akupankadeks küll. Saab käitada suvalisest autost võetud raadiot (pluss kõllid ja traadijupp antenniks), laadida moblasid ja põletada mingit väikest LED-lambikest. Sahtlites on igasugu kaableid, millest midagi aretada. Häda korral leiab vast kuskilt ka päikesepaneeli, millega akud päeval täis lüüa.
BTW, mingist hetkest tekib rüüstamise ja hädaseisundi vahele üsna õhuke piir. Poodide rüüstamine näiteks toidu hankimiseks, kuni kellelegi viga ei tee. Samuti seesama mõne teadaoleva varjendi asustamine, kuigi omandiõigus justkui kellelegi teisele kuulub.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
24.03.2022 14:00:43
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Võib-olla teemast läbi käinud, aga soovitage siis vastupidavat, veekindlat, töökindlat hädaabiseadet, millel oleks:
* FM/AM raadio + kõlar + kõrvaklapipesa + antenn
* taskulamp
* USB laadimine
* mehhaaniline laadimine (vändaga või midagi)
* USB pesad, et saaks teisi seadmeid laadida (ehk nii öelda akupank)
* IP sertifikaadiga ehk VEE- JA TOLMUKINDEL!
Boonus:
* Alternatiivselt sisseehitatud akule ka üldlevinud patareid (AA, AAA vms)
Hiinakaid lademetes, mõned asjalikumad tootjad samuti olemas (Midland ER310), aga need pole vist veekindlad? |
https://www.k-rauta.ee/p/raadio-makita-dmr108-bluetooth-jobsite-radio/bcce
Puuduvad funktsioonid saad ise juurde panna.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
24.03.2022 14:13:14
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
Võib-olla teemast läbi käinud, aga soovitage siis vastupidavat, veekindlat, töökindlat hädaabiseadet, millel oleks:
* FM/AM raadio + kõlar + kõrvaklapipesa + antenn
* taskulamp
* USB laadimine
* mehhaaniline laadimine (vändaga või midagi)
* USB pesad, et saaks teisi seadmeid laadida (ehk nii öelda akupank)
* IP sertifikaadiga ehk VEE- JA TOLMUKINDEL!
Boonus:
* Alternatiivselt sisseehitatud akule ka üldlevinud patareid (AA, AAA vms)
Hiinakaid lademetes, mõned asjalikumad tootjad samuti olemas (Midland ER310), aga need pole vist veekindlad? |
https://www.k-rauta.ee/p/raadio-makita-dmr108-bluetooth-jobsite-radio/bcce
Puuduvad funktsioonid saad ise juurde panna. |
OT: Haiged hinnad K-Rautas.. Täishinnast siis räägin. See smartnet või sõprade klubi vms "allahindlus" on rohkem sinna õige hinna poole.. aga mujalt poodidest saad sellelt ka veel alet.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
24.03.2022 15:43:21
|
|
|
| Umbas-täpselt kuu tagasi üsna sõja alguse kandis nägin Maximas 5-kiloseid makaronipakke alustel vahekäigus. Mõte läks kohe prepper-pack'ile.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
24.03.2022 15:47:56
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Umbas-täpselt kuu tagasi üsna sõja alguse kandis nägin Maximas 5-kiloseid makaronipakke alustel vahekäigus. Mõte läks kohe prepper-pack'ile. |
Kaupmehes on suuremad ka, lisaks võid osta 10 liitri kaupa ketchupit ja majoneesi.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
24.03.2022 15:52:22
|
|
|
| Seda jah, aga jaekaupluses pole enne nii suuri näinud. Tavapakend kilone, maksipakend pigem kaks.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
24.03.2022 16:27:19
|
|
|
| Ei tea kuidas praegu, aga omal ajal ei võtnud kaupmees eraisikut üldse jutule
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
24.03.2022 16:57:11
|
|
|
Kui firmale arvet ei taha siis pole kliendikaarti vaja
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
24.03.2022 17:03:29
|
|
|
cash&carry ei lase ilma kaardita üldse majja
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
24.03.2022 17:28:23
|
|
|
Mul on Kaupmehe kaart olemas aga nad ei taha seda kui eraisikuna ostad, kassatöötaja tõmbab oma kaardi läbi ja olemas
Neist 5kg makaronidest jne rääkides.. reeglina poole kilostel pakkidel kg hind soodsam..
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
24.03.2022 17:40:31
|
|
|
| rex kirjutas: |
| netcat kirjutas: |
| Vahva on see, et soovitatakse paneelmaja keldrit kui suurepärast varjendit. Samas ei ole enamikus neist mingit ventilatsiooni, kui akent lahti ei tee (aknad tuleks pommirünnaku ajal hoopis aga kinni müürida) ja lisaks kirjutavad, et "kelder on ohtlik, kui seal on ainult üks väljapääs". Teatavasti iga paneelmaja trepikoja all oleval keldril ongi ainult üks väljapääs samuti nagu igal trepikojal on üks trepikoja uks... millisel keldril see mitu väljapääsu siis on? |
Keldrikorrusel on väikesed aknad ja neid on üsna lihtne kindlustada kahe-kolme liiva- või segukotiga, nii et üles ja külgedele jääb paras pilu, kust õhk läbi käib. Keemiarünnaku puhul küll halb variant. Neistsamadest akendest saad ka välja ronida, kui peasissepääs rusude alla on jäänud. Lisaks on minu mälu järgi tegelikult ka trepikodade keldrid omavahel ustega ühendatud. Tavaliselt lukus, aga küll kellegi boksist mingi kangi leiab.
|
Meil ei ole seal keldrisektsioonide vahel küll mingeid uksi, kivisein on. Kangiga ei tee suurt midagi. Liiva- või segukotid peaks siis piisavas koguses juba olemas olema, maagiliselt ei ilmu neid pommirünnaku saabudes enam kusagilt. ja akna vahelt _ei_ mahu enamik täiskasvanuid välja, vähemalt mitte pärast seda kui renoveerimise käigus uued, väiksemad aknad pandi. Tegelt ei ole selle pilguga vaadanud, kas üldse inimene vahelt läbi läheb, aga vähegi kogukam inimene kindlasti mitte. Lisaks on meie kelder alati üks paras tolmulõks olnud, kuid peale renovatsiooni, kui vanad torud ja nende soojustus utiliseeriti, on see kardetavasti täis juba asbestitolmu, mitte enam tavalist.
| LKits kirjutas: |
Võib-olla teemast läbi käinud, aga soovitage siis vastupidavat, veekindlat, töökindlat hädaabiseadet, millel oleks:
* FM/AM raadio + kõlar + kõrvaklapipesa + antenn
* taskulamp
* USB laadimine
* mehhaaniline laadimine (vändaga või midagi)
* USB pesad, et saaks teisi seadmeid laadida (ehk nii öelda akupank)
* IP sertifikaadiga ehk VEE- JA TOLMUKINDEL!
Boonus:
* Alternatiivselt sisseehitatud akule ka üldlevinud patareid (AA, AAA vms)
Hiinakaid lademetes, mõned asjalikumad tootjad samuti olemas (Midland ER310), aga need pole vist veekindlad? |
Minul e iole nii kõrgeid nõudmisi sideseadmele, piisab kui mahuks tasku ja töötaks levinud patareide pealt. Aga palun soovitage sellist mis reaalselt ka vastuvõtjana töötaks? Ostsin midagi sellist:
https://www.shoppa.ee/p/trevi-ra-714-taskuraadio/4740409-1
Eesti loodenurgas on sellega võimalik mingit FM signaali püüda ainult õues lagedal väljal ja sedagi vaid kõrvaklapi juhtme ühendatud olles, või kui antenn täies pikkuses välja tõmmata ja ise sealt otsast kinni hoida. Ja siis ka leiab paar jaama vaid, põhiliselt tundub, mingid Rootsi või Soome omad, läbi häda sai vist klassikaraadio ka kätte. AM pealt ei tule peale müra üldse midagi. Tallinnas ei ole veel testinud, aga noh, maale on ka hädaolukorra raadiot vaja. Oskab keegi kohalike oludega kursis nõu anda? PS mitte, et installi endale antenn maja külge vms. Jutt käib ikka kantavast lahendusest, et kui on vaja metsas karuga varjendit jagada siis on miski, mis töötab.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
24.03.2022 19:51:44
|
|
|
| rex kirjutas: |
| BTW, mingist hetkest tekib rüüstamise ja hädaseisundi vahele üsna õhuke piir. Poodide rüüstamine näiteks toidu hankimiseks, kuni kellelegi viga ei tee. Samuti seesama mõne teadaoleva varjendi asustamine, kuigi omandiõigus justkui kellelegi teisele kuulub. |
Ukrainas seotakse rüüstajaid postide külge, isegi kui toitu varastavad.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
24.03.2022 20:39:41
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Seda jah, aga jaekaupluses pole enne nii suuri näinud. Tavapakend kilone, maksipakend pigem kaks. |
Selveris olid eile 3 ja 5 kilosed Panzanid täitsa olemas, minge ja krabage.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
25.03.2022 01:28:39
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Võib-olla teemast läbi käinud, aga soovitage siis vastupidavat, veekindlat, töökindlat hädaabiseadet, millel oleks:
* FM/AM raadio + kõlar + kõrvaklapipesa + antenn
* taskulamp
* USB laadimine
* mehhaaniline laadimine (vändaga või midagi)
* USB pesad, et saaks teisi seadmeid laadida (ehk nii öelda akupank)
* IP sertifikaadiga ehk VEE- JA TOLMUKINDEL!
Boonus:
* Alternatiivselt sisseehitatud akule ka üldlevinud patareid (AA, AAA vms)
Hiinakaid lademetes, mõned asjalikumad tootjad samuti olemas (Midland ER310), aga need pole vist veekindlad? |
Mina ostaks selle asemel:
Odavama otsa FM raadio (vändaga variante on nt. Amazonis).
Kvaliteetse taskulambi (Fenix, Led Lenser) või mõned Petzl pealambid
Eraldi akupanga
Need asjad, mis paberil kõik tingmused täidavad, ei kõlba päris elus tihtilugu mitte miskiks.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
25.03.2022 06:15:19
|
|
|
Kui tahta endale asjalikku raadiot, siis võite uurida raadiosidehuviliste ja raadioamatööride muljeid niinimetatud maailmaraadiote kohta:
http://foorum.cbradio.ee/viewtopic.php?f=32&t=3958
Neil on palju erinevaid lainealasid, mõni võtab vastu ka lennundust ja amatöörsidet.
Ja on olemas veel suurema diapasooniga raadioskännerid.
Antenni pikendamisel kõrgemale tõstmisel saab läheneda loovalt. Võib võtta kaasa 5-10 m õngeridva. Võib tekitada meetodi antenni viskamiseks üle puuoksa, kasvõi seod traadi otsa mingi visatava raskuse.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
25.03.2022 10:56:38
|
|
|
| Ardo kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
Võib-olla teemast läbi käinud, aga soovitage siis vastupidavat, veekindlat, töökindlat hädaabiseadet, millel oleks:
* FM/AM raadio + kõlar + kõrvaklapipesa + antenn
* taskulamp
* USB laadimine
* mehhaaniline laadimine (vändaga või midagi)
* USB pesad, et saaks teisi seadmeid laadida (ehk nii öelda akupank)
* IP sertifikaadiga ehk VEE- JA TOLMUKINDEL!
Boonus:
* Alternatiivselt sisseehitatud akule ka üldlevinud patareid (AA, AAA vms)
Hiinakaid lademetes, mõned asjalikumad tootjad samuti olemas (Midland ER310), aga need pole vist veekindlad? |
Mina ostaks selle asemel:
Odavama otsa FM raadio (vändaga variante on nt. Amazonis).
Kvaliteetse taskulambi (Fenix, Led Lenser) või mõned Petzl pealambid
Eraldi akupanga
Need asjad, mis paberil kõik tingmused täidavad, ei kõlba päris elus tihtilugu mitte miskiks. |
Lisaks tekib single point of failure kui selle ühe seadmega midagi juhtub.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
25.03.2022 12:19:10
|
|
|
1000+lm duralumiiniumist lambid on fancyd küll, aga igati abiks ka väike, kerge 2xAA laiatarbepatakatel toimiv lambike juhuks kui akut kuskil laadida ei saa. Mulle jäi ca kuu tagasi toidupoe patakastendis silma punase korpusega Energizeri lamp, kus 5.99 eest 2 AA patakat ka kaasas. Ei julgenud algul nii odavat asja osta, aga kuna maale oleks tegelikult üht vaja ja tootja päris noname ei olnud (suvaline Hiina allhange niikuinii, aga ehk vähemalt mingi kvaliteedikontrolliga), panin nädal hiljem ikkagi korvi. Selle raha eest lampi kuhjaga. Pakendil lubatud 50lm tundub täpselt paras. Mul on endal suht igapäevases kasutuses Nitecore P12 koos 3,5 Ah 18650-ga, millel 1/50/200/1000lm valikud ja isegi selle kõrvalt julgeks soovitada. 95% ajast kasutan seda ka just teise võimsusastme peal.
https://www.snapeandsons.co.uk/products/2aa-handheld-led-light-with-magnet
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
25.03.2022 12:32:03
|
|
|
Patareidega lambil see point muidugi on, et patareid on odavad ja säilivad kaua st. neid saab pihutäie varuks osta.
Aga samas... kui ei saa akut laadida, siis järelikult pole elektrit. Kui pole elektrit, siis ei saa poest patareisid ka osta....vähemalt mitte tänapäeva lumehelbeke, kes raske koorma all kokku vajub kui paar kupüüri ja pihutäis münte taskusse panna ja selleks ei omagi sentigi sula.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
25.03.2022 12:48:14
|
|
|
Taskulampidest kõige universaalsem valik võiks olla formaadilt multilamp:
https://www.taskulambid.eu/et/n/multilamp-universaalne-valgussusteem
Neid on väga erinevas hinnas. Kõige soodsamad kvaliteetsed vast 50 EUR kandist algavad.
Saab kasutada nii pealambina, magnetpõhjaga metalli külge kinnitada (mugav auto juures toimetades või kuskile metallriiuli vms konstruktsiooni külge kinnitada, kasvõi radiaatori) või klambriga riiete / seljakoti õlarihma külge.
Akude osas AA on selgelt kõige lihtsamini hangitav ühekordne, olen mõelnud endale ka mingit korralikku 2x AA lampi hankida backupiks.
Kui akude poole vaadata siis minu hetke lemmik on 21700 formaadis usb-c otselaetav 5000mAh (näiteks https://www.taskulambid.eu/et/a/5000mah-21700-usb-c-li-ion-aku-fenix ).
- Saab laadida tavalise mobiililaadijaga
- Viisakas maht
- Laadimine lambist sõltumatult ja eraldi spets laadijata (kasvõi akupanga küljes seljakotis üks aku laadimas samal ajal kui teist kasutad)
- Kuna iga aku sisaldab oma laadimislahendust siis ei ole ohtu, et lambis asuva laadimislahenduse riknemine muudab kasutuks kogu lambi (või vähemalt sunniks kasutama eraldi spets akulaadijat)
- Aku enda peal on laadimise indikaatortuli (küll vaid 2-astmeline, "laadimas" ja "täis")
Brändidest meeldis mulle varem Olight (mugav magnetlaadija ja väga hea viimistluskvaliteet), kuid hetkel pigem praktilisem Fenix, kuna magnetlaadija on ikka üks spetsiifiline ja mitte kergesti asendatav kriitiline lüli.
Fenixi puhul meeldib mulle nende enamikel lampidel kasutatav 4-astmeline laetuse näit, et akusid ei peaks igaks juhuks liiga tihti täis laadima ja oleks jooksvalt pilt ees seisust:
- Põlev roheline 85-100%
- Vilkuv roheline 50 - 85%
- Põlev punane 25 - 50%
- Vilkuv punane alla 25%
Enim kasutan ma tõenäoliselt võtmekimbu küljes olevat pisikest Fenix E03R lampi (sarnaselt fotokale, on ka parim lamp tegelikult see mis sul vajadusel käepärast on):
https://www.taskulambid.eu/et/a/fenix-e03r
Selle valisin, kuna:
- Tugev, ühest metallitükist valmistatud (selle korpuse vigastamine nõuaks tõsisemat pingutust)
- USB-C laadimine
- 4 astmeline laetuse näit
- Valge (4 võimsust), punane ja vilkuv punane valgus
- Oma suuruse kohta suudab lühiajaliselt päris tugevalt valgustada (260lm). Vähema luumenite arvuga ka pikemalt (18h @ 5lm).
Edasi võib väga pikalt rääkida valgustemperatuuridest ja erineva kujuga valgusvihkudest (throw vs flood)...
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
25.03.2022 12:53:32
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Patareidega lambil see point muidugi on, et patareid on odavad ja säilivad kaua st. neid saab pihutäie varuks osta.
Aga samas... kui ei saa akut laadida, siis järelikult pole elektrit. Kui pole elektrit, siis ei saa poest patareisid ka osta....vähemalt mitte tänapäeva lumehelbeke, kes raske koorma all kokku vajub kui paar kupüüri ja pihutäis münte taskusse panna ja selleks ei omagi sentigi sula. |
Sellepärast oligi patareide varu kriisinimekirjas...
Mõned seisavad 5+ aastat, ei ole probleem kappi varuks koguda. Nagunii on väga ärritav, kui hangid majja mingi uue vidina ja selgub, et täpselt 1 AA või AAA on puudu, et seda käima saada, seega on alati karbitäis varuks.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
25.03.2022 13:11:50
|
|
|
Tänapäeva EDC lamp on tegelikult mobla kaamera LED. Mul on ka kunagi 1xAAA Maglite Solitaire olnud, aga hetkel ei näe küll mingit sarnast kaasas kanda.
Eks nende lampidega saab, jah, hulluks minna, aga pigem võiks idee olla selline, et võta toidupoe letist neid ~6€-seid komplekte mitu tk ja viska iga elupaiga sahtlisse. Parema valmistujana sinna mingi odav 10- või 20-megapack odavaid AA alkaline'e lisaks.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
25.03.2022 13:11:58
|
|
|
| Ma ei tea, kui kaua need muunduriga lambid töötavad, kui patareid hakkavad tühjaks saama, pole veel oma lampi nii palju piinanud, aga ilma muundurita lambiga võib ikka patareid päris nulli lasta, veel mingi sitikasilm näitab valgust.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
25.03.2022 14:11:18
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
cash&carry ei lase ilma kaardita üldse majja  |
Promo Cash&Carrys on mul miskine eraisiku kliendikaart telefoniäpis, millega saab toimetada seal. Mälu järgi sai seda sisse skännida telefoni seal infoleti juures.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Trwind55
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kussu
HV veteran

liitunud: 18.12.2002
|
25.03.2022 21:04:29
|
|
|
Hiinas müüakse Aliexpress neid täis.
Aga autosse 1000W Pure Sine inverter ja kõik saab laetud kuniks bensiini ja diislit paagis. Lisaks üks 20W päiksekas micro USB või USB-C otsaga (hea kui n.ö. krokodillid autoaku laadimiseks!), et telefoni saaks laadida,. Hea kui telefon omaks ka raadio kiipi, n.ö. taskukas vist juba kõikidel föönidel olemas.
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mufferino
Kreisi kasutaja
liitunud: 12.09.2013
|
25.03.2022 21:24:34
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
cash&carry ei lase ilma kaardita üldse majja  |
Spoiler 
skänni siit kaart või mine küsi infost, jagavad seda täitsa niisama kõigile.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
25.03.2022 22:09:33
|
|
|
| Draqula kirjutas: |
| Ardo kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
Võib-olla teemast läbi käinud, aga soovitage siis vastupidavat, veekindlat, töökindlat hädaabiseadet, millel oleks:
* FM/AM raadio + kõlar + kõrvaklapipesa + antenn
* taskulamp
* USB laadimine
* mehhaaniline laadimine (vändaga või midagi)
* USB pesad, et saaks teisi seadmeid laadida (ehk nii öelda akupank)
* IP sertifikaadiga ehk VEE- JA TOLMUKINDEL!
Boonus:
* Alternatiivselt sisseehitatud akule ka üldlevinud patareid (AA, AAA vms)
Hiinakaid lademetes, mõned asjalikumad tootjad samuti olemas (Midland ER310), aga need pole vist veekindlad? |
Mina ostaks selle asemel:
Odavama otsa FM raadio (vändaga variante on nt. Amazonis).
Kvaliteetse taskulambi (Fenix, Led Lenser) või mõned Petzl pealambid
Eraldi akupanga
Need asjad, mis paberil kõik tingmused täidavad, ei kõlba päris elus tihtilugu mitte miskiks. |
Lisaks tekib single point of failure kui selle ühe seadmega midagi juhtub. |
Palun mitte segamini ajada ühest seadmest sõltumist sellega, et on soov leida üks kõikvõimas seade..
Kõik funktsioonid on juba eraldiseisvate seadmete näol täidetud - otsin ühte head, vastupidavat, kompaktset seadet, mida vajadusel kaasa haarata kuhu iganes.
Kui see katki läheb, siis kasutan eraldiseisvaid seadmeid.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
25.03.2022 22:53:52
|
|
|
LKits,
Jaga siis siia ka kui leiad.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
25.03.2022 23:22:23
|
|
|
LKits, sul vist lisamotiiv seda ka tsiklireisidele kaasa võtta? Niisama igaks juhuks seisma osta ilmselt ebaotstarbekalt kallis ja kui kord reaalselt vaja läheb, siis akud surnud.
Tõsi on, et mingi suure (5-6 Ah) akuga hiina telefon oleks selline universaalne kombain. Eriti kui FM-raadio ka sees. Moekamatel tipptelefonidel on see kahjuks ära kadunud. Ilmselt ei kasutata enam striimimisvõimaluse kõrval. Samas oleks FM oluliselt akusõbralikum ja ega hetkel riskianalüüsi tehes oskakski täpselt panustada, kas enne kukuvad mobla- või tele/raadiomastid. AM võimaldaks küll ka piiri tagant jaamu püüda.
Mingitel telefonidel (räägin hetkel peamiselt Samsa S-seeria kogemuselt) saab LED-i võimsust ka regullida. Kes ei teadnud, siis vajutage kiirvalikus ikooni asemel selle all olevale tekstile. Miinimumi peal võiks päris kaua mingile ruumile üldvalgust anda.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
26.03.2022 08:25:47
|
|
|
| Kodu kriisivaru on 1 asi. Aga kui läheb sõjaks, siis mehed nõutakse üsna suure tõenäosusega sõdima ja suure tõenäosusega leiavad seal rakendust ka minusugused "veidi invaliidid" (kergema liikumispuudega tegelased, kes ilmselt pannakse kulpi liigutama või haavatuid pöetama?). Mida võiks kaasa võtta, kui tuleb kutse, et "tule armeesse, sind vajatakse"? Võibolla on seal vajalik mingi isiklik komplekt "juhuks, kui..."? Mida ja kui palju siis üldse riigi poolt antakse?
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
26.03.2022 14:43:34
|
|
|
| Kassmees kirjutas: |
| Kodu kriisivaru on 1 asi. Aga kui läheb sõjaks, siis mehed nõutakse üsna suure tõenäosusega sõdima ja suure tõenäosusega leiavad seal rakendust ka minusugused "veidi invaliidid" (kergema liikumispuudega tegelased, kes ilmselt pannakse kulpi liigutama või haavatuid pöetama?). Mida võiks kaasa võtta, kui tuleb kutse, et "tule armeesse, sind vajatakse"? Võibolla on seal vajalik mingi isiklik komplekt "juhuks, kui..."? Mida ja kui palju siis üldse riigi poolt antakse? |
Võid ka kaks kätt taskus kohale minna.
Endal selline varustus, mida tassin seljas/kaasas:
Sisseehitatud põlvekaitsmetega püksid (eraldi põlvekaitsmed ebamugavad)
Vestialune särk
Goretex saapad
Taustvalgusega kell
Pealt suletav kellarihm (velcroga käib pael peale - ei lase kella valgust läbi, kui peaks öösel taustvalgustus tööle minema)
Punase filtriga pealamp
Gaasipõleti + balloon
Norm katelok
Tulepulk (+igaks juhuks magneesiumpulk)
Pöidlaaukudega fliis (katab ka kanni ära, parem kui kampsun)
Tsäks/(tormi)tikud
Tuubis camopasta
Akupank
Mugav aluspesu + t-särgid
Normaalsed nööriga kõrvatropid
Sitalint
Vihmakindel jope
Saab ka KV varustusega ilusti hakkama, lihtsalt endal on veidi mugavam nii. Kaasastassitava varustuse hulk sõltub aastaajast.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
26.03.2022 15:36:57
|
|
|
| SKG, tavaline puukko tegelt. Ideaalis võiks nuga olla sissipuukko, M95 või M07
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
26.03.2022 19:08:30
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Võib-olla teemast läbi käinud, aga soovitage siis vastupidavat, veekindlat, töökindlat hädaabiseadet, millel oleks:
* FM/AM raadio + kõlar + kõrvaklapipesa + antenn
* taskulamp
* USB laadimine
* mehhaaniline laadimine (vändaga või midagi)
* USB pesad, et saaks teisi seadmeid laadida (ehk nii öelda akupank)
* IP sertifikaadiga ehk VEE- JA TOLMUKINDEL!
Boonus:
* Alternatiivselt sisseehitatud akule ka üldlevinud patareid (AA, AAA vms)
Hiinakaid lademetes, mõned asjalikumad tootjad samuti olemas (Midland ER310), aga need pole vist veekindlad? |
Mis teed selle veekindlusega?
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
30.04.2022 12:32:15
|
|
|
Sellesama sms-i mille saatmine kogu elanikkonnale nõuab nädal aega käsitööd?
https://digi.geenius.ee/rubriik/uudis/miks-nii-uus-riiklik-sms-teavituste-susteem-hilineb-pool-aastat/
| tsitaat: |
Uus riiklik SMS-teavituste süsteem pidi planeeritult saama suveks valmis. RIKSi juhataja Sven Heili sõnul hilineb projekti lõpp aga detsembrisse, kuna läbirääkimised mobiilioperaatoritega võtsid oodatust kauem ja seda nii tehnilistel kui ka juriidilistel teemadel.
|
| tsitaat: |
Heili sõnul saab praegu saata riiklike SMS teavitusi nii nagu varem. See tähendab sisuliselt seda, et sõnumid saadetakse käsitsi inimestele ja see käsitöö faas võib võtta tervelt nädal aega.
|
Samas, ega see uus ja veel olematu süsteem ka just välkkiire pole...
| tsitaat: |
Värske lahendusega peab aga sõnum jõudma 5 minutiga 100 000 mobiilikasutajani.
|
Tähendab, terve riigi informeerimine võtaks ikkagi üle tunni aja aega. Aga kui rünnak tuleb Tallinnasse, siis kõigi Tallinna elanike oma ~20 minutit. Selle ajaga on pommid juba kohal.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
30.04.2022 14:34:54
|
|
|
| SMS ei ole mõeldud selleks, et hetkega kõikidele klientidele sõnum saata ehk mingi hädalahendus kuna paremat ideed neil pole.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
30.04.2022 14:41:16
|
|
|
Võiks omnivaga tähitud kirja saata
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
30.04.2022 14:43:23
|
|
|
pakiautomaati tuleb mul omnivaga
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
30.04.2022 14:52:25
|
|
|
Tõsisemalt ega mingit head alternatiivi pole kui just sireene paigaldama ei hakata.
Või tegelikult.... kui suurem osa inimesi ostaks omale raadio, siis see vbl oleks. Aga siis peaks olema eraldi raadiokanal mis on enamasti vait ehk edastab ainult üliolulist infot st. võib selle raadio 7x24 "mängima" jätta ilma et häirima hakkaks.
Autoraadio ei kvalifitseeru kuna inimesed ei ela ju autos.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|