|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
26.10.2021 15:13:44
|
|
|
| Mõnesmõttes ju hea, et suuri varusid pole, muidu laseks keegi neil jälle rikneda.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
26.10.2021 22:23:44
|
|
|
Mul ilmselt pole mõtet varusid tekitada. Koht, kus ma elan, on igatpidi õrn ja ohtlik. Tuleb arvestada variandiga, kus kogu elukorraldus ämbrisse kukub ja pooltel elanikel kaob igasugune tsiviliseerituse kiht. Lähedal on mitu strateegilist objekti, kust siis kindlasti rüüstamine alguse saab - õlletehas ja selle kauplus, paar toidupoodi... Ja siis on juba selgelt kellad. Vahet pole, kas ma istun oma varuga kodus või võtan selle seljakotis kaasa - selle allesjäämise võimalus on udupisike. Istun kodus - njah, puumaja... Uksed on õrnad, paar marodõõri saaksin korteri uksel kustutada, aga kui tuleb suurem kamp, on minuga kellad. 10 primaadi vastu ma ikka ei saa, isegi kui mul on kirves ja nemad tulevad paljakäsi. Sest neil on alkoholist saadud julgus, nemad leiavad kindlasti kuskilt midagi, hoovil olevast kuurist saab näiteks puuhalge ja kirveid. Okei, ühe venna võtan maha, üle tema laiba viskab aga keegi mingi puuhalu või teise kirve ja ongi puuks. Mingit kaitset orgunnida on ilmselt võimatu, sest majal on kaks sissepääsu + madalad esimese korruse aknad ja tõsisema vastuhaku korral põletatakse elanikud lihtsalt sisse... Lähen seljakotiga välja - noh, see võetakse ära ja ma saan vaid loota, et röövlid ei viitsi mind külmaks teha.
Ilmselt parim plaan oleks teeselda marodööri ja läbi selle massi kuidagi linna servani imbuda. Sinna on maad umbes kilomeetrike. Sealt edasi on lagedad väljad, üksikuid varjulisemaid kohti on Emajõe ja raudtee ääres, need ilmselt "asustatakse" ruttu ja neisse minek on ohtlik. Üle lageda tuleb kuidagi roomata ja tallata mitu kilomeetrit, siis on võimalik juba metsa moodi kohtadesse jõuda. Ja edasi? Eks siis saab näha.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
26.10.2021 22:26:04
|
|
|
Kassmees, vähemalt on sul riskianalüüs tehtud
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
26.10.2021 22:46:41
|
|
|
| Seljakott pakitud ja võrril paak täis.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
26.10.2021 23:05:38
|
|
|
| Külla pääseb ühest kohast, see blokeerida ja üleronijatele tina, tasub varusi pidada küll.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
26.10.2021 23:08:51
|
|
|
Spoiler 
| Kassmees kirjutas: |
Mul ilmselt pole mõtet varusid tekitada. Koht, kus ma elan, on igatpidi õrn ja ohtlik. Tuleb arvestada variandiga, kus kogu elukorraldus ämbrisse kukub ja pooltel elanikel kaob igasugune tsiviliseerituse kiht. Lähedal on mitu strateegilist objekti, kust siis kindlasti rüüstamine alguse saab - õlletehas ja selle kauplus, paar toidupoodi... Ja siis on juba selgelt kellad. Vahet pole, kas ma istun oma varuga kodus või võtan selle seljakotis kaasa - selle allesjäämise võimalus on udupisike. Istun kodus - njah, puumaja... Uksed on õrnad, paar marodõõri saaksin korteri uksel kustutada, aga kui tuleb suurem kamp, on minuga kellad. 10 primaadi vastu ma ikka ei saa, isegi kui mul on kirves ja nemad tulevad paljakäsi. Sest neil on alkoholist saadud julgus, nemad leiavad kindlasti kuskilt midagi, hoovil olevast kuurist saab näiteks puuhalge ja kirveid. Okei, ühe venna võtan maha, üle tema laiba viskab aga keegi mingi puuhalu või teise kirve ja ongi puuks. Mingit kaitset orgunnida on ilmselt võimatu, sest majal on kaks sissepääsu + madalad esimese korruse aknad ja tõsisema vastuhaku korral põletatakse elanikud lihtsalt sisse... Lähen seljakotiga välja - noh, see võetakse ära ja ma saan vaid loota, et röövlid ei viitsi mind külmaks teha.
Ilmselt parim plaan oleks teeselda marodööri ja läbi selle massi kuidagi linna servani imbuda. Sinna on maad umbes kilomeetrike. Sealt edasi on lagedad väljad, üksikuid varjulisemaid kohti on Emajõe ja raudtee ääres, need ilmselt "asustatakse" ruttu ja neisse minek on ohtlik. Üle lageda tuleb kuidagi roomata ja tallata mitu kilomeetrit, siis on võimalik juba metsa moodi kohtadesse jõuda. Ja edasi? Eks siis saab näha. |
Ja siis tulevad zombied. Ära zombiesi unusta.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
26.10.2021 23:21:30
|
|
|
| Kusjuures metszombid on tigedamad kui harilikud koduzombid.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
26.10.2021 23:27:31
|
|
|
| Kas see on midagi nagu koduvarblased ja põldvarblased, või kuidas neil vahet teha. Mul zombide välimäärajat ei ole.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
27.10.2021 03:28:51
|
|
|
| somnambuul kirjutas: |
Spoiler 
| Kassmees kirjutas: |
Mul ilmselt pole mõtet varusid tekitada. Koht, kus ma elan, on igatpidi õrn ja ohtlik. Tuleb arvestada variandiga, kus kogu elukorraldus ämbrisse kukub ja pooltel elanikel kaob igasugune tsiviliseerituse kiht. Lähedal on mitu strateegilist objekti, kust siis kindlasti rüüstamine alguse saab - õlletehas ja selle kauplus, paar toidupoodi... Ja siis on juba selgelt kellad. Vahet pole, kas ma istun oma varuga kodus või võtan selle seljakotis kaasa - selle allesjäämise võimalus on udupisike. Istun kodus - njah, puumaja... Uksed on õrnad, paar marodõõri saaksin korteri uksel kustutada, aga kui tuleb suurem kamp, on minuga kellad. 10 primaadi vastu ma ikka ei saa, isegi kui mul on kirves ja nemad tulevad paljakäsi. Sest neil on alkoholist saadud julgus, nemad leiavad kindlasti kuskilt midagi, hoovil olevast kuurist saab näiteks puuhalge ja kirveid. Okei, ühe venna võtan maha, üle tema laiba viskab aga keegi mingi puuhalu või teise kirve ja ongi puuks. Mingit kaitset orgunnida on ilmselt võimatu, sest majal on kaks sissepääsu + madalad esimese korruse aknad ja tõsisema vastuhaku korral põletatakse elanikud lihtsalt sisse... Lähen seljakotiga välja - noh, see võetakse ära ja ma saan vaid loota, et röövlid ei viitsi mind külmaks teha.
Ilmselt parim plaan oleks teeselda marodööri ja läbi selle massi kuidagi linna servani imbuda. Sinna on maad umbes kilomeetrike. Sealt edasi on lagedad väljad, üksikuid varjulisemaid kohti on Emajõe ja raudtee ääres, need ilmselt "asustatakse" ruttu ja neisse minek on ohtlik. Üle lageda tuleb kuidagi roomata ja tallata mitu kilomeetrit, siis on võimalik juba metsa moodi kohtadesse jõuda. Ja edasi? Eks siis saab näha. |
Ja siis tulevad zombied. Ära zombiesi unusta. |
Mingit hulka inimesi võib siis tõesti zompariteks nimetada, sest nendel juba on peas midagi mädanemas.
Nii et olgem ausad, zombied on reaalsus. Lihtsalt me ei taha tunnistada nende eksistentsi endi seas.
Püüame kõigest hingest endale sisendada, et zombid eksisteerivad ainult araablaste, venelaste ja neegrite hulgas.
Üldiselt on inimesel see tsiviliseerituse kiht õhuke ja paljud püüavad kaasolenditele kannatusi tekitada niiöelda "ümber nurga", et vältida karistusi.
Kasvõi need jõhkardid, kes töötavad hooldekodudes. Sealt ju eriti miskit välja ei leki ja seal saab oma kiikse välja elada.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
22.03.2022 16:11:34
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
Ei söö, lihtsalt huvitav vaadata kuidas suurem rabamine käib  |
Igal normaalsel inimesel v6iks kodus väike kriisivaru toitu jms olla. Soovituslikult 1-2 nädalaks. Enamasti on selleks konservid, pakendatud valmistoidud jms, mis on piisavalt soolased. Minu meelest palju suurem logistiline probleem on inimese kohta 21L nädalase joogivee varumine ja hoidmine.
Soola kokkuostmine näitab pigem inimeste rumalust.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
22.03.2022 16:20:30
|
|
|
Huvitav jah, milleks keskmisel inimesel nii tohutult seda soola tarvis on. Kilost soolast jagub mulle päris pikaks ajaks... Ainuke koht, kuhu rohkem kulub, on pitsataigen, kus ca tosina pitsa jaoks läheb tarvis ca 45g soola.
Mingid kriisivarud olen endalegi tekitanud, toodetest, mis säiliks vähemalt aasta lõpuni. Vett võiks rohkem olla, muu osas saan mõne nädala jagu hakkama. Mitte otseselt sõjahirmus, aga kui pikemalt peaks elektri- ja veevarustus katkema, oleks tore valmis olla.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
22.03.2022 16:38:43
|
|
|
| prtv kirjutas: |
| sööte seda soola? v miks probleem |
Probleem on selles kui nö tavaline kokkaja vaatab, et kodus on sool otsas ja tahab poest juurde osta aga ei saa, sest mingi mongol on paanikas seda hulgi kokku ostnud.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
22.03.2022 16:50:09
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| Winterwind kirjutas: |
Ei söö, lihtsalt huvitav vaadata kuidas suurem rabamine käib  |
Igal normaalsel inimesel v6iks kodus väike kriisivaru toitu jms olla. Soovituslikult 1-2 nädalaks. Enamasti on selleks konservid, pakendatud valmistoidud jms, mis on piisavalt soolased. Minu meelest palju suurem logistiline probleem on inimese kohta 21L nädalase joogivee varumine ja hoidmine.
Soola kokkuostmine näitab pigem inimeste rumalust. |
See kriisivaru haldamine on tegelikult paras PITA. Menüü on seal ilmselt olulisel määral teistsugune kui igapäevane toidulaud, samas peab seal pidevalt midagi eest ära sööma ja uue asemele ostma st. päris nii ei saa, et paned keldrisse ja unustad kuniks päriselt vaja läheb.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mufferino
Kreisi kasutaja
liitunud: 12.09.2013
|
22.03.2022 17:03:41
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| degrass kirjutas: |
| Winterwind kirjutas: |
Ei söö, lihtsalt huvitav vaadata kuidas suurem rabamine käib  |
Igal normaalsel inimesel v6iks kodus väike kriisivaru toitu jms olla. Soovituslikult 1-2 nädalaks. Enamasti on selleks konservid, pakendatud valmistoidud jms, mis on piisavalt soolased. Minu meelest palju suurem logistiline probleem on inimese kohta 21L nädalase joogivee varumine ja hoidmine.
Soola kokkuostmine näitab pigem inimeste rumalust. |
See kriisivaru haldamine on tegelikult paras PITA. Menüü on seal ilmselt olulisel määral teistsugune kui igapäevane toidulaud, samas peab seal pidevalt midagi eest ära sööma ja uue asemele ostma st. päris nii ei saa, et paned keldrisse ja unustad kuniks päriselt vaja läheb. |
aga miks ei saa? pane kasvõi posu mingeid MRE pakke vms, endale valmis .. väidavad et need kõlbavad ka siis veel süüa kui paar aastat kuupäevast möödas on
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
22.03.2022 17:04:47
|
|
|
| tsitaat: |
samas peab seal pidevalt midagi eest ära sööma ja uue asemele ostma
|
Kui sa pead iga nädal varusid harvendama, sest miskit kipub halvaks minema, on ilmselgelt midagi valesti.
Mul enne oktoobrit midagi erilist ei juhtu.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
22.03.2022 17:15:45
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
See kriisivaru haldamine on tegelikult paras PITA. Menüü on seal ilmselt olulisel määral teistsugune kui igapäevane toidulaud, samas peab seal pidevalt midagi eest ära sööma ja uue asemele ostma st. päris nii ei saa, et paned keldrisse ja unustad kuniks päriselt vaja läheb. |
Enamus toiduained on v6imalik rotatsioonis hoida ja jooksvalt ära kasutada, kuid mingite artiklitega on keeruline. Näiteks kuivikud vms, mis peaksid kriisi olukorras leiba vms asendama. Aegumistähtaja ületamisel sillaalla kodututele viima?
Kui kaua säilib tavaline pudelivesi? Pimedas hoituna ei tohiks seal midagi kasvama hakata?
| tsitaat: |
https://www.rescue.ee/et/juhend/soovituslik-haedaolukorra-varu
Soovituslik nädalane varu
21 l joogivett inimese kohta
pakisupid ja püreepulbrid
purgisupid ja -road
kuivikud
konservid (liha, kala, puu- ja juurvilja)
kommid, halvaa, küpsised
imikutoit
taskulamp ja varupatareid
esmaabitarbed ja retseptiravimid
patareidel või akul töötav raadio
akupank mobiilsete seadmete laadimiseks
küünlad ja tikud
priimus toidu valmistamiseks ja vee soojendamiseks
niisked hügieenilapid
sularaha
|
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
22.03.2022 17:22:19
|
|
|
Purgisupid jne on hetkel reeglina parim enne 2024, kuivainetest rääkimata..
Konservid jne samuti.. miks neid iga nädal vaatama peaks.. Vett tõesti kodus pole, peaks igaks juhuks mõne suurema pudeli võtma.
Samas vanaisa juures nagunii salvkaev olemas seega poh yolo.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
22.03.2022 17:25:22
|
|
|
Mul oli naine lapsega riigist väljas puhkusel aasta alguse paiku. Kuna olin laisk ja poodi minna ei viitsinud, siis sai katsetatud, kaua varud peavad. 10 päeva sai vabalt hakkama, oleks 2 nädalat ka saanud, aga läksin lõpuks siiski poodi. Kapid olid lõpuks suht tühjad
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
22.03.2022 17:39:42
|
|
|
Ega ma väitnudki, et iga päev, aga seda varu peab siiski haldama.
Tegelikult ei teagi, kuidas see nö. kriisivaru oleks üldse mõistlik komplekteerida. Näiteks jahu - vajalik toiduaine millegi küpsetamiseks ja säilib ka kaua, AGA kui mul muna, piima, võid jms. pole ja eletrit/gaasi ka pole, siis pole sellega suurt miskit pihta hakata. Ehk see varu peaks ideaalis olema selline, mida saab hädapärast ka otse purgist/pakist süüa kui ühel või teisel põhjusel võimalus toidu valmistamiseks puudub.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
22.03.2022 18:45:45
|
|
|
| oliver. kirjutas: |
Huvitav jah, milleks keskmisel inimesel nii tohutult seda soola tarvis on. Kilost soolast jagub mulle päris pikaks ajaks... Ainuke koht, kuhu rohkem kulub, on pitsataigen, kus ca tosina pitsa jaoks läheb tarvis ca 45g soola.
Mingid kriisivarud olen endalegi tekitanud, toodetest, mis säiliks vähemalt aasta lõpuni. Vett võiks rohkem olla, muu osas saan mõne nädala jagu hakkama. Mitte otseselt sõjahirmus, aga kui pikemalt peaks elektri- ja veevarustus katkema, oleks tore valmis olla. |
Kuida kellelgi. Ma teen tihti suitsuliha/suitsukala. Sinna läheb pool kilo soola korraga lihtsalt ära.
Lisaks talveheina konserveerimiseks läheb ikka sadades kilodes soola.
Aga eks mingi vana aja jäänuk, et soolates ja suitsutades sai toite säilitada.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
22.03.2022 18:52:29
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| Pohh, võta hunnikus konserve ja korras. Sisaldavad enamvähem vajalike aineid, peavad vastu igasugu erinevatele ilmastikutingimustele, kukkumistele, ajale - hea lihtne, ei pea rohkem mõtlema. |
Just konservid. Säilivad enamasti 2 aastat. Neid saad jooksvalt tarbida. Ning kui juhtub, et elektrit/tuld ei ole, saad ka külmalt süüa.
V6imalik, et maal elades, on m6istlik jahu ja tangaineid varuda. Linnas saab probleemiks pigem elekter. Eriti talvel.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
22.03.2022 19:01:45
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Näiteks jahu - vajalik toiduaine millegi küpsetamiseks ja säilib ka kaua, AGA kui mul muna, piima, võid jms. pole ja eletrit/gaasi ka pole, siis pole sellega suurt miskit pihta hakata. |
Kui vett ja puid on, siis saad leiva või saia moodi asja teha.
|
|
| Kommentaarid: 900 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
674 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
22.03.2022 19:05:36
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
| Pohh, võta hunnikus konserve ja korras. Sisaldavad enamvähem vajalike aineid, peavad vastu igasugu erinevatele ilmastikutingimustele, kukkumistele, ajale - hea lihtne, ei pea rohkem mõtlema. |
Just konservid. Säilivad enamasti 2 aastat. Neid saad jooksvalt tarbida. Ning kui juhtub, et elektrit/tuld ei ole, saad ka külmalt süüa.
V6imalik, et maal elades, on m6istlik jahu ja tangaineid varuda. Linnas saab probleemiks pigem elekter. Eriti talvel. |
Mõistlikum juba külmkuivatatud asju siis osta konservide asemel. Säilivad vähemalt 8 aastat. Praktikas ilmselt rohkemgi.
Lisaks riis, suhkur ja sool on sisuliselt igavesti sälivad tooted.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
22.03.2022 19:22:57
|
|
|
| Riis, suhkur ja sool säilivad sul siis kui on kas ideaalsed hoiutingimused või ideaalselt pakendatud. Kui tavalises pakendis poest osta ja lihtsalt kappi panna, siis riisi ja suhkruga võib seal mingil ajal elu tekkida ja soolapakile pead haamriga lähenema.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
22.03.2022 19:24:56
|
|
|
| tsitaat: |
suhkruga võib seal mingil ajal elu tekkida ja soolapakile pead haamriga lähenema.
|
mis elu selle suhkruga tekib?
Ma mäletan et vanaemal oli alati pööningul jõhker riidekott suhkruga. Elu ei mäleta.
Kas haamrit siis pole, et see sool probleemiks on?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
22.03.2022 19:40:35
|
|
|
| ranel kirjutas: |
| degrass kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
| Pohh, võta hunnikus konserve ja korras. Sisaldavad enamvähem vajalike aineid, peavad vastu igasugu erinevatele ilmastikutingimustele, kukkumistele, ajale - hea lihtne, ei pea rohkem mõtlema. |
Just konservid. Säilivad enamasti 2 aastat. Neid saad jooksvalt tarbida. Ning kui juhtub, et elektrit/tuld ei ole, saad ka külmalt süüa.
V6imalik, et maal elades, on m6istlik jahu ja tangaineid varuda. Linnas saab probleemiks pigem elekter. Eriti talvel. |
Mõistlikum juba külmkuivatatud asju siis osta konservide asemel. Säilivad vähemalt 8 aastat. Praktikas ilmselt rohkemgi.
Lisaks riis, suhkur ja sool on sisuliselt igavesti sälivad tooted. |
Ilmselgelt mõistlikum, kuid need külmkuivatatud on tohutult palju kallimad ning kuivad. Konservid "lihamaitselisemad", vedelamad, kuidagi tundub mõistlikum.
Riis, tatar, seda saab ka veidi säilitada, kuigi vajab kuiva keskkonda.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
22.03.2022 19:48:25
|
|
|
| oliver. kirjutas: |
| Mul enne oktoobrit midagi erilist ei juhtu. |
Mul enne 2028'at midagi erilist ei juhtu...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
22.03.2022 19:50:26
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| ranel kirjutas: |
| degrass kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
| Pohh, võta hunnikus konserve ja korras. Sisaldavad enamvähem vajalike aineid, peavad vastu igasugu erinevatele ilmastikutingimustele, kukkumistele, ajale - hea lihtne, ei pea rohkem mõtlema. |
Just konservid. Säilivad enamasti 2 aastat. Neid saad jooksvalt tarbida. Ning kui juhtub, et elektrit/tuld ei ole, saad ka külmalt süüa.
V6imalik, et maal elades, on m6istlik jahu ja tangaineid varuda. Linnas saab probleemiks pigem elekter. Eriti talvel. |
Mõistlikum juba külmkuivatatud asju siis osta konservide asemel. Säilivad vähemalt 8 aastat. Praktikas ilmselt rohkemgi.
Lisaks riis, suhkur ja sool on sisuliselt igavesti sälivad tooted. |
Ilmselgelt mõistlikum, kuid need külmkuivatatud on tohutult palju kallimad ning kuivad. Konservid "lihamaitselisemad", vedelamad, kuidagi tundub mõistlikum.
Riis, tatar, seda saab ka veidi säilitada, kuigi vajab kuiva keskkonda. |
No üldse on kõige mõistlikum osta seda, mida nagunii kogu aeg tarbid. Siis toimub loomulik rotatsioon. Aga need külmkuivatatud toidud on väga head. Võrreldavad lausa mõne kehvema söögikohaga.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
22.03.2022 20:47:54
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
| tsitaat: |
suhkruga võib seal mingil ajal elu tekkida ja soolapakile pead haamriga lähenema.
|
mis elu selle suhkruga tekib?
Ma mäletan et vanaemal oli alati pööningul jõhker riidekott suhkruga. Elu ei mäleta.
Kas haamrit siis pole, et see sool probleemiks on?  |
Omal ajal mu vanaemal oli saunakatel šerbetti täis.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
22.03.2022 20:52:48
|
|
|
metspähklasherbett on hää
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
22.03.2022 21:11:36
|
|
|
| degrass kirjutas: |
mingite artiklitega on keeruline. Näiteks kuivikud vms, mis peaksid kriisi olukorras leiba vms asendama. Aegumistähtaja ületamisel sillaalla kodututele viima?
Kui kaua säilib tavaline pudelivesi? Pimedas hoituna ei tohiks seal midagi kasvama hakata?
|
Pudeliveele on peale kirjutatud säilivusaeg. 21 liitrit on näiteks 14 1,5 liitrist Värska allikavee pudelit ehk 2 kuuspakki ja veel paar. Selle ära mahutamisega ei ole isegi väikeses korteris mingit probleemi, kui on keldris panipaik siis võid muidugi sinna viia. Päikese käes ja palavas ei tohiks plastpudelis vett tõesti hoida. Mitte ainult sellepärast, et kasvama hakkab vaid plastist leostub valguse ja soojuse mõjul kahjulikku kraami vette.
Klassikaliste saiakuivikute (mis tõesti vähemalt kirjade järgi eriti kaua ei säili) asemel soovitaks näkileiba.
Näiteks mul kapis hetkel leiduvatel Finncrispi näkileibadel on parim enne 16.11.2022 kuupäev ja ega nendega peale seda ka kohe midagi ei juhtu.
Võin ka roteerida, kui leib on kodus ootamatult otsa saanud ja ei ole millegi muuga leivakõrvast manustada - linna ja maakodu vahet saalides, kui ühes või teises kohas ei ole parajasti kapitäit provianti ees ootamas, on seda korduvalt tulnud teha ja seega on vähemalt üks karp alati kapis ootamas ilma igasugu kriisimõteteta. Lisaks ei ole paari euro eest kuivikuid mingi traagika maha kanda, kui selgub, et on ununenud õigel ajal ära süüa ja sõda vahepeal ei tulnudki. Ja kolmandaks-neljandaks, kui on häda, siis sööd seda mis on, kõike ei pea ega saagi asendada ja kui leivaollus puudub, manustad vajalikud kalorid millegi muu arvelt. On piisavalt palju inimesi kes ei söögi üldse leivatooteid igapäevaelus ja seisavad ka täitsa terved ja tahedad.
| napoleon kirjutas: |
Tegelikult ei teagi, kuidas see nö. kriisivaru oleks üldse mõistlik komplekteerida. Näiteks jahu - vajalik toiduaine millegi küpsetamiseks ja säilib ka kaua, AGA kui mul muna, piima, võid jms. pole ja eletrit/gaasi ka pole, siis pole sellega suurt miskit pihta hakata. Ehk see varu peaks ideaalis olema selline, mida saab hädapärast ka otse purgist/pakist süüa kui ühel või teisel põhjusel võimalus toidu valmistamiseks puudub. |
Just, tõelise kriisi ajal (a la põgenedes või varjendis kükitades, või energiavarustuse täieliku puudumise korral) ei kavatse mina küll midagi küpsetama hakata. Jahu ja värki on mõtet varuda pigem kui arvatakse et kriis tuleb ainult toidunappuse kujul, kõik muu elu jääb tavapäraselt toimima. Tõelise jama jaoks peaks varuks olema kaht liiki toitu - üks, mis kõlbab külmalt otse purgist süüa, st hoidised, konservid; teine, eriti kerge ja eriti kaloririkas mida saad seljakotti varuda ja endaga kaasa võtta kui pead liikvele minema, lisaks kantav veepuhastussüsteem et kui joogivett kuskilt võtta pole, saad kasvõi jõest vms kahtlasest kohast janu kustutada.
| napoleon kirjutas: |
| Riis, suhkur ja sool säilivad sul siis kui on kas ideaalsed hoiutingimused või ideaalselt pakendatud. Kui tavalises pakendis poest osta ja lihtsalt kappi panna, siis riisi ja suhkruga võib seal mingil ajal elu tekkida ja soolapakile pead haamriga lähenema. |
Suhkrus ei teki mingit elu - oled ju kuulnud, mis tervishoiutöötajad räägivad, suhkur on valge surm. Enne euroliidu tulekut varuks ostetud 50 kilose koti viimased jäägid valasin alles eelmisel aastal purki. Midagi nendega ei olnud juhtunud.
Riisis võib tõesti tekkida elu. Lisaks ei ole soovitav varuda täisteratooteid ja pruuni riisi. Need lähevad kiiremini halvaks. Teraviljatooted võiks olla pakendatud individuaalselt tihendiga kaanega klaaspurkidesse. Siis jääb see elu oma purki lõksu, isegi kui ta seal tekib, ja ei levi sul kõigi varude sisse.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
22.03.2022 21:26:49
|
|
|
netcat, linnakorteris seda muret vast pole, aga sellest valgest surmast pole sipelgad vist midagi kuulnud ja närivad mõlema suupoolega kui kätte saavad. Ära ka kuramused selle kätte ei sure kui pole just eriline suhkur, mida saab pigem k-rauast kui toidupoest
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
22.03.2022 22:02:46
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
netcat, linnakorteris seda muret vast pole, aga sellest valgest surmast pole sipelgad vist midagi kuulnud ja närivad mõlema suupoolega kui kätte saavad. Ära ka kuramused selle kätte ei sure kui pole just eriline suhkur, mida saab pigem k-rauast kui toidupoest  |
Vot igasugu kahjurite infestatsioone on üle elatud, aga sipelgad tuppa tulnud tõesti ei ole, ptüi-ptüi. Maal kubiseb igasugu sipelgatest, isegi trepp kihab neist, aga ükski sort ei ole tuppa elama tahtnud tulla. Sel juhul ega muu ei aita kui tihedalt sulguvasse plastkasti panna vist. Kuid ma ei ole kindel, kas ma üldse tunneksin end mugavalt, kui mu eluruumid sipelgatest kihiseks. Aitab sellestki, et nagu peenra kõrval korraks kauem seisma jääd on varsti juba nad sul kallal, rannas maha istudes samamoodi.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
22.03.2022 22:30:40
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| Kui kaua säilib tavaline pudelivesi? Pimedas hoituna ei tohiks seal midagi kasvama hakata? |
Testisin just 2,5 aastat tavaline salvkaevuvesi plastpudelis. Vähemalt maitse järgi ei saa küll aru, et midagi oleks muutunud. Paranoia mõttes võib ju läbi ka keeta.
Test jätkub.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ricki
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2003
|
22.03.2022 22:42:06
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Ega ma väitnudki, et iga päev, aga seda varu peab siiski haldama.
Tegelikult ei teagi, kuidas see nö. kriisivaru oleks üldse mõistlik komplekteerida. Näiteks jahu - vajalik toiduaine millegi küpsetamiseks ja säilib ka kaua, AGA kui mul muna, piima, võid jms. pole ja eletrit/gaasi ka pole, siis pole sellega suurt miskit pihta hakata. Ehk see varu peaks ideaalis olema selline, mida saab hädapärast ka otse purgist/pakist süüa kui ühel või teisel põhjusel võimalus toidu valmistamiseks puudub. |
Coop pakkus juba päris ammu kriisivaru näidisvariante https://ecoop.ee/et/blogi/artikkel/7/piisav-kriisivaru-loob-hingerahu
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
22.03.2022 23:07:55
|
|
|
| No see Coopi kriisivaru näide on pehmelt öeldes naljakas. See oleks nagu mõeldud 4-liikmelise pere jaoks - siis nädalaks, või kuidas? Aga paljusid artikleid on ühekaupa, millest neljale inimesele korraga ei jätku. Kuni teepakkideni välja, 20 teekotiga 1 pakk teed. Oletame, et kõik 4 joovad teed 1x päevas, siis neile nädalaks sellest ei jätku. Tatart on pandud 1 kilo, eks ole, aga kiirkaerahelbeid, millest saab topsitäie per nase, on ainult 3 pakki, 3 erinevat sorti. Majapidamispaberit on 4 rulli, nagu seda nädalas nii palju läheks, aga kuivatatud puuvilja on pere peale 1 pakike ja kukesupi puljongeid 2 tk. Mett on pool kilo aga midagi, millega seda mett süüa, ei ole. Tundub nagu keegi oleks täringut veeretades selle komplekti koostanud. Muidugi on ka selline varu parem kui üldse mitte midagi, aga veidi rohkem loogikat oleks näidiskomplekti puhul küll vaja olnud.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
23.03.2022 02:55:02
|
|
|
Osad jalgrattasportlased ei kasuta uhkeid jõujoogisegusid, vaid söövad puhast mett või teevad oma jõulaadimise värgid mee baasil. Panevad igasugu marju ja rosinaid sisse. Eks mesi annab vunki küll, olen varem rattamatkadel seda kasutanud. Väsimuse korral läheb supilusikatäis mett suhu, mõni lonks vett peale ja saab edasi sõita.
Nii et las mesi olla kapis, see on väärt kraam. Tatar on kasutatav külma veega, maitse pole küll mõne inimese jaoks ideaalne, aga toidab ja ei tapa.
Hea variant on hoida varus mingi kogus rohelisi läätsi. Kui vaid on vett, võimalust keetmiseks ja viitsimist keeta (keevad suht kaua), saab neist ilma igasuguste lisanditeta eine, mis maitseb ja toidab. Pole vaja isegi soola.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
23.03.2022 11:03:26
|
|
|
| Makaronid säilivad igavesti?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
23.03.2022 11:35:20
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
| degrass kirjutas: |
| Kui kaua säilib tavaline pudelivesi? Pimedas hoituna ei tohiks seal midagi kasvama hakata? |
Testisin just 2,5 aastat tavaline salvkaevuvesi plastpudelis. Vähemalt maitse järgi ei saa küll aru, et midagi oleks muutunud. Paranoia mõttes võib ju läbi ka keeta.
Test jätkub. |
Ma olen aru saanud seni, et plastpudelis vee puhul pole probleemiks mitte vesi vaid plast. St pika peale vananedes hakkab plastpudelist kahjulikke ühendeid vette eralduma - niiöelda rikneb pigem plastpudel, mitte vesi.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
23.03.2022 12:04:52
|
|
|
Pull on selles, et me saime antud infra päranduseks, kuid oleme selle vabadusaastate jooksul suures osas likvideerinud. Huvitav, kas tartus sangari all on veel varjend alles ? See oli nõuka ajal üks moodsamaid, koos autonoomse elektritoite (genekad) ja ventsüsteemidega. Raadiotranslatsioonivõrk keriti ka kokku, omal ajal sai sealt ikka raadiot kuulata.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
23.03.2022 12:07:33
|
|
|
| tsitaat: |
2018. aastal valmis siseministeeriumi ja Riigikantselei koostöös elanikkonnakaitse kontseptsioon. Selles tõdetakse, et ehkki avalikkuse hoiatamine on sõjalise ohu korral Genfi konventsiooni järgi üks fundamentaalsematest elanikkonnakaitse meetmetest, ei pane Eesti seadused ühelegi ametkonnale selleks selget kohustust ja vastutust.
Meil puudub ka vastav süsteem. Seesama elanikkonnakaitse kontseptsioon pakub välja sireenisüsteemi väljaarendamise, mida toetaks kärjeinfo või SMSide saatmine. Rehkendused tehti ka, see läinuks toona maksma laias laastus 2,7 miljonit eurot. Plaan oli hea, aga arve nähes tegi Jüri Ratase valitsus põhimõttelise otsuse selle elluviimisesse mitte investeerida. |
Vahva on see, et soovitatakse paneelmaja keldrit kui suurepärast varjendit. Samas ei ole enamikus neist mingit ventilatsiooni, kui akent lahti ei tee (aknad tuleks pommirünnaku ajal hoopis aga kinni müürida) ja lisaks kirjutavad, et "kelder on ohtlik, kui seal on ainult üks väljapääs". Teatavasti iga paneelmaja trepikoja all oleval keldril ongi ainult üks väljapääs samuti nagu igal trepikojal on üks trepikoja uks... millisel keldril see mitu väljapääsu siis on?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
23.03.2022 12:12:36
|
|
|
| Markos kirjutas: |
Pull on selles, et me saime antud infra päranduseks, kuid oleme selle vabadusaastate jooksul suures osas likvideerinud. Huvitav, kas tartus sangari all on veel varjend alles ? See oli nõuka ajal üks moodsamaid, koos autonoomse elektritoite (genekad) ja ventsüsteemidega. Raadiotranslatsioonivõrk keriti ka kokku, omal ajal sai sealt ikka raadiot kuulata. |
Varjend ise on ilmselt alles aga tõenäoliselt on see sama kasutamiskõlbmatu tänaseks, nagu kõik muudki.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
23.03.2022 14:47:30
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Spoiler 
| ranel kirjutas: |
| degrass kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
| Pohh, võta hunnikus konserve ja korras. Sisaldavad enamvähem vajalike aineid, peavad vastu igasugu erinevatele ilmastikutingimustele, kukkumistele, ajale - hea lihtne, ei pea rohkem mõtlema. |
Just konservid. Säilivad enamasti 2 aastat. Neid saad jooksvalt tarbida. Ning kui juhtub, et elektrit/tuld ei ole, saad ka külmalt süüa.
V6imalik, et maal elades, on m6istlik jahu ja tangaineid varuda. Linnas saab probleemiks pigem elekter. Eriti talvel. |
Mõistlikum juba külmkuivatatud asju siis osta konservide asemel. Säilivad vähemalt 8 aastat. Praktikas ilmselt rohkemgi.
Lisaks riis, suhkur ja sool on sisuliselt igavesti sälivad tooted. |
Ilmselgelt mõistlikum, kuid need külmkuivatatud on tohutult palju kallimad ning kuivad. Konservid "lihamaitselisemad", vedelamad, kuidagi tundub mõistlikum.
Riis, tatar, seda saab ka veidi säilitada, kuigi vajab kuiva keskkonda. |
Külmutatud asjade puhul võib elektripuudus kiireks takistuseks saada jätkusuutlikusele
| Markos kirjutas: |
Pull on selles, et me saime antud infra päranduseks, kuid oleme selle vabadusaastate jooksul suures osas likvideerinud. Huvitav, kas tartus sangari all on veel varjend alles ? See oli nõuka ajal üks moodsamaid, koos autonoomse elektritoite (genekad) ja ventsüsteemidega. Raadiotranslatsioonivõrk keriti ka kokku, omal ajal sai sealt ikka raadiot kuulata. |
See on haige, jah.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
23.03.2022 15:04:02
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
Spoiler 
| ranel kirjutas: |
| degrass kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
| Pohh, võta hunnikus konserve ja korras. Sisaldavad enamvähem vajalike aineid, peavad vastu igasugu erinevatele ilmastikutingimustele, kukkumistele, ajale - hea lihtne, ei pea rohkem mõtlema. |
Just konservid. Säilivad enamasti 2 aastat. Neid saad jooksvalt tarbida. Ning kui juhtub, et elektrit/tuld ei ole, saad ka külmalt süüa.
V6imalik, et maal elades, on m6istlik jahu ja tangaineid varuda. Linnas saab probleemiks pigem elekter. Eriti talvel. |
Mõistlikum juba külmkuivatatud asju siis osta konservide asemel. Säilivad vähemalt 8 aastat. Praktikas ilmselt rohkemgi.
Lisaks riis, suhkur ja sool on sisuliselt igavesti sälivad tooted. |
Ilmselgelt mõistlikum, kuid need külmkuivatatud on tohutult palju kallimad ning kuivad. Konservid "lihamaitselisemad", vedelamad, kuidagi tundub mõistlikum.
Riis, tatar, seda saab ka veidi säilitada, kuigi vajab kuiva keskkonda. |
Külmutatud asjade puhul võib elektripuudus kiireks takistuseks saada jätkusuutlikusele
|
Külmkuivatatud != külmutatud.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
23.03.2022 15:30:29
|
|
|
Aaah, minu viga, jah, lugesin kiirkülmutatud. Külmkuivatatud on säilimise mõttes okei, ent meetodina tegelikult võib toiteväärtust rikkuda (struktuur muutub). Näiteks aaloemahlatooted, mis lüofiliseerimise teel toodetud pulbrist toodetud ei ole sama, mis reaalselt mahlast.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
23.03.2022 22:29:49
|
|
|
| Markos kirjutas: |
Pull on selles, et me saime antud infra päranduseks, kuid oleme selle vabadusaastate jooksul suures osas likvideerinud. Huvitav, kas tartus sangari all on veel varjend alles ? See oli nõuka ajal üks moodsamaid, koos autonoomse elektritoite (genekad) ja ventsüsteemidega. Raadiotranslatsioonivõrk keriti ka kokku, omal ajal sai sealt ikka raadiot kuulata. |
Kõige praktilisem pommivarjend oleks lihtsalt metroo rajada. Tallinnas oleks metrool pointi ka. Eriti veel, kui suudetakse see kuidagi siduda Tallinn-Helsinki tunneliga.
Näet, siin üks video aastast 2018. mis võiks kotti pakitud olla.
https://www.youtube.com/watch?v=52pM3wiCZxg&ab_channel=L%C3%A4%C3%A4nep%C3%A4%C3%A4stekeskus
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
24.03.2022 03:48:55
|
|
|
Sangari varjendi kohta ei tea, aga Pargi tänava oma on kenasti alles ja ei saa välistada, et tõsise jama korral murravad kohalikud selle lahti, et sinna varjuda. Mis sest, et varjend on ebasanitaarses seisundis, niiskust täis ja hallitab. Veevarustus ja kanalisatsioon olid seal noortekeskuste tegutsemise ajal veel olemas. Konstruktsioonilt on see ehitis muidu kõva ja sellel on kaks sissepääsu - kahe uksega pikk esik ees ja üles väljuv trepikäik taga. Noortekeskuste ja klubi tegutsemise ajal mahutas üsna suure hulga inimesi. Alles on Tähtvere pargi varjend, see on ilmselt nii pisike, et mõne perekonna ehk mahutab ära. Mingid varjendid on veel mõnel tööstusel, näiteks Samelinil. http://lounaleht.ee/?page=1&id=25944 Küüni tänaval olevat mingi peale sõda valminud elumaja all tuumavarjend.
Paneelikaid ja "hrustsovkasid" on meil mitmesuguse keldrilahendusega. Tean mõnda, kus keldrist saab väljuda iga püstaku kaudu. Tean selliseid, kus kogu maja keldril on vaid 1 sissepääs keskmises püstakus, aknad on pisikesed (vaid laps mahub läbi) ja tellistega kinni müüritud, vot sinna pigem ei varjuks Mõne "üheukselise keldriga" maja eripära on lisaks kõigele eelnevale veel vundament - tehtud üle tagumiku, segamini vundamendiplokkidest ja tellistest, keldriseinad on igas suunas viltu, nagu oleks ehitajad kapitaalselt täis olnud
Võimalik, et jama korral võetakse kasutusele kõik, mis kasvõi visuaalselt varjab. Ikka etem, kui üldse mitte midagi. Raskeks võib minna neil, kellel eluruumid on keldrikorrusel, naabrid kindlasti ronivad sisse. Ja puumajade keldrites võib palju hukkunuid olla, need on surmalõksud.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|