|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003
|
07.03.2022 21:20:42
|
|
|
KomPostimees on oma disaini jmt muutnud ning vanad vigurid sunnitud digipaketi ostmiseks ning reklaamide blokeerimiseks ei tööta. Isegi kui kõikide küpsistega nõustuda, räuskab see ikka, et kasutan blokeerijat. Isegi kui see on välja lülitatud. Hommikul veel töötas normaalselt, kui nõustuda küpsikutega, enam mitte.
Kas on ka juba uued rohud olemas? Kasutusel uBlock Origin.
_________________ OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6 |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
n3wb0y
HV kasutaja

liitunud: 25.05.2009
|
09.03.2022 00:01:28
|
|
|
| Dijital kirjutas: |
KomPostimees on oma disaini jmt muutnud ning vanad vigurid sunnitud digipaketi ostmiseks ning reklaamide blokeerimiseks ei tööta. Isegi kui kõikide küpsistega nõustuda, räuskab see ikka, et kasutan blokeerijat. Isegi kui see on välja lülitatud. Hommikul veel töötas normaalselt, kui nõustuda küpsikutega, enam mitte.
Kas on ka juba uued rohud olemas? Kasutusel uBlock Origin. |
+1
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003
|
09.03.2022 17:16:51
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Peamised uuendused ja muudatused:
* Suur muutus seoses sellega kuidas faile alla laaditakse. Firefox ei küsi nüüd enam nt EXE failide jms puhul kinnitust vaid laeb need automaatselt alla nagu Chrome. Kasutaja saab jätkuvalt minna ja määrata igale failitüübile üleküsimise kui tahab aga see ei ole enam vaikesäte. Seda on soovitud juba ~14 aastat ja lõpuks on kasutajate soovidele vastu tuldud: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=453455
* Alati küsi/Always ask sätted on selle uuendusega resetitud ja kui inimene tahab, siis peab need uuesti sisestama failitüüpidele mille puhul kasutaja tahab, et allalaadimiseks küsitaks kinnitust.
|
Jälle mingi jaburdus.
_________________ OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6 |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
09.03.2022 20:30:11
|
|
|
| Dijital kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
Peamised uuendused ja muudatused:
* Suur muutus seoses sellega kuidas faile alla laaditakse. Firefox ei küsi nüüd enam nt EXE failide jms puhul kinnitust vaid laeb need automaatselt alla nagu Chrome. Kasutaja saab jätkuvalt minna ja määrata igale failitüübile üleküsimise kui tahab aga see ei ole enam vaikesäte. Seda on soovitud juba ~14 aastat ja lõpuks on kasutajate soovidele vastu tuldud: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=453455
* Alati küsi/Always ask sätted on selle uuendusega resetitud ja kui inimene tahab, siis peab need uuesti sisestama failitüüpidele mille puhul kasutaja tahab, et allalaadimiseks küsitaks kinnitust.
|
Jälle mingi jaburdus. |
Miks see jaburdus on?
Varasem süstem kus Mozilla enda suva järgi osade failide puhul alati küsiti kinnitust ja ei saanud määrata, et salvestaks (do this automatically kast oli hall) oli palju tüütum.
Nüüd saab kasutaja iga failitüübi puhul määrata sätted. Lisaks pannakse kõik failid allalaadimiskausta mitte kuhugi temp kausta kust keegi neid otsida ei oska.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Naabrivana
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2012
|
09.03.2022 20:39:06
|
|
|
Vasakule tekkiv järjehoidja riba lõpetas lepingu - annab XML-i pärimise vea.
_________________ Oma ala meister.. www.grillmeister.ee |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
09.03.2022 22:34:47
|
|
|
| Dijital kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
Peamised uuendused ja muudatused:
* Suur muutus seoses sellega kuidas faile alla laaditakse. Firefox ei küsi nüüd enam nt EXE failide jms puhul kinnitust vaid laeb need automaatselt alla nagu Chrome. Kasutaja saab jätkuvalt minna ja määrata igale failitüübile üleküsimise kui tahab aga see ei ole enam vaikesäte. Seda on soovitud juba ~14 aastat ja lõpuks on kasutajate soovidele vastu tuldud: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=453455
* Alati küsi/Always ask sätted on selle uuendusega resetitud ja kui inimene tahab, siis peab need uuesti sisestama failitüüpidele mille puhul kasutaja tahab, et allalaadimiseks küsitaks kinnitust.
|
Jälle mingi jaburdus. |
See jah kummaline muudatus. Hakkas automaatselt alla laadima, kuigi soovisin selle faili otse avada
Sain seadete alt tagasi panna "Always Ask"
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
12.03.2022 16:57:53
|
|
|
Tomorrow, kogu selle
Allalaadimislingid:
ja
Peamised uuendused ja muudatused:
vahelise teksti võiksid edaspidi spoiler tag-i sisse pista. Jube tapeet lugeda.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
12.03.2022 17:40:37
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Tomorrow, kogu selle
Allalaadimislingid:
ja
Peamised uuendused ja muudatused:
vahelise teksti võiksid edaspidi spoiler tag-i sisse pista. Jube tapeet lugeda. |
Ok tundub mõistlik, et allalaadimislingid spoilerisse panna. Release notes jätan siiski nähtavale, kuna need on ainult mõned ekstra read.
Järgmine v99 tuleb 5 Aprill. Siis teen kompaktsema postituse
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
13.03.2022 00:01:49
|
|
|
| Peale viimast uuendust tekkis memory leak, brauser võttis korraks üle 10GB mälu.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
14.03.2022 11:45:43
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| bladerunner kirjutas: |
Tomorrow, kogu selle
Allalaadimislingid:
ja
Peamised uuendused ja muudatused:
vahelise teksti võiksid edaspidi spoiler tag-i sisse pista. Jube tapeet lugeda. |
Ok tundub mõistlik, et allalaadimislingid spoilerisse panna. Release notes jätan siiski nähtavale, kuna need on ainult mõned ekstra read.
Järgmine v99 tuleb 5 Aprill. Siis teen kompaktsema postituse  |
Ja pooled lingid võib sealt kindlasti minema koristada. Linux 64bit lingid on vigased ja üldse, linuxil kasutatakse pakihaldurit, mitte mingeid download linke.
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
14.03.2022 11:57:45
|
|
|
| siinus kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| bladerunner kirjutas: |
Tomorrow, kogu selle
Allalaadimislingid:
ja
Peamised uuendused ja muudatused:
vahelise teksti võiksid edaspidi spoiler tag-i sisse pista. Jube tapeet lugeda. |
Ok tundub mõistlik, et allalaadimislingid spoilerisse panna. Release notes jätan siiski nähtavale, kuna need on ainult mõned ekstra read.
Järgmine v99 tuleb 5 Aprill. Siis teen kompaktsema postituse  |
Ja pooled lingid võib sealt kindlasti minema koristada. Linux 64bit lingid on vigased ja üldse, linuxil kasutatakse pakihaldurit, mitte mingeid download linke.  |
Millised pooled lingid täpsemalt? Linuxi 64bit omad on jah katki läinud v65 uuendusega kus muutsin lohakalt 64 kirjed 65 peale.
Mozilla ise pakub Linuxi download linke. Jah tean, et asjad käivad läbi pakihalduri ja see on väga mugav vs Windowsi süsteem aga kui sulle ei meeldi Linuxi alllalaadimislingid, siis pöördu Mozilla poole. Ilmselt neil mingi põhjus on miks neid allalaadimiseks eraldi pakkuda. Mina lihtsalt lingin need. Ma ei võta kuskilt kolmanda osapoole serverist neid omast tarkusest.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serxx
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
14.03.2022 14:31:27
|
|
|
Linux pakihalduriga tulevad asjad kohati päris suure viitega (sõltub distrost).
Osad distrod pakuvad ainult ESR versioone (Debian näiteks).
Otse mozilla lehelt alla sikutatud variandile peab ise .desktop failid jms tegema, kui tahad, et ta näeks välja nagu pakihaldurist tulnud rakendus.
Samas pakub see variant automaatset uuendust nagu windowsi versioonid (pluss või miinus, sõltub sinu seisukohtadest).
Ma leian, et allalaadimisel on jumet küll. Aga igaüks ise otsustab, mis talle paremini sobib. Samas foorumist ma neid linke otsimas ei käi, vaatan otse mozilla lehelt, kui vaja.
Üldiselt eelistan pakihaldurit, aga vahel mõned erandid siiski on.
|
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
144 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
05.04.2022 18:36:09
|
|
|
Krediitkaardi hõivamist? Toetab?
See mingi automaattõlge jälle?
h`õivama <29: hõivata, h`õivan> oma käsutusse, võimusesse võtma; okupeerima. Need kohad on hõivatud (kinni). Vaenlane hõivas linna. Oli oma mõtetest hõivatud. Oleme tööga väga hõivatud
Relvastatud röövel hõivas mu auto ja sõitis sellega minema.
Vene okupandid hõivasid alasid Ukraina idapiirkonnas.
Krediitkaardi hõivamine on küll viimane asi, mida üks krediitkaardiomanik soovib juhtuvat.
https://www.google.com/search?&q=credit+card+captured+means
https://www.tidalcommerce.com/learn/credit-card-capture
| tsitaat: |
What does credit card capture mean?
A credit card capture is a legally binding step that takes place after a payment authorization that officially moves a customer’s funds into the designated merchant account.
In other words, it’s the moment when a pending payment becomes a completed payment. It’s when the merchant (you) gives the okay to actually move the authorized transaction funds from the account of the issuing bank into the merchant account. |
https://support.returnmagic.com/hc/en-us/articles/360000777571-Shopify-error-Payment-not-captured-
| tsitaat: |
Shopify error: "Payment not captured"
When trying to access the refund screen, you may see a "Payment not captured" exception. This means that there is no transaction linked to the order. |
Ehk eesti keeles öelduna "toetab krediitkaardimaksete automaattäitmist ja teostamist".
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zuumbox
HV kasutaja
liitunud: 26.08.2016
|
05.04.2022 20:19:28
|
|
|
Dogbert,
Paraku, jah, keegi ju ei viitsi tänapäeval enam oma peaga mõelda; võetakse koogel-moogel appi ja "korras".
Tõlkimine EI OLE lihtne töö, automaatika seda (korralikult) ei oska ja ei hakka ka niipea veel oskama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
06.04.2022 01:59:51
|
|
|
| ot: |
Sõltub tõlgitava lause kontekstist. Lasin märkmed läbi google translate ja kohendasin siin seal tõlget. Eriti esimeses lauses reader mode osas. Samas nt Linuxi osa ei muutnud ja see on 1:1.
Kahjuks Eesti keeles neid märkmeid minu teada ei eksisteeri seega iga kord peangi tõlkima. Seekord otsustasin nullist tõlkimise asemel proovida automaattõlget ja nagu vastustest näha, siis inimestele see ei meeldi.
Lisaks on spetsiifilisi tehnilisi väljendeid mida keelt murdmata ei saagi korralikult Eesti keelde tõlkida.
Muidugi kui te näeks millist automaattõlget nt Eestikeelne Windows kasutab, siis krediitkaardi hõivamine on veel leebe selle kõrval |
Aga et post teemasse oleks, siis järgmine versioon on 100 mis väljastatakse 3 Mai. On teatud oht, et see võib osad veebilehed katki teha, kuna user agent tuvastavad süsteemid ei pruugi osata midagi peale hakata brauseriga millel on kolmekohaline versiooninumber. Sama ka Google Chrome versioon 100. 12 aastat tagasi kui numbrid muutusid kahekohaliseks tekkis juba probleeme.
Täpsemalt on sellest juttu siin: https://hacks.mozilla.org/2022/02/version-100-in-chrome-and-firefox/
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
06.04.2022 14:06:53
|
|
|
Tänapäeval vist on asjad niipalju edasi läinud, et veeb vastab standarditele ehk ei pea javascripti või mujale mingit loogikat toppima, et olenevalt browserist kuidagi erinevalt toimetaks.
Omal ajal mäletan küll seda kammi, et pidi kontrollima kas IE või mõni muu browser ja vastavalt sellele erinevalt toimetama.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
03.05.2022 15:57:21
|
|
|
Firefox 100.0 Lõppversioon nüüd saadaval!
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-release
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-esr
Allalaadimislingid:
Spoiler 
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/100.0/releasenotes/
https://www.ghacks.net/2022/05/03/mozilla-releases-firefox-100-here-is-what-is-new
https://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-enterprise-100-release-notes
https://developer.mozilla.org/en-US/Firefox/Releases/100
Peamised uuendused ja muudatused:
* Alates sellest versioonist on Windowsi Firefoxi installer allkirjastatud SHA-256, mitte SHA-1-ga. Värskendus KB4474419 on vajalik edukaks installimiseks arvutisse, kus töötab Microsoft Windows 7.
* Riistvarakiirendusega AV1 videodekodeerimine on Windowsis lubatud toetatud GPU-dega (Intel Gen 11+, AMD RDNA 2, v.a Navi 24 (6400XT/6500XT), GeForce RTX 30 seeria). Vajalik võib olla ka AV1 videolaienduse installimine Microsoft Store'ist.
* Video overlay on Windowsis Inteli GPU-de jaoks lubatud, vähendades video taasesituse ajal energiakasutust.
* Esimesel käivitamisel pärast installimist tuvastab Firefox, kui selle keel ei ühti operatsioonisüsteemi keelega, ja pakub kasutajale valiku kahe keele vahel.
* Firefoxi õigekirjakontroll kontrollib nüüd õigekirja mitmes keeles. Täiendavate keelte lubamiseks valige need tekstivälja kontekstimenüüst.
* Firefoxil on linkide jaoks uus fookuse indikaator, mis asendab vana punktiirjoone ühtlase sinise kontuuriga. See muudatus ühendab fookuse indikaatorid vormiväljade ja linkide lõikes, mis muudab fokuseeritud lingi tuvastamise lihtsamaks, eriti nägemispuudega kasutajatele.
* Uued kasutajad saavad seada Firefoxi vakimisi PDF lugejaks kui määravad Firefoxi vaikimisi brauseriks.
* Kasutajad saavad nüüd valida veebisaitide jaoks eelistatud värvilahendused. Teemade autorid saavad nüüd teha paremaid otsuseid selle kohta, millist värviskeemi Firefox menüüde jaoks kasutab. Veebisisu välimust saab nüüd seadetes muuta.
* Linuxi ja Windows 11 kerimisribad ei võta vaikimisi ruumi. Linuxis saavad kasutajad seda seadetes muuta. Windowsis järgib Firefox süsteemisätteid (Süsteemi sätted > Juurdepääsetavus > Visuaalsed efektid > Kuva alati kerimisribad).
* Nüüd toetame tiitrite/subtiitrite kuvamist YouTube'is, Prime Videos ja Netflixi videotes, mida vaatate Pilt-pildis. Lülitage lihtsalt lehesiseses videopleieris subtiitrid sisse ja need kuvatakse pildis pildis.
* Juhul kui versioon 100 põhjustab kolmekohalise UserAgent numbri tõttu mõnel veebilehel probleeme, siis saab ajutiselt määrata about:config sätte, et veebileht näeks seda kui v99: https://support.mozilla.org/en-US/kb/difficulties-opening-or-using-website-firefox-100 . Probleemsetest lehtedest saab teada anda siin: https://webcompat.com/issues/new
* Turvaparandused.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
18.05.2022 20:54:53
|
|
|
Kas FF mobiilversoonil ei saagi enam avalehelt peale ankurdatud lehtede teistest, "enimkülastatud" lehtedest lahti? Kõik heeblid on välja lülitatud aga ikka prügi ees.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
18.05.2022 22:09:54
|
|
|
softis, Kasutan ise Fenixi (mobiilse firefoxi koodnimi) Nightly versiooni ja seal küll midagi ei näita kui sätetest kõik väljas on.
Oled ikka sätted korralikult üle vaadanud?
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
19.05.2022 08:45:01
|
|
|
Jah, sätted on kõik õiged. Pmst esimene update peale FF 100 reliisi keeras tuksi. Avakuval on pin-itud stuff ja tekkis juurde paar "populaarset" linki, lisaks keevitati 1 kõrvalleht veel nende jaoks.
Pole mingit kasu HV sso login lehest seal
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
30.05.2022 17:32:43
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| ainuüksi sirvikuvahetuseks võtab 5a aega |
Ei tegelikult mitte. 2017 aastal v57 peale minek oleks olnud lollus. Ühilduvus ei olnud seal kus vaja. Kõik eelnevad lisad olid just prügikasti saadetud.
Isegi nüüd - 5 aastat hiljem avastasin kaks funktsiooni mida ükski lisa ei suuda pakkuda ja pidin bugzillasse feature enhancement raportid tegema. Enamus funktsionaalsusest õnneks on alles.
Ja 5 aastat ei võtnud aega vaid enamust sellest ajast kasutasin probleemideta. Ma olin ka kursis uuega, kuna Nightly jooksis pea igapäevaselt kõrval. Eelmine aasta siiski hakkasid osad lehed katki minema v56 peal ja pidin lisade uuendamise peatama, sest lisad mis faktiliselt v56 toetasid olid katki või tegid brauseri katki paigaldusel.
Reaalne töö üleminekuks algas alles selle aasta märtsi keskel ja mai alguseks kui v100 väljastati läksin esimesel päeval üsna valutult üle.
Muidugi nüüd mai kuus on olnud tagantjärgi kohendamist aga ei midagi erakorralist.
Ja tõesti vahel ma kadestan inimesi kellel puudub igasugune digitaalne jalajälg (või nad on pohhuistid kes loovad iga kord uue konto vms), et nad saavad iga päev uue brauseri peale üle minna.
Aga arvestades andmete hulka, siis poolteist kuud ülemineku ettevalmistamiseks töö ja igapäevaelu kõrvalt ei ole väga ekstreemne.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.05.2022 18:12:53
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Ja tõesti vahel ma kadestan inimesi kellel puudub igasugune digitaalne jalajälg (või nad on pohhuistid kes loovad iga kord uue konto vms), et nad saavad iga päev uue brauseri peale üle minna.
Aga arvestades andmete hulka, siis poolteist kuud ülemineku ettevalmistamiseks töö ja igapäevaelu kõrvalt ei ole väga ekstreemne. |
Misasjast te räägite? Et kasutan Firefoxi, mõtlen, et läheks üle Chrome peale ja selleks läheb poolteist kuud töö ja igapäevaelu kõrvalt?!
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
30.05.2022 19:59:11
|
|
|
Dirty Harry, Tsiteerisin tema posti teisest teemast. See oli OT arutelu seal.
Mina ei tea palju sul järjehoidjaid, salasõnu, lisasid seadistusi jms sul on, seega miks sa minu käest seda küsid palju aega sul selline üleminek läheks?
Üldiselt password import jms suudab selliste lihtsamate asjadega hakkama saada. Sama ka cloud sync aga seda ainult sama brauseri brändi piires.
Keeruliseks läheb siis kui on vaja keerulisemad asjad üle tuua nagu minul oli.
Aga see on erand kindlasti.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
31.05.2022 01:32:25
|
|
|
Küsimuse taust oli jah puudu, nüüd on selgem.
Tegin hiljuti brauserivahetusi nii arvutis kui moblas, aega selleks sisuliselt ei kulunudki. uBlock Origin ja analoogid on igal pool samad (pealegi on Pi-hole parem kui viilutatud leib, endiselt), paar üksikut kasutatavat brauserilisa on ka igalpool olemas (GDPRi poolt toodud dialoogide automaatkõrvaldamine, ID-kaardi sodi jms) olenemata brauseri logost. Kasutajad-paroolid on niikuinii eraldi paroolihoidlas (ärge palun kasutage brauserite paroolihoidjaid, kui turva vähegi oluline on, offline lahenduse jaoks on kasvõi Keepass + brauseri plugin väga hästi töötav kombinatsioon). Järjehoidjad, mis need aastal 2022 on? Võinoh, selleks on jälle vastavad teenused vajadusel, Pocket kasvõi. Seadistused, nendele läks ilmselt kõige rohkem aega (mõõdetav üksikute minutitega, põmst ava/kodulehe seadistamine).
Kui aga on oma infosüsteem üles ehitatud brauserisse, mille migra teisele platvormile võtab nädalaid ja kuid... noh, palju õnne. Ma nii saladuskatte all ütlen, et kui kroomi või rebase värskelt käima lükkad, siis ta kipub tooma suure osa värki vabatahtlikult teisest brauserist üle. Kui aga on väga käsitööbrauser ja oma ökosüsteem, siis on jah nurgas keeruline olla, värvipintsel peos. Samas osad naudivadki seda, valikute küsimus.
Või siis ma saan millestki valesti aru. Aga no on olnud windows <-> mäkk, android <-> õun ja igasugu muid liikumisi viimaste aastate jooksul igatepidi, üsna valutult käib kõik. Vahel viskab linuxit ka sekka, ei ole kusagil hullu ehitamist, kui rahulikult läbi mõtelda, mis on kogu elu eesmärk, ja siis jupid paika sättida.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
31.05.2022 01:53:42
|
|
|
Dirty Harry, No hea kuulda, et kellelgi nii lihtsalt läheb. Aga kas sinu väide vastukäiv ei ole salasõnade ja järjejoidjate osas?
Miks ma peaks tegema konto ja usaldama kolmanda osapoole teenusepakkujaid neid andmeid hoidma kui ma juba usaldan brauserit neid hoidma niikuinii? See on ju topelt töö, sest brauser ju salvestab neid edasi - siis peab hakkama seda funktsonaalsust kinni keerama, et vältida dubleerimist.
Pealegi pocket, telemeetria jms on kinni keeratud. Automaatuuendused samuti (enterprise policy abil).
Selles osas on sul õigus, et lokaaalne paroolihaldur jms sobiks. Õnneks võrreldes vanaga on Firefoxi paroolihaldur tunduvalt edasi arenenud (alates v70) ja toetab mitmeid samu featuure mis eraldiseisvadki. Vanasti oli see jah suht barebones lahendus mis hädapärast kõlbas kasutada.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
31.05.2022 08:50:29
|
|
|
Õnneks on brauerite paroolihoidlad läinud järjest paremaks, seega äkki millalgi võib isegi üsna rahuliku südamega nende oma kasutada. Sest paroolihoidla peab suutma luua turvalisi paroole, omama masterparooli, MFAd, tuvastama nõrku paroole, tegema regulaarset enesekontrolli, lisada märkmeid paroolidele. Lisaks veel see, et kui üks asi teeb kõike (brauser), siis kas teeb ta ka paroolihaldust hästi? Pigem on mõistlik võtta selleks eraldi lahendus. Rääkimata sellest, et siiani on erinevad ründed ja malware suunatud just sellele, et kasutaja hoiab paroole brauseris, kus see on rohkem kogu süsteemiga integreeritud ja häkitav. Mõistlik on hoida eraldi lahendust selleks.
Pocket jms on nendele, kelle jaoks on järjehoidjad eraldi universum. Neid on ka jällegi erinevaid, pole mu tassike lattet.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
masmre
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.02.2004
|
01.06.2022 22:18:23
|
|
|
Mis sellist jama annab?
Avades militaar.netis mingi teema ja posti avamisel tekitab lehe üles sellist teksti:
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Forss
HV kasutaja

liitunud: 11.04.2004
|
01.06.2022 22:22:19
|
|
|
| masmre kirjutas: |
Mis sellist jama annab?
Avades militaar.netis mingi teema ja posti avamisel tekitab lehe üles sellist teksti:
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706) |
Foorumi teenusepakkuja on oma PHP versiooni uuendanud ja nüüd kiviaegne foorum on katki läinud.
Ei ole seotud firefoxiga.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
05.06.2022 12:52:56
|
|
|
FF101 (64bit)@Win10.
Tegin arvutile restardi, FF uuendati viimasele versioonile. Taastades varem suletud akent lugematute tabidega, CPU kasutus t6useb 80-90% peale, FF h6ivab kogu vaba mälu ning jookseb kokku.
Kas FF esineb tab'dele arvuline piirang?
Milles v6iks viga olla ja kuidas probleemi lahendada/vältida?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
06.06.2022 18:01:56
|
|
|
Läks meelest postitada jah, sest olin hõivatud
Õnneks eriti suuri muutusi polnud. Olulisim oli see, et toodi tagasi säte kus Firefox küsib iga allalaadimine puhul kas see avada või salvestada nagu varem oli. See tuleb eraldi sisse lülitada sätetest.
Mul endal on tegemist olnud andmete korrastamisega. Järjehoidjate hulka sai poole võrra vähendatud vanade/katkiste/ebavajalike jms korrastamisega 1400 pealt 700 peale.
Käisin ka üle küpsised ja form history.
Viimasena tegelen veel salasõnadega. Ka neid sai vähendatud 240 pealt 103 peale hetkel. Mõnede puhul ootan veel konto kustutamist ja paari puhul on tehnilised probleemid. Näiteks ühel Eesti lehel on nähtamatud 1x1 pikslit elemendid lehel, et ei toimuks salasõna automaattäitmist brauseri poolt. Väidetavalt turvalisusse huvides. Suhtlen praegu nendega sellel teemal. Teisel välismaisel lehel on kasutajanime kast tavaline form ehk pakub igast mitteseonduvat kui üritan sisse logida.
Jõle tüütu on kusjuures foorumites vanadest kontodest lahti saada.
Ühes foorumis näiteks ei saanudki. Andsin alla ja eemaldasin niipalju infot profiilist kui võimalik ja kustutasin salasõna firefoxist.
See oli esiteks võõrkeelne kuid translate abiga sai sellest probleemist mööda. Teine probleem oli see, et see jooksis phpBB peal nagu HinnaVaatluski ja phpBB (nagu ka paljud teised populaarsed foorumisoftid a'la vBulletin jms) ei paku kasutajaliideses konto kustutamise võimalust. Ainult foorumi administraator saab seda teha.
Tolles foorumis aga ei saanud adminnide nimekirja vaadata - private.
Tavakasutaja ei saanud isegi PM sasata adminnidele ja puudus koht kuhu postitada uus teema, et palun kustutage mu konto. Absurdne jant.
Paljude puhul on ainus võimalus saata email ja loota, et keegi seda kunagi vaatab. Loogiliselt eemaldaksid nad ise kontod mida pole x aastat kasutatud aga foorumi näidetel eksisteerivad sellised aastakümneid.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Troll
HV Guru

liitunud: 01.06.2002
|
19.06.2022 21:25:22
|
|
|
Firefoxiga venitab mul HinnaVaatluse foorumi pildi liiga laiaks. Kui zoomiga teksti suuruse parajaks sätin, ulatub foorumi pilt ekraanist paremale välja ja ma pean allserva tekkiva horisontaalse bar'ga mängima, et kogu teksti lugeda saaks. Teiste brauseritega nagu Chrome seda jama pole. Oskab keegi midagi soovitada?
_________________ TÜMPA, TÜMPA...EEST ÄRA, TROLL TULEB!!! |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Troll
HV Guru

liitunud: 01.06.2002
|
19.06.2022 23:31:09
|
|
|
Venitab igal pool. Küpsistes vaevalt probleem on, ma seadistan just tuttuut arvutit ja jama on millegipärast ainult HinnaVaatluse foorumiga. Ublock Origin on peal.
_________________ TÜMPA, TÜMPA...EEST ÄRA, TROLL TULEB!!! |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
10.07.2022 20:34:28
|
|
|
Oh jumal küll, millal ometi tuleb see aeg, kus mingi rakendus peale uninstalli enda järelt ka viisakalt ära koristaks, mitte ei jätaks igalepoole kaustu ja registrivõtmeid vedelema.
Oli korraks vaja Firefoxiga ühte lehte vaadata, portable versioon puudub, no okei installisin siis selle.
Vaatasin oma asjad ära ja tegin uninstall sellele.
Huvi pärast lasin siis exploreri otsingust ja regeditist "Mozilla" otsisõna läbi, no tore pasaladu on küll mis see endast maha jätab.
Tund aega rookisin seda rokka süsteemist välja...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zuumbox
HV kasutaja
liitunud: 26.08.2016
|
10.07.2022 21:53:14
|
|
|
| Etz, ära peta ennast, sellist aega ei tule kunagi. On olemas vastavad tööriistad selleks, nt. Revo Uninstaller. See kõigepealt käivitab rakenduse enda eemaldaja ja seejärel nuhib läbi kõik kõviku nurgatagused, et leida üles rakendusega seotud registrivõtmed, kaustad ja failid. Soovitan hoida käepärast, üsna tõhus tööriist.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
15.07.2022 20:24:02
|
|
|
Pagan, see ikaldus ID-kaardi ja Firefoxiga ei saagi vist kunagi läbi.
Kas keegi oskab öelda, milles võiks olla probleem, kui Firefox viskab ID-kaardi peale sellise veateate?
| tsitaat: |
| The smart card cannot perform the requested operation or the operation requires a different smart card |
Internet viitab kaardilugeja driverite probleemile, aga ülejäänud brauseritega (Edge ja Chrome) ID-kaart töötab täiesti normaalselt. Pluginad sisselülitatud, Firefoxi viimane versioon, ID-kaardi tarkvara viimane versioon, tootja kodulehelt viimased kaardilugeja driveridki peal. Kasutaja on nüüd Edge'i ja Chrome'i peal, aga tahaks ikkagi Firefoxi kasutada.
Mul on ideed otsas. Ainus kahtlusalune on hetkel see uus värviline äsjasaadud ID-kaart...
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spooky
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2005
|
15.07.2022 22:59:10
|
|
|
Betamax, kas ID-kaardi serdid on Firefoxis uuendatud? Cache tühjendatud?
Kolmanda osapoole viirusetõrje/tulemüür võib ka plokkida. Vaata selle sätted üle, tee vajadusel exception.
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
15.07.2022 23:07:08
|
|
|
Ega mingeid vanu ID-kaardi tarkvara jäänuseid pole masinas?
Ma alustuseks eemaldaks ID-kaardi tarkvara kõige täiega, siis paigaldaks uuesti.
Firefoxi release channeli asemel kasutaks ESR-i.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spooky
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2005
|
16.07.2022 20:54:52
|
|
|
| Betamax, võid veel proovida vahetada ID-lugeja driver Microsoft Smartcard Reader (WUDF) peale.
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|