|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
01.03.2022 17:25:47
|
|
|
| Raudselt tuleb sama küsitava väärtusegq jupp nagu 3900xt jms oli
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
02.03.2022 18:03:31
|
|
|
| tsitaat: |
Ryzen 9 5950X 16 Core Desktop CPU - $599.99 US
Ryzen 9 5900X 12 Core Desktop CPU - $449.00 US
Ryzen 7 5800X 8 Core Desktop CPU - $349.95 US
Ryzen 5 5600X 6 Core Desktop CPU - $234.99 US
Ryzen 7 5700G 8 Core Desktop APU - $294.85 US
Ryzen 5 5600G 6 Core Desktop APU - - $218.98 US
|
Samm õiges suunas eriti mis puudutab 5950X aga 5800X ja 5600X ikka liiga kallid. 5800X ilmselt kukub veel niikuinii seoses 5800X3D tulekuga.
5600X peaks olema 200 max. G mudelid on kah ikka arusaamatult kallid.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
02.03.2022 18:24:36
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| tsitaat: |
Ryzen 9 5950X 16 Core Desktop CPU - $599.99 US
Ryzen 9 5900X 12 Core Desktop CPU - $449.00 US
Ryzen 7 5800X 8 Core Desktop CPU - $349.95 US
Ryzen 5 5600X 6 Core Desktop CPU - $234.99 US
Ryzen 7 5700G 8 Core Desktop APU - $294.85 US
Ryzen 5 5600G 6 Core Desktop APU - - $218.98 US
|
Samm õiges suunas eriti mis puudutab 5950X aga 5800X ja 5600X ikka liiga kallid. 5800X ilmselt kukub veel niikuinii seoses 5800X3D tulekuga.
5600X peaks olema 200 max. G mudelid on kah ikka arusaamatult kallid. |
Seda enam, et keegi ei taha neid Vega igpu'sid kasutada, kui RDNA2 on väljas sisuliselt ja perf teada.
5600X hind peaks olema 160€ et üldse mõtleks selle peale hetkel.
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
03.03.2022 22:54:12
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
| 5600X hind peaks olema 160€ et üldse mõtleks selle peale hetkel. |
See oleks tõesti normaalne hind 6-core prose eest. Jama, et HV-s liiguvad vanad 6-core ryzenid 100+ euro eest üldjuhul.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
06.03.2022 17:37:43
|
|
|
Ammu oleks aeg olnud 5500, 5600 ja 5700X väljastada. Ilma Inteli poolse surveta poleks seda juhtunudki. Vähemalt tulevad, isegi kui on hiljaks jäänud.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
06.03.2022 18:04:20
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Ammu oleks aeg olnud 5500, 5600 ja 5700X väljastada. Ilma Inteli poolse surveta poleks seda juhtunudki. Vähemalt tulevad, isegi kui on hiljaks jäänud. |
1.aasta liiga hilja, ütleks selle peale.
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
06.03.2022 18:08:14
|
|
|
Yeah, mõtet nad seda silikooni nüüd raiskavad, keegi ei osta nagunii.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
06.03.2022 18:58:13
|
|
|
| Videokaartide hindasid vaadates väga õige aeg valikut laiendada.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
11.03.2022 11:09:22
|
|
|
Selline saab püsida ainult hea saadavuse korral.
E: Kõige huvitama Ryzen 5000 seeria CPU polli tulemused
Ryzen 5 5600X 36% [ 126 ]
Ryzen 7 5800X 14% [ 50 ]
Ryzen 9 5900X 23% [ 81 ]
Ryzen 9 5950X 14% [ 51 ]
Lähen külastan Inteli teemat 6% [ 24 ]
Mõni muu 5000 seeria Ryzen 4% [ 15 ]
E:
Lisa veel tulemas: 5700 ilma X'ta, 5100 ja 4700. Tundub et konkurents pani AMDi lõpuks liigutama.
https://www.techpowerup.com/292835/amd-readies-even-more-ryzen-5000-series-desktop-skus-for-april
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serxx
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
16.03.2022 00:04:40
|
|
|
5500 on siis põhimõtteliselt praak 5600G, millel iGPU välja lülitatud?
Cezanne on muidu 5000G seeria.
Ei tea, kas sellega võib äkki saada seda sorti lotovõidu, et kuidagi saab iGPU tööle? Nagu vanasti nii mõnigi kord joppas ja sai tasuta kaks lisatuuma juurde phenom x2 protsessoritega.
Ma ise sellele ei panustaks, kuid vahel ikka tuleb selliseid "kingitusi".
|
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
144 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
16.03.2022 11:54:07
|
|
|
Miks seal 4600G uuena reklaamitud on?
See tuli juba 2020 välja ju...
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
16.03.2022 12:44:20
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
Miks seal 4600G uuena reklaamitud on?
See tuli juba 2020 välja ju... |
2020 oli OEM only. Nüüd ka DIY. Tehniliselt ei ole uus jah.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aspiriin
HV kasutaja

liitunud: 28.11.2010
|
16.03.2022 23:48:21
|
|
|
Kes seda 5800x3D kõige esimesena euroopas müüma hakkab?
Pre order vist välistatud?
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
17.03.2022 10:39:22
|
|
|
AMD's Robert Hallock Confirms Lack of Manual CPU Overclocking for Ryzen 7 5800X3D
https://www.techpowerup.com/293001/amds-robert-hallock-confirms-lack-of-manual-cpu-overclocking-for-ryzen-7-5800x3d
| tsitaat: |
| these CPUs are said to be hard locked, so there's no workaround when it comes to adjusting the CPU multiplier or Voltage |
| tsitaat: |
| It turns out that the 3D V-Cache is Voltage limited to a maximum of 1.3 to 1.35 Volts, which means that the regular boost Voltage of individual Ryzen CPU cores, which can hit 1.45 to 1.5 Volts, would be too high for the 3D V-Cache to handle. As such, AMD implemented the restrictions for this CPU. However, the Infinity Fabric and memory bus can still be manually overclocked. The lower Voltage boost also helps explain why the Ryzen 7 5800X3D has lower boost clocks, as it's possible that the higher Voltages are needed to hit the higher frequencies. |
Tuleb välja, et hetel on tegu L3 limitatsiooniga mis ei talu üle 1.35 voldi ja see limiteerib ka vcore 1.35 peale. Sellest ka madalam 4.5Ghz boost klokk. Madalam 3.4 base on puhtalt selleks, et TDP jääks 105W piiresse.
Eks ülevaadetest ole näha palju see limitatsioon mõjutab kõiki muid asju peale mängude mis sõltuvad rohkem kõrgetest kelladest.
Võib vabalt olla, et mingites olukordades on 5950X ikka kiirem. Võibolla isegi tavaline 5800X. Samas mängudes peaks 5800X3D olema konkurentsitult kiireim Zen3 mudel.
Oluline on see, et Infinity Fabric ja mälu timmimine on saadaval. See annab kah palju juurde.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
17.03.2022 12:39:19
|
|
|
Arvestama peab sellega, et 5800X3D ei saa mängudes RAMi OC'ga nii palju perfi juurde kui tavalised mudelid, sest RAMi poole pöördumisi on hulka vähem.
Spoiler 
Vaadates antud pildilt 5800X3D perfi kasvu, tundub et suurema mälujäljega mängud saavad rohkem kasu. Ei imestaks kui näiteks CS:GO kaotaks natuke jõudlust madalama takti arvelt. Muidugi CS:GO fps on anyway kosmoses, sinna pole hädasti IMHO midagi juurde vaja
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hddadhd
HV kasutaja
liitunud: 15.10.2014
|
20.03.2022 23:10:52
|
|
|
| Päris positiivne oleks kui saab suvalise Gskill aegis 45 eurose ram kiti emaplaadile suruda ja jõudluse vahe B-diega võrreldes minimaalne. Ryzen 5600 tundub minule täpselt sama mis 5600x, kuid 0.2ghz lubatud clockid väiksemad, paarkümmend eurot odavam kui X siis paneb isegi mõtlema.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
20.03.2022 23:18:12
|
|
|
| hddadhd kirjutas: |
| Päris positiivne oleks kui saab suvalise Gskill aegis 45 eurose ram kiti emaplaadile suruda ja jõudluse vahe B-diega võrreldes minimaalne. |
Iseasi kas on mõistlik osta selleks 450€ 8c/16t prose, et RAM-i pealt veidi säästa?
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
20.03.2022 23:33:08
|
|
|
Seal tabelis on mõistlikud 5700x ja alla prosed ning see pole ka 100% kindel veel. Enne kindlalt ei tea kui ülevaated väljas on. Tahaks loota, et 5800x3d on nii kõva aga miskipärast kahtlen.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
21.03.2022 00:27:44
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Evil, Mängudes kindlasti on. Seda on ka hardware unboxed testidest näha olnud, et L3 hulk mõjutab mängude jõudlust päris kenasti.
Samas väljaspool mänge võib see halvemal juhul isegi 5800X-le kaotada. Rääkimata 5950X-st neis ajades kus on vaja maksimaalselt tuumasid.
Aga vähemalt on AM4 kasutajatel valikut  |
No ma loodan, et nii on. Amd ise vist rääkis nagu 12900k-le saab vastu aga ma kahtlen. Olles amd-d toetanud nii kaua ja jälginud kogu aeg, siis amd hypetrain on kõige s*tem rong millega reisida.
Loodan, et eksin aga eks aeg näitab.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
23.03.2022 11:15:53
|
|
|
Geekbench
5800X3D 1637 single-core and 11250 multi-core
5800X 1671 single-core and 10333 multi-core
Kui juba Geekbenchis tuleb selline multicore kasv, siis best case mängudes võiks vahe veelgi suurem olla.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hddadhd
HV kasutaja
liitunud: 15.10.2014
|
24.03.2022 10:22:40
|
|
|
| Kui palju 5600 jääb alla 5600xile, kui on ainult 0.2ghz clocki vahe kas sellest isegi 5% perf vahe tuleb mängudes 5600x kasuks? Hinnad sulavad päris hästi, peab mingi budget kasti kokku panema vist ühe.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
05.04.2022 01:44:54
|
|
|
Oli probleem 5800X prosega: Memtest nr 6 andis alati mälu errori. Aga alati teisel ööpäeval, mitte varem!
Mõtlesin juba, et panen segast, testisin erinevate mälude ja kiirustega. Saatsin siiski prose garantiisse.
Paar kuud hiljem sain garantiist asendusprose ja see ei anna vigu. Seega oli ikka protsessori viga.
Seega soovitus, testige mälu rohkem kui 24 tundi?
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
05.04.2022 02:36:16
|
|
|
Kodukasutaja toodang pole valideeritud 24/7/365 kasutuseks.
Loomulikult vahetab tootja alati tarbijal toote välja sellisel juhul, see on odav lahendus vs samasuguste testide jooksutamine ja võimalik jagelemine kuskil sotsiaalmeedias.
Miks stresstest üle 1h?
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
05.04.2022 06:11:38
|
|
|
Mul andis ka stresstest uuel prosel CPU L cahce errorit vms. Vahetasin Mälud välja ja kõik ok. Memtest86 üle öö ok.
Mälud vahetati ka välja.
Kitguru on hakanud viimasel ajal meeldima, päris palju head liikvel.
AMDga intervjuu: https://www.youtube.com/watch?v=BINipofzYhg
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
05.04.2022 08:20:39
|
|
|
Amazon.com-s oli öösel 5800X3D preorder üleval paar tundi, aga müüdi juba läbi. See ilmselt vihjab sellele, mis selle saadavusega saab olema?
Ma siiamaani kõigutan jalgu, et kas oodata X3D benchid ära või tellida 5900X kohe
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aspiriin
HV kasutaja

liitunud: 28.11.2010
|
05.04.2022 08:41:27
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
Amazon.com-s oli öösel 5800X3D preorder üleval paar tundi, aga müüdi juba läbi. See ilmselt vihjab sellele, mis selle saadavusega saab olema?
Ma siiamaani kõigutan jalgu, et kas oodata X3D benchid ära või tellida 5900X kohe  |
Nägid hinna ka ära?
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
05.04.2022 09:07:27
|
|
|
Aspiriin, MSRP ehk 449 dollarit oli.
Tomorrow, 5950X palju kallim ja mängurluses ei anna 5900X üle mingit eelist ilmselt. 5900X aga 5800X üle annab 2x rohkem L3 cache ja +4 tuuma, et tundub kõige lollikindlam valik.
5800X3d küll omab omakorda 1/3 võrra rohkem L3 cache(vist ka kiirem?), aga samas takt madalam ja 4 tuuma vähem... et tundub paras kompromiss ikkagi 5900X üle, eriti kui kallim saab kah olema.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
05.04.2022 09:14:25
|
|
|
Arx07, Vs 5800X3D on 5950X muidugi kallim aga vs 5900X mitte ulmeliselt palju kallim. Mindfactory ja HV järgi võttes on sellised miinimum hinnad:
5900X: 440-480€
5950X: 590-645€
Eesti hinnalisa on mõlemal juhul kuskil 40-50€.
Minu loogika 5950X poole vaatamisel on see, et sellel on kõrgeim boost klokk ja kõige rohkem tuumi. Lisaks on need paremini binnitud st 5950X voolutarve on tegelikult madalam kui 5900X kuigi loogiliselt võiks arvata, et 4 lisatuuma pigem suurendab voolutarvet.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-steven--
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.11.2007
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
05.04.2022 10:19:59
|
|
|
| Tomorrow, Saksamaalt tellides võib jumet olla jah. Aga mul plaan Eestist osta ja siin see hinnavahe on üle 150 euri. Puhtalt mängimise seisukohast ei tundu mõtet olema 5950X-l, osades mängudes hoopis 5900X parem erinevates reviewdes.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
05.04.2022 14:48:09
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Ise ootan 5800X3D benchmarkide tulemused ära ja siis otsustan kas võtta 5800X3D või 5950X.
Hetkel on raske öelda kumb mulle rohkem sobiks, kuna tegelen nii mängimisega (kus lisapuhver annab suurima kasu) kui ka virtuaalmasinate jooksutamisega kus lisatuumad ja kõrgem takt on olulisemad. |
VMide vaatest on 5950X kamaluga üle 5800X3D'st. 4K peal see mõni FPS IMHO ei tasakaalusta kuidagi.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
05.04.2022 15:09:39
|
|
|
Tomorrow, miks praegu proset uuendad üldse? Aasta lõpupoole uued asjad ju väljas. Või DDR5 hoiab tagasi, võtad DDR4 platvormist viimast?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
05.04.2022 15:52:28
|
|
|
rmc, Täpselt. DDR5 low latency kiti hankimine maksab 400+ (tavalised 4800 ja 5200 kitid on mõttetud vs tuunitud DDR4). Lisaks olen harjunud high end platega (dual BIOS, korralik VRM jne) seega sinna läheb teine 400. Ja lõpuks prose ise juurde mis maksab kah ilmselt rohkem kui AM4 sama klassi mudelid, sest 5nm ja suurem pindala.
Lisaks AM5 lapsehaigused veel alguses lisaks. Samas kui AM4 on lihtne drop in upgrade mis maksab kuni 590. 450 kui võtta X3D.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
05.04.2022 23:12:58
|
|
|
Mnjah, ma võtsin ka mälud korraliku varuga, et pikemalt purjetada, samas mobo vajab ka vahetamist (3rd gen XT prosed viimsena toetatud, kuigi vahetaks eniveis), seega ei tea - sügisel vaatab vast, mis seis selle DDR5-ga on. Kuigi pigem on äkki kerge hinnasula sügiseks AM4 asjadel.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raisum
HV vaatleja

liitunud: 12.02.2011
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
08.04.2022 09:31:10
|
|
|
Raisum, selle Xanxogaming käest tundub mingeid mõistlikke benchmarke oodata pole. X3D'ga kasutab 3080Ti+DDR4 ja Inteliga 3090Ti+DDR5, lisaks 720p reso... et nuputa ise mis see vahe võiks olla siis sama rauaga 1440p peal näiteks
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raisum
HV vaatleja

liitunud: 12.02.2011
|
08.04.2022 09:42:50
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
Raisum, selle Xanxogaming käest tundub mingeid mõistlikke benchmarke oodata pole. X3D'ga kasutab 3080Ti+DDR4 ja Inteliga 3090Ti+DDR5, lisaks 720p reso... et nuputa ise mis see vahe võiks olla siis sama rauaga 1440p peal näiteks  |
Seda küll jah, aga vähemalt on mingid numbrid olemas
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|