|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
04.10.2021 22:44:06
|
|
|
gemini, millistele nõuetele? et sõidaks kuni 30kmh, läbiks selle kiirusega vähemalt 20km ja maksaks mitte üle 500eur (komponentide koguhind sisuliselt) kui ise kokku panna?
Eks endalgi oleks huvitab seda näha, ainult et ma nüüd nii täpselt ei mõista mis nendes niinimetatud nõudmistes sedavõrd müstilist on, et see lausa teistelegi suurt huvi pakuks Tunduvad pigem suht lahjad nõudmised mulle endale, tehnilise poole pealt. Küsimus rohkem selles, et aparaadil oleks enamvähem eeskujulik vedrustus nii ees kui taga ja piisavalt suur õhukummiga ratas ehk teisisõnu oleks võimalik linnas ka nii sõita, et asi ise kohe ära ei lagune..ja et sõitjat iga kord täielikult läbi ei raputaks.
Samas kui sa seal Comodules töötasid ja selle asja arendusega kokku puutusid siis võiksid natuke valgustada, et mis osa minu nö. nõuetest siis sedavõrd ebarealistlik on, et lausa naerma ajab? See on muidugi selge, et näiteks raami disainides on oodata väga erinevaid sisendparameetreid ja tulemust kui näiteks teha seda arvestusega, et peab kannatama rendikasutust kuni ütleme 150kg raskusega vs. erakasutust kuni 75kg raskusega. Minu eesmärk ega mõte ei olnudki selles, et mingi ülipommikindel renditõuks peaks/võiks kaaluda vaid napilt üle 10 kilo. See ei ole loomulikult realistlik nägemus
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
05.10.2021 12:33:46
|
|
|
Tuule tõuks ei ole pea üheski aspektis võrreldav nende parameetritega tõuksiga, mille Wiltz välja pakkus.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
21.10.2021 18:41:13
|
|
|
tõesti igati asjalik leid ainult tundub, et ei arvesta suureneva tuuletakistusega sõltuvalt temperatuurist...samas ma muidugi nii täpselt ei tea ka kui palju see muutub ja kas ta tüüpiliste tõuksi kiiruste juures väga suurt rolli mängib...aga ilmselt kiirusel ~50 juures ja 0 kraadi vs. 25 kraaadi on vahe juba märkimisväärne küll.
huvitav, mis selline keskmise kommertstõuksi nö. motor efficiency üldse võiks olla? mina valisin seal arvutustes tavaliselt 85% aga see võib tegelikult muidugi olla way liiga optimistlik.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tarts59
HV vaatleja
liitunud: 24.05.2021
|
04.11.2021 16:26:15
|
|
|
Kahjuks ei anna tegelikkusele vastavaid näitusid - kõige lähem tulemus oli keskmise kiirusega 25km/h, teiste kiirustega näitas ebareaalselt pikka läbisõitu.
Stigo: max 25km/h, aku 36V 11,6Ah, sõitja+roller 90kg, sõitja pikkus 1,7m, pinnas: asfalt, temp. 22C, linnasõidul keskmine kiirus ilmselt ca 13km/h. Nende parameetritega on rolleri tegelik läbivus ca 35km. Kalkulaator aga näitab 68% mootoriefektiivsusega 73km, 50%-ga 53km. Mõlemad on ebarealistlikud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
05.11.2021 01:29:30
|
|
|
Alla ca 20 km/h on ebarealistlik jah, eriti seeläbi et keegi ei sõida pikki vahemaid sellest aeglasemalt
Üks slovakk viitsis sõita võimsa Nami Burn-E'ga aeglaselt võimalikult kaugele, normaalse kiirusega ja võimalikult kiiresti, sai tulemusteks:
aeglaselt keskmiselt 20-25 km/h sõites 150 km
normaalselt, mägedes jne 35-55 km/h sõites 83 km
võimalikult kiiresti, kuni 80 km/h sõites 58 km
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
01.12.2021 13:57:14
|
|
|
Bolti enam silma ei torganud, aga Tuuled ja Birdid on veel lumistel kõnniteedel - kui tihti päeva jooksul külg maha pannakse ka?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
01.12.2021 14:15:40
|
|
|
| Proovisin täiskummidega on ikka väga vaevaline see asi kui natukenegi mittekõva lumi.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mehis123
HV kasutaja
liitunud: 19.06.2007
|
01.12.2021 18:58:56
|
|
|
| Kuidas talvel tõukse säilitate? Aku pooltäis ja korras?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
01.12.2021 20:27:05
|
|
|
| Mehis123 kirjutas: |
| Kuidas talvel tõukse säilitate? Aku pooltäis ja korras? |
Jah. Seekord jäi tubli 80% sisse aga vast pole hullu.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
02.12.2021 14:23:38
|
|
|
| Mehis123 kirjutas: |
| Kuidas talvel tõukse säilitate? Aku pooltäis ja korras? |
Kui pole veel ette juhtunud, tasub vaadata:
https://youtu.be/dinwMYCAHeM
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m365
HV vaatleja
liitunud: 15.07.2021
|
02.12.2021 18:07:58
|
|
|
Väga edukalt saab akusid hoiustada ka jahedamas, ei pea tingimata soojustatud ruumis hoidma. Oluline on mitte lasta akul külmuda alla null kraadi ja kindlasti mitte laadida külmalt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
02.12.2021 18:29:50
|
|
|
| Ei juhtu selle liitiumiga ka -15 kandis midagi. Olen kasutanud välitingimustel mõnede väikese voolutarbega seadmete toiteks aastaringselt. Näinud ka -25.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mehis123
HV kasutaja
liitunud: 19.06.2007
|
02.12.2021 21:32:21
|
|
|
| Tööriistad samuti saavad väljas päev otsa ja öösel autos olla, ei juhtu ju midagi…
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
02.12.2021 22:04:14
|
|
|
Neid ju kasutad või niisama hoiad neid terve talve õues ja autos? Mul mingid ühed akud ei hakanud õues laadimagi, olin valmis utiili saatma juba, et noh pekkis. Tõin tuppa sooja ja laevad kenasti
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
03.12.2021 01:05:37
|
|
|
Külmalt laadida loomulikult ei tohi. Targematel akudel ja laadijatel on kaitsefunktsioon sees.
Kui läpakad veel kümneid tonne eeke maksid ja sissetulekud oluliselt nirumad olid, liikus ka soovitus, et kui pidevalt laua taga kasutad, võta aku (ei, me ei räägi siin NiMH-dest, veel vähem NiCd-dest) tagant ja viska see poollaetuna külmkappi. Ei mäleta enam, kas tavalisse või sügavkülma.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
03.12.2021 11:35:04
|
|
|
| Janis kirjutas: |
Neid ju kasutad või niisama hoiad neid terve talve õues ja autos? |
Mul terve talve tõuks autos ja kasutan ka.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
09.12.2021 22:11:14
|
|
|
Müün tõuksi kui kellelgi veel puudu on
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
10.12.2021 03:03:32
|
|
|
AWD teeb hetkel ilma. Lisaks võiks veel vaielda, kas hetkel parem esi- või tagavedu.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
18.12.2021 23:27:36
|
|
|
On midagi uut ja huvitavat ka turule tulnud?
Mõlgutan mõtteid kevadeks esimene tõuks lõpuks ära võtta.
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mehis123
HV kasutaja
liitunud: 19.06.2007
|
19.12.2021 01:11:34
|
|
|
Bolt kõige mõistlikum
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
02.01.2022 03:16:11
|
|
|
| Huvitav, kas Bird'id on tänavatele unustatud või kavatsevad tõesti terve talve kestva eksperimendi läbi teha? Eile vaatasin jälle, kuidas üht ekspluateeriti nii, et ainult lenks paistis hangest. Juhil roheline kast seljas.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bilderberg
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2009
|
02.01.2022 08:56:18
|
|
|
| Killer85 kirjutas: |
On midagi uut ja huvitavat ka turule tulnud?
Mõlgutan mõtteid kevadeks esimene tõuks lõpuks ära võtta. |
Valik on suur, isegi rohepöörde fännidele on ühtteist pakkuda:
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
new1
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2007
|
02.01.2022 10:44:33
|
|
|
| Mehis123 kirjutas: |
| Tööriistad samuti saavad väljas päev otsa ja öösel autos olla, ei juhtu ju midagi… |
Nende trelliakudega seoses, krt olen mõelnud ikka ja korduvalt, et miks need tootjad nii lihtsa ja loogilise asja peale pole tulnud, et akudesse mingi väike küttekeha sisse sokutada, et ka miinuskraadidega mõne aja pärast laadima hakkaks. Eriti veel profitööriistade osas võiks selline elementaarne võimekus ammu juba olemas olla. Milwaukee mõne miinuskraadiga terve päev otsa vilgutas oma liiga külm tulukest ja ei hakanudki laadima. Äärmiselt lihtne lahendus oleks mingi küttetraat sinna akude vahele tõmmata ja esimesed 10 mintsa mingi 10W kasvõi sinna kõttevõimsust peale lasta ja aku on piisavalt soe selle aja peale ning hakkaks laadima kenasti. Laadimise ajal juba soojeneb laadija ja aku nii palju, et poleks seda lisakütet enam vaja sees hoida. Vast mõni tootja suudab lõpuks ise selle peale tulla ja tuleviku tööriistad on sellise võimekusega.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
02.01.2022 12:42:27
|
|
|
| Nad ehk ei taha väga vastutust võtta võimaliku vihma käes või lumehanges laadimise eest.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
new1
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2007
|
02.01.2022 18:19:03
|
|
|
| Ei peagi vihma või lume käes olema, lihtsalt kütmata ruumides ja külmast autost võetud aku, mida sellisel juhul laadida ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mehis123
HV kasutaja
liitunud: 19.06.2007
|
03.01.2022 21:10:06
|
|
|
Olen põuetasku pannud mõneks ajaks enne laadima panekut. Aga noh üldiselt akut on parem tühjana mitte vedelema jätta üldse,kui teda külmas enne kasutada,hakkab kenasti kohe laadima.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arnis
HV veteran

liitunud: 18.07.2004
|
21.01.2022 23:17:21
|
|
|
Kordan siis Li-Po ja Li-Ion akude hoiustamise ideaale (väikesed kõikumised erinevate keemiate puhul ei ole mainitud):
Laetuse tase: 20-50%, maksimaalselt aktsepteeritav 5-70%
Temperatuur: -10...+15*C, maksimaalselt aktsepteeritav -15...+25*C. Miinuste puhul on oluline kuiv keskkond.
Kui aku temperatuur alla 0*C siis seda ei tohi laadida (targemad seadmed ise keelduvad).
Kui aku temperatuur on alla -5*C siis on oodata väga kehva väljundvõimsust, eriti kui on laetud alla 50%.
Kui aku kontroller ei ole nutikas, siis võib külma aku tühjendamisel tekitada lisaväsimust (maht langeb kiiremini kui tavaliselt).
_________________ Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused. |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
20.02.2022 18:49:14
|
|
|
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
14.03.2022 11:56:18
|
|
|
| Mis tõuksist jutt käib ja kui krõbe hind on?
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creat_1
HV veteran

liitunud: 29.11.2005
|
14.03.2022 14:49:56
|
|
|
Palju oleks väärt ninebot es2 kui äpp ütleb hallanduri viga. Ning mäletamist mööda sõites oli kerge vibra sees. Läbisõit ca 1500 - muidu enne kõik töötas.
Varuosadena vist saaks rohkem kui komplekti eest?
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
14.03.2022 15:01:44
|
|
|
| Mis see andur tal teeb? Loeb ratta pöördeid ja arvutab selle läbi kiirust ja distantsi?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
14.03.2022 22:08:34
|
|
|
| Creat_1 kirjutas: |
Varuosadena vist saaks rohkem kui komplekti eest? |
Akupakk on enim väärt. Muu suht kopikad.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
14.03.2022 23:04:24
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Mis see andur tal teeb? Loeb ratta pöördeid ja arvutab selle läbi kiirust ja distantsi? |
Ütleb kontrollerile mis asendis ratas on, nii et see teab parasjagu õiges faasis voolu anda mootorisse, et see õigesti liiguks.
Vii parandusse, seal vahetatakse ära, see ei pruugi olla väga suur töö.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
15.03.2022 01:26:50
|
|
|
Tundub loogiline.
Krdi kõnniteedel on põlvini graniidiklibu (segatuna sideaineks paraja koguse koerasitaga), muidu võiks juba garaažist välja tuua ja mõne tiiru teha. Enne maikuud seda paska vist kokku ei korjata.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
15.03.2022 02:21:57
|
|
|
| Kusjuures Kõrgepinge tänava "rattamagistraalil" nägin juba masinat seda graniidipuru kokku korjamas. Võib-olla aprilli lõpuks saab igalt poolt mujalt ka puhtaks.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
15.03.2022 12:53:52
|
|
|
Elektritõukeratta tähistamiseks on eesti keeles nüüd uudissõna: sähku
Lühem on küll kui elektritõukeratas või elektritõuks, nii et miks mitte.
https://sonaus.ee/uudised/selgusid-sonause-parimad-sonad
Võiks ehk esialgu teema pealkirjale sulgudes lisada?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
15.03.2022 13:14:26
|
|
|
Sommidel on "sähko" "elektriline", nii et kas me just peame neilt seda "rekka"-laadselt laenama. Mina ei hakka seda kunagi kasutama, "tõuks" on piisavalt hea ja tänapäeval teab igaüks, et reaalselt ei tõuka seda peale elektri enam miski.
Mõni võtab kergelt muigama, aga üldiselt on kõik sõnad seal listis sellised suht vägistatud. "Suvasooline" võiks ehk isegi kasutatav olla, kui leiaks subjekti, mille peal seda kasutada.
Eesti keeles kasutatakse ka "särtsu-" eesliidet. "Särtsuauto", "särtsutõuks".
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
15.03.2022 13:38:58
|
|
|
| rex kirjutas: |
| ... reaalselt ei tõuka seda peale elektri enam miski... |
Sa pole vist õues käinud?
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
15.03.2022 13:39:42
|
|
|
| Kuskil videos öeldi selle kohta sex offender mobile
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
16.03.2022 13:11:15
|
|
|
| rex kirjutas: |
Sommidel on "sähko" "elektriline", nii et kas me just peame neilt seda "rekka"-laadselt laenama. Mina ei hakka seda kunagi kasutama, "tõuks" on piisavalt hea ja tänapäeval teab igaüks, et reaalselt ei tõuka seda peale elektri enam miski.
Mõni võtab kergelt muigama, aga üldiselt on kõik sõnad seal listis sellised suht vägistatud. "Suvasooline" võiks ehk isegi kasutatav olla, kui leiaks subjekti, mille peal seda kasutada.
Eesti keeles kasutatakse ka "särtsu-" eesliidet. "Särtsuauto", "särtsutõuks". |
Jah, oleks parem võinud "särtsu" (nim kääne) olla (nim, om, os: särtsu, särtsu, särtsut). Et nagu pisikese elektrisõiduki hellitusnimi.
Soome laenud rohkem põhja-eesti kiiks ja mitte kuigi ilus, IMHO.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m365
HV vaatleja
liitunud: 15.07.2021
|
16.03.2022 21:10:14
|
|
|
| Laazy kirjutas: |
Tere,
Kui akuga juba ühelpool, siis lahendus Eesti edasimüüja juurest uus komplektne akupakk osta ( mis päris krõbeda hinnaga) ?
Alternatiiviks elementide vahetus või Hiina poole vaadata? kellelgi kogemusi?
Tänud kaasamõtlemast.. |
Hiina poole ära vaata. Lõpuks hangid ikka mitte-hiinaka aku (jah, väga erandlikel juhtudel tasub hiina/ali akude kasutamine aga see pole point)
Soovitaks küsida pakkumist kelleltki, kes korralikest elementidest akusid teeb. Sama mahutavusega aku tegemine peaks tulema oluliselt odavam kui vaheltkasuvõtjalt ostmine ja lisaks on võimalus komplekteerida ka suurema mahutavusega ja/või pingega aku.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
17.03.2022 09:30:07
|
|
|
| Kas on custom akude valmistamisele spetsialiseerunud meistrimehi meil?
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
17.03.2022 16:16:24
|
|
|
| DVD-RW ja Margus peaks tegema.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
17.03.2022 16:45:30
|
|
|
| Mul on projekt: majale 1MWh aku. Niiet olen sellega veel mõned aastad hõivatud.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
17.03.2022 17:03:37
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
| Mul on projekt: majale 1MWh aku. Niiet olen sellega veel mõned aastad hõivatud. |
| ot: |
kui saladus pole, siis mis majale või kui väga täpselt öelda ei saa, siis vähemalt mis liiki see on(eramaja, kauplus, tootmine, ...)? Tundub kuidagi jube pirakas see aku ehk ei kujuta hästi ette kellel sellist vaja võiks minna. "Mul on suurem kui sul" põhjusel sellist pirakat ehitada on ilmselt ebamõistlikult kallis |
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
17.03.2022 20:34:29
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
| Mul on projekt: majale 1MWh aku. Niiet olen sellega veel mõned aastad hõivatud. |
Siis kulub ju lisatöö ära - kliendi raha eest üks element talle, teine endale.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
17.03.2022 20:37:12
|
|
|
| rex kirjutas: |
| DVDRW kirjutas: |
| Mul on projekt: majale 1MWh aku. Niiet olen sellega veel mõned aastad hõivatud. |
Siis kulub ju lisatöö ära - kliendi raha eest üks element talle, teine endale. |
Nii saab kohe vaheltkasuvõtja sildi külge
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zpider
HV vaatleja

liitunud: 17.03.2010
|
19.03.2022 08:23:50
|
|
|
| Kas hetkel on endiselt vastupidavuselt kõige mõistlikum osta Ninebot Max G30?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
19.03.2022 19:15:47
|
|
|
| Zpider kirjutas: |
| Kas hetkel on endiselt vastupidavuselt kõige mõistlikum osta Ninebot Max G30? |
Tugev on ta küll jah. Raske kah. Suur kah (täiskasvanu jaoks see pigem positiivne).
Kui ma ta ostsin, siis ta oli parim küsitud raha eest (ma sain 600-ga). Aga nüüd pole uurinud. Kindlasti on vahepeal uusi mudeleid turule tulnud.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|