|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
09.02.2022 12:48:23
|
|
|
| No nad teavad ju et päevakauplejad on olemas ja et nende elu on reeglite kohaselt raske. Sellele küsimusele on nende poolt konkreetne vastus antud ja öeldud et jah, pole parata, tehke. Elu ongi raske, kuid see-eest ebaõiglane. Niiet nad actually ootavad... et keegi tõesti tegeleks sellise sadomasoga... või siis teevad juriidiliselt korrektset nägu, et me küll nõuame aga tegelikult ei oota et keegi oleks nii loll päriselt?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006

|
|
| tagasi üles |
|
 |
kryptoguy
HV vaatleja
liitunud: 18.04.2021
|
09.02.2022 13:47:59
|
|
|
See natuke teine asi. Ei tasu segamini ajada lambitüüpe, kes krüptot katsetavad,omavad või ettevõtteid, kes litsentsi taotlevad ja krüptoteenust pakuvad. Need 2 erinevat asja
Mina ootaks ära esimest suurt pauku lhv krüptoteenuste osast, kus reklaamitakse treidima. nad vist saadavad info otse MA-le vms. Ja siis selgub, et tüübid, kes on kaotanud seal saavad veel hiljem maksuarve...
Sisuliselt ma näen seda fentanüüli müügi kohana, kus müüa ja teenust osutada võib, aga kui seda tarbid siis saad ata-ata...mis on täielik absusrdus. Kui on selline maksuseadus, siis peaks olema üldse keelatud sellised krüptoteenused kodanike kaitseks
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.02.2022 14:04:48
|
|
|
| kryptoguy kirjutas: |
Mina ootaks ära esimest suurt pauku lhv krüptoteenuste osast, kus reklaamitakse treidima. nad vist saadavad info otse MA-le vms. Ja siis selgub, et tüübid, kes on kaotanud seal saavad veel hiljem maksuarve...
|
Mida täpsemalt mõtled? Tulumaksu makstakse ikka tulu pealt, kui rahas kaotad hangeldamise käigus, siis selle pealt ei maksa.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
09.02.2022 14:26:09
|
|
|
| Ta mõtleb, teenid seal ütlema 100 eurot kasumit vahepeal, siis paned kõik uuesti mängu ja jääd kahjumisse aasta lõpuks. MTA vaates oled ikka saanud sel aastal 100 eurot kasumit ja pead maksma maksu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.02.2022 14:34:39
|
|
|
| Ma ei saa aru. Ma võin olla vahepeal 100'ga kasumis, siis lõpetan 150'ga miinuses - kuna mul tulu ega kasumit pole, siis mis maksu ma pean maksma?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bpuhnja
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2006
|
09.02.2022 14:45:29
|
|
|
| Dirty Harry kirjutas: |
| Ma ei saa aru. Ma võin olla vahepeal 100'ga kasumis, siis lõpetan 150'ga miinuses - kuna mul tulu ega kasumit pole, siis mis maksu ma pean maksma? |
see ongi tavakasutaja jaoks praegu probleem. miinust ei võeta arvesse, ainult kasum.
maksu peab maksma per tehing. neid ei huvita, et vahepeal pole raha välja võtnud või mis suures pildis seis on.
ostad 1 BTC 40,000
müüd 1 BTC maha, kui kurss on 42,000 -> 2,000 kasum.
BTC langeb 40,000 peale, ostad jälle 1 BTC
BTC langeb 35,000 peale ja müüd maha -> 5,000 kahjum.
normaalne arvamus oleks, et oled -3,000 ja makse maksma ei peaks, kuid hetkel MTA jaoks oleks vahepeal 2,000 kasumit saanud ja pead kenasti lisaks 3,000 miinuse söömisele maksma ka vahepealse 2,000 kasumi pealt tulumaksu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
09.02.2022 15:19:34
|
|
|
| No deklareeridki. Toimunud on erinevad tehingud. Tegid tehingu, said kasu, see tuleb deklareerida isegi siis kui hiljem tegid teise tehingu, mille tulemusena jäid kahjumisse. See ei loe, et sa vahepeal saadud kasumi aasta lõpuks kaotasid. Aasta sees toimunud tehing, millelt said tehing toimumise hetkel kasu, kuulub ka sel juhul maksustamisele.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.02.2022 15:22:17
|
|
|
| netcat, midagi siin ei klapi. Äkki viitad kasvõi mu antud EMTA lehel sellisele kohale? Ma saan ikka nii aru, nagu viitasin ka, et summa summarum käib ning maksustatakse tulu. Nagu ka muu varaga. Kui jään kahjumisse aasta peale, siis ei maksa midagi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
09.02.2022 15:55:11
|
|
|
| tsitaat: |
Deklareerida tuleb vaid need müügi- või vahetustehingud, millest saadi kasu. Iga võõrandamistehingut, sh vahetustehingut vaadatakse vara maksustamisel eraldi maksuobjektina.
Võõrandamistehingut, mille tulemusel saadi kahju, ei saa maksustamisel arvesse võtta ning sellist tehingut ei saa deklareerida. Seda põhjusel, et kahju saab maksustamisel arvesse võtta vaid väärtpaberite võõrandamise korral TuMS §-s 39 sätestatud tingimustel.
|
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
09.02.2022 15:57:22
|
|
|
| Dirty Harry kirjutas: |
| netcat, midagi siin ei klapi. Äkki viitad kasvõi mu antud EMTA lehel sellisele kohale? Ma saan ikka nii aru, nagu viitasin ka, et summa summarum käib ning maksustatakse tulu. Nagu ka muu varaga. Kui jään kahjumisse aasta peale, siis ei maksa midagi. |
Võid täiega kahjumisse jääda ja maksuametile veel tuhandeid või sadu tuhandeid võlgu ka jääda halvemal juhul Welcome to Estonia
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bpuhnja
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2006
|
09.02.2022 16:07:19
|
|
|
| Dirty Harry kirjutas: |
bpuhnja, https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/maksustatavad-tulud/kruptoraha
| tsitaat: |
| "Deklareerida tuleb vaid need müügi- või vahetustehingud, millest saadi kasu." |
Kas ma saan millestki väga valesti aru? Vt ka seal näide 3.
netcat, midagi siin ei klapi. Äkki viitad kasvõi mu antud EMTA lehel sellisele kohale? Ma saan ikka nii aru, nagu viitasin ka, et summa summarum käib ning maksustatakse tulu. Nagu ka muu varaga. Kui jään kahjumisse aasta peale, siis ei maksa midagi. |
Täpselt su näide nr 3 ju seletabki asja ära.
Saad kasumit - deklareeri ja maksa tulumaksu.
Saad kahjumit - deklareeri või ära deklareeri. Vahet pole, sest seda aasta arvestuses arvesse ei võeta.
Saad kasumit 2000€ - deklareeri ja maksa tulumaksu.
Saad kahjumit 5000€ - deklareeri või ära deklareeri. Vahet pole, sest seda aasta arvestuses arvesse ei võeta ja pead kenasti 2000€ pealt ikka tulumaksu maksma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.02.2022 16:11:54
|
|
|
| Ma rohkem sõna ei võta, siin oleks vaja EMTA või maksujuristi kommentaari pigem. Midagi siin ei klapi, ma keeldun uskumast, et sajad inimesed riigi juures on valmsi mõtelnud süsteemi, kus kahju pealt tuleb maksa tulumuaksu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
09.02.2022 16:12:38
|
|
|
EMTA ja maksujuristid on korduvalt kinnitanud, et just nii ongi ning viited artiklitele ja koolitustele kus nii räägitakse on ka siit lõimest läbi käinud.
Kuid selleks, et minu tsiteeritud lõigust nendega samamoodi aru saada, ei pea olema ekspert. Tuleb lihtsalt omada oskust loetud tekstist aru saada - või on sul mingi keeleoskuse probleem?
Palun, siin ka üks värskemaid eksperdi arvamusi (KPMG Balticsi maksunõustaja Einar Rosin)
https://rikas.geenius.ee/eksklusiiv/tulude-deklareerimise-abc-eksperdid-selgitavad-kuidas-optimeerida-maksud-aktsiatelt-kruptovaluutadelt-ja-kinnisvaralt/
| tsitaat: |
Krüptovaluutadesse investeerimisel ja nendega kauplemisel tuleb arvestada, et seaduse mõttes pole tegemist finantsvaradega ning erinevalt aktsiatest ei saa siin kasumeid kahjumitega maksukoormuse mõttes tasa arveldada. “Kahjumeid maha arvutada ei saa, deklareerida tuleb vaid kasumlikud tehingud ja maksta nende pealt tulumaks,” kinnitas Rosin.
“Meil oli just ühe päevakauplejast kliendiga emotsionaalne jutuajamine — ta teeb aastas tuhandeid tehinguid ning läheks Eesti maksuseaduste järgi pankrotti,” sõnas Rosin. “Kuigi tema kogutulem on kasumlik, peaks ta siin välja filtreerima ainult kahjumlikud tehingud, kahjumlikke ta arvestada ei saa ja nii kujuneb maksukoormus kõrgemaks, kui ta üldse on teeninud,” selgitas ekspert.
|
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
09.02.2022 16:16:31
|
|
|
Spoiler 
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raul141
HV veteran

liitunud: 17.05.2003
|
09.02.2022 16:22:13
|
|
|
Võibolla teemast väljas, aga kui tehing toimub virtuaalselt teises riigis ja maksud sealt makstud, siis ju tõendite esitamisel tulumaksu ei pea maksma?
| Dirty Harry kirjutas: |
| Ma rohkem sõna ei võta, siin oleks vaja EMTA või maksujuristi kommentaari pigem. Midagi siin ei klapi, ma keeldun uskumast, et sajad inimesed riigi juures on valmsi mõtelnud süsteemi, kus kahju pealt tuleb maksa tulumuaksu. |
_________________ dell somm ding mi poi |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
09.02.2022 16:29:49
|
|
|
Seletage ära, kuidas seda arvutada, kui ei müü sama kogust, mille ostsid või ei osta sama kogust, mille müüd.
Kas peab arvutama, mitu eurot maksis ostes näiteks 0,01 ühikut krüptovaluutat ja kui x ühikut müüsin, siis korrutama selle 0,01 hinnaga?
Et kui näiteks osta 0,1 BTC 35 000 € juures 3500 € eest, siis 0,01 BTC = 350€
Ja müüa 40 000 juures (0,01 BTC = 400€) pool kogust ehk 0,05 BT, siis oleks müügihind 400 x 5 = 2000€ ja ostuhind oli 350 x 5 = 1750 € ja tulumaks 250€ pealt?
Või kui ostan esmalt 30 000 juures 0,01 BTC, siis 35 000 juures veel 0,01 BTC ja 40 000 juures müün 0,05 BTC, siis kumma ostuhinna pealt tulumaks arvestatakse? Ütlen lihtsalt, et müüsin kallimalt ostetu hulgast?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bpuhnja
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2006
|
09.02.2022 16:33:19
|
|
|
| raul141 kirjutas: |
Võibolla teemast väljas, aga kui tehing toimub virtuaalselt teises riigis ja maksud sealt makstud, siis ju tõendite esitamisel tulumaksu ei pea maksma?
| Dirty Harry kirjutas: |
| Ma rohkem sõna ei võta, siin oleks vaja EMTA või maksujuristi kommentaari pigem. Midagi siin ei klapi, ma keeldun uskumast, et sajad inimesed riigi juures on valmsi mõtelnud süsteemi, kus kahju pealt tuleb maksa tulumuaksu. |
|
Paraku ei päde ka selline mõtlemine
Kui olest EST resident, siis oled ka EMTA eest maksukohustuslane. Siin ei mängi rolli kus see krüptovahetuse veebilehe server või firma registreeritud on.
Tulumaksuseaduse § 6 lg 1 kohaselt on füüsiline isik Eesti resident, kui on täidetud vähemalt üks alljärgnevatest tingimustest:
isiku elukoht on Eestis;
isik viibib Eestis 12 järjestikuse kalendrikuu jooksul vähemalt 183 päeval;
isik on välisteenistuses viibiv Eesti diplomaat.
|
|
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
09.02.2022 16:35:35
|
|
|
| tsitaat: |
kui ostutehinguid on enne müüki kogunenud rohkem, siis kasutatakse kasu väljaarvestamisel kaalutud keskmise meetodit või FIFO (first-in-first-out) arvestuspõhimõtet.
|
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raul141
HV veteran

liitunud: 17.05.2003
|
09.02.2022 17:36:15
|
|
|
bpuhnja, Et kui sa oled kuskil itaalia liigas jalgpallur, maksad seal maksud ära, võtame rehaga siin topelt?
_________________ dell somm ding mi poi |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002

|
09.02.2022 19:58:29
|
|
|
| Dirty Harry kirjutas: |
| Ma rohkem sõna ei võta, siin oleks vaja EMTA või maksujuristi kommentaari pigem. Midagi siin ei klapi, ma keeldun uskumast, et sajad inimesed riigi juures on valmsi mõtelnud süsteemi, kus kahju pealt tuleb maksa tulumuaksu. |
Siin pole midagi vaielda. See on korduvalt läbi käinud teema, koos lugematu hulga artiklite ja videodega, mida siin korduvalt uuesti lingitud. Seda siin kirjutataksegi, et süsteem on jabur. Maksustatakse tulusat tehingut. Kedagi ei huvita see, et saa maksu esitamise/deklareerimise perioodi jooksul kahjumisse kokkuvõttes jääd. Ja kõik on kinni Eesti seadustes ja selles, milleks loetakse Eesti riigis krüptovääringut - on see raha, on see aktsia, on see väärtpaber või on see vara, mida kõik krdit veel Ja siit ongi näha - kuna enamus inimesed ei saa aru või see töötab nende loogika vastaselt, et süsteem on mäda ja vajaks ümbertegemist. Ja sul võib ka siin õigus olla selles, et Eesti maksuamet oma pädevuses ongi valel arusaamal ja teel samamoodi. Aga niikaua kuni seadus on selline ja kehtib siis on ta järgimiseks kõigile, olgu kui ajuvaba tahes.
See samane Binance-i webinar mida korduvalt lingitud siin, on üks paremaid seletavaid videosid kuidas asi töötab ning kuidas ka suured advokaadibürood ning spetsialistid asjast aru saavad.
Nagu keegi ennem tabavalt ütles, siis riik on teinud kõik selleks, et sa jummala eest eraisikuna krüptoga ei tegeleks Võibolla see ongi riiklik poliitika, who knows. Võibolla ongi ametniku iganenud arusaam, et eraisik ostis kunagi aastaid tagasi coini ja hodle'b nüüd aastaid ja siis müüb maha. Üks tehing 10 a. kohta, süsteem näiliselt töötab edukalt. Väga tabavalt öeldud, et alguses peletati kui taudi eemale ning siis keegi avastas, et oi aga siit teenitakse kasumeid ning riigil vaja sealt ka papp kätte saada.
| von Wu kirjutas: |
Seletage ära, kuidas seda arvutada, kui ei müü sama kogust, mille ostsid või ei osta sama kogust, mille müüd.
Kas peab arvutama, mitu eurot maksis ostes näiteks 0,01 ühikut krüptovaluutat ja kui x ühikut müüsin, siis korrutama selle 0,01 hinnaga?
Et kui näiteks osta 0,1 BTC 35 000 € juures 3500 € eest, siis 0,01 BTC = 350€
Ja müüa 40 000 juures (0,01 BTC = 400€) pool kogust ehk 0,05 BT, siis oleks müügihind 400 x 5 = 2000€ ja ostuhind oli 350 x 5 = 1750 € ja tulumaks 250€ pealt?
Või kui ostan esmalt 30 000 juures 0,01 BTC, siis 35 000 juures veel 0,01 BTC ja 40 000 juures müün 0,05 BTC, siis kumma ostuhinna pealt tulumaks arvestatakse? Ütlen lihtsalt, et müüsin kallimalt ostetu hulgast?  |
See ongi selle süsteemi praegune probleem, et selliste asjadele ei ole normaalset lahendust ega seletust. Sest MA võtab kõike tehingu põhiselt üldistades. Mõistlik on ilmselt talitseda nii, kuidas endale kasumlikum on. Nad ei saa aru kuidas exchange töötab ning kuidas market/limit ordereid rakendatakse. Ühest tehingust võib saada 10 tehingut eri hindadega. Ok midagi ostes ja sama kokkuvõttes maha müües ei ole nii hull seda arvestada. Aga näiteks ostan 0.1BTC(hinnaga 11000€) ja siis veel 0.2BTC-d (hinnaga 25000) juurde. Nüüd müün hiljem 0.2BTC-d...mida ma siis müün kas 0.2BTC-d ostuhinnaga 25000€ või hoopis 0.1BTC-d ostuhinnaga 11000 ja 0.1BTC ostuhinnaga 25000. Ükski exchange ei tee sinu kontol vahet millest sul see 0.3BTC-d seal kokku koosneb, jne, jne.
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
viimati muutis Equinox 09.02.2022 20:53:37, muudetud 2 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
09.02.2022 20:09:50
|
|
|
Selle kohta on üks sõna, cherrypicking. On kuskil riigis veel midagi sellist? Ükskõik mis alal?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002

|
09.02.2022 20:24:50
|
|
|
Hea, et nad (MA) oma mõtetes ja arusaamades siia maalegi on jõudnud. Aastaid tagasi alguses kui esitati neid küsimusi, siis ei osatud sealt tihti isegi vastuseid anda. Nagu näha on praegusel süsteemil puudusi rohkem kui küll. Toetan ise samamoodi seda, et tuleks maksustada aasta jooksul saadud tulu, mitte igat kasumlikku tehingut. Võibolla nad saavad ise aru ning muudavad seda või kui tehakse palju kära siis muudavad või variant, et ei muutu mitte midagi selles osas ning elame nagu õnnetusehunnikud edasi. Antud süsteem ilmselgelt soodustab petmisi ning mitte maksu maksmist. Riik võiks ikkagi teha kõik selleks, et inimesed maksaksid maksud kenasti ära ja mitte vastumeelselt.
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kryptoguy
HV vaatleja
liitunud: 18.04.2021
|
09.02.2022 21:30:48
|
|
|
Ega laias plaanis olen suht pessimistlik, sest eesti tulumaksuseadus on lihtne ja loogiline ja seda ei muudeta. Öeldakse vabanduseks, et kui teed äri vms ettevõtlust siis oü- alt. Ja , et saaks kaotusi sarnaselt aktsiatele maha arvata peaks krüptot tunnistama securitina...
Arvan, et reaalselt hakkab midagi muutuma, kui mõni riigikoguline või MA tegelane saab aru,kui mingi maksuaugu teeb, et see on täielik idiootsus ja kogu elanikkond ei hakka OÜ-d tegema, et poest piima osta
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002

|
|
| tagasi üles |
|
 |
bpuhnja
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2006
|
09.02.2022 21:47:15
|
|
|
| raul141 kirjutas: |
| bpuhnja, Et kui sa oled kuskil itaalia liigas jalgpallur, maksad seal maksud ära, võtame rehaga siin topelt? |
Kuidas selle järelduseni järsku jõudsid? Miks peaks EMTA tulema küsima sinult makse, kui sa elad ja töötad Itaalias?
Sa pole ühegi punkti järgi siis Eesti resident.
| Equinox kirjutas: |
Nagu keegi ennem tabavalt ütles, siis riik on teinud kõik selleks, et sa jummala eest eraisikuna krüptoga ei tegeleks Võibolla see ongi riiklik poliitika, who knows. Võibolla ongi ametniku iganenud arusaam, et eraisik ostis kunagi aastaid tagasi coini ja hodle'b nüüd aastaid ja siis müüb maha. Üks tehing 10 a. kohta, süsteem näiliselt töötab edukalt. Väga tabavalt öeldud, et alguses peletati kui taudi eemale ning siis keegi avastas, et oi aga siit teenitakse kasumeid ning riigil vaja sealt ka papp kätte saada.
|
Ilmselt siia koer maetud on jah. Tegemist pole riigipeade ebakompetentsusega otseselt vaid kogu pulli eesmärk on (vähemalt näiliselt) takistada rahapesu, maksupettust ja terrorismi rahastamist.
Kas see aga reaalselt ka töötab on omaette arutelu. Küll aga on selge, et eraisik peab endale ilusti pöidla sisse istuma selle tõttu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raul141
HV veteran

liitunud: 17.05.2003
|
10.02.2022 13:04:26
|
|
|
bpuhnja, tsiteerin siis sinu postitusest- isik viibib Eestis 12 järjestikuse kalendrikuu jooksul vähemalt 183 päeval. Ja konkreetselt oli mainitet, piisab, kui üks tingimustest täidetud. Ja sportlasena tegelen krüptovaluutaga, on üsna loogiline.
_________________ dell somm ding mi poi |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
13.02.2022 23:22:43
|
|
|
Enamuse seda ei hakka deklama tehakse mini näidis jupskin ja kogu moos maksavad näteks 100euri ja milli liigutavad mujal ringi ,et oleks näide midagi nagu oleks makstud ja kõik korras. Probleem ilmselt ilmneb kui tahad kontole kanda.
Niikui hakata crypto tehinguid deklama oled nagu naksti vaatluse all näed sa tegeled krüptoga ja nüüd maksa.
Kui ei tegele siis ei pea ka maksma.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| tagasi üles |
|
 |
kryptoguy
HV vaatleja
liitunud: 18.04.2021
|
14.02.2022 19:09:15
|
|
|
| Margus kirjutas: |
Enamuse seda ei hakka deklama tehakse mini näidis jupskin ja kogu moos maksavad näteks 100euri ja milli liigutavad mujal ringi ,et oleks näide midagi nagu oleks makstud ja kõik korras. Probleem ilmselt ilmneb kui tahad kontole kanda.
Niikui hakata crypto tehinguid deklama oled nagu naksti vaatluse all näed sa tegeled krüptoga ja nüüd maksa.
Kui ei tegele siis ei pea ka maksma. |
Ainuke hea asi deklaleerimisel on see, et saad nn raha puhtaks. Kui mingi pank või notar või mingi muu asutus hakkab ahistama(rahapesu), siis saab neile pm MA peale saata või deklariga välgutada. Võib juhtuda et mittedeklamisel jäädki tähelepanuta, aga maja, auto ostmisel ikkagi võivad probleemid tekkida ja see teema järjest elavneb
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raul141
HV veteran

liitunud: 17.05.2003
|
14.02.2022 20:19:17
|
|
|
kryptoguy, ei pruugi. Hiljem, pole ime, et Eesti riik on rahapesus osalenud, kuigi sina oled "tankist". Siis arvata riiklik kaitse olemas, aga rahvusvaheline plekk riigil, sinu tegemisi vast ei jälgita. See , mis Danskebank puhul tekkis võib ju erinevast küljest vaadelda, olenevalt sellest , kes saab otsustada.
_________________ dell somm ding mi poi |
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004
|
16.02.2022 10:52:44
|
|
|
| Deklareerige aga. Järgmise rahapesu skandaaliga on lihtne crypto tegelasi trellide taha saata. Väike infooperatsioon ka rahva poolehoiu võitmiseks ja saadetaksegi kõigi heakskiidul mõni kaevur süüdistatuna häkkerluses ja rahapesus trellide taha. Juba täna on meedia vahendusel kuvand rahval, et need krüptoga televad isikud kaubitsevad salakaupa salavõrgus ja et see kõik on kuritegelik ning seal just suur raha pestaksegi. Suured sulid istuvad tõllas edasi ja väiksed kaevurid sitsivad vangis. JOKK.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
16.02.2022 11:10:13
|
|
|
Kust seda vandenõuteooriat nüüd kuulsid? Meil on teemaks teenust pakkuvad firmad kus palju nulle läbi käib.
Eraisikut tülitab pigem pank kes tahab teada kust su raha pärit on.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004
|
16.02.2022 22:44:01
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
Kust seda vandenõuteooriat nüüd kuulsid? Meil on teemaks teenust pakkuvad firmad kus palju nulle läbi käib.
Eraisikut tülitab pigem pank kes tahab teada kust su raha pärit on. |
Võta palun äriregister lahti ja vaata ning imesta, et selle teenust pakkuva ettevõtte taga on keegi inimene.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
16.02.2022 23:15:11
|
|
|
Isegi kui juriidilise isiku all tegutsed siis kaevamine ja teenuse osutamine on väga erinevad asjad.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
17.02.2022 03:07:55
|
|
|
EMTAK-is, krt, kaevandamine ainult mäetööstuse all.
| 08991 Muu mujal liigitamata kaevandamine |
Krüptobörsi kaudu välja kandmise saab äkki siia liigitada:
| 09901 Muud kaevandamist abistavad tegevusalad |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
2jalga
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.05.2011
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kryptoguy
HV vaatleja
liitunud: 18.04.2021
|
20.02.2022 12:27:56
|
|
|
|
Mis see siia puutub? Tavakasutajat see ei puuduta. Räägitakse litsentside karmistamisest, kui nt tahad oma Change platvormi luua või uut coinbase ja võtad miljonite raha. Aga siis anyway juba kaasatud ilmselt pädevad juristid jne. Artikkel ka pool juurde pannud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
2jalga
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.05.2011
|
20.02.2022 13:52:58
|
|
|
| kryptoguy kirjutas: |
|
Mis see siia puutub? Tavakasutajat see ei puuduta. Räägitakse litsentside karmistamisest, kui nt tahad oma Change platvormi luua või uut coinbase ja võtad miljonite raha. Aga siis anyway juba kaasatud ilmselt pädevad juristid jne. Artikkel ka pool juurde pannud |
Aga kas see ei hõlma ka nö. non-custodial walletite reguleerimist Eestis? Ala nende walletite isiksustamist jms?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004
|
20.02.2022 19:15:46
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Isegi kui juriidilise isiku all tegutsed siis kaevamine ja teenuse osutamine on väga erinevad asjad. |
Kaevuriks pidasin mistahes krüptovaluutaga tegelevat isikut, mitte otseselt kaevandamisega tegelevat isikut. Kui juba sõnu pooleks ajate siin piinliku täpsusega, siis palun ärge kasutage ka sõna kaevandama, sest tegelikult on tegu aritmeetiliste tehete lahendamisega, mis on matemaatika, mitte energeetika valdkonna kaevandamine või goedeetiline kaevandamine vms.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DefconV
HV kasutaja

liitunud: 25.06.2008
|
01.03.2022 21:27:48
|
|
|
Mida soovitate algajale krüptohuvilisele, kas luua kohe krüptoinvesteeringuteks oü või tegutseda esialgu eraisikuna. Alustaks võib-olla 5k€ või vähemaga. Eraisiku kontod olemas Coinbase Pro-s ja Binances(kandeid kontodele tehtud pole), nende registreerimisega takistusi polnud.
Hetkel pikalt kaalumisel olnud oü asutamine selleks otstarbeks ja ka päris palju küsimusi. Kuidas erinevad kauplemisplatvormid ettevõttekontodesse suhtuvad? Mingeid takistusi? Kuidas raamatupidamine kui on palju kirjeid? jne.
_________________ Fade Out |
|
| tagasi üles |
|
 |
tarmo66
HV kasutaja
liitunud: 13.10.2008
|
02.03.2022 16:58:42
|
|
|
Kui oled kahe vahel, kas teha OÜ või mitte, siis juba üldharivas mõttes tasub teha.
Krakenisse sai teha ettevõtte kontot mõningase vaevaga (oli vaja nende suppordiga e-maile põrgatada), siiski kõik nõutud dokumendid sai eesti äriregistrist inglisekeelsena kätte.
viimati muutis tarmo66 03.03.2022 11:24:12, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
murka390
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.01.2005
|
02.03.2022 19:38:21
|
|
|
Minuteada pole alustaval OÜ-l majandusaasta aruannet päris tükk aega esitada. Oli see vist 1,5 aastat? Mis iseenesest on hea. Annab aega asju selgemaks saada.
Keegi teadjam võiks täpsustada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
02.03.2022 20:36:50
|
|
|
| murka390 kirjutas: |
Minuteada pole alustaval OÜ-l majandusaasta aruannet päris tükk aega esitada. Oli see vist 1,5 aastat? Mis iseenesest on hea. Annab aega asju selgemaks saada.
Keegi teadjam võiks täpsustada. |
Septembriks peab tehtud olema muidu saad automaatselt miinus punkte. Oktoobris on juba keeruline. OÜ tasub siis ära kui 20k aastas hakkab ületama kui rohkem i viitsi mässata saad muretult vabaneda OÜst. Mingi 5-10k aastas ei tasu OÜd pidada.
See raamatupidamine pole keeruline kuid võib juhtuda kelle saad mingi hetk pead progammi võtmeid uuendama kui keegi teeb, ootamatud kulutused jne. Autot küll ei tasu firma kaela võtta kui 15k aastas ei tule täis. Isegi 20k on keeruline veel autot pidada.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
02.03.2022 20:59:46
|
|
|
| Margus, sa ajad jälle segast juttu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.03.2022 14:57:48
|
|
|
Kui OÜ asutad siis kui üle poole aasta läbi on, teed esimesed kaks aastat (poolik esimene ja terve teine) MAA-d korraga...
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Torbik27
HV vaatleja
liitunud: 09.09.2011
|
29.03.2022 21:33:36
|
|
|
Tere
Kas keegi oskan nõu anda ettevõtte alt krüpto soetamise osas.
Täpsemalt kuidas peaksin kajastama seda raamatupidamises.
Või oskab viidata mõnele asjalikule näidisele,raamtule, artikklile.
tänud ette
|
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
02.06.2022 13:39:02
|
|
|
| Kui 2021 aastal tegid exchanges tehingu ja tasuta saadud krüpto 10000€ vastu siis peab 2000€ tulumaksu maksma. Aga aastal 2022 tulu deklareerimise ajaks oli exchange pankrotti läinud ja ei jõudnudki raha välja võtta kas siis oled ikka riigile 2000€ võlgu?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ipp
HV kasutaja
liitunud: 25.03.2005
|
02.06.2022 14:47:52
|
|
|
| degreal kirjutas: |
| Kui 2021 aastal tegid exchanges tehingu ja tasuta saadud krüpto 10000€ vastu siis peab 2000€ tulumaksu maksma. Aga aastal 2022 tulu deklareerimise ajaks oli exchange pankrotti läinud ja ei jõudnudki raha välja võtta kas siis oled ikka riigile 2000€ võlgu? |
Kui eraisik, siis jah.
Absurdne
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|