Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Investeerimise ja aktsiate/võlakirjade teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 37, 38, 39  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 21:15:44 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
ja kumb on kasulikum? Esimesel juhul jäävad need vanad alles ja koguvad oma aeglast tootlikust edasi siis?

Kui vanadesse jätad raha tiksuma ja sinna makseid enam ei tule, siis muule eelpool mainitule kaotad ka haldustasu pealt, mis võib koos langusega su kogutud mammonat isuga ära süüa. See oli põhjus, miks viisin SEB-st kogu oma pensionifondi Tulevasse üle. SEB küll noolis, et saaks juba kogutud raha neile jätta ja uued maksed Tulevasse suunata, aga ei taha neile niisama raha kinkida.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 22:33:40 vasta tsitaadiga

Betamax, kirjelda protsessi. Tahan kaa icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2022 01:09:13 vasta tsitaadiga

Lähed pensionikeskus.ee. Logid sisse. Võtad vasakult menüüst Minu avaldused > II samba avaldused > Valikuavaldus / Osakute vahetamise avaldus, vastavalt sellele kas suunad makseid või vahetad osakuid, täidad ära ja voila
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2022 01:12:13 vasta tsitaadiga

pensionikeskus.ee lehel tehtavad avaldused on minu meelest tasulised. Lihtsam on seda oma internetipangas tasuta teha. Sammud on samad.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2022 02:45:10 vasta tsitaadiga

Pangaäpist peaks ka saama teha.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2022 15:51:50 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
pensionikeskus.ee lehel tehtavad avaldused on minu meelest tasulised. Lihtsam on seda oma internetipangas tasuta teha. Sammud on samad.


Ma arvasin ka nii, aga millegipärast kui ma olin selle Swedis enda arvates edukalt ära teinud, selgus paar kuud hiljem et midagi ei olnud juhtunud.
Ei hakanud protsessima, tegin Pensionikeskuses uuesti.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2022 16:33:51 vasta tsitaadiga

Olen teinud mitu korda Swedi pangas vahetuse. Alati toiminud.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ummy
HV veteran

liitunud: 02.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2022 19:15:40 vasta tsitaadiga

Tegin üleeile lhvs PIK konto liitumise ja avalduse vms
Nüüd II samba rahad peaks tulevama automaatselt PIK kontole või pean ise kuskil kandma vms? kaua aega võtab kui automaatselt tuleb?

_________________
https://www.youtube.com/@nofdisain
https://www.nöf.ee
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2022 21:16:21 vasta tsitaadiga

https://www.pensionikeskus.ee/ii-sammas/pensioni-investeerimiskonto-pik/ ja https://www.pensionikeskus.ee/ii-sammas/vahetamine/

Ehk siis
1) Et suunata oma jooksvad kogumispensioni sissemaksed PIK-ile, esitad kogumispensioni valikuavalduse, millega määrad aktiivseks valikuks PIK-i;
2) Olemasolevate osakute vahetamine toimub osakute vahetamise avalduse alusel, mis tuleb esitada hiljemalt üks kalendrikuu enne vahetuse toimumist ehk siis käesoleval juhul 31. märtsil, et osakute vahetamine toimuks 1. maile järgneval esimesel tööpäeval;

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Risku
HV vaatleja
Risku

liitunud: 18.11.2002




sõnum 20.01.2022 10:35:03 vasta tsitaadiga

Ma tegin töövahendi, mis sõelub välja Balti börsilt parimad alahinnatud ettevõtted: www.supervalem.ee
_________________
Loopige mind vobladega, kroonide ja rubladega!
It acquires because of the cotton 100% and true goodness is understood.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.01.2022 10:41:25 vasta tsitaadiga

Täna võiks feature olla pigem energiakulude osa firma kuludest...ehk need kalkulaatorid töötavad ainult väga stabiilsetes oludes
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2022 01:59:27 vasta tsitaadiga

Vaadates Nasdaqi, siis langus tuleb sama karm kui 2020.a. märtsis...
Spoiler Spoiler Spoiler


Esimene stop on 100 päeva keskmine (sinine joon), sealt väike põrge ja edasi juba 200 päeva keskmine (punane joon).
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2022 02:38:13 vasta tsitaadiga

Väga hea, siis saabki juurde võtta icon_biggrin.gif
25% kasumi tõmbab ilmselt küll miinusesse mingiks ajaks aga pole hullu, küll üles kerib tagasi

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2022 10:49:42 vasta tsitaadiga

See ei ole krüptoturg, mis pärast 30% langust kohe järgmisel nädalal +100% lendab.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.01.2022 12:07:44 vasta tsitaadiga

Kõik sisendid ju kallinevad nii või naa ehk raha odavneb nagunii... jääb mulje, et soovitakse inflatsiooni piirata, aga sellega keeratakse veel rohkem käru.

Kõlab nagu see Euroopa arusaam CO2 hinnast, et las olla, aga läbi selle kallineb kõik. Eriti energiamahukad tööd. Laseme Hiinal söest need tuulikud toota...hull mõte siis siin tööstust tappa ja Hiinale mõjuvõimu juurde anda icon_mad.gif
Näiteks on Siemensi rasketööstus kahjumis ja seis pole parem ka teistel rasketööstuse piiri peal firmadel. Isegi alajaamad kallinevad oluliselt.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2022 14:52:05 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
See ei ole krüptoturg, mis pärast 30% langust kohe järgmisel nädalal +100% lendab.
Kes järgmisest nädalast rääkis? icon_eek.gif
Alla 5 aasta perioodi ei hakka juttugi tegema.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2022 15:06:24 vasta tsitaadiga

"Mingiks ajaks"...
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2022 15:09:33 vasta tsitaadiga

No 5.a. tundub ka üleliigne.
2020.a. koroona dump oli 168 päeva pikk. Ehk siis läks umbes pool aastat, ennem kui hinnad taastusid kukkumiseelsele tasemele (SP500 näitel).
Ma arvan, et see võib seekord pikem olla, kuid ei usu, et üle 2.a. pikkuseks see taastumine kujuneb.
2008.a. krahh oli jah pikemaajalisem, siis läks 5.5 a. Hetkel on maailmaturud väheke teised.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2022 15:14:32 vasta tsitaadiga

No ma kohvipaksult pakun, et kuskil aprill/mai hakkab üles taas kerima vaikselt. Eks saab näha. Kuigi väga ei usu, et nüüd sellise tempoga hakkab kerima nagu viimane kord peale coviddroppi.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 10:56:19 vasta tsitaadiga

Intel’s cloud business ‘potentially losing share to AMD’: Analyst

Intel earnings drop, revenue edges higher

Tundub, et AMD on tasa ja targu tükk-tüki haaval Intelilt ära võtmas.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diginugis
HV kasutaja
Diginugis

liitunud: 14.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 11:24:22 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Intel’s cloud business ‘potentially losing share to AMD’: Analyst

Intel earnings drop, revenue edges higher

Tundub, et AMD on tasa ja targu tükk-tüki haaval Intelilt ära võtmas.


Korras aasta oli ka AMD-l. 2022 võib veel edukam tulla. LINK, LINK, LINK ja veel üks LINK thumbs_up.gif beer_yum.gif

_________________
PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 15:13:29 vasta tsitaadiga

AMD on korralikult paugutanud jah. Kes veel paati pole saanud, siis viimane aeg, sest turul saab AMD-d hea hinnaga icon_biggrin.gif
AMD tulemused 01.02 - suure tõenäosusega on beat. Kui aga kiibipuudust mainitakse, siis võib aktsia lisaks siiani turul toimuvale veresaunale hoopis punases tiksuda. Muidu on totaalne bullish.

EDIT: Viimane värske pomm: AMD Gets Clearance From China for $35 Billion Purchase of Xilinx
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2022 02:27:19 vasta tsitaadiga

Google'l olid väga head tulemused, ning lisaks teavitasid, et juuli kuus tuleb stock split! 20:1'le.
See hakkas kohe aktsiat kergitama.
Arvata on, et tuleb peale spliti metsik ostulaine, nagu Apple ja Tesla aktsiatega oli.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2022 10:23:49 vasta tsitaadiga

Google otsus igati kiiduväärt ehk ostukorvi ta läheb! - Silma paitab ka rida: Each Google shareholder will receive a special 'one-time' dividend of 19 shares for each of its Google holdings following the split, which is planned for July 15. - kuidas sellest nüüd aru saada ?

Ise ootasin AMD tulemusi ja oli, mida oodata icon_biggrin.gif AMD stock rallies more than 10% after record results, outlook blow past Street views -
Numbrid on lihtsalt fenomenaalsed. Arvestades verist turgu viimased mitu nädalat, siis on AMD hind hetkel olnud nagu poolmuidu (eelmine reede käis lausa alla 100$) - Eelturg eeskujulik ja kui üleüldine turu hoiak vedelaks ei löö, siis võiks tulla hea päev või päevad. Kes mäletab, siis üks viimastest tulemustest pälvis rallyga, mis kestis 6-7 päeva. Igaluhul thumbs up!

Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2022 11:37:30 vasta tsitaadiga

Jah, ise ostsin AMD'd juurde kui ta nüüd all oli. Ning Lisa Su prognoos aastaks 2022 oli veel parem, seega võiks rallit ülesse jätkata küll.
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2022 17:04:42 vasta tsitaadiga

-23% premarket https://www.marketwatch.com/investing/stock/fb
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2022 16:34:46 vasta tsitaadiga

Sõbrapäeval pannakse siis tempel alla beer_yum.gif

AMD Receives All Necessary Approvals for Proposed Acquisition of Xilinx
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2022 15:07:39 vasta tsitaadiga

Russia could hit U.S. chip industry, White House warns
https://www.reuters.com/technology/white-house-tells-chip-industry-brace-russian-supply-disruptions-2022-02-11/

Ukraine tensions, inflation push chip stocks even lower
https://www.cnbc.com/2022/02/11/ukraine-tensions-inflation-push-chip-stocks-even-lower.html
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2022 21:37:53 vasta tsitaadiga

Huvitav, kuidas USA ja balti aktsiaturud reageerivad Venemaa-Ukraina sõjale (kui see peaks juhtuma, praegu tundub, et võimalus on märkimisväärne).
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2022 21:41:52 vasta tsitaadiga

Seda on juba näha sellest, kuidas potentsiaalile reageerivad.
Ka see väike hüpe üles kui "väed tagasi minema hakkasid" ja seejärel dip kui "venemaa nõudmised" otsa tulid oli ilmekas...

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2022 21:53:20 vasta tsitaadiga

Ja, langevad tõenäoliselt, aga huvitav kui palju...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2022 00:36:20 vasta tsitaadiga

Kuniks viimase 2a tõusu pole maha võetud pole mingit erilist põhjust turgude suuremast kukkumisest rääkida.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2022 01:28:19 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Kuniks viimase 2a tõusu pole maha võetud pole mingit erilist põhjust turgude suuremast kukkumisest rääkida.
Miks viimase 2a tõusu maha peaks võtma? Ega prinditud raha enam ära kao, see ongi uus reaalsus.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2022 13:48:28 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Ja, langevad tõenäoliselt, aga huvitav kui palju...


Oleneb konflikti intensiivsusest, ulatusest ja kestvusest ning progresseerumisest.
Arvaks, et kui Lääs vs. Venemaa võitluseks läheb, teevad korraliku punase.
Osad räägivad juba ka, et Venemaa ja lähikondlased on short turgudel.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 19.02.2022 13:52:27 vasta tsitaadiga

Kui raha vaba on siis tuleb languse ajal kõvasti ostma hakata, mis seal ikka pikalt arutleda.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2022 13:54:10 vasta tsitaadiga

Eks igaüks talitab nii, kuidas sisemine riskikompass ja riskitaluvus lubavad.
Ise esimese ebaselge hetke peale ostma ei kuku, ikka tahaks veidi aru saada, mis edasi saab. Pigem väikese tõusukünka pealt osta kui enne suuremat kukkumist. Aga eks oleneb ka sellest, palju eest osta. DCA on endiselt mõistlik kui pikemat aega vaatad.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 19.02.2022 13:56:35 vasta tsitaadiga

Ainult kindlale turule sihitud ettevõtte pabereid ju niikunii osta ei tasu. Pikas plaanis tõuseb nagunii üles tagasi.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2022 14:09:14 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
netcat kirjutas:
Ja, langevad tõenäoliselt, aga huvitav kui palju...


Oleneb konflikti intensiivsusest, ulatusest ja kestvusest ning progresseerumisest.
Arvaks, et kui Lääs vs. Venemaa võitluseks läheb, teevad korraliku punase.
Osad räägivad juba ka, et Venemaa ja lähikondlased on short turgudel.
Mida pead silmas lääs vs venemaa võitluse all? Sõjalist konflikti NATO ja Venemaa vahel ei tule, selles olen peaaegu et täiesti kindel.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2022 15:04:43 vasta tsitaadiga

softis, milliseid nt. kindlateks investeeringuteks pead ja milliseid tingimusi/stsenaariumeid hindamisel arvestad?

sakinaga, "peaaegu" ongi piisav muutuja võrrandis icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2022 16:30:57 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
sakinaga, "peaaegu" ongi piisav muutuja võrrandis :lol:
Tõsiselt pead seda stsenaariumi piisavalt tõenäoliseks, et sellest rääkida? Mina arvan, et see tõenäosus on väiksem kui 1%. Ja kes statistikast midagi teab, oskab aru saada, et see on olematu tõenäosus.

Vandenõuteooriate teemasse see ehk sobib, investeerimise aluseks saab seda võtta siis, kui mingi liha ka sellele soojale õhule taha on pandud.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.02.2022 14:16:00 vasta tsitaadiga

Kas Venemaa üldse midagi teeb selles CO2 süsteemis?
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2022 21:15:31 vasta tsitaadiga

sakinaga, turud päris nii ei arva?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2022 21:22:27 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
sakinaga, turud päris nii ei arva?
Hmm, mida täpsemalt silmas pead? Turud on reageerinud potentsiaalsele konfliktile Ukrainas, millele lisanduksid majanduslikud sanktsioonid Venemaale.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2022 13:59:35 vasta tsitaadiga

Et konflikt ei ole võimatu ja selle puhul edasine eskalatsioon suur küsimärkide hunnik...

Ise pigem nopin tagasihoidlikult madalate orderitega jupphaaval üht-teist, mitte ei lähe "põhja ostma".

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2022 14:39:57 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Et konflikt ei ole võimatu ja selle puhul edasine eskalatsioon suur küsimärkide hunnik...

Ise pigem nopin tagasihoidlikult madalate orderitega jupphaaval üht-teist, mitte ei lähe "põhja ostma".
Mis konflikt ei ole võimatu? Venemaa-NATO? Kui niimoodi utreerida, siis pole võimatu ka Prantsusmaa-Suurbritannia sõda kalavarude üle.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2022 17:11:05 vasta tsitaadiga

"Veidi" erinev asi, a las jääb.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2022 17:21:36 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
"Veidi" erinev asi, a las jääb.
Tõenäosus on analoogne.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2022 17:29:45 vasta tsitaadiga

sakinaga, jäta spetsialist rahule, tal on praegu Estlink 3 ehitamine pooleli, ei ole aega foorumis turgude toimimist seletada sulle.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2022 17:51:52 vasta tsitaadiga

sakinaga, sa tahad öelda, et Prantsusmaa-UK sõjaline konflikt on sama tõenäoline nagu sõjaline konflikt Ukrainas, kus Ukrainal abiks ka Lääneriikidest osad? Pigem tundub see korralik utreerimine.
Ma olen ka üpris kindel, et Venemaa ei taha Läänega kuuma sõda ja seda ei tule, ent sama on arvatud ka paljude teiste konfliktide puhul.

Aga alustuseks piisab juba sellest, et sõda on Euroopas, ehk Venemaa (vb. + Valgevene) Ukraina vastu. See tõmbab turge juba eos alla üpris okeilt (fookus nt. https://www.cips.org/supply-management/news/2022/february/chip-makers-need-to-look-for-suppliers-outside-ukraine-/ ). Sealt edasi on küsimus selles, mida Lääs teeb ja seejärel omakorda vastused sellele.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2022 18:18:03 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
sakinaga, sa tahad öelda, et Prantsusmaa-UK sõjaline konflikt on sama tõenäoline nagu sõjaline konflikt Ukrainas, kus Ukrainal abiks ka Lääneriikidest osad? Pigem tundub see korralik utreerimine.
Ma olen ka üpris kindel, et Venemaa ei taha Läänega kuuma sõda ja seda ei tule, ent sama on arvatud ka paljude teiste konfliktide puhul.

Aga alustuseks piisab juba sellest, et sõda on Euroopas, ehk Venemaa (vb. + Valgevene) Ukraina vastu. See tõmbab turge juba eos alla üpris okeilt (fookus nt. https://www.cips.org/supply-management/news/2022/february/chip-makers-need-to-look-for-suppliers-outside-ukraine-/ ). Sealt edasi on küsimus selles, mida Lääs teeb ja seejärel omakorda vastused sellele.
Ee, ei taha seda väita. Ma väidan, et sõda NATO (või "lääne") ja Venemaa vahel on umbes sama tõenäoline kui Prantsusmaa-Suurbritannia kalasõda.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Investeerimise ja aktsiate/võlakirjade teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 37, 38, 39  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.