Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 122, 123, 124 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 09.01.2022 12:47:08 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
SSD kirjutas:
Ma teen tööd elektritõstukiga. Hea on. Tahan elektri autot ka, aga küsitav hind ei sobi. Aga küll see ajaga langeb.


Vale arusaam. Sisepõlemismootoriga autode hinnad tõusevad icon_idea.gif
see tingib siis järjest rohkem ronte teedele liiklema icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2022 12:34:09 vasta tsitaadiga

Eksperiment: elektriautoga saab Balti riikides reisida küll, kuid laadimisjaamade segadus on väsitav.

Link: https://auto.geenius.ee/rubriik/elektriautod/eksperiment-elektriautoga-saab-balti-riikides-reisida-kull-kuid-laadimisjaamade-segadus-on-vasitav/

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.01.2022 13:28:17 vasta tsitaadiga

Pakun, et 90% Eesti rahvastikust ei sõida kunagi oma elujooksul oma autoga Eestist välja.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2022 13:37:05 vasta tsitaadiga

Elektrikaga veel vähem kuna ei viitsi jantida laadijatega.

Enda tutvusringkonnast ei tea vist kedagi kes kasvõi vähemalt lätis poleks käinud oma autoga. Samamoodi sõidetakse Soome-Rootsi, laevad sõiduautosid täis. See, et sina ei saa välismaale autoga sõita normaalselt ei tähenda, et teised seda ei tee.

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.


viimati muutis Sold OUT 10.01.2022 13:37:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
walkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2022 13:37:48 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Pakun, et 90% Eesti rahvastikust ei sõida kunagi oma elujooksul oma autoga Eestist välja.


Lihtsam on lennata, saab kiiremini ja kaugemale.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2022 13:41:19 vasta tsitaadiga

walkman kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Pakun, et 90% Eesti rahvastikust ei sõida kunagi oma elujooksul oma autoga Eestist välja.


Lihtsam on lennata, saab kiiremini ja kaugemale.


Kas elektrilennukiga?

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.01.2022 09:14:49 vasta tsitaadiga

https://www.auto24.ee/soidukid/3631506 icon_razz1.gif
Miks nõudlus nii suur on?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2022 09:31:57 vasta tsitaadiga

See on müsteerium, peab ikka peast oinas olema, et sellist autot soovida omale.
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2022 09:39:31 vasta tsitaadiga

Loodavad et saavad täis akuga. Free electricity
_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2022 10:00:49 vasta tsitaadiga

16kwh aku ei ole mitte odav asi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.01.2022 10:57:01 vasta tsitaadiga

Iseasi palju seal akus reaalselt järel on. 7kWh? (~700€)
Ainuke mõte Mievi ostuks oleks kui plaanis mingi EV conversion teha, et mõningaid Mievi juppe kasutada. Aga Miev oleks projekti maksumusest tõenäoliselt kommiraha.


viimati muutis DVDRW 12.01.2022 10:59:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2022 10:57:08 vasta tsitaadiga

Mievile üks hea 1.9tdi peale panna, siis teeks auto häält ka thumbs_up.gif
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2022 11:02:54 vasta tsitaadiga

Korralik tagavedune driftipill ju. Wisefab sild ette, et kurvis kummuli ei läheks.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.01.2022 17:46:21 vasta tsitaadiga

https://forte.delfi.ee/artikkel/95623703/ratsa-rikkaks-teslaga-usa-hakker-vaidab-et-kaevandab-oma-autoga-kruptovaluutat-800-dollari-eest-kuus
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2022 17:50:55 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://forte.delfi.ee/artikkel/95623703/ratsa-rikkaks-teslaga-usa-hakker-vaidab-et-kaevandab-oma-autoga-kruptovaluutat-800-dollari-eest-kuus


Ma tahaks öelda, et pullikaka thumbs_down.gif

EDIT: loeme nüüd päris uudist, mitte Delfi arusaama - https://news.bitcoin.com/electric-car-owner-says-his-hacked-tesla-model-3-mined-up-to-800-a-month-mining-ethereum/

Tüüp lihtsalt ladus pangetäie Ampere kaarte pagassi ja nüüd "kaevab autoga". Whatever.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2022 18:12:05 vasta tsitaadiga

See on jabur, jah.
"Häkker kaevandab Tesla aku pealt videokaartidega krüptosid"

Ma mõtlesin alguses, et kaevandab onboard Ryzeniga, mis uuemates on.
(CPU-dega vaid mingeid fringe asju, jne., ofc.)

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2022 19:15:48 vasta tsitaadiga

Tesla omanikud said vist mõned aastad tasuta laadida. Tasuta elektriga on alati hea kaevandada.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2022 03:57:45 vasta tsitaadiga

Midagi, mida fossiilifännid tõdeda ei soovi ja tähelepanuta jätavad: "Government data show gasoline vehicles are up to 100x more prone to fires than EVs" https://electrek.co/2022/01/12/government-data-shows-gasoline-vehicles-are-significantly-more-prone-to-fires-than-evs/ icon_lol.gif

Samal ajal ei lähe soojuspumpadega Teslade puhul kõik nii libedalt: https://electrek.co/2022/01/12/tesla-owners-losing-heat-extreme-cold-heat-pumps-failing-badly/
& 26.01 kuuleb uudiseid mineviku ja tuleviku kohta: https://electrek.co/2022/01/12/tesla-product-roadmap-update-jan-26-cybertruck/

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.01.2022 09:12:16 vasta tsitaadiga

link
I-Miev comeback icon_razz.gif
Njh kui tuleb aku alla 40kWh ja hind üle 30k€, siis võib kohe öelda, et FEIL.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.01.2022 02:38:21 vasta tsitaadiga

Jaapanis sellised karbid popid.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2022 03:38:54 vasta tsitaadiga

Jaapanis pole lihtsalt ruumi.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DanelM
HV kasutaja

liitunud: 10.06.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2022 00:20:25 vasta tsitaadiga

Keegi Gridio't on pikemalt kasutanud? Ise võtsin täna kasutusse, hetkel tundub, et teeb elu omajagu mugavamaks "rumala" laadijaga, ei ole vaja ise seadistada laadimist ja saab kohe kaabli külge lükata koju jõudes ilma, et kalli elektriga laadima hakkaks.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Indrek67
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2022 00:30:38 vasta tsitaadiga

Jaga siis ka pikemaajalisemalt kasutuskogemust, ise antud äppi antud hetkel mugavuse huvides lihtsalt elektrihinna vaatamiseks kasutanud, audiga kasutamise võimekus sel antud hetkel veel puudub.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 16:03:50 vasta tsitaadiga


Link


TL;DR
0 C, märg ja tuuline ilm.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.01.2022 11:05:03 vasta tsitaadiga

https://raha.geenius.ee/blogi/luminori-blogi/eestlane-elektriautot-ei-armasta-kuhu-koer-on-maetud/
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 11:18:17 vasta tsitaadiga

Njah, eks ta üks moelollus ole. Mõni toob vb tõesti ettekäändeks keskkonnasõbralikkuse aga kui nüüd mõtelda, siis jäta üldse auto ostmata kui roheloll oled.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.01.2022 11:23:59 vasta tsitaadiga

No peab ikka loll olema kui maksad mingi käki eest mitu korda rohkem ta väärt on. 40k maksab mingi ev junn mis on mugavuselt ja kvaliteedilt 15k auto väärne. Ja sõita pole ka odav, laadimine kallis. Aga noh mõned uhhuud ostavad seda neste MY kütust ka
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 11:26:27 vasta tsitaadiga

Neste MY on odavam kui 95.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 11:29:04 vasta tsitaadiga

Diiselautole paneksid 95 kui see odavam oleks?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.01.2022 11:46:51 vasta tsitaadiga

https://www.facebook.com/groups/1513938695505170
tsitaat:
Torm viis elektri! Abiks oli Hyundai Ioniq 5, mis on oluliselt rohkem kui lihtsalt elektriauto - pealegi on tegu ju ikkagi Eesti Aasta Autoga 2022.
Juhtus see, mida kunagi enda majapidamises ei uskunud, sest meil on maakaabel ning alates 2009. aastast ei ole meil kunagi elekter tormiga ära läinud. Nüüd see siis eilse tormiga ikkagi juhtus ja maakaablite tõttu oli see muidugi eriliseks üllatuseks. Kusagil eemal kaugemal on puu elektriliinile kukkunud ja elektrit ei ole olnud eile kella 17:10-st. Lubati täna 11:15-ks. Postituse ajal elektrit veel ei ole.
Hyundai Ioniq 5 on selgelt teisest puust elektriauto, millel on V2L võimekus. Nimelt suudab see särtsumasin varustada elektritarbimist võimsusega 3,6 kW, mis on ühe majapidamise jaoks täiesti piisav. 10 tunniga on võimalik auto akust varustada elektriga koguni 36 kWh, mida on küll ja veel sest minu majapidamise ööpäevane tarbimine on talvekuudel ca 70 kWh, aasta keskmine aga 55 kWh.
Nii ei jäänudki muud üle kui kerida pikendusjuhe lahti ning võtta vädavajalik elekter⚡️ otse autost. Valguse saime majja ning hommikukohvigi☕️ jooksis tassi autoelektri pealt. Fantastika😁
Siit edasi on ideaalsusest puudu veel vaid üks samm ning see on majapidamise elektriga varustamine maja seinal oleva laadija kaudu. Esmalt peame veel ära ootama standardi ISO15118-20 vastuvõtmise ning siis juba V2G võimekusega autode turuletuleku. Hyundai ja Kia on oma Ioniq 5 ja EV6-ga selles osas ideaalsele lahendusele väga lähedal. Jah, Leafidega peaks see ka võimalik olema ning Teslade puhul on vaja vaid softi uuendust, et võimaldada kapoti all oleva pardalaadijaga elektri teistpidi liigutamist.
Alexela pakub oma klientidele tulevikukindlaid V2G võimekusega laadijaid juba täna. Vaja on vaid standardit ja V2G võimekusega autosid.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.01.2022 11:48:44 vasta tsitaadiga

Ma saan oma diisel või bensuautoga ka nii teha icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 12:50:01 vasta tsitaadiga

Aga diisel ja bens HAISEVAD VASTIKULT!!!
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 12:50:12 vasta tsitaadiga

Elektrigenekad ka vist vahepeal välja mõeldud icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 12:51:11 vasta tsitaadiga

Ei, ainult hyndai yoniquga saab nii teha
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 12:51:16 vasta tsitaadiga

300 eurone generaator osta nurka on jah odavam kui 40k auto. Ja kui elektrit 5 ööpäeva ei ole siis võid tõukekelguga ringi liikuda kui särts autos otsas on.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 12:53:36 vasta tsitaadiga

Kas 300 eurose generaatoriga sõita saad? Hyndai yoniquga saad
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 13:06:37 vasta tsitaadiga

Kõigil teil siis genekad olemas kodus ? icon_rolleyes.gif
_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.01.2022 13:07:47 vasta tsitaadiga

Mu autodel on küll generaator. Inverter on ka.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 13:15:04 vasta tsitaadiga

Mul on kodus elekter olemas. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 13:29:45 vasta tsitaadiga

rebel
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 13:31:16 vasta tsitaadiga

Ega ei maksa tglt keksida selliste väidetaga enam, kaebajad saadavad siberisse veel pärast.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 13:36:11 vasta tsitaadiga

Mul ajab see ka asja ära: https://www.bluettipower.eu/products/ac200max
Manus


_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 13:42:10 vasta tsitaadiga

Mul selline.
https://www.mg-solar-shop.com/byd-b-box-premium-hvm-13.8-battery-storage-13.8-kwh
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 14:15:25 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Mu autodel on küll generaator. Inverter on ka.


+ 1 thumbs_up.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.01.2022 14:25:34 vasta tsitaadiga

Samas ega sellest inverterist kodu jaoks ikka väga ei piisa. See elektriauto kasutamise võimalus backupina oleks päris abiks thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 14:28:54 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Samas ega sellest inverterist kodu jaoks ikka väga ei piisa. See elektriauto kasutamise võimalus backupina oleks päris abiks thumbs_up.gif


Rekas on isegi 2000 W inverter icon_rolleyes.gif
2 kW oleks väga väike näiliselt, sellepärast kirjutasin 2000 W icon_lol.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 14:32:55 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Samas ega sellest inverterist kodu jaoks ikka väga ei piisa. See elektriauto kasutamise võimalus backupina oleks päris abiks thumbs_up.gif


Oleneb ju inverterist. Ega see 3.6kW ka mingi eriline võimsus pole.
Ja tegu ilmselt ühe faasiga.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.01.2022 14:35:06 vasta tsitaadiga

Ma saaks ehk mingi 1,5kw pidevalt kätte autost inverteriga, 180A genekas, auto ka tarbib miskit ise. Rekkas 2kw inverter tahab ~100A saada.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tux
HV kasutaja

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 15:50:49 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Mul selline.
https://www.mg-solar-shop.com/byd-b-box-premium-hvm-13.8-battery-storage-13.8-kwh

thumbs_up.gif
Huvitaks see lahendus natuke lähemalt. Kas paneelid on ka lisaks olemas? Kas tellisid sealt samast poest ise otse või mõne paneelide jms paigaldusfirma kaudu? Kas ja kuidas automaatika lahendatud on, nt saab börsihinda jälgida ja vastavalt sellele laadimist ja kasutamist ajatada?
Endal plaanis ka panna paneelid ja aku (ka alates 10 kWh, seda konkreetset olen ka vaadanud).

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 17:38:55 vasta tsitaadiga

Seisab hetkel karbis ja ootab paigaldamist.
Läheb 10kw paneelide kõrvale Kostali Plenticore 10 inverteri külge.

Kui väga lahe tundub siis saab hakata mooduleid lisama ja/või teist..kolmandat torni kõrvale laduma.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 122, 123, 124 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.