Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 381, 382, 383 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2022 13:27:07 vasta tsitaadiga

evald112, eh jah. Minu plaan on lihtsalt hinna poolest sigaodav. See oli mõeldud ajutiseks, kuniks remont täiesti valmis saab ja ubiquiti seadmed soetan. Aga KUNA see krempel töötab murevabalt siiani - aastaid juba - siis laiskus pole lubanud moodsamaid seadmeid osta. Ja Mikrotik on hämmastavalt paljude konfigureerimisvõimalustega asi.
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2022 14:17:37 vasta tsitaadiga

Mul on nii, et tuleb ONT tuppa, siis on sillaks konfitud Mikrotik, sellel ühes pesas on X2 ja teises pesas on Dg200. Omavahel nad kohtvõrku muidugi ei näe. Siit lugedes aga tundub, et selline setub päris legaalne polegi?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2022 15:44:21 vasta tsitaadiga

Töötab kuniks töötab.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2022 18:08:01 vasta tsitaadiga

Täpselt nii, tegelikult võid üsna vabalt Telia ONT järel kosmost ehitada, keegi ei piira seda.
Küll aga on kahtluse all, mitu avalikku ip'd sa lõpuks ONT järelt saad, on see 1, on see 2 või 5 jms.

Küll aga võtab Telia kindlasti ühendust kui su teenusega mingi tõrge on.
Korrektne ühendus:
ONT-ruuter-seadmed, switchid, wifi ap'd jne.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2022 18:54:45 vasta tsitaadiga

Ääremärkusena lisan, et isegi kui Telia rohkem kui ühe välise IP annab, siis pole see kodukasutajale ilmselt tulemus mida ta saavutada soovib. Sel juhul tekib mitu täiesti eraldi võrku mitte üks suur koduvõrk.
Mõnel juhul(näiteks täiesti isoleeritud külaliste võrgu loomiseks) võib see ka eesmärk olla, aga tavalisel kodukasutajal pigem mitte.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2022 18:59:08 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Ääremärkusena lisan, et isegi kui Telia rohkem kui ühe välise IP annab, siis pole see kodukasutajale ilmselt tulemus mida ta saavutada soovib. Sel juhul tekib mitu täiesti eraldi võrku mitte üks suur koduvõrk.
Mõnel juhul(näiteks täiesti isoleeritud külaliste võrgu loomiseks) võib see ka eesmärk olla, aga tavalisel kodukasutajal pigem mitte.


Mhmh. Külaliste ja kodumasinate jaoks on mul näiteks üldse Tele2 oma netiga. icon_smile.gif
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2022 10:54:51 vasta tsitaadiga

Mul vast seetõttu töötab probleemideta, et mõlemad on Telia oma ruuterid. Kohtvõrku ma ei soovigi, lihtsalt ONT on sellise koha peal majas kus ei oleks muud moodi võimalik maja teise otsa netti saada.

Iseteenindus kuvab muidugi ruuteriks 90% juhtudel seda DG200 ruuterit, aegajalt on ka X2 kuvatud DG200 asemel. DG200 on meetrise kaabli otsas, X2 30m kaabliga. Küllap see mõjutab ka midagi.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2022 16:29:12 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Reaper, Tehnik tuleb, siis ütle, et su kolleeg Indrek käskis kaablipartnerile anda, las helistab mulle, teab küll kellele.


Seda ma muidugi ei öelnud icon_biggrin.gif

Aga juhtus ime: tööle pandi!

Nädal tagasi saadeti tehnikud posti otsa. 2 tundi mässasid seal. Peale seda pole rohkem katkestusi olnud, loodetavasti jääb ka nii.

Aga kehva mulje jätab, kas õhu kaudu optiline kaabel peabki nii probleemne olema?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2022 16:38:14 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
indrpo kirjutas:
Reaper, Tehnik tuleb, siis ütle, et su kolleeg Indrek käskis kaablipartnerile anda, las helistab mulle, teab küll kellele.


Seda ma muidugi ei öelnud icon_biggrin.gif
Aga juhtus ime: tööle pandi!
Nädal tagasi saadeti tehnikud posti otsa. 2 tundi mässasid seal. Peale seda pole rohkem katkestusi olnud, loodetavasti jääb ka nii.
Aga kehva mulje jätab, kas õhu kaudu optiline kaabel peabki nii probleemne olema?


Kui sa olid Nõmmel a'la 1000st klientist 1-2 kellel katkemistega mure, siis ei ole see õhufiiber nii kehva midagi. Samas õhufiibreid on erinevaid, erinev on isegi enefit ja telia õhufiibrid. Ei hakkaks siin detaile lahkama aga Telia oma on pisut asjalikum.
Igal juhul see protsess peab nii käima, et klient näeb probleemi, tehnik lokaliseerib, teeb mingid katsetused, selgub, et jätkub, siis korduva pöördumisena saadetakse kaablipartner liinile.
Muidu on olukord, kus kaablivennad toimetavad kõik üle, selgub ikkagi, et toas on ont, ruuteri või sisevõrgu teema.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2022 16:45:40 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Samuti ära jebi selle jamaga, mida arvutipoes kodukasutajale pakutakse.
Võta Unifi. Uap-ac-lite on väärt purk hea hinna ja keskhaldusega. Neid nagu wifipurke ikka on vaja umbes sellise tihedusega et üks purk üldjoontes rohkem kui ühest seinast heasti läbi ei lähe, kui sein just paberist ei ole.


Unifi... njah... ehitasin ka koduse WIFI-võrgu Unifi peale ja nüüd kahetsen. WIFI küll töötab, aga keskhaldus juba üle poole aasta rikkis. Failisüsteem sai pihta ja baas katki. Ei teagi, kas osta uus või...

Edaspidi proovin kodus keskhaldusega purke vältida. Las need haldusliidesed jäävad corporate maailma.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2022 17:02:50 vasta tsitaadiga

Mis mõttes keskhaldus? Ubiquiti Cloud Key misiganes versioon? Käib aastaid, vahel vaatan uptime numbreid, bizarre.
Ubi häälestad ära ka üksikute seadmetena aga siis pole sul enam midagi vaja torkida, va, siis pead softi update koduvõrgus käsitsi näppima.

Iga Mesh lahendus on keskhaldusega, küsimus kas lokaalne või pilvelahendus. Seetõttu ongi just keskhaldus toimiv lahendus.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2022 17:47:33 vasta tsitaadiga

Telia teemas juba offtopic...

Aga kokkuhoiu mõttes installisin unifi keskhalduse oma linuxi serverisse... see jooksis millalgi kokku ja unifi baas sai pihta, enam ei tööta.

Nüüd mõtlen, kas Unifi lahendus välja visata. Või osta 200 EUR eest Unifi Cloud Key ja kõik uuesti nullist konfida.
See on ju 200 EUR karbi eest, mis ei tee peaaegu mitte midagi!
Võrdluseks: 300 EUR eest saab 16-pordise 10-gigabit switchi, korralik tööloom.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2022 17:56:17 vasta tsitaadiga

Eks ta ongi nii et mitte millegi eest võib kokku jooksta ja millegi raha eest võib mitte kokku jooksta. icon_biggrin.gif ise valid.
mul see cloud stick käib ühes kohas 365d+,ja teises kohas ckgen2 peale käimapanekut siiani, kolmandas kohas dream machine tiksub seni kuni ma arvan, et vaja toidet teha. update, teeb muidugi oma resa.
Ubi pole halb kusagilt.

seetõttu kodus ongi mul smartwifi mis tavakasutajale muretum.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 14.01.2022 17:58:31 vasta tsitaadiga

tõenäoliselt siiski tarkvaraline soft. seda on nii windowsile, macile kui linuxile. sellega on see häda, et haldust ise toimimiseks vaja ei ole, aga kui tahad midagi muuta, siis tugijaamad on seotud identifikaatoriga antud sotfiinstalliga ja mujalt seda enam ei noki. ehk kui masinas1 sead kõik üles ja adoptid, siis selle softiga ma pead majandama. Kui vaja kolida, siis saab teha site backupi ja teisel restoreda, siis on kõik ok. Aga kui esimene masin on kadunud ja backupi pole, siis ainus tee on factory reset ja uus adopt.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2022 18:00:00 vasta tsitaadiga

High-Q, jep, nii see on, vastab tõele.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2022 19:16:51 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Telia teemas juba offtopic...

Aga kokkuhoiu mõttes installisin unifi keskhalduse oma linuxi serverisse... see jooksis millalgi kokku ja unifi baas sai pihta, enam ei tööta.

Nüüd mõtlen, kas Unifi lahendus välja visata. Või osta 200 EUR eest Unifi Cloud Key ja kõik uuesti nullist konfida.
See on ju 200 EUR karbi eest, mis ei tee peaaegu mitte midagi!
Võrdluseks: 300 EUR eest saab 16-pordise 10-gigabit switchi, korralik tööloom.


Mul jookseb dockeris unifi controller aastaid, igast trikke teinud ja pole siiani mingeid probleeme.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leits
HV Guru
leits

liitunud: 28.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2022 13:22:26 vasta tsitaadiga

Kuidas lahendada kõige lihtsamalt ning loogilisemalt koduvõrgu lahendus uues korteris. Igas toas on lan pesa pistik olemas ning telia kaabel tuleb kilbi juurde sisse, kuhu ilmselt on ka kõige mõistlikum panna Telia pakutav ruuter ning selle külge kõigi nelja toa kaablid ühendada.

Küsimus on wifi kohta, kuna kui ruuter kilbiruumi panna, siis sealt see ei levi eriti hästi nelja toa vahel (osaliselt raudbetoon seinad ja kips metallkarkassil). Mis seadet mul elutuppa oleks vaja wifi tekitamiseks ning ilmselt ka Arrise ja teleri ühendamiseks kaabliga?

Lugesin, et telial ka android app olemas, et tulevikus ilmselt pääseks ka ühe LAN pesaga (ainult telerile). Ei ole seda siiani kasutanud ning pigem vast hetkel oleks ka arrist vaja töökindluse jaoks.

Muude tubadega vast on lihtne, et kui levi kehv, siis wifi võimendi vooluvõrku ja lan pesast kaabel sappa? Millist seadet sel juhul eelistada?

Natukene segane tekst küll sai, kuid ehk piisavalt arusaadav, et mingi lihtne, loogiline ja töötav lahendus leida.


viimati muutis leits 15.01.2022 14:42:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2022 13:22:39 vasta tsitaadiga

Elutuppa juhuslikult kahte kaablit ei tule?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2022 14:29:39 vasta tsitaadiga

leits, pane elutuppa mingi 5-pordine switch teleka taha ning ülejäänud mudru ühenda sinna switchi külge.
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 15.01.2022 15:24:34 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
leits, pane elutuppa mingi 5-pordine switch teleka taha ning ülejäänud mudru ühenda sinna switchi külge.

Ja siis avastad ühel päeval, et 5 on vähe, oleks pidanud parem kohe 8-pordiga ostma. Kui ühes pordis WiFi AP, siis muidugi jätkub viiest küll
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2022 15:25:36 vasta tsitaadiga

harakas kirjutas:
yerba kirjutas:
leits, pane elutuppa mingi 5-pordine switch teleka taha ning ülejäänud mudru ühenda sinna switchi külge.

Ja siis avastad ühel päeval, et 5 on vähe, oleks pidanud parem kohe 8-pordiga ostma. Kui ühes pordis WiFi AP, siis muidugi jätkub viiest küll


Jah, alla 48 pordi pole mõistlik… icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2022 15:31:43 vasta tsitaadiga

harakas kirjutas:
yerba kirjutas:
leits, pane elutuppa mingi 5-pordine switch teleka taha ning ülejäänud mudru ühenda sinna switchi külge.

Ja siis avastad ühel päeval, et 5 on vähe, oleks pidanud parem kohe 8-pordiga ostma. Kui ühes pordis WiFi AP, siis muidugi jätkub viiest küll


Mis seadmed meil teleka taga tavaliselt elavad:
- digiboks
- telekas ise
- apple tv
- mingi väike "tasku-pc"

Ja kui nüüd lisada wifi pääsupunkt nimistusse, siis tõesti - pigem 8 pordine switch. Harakal on õigus sellises olukorras. icon_smile.gif
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 15.01.2022 15:37:07 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
harakas kirjutas:
yerba kirjutas:
leits, pane elutuppa mingi 5-pordine switch teleka taha ning ülejäänud mudru ühenda sinna switchi külge.

Ja siis avastad ühel päeval, et 5 on vähe, oleks pidanud parem kohe 8-pordiga ostma. Kui ühes pordis WiFi AP, siis muidugi jätkub viiest küll


Mis seadmed meil teleka taga tavaliselt elavad:
- digiboks
- telekas ise
- apple tv
- mingi väike "tasku-pc"

Ja kui nüüd lisada wifi pääsupunkt nimistusse, siis tõesti - pigem 8 pordine switch. Harakal on õigus sellises olukorras. icon_smile.gif

Mul veel võrgutatud satibox ja striimeriga ressiiver, kasutab ka WiFit, aga kaabel siiski kindlam.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leits
HV Guru
leits

liitunud: 28.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2022 16:20:15 vasta tsitaadiga

Peaks mingeid konkreetse firma tooteid eelistama, et seadistamine võimalikult mugav ja töökindlus hea oleks? Kuidas selle wifi levialaga on kui AP kuhugi tv alusesse kappi silma eest ära panna?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2022 16:22:26 vasta tsitaadiga

Kui sa näed auku, pane aga sisse! Seega kõik LAN seadmed on igal parimal viisil mõistlik lahendada kaabliga. Wifi on nutuseadmetele ja süleritele.

Samas wifi olulisus on isegi korteris oluline, testi enne esikust tuleva Technicoloriga ära ja kui ikka tagumistes tubades wifi nadi, siis paned sinna võrgupessa Telia Smartwifi tugijaamad.
Kõik käib automaagiliselt.

TV taha üldiselt on seda pisikest switchikest vaja, kui sul ei ole über android tv kus kõik äpid juba olemas, TeliaTV, Netflix, Youtube, Kodi vms. asjandused ja muid seadmeid pole. Vanasti olid jah TV oma LAN, STB oma lan, AppleTV oma lan, Ressiiver oma LAN, Playstation või Xbox oma lan jms.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2022 19:49:47 vasta tsitaadiga

harakas kirjutas:
yerba kirjutas:
leits, pane elutuppa mingi 5-pordine switch teleka taha ning ülejäänud mudru ühenda sinna switchi külge.

Ja siis avastad ühel päeval, et 5 on vähe, oleks pidanud parem kohe 8-pordiga ostma. Kui ühes pordis WiFi AP, siis muidugi jätkub viiest küll


Mul läks nii, õnneks tuli niiehknaa vahetada gigabitise vastu.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2022 20:29:01 vasta tsitaadiga

Kas keegi aastal 2022 plaanib kasutada 10/100 switchi yldse…
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2022 20:31:25 vasta tsitaadiga

Oleneb ju mis seal taga on. Mingid telekad, boksid jne. siis suva ju.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2022 21:03:51 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Oleneb ju mis seal taga on. Mingid telekad, boksid jne. siis suva ju.


Ma vist väljendasin end valesti - mõtlesin, et kui keegi läheb praegusel ajal switchi poest soetama, siis ei hakkaks ju enam 10/100t ostmagi. Hinnavahe 1000sega üsna olematu.
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2022 22:20:57 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
harakas kirjutas:
yerba kirjutas:
leits, pane elutuppa mingi 5-pordine switch teleka taha ning ülejäänud mudru ühenda sinna switchi külge.

Ja siis avastad ühel päeval, et 5 on vähe, oleks pidanud parem kohe 8-pordiga ostma. Kui ühes pordis WiFi AP, siis muidugi jätkub viiest küll


Jah, alla 48 pordi pole mõistlik… icon_lol.gif


Mul on laua all 128 pordine, äkki läheb tarvis, praegu neli pesa kasutuses

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 00:05:05 vasta tsitaadiga

Üldiselt mitte, kedrist leitakse mõni 100M switch siis ikka proovitakse. Kui fail siis uus ja ilmselt Gbit.
Oluline on lihtsalt multicast igmp snooping toimimine. kanalivahetusel peab switch oskama striimi peatada. Kui seda ei tehta, jooksevad kõik kanalik kummuli selle netiühenduse mis majja jõuab.

Lihtsas keeles, kaabli ühenusel digiboksis kanali vahetusel antakse käsk multicast striimi vahetusel, alusta uus ja lõpeta eelmine. kui vahepealsed võrguseadmed seda ei toeta, siis on jokk, uus kanal võibolla antakse aga vana jääb võrku jooksma jne.
Selleks on telia ruuterist vaja otse kaablit digiboksi või läbi mõistliku switchi mis toimib.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laizk
HV kasutaja
Laizk

liitunud: 23.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 19:26:29 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Kui sa näed auku, pane aga sisse! Seega kõik LAN seadmed on igal parimal viisil mõistlik lahendada kaabliga. Wifi on nutuseadmetele ja süleritele.

telekas - 4k materjal LAN'i otsas kippus hakkima - mõni vähem mõni rohkem ... kaabli lahti ühendamine (Loe: 5GHz wifi) lahendas mure icon_lol.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 19:34:03 vasta tsitaadiga

Siis on mure selles kaablis või seadmes. Olen ka ise näinud seadmeid, millel on ac wifi ja 100mbit/s LAN. Samuti võib olla vana kaabel, mis gigabitti läbi ei lase.
AX seadmeid kahjuks veel ei oma ehk neid ei oska kommenteerida.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laizk
HV kasutaja
Laizk

liitunud: 23.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 20:00:56 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Siis on mure selles kaablis või seadmes. Olen ka ise näinud seadmeid, millel on ac wifi ja 100mbit/s LAN. Samuti võib olla vana kaabel, mis gigabitti läbi ei lase.
AX seadmeid kahjuks veel ei oma ehk neid ei oska kommenteerida.

seadmes - sest tv lanpesa on 100Mbit/s, mis tänapäeval jääb väheks ... sama võrgukaabel on nüüdseks ühe teise seadme küljes ja gigabit thumbs_up.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2022 19:53:30 vasta tsitaadiga

Teoreetiliselt peaks 100 Mbit/s piisama 4K sisu edastamiseks.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2022 19:55:01 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
Teoreetiliselt peaks 100 Mbit/s piisama 4K sisu edastamiseks.


No jah. Aga mul kukkus 100 megase switchi taga NAS + Plex + Samsung kohati pilti ära hakeldama. Gigase switchi taga jookseb nagu kulda. Mõlemad switchid on 5 pordised.
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2022 20:07:39 vasta tsitaadiga

ot:
Neid loll-switche on ka igasuguseid, ma suutsin gigase TP-Link taga kah suht väikese koormusega Telia digiboksi hakkima saada kui PC-st andmeid kopeerisin.
Osad lihtsalt ei oska mingitki prioritiseerimist. Seda aga, mis mida oskab peab eriti peenes kirjas taga ajama ja sama mudeli erinevatel HW versioonidel on see ka veel erinev.
Netgeari omad tundusid ses suhtes veidi lollikindlamad olema. Enamvähem kõik oskasid korralikult kõike.

Aga jah, tänasel päeval pole mingit põhjust 10/100 switchi osta.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2022 23:52:35 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
Märt. kirjutas:
Teoreetiliselt peaks 100 Mbit/s piisama 4K sisu edastamiseks.


No jah. Aga mul kukkus 100 megase switchi taga NAS + Plex + Samsung kohati pilti ära hakeldama. Gigase switchi taga jookseb nagu kulda. Mõlemad switchid on 5 pordised.


Ma nüüd enne kui sajase maha võtan ja gigase asemele panen, katsetan vana switchi (miskine TP-Link) võimekust 4K sisuga. Uus on Netgear.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 22.01.2022 21:55:15 vasta tsitaadiga

Kas keegi on kogenud, et Telia ruuteril (hetkel Genexis Pure ED500) sureb wifi 2,4gigahertsi sageduse raadio maha? Telia iseteenindus arvab siiani, et 2,4GHz wifi on ebalebled. Ruuter ise on rohkem segaduses:
    avalehel Wifi kastis näitab: Frequency N/A; Channel N/A; Rate N/A; Mode N/A; "pliiatsi ikooni" alustes seadetes näitab, et enabled.

    avalehel tumehallide taustadega "topoloogia skeemil" aga 2,4GHz haru puudub; Parempoolsemas kastis wifi sektsioonis 5GHz on rohelise ikoonina, 2,4GHz on tumehalli ikoonina;

    WIFI saki all Wireless radio: wlan0 (2.4GHz) on punase ristikesega ikooniga;

    Status saki all Wifi status: 2.4GHz Channel: N/A Noise: N/AdBm


Kunagi varem on olnud seda ka eelmise mudeli Intenoga, aga ei mäleta, kas tookord saadi see niisama korda või aitaski vaid ruuteri väljavahetamine (mis oli nagunii vajalik, et kiirem pakett võtta). Igatahes küsimusi tekitav on see, et see on esinenud eri ruuteri mudelitega, mõlemal 2,4GHz raadioga ning mõlemal juhul on iseteeninduse diagnostika arvanud, et kõik on korras ja 2,4GHz on lubatud.

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2022 23:53:33 vasta tsitaadiga

Lase tikuga resetti, värske tarkvara intenodele ja genexile saadaval, äkki aitab. Kuigi kirjeldusele vastav mure on veidi tundmatu.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hugo
HV veteran

liitunud: 01.12.2005




sõnum 23.01.2022 22:59:23 vasta tsitaadiga

Kas mingit infot on ,millal Telia TV oma äpiga välja tuleb, ilma et peaks siis seda digiboksi kasutama ? Mäletan, et jutt oli eelmine aasta lõpp, aga see lükkus millalgi 2022a sisse .
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2022 23:08:55 vasta tsitaadiga

hugo, üle 3 nädala juba olemas. https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.telia.teliatv

Tv teemas sadu poste selle kohta.

Alates siit. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10959373#10959373
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hugo
HV veteran

liitunud: 01.12.2005




sõnum 24.01.2022 17:39:44 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
hugo, üle 3 nädala juba olemas. https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.telia.teliatv

Tv teemas sadu poste selle kohta.

Alates siit. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10959373#10959373



Tänud
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 01:24:46 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:

Aga juhtus ime: tööle pandi!


Nope, jälle katki! Optika konverteril punane tuli vilgub.

Hakka või 4G backuppi ehitama. Aga pole levi!

EDIT: tehniku aja sai alles nädala pärast. Ei oska muud arvata, kui et ju Telial nii palju inimesi koroonas...


viimati muutis Reaper 27.01.2022 13:07:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.01.2022 12:36:26 vasta tsitaadiga

Siin natuke Kodu vs Äri...köh-köh 14 kordse hinnvahega
https://majandus.postimees.ee/7439813/miks-peab-ariklient-maksma-interneti-eest-kumme-korda-rohkem-kui-eraklient

Need põhjendused võiks ju õiged olla, kui asi maksaks paar korda rohkem, aga noh, nii palju rohkem on kõlab nagu kartelli moodi icon_smile.gif

Kuna siin oli otseselt telia teema, siis postitasin siia, aga teised on sama "süütud"

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 13:01:56 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Siin natuke Kodu vs Äri...köh-köh 14 kordse hinnvahega


Tele2 on hiljuti ilusti seda ärikliendi kartelli lõhkuma hakanud. Konkurentidest mitu korda odavam. 300 mega 125 EUR eest.

Mis ärikliendina Telia erakliendi teenuse kasutamist puudutab... siis vanasti sai. Tellisin enda nimele, 8 aastat kasutasin 300/300 ühendust (algul 100/100). Väga hea internet oli tehases!
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.01.2022 13:19:52 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Siin natuke Kodu vs Äri...köh-köh 14 kordse hinnvahega
https://majandus.postimees.ee/7439813/miks-peab-ariklient-maksma-interneti-eest-kumme-korda-rohkem-kui-eraklient

Need põhjendused võiks ju õiged olla, kui asi maksaks paar korda rohkem, aga noh, nii palju rohkem on kõlab nagu kartelli moodi icon_smile.gif
see 14x hinnavahe ja mitte äriaadressile pakkumine on muidugi sigadus.
aga kodaniku keskendumine turvalisuseväitele on päris mööda.
tsitaat:
«Äriinterneti teenusele rakendatud kõrgemad kvaliteedinõuded ning riketele reageerimine toimub lühema tähtajaga, kuna mõjutatud on tavaliselt ärikriitilised IT- teenused ja rakendused, millest sõltub ettevõtte klientide ja töötajate teenindamine,» rääkis Neerot.
pole pikalt sellega juba tegemist olnud aga omal ajal olid ärikliendi ja erakliendi toed ikka väga-väga erinevad. sla oli vist ka tollal sama mis praegu, ehk erakliendile järgmise tööpäeva lõpuks vs max 8h tööajal, aga reageerimiskiirus ja kvaliteet on väga erinev.

hinnakiri ütleb, et lisaks sla-le on neis "turveneti" pakettides ka filter ja staatiline ip.
ja noh, lähemalt vaadates võiks see olla 500/500 ühendus, mitte 300/300. mis on erakliendile 42€ + 6€ staatilise ip eest. "ainult" 7x kallim icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 27.01.2022 13:23:13, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 13:22:37 vasta tsitaadiga

Mis oleks kõige lihtsam lahendus IPTV ja LAN täielikult isoleerida?
Mul jookseb digiboksi juurde eraldi kaabel ja tahaks digiboksi täielikult kogu ülejäänud sisevõrgust isoleerida.
Kas managed switch ja VLAN? Või saab juba Telia ruuteri tasandil hakkama? Ruuteriks DG400P.

Correct me if I'm wrong, ehk olen valesti aru saanud, aga kui telia ruuteri järel on lisaks digiboksile mõned dumb switchid ja wifi AP-d, siis ilma IGMP snoopinguta flooditakse need multicasti täis, kui digiboks käib, eks? Ja IGMP snooping on küll tore, aga seadme CPU peab ju ikkagi data jälgimise/filtreerimisega tegelema. Sestap tahakski täielikult isoleerida, et seadmete koormust säästa ja sise-eetrit "puhtamaks" muuta.
Kui ruuteris Network->Connections alt luua uus võrk ja sellele assignida ainult LAN4 port digiboksi jaoks ning vaikimisi LAN (br-lan) alt LAN4 port eemaldada Physical Settings alt, kas võiks kõik toimima jääda ja soovitud tulemus saavutada?
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 13:25:45 vasta tsitaadiga

Alan, ei lasta multicasti switchi jne.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 13:30:06 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Alan, ei lasta multicasti switchi jne.


Seda siis eeldusel, et digiboks on otse Telia ruuteri järel? Tähendab, et telia ruuter ise teeb IGMP snoopingut ja multicast on suunatud ainult portidesse, kust seda küsitakse (digiboks)?
Kui see nõnda on, on tore.

Aga kui telia ruuteri otsas on dumb switch ilma IGMP snooping toeta ja digiboks koos muude seadmetega on selle switchi küljes, siis ju ikka kõik switchi pordid saavad seda multicasti?
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 381, 382, 383 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.