Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad Linuxit või Windowsi?
Linux
30%
 30%  [ 213 ]
Windows
62%
 62%  [ 435 ]
muu..
7%
 7%  [ 50 ]
hääli kokku : 698

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2019 18:15:31 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas Win10 teemas, et kui Win7 extended support otsa saab siis läheb linuxile üle. Postitus ise näikse olevat kustutatud koos muu sinna juurde käinud aruteluga.

Mõtlesin huvipärast, et natuke nokiks ja prooviks, et kuidas on siis linuxis desktopiga, natuke joonistaks videokaardi fan curve ja prooviks mõnda mängu. Distroks Linux Mint (buntuline), latest ja greatest, arvuti AMD'd ja MSI'd täis.

* Desktop - täitsa okei üldiselt. Paha oli selles, et kui mäng fullscreenis kokku jooksis siis väga lihtsal viisil alt+tab vmt Windowsist tuttava lahendusega kaugele ei purjeta, ctrl+alt+F1..F7 ka ei funka. Ctrl+alt+esc muidugi teeb vajadusel puhta töö. Aga üldiselt... täitsa töötas.
* AMD videokaardi jaoks osutus kokkuvõttes töötavaks lahenduseks Radeon Profile (põmst sama nagu Afterburner). GUI oli kole nagu öö aga ajas asja ära. Paigaldamine tähendas aga näppude korralikult õliseks tegemist, erinevaid pakke ikka sai mööda netti taga ajada, mitmeid korda googeldada jne. Install ise oli ka tegelikult koodist asja kokkukompileerimine. Ei pruugi algajale just kõige lihtsam olla.
* Mängud või mis iganes 3D-nodi - näpuotsaga proovisin, Unigine Valley töötas kenasti. Quake Championsi käima ei saanud kiirelt (uurimiseks jäi, et mida "no gpu supporting d3d10_feature_level_9_1" veateate tagant otsida) kuigi Lutris seda võimaldab. Steamis olid palju mängud kenasti linuxi-kompatiiblid.

Liiga palju oli vaja erinevates kohtades langetada endiselt otsuseid, et kui nüüd on Buntu see ja see versioon siis kopeeri-pasteeri neid ridu, kui too siis tee midagi kolmandat. FFS, ma tahan mängu käima saada või mingit softi installida, mitte langetada otsuseid, mis üldse ei koti. Hea küll, MacOS lihtsust ei ootaks aga võiks ju nagu Windowsis saada suhteliselt lihtsalt asju paigaldada. Kusjuures ega pakihaldurist päris palju asju saab ka. Aga varem või hiljem saab endiselt käised üles käärida ja kapoti alla sukelduda. Kusjuures mul oli seda kõike tglt suhteliselt lihtne teha kuna enda põhitöö käibki mustades akendes kus valged read jooksevad. Aga vähese käsureakogemusega võib just mängu-osa endiselt vaevaline olla. Igasugune pirafilmide vahtimine, veeb jmt sodi käib muidugi pea veatult.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 16:41:46 vasta tsitaadiga

Nii ta on. See mulle linuxis meeldib, et peaaegu kõik saab distro repost pakina peale lasta, uuendused tulevad sealt samast ja uuendus ei kirjuta tuimalt vana konfi üle vaid hoiatab kui konfifail on muutunud ja laseb siis kasutajal otsustada, mis ette võtta.
Samas see niiväga ei meeldi, et kui asja distro repost pakina ei saa, siis üldjuhul nii lihtsasti ei pääse, et võtad kuskilt binary ja töötab, enamasti tuleb siis alustuseks manuaalselt mustmiljon dependency-t lahendada ja siis asi kokku kompileerida ja vahel on vaja seda tegevust peale uuenduste installimist korrata. Windows on asjad selles mõttes kuidagi mõistlikumalt lahendanud, et API on backward compatible
Näppude õliseks tegemine on linuxi puhul muidugi nii võlu kui valu. Võlu seisneb selles, et vahel tuleb käsi lausa küünarnukini õli sisse pista, aga saab asjad lõpuks tööle. Valu on selles, et käe küünarnukini õli sisse pistmise vajadus tekib pahatihti ka seal kus seda ei ootaks, eriti puudutab see riistvara töölesaamist, kui see out of the box tööle ei hakka.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 08.01.2019 17:24:54 vasta tsitaadiga

ma ei tea, aga mul viimaselajal pigem töötab erinev riistvara out of the box pigem ubuntu kui windowsi all. ei mäleta millal viimati ubuntu peal mingeid drivereid taga ajasin.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 17:35:00 vasta tsitaadiga

Ma sain ca 5 aastat tagasi paar unetut ööd veeta, kui ubuntu võrgukaardiga sõbraks ei tahtnud saada. Polnud muidugi päris tavalise kodukasutaja case, nimelt panin masinasse kaks ühesugust võrgukaarti. Ükshaaval masinasse pannes mõlemad töötasid, kui mõlemad korraga panna siis ubuntu nendega hakkama ei saanud. Ei mäletagi enam kuidas see olukord lõpuks lahendatud sai, aga näpud said ikka korralikult õliseks.
Hilink netipulgaga oli ka mingi keberniit, sellega vist ei saanudki lõpuks tööle ja lasin pulgale mingi vanema mitte-hilink FW peale
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 18:02:04 vasta tsitaadiga

Riistvara tundis Mint jah kenasti ära, kui linnutada installil "install proprietary drivers" siis oli kohe peale esimest booti AMD videokaardi draiverid näiteks olemas ja mängud töötasid. Steamis native linuxi mängudega oli ka lihtne, kõik käis samamoodi nagu Windowsis. Seni on mittenative Quake Champions see, mida pole veel käima saanud.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 08.01.2019 19:18:21 vasta tsitaadiga

jaank, Baeskades, teiega on lihtne. teil pole kiikse.
tagasi üles
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 08.01.2019 21:59:42 vasta tsitaadiga

ma ei tea millele sa vihjad, aga kõik peenemad heli asjad on siiamaani töötanud ilusti.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 09.01.2019 00:44:18 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
ma ei tea millele sa vihjad, aga kõik peenemad heli asjad on siiamaani töötanud ilusti.


esri, leica? //nende pruukijad tevad kõige kõvemat kisa, et linux ei kõlba kuskile.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2019 12:24:32 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
Riistvara tundis Mint jah kenasti ära, kui linnutada installil "install proprietary drivers" siis oli kohe peale esimest booti AMD videokaardi draiverid näiteks olemas ja mängud töötasid. Steamis native linuxi mängudega oli ka lihtne, kõik käis samamoodi nagu Windowsis. Seni on mittenative Quake Champions see, mida pole veel käima saanud.
Nüüd jälle uurisin sutsu edasi. Vaikimisi tulevad AMD GPU draiverid kiirendavad 3D'd "mingil määral", tuleb ikka AMD enda lehelt õiged draiverid sikutada (oh üllatust :)). Mint'iga oli mõningasi "aga"-sid, esiteks tuli AMD installiskripti mudida sest oli vaid Ubuntu jaoks mõeldud. Sellest sai küll mööda aga ühel hetkel tuli deb-hell koju ja viitsimine sai otsa. Lihtsam oli proovida Ubuntuga, et kõik oleks võimalikult lihtne - ei viitsi kodus ssisuliselt sama asjaga jätkata, millega niigi tööpäevad täidetud on. Ubuntuga QC käivitub aga ca 30 fpm'i pole just väga mängitav. Jätkub...
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
simon10362
HV vaatleja

liitunud: 02.01.2013




sõnum 14.01.2019 11:54:11 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
jaank kirjutas:
ma ei tea millele sa vihjad, aga kõik peenemad heli asjad on siiamaani töötanud ilusti.


esri, leica? //nende pruukijad tevad kõige kõvemat kisa, et linux ei kõlba kuskile.

Spoiler Spoiler Spoiler


Ei saagi töötada sest firmware nendele jubinatele on üldjuhul kirjutatud MACile või Windoosale. Mis tähendab et kui sa Linuxiga neid mõistlikult jooksutada tahad, ole valmis driver softi ise kirjutama hakkama. Aga see muidugi pole üldse mõistlik. Tavakasutaja jaoks ongi üldiselt see use case jääda eelneva 2 peale.

Muud sellised administraatori laadsed nagu mina istume mõnusalt oma Linuxis edasi. Ja üldjuhul pelamist ja mega soundsüsteemiga mussi kuulamist seal pole.

Isiklikult on mul selle jaoks eraldi masin Win10'ga. Küll aga töö jaoks ja kool on Linux.

PS. Ära usu neid kes siin ülistavad Linuxit üle kõige. Ta on väga hea OS, ma ise ka jumaldan teda. Arendustöö jaoks lihtsalt parim. Aga nagu juba öeldud. Igal asjal oma use case, ja antud juhul üle keskmise heliseadet Linuxis kasutada ei saagi. (No saab aga nagu sa ka ise ütlesid, see on sihuke poolkõva sodi mis heli ta teeb, olen ise ka kogenud). Ja ausalt juurde veel. Ega need ettevõtted ise ka teavad kus nende customerbase istub, mitte Linuxis.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2019 12:50:34 vasta tsitaadiga

Kõrvalpõige: Mille poolest linux arendamiseks parem on kui näiteks macos?
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.01.2019 12:59:21 vasta tsitaadiga

simon10362, olen ise ka jõudnud samadele järeldustele. kui oled it-adminn ja progeja siis on linux ideaalne töökeskkond. Kui ei kuulu mainitud nimetajaga seltskonda siis ära herilasepesa torgi. // ära seda kusagil kõvasti ütle, selle eest saab bänne teatud foorumitetst

tsitaat:

Ega need ettevõtted ise ka teavad kus nende customerbase istub, mitte Linuxis.



Apple lõpetas normaalsete korpuste/mobode tootmise, siis nüüd istuvad kõvemad kutid hackintoshi ja/või freebsd peal.
Nii et freebsd jaoks peaks draivereid saama. iseasi kui vanale rauale.
tagasi üles
simon10362
HV vaatleja

liitunud: 02.01.2013




sõnum 14.01.2019 12:59:43 vasta tsitaadiga

Egas tegelikult vahet polegi. Võibolla olekski pidanud ütlema et igasugune UNIXi laadne sobib. Ma olen lihtsalt ise linuxi fänn selles osas.

Vim.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2019 13:00:23 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Kõrvalpõige: Mille poolest linux arendamiseks parem on kui näiteks macos?


Oleneb mida sa arendad.
Aga üldiselt olen mina seda meelt, et vahendid sh. ka OS tuleb valida vastavalt vajadusele mitte hakata vajadusi vahendite järgi kohandama.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.01.2019 13:18:10 vasta tsitaadiga

sakinaga, macos on nuditud. selleks et see arenduseks kõlbaks on vaja regada end apple arendajaks muidu ei saa arenduse softile ligi.

linux/unix keskkondadel ei ole mingeid probleeme ega takistusi selle kohal.

Linuxi ainus ja suurim probleem on DRAIVERID tarkvaras probleemi ei ole, see on kohati paremgi kui teistel.

pingviinil on selline tore asi jack2, ilma sellita ei lahenda taolisi probleeme nagu see: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=742087

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2019 13:41:44 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
sakinaga, macos on nuditud. selleks et see arenduseks kõlbaks on vaja regada end apple arendajaks muidu ei saa arenduse softile ligi.
icon_eek.gif
Ilmselt pead silmas Macos storesse rakenduste üleslaadimist? Minuteada ei saa ka linuxis Macos storesse rakendusi laadida, isegi Apple arendaja kontoga mitte.

Aga täitsa huvitaks, mis softile ligi ei saa macOS-s.

Vihjena võin öelda, et macOS on samuti unixiline icon_wink.gif
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.01.2019 13:55:53 vasta tsitaadiga

sakinaga, teatud utillite, kompilaatoreid, IDE't ja teeke ei saa kätte, kui pole arendajaks registreerinud.

ma kunagi virtualiseerisin lumist kassi, selle vaikimisi paigaldusel ei olnud midagi, mis oleks pannud tööle taolise koodi //minu kunagine spoerdis...


viimati muutis olavsu1 14.01.2019 14:06:14, muudetud 1 kord
tagasi üles
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2019 14:01:57 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
sakinaga, teatud utillite, kompilaatoreid, IDE't ja teeke ei saa kätte, kui pole arendajaks registreerinud.
Räägime nüüd konkreetsemalt, mida ei saa macOS-s kätte aga Linuxis saab?
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.01.2019 14:10:51 vasta tsitaadiga

sakinaga, sa ei saa aru mida IDE tähendab?
tagasi üles
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2019 14:12:20 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

Aga üldiselt olen mina seda meelt, et vahendid sh. ka OS tuleb valida vastavalt vajadusele mitte hakata vajadusi vahendite järgi kohandama.
Just täpselt.

olavsu1, sul on asjad natuke sassis. Arendus on mingil määral tööajaamas olevaid softi, IDEsid, käsureaklient jmt. Lisaks vajadusel virtualiseerimine. Suur osa käib üldse tööst kusagil "eemal", kuhu siis ssh, giti, IDE või muu sobivad riistaga minnakse. Ning seda saab üldiselt igasuguse klientoperatsioonisüsteemiga teha.

Apple asjade arendamiseks on jah vaja mäkki, seega on arenduses isegi Maci mõnes mõttes isegi kõige parem kasutada kuna valik on kõige laiem. :) Aga üldiselt kui just Apple arendaja pole ja firma policy midagi peale ei suru siis kasutatakse väga erinevaid asju tööjaamades. Ja see on täitsa okei, pole vahet, kas haamri vars on punast või sinist värvi. Loeb see, kuidas nael saab sisse löödud.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2019 14:16:11 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
sakinaga, sa ei saa aru mida IDE tähendab?
Saan, ma küsisingi konkreetset näidet. IDE on üldine mõiste.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.01.2019 14:29:51 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:

Suur osa käib üldse tööst kusagil "eemal".


Ma siiski tean, mis asi klient-server systeem on. suured ainult seda pruugivadki. Lokaalses kastis pole kogu opsüsteemi. ainult niipalju on et telnet-ssh toimib. Peale edukat sisselogimist tuleb kõik mõne Blue Gene pealt, ja kogu töö toimub seal kusagil blue gene mälus ja ketastel.

sakinaga,

Xcode. ja kõik mis sellega kaasneb.
tagasi üles
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2019 14:38:04 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:

Ma siiski tean, mis asi klient-server systeem on. suured ainult seda pruugivadki. Lokaalses kastis pole kogu opsüsteemi. ainult niipalju on et telnet-ssh toimib. Peale edukat sisselogimist tuleb kõik mõne Blue Gene pealt, ja kogu töö toimub seal kusagil blue gene mälus ja ketastel.
See on tore, et seda tead. Aga muu on ikka paras segapudru. Üldse - mis need "suured" on? Microsoft? SAP? Oracle? Redhat? Nortal? AS Cybernetica?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2019 14:48:59 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Xcode ja selle utiliitide jaoks küll pole vaja kuskile regada ega sisse logida.
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.01.2019 15:03:27 vasta tsitaadiga

s1c2i3m4m5 kirjutas:

Xcode ja selle utiliitide jaoks küll pole vaja kuskile regada ega sisse logida.


miks minut seda nõutakse? logista ikka appleid'ga sisse enne, kui midagi saad.

ma pidin endale apple arendaja konto tegema, enne kui üldse midagi sain.

praegu visatakse ka mulle login ette.

Baeskades pidasin suurte all silmas ettevõtteid, kus töötajaid 2 tuhat ja rohkem. Kolmemehe firmades ei anna klient-server süsteem teab mis säästu.
tagasi üles
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2019 15:16:12 vasta tsitaadiga

See, et sina ei oska teisiti, ei tähenda, et nii asi käibki. Käsureapealt installides pole sul vaja kuskile sisse logida. Mul pole enda hackintoshil mitte kuskile sisse logitud ja kõik töötab nii nagu peab.
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.01.2019 15:20:37 vasta tsitaadiga

s1c2i3m4m5 kirjutas:
See, et sina ei oska teisiti, ei tähenda, et nii asi käibki. Käsureapealt installides pole sul vaja kuskile sisse logida. Mul pole enda hackintoshil mitte kuskile sisse logitud ja kõik töötab nii nagu peab.


mis käsureast sa räägid? vaikimisi paigaldisel (virtualiseeritud häkkimata lumine kass) polnud konsooligi.
tagasi üles
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2019 15:21:57 vasta tsitaadiga

Konsool on alati olnud üks osa maci operatsioonisüsteemist. Ära aja hullu juttu.
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2019 15:27:58 vasta tsitaadiga

ot:

klient-server ei pea olema ilmtingimata kallis enterprise lahendus. Näiteks veebiga on see ka põmst klient-server kui kasvõi kate/notepad++ abil serveris koodi kirjutad. Kui arendajaid on juba rohkem kui üks, siis pole see eriti mõistlik kui igaühel kood+andmebaas+konf jne. oma masinas on mida siis aeg ajalt mõlemat pidi serveriga sünkroniseerivad. Kate/notepad++ on siinkohal lihtsalt generic näide, mis sobib pea iga koodi kirjutamiseks. Selle asemel võib olla ka mingi edevam asi mida võib IDE-ks nimetada, point jääb samaks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.01.2019 15:30:46 vasta tsitaadiga

s1c2i3m4m5 kirjutas:
Konsool on alati olnud üks osa maci operatsioonisüsteemist. Ära aja hullu juttu.


vähemalt sellel versioonil polnud, ja pealegi mida on ühel tavauseril konsooliga teha, talle pole vajagi seda.

rakendused tulevad macil poest ja muud allikad on vaikimisi keelatud.

//liigub ka linuxi distroid, millel pole konsooli.
tagasi üles
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2019 15:46:21 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:

//liigub ka linuxi distroid, millel pole konsooli.


Too mõni näide. Või mõtled neid ruutereid, telekaid, NAS'e jms., kus teoorias jookseb linux, aga köögipool on ära peidetud?
Kui jutt PC-st on, siis CTRL-ALT-F[1-6] kombinatsiooniga võiks ju ikka konsooli kätte saada. Või kui nii nuditud on, et sellega ka ei saa, siis võib ju kasvõi sshd installida ja ssh localhosti teha.... eelnevalt peab võibolla veel bash'i ka installima /etc/passwd failis shell'i ära muutma, aga no nii kinni ei saa ikka olla, et kohe kuidagi ei saa.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2019 15:47:09 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
s1c2i3m4m5 kirjutas:
See, et sina ei oska teisiti, ei tähenda, et nii asi käibki. Käsureapealt installides pole sul vaja kuskile sisse logida. Mul pole enda hackintoshil mitte kuskile sisse logitud ja kõik töötab nii nagu peab.


mis käsureast sa räägid? vaikimisi paigaldisel (virtualiseeritud häkkimata lumine kass) polnud konsooligi.
Esimene vaste Googlest: https://www.youtube.com/watch?v=fEXEGZ7CUXA
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2019 15:49:11 vasta tsitaadiga

olavsu1 - Kui sa oled arendaja ja kasutad asjade paigaldamiseks ainult graafilist liidest, siis sul oleks just paras kasutada Windowsi. Paistab, et nii MacOS kui ka Linux käib üle jõu.
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2019 15:56:40 vasta tsitaadiga

Macil on see asjandus Terminali nime all ja by default aastast 2001.
Kommentaarid: 674 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2019 11:51:10 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:

* AMD videokaardi jaoks osutus kokkuvõttes töötavaks lahenduseks Radeon Profile (põmst sama nagu Afterburner). GUI oli kole nagu öö aga ajas asja ära. Paigaldamine tähendas aga näppude korralikult õliseks tegemist, erinevaid pakke ikka sai mööda netti taga ajada, mitmeid korda googeldada jne. Install ise oli ka tegelikult koodist asja kokkukompileerimine. Ei pruugi algajale just kõige lihtsam olla.
Selgus, et on ka pakid olemas. Kuna "support" on üks foorumiteema siis täpsem viide: link

Oneliner Ubuntu jaoks (lisab repo, uuendab ära kõik uuendatavad pakid ja paigaldab radeon-profile):
sudo add-apt-repository ppa:trebelnik-stefina/radeon-profile && sudo apt update && sudo apt upgrade && sudo apt install radeon-profile -y


Peale seda konfid radeon-profile sees endal asjad ära, kõige lõppu "Configuration > Start minimized & Minimize to tray & On close hide to tray & Save selected fan control mode > Save All". Radeon-profile paned Ubuntus "Startup Applications" alla, et kohe käima tõmmataks käivitamisel.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2020 14:15:48 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Paraku ilmnes, et Linux ei suuda meediafailide mahamängimisega hakkama saada k.a Youtube. See oligi dealbreaker. See on küll rohkem OT siin teemas ja võin seda täpsemalt seletada kuskil Linuxi alamfoorumis.
Testisin huvipärast järgi, võtsin netist uusima Minti ja panin R1700/B350/1660ti masinasse (Virtualboxi kui täpne olla). 4k Youtube mängis, netist võetud miski 4k video ka töötas. St ma ei taha isegi nina peale visata, et töötas, pigem võiks uurida, et milles on kühvel. Ei pannud hetkel isegi tootja enda draivereid peale.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2020 14:44:48 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Paraku ilmnes, et Linux ei suuda meediafailide mahamängimisega hakkama saada k.a Youtube. See oligi dealbreaker. See on küll rohkem OT siin teemas ja võin seda täpsemalt seletada kuskil Linuxi alamfoorumis.
Testisin huvipärast järgi, võtsin netist uusima Minti ja panin R1700/B350/1660ti masinasse (Virtualboxi kui täpne olla). 4k Youtube mängis, netist võetud miski 4k video ka töötas. St ma ei taha isegi nina peale visata, et töötas, pigem võiks uurida, et milles on kühvel. Ei pannud hetkel isegi tootja enda draivereid peale.

See on nüüdseks vana asi, seega tagantjärgi ei saa tuvastada enam milles täpselt asi oli aga kahtlustan draiveriprobleemi. Kirjutasin sellest täpsemalt siin: https://unix.stackexchange.com/questions/536327/video-playback-not-working-choppy-in-linux-mint-19-2
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.04.2020 00:38:26 vasta tsitaadiga

kõvakettalt mängimisega pole kunagi probleeme olnud. youtubega oli probleem: https://support.mozilla.org/et/questions/1275420
tagasi üles
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2021 10:56:43 vasta tsitaadiga

link :: 75% of Steam's Top 1000 games work on Linux now

Kõlab väga hästi!
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.12.2021 11:11:05 vasta tsitaadiga

Viimased aastad on korralik areng toimunud, aga sellegipoolest on Linuxil mängimine on ja Linux desktop'ide kasutajate hulk alles oma kasvu alguses. Väga meeldiks, kui see areng veelgi kiireneks.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 22.12.2021 11:56:38 vasta tsitaadiga

Kasutajaskonna areng kiireneks kui distrode devid võtaks ennast kokku ja hakkaks keskenduma windows gameritele. Hetkel üritatakse kasutajaid ringi kasvatada öeldes enamus probleemide peale, et nad kasutavad asju valesti.
Ammusest asjaston teada olnud, et Linuxi desktopid sobivad vanaema maalidele ja päris power useritele, nagu sysadminid/programmeerijad jne. Vahepealsetele on see paras ikaldus olnud ja on siiani. Kahjuks enamus Windowsi gamereid ongi sellised. Linus Tech Tips challenge oli selles osas päris hea näide kui ikaldus võib Linuxi kasutamine olla nende jaoks, kes Windowsi all tunnevad ennast mugavalt ka käsi õiliseks tehes aga siiski valmisolekut pikalt dokumentatsiooni süveneda enne tundmatute asjade näppimist pole.
Konsoolikasutajaid linukisse meelitada näiliselt suht kinni keeratud distroga, mis toimib igast asendist ja ei vaja confimist on palju loogilisem. Eks näis kuida Steam deckil läheb näiteks.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2021 12:51:16 vasta tsitaadiga

Linux versus Windows - Raspberry 400 testimisel oli jälle vana hea häkkimisemaitse asjal man. Idee on ju hea, võtame vaarika ja paneme selle klaveri sisse, pordid küljes - ideaalne väike klaver-arvuti. Võtan tootja ametliku distro installeri, teen SD kaardi valmis, käivitan, panen 4k monitori HDMI'ga järgi - ei lähe üle 30 hertsi. Specis on kirjas, et HDMI 2.0 ja 4k@60 on olemas. Täiesti kogemata koperdasin aga läbi ühe blogi ametliku dokumentatsiooni otsa, et vaikimisi ongi 30 peal. Tuleb ise 60 peale keerata käsurealt või siis pseudograafilise vidinaga (raspi-config).

Tähendab. Aasta on 2021 ning kui kena GUI on olemas, miks mitte esimesel käivitamisel ütelda kasutajale, et näe, ma saan aru, et sul on päris hea ekraan - äkki kasutaks seda nii, et silmadest ei voola verd, mh-ah? Mõne mu detaili esimene wizard küsib, aga 4k@60 kohapealt pole mitte midagi. Ma skaleerimisest parem ei hakkagi rääkima. Või sellest, et muudatus tahab restarti.

Seni, kuni sarnased liigutused pole tehtud mõnusaks ja mugavaks, või lausa automaatseks, ei ole linux massides. No kohe üldsegi ei ole.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2022 11:21:11 vasta tsitaadiga

RasPi Linux ei ole töölaualinux ja kohe kindlasti pole see "tavakasutajale". Mõned linuxid meil juba on "läbi häda" sellised "kui kõik töötab, siis töötab ja elu on lill". Aga kui midagi KATKI läheb, siis on selle parandamine suurusjärke teistmoodi ja teistsuguseid teadmisi nõudev, kui Windowsis. Ja 12-aastasest-naabripoisist siinkohas tavakasutajale abi ei ole. Ja hooldusyrhnikult eeldab see sellist kvalifikatsiooni, et makstes ühe töötunni kinni, leiab tavakasutaja, et 100 EUR Win litsentsi eest on siiski hea investeerin.
Windows on nagu Opel. Lunagi pole 100% korras, aga sõidab. B C D jne. varuosad on mudaodavad ja iga nurga peal saada. Ja iga kolja ja vasja suvalise garaaži taga suudab selle X jupi sinu Vectra külge ka kruvida. Linux on tasuta, aga Linuxi pidamine on mitte-spetsialistile väga kulukas. Ja seda ka 2022... kakskendkaks aastat juttu "töölaualinuxist". Jeee!

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2022 13:47:28 vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:
RasPi Linux ei ole töölaualinux ja kohe kindlasti pole see "tavakasutajale". Mõned linuxid meil juba on "läbi häda" sellised "kui kõik töötab, siis töötab ja elu on lill". Aga kui midagi KATKI läheb, siis on selle parandamine suurusjärke teistmoodi ja teistsuguseid teadmisi nõudev, kui Windowsis. Ja 12-aastasest-naabripoisist siinkohas tavakasutajale abi ei ole. Ja hooldusyrhnikult eeldab see sellist kvalifikatsiooni, et makstes ühe töötunni kinni, leiab tavakasutaja, et 100 EUR Win litsentsi eest on siiski hea investeerin.
Windows on nagu Opel. Lunagi pole 100% korras, aga sõidab. B C D jne. varuosad on mudaodavad ja iga nurga peal saada. Ja iga kolja ja vasja suvalise garaaži taga suudab selle X jupi sinu Vectra külge ka kruvida. Linux on tasuta, aga Linuxi pidamine on mitte-spetsialistile väga kulukas. Ja seda ka 2022... kakskendkaks aastat juttu "töölaualinuxist". Jeee!


Oli õli natuke üle, mida teemasse poetada ...

Need võrdlused on aegunud (selle jutu mõte oli pea 10 aastat tagasi MS PR osakonna peamine sõnum võrreldes MS teiste OS,
nad ise ka enam sellega ei tegele (ei tootnud kasu). Turuosad on nii nagu on ja ruumi on kõigele. PS. milleks WSL windows jõudis ja areneb ?)

Kasutaja ei kasuta operatsioonisüsteemi (otseselt) vaid kasutab konkreetset tarkvara, see on määravaks osaks (windows aknahaldur on ka nõrk kuid kumerate nurkadega).
"Ususõjad" on ka läbi keegi ei sunni kedagi gnu/linux või muud OS kasutama saad "doomi" rahulikult windows-il jooksutada (keegi ei pane pahaks).
Lahenduste/Vigade otsimine lahendamine tänapäeval suht ühesugune igale OS-le ehk siis "googeldamine" kui puudub
vastava OS "sertifitseeritud" teadmiste omamine (igale OS oma infovood olemas jne).

Aga tuleks aru saada "Windows" maailma ideoloogiast st. sulle "määratakse" ette kuidas sa peaksid tarkvara kasutama,
kui üks rakendus ok nagu tahvel pole lugu. Suured ekraandi (mitu) rohkelt aknaid nende haldamine ilma lisa tarkvarata jne.
Seda pole siiani Windows maailmas korralikult lahendatud (need eeldefineeritud akende laotised jne nõrk).

Interneti sirvimine, videod jne, suht sama kõigil OS.

Teine asi kirjeldada kui lihtne on Windows maailmas probleemide debugimine ja tuvastamine no ikka ei ole nii (windows väga keerulise ülesehitusega,
tavakasutaja, kes A-st D-ni sõidab ei tea sellest mütsigi). Kui muidugi lihtsuse all peetakse silmas probleemide postitamine tugiteenusele siis see selleks.
Tundub, et mass soovib sellist raali "kui asja" millel juhe seina ja toimib siis õun lahenduseks, seal on ideeliselt tahetud kasutajat
veelgi vähem traumeerida probleemidega (kuigi OSX "loogilisem" debugida ja häälestada, kuid jah pead terminalis jne).

RaspberryPI projektist tundub, et ka natuke kehvasti aru saadud. Tegu ongi mõningas mõttes kasutajat arendava tootega tegu,
see et natuke mõnda sätet vaja torkida, juhtub (windows jäetakse sellised asjad mainimata nt. tahad win11 kohe "classic menu" näha
pead natuke registrys torkima neid sätteid on palju, mis otseselt kasutaja eest "peidetud". Ametlikult vähe dokumenteeritud jne).
Ei hakka rääkima miskite 3 osapoolte lisadest.

RPI400 peaksid saama kaasa ka paraja raamatukese (see vist küll ainult KIT-is).

Enese arendamine ei tule kunagi kahjuks vaid alati kasuks, maailma raalikasutus üldmaastikul degreerub kõik on "predefined" jne.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2022 14:19:57 vasta tsitaadiga

See, et 12 aastane naabripoiss ei oska linuxi muredega aidata tuleneb pigem sellest, et linuxi turuosa desktop osas on nii väike, et suurem osa naabripoisse pole seda kasutanud. Natuke nokk-kinni-saba lahti teema on selle turuosaga. Kui pole piisavat turuosa, siis ei viitsi paljud tootjad oma softi ja draivereid linuxi jaoks teha ja kui pole kogu vajalikku tarkvara, siis jälle ei taha kasutajad linuxi peale kolida. Mõnel puhast tõugu linuxip_del võib-olla juba näpud sügelevad, et kirjutada suuremale osale softist on mingi analoog olemas ja win asju saab ka läbi emulaatori linuxi all käima ajada. Samas need tasuta analoogid on kohati mingite kiiksudega ning alati ei ühildu mainstream asjadega ja noh, emulaatori all asjade käima ajamine on nagu päraku kaudu hambaravi. Emulaator on ju tore asi kui on tõesti erandkorras vaja mingi win asi käima lasta, aga kolida linuxi peale teadmisega, et igapäevaseid asju peab emulaatoriga jooksutama on pisut vale lähenemine. Vahendid tuleks siiski valida vastavalt vajadusele mitte hakata hambad ristis vajadusi vahendi järgi kohandama.
Samas probleemide lahendamine on linuxis kohati isegi lihtsam. Win annab pahatihti mingi generic errori mille peale ei saa muhvigi aru mis talle ei sobi ja mingi väga generic vea järgi pole ka suurt midagi googeldada. Linux siiski annab enamasti paremat debug infot mille järgi kaevama hakata. Samuti on kontroll süsteemi üle lihtsam ehk igasugust isetegevust on lihtsam kinni keerata. Kui kõik igapäevaselt vajalik on linuxile olemas, siis pole tal tegelikult häda miskit. Ainuke häda, et kui mingit uut rauda ostad, siis peab hinge kinni hoidma, et kas nüüd läheb out of the box käima või tuleb üks unetu öö kolmanda osapoole draivereid kompileerides ja debugides.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 04.05.2022 15:38:10 vasta tsitaadiga

ei mäleta kuna viimati mingeid draivereid otsisin ubuntule.
samad asjad tihti windowsi peal enam ei tööta.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2022 16:05:37 vasta tsitaadiga

Ma pole ammu linuxit desktopina proovinud. Live pulga pealt käma tõmmates võtab läpaka raua külge niipalju kui vaja(loe: kaamerat, käpajäljelugejat jms. pole proovinud) kui on vaja andmeid taastada vms.
Aga serveritega vahel olen maadelnud. Üks kord lõppeski asi sellega, et lihtsam oli poest teine võrgukaart osta kui olemasoleva käimaajamisega jamada. Aga see oli ammu, serveritega võtab linux enamasti kogu vajaliku raua ise külge ja pole mingit juramist.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.05.2022 21:09:15 vasta tsitaadiga

Mul hetkeseisuga ainult 2 põhjust, miks ma olen sunnitud vahel win kasutama. MS Office kraam ja CAD tarkvara. Kõigele muule on mul Linuxis võrdväärsed või paremad alternatiivid olemas.
Mitte, et ma oma veidi moditud win10 desktopi nüüd üldse ei salliks, aga hästi disainitud Linux desktop on lihtsalt palju vingem. Tihti unustan end windowsi, sest ei viitsi tagasi ümber logida... icon_biggrin.gif

Muide IT arendajad vs Linux teemal. Mul kaasa on itiettevõttes projektijuht ja neil ca iga kolmas arendaja istub Linuxis. On mõningaid väljakutseid erinevate programmide ühilduvuses, aga enamasti lahendatavad.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2022 21:33:46 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Ma pole ammu linuxit desktopina proovinud. Live pulga pealt käma tõmmates võtab läpaka raua külge niipalju kui vaja(loe: kaamerat, käpajäljelugejat jms. pole proovinud) kui on vaja andmeid taastada vms.
Mingi piirini tunneb jah ära ja kõik töötab. Aga siis selgub, et läpaka kaant sulgedes/avades kord läheb arvuti kenasti tuttu, kord mitte, mõnikord paned kaane kinni ja mõne tunni pärast arvutit võttes on aku tühjaks läinud. Akuvastupidavus on ka pigem kehvem, kui Windowsis. Osade wifikaartidega on veidraid muresid. Suuresti on mure rauatootjates, kes hoiavad infot enda teada - aga see ei muuda fakti, et linuxiga on mässamist. See pole midagi uut, lihtsalt jube kahju, et aastakümned lähevad, aga olukord on suures plaanis ikka nukker...
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2022 22:22:51 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Üks kord lõppeski asi sellega, et lihtsam oli poest teine võrgukaart osta kui olemasoleva käimaajamisega jamada...

Mul int heliga sellised kogemused. No ei saa tööle, siis panen mingi 1€ USB helikaardi - kohe töötab icon_wink.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.