Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 196, 197, 198  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas vajad elektritoetust?
Jah, olen juba taotlenud
5%
 5%  [ 8 ]
Jah, hakkan lähipäevil taotlema
3%
 3%  [ 5 ]
Ei tea veel, pole otsustanud
5%
 5%  [ 7 ]
Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama
41%
 41%  [ 58 ]
Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem
22%
 22%  [ 32 ]
Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks)
21%
 21%  [ 30 ]
hääli kokku : 140

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2021 18:20:06 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
"Kaunis" - kuskandis? Era- või riigimets?

Era, mu enda mets mille ääres jooksvat kraavi mingi europrojekti puhul puhastati.
Paras porno näeb välja küll ja nüüd juba kännuvõsa tagasi kasvanud ja pmst mingit kasu sellest polnud
sest kännud jääti kõik maasse.. Aga eks mõni ametnik sai jälle füüri.
Kuusalu vald, Harjumaa.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2021 19:40:26 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Kas hakkepuitu ladustatakse igal pool vihma käes, et katelt kütta?


Jah, ta kuivab seest väljapoole. Kui seda kuskil sees ladustada, siis läheks põlema. Vahepeal vaja segada ka

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 15.12.2021 20:00:33 vasta tsitaadiga

Aardla katlamajas hoiustati küll sees. Seal on muidugi segamismehhanism olemas.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2021 20:35:17 vasta tsitaadiga

Kuivab jah seestpoolt väljapoole aga kui kuu aega järjest sajab siis ei tundu ikkagi väga mõistlik seda solki ahju ajada icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2021 21:40:58 vasta tsitaadiga

Elektrihinnavaatlust ka vahelduseks:

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
walkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 13:55:17 vasta tsitaadiga

Ma tahaks ikkagi teada mis siis saab ? Esitatakse ainult mingeid vastuargumente ja kakeldakse omavahel.

https://www.err.ee/1608438230/kallas-esitas-neli-vastuargumenti-keskerakonna-soovitud-energia-kaibemaksu-vahendamisele


kellelgi mune midagi otsustada ka on ?
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 14:10:55 vasta tsitaadiga

Oli ju kiire otsus mis juba oktoobri tarbimisest pool võrgutasu maha võttis. Selle suurusjärk on sama palju kui pool käibemaksu.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
walkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 14:13:13 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Oli ju kiire otsus mis juba oktoobri tarbimisest pool võrgutasu maha võttis. Selle suurusjärk on sama palju kui pool käibemaksu.


Minul on see kuulõikes 7-8€ odavam. See ei anna mulle sit*agi. Viimase kuu elektrikulu oli seal 540kwh juures.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 14:16:02 vasta tsitaadiga

Aga järgmine 7 euri päästaks maailma?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 14:54:18 vasta tsitaadiga

elukaz, võrgutasu on fiks hinnaga. 540kWh võib maksta 50-500€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 15:24:46 vasta tsitaadiga

See mingite kopikate tagasimaksmine ei päästa tegelikkuses kedagi. Toetamine peaks olema reaalse vajaduse põhine, mitte mingite emotsioonide turgutamine peenrahaga üksikutele, suure kuluga kõigile.
Pigem tuleks raha panna sinna, kus vähendatakse kahjusid tulevikus.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 16:10:18 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
elukaz, võrgutasu on fiks hinnaga. 540kWh võib maksta 50-500€


Novembri keskmine börs 14s, 540kWh-st pool käivet oli sellega 6.30

rmc, sa ei suuda ära hallata miljoni kliendi vajaduspõhisust.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 16:13:16 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
elukaz, võrgutasu on fiks hinnaga.


Sel aastal veel on.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 16:30:56 vasta tsitaadiga

elukaz, miljonil kliendil ei ole mingeid vajadusi seoses lühiajalise hinnaerinevusega. Neid inimesi, kellel on märkimisväärsed probleemid selle ebamugavuse allaneelamisega on palju-palju vähem.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 16:36:34 vasta tsitaadiga

Miks arvate, et see hinnaerinevus lühiajaliseks kujuneb.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 16:38:13 vasta tsitaadiga

Ma räägin hetkeseisust puhtalt.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 16:39:50 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
elukaz, võrgutasu on fiks hinnaga.


Sel aastal veel on.


On ka järgmisel. Tekib juurde uusi võimalusi valida muutuvat võrgutasu.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 16:58:47 vasta tsitaadiga

Hetke järel tuleb järgmine hetk jne


***

https://www.err.ee/1608437858/narva-palkab-energiahinna-huvitiste-menetlemiseks-juurde-20-inimest

tsitaat:
Kui aga piirsissetulekuks saab eelmise aasta mediaanpalk, mis on veidi üle 1000 euro, siis võib energiakulude toetust paluda 25 000 Narva leibkonda, mis 53 000 inimesega linnas tähendab praktiliselt kogu elanikkonda.


tsitaat:
Volikogu esimehe Katri Raigi hinnangul on eelseisev ülesanne mahukam kui elanikkonna vaktsineerimine.

"No eks see ole hullem, kui valimised ja vaktsineerimine kokku, kui päris aus olla. Nii et sotsiaalabiamet plaanib tööle võtta 20 täiendavat inimest ajutiselt ja avame linnas 4-5 punkti, kus saab avaldusi sisse anda. Nii et selline "valimised volume 2"," sõnas Raik.


Kõlab päris mõtteka üritusena "hetkeolukorra" lahendamiseks. Lihtsam oleks sissetuleku suuruse järgi MTA andmetele toetudes lihtsalt automaatne väljamakse teha kõigile, elektriarve numbrid saad ettevõttelt ja ongi kõik, üks raamatupidur teeb mõni tund tööd kui sedagi ei saa mõne koodireaga asendada. Sellest taotlustega sotsametisse seletama tammumisest tuleb seal järjekordne koroonapuhang, mark my words.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 19:00:53 vasta tsitaadiga

Asjatu paanika, rmc käib teeb selle töö õhtul ära.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.12.2021 19:47:15 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Sellest taotlustega sotsametisse seletama tammumisest tuleb seal järjekordne koroonapuhang, mark my words.

icon_lol.gif thumbs_up.gif
See käsitlus on väga arusaamatu jah. Seda enam, et teemale ehitatakse tõsine bürokraatia. Keegi suva järgi otsustab jälle mingit paberit küsida, jne...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 16.12.2021 21:03:26 vasta tsitaadiga

Kas keegi on tegelenud elektrihindade alusel tarbimise kavandamisega?
Vaja oleks ühele väljamaa tarnijale anda algandmete allikas, et ta oma tarkvarasse meie energiahindade analüüsi sisse kirjutaks:
"Could you please check out if energy provider has API, so the unit could download data from internet ...
As we have API description, we can integrate as well"
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 22:34:24 vasta tsitaadiga

https://dashboard.elering.ee/et

tsitaat:
Elering Live koondab andmeid Eesti elektri- ja gaasisüsteemi toimimise sh elektri tarbimise ja tootmise, ülepiiriliste energiavoogude ning energiakaubanduse kohta. Jälgida saab nii reaalaja lähedasi kui ajaloolisi andmeid tabeli ja graafiku kujul. Arvandmeid on võimalik otse veebilehelt või ka masinliidestuse (API) kaudu alla laadida. Kõik andmed on esitatud Eesti ajas, kui pole märgitud teisiti.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 22:35:10 vasta tsitaadiga

p2ep kirjutas:
Kas keegi on tegelenud elektrihindade alusel tarbimise kavandamisega?
Vaja oleks ühele väljamaa tarnijale anda algandmete allikas, et ta oma tarkvarasse meie energiahindade analüüsi sisse kirjutaks:
"Could you please check out if energy provider has API, so the unit could download data from internet ...
As we have API description, we can integrate as well"


https://dashboard.elering.ee/assets/api-doc.html

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2021 10:23:13 vasta tsitaadiga

Norra.
Uuest aastast tuleb "ummikutasu" st. elektri tipptarbimise kellaaegadel tuleb kõrgem võrgutasu icon_eek.gif
Uus valitsus soovib seda edasi lükata.
https://www.vg.no/nyheter/innenriks/i/x8wm5n/frp-og-roedt-vil-skrote-den-nye-nettleiemodellen
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2021 16:32:49 vasta tsitaadiga

Kas mu plaanil on mingi auk sees. Gaasi hind hakkab tulevast aastast 110€/MWh. see tähendab seda et kui nordpooli hind on vähem kui 85€/MWh siis on odavam otse elektriga kütta. Mõtlesin, et paigaldan 4000L akupaaki 3x40A elektritennid või iooni ja lüpsab öötundidel 20€ eurist nordpooli elektrit nii kuis torust tuleb. Kokkuhoid peaks tulema märgatav. Elektritenn ka suurt midagi ei maksa.
Näiteks täna oli 5 tundi järjest 20€ elekter:
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2021 17:34:13 vasta tsitaadiga

MWh on MWh.
Kui sa suudad elektrist selle odavamalt kätte saada siis miks mitte.

Ise lasin ka novembris elektriga akupaaki kui öösiti tasuta oli. Odavam kui puudega. Lisaks ei pidanud hommikul tuld alla tegema icon_biggrin.gif

Vahepeal jagati akupaake kilohinnaga kes katlamaja asemele soojuspumba panid.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2021 17:46:55 vasta tsitaadiga

Seda minagi.Puuhalgudest hakkab kahju. Praegu kuiva kaske osta siis 70% kasuteguriga kütta siis tuleb 41 €/MWh. Milleks nii palju vaeva näha ja raha raisata. Otse elektriga on märksa mugavam ja odavam kütta icon_lol.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2021 18:24:21 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Kas mu plaanil on mingi auk sees. Gaasi hind hakkab tulevast aastast 110€/MWh. see tähendab seda et kui nordpooli hind on vähem kui 85€/MWh siis on odavam otse elektriga kütta. Mõtlesin, et paigaldan 4000L akupaaki 3x40A elektritennid või iooni ja lüpsab öötundidel 20€ eurist nordpooli elektrit nii kuis torust tuleb. Kokkuhoid peaks tulema märgatav. Elektritenn ka suurt midagi ei maksa.
Näiteks täna oli 5 tundi järjest 20€ elekter:


Lihtne tasuvusarvutus kui tead mitmel tuleviku kütteperioodi päevade tundidel alla 85eurist hinda saad. Kui ei tea siis riskijuhtimise küsimus, see juba keerulisem.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 17.12.2021 18:26:26 vasta tsitaadiga

Vaadake lihtsalt, et oma tasuvusarvutuses võrgutasu ja makse ära ei unusta.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2021 20:54:17 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Kas mu plaanil on mingi auk sees. Gaasi hind hakkab tulevast aastast 110€/MWh. see tähendab seda et kui nordpooli hind on vähem kui 85€/MWh siis on odavam otse elektriga kütta. Mõtlesin, et paigaldan 4000L akupaaki 3x40A elektritennid või iooni ja lüpsab öötundidel 20€ eurist nordpooli elektrit nii kuis torust tuleb. Kokkuhoid peaks tulema märgatav. Elektritenn ka suurt midagi ei maksa.
Näiteks täna oli 5 tundi järjest 20€ elekter:

Kõik on suhteline. Gaas on lihtsalt ropult kallis hetkel.
Targem oleks mõne soojuspumbaga sooja teha juba sellisel juhul hoolimata riigipoolsest -50% võrguülekandetasu hüvitusest ja odavamast elektrist, kui plaan 3x40A tennidega akupaaki kütma hakata.
Soojuspumbaga su oma toodud tabelis näiteks 18.12 kõige kallimal hetkel sooja hind hakkaks olema umbes 85€/MWh tavalise võrguülekandetasu alusel.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2021 09:43:47 vasta tsitaadiga

Norra:
Miks 70 øri? Elektri hind pole viimasel ajal sellel tasemel olnud. Kas nad üritavad kõrgeid elektrihindu normaliseerida, et me peame maksma selle eest, mis meil Norra ühiskonnas on ajalooline hüve olnud? Küsib Jørgensen retooriliselt.
70 øri on hinnatase millest kõrgemast hinnast poole kompenseerib riik.

Novembris sai pere, kuhu kuulub ka kolm last, 5700-kroonise elektriarve koos võrgurendiga, kuigi nad olid elektrit kokku hoidnud ja ahju kuumas hoidnud. Puupõletus läks neile sel kuul maksma 2000 krooni.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
walkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2021 16:32:26 vasta tsitaadiga

Vaadates homseid hindu siis taaskord manipulatsioon ? Jaamad kõik rivist väljas?
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2021 17:23:52 vasta tsitaadiga

Homme pole päikest, tuult ega vett, põlevkivi ka vana raibe ei põle homme jälle.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2021 21:06:43 vasta tsitaadiga

Gaasi ka ei ole:

https://majandus.postimees.ee/7412085/saksa-elektritootja-hoiatas-gaasipuudusest-tingitud-elektrikatkestuste-eest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2021 21:58:42 vasta tsitaadiga

Meil veel tiksub, huvitav et elektrit mõõdetakse megavattides ja gaasi 1000kWh/h mis on üks ja sama ühik: https://dashboard.elering.ee/et

Oletades et sellest enamus läheb kütteks on lihtne hinnang palju voolu juurde oleks vaja kui see asendada soojuspumpadega.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2021 23:30:48 vasta tsitaadiga

--
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 15.06.2024 00:29:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2021 15:05:27 vasta tsitaadiga

Homme keskmine 400 + km thumbs_up.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2021 15:09:22 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Homme keskmine 400 + km thumbs_up.gif

Elektritootjatel hakkasid jõulud varakult pihta......

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2021 18:00:27 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Homme keskmine 400 + km thumbs_up.gif

Elektritootjatel hakkasid jõulud varakult pihta......

Teevad kinki... endale icon_rolleyes.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2021 18:04:41 vasta tsitaadiga

Tööl on elekter tasuta icon_razz.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
walkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2021 18:09:13 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Tööl on elekter tasuta icon_razz.gif

beer_yum.gif
Laadisin täna käekella täis tööl
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2021 18:20:27 vasta tsitaadiga

Mingi 100kWh elektrikas võtta ja tasuta laadimispunktis täis laadida. Toidaks kodu mingi 10 päeva ära küll icon_razz.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.12.2021 01:12:00 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Mingi 100kWh elektrikas võtta ja tasuta laadimispunktis täis laadida. Toidaks kodu mingi 10 päeva ära küll icon_razz.gif


Ühe ööpäeva miinuskraadidega.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2021 12:21:25 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/artikkel/95450227/soomes-kaivitati-esimest-korda-olkiluoto-tuumajaama-uus-reaktor

Päris palju elektrit lasti(lastakse) turule.....aga noh, hinda see vaevalt mõjutab

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2021 12:35:55 vasta tsitaadiga

Mida seal turule lasti?
tsitaat:
Elektritootmine algab 2022. aasta jaanuari lõpus, kui reaktor riigi elektrivõrguga ühendatakse. Olkluoto 3 peaks hakkama tootma umbes 14% Soome elektrist.

_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2021 13:06:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Soomes käivitati täna varahommikul Olkiluoto tuumaelektrijaama kolmas reaktor


Seal midagi tõlkes kaduma läinud
tsitaat:
On 8 December 2021 the company submitted its application to Finland's Radiation and Nuclear Safety Authority asking permission to start up Unit 3 and to move forward with initial testing of the unit.[25] This was granted on 16 December 2021[26]. First criticality of the OL3 EPR plant unit was reached on December 21, 2021. OL3 EPR’s electricity production starts when the unit will be connected to the national grid at the end of January 2022

Hoopis jaanuarist saab elektrit turule vist icon_lol.gif

E:

Siin parem uudis
https://majandus.postimees.ee/7413445/soomes-kaivitati-olkiluoto-uus-tuumareaktor

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2021 18:43:38 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1608442796/kallas-andsin-suunise-tootsi-tuulepargi-kohtuvaidlus-lopetada "Peaminister Kaja Kallase sõnul andis ta paari nädala eest suunise, et Eesti Energia ja Elering lõpetaksid Tootsi tuuleparki puudutava kohtuvaidluse, millega saaks avada tee taastuvenergia osakaalu kasvule elektrienergia tootmises."
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
walkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2021 19:00:04 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
https://www.err.ee/1608442796/kallas-andsin-suunise-tootsi-tuulepargi-kohtuvaidlus-lopetada "Peaminister Kaja Kallase sõnul andis ta paari nädala eest suunise, et Eesti Energia ja Elering lõpetaksid Tootsi tuuleparki puudutava kohtuvaidluse, millega saaks avada tee taastuvenergia osakaalu kasvule elektrienergia tootmises."



Tea kas see loll aru saab, et kui tuult pole siis pole elektrit. kopp.gif Ehitagu või miljon neid.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2021 19:11:18 vasta tsitaadiga

Nõunik saab ju alati juhendada, et ühega puhud teisele peale ja vool tuleb mühinal. Elementaarne.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2021 23:08:45 vasta tsitaadiga

Öösel päikest pole, seega päikesepaneelid mõttetud?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 196, 197, 198  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.