Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 78, 79, 80  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
UnknowFunk
Kreisi kasutaja
UnknowFunk

liitunud: 06.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2021 00:51:43 vasta tsitaadiga

Jälgin natukene teemat, kas Telias on uuemat ka midagi saada kui suundantenn + LTE3316? Midagi jäi õrnalt silma mitu lehekülge tagasi, et vaikselt liigub ka Zyxel LTE7480-M804 + EMG3525-T50B kombo?
_________________
Mida hiljem saabub kiirabi, seda täpsem on diagnoos.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2021 08:15:43 vasta tsitaadiga

UnknowFunk kirjutas:
Jälgin natukene teemat, kas Telias on uuemat ka midagi saada kui suundantenn + LTE3316? Midagi jäi õrnalt silma mitu lehekülge tagasi, et vaikselt liigub ka Zyxel LTE7480-M804 + EMG3525-T50B kombo?


Vaikselt liigub seda sinu mainitud vist Elisas.
Telias on mingi 3 aastat kindlasti tehniku paigaldusel juba 7480 + EX400 kombo.
3316 on nendel kes selle ise paika panna tahavad, pigem pakutakse tehnikuga väliruuterit.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shaqx
HV kasutaja

liitunud: 11.01.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2021 22:51:12 vasta tsitaadiga

Küsimus, kas antud ruuter on ajast ja arust Zyxel LTE 3301. Levi on kehv ja kiirused madalad. Kõige parema kiiruse annab manuaalselt sisestatud 1800Mhz, aga levi kehv, internet kaob vahepeal ära, vaja modemile restart teha. Peaksin soetama uuema ruuteri, millel korralik antenn (soovitusi)? Lisaantenni ei soovi Rantelon Nelli-0727 läbi proovitud.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UnknowFunk
Kreisi kasutaja
UnknowFunk

liitunud: 06.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2021 08:59:28 vasta tsitaadiga

Shaqx kirjutas:
Küsimus, kas antud ruuter on ajast ja arust Zyxel LTE 3301. Levi on kehv ja kiirused madalad. Kõige parema kiiruse annab manuaalselt sisestatud 1800Mhz, aga levi kehv, internet kaob vahepeal ära, vaja modemile restart teha. Peaksin soetama uuema ruuteri, millel korralik antenn (soovitusi)? Lisaantenni ei soovi Rantelon Nelli-0727 läbi proovitud.


Minul jälle teine kogemus selle comboga (3301+Rantelon). Ühendus ilusti 20Mbit's ja ping stabiilne.

_________________
Mida hiljem saabub kiirabi, seda täpsem on diagnoos.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2021 01:59:40 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Küsimus. Miks valida piiratud kiirusega koduinternet, kui võiks panna oma piiramatusse paketti ühe SIMi juurde ja nautida piiramatu kiirusega internetti?
Sain just sõnumi, et olen käesoleval kuul kasutanud 1TB internetti ja edaspidi on kiirus 5mbits. Aga kiirustest annab hetkel ikka veel 200/50 üle 5G.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2021 14:51:29 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Sain just sõnumi, et olen käesoleval kuul kasutanud 1TB internetti ja edaspidi on kiirus 5mbits. Aga kiirustest annab hetkel ikka veel 200/50 üle 5G.


Kas siis piirati kiirust või mitte?
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2021 15:34:20 vasta tsitaadiga

time123 kirjutas:
raxz kirjutas:
Sain just sõnumi, et olen käesoleval kuul kasutanud 1TB internetti ja edaspidi on kiirus 5mbits. Aga kiirustest annab hetkel ikka veel 200/50 üle 5G.


Kas siis piirati kiirust või mitte?
Lõpuks ikka piirati jah.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 09.12.2021 15:43:16 vasta tsitaadiga

Nii et piiramata internet on piiratud... Nagu vanasti oli ühel autofirmal reklaam - õlivahetus tasuta, maksab ainult 150 krooni icon_smile.gif.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2021 12:05:12 vasta tsitaadiga

Huvitav, minul on 1TB suhteliselt tavaline, on ka üle 2TB läinud, aga sellist piiramist pole veel näinud. Kasutan FIX 4G ühendust selle esimestest päevadest, suisa testijate seas olin.
_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2021 13:59:04 vasta tsitaadiga

Nad räägivad vist mELU paketi sim kaardist mida pakutakse telefonide ja tahvlite jaoks. Lepingus on mõistliku kasutamise piirang ja kui seda simmi kasutatakse ruuteris siis rakendatakse piirangut.

Fix nettidel mahupiirangut pole ja mõistlikku piirangut ka pole.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2021 14:13:50 vasta tsitaadiga

Siis on nad vales teemas icon_smile.gif
Aga ok, piiramatu vs koduinternet on teemaks. Mnjah, tegelikult on see jagatav nett tärniga piiramatu...

_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2021 14:16:47 vasta tsitaadiga

mega, teema õige, 3 kuud tagasi küsis. Siis arutati selle üle.

raxz kirjutas:
Küsimus. Miks valida piiratud kiirusega koduinternet, kui võiks panna oma piiramatusse paketti ühe SIMi juurde ja nautida piiramatu kiirusega internetti?

Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2021 16:47:24 vasta tsitaadiga

Nüüd ta siis jõudis vastuseni, miks mitte panna... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2021 21:35:09 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Nüüd ta siis jõudis vastuseni, miks mitte panna... icon_biggrin.gif
Kõik mobiilne kasutus. Vähemalt pool sellest on erinevate salvestuste üleslaadimine asukohast, kus pole kaabliga kiiret netti. ProRes on üpris mahukas.
Enamasti ongi netti vaja kiirelt materjalide alla- ja üleslaadimiseks. Mingeid filme, mänge ja Linuxi isosid ma väga ei liiguta. Netflix natuke tarbib mõnel õhtul kuus.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2022 23:09:53 vasta tsitaadiga

LTE 3316 softiga V1.00(ABOJ.3)C0.
DDNS teenus tundub olema ära nuditud. Kas on mingi variant seda tööle panna? Mitte Telia FW?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 09:36:45 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
LTE 3316 softiga V1.00(ABOJ.3)C0.
DDNS teenus tundub olema ära nuditud. Kas on mingi variant seda tööle panna? Mitte Telia FW?

Tootja poolt HW ja FW seotud seadmed, tee reset ja lase v5 peale bugide paranduseks.
Lisa võrku seade mis 24x7 sees ja mis teeb DDNS. Näiteks mõni kaamerasalvesti, kaamera, arvuti vms.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 11:17:17 vasta tsitaadiga

Nüüd tulevad oodatud- loodetud lollid küsimused:
Mis reseti ma talle teeksin? Ilmselgelt pole siin mõeldud karbi Reset nuppu pressimist. Või siiski?
Zyxeli poolt on talle softi netis väga vähe saada. Kui on olemas viide v5-le, paluks seda. Mingi softi (V1.00(ABMP.3)b2 ja ka V2.00(ABMP.4)C0) ma netist leidisin, kuid karp saadab viisakalt pikalt ja väidab, et see pole sobiv. Kui olete nõus selle karbi mõistlikult korda tegema, võib PS-i pakkumise teha.
DDNS-i on tõesti võimalik lasta teha sisevõrku ühendatud kaameral, kuid karbil on see omadus välja reklaamitud ja mul pole viitsimist mängida järjekordsid mänge, kas kaameral see töötab nii nagu loodetud. Karpi käest ostes ma vaatasin eelnevalt üle tema spetsi ja ei osanud arvata, et Telia tegeles sellega, et paljud tema lisadest kinni keerata.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 11:22:09 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
Mis reseti ma talle teeksin? Ilmselgelt pole siin mõeldud karbi Reset nuppu pressimist. Või siiski?.

Ikka on mõeldud seda karbi reset nuppu vajutamist.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 11:34:05 vasta tsitaadiga

See on siis telia uus vers? Kas selles uues on DDNS "jälle" tööle pandud? Kui ja, siis küsiksin viidet ta failile või faili PS-is. Või on asi Telia poolt lahendatud nii, et karbi soft on uuendatav AINULT Telia kaudu ja initsitiivil?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 12:11:24 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
See on siis telia uus vers? Kas selles uues on DDNS "jälle" tööle pandud? Kui ja, siis küsiksin viidet ta failile või faili PS-is. Või on asi Telia poolt lahendatud nii, et karbi soft on uuendatav AINULT Telia kaudu ja initsitiivil?


Reset nupu vajutamine algatab uuendamise protsessi. Käsitsi peale ei aja. Kui soovid rohkemat kontrolli oma seadme üle, siis osta Mikrotik LHG6 kit, mis võimaldab ddns klienti kasutada.

Telia softis seda teha EI saa. Pealegi zyxel kontrollib tarkvara uuendamisel hashi ja valideerib, seega ei pane 3nda osapoole tarkvara ka peale.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 14:13:39 vasta tsitaadiga

Kas Zyxeli enda tarkvara on 3. poole oma? Kas Telia URL-i on jagada, kus uus tarkvara resideerub?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 14:32:38 vasta tsitaadiga

Telia ruuterid on ISP seadmed vastavalt operaatorile. Tellitakse raud, ehitatakse soft.
Telia e-poes specid kirjas, milleks vastav seade on loodud. Softi on lisatud need paketid mida on vaja. ddns ei käi selle alla.
Soft tuleb ainult automaatse uuendusega ruuteri algseadistuse järel. Softifaile pole netis ja tootja ega ka isp neid ei levita (loe ei tohigi)

Teemat on foorumis selgitatud. Tahad ise tegeleda softi ja haldusega, osta ruuter mujalt.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 14:37:07 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
Kas Zyxeli enda tarkvara on 3. poole oma? Kas Telia URL-i on jagada, kus uus tarkvara resideerub?


Ruuteri fw on mõeldud kindlale kiibile. Lambi softi ei pane peale sass24. Ära ürita purgist kätte saada funktsionaalsust, milleks teda pole tellitud.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 15:30:05 vasta tsitaadiga

Paistab, et siin edasi jageleda pole suurt pointi. Kes on suuteline ja viitsib mõistlku papi eest sellel ruuteril vahetama FW tehase oma vastu või Telioni FW-ga panema DDNS-i tööle, võiks võtta privas ühendust.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 15:32:14 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Pealegi zyxel kontrollib tarkvara uuendamisel hashi ja valideerib, seega ei pane 3nda osapoole tarkvara ka peale.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 15:43:01 vasta tsitaadiga

Tehase FW hash peaks ju ometi sobima? Aga... nagu ma ütlesin, ma siin avalikult jageleda rohkem ei taha/ viitsi. Kellel on filosoofia asemel pakkuda (tasulist) lahendust, võtke PS-is ühendust. Karp asub hetkel Tallinnas, kui see omab tähtsust.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 21:09:17 vasta tsitaadiga

Kamoon, ruuter ei maksa midagi tänapäeval. Häda sul on pakkuda üllatusseksi sellisele, mis ei ütleb?
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 21:33:51 vasta tsitaadiga

Paku kiiresti 4G soodsa hinnaga cat6 ruuter, mis teeb ka DDNS-i? Selle karbi ma sain okidokist üpriski soodsalt ja rõhutan, netist saadud tehasespetsi järgi pidi tal see võimalus olema. Nii, et anaalsete sugemetega üllatussekssi korraldas Telion, jättes täpselt kirjeldamata, mida tema poolt p..ekeeratud aparaat täpselt võimaldab.
Hetkel on töös analoogline vana Elioni softiga LTE3311 ja sellel on see optsioon ilusti olemas (ei ole cat6). Igasuguste termostega ei viitsi mööda katust turnima minna ja neil pole minuteada samuti DDNS-i olemas. Kaabeldusi ei viitsi ringi teha, st asi peab olema 3311 asemele PnP (ka välisantenni pistik). Elik mõttetute kiunatuste asemel ootaks teksti, mis kuhugi viib, mitte ideoloogilist mudamaadlust. icon_evil.gif Ime, et Telion 3316-st pordisuunamist ära ei nudinud. Seda ka pole ju tema väljahõisatud teenuse jaoks vaja.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 21:37:01 vasta tsitaadiga

Mõtlesin, et miks see kasutajanimi tuttav on.

Loomulikult sama tüüp kes süüdistas, et telia digiboks flashis üle HDMI ta teleka firmware ära ja muutis teleka telliseks.

Mõtlemisainet kui keegi kaalus tõsiselt teenust talle pakkuda, pärast mine tea mis sõjakuritegudes veel süüdistatakse.

Umbes sealt alates võivad masohistid selle jogaga tutvuda.

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9996569#9996569
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 22:42:11 vasta tsitaadiga

Raske kaader, abi palju. Saate Telioni omakeskis edasi kiita. icon_razz.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 23:13:20 vasta tsitaadiga

Aa, ta on Telioni klient hoopis. My Bad.

Aga siiski, infoks ka sass24.ee'le ja teistele.
Toodetakse igasugust nodi, müüakse seda igasuguste nimede laiendustega, generic, bulk, retail jms.
See hõlmab endas hulganisti detaile nagu tarkvara, garantii kestvus lõpetades pakendi ja kohaga kus seda müüakse ja kelle tarbeks.

TELIA pakkumine on veebis ja seda üldiselt rõhutavad ka igasugused okidoki müüjad kes edasi seda müüvad.
https://pood.telia.ee/ruuterid-ja-digiboksid/ZyXel-LTE3316/LTE3316-TELIA
tsitaat:

NB! Ruuter LTE3316 on konfigureeritud ainult Telia 4G mahupiiranguta püsiühenduse kasutamiseks ega sobi muude teenuste või teiste operaatorite teenuste kasutamiseks!

Juhendis ei viidata kuidagi erisoovidele mis võiks või peaks selles ruuteris justkui töötama. (kuigi jah, by default teise operaatori sim töötab, apn muuta ei saa)

Kui sa soovid täiesti operaatorivaba seadet, siis see on näiteks siin:
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Vorguseadmed-Ruuterid-3G-4G-5G-Ruuterid/ZYXEL-LTE3316-M604-EU-region-Generic-4G-LTE3316-M604-EU01V2F-538117
tsitaat:

ZYXEL LTE3316-M604 EU region Generic version 4G LTE-A Indoor IAD B1/3/5/7/8/20/28/38/40/41



Muide ma ei naeruväärista kuidagi Sassi kuigi tema kipub teisi naeruvääristama.

Tuttaval oli vaja väliruuterit veel enne kui Telia väliruuterit pakkuma hakkas.
Googeldasime, leidsime Zyxel LTE7460 versiooni ja neid müüdi sel hetkel vähe. Soomes pakkumised, palju küll Elisa firmwarega aga leidsime sõltumatu poe kus rõhutati "operaatorivapaa" seega pidi olema generic.
See mis kohale jõudis oli loomulikult sisult Elisa Finland Locked ja mitte ainult, seal ei saanud ka APNi muuta ega FW upgradeda tootja omale.
Õnneks mitmete meilide järel sai müüja aru, et tegemist on vale asjaga, sai tagasi saadetud ning ka uus asemele mis oli reaalselt generic.

Seega see ei ole siin mingi sõimamise koht vaid need seadmed on selgelt tehtud täitmaks vastavaid ülesandeid. Kusagilt netist mingit asja ostes tasub hoolega uurida, millega on tegu ja mida võimaldab.
Seega saab ainult ennast süüdistada.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2022 01:17:42 vasta tsitaadiga

Nii, kust saab selle Telia asja kohta täpset infot, mida ta võimaldab (peale blaa-blaa NB! Ruuter LTE3316 on konfigureeritud ainult Telia 4G mahupiiranguta püsiühenduse kasutamiseks ega sobi muude teenuste või teiste operaatorite teenuste kasutamiseks! )? Kas Telia koduinternet näiteks polegi siis mõeldud, et selle järgi saaks pista valvekaamera ja sellele väljast nimega ligi (jutt DDNS-ist) ja hakkama lisama veel mingit jama, kui genericuna see võimalus on seadmel olemas? Telia võiks siin oma suuvoodrite kaudu möönda, et kui pordisuunamine jäi alles, siis DDNS-i ärakillimine oli viga. Selle karbi puhul on ka selgusetu, kui ma oleksin veidi rohkem ogar, samas mugav ja võtaksin fiks IP juurde, kas ta seda toetab? APN-is on kirja "fix", mis peaks sellele justkui viitama.
Kuigi minu jaoks on see nüüd küll hilinemisega ja ma pean seda valesti muretsetud asja edasi parseldama ja siin veel rahvast ärritama selle koti pähe saamise eest (kellele vist meeldib selline Telia asjaajamine). Mitte ühtegi täpset kasutusjuhendit tal pole, peale selle, mis Telia veebis justkui pretendeeruks kasutusjuhendile (pista SIM sisse, ühenda toide ja sisesta WIFI parool).
Seade müüakse ka isikule omandisse Telia poolt ca 165 € eest. Omand tähendab asjaõigusseaduse järgi täielikku võimu asja üle. Seega suht koht huiamine, võim on SIMi sisestamises ja Telia interneeduse kasutamises nö read only. Sisuliselt Telia pakub selle päris korraliku tehase softiga asja pähe sellist asja link
Olukorrale oleks pääsetee, kui Telia pakuks mõistliku papi eest oma kohitsemise likvideerimist, aga seda pole. Kõik need eelnevad väited, et aparatuur on täpselt toodetud selle softi alla, on eeldatavalt spekulatsioonid. Ma ei nurisenud mingite sageduste puudumise vms osas, mis oleks tõepoolest aparatuurne teema. Või on nende väidete esitajad selle karbi spetsialistid ja tunnevad tema ehitust a-st o-ni? Väheusutav.
Õnneks ma ei maksnud selle kohikuke eest palju. Aga olgu, tehnilist abi mulle pole, vaatan, mida selle nikerdise asemele võtta. Avalikult ma ei viitsi rohkem jaurata (see kiri oli mõeldud rohkem vastusena hr Indprole, kellel näib olevat Telia köögist mingi ülevaade), kui paisupaagi korgi ja Sony teleka spetsialistid siin sõimlevad (ei puuduta hr Indpro-d) ja tehnilist abi 0. Korduvalt olen väljendanud, et kellel on midagi lahendavat pakkuda, võtke palun ühendust PS-is.


viimati muutis sass24 25.01.2022 01:21:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2022 01:24:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:
...et isikutel on oma ego talitsemisega tõsiseid probleeme.

Usun, et see häda on nii mõnelgi.

tsitaat:
Korduvalt olen väljendanud, et kellel on midagi lahendavat pakkuda, võtke palun ühendust PS-is

Seda asja sai korduvalt selgitatud, mis on lahendus.

Kuula, loe ja imesta, mitte ära räuska. Kõik selgitasid viisakalt ja ei mölisenud isikuliselt kellegi pihta.

Telia seade on ostetav as is, mitte nagu suvaline SOHO ruuter. Juhend mida teha saab, on kodulehel, mida juhendis pole, seda teha ei saa.
Pordisuunamised on ruuteri tavaline funktsioon. DDNS seda pole, nagu ka VPN, nagu ka SAMBA USB HDD server, nagu ka veel mõned lisapudinad.
Mõni oskab, mõni mitte. ISP seadmed on seadistatud vastavalt võimekusele ja vajadusele tagada põhiteenused, mitte ehitada kliendile ühes seadmes X võrgu teenuseid. Samas on ISPl selleks ka lahendused olemas, kui mõni klient neid vajab.
Kui sa nendest lihtsatest terminitest aru ei saa, siis ongi nii, et sülita pihku. Seda purki sa Teliast ei ostnud. Kui oleks ostnud, annad tagasiside ja Telia ostaks su seadme tagasi. Antud juhul süüdista kas ennast või Okidoki müüjat.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2022 01:27:54 vasta tsitaadiga

Räuskamise ja mölisemise osas vaadake paar kirja üles, kuid mul pole Teiega isu selles osas vaielda. Teile olen tänulik, et viitsisite vastata.

Lisasin eelnevale kirjale küsimuse:
Selle karbi puhul on ka selgusetu, kui ma oleksin veidi rohkem ogar, samas mugav ja võtaksin fiks IP juurde, kas ta seda toetab? APN-is on kirjas "fix", mis peaks sellele justkui viitama.
Lisan juurde, et minuteada tähendas see APN teenusepakkuja poolt ka lahtisi porte.

Mis vastus sellele tuleks?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2022 01:31:22 vasta tsitaadiga

"fix" apn tähendab fikseeritud äri- koduinternet, lokatsiooni mõttes.

Fix ip tuleb erakliendile kenasti dhcpga lisatasu eest, tellid veebis ja max minutiga olemas ning ruuteris.
Äriklient saab isegi ka alates 5+ avalikku ip'd lisatasu eest kui soovib. Fix 1x ip on alates 20M paketist hinna sees.

Juhin tähelepanu, et konkurentide vaikimisi pakettides ei pruugi enamasti isegi avatud porte olla, need mis telial kohe olemas. Konkurendi teenusel võib! olla vajalik isegi kindlasti staatilise tellimine.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2022 02:07:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Fix 1x ip on alates 20M paketist hinna sees.

4G Koduinternet 20/5-l?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2022 02:41:02 vasta tsitaadiga

Sisuliselt ka 16/1-l, teoorias võib restardiga muutuda, praktikas püsib aastaid. Nii et võid ddns asemel otsepöördumist kasutada, pordid on ka lahti thumbs_up.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2022 07:41:32 vasta tsitaadiga

Soovitan samuti ip järgi otsepöördumist, või siis VPN.
Mul on ip isegi seadmevahetusega säilinud, olen eri asju (modemeid) katsetanud seal otsas. Ei ole Telioni seadmed.
Teine võimalus, julgestuseks, on mõnele sisevõrgu seadmele selgeks õpetada ip saatmine e-postile. Sellest on foorumis kunagi juttu olnud ka.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2022 09:39:06 vasta tsitaadiga

sass24, Loe mu postitust uuesti.

Mis ddnsi puudutab, siis enamik neist standartsetest mida saab mitte Telia ruuteritesse panna, on samuti tasulised.
Hikvision ja dahua seadmetes saab kasutada ka no-ip teenust tasuta, kuid iga 30 päeva jooksul tuleb aadress kinnitada. Seda pole aga ruuterites enamasti võimalik häälestada.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2022 12:14:20 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
Paku kiiresti 4G soodsa hinnaga cat6 ruuter, mis teeb ka DDNS-i?


sellist seadet ei ole veel leiutatud! 4g on pmst üks "ideaalne" projekt, kus kunde investeerib olematu tasemega seadmetesse, n-ssib ajusid, ja isp süüdimatult müüb - tilgutab tatti über hinna eest. kogu selle asjaga mässamine on 10x kallim ja tulemus 10x kehvem.

aga keegi võiks mulle selle kinkida
https://mofinetwork.com/product/mofi5500-5gxelte-em9191-combo-cat20-lte-5g-router-pre-order-expected-to-ship-on-july-06-2021/

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 12:53:05 vasta tsitaadiga

LTE3316 sai peale uue Telia FW V1.00(ABOJ.5)C0.
System ja Debug logides järgmine läbustamine:
3 Jan 27 10:22:02 O3G/3g_queryd_0: parse_a_receive_SMS7256::phoneformat[d0] tmpbuf[D422B32803]
4 Jan 27 10:22:02 O3G/3g_queryd_0: parse_a_receive_SMS7256::phoneformat[d0] tmpbuf[D422B32803]
5 Jan 27 10:22:02 O3G/3g_queryd_0: parse_a_receive_SMS7256::phoneformat[d0] tmpbuf[D422B32803]
6 Jan 27 10:22:03 O3G/3g_queryd_0: parse_a_receive_SMS7256::phoneformat[d0] tmpbuf[D422B32803]
7 Jan 27 10:22:03 O3G/3g_queryd_0: parse_a_receive_SMS7256::phoneformat[d0] tmpbuf[D422B32803]
8 Jan 27 10:22:03 O3G/3g_queryd_0: parse_a_receive_SMS7256::phoneformat[d0] tmpbuf[D37B992C0EBBD7]
9 Jan 27 10:22:03 O3G/3g_queryd_0: parse_a_receive_SMS7256::phoneformat[d0] tmpbuf[D37B992C0EBBD7]
10 Jan 27 10:22:03 O3G/3g_queryd_0: parse_a_receive_SMS7256::phoneformat[d0] tmpbuf[D37B992C0EBBD7]
11 Jan 27 10:22:03 O3G/3g_queryd_0: parse_a_receive_SMS7256::phoneformat[d0] tmpbuf[D37B992C0EBBD7]
12 Jan 27 10:22:04 O3G/3g_queryd_0: parse_a_receive_SMS7256::phoneformat[d0] tmpbuf[D37B992C0EBBD7]
13 Jan 27 10:22:04 O3G/3g_queryd_0: parse_a_receive_SMS7256::phoneformat[d0] tmpbuf[D432BB2C03]

jne (kopisin vaid 1-e fragmendi). Kas on kommentaare , mis pull see on ?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Forss
HV kasutaja
Forss

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 13:02:37 vasta tsitaadiga

Nagu inimene spetsiaalselt otsib omale probleeme icon_biggrin.gif

NB! Ruuter LTE3316 on konfigureeritud ainult Telia 4G mahupiiranguta püsiühenduse kasutamiseks ega sobi muude teenuste või teiste operaatorite teenuste kasutamiseks!

Kui kasutad Tele2 internetti, siis helista sinna ja kurda, et kasutad spetsiaalselt konfitud Telia seadmeid, et milles jama icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 14:08:53 vasta tsitaadiga

Ma ootasin kommentaare, mis pull see on? Eelnevas kommis 0 sisusse puutuvat juttu!
BTW, see bug ei sega kasutamist.
Kuna mul puudub nüüd juba võimalus Telia SIM-iga uuesti üle kontrollida, kas selle puhul antud FW-ga selline läbu puudub, võiks keegi tubli Õiges võrgus olija üle kontrollida ja tagasiside anda. Tänud ette.

Ka LTE3311 kohta oli jutt, et ainult Elionis kasutamiseks. Kui LTE 3316-l liiga palju kasutamist segavaid featuure välja ujub, siis võib bandi 2100 MHz puudumisele vaatamata LTE3311 tagasi pista. Mingit cat6 eelist ei täheldanud upload-i jaoks.
tsitaat:

4g on pmst üks "ideaalne" projekt, kus kunde investeerib olematu tasemega seadmetesse, n-ssib ajusid, ja isp süüdimatult müüb - tilgutab tatti über hinna eest.

Lisame juurde, et veidigi küsimuste korral foorumis ujuvad välja petjalitsid, kelle ainumas ja tõsine tõde on kasutada õigeid seadmeid, icon_smile.gif. Sarnaneb juba usuliikumisele. Igav ei tohi olla ja väike särin peab kogu aeg sees olema.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Forss
HV kasutaja
Forss

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 14:12:44 vasta tsitaadiga

Debiilikud, ajuussid, petjalitsid ja muud väljendid selles 100x muudetud postituses.

Kultuurne inimene räägib siin oma Tele2 internetist teemas "Telia piiramatu mahuga 4G Koduinternet"
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 14:21:27 vasta tsitaadiga

Vähemalt said südamelt ära öeldud ja sulle meeldib vorstitegu rohkem, kui valmis vorst ise. icon_razz.gif .Milline variant siis järgi jäi? Mul käis kunagi varas, kes kinnivõtmisel ka vingus, et teda vaesekest oli kehvasti koheldud. Tema oli igati tubli ja nunnu. Seda sa vist tähele ei pannud, et su kiljatuses puudus 0 infot mu küsimusele ja minu reaktsioon oli su toredale vastusele. Põhjus- tagajärg segi?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Forss
HV kasutaja
Forss

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 14:22:15 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
Vähemalt said südamelt ära öeldud. Milline variant siis järgi jäi? Mul käis kunagi varas, kes kinnivõtmisel ka vingus, et teda vaesekest oli kehvasti koheldud. Tema oli igati tubli ja nunnu. Seda sa vist tähele ei pannud, et su kiljatuses puudus 0 infot mu küsimsele ja minu reaktsioon oli su toredale vastusele. Põhjus- tagajärg segi?


Kui vaimse tervisega probleeme ja käsitlematu sõimlemine veres, siis ei pea kartma ja võib abi otsida:
https://peaasi.ee/
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 17:18:26 vasta tsitaadiga

Eks ma vaatan sinna siis, kui aega üle jääb. Kas ravimist vajab ka see, et ma Telia seadet kasutamiseks valisin? icon_lol.gif
Kas küsimusele ka lp Kõiketeadjalt vastust tuleb või jääbki ainult tühi plära? Võiks ju siis ausalt öelda, et vastata ei oska ja algselt oleks võinud tüli norimata jätta. Hämmastav, et Telia seadmed inimesed nii pöördesse ajavad, see peab ikka Väga Vägev Värk ja Tugev Usk olema.


viimati muutis sass24 27.01.2022 17:31:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 17:25:23 vasta tsitaadiga

Miks sa sass omale ometigi ei pane päris internetti majja? Eriti kasuta seda võimalust, siis kui sa elad nn. valgel alal - siis on sul terveks eluks särin sees icon_biggrin.gif mina säristan juba 7 aastat.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 17:34:04 vasta tsitaadiga

Kokkulepe psüholoogiga, et hulludega ei räägita. icon_sad.gif
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 17:49:23 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Kokkulepe psüholoogiga, et hulludega ei räägita. icon_sad.gif


Just. Võtsin korra selle käki softiuuenduseks special Teliast SIM-i, kuna binaryt keegi ei raatsinud jagada ja võimalk, et ka selle laadimine kinni keeratud.

Vaatasim siis Teilia Iseteenindusse, mulle seal soovitati tungivalt ja rõõmsalt sellel ühendusel pordid lahti teha. Ok, kuna kaamerat testimisel järgi ei olnud, ju siis portscanner ajas pada ja pordid tõesti kinni. Nonii, toksisin siis Iseteeninduses porte lahti teha, ette visati suur nupp, et ostku ma ka staatiline IP (leht tagasi siin juttu, et sellel on juba by default staatiline ja test seda ka näitas). Edasi siis proovisin nupust mööda vingerdada ja leida kuskiltportide lahtitegemise imelinnukest, aga seda kuskil.
Aga rohkem ma praegu siin teemas ei vinguks, saan aru, et Teliast on paljul kopp.gif ja närvid läbi. Eelnevalt kogetud idiootsused vedivad kaasa, selge see.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 78, 79, 80  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.