Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Firewall märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
arvutineeger
HV vaatleja
arvutineeger

liitunud: 09.11.2001




sõnum 25.07.2002 23:34:00 Firewall vasta tsitaadiga

Seoses laidi vahetamisega kodutöö vastu ning tänu sellele, et ET enam ligipääsu ei piira oleks nigu vaja miskit kaitset...küsiks siis, et kuda WinXP Internet Connection Firewall (ICF) ka kvaliteedi poolest on? Ajab asja ära vai on vaja mõni teine proge hankida, et kurikaelad ligi ei saaks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
clon
HV kasutaja
clon

liitunud: 20.05.2002




sõnum 26.07.2002 00:21:00 vasta tsitaadiga

WinXp firewall .. muhahaaa, ZoneAlarm on parim, kusjuures mingi lahjem versioon on tasuta ka, ajab seegi asja väga hästi ära, seda WinXp asjandust üldiselt firewalliks ei loetagi ...

[ Seda sõnumit muutis: clon on 26.07.2002 00:22 ]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smert
HV kasutaja

liitunud: 22.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2002 00:39:00 vasta tsitaadiga

XP firewallile ei tasu loota.Hangi parem ZoneAlarm,Norton Internet Security voi midagi muud sarnast !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jossi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.11.2001




sõnum 26.07.2002 01:01:00 vasta tsitaadiga

XP firewall mõeldud vist rohkem selleks kui antud xp masin netti jagab. Kuid ZA ikka turvalisem.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
susi
HV veteran

liitunud: 24.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2002 08:22:00 vasta tsitaadiga

kui kodukasutaja siis näiteks neist üks:
ZoneAlarm - nagu eelnevad juba soovitanud ->
http://www.zonelabs.com/store/content/company/zap_za_grid.jsp

või siis

Sygate Personal Firewall ->
http://soho.sygate.com/products/shield_ov.htm

mõlemad kodukasutajale tasuta.
Kommentaarid: 263 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sammalhabe
HV vaatleja
Sammalhabe

liitunud: 05.11.2001




sõnum 26.07.2002 09:27:00 vasta tsitaadiga

Tasulistest kindlasti:
Norton Internet Security

Vabavarast:
Zone Alarm

Mõlemad head aga NIS'i peale võib ka loota.

_________________
Sammalhabe on rääkinud...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 26.07.2002 09:47:00 vasta tsitaadiga

ise kasutan "Tiny Personal Firewall Engine".
mäletamist mööda oli vabavara ja tundus lihtsalt arusaadav, puudustest rääkigu teised - ise rahul.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 26.07.2002 11:04:00 vasta tsitaadiga

Öäk, need tarkvaralised firewallid on jälgid, eriti käib närvidele, et kõikide programmidega, mis netti tahavad minna, tuleb mingit jama näha. ZoneAlarm ei pidand mul tundi aega ka vastu. Kõigepealt tasub näiteks kontrollida Symantec Security Check'iga, mis probleemid (kui üldse) on. Norton Personal Firewall muidu on minu arvates tarkvaralistest parim. Ise jagan netti ja firewalli töö teeb edukalt ära WinRoute Pro.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jossi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.11.2001




sõnum 26.07.2002 12:41:00 vasta tsitaadiga

link :: CNET

Huvipärast uurisin mis siis parim. Pole ise peale ZApro midagi proovinud. ZA muidu kõik OK, kuid adblocking ja popup-killer ei toimi normaalselt, võimalik et praeguseks ka uuendus, mul talvine versioon.

CNET aga reastab järgmiselt:

1 ZoneAlarm Pro 3.0
2 Sygate Personal Firewall Pro 5.0
3 Tiny Personal Firewall 3.0
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 26.07.2002 14:59:00 vasta tsitaadiga

Väga hea ja suht tõene test on https://grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PC Spioon
HV vaatleja

liitunud: 27.06.2002




sõnum 26.07.2002 18:43:00 vasta tsitaadiga

ZoneAlarm on hea küll - eriti sobib ta algajatele ja inimestele , kellel ei ole eelnevalt erilisi arvuti turvalisuse alaseid teadmisi - tema headus , ongi lihtsus ! Aga tarkvaralistest tulemüüridest on parim ikkagi Norton Personal Firewall - kui tead täpselt , mida või kuidas konfida , siis tagab see tulemüür parima turvalisuse ! Ükski teine tarkvaraline tulemüür praegusel hetkel esimest ja teist kohta ei ohusta , küll aga on paljud neist võimelised kolmandale kohale pretendeerima .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tar
HV kasutaja
Tar

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2002 02:18:00 vasta tsitaadiga

Tiny PFW nüüd Kerio PFW nime all figureerib, http://www.kerio.com/

/me kasutab.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
susi
HV veteran

liitunud: 24.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2002 10:16:00 vasta tsitaadiga

NB! zonealarmil uus versioon väljas - kui keegi veel ei tea.
Kommentaarid: 263 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deep Fury
Kreisi kasutaja
Deep Fury

liitunud: 13.12.2001




sõnum 29.07.2002 16:59:00 vasta tsitaadiga

XP firewall on siuke "kena" asi, mis näiteks arvuti ülestulemise ja mahaminemise ajal ei kipu arvutit eriti kaitsma icon_sad.gif
Kui on tahtmist jamada, siis teeb muretu olemise nurka mõni hääletu 486, kui ei siis mõni ülevalpool mainitud tarkvara peaks ka hakkama saama.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nuhk
Kreisi kasutaja
nuhk

liitunud: 15.12.2001




sõnum 29.07.2002 20:27:00 vasta tsitaadiga

Programmide audit ei ole tulemüüri ülesanne ja tulemüüri jooksutamist töömasina peal tegijad üldiselt ka hea tooni hulka ei arva...
Aga kodukasutus on midagi muud. Igasugust automaatselt konfitavat mänguasja nagu ZA või Tiny oleks mõistlik mõne aja tagant üle vaadata, eriti kui masinat üksinda ei kasuta. Need küsivad teinekord kasutaja jaoks liiga keerulisi asju - et seekord ühendust saada vajutataksegi rõõmsalt YESS! koos kõige sellest tulenevaga. Kuni näiteks win95/98 pole kohalikku võrku ühendatud ei ole seal netis käimiseks üldse vajadust tulemüüri järele - windooza file sharing, mis enamuse lihtsamate hädade põhjus jäetagu lihtsalt peale panemata.
Siinpool jookseb mu oma karvase käega konfitud iptables+snort - tere tulemast, äkripoisid ja -tüdrukud! nuhk.dyn.ee
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 30.07.2002 10:35:00 vasta tsitaadiga

to nuhk: ära kunagi nii ütle, et teretulemast, firewall pole ainuke kaitse häkkerluse eest. Kui sul masinal mõni teenus peal on, siis selle kaudu võivad pahalased lipsti sisse ronida, ärgem unustagem viimaseid apache hädasi näiteks jne.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angerjas
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2002 12:04:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:
29.07.2002 20:27 nuhk kirjutas:
Programmide audit ei ole tulemüüri ülesanne ja tulemüüri jooksutamist töömasina peal tegijad üldiselt ka hea tooni hulka ei arva...

Päris nii üheselt pole ka õige. Nimelt filosoofiliselt võttes pole "tulemüür" mitte asi vaid protseduur. Lihtsalt marketroidide poolt on see sõna ära lörtsitud soovides panna meid uskuma, et võib olla üks imekarbike nurgas mis kohe hoobilt kõik turvaliseks teeb. Seega pole tegelikult õige nimetada tulemüüriks ei kasutajaarvutis ega kuskil marsruuteris passivat paketifiltrit või proksit, need on ainult paar komponenti tulemüürist, mosaiigitükid mitte tervikpilt.

Päris tulemüüri ülesanne on kindlasti ka väljuva liikluse kontrollimine ja miks mitte ka programmide autentimine. Loomulikult ei pea keegi kodu- või väikefirmaarvutivõrgu kaitseks korralikku tulemüüri rajama. Enamasti piisab tõesti kergest paketifiltrist või proksist, peaasi, et need oleks õigesti seadistatud.

ZoneAlarmi põhiline voorus on just selles, et peab silmas programmhaaval väljuvat liiklust ja on sedasi üsna efektiivne näiteks masspostitavate viiruste tabamiseks/peatamiseks kui need tegevusse asuvad.

tsitaat:
Aga kodukasutus on midagi muud. Igasugust automaatselt konfitavat mänguasja nagu ZA või Tiny oleks mõistlik mõne aja tagant üle vaadata, eriti kui masinat üksinda ei kasuta. Need küsivad teinekord kasutaja jaoks liiga keerulisi asju - et seekord ühendust saada vajutataksegi rõõmsalt YESS! koos kõige sellest tulenevaga.


Vahel võib ka võsukestele öelda, et kui arvuti küsib midagi millest aru ei saa siis enne "Yess!" vajutamist issiga konsulteerida...

tsitaat:
Siinpool jookseb mu oma karvase käega konfitud iptables+snort - tere tulemast, äkripoisid ja -tüdrukud! nuhk.dyn.ee


Logi paariks tunniks KaZaA-sse sisse, tuleb kutsumata katsujaid ohjeldamatult...

--
Andres Alla.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deep Fury
Kreisi kasutaja
Deep Fury

liitunud: 13.12.2001




sõnum 30.07.2002 12:26:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

29.07.2002 20:27 nuhk kirjutas:
Programmide audit ei ole tulemüüri ülesanne ja tulemüüri jooksutamist töömasina peal tegijad üldiselt ka hea tooni hulka ei arva...


Isiklikult kasutan tarkvaralist tulemüüri just selleks, et omada paremat ülevaadet, mis jubinad ja millal netti kipuvad. Sellise tulemüüri installeerin sõltumata sellest, kas kusagil eespool on tulemüür või mitte, olen ma tööl või kodus. Müüri konf oleneb viimasest "detailist" küll tugevalt icon_smile.gif
On Linuxile ka miski appi põhine tulemüürike valmis nikerdatud ?

------------
Yes INcoming traffic is blocked/controlled, but what about traffic that goes OUT ...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angerjas
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2002 14:34:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:
30.07.2002 12:26 Deep Fury kirjutas:
[....]
On Linuxile ka miski appi põhine tulemüürike valmis nikerdatud ?


Ma ei oska kohe mingit head frontendi soovitada - võibolla polegi sellist - aga iptables/netfilter evib küll uid ja pid baasil filtreerimist, ilmselt saaks selle baasil miskit aretada.

--
Andres Alla.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
potsataja
läburaator
läburaator

liitunud: 01.01.1970




sõnum 30.07.2002 14:53:00 vasta tsitaadiga

hmm... ma ise kasutan zonealarm pro 2.6, hiljuti avastasin et programmidel saab määrata lubatud pordid... nii läks outlook expressile smtp ja pop ainult lahti... ja tasus ära kuna hiljem nägin et outlook express üritas FTP kaudu kuhugi itaalia serverisse connectida... ei ole vist eriti loogiline või mis.. e-maili attachmendid paneb ka ilusti karantiini mis on väga pro.. icon_smile.gif

siis mingi paar kuud tagasi helistasin microlink data'sse ja küsisin ühe IP aadressi kohta infot, kes skännis mul UDP porte (mis on tegelikult suht tühised aga ikkagi)...

ja praegu tegin ühe testi... panin Internet security-level low ning trace'sin ennast, jõudis ilusti kohale.. siis tõstsin taas high peale ning siis hakkas ilusti tärne viskama icon_smile.gif
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sleepy.shadow
HV vaatleja

liitunud: 05.08.2002




sõnum 18.08.2002 02:18:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:
ja tasus ära kuna hiljem nägin et outlook express üritas FTP kaudu kuhugi itaalia serverisse connectida... ei ole vist eriti loogiline või mis.. e-maili attachmendid paneb ka ilusti karantiini mis on väga pro...

Tasemel õudus... kohati mõtlen isegi, kuidas selliste juhtumite firma kohtvõrgus tekkimist vältida. Kui midagi sellist toimub, võivad varukoopiate lindid käiku minna, ning kuidagi ei tahaks praktikas testida, kas kõigist masinaist ikka kõik vajalik lindile pannakse (ja mismoodi see taastamine välja näeks).

Ilmekas näide, miks peale tsentraalse tulemüüri võiks pehmemail masinail (Windows) ka tarkvaraline tulemüür joosta -- ning programmide üle eraldi arvet pidada. Meilikliendile, eriti sellisele millel "MS Virus Transfer Protocol" sisse ehitatud lihtsalt tuleb liigsed HTTP ja FTP ühendused ära keelata.

Mis oma harjumustesse puutub, siis on Windowsit jooksutades (umbes 25% kogu arvutiajast, ADSL üheduse otsas) Tiny Firewall seni toiminud. Saab määrata, mis rakendusele, aadressile, protokolliga, pordile ning porti tulevaid/minevaid ühendusi lubada. Skriptidega mängivad kodanikud hoiab eemal. Masinale kus mälu vähe, kuid konfijal viitsimust on... julgeks soovitada.

[ Seda sõnumit muutis: sleepy.shadow on 18.08.2002 02:30 ]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2002 19:07:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

26.07.2002 11:04 ihvike kirjutas:
Öäk, need tarkvaralised firewallid on jälgid, eriti käib närvidele, et kõikide programmidega, mis netti tahavad minna, tuleb mingit jama näha. ZoneAlarm ei pidand mul tundi aega ka vastu. Kõigepealt tasub näiteks kontrollida Symantec Security Check'iga, mis probleemid (kui üldse) on. Norton Personal Firewall muidu on minu arvates tarkvaralistest parim. Ise jagan netti ja firewalli töö teeb edukalt ära WinRoute Pro.

heh konfind oma masina ära siis korralikult. mul küll enam midagi ei näita, kuigi programm käib nii nagu peab
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitaja
AM 10 aastat
keevitaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 29.08.2002 19:38:00 vasta tsitaadiga

kui maksta viitsid(soft + odava konfiga masin), siis vaata http://sisalik.ee/kulp.php3

_________________
Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks!
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
leijona
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2002




sõnum 09.09.2002 23:39:00 vasta tsitaadiga

Mul ZoneAlarm Plus ja seal on programsite all selline asi nagu Generic Host process for win 32 services. Mida see endast kujutab, kas võib sellel netti pääsemise keelata?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Demon
HV kasutaja
Demon

liitunud: 04.11.2001




sõnum 12.09.2002 14:43:00 vasta tsitaadiga

seda ma ei tea, mis see on, aga miski XP masin ei p22senud enam yldse netile ligi kui selle asja 2ra keelasin...
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
winter
HV veteran
winter

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2002 20:39:00 vasta tsitaadiga

ka üks tilluke küsimus zonealarmi kohta. mida annab juurde see kui lubada mõnel asjal "Act as aserver" ma olen proovinud igati aga vahest pole aru saanud
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
winter
HV veteran
winter

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2002 22:14:00 vasta tsitaadiga

veel paar küsimust. zonalarm ja sygate on neil mingit olulist erinevust, ka ses mõttes et kumb on turvalisem, parem vms. või on see lihtsalt harjumise asi. kas kahte tulemüüri on mõttekas korraga peal hoida?
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TzigaLind
HV veteran

liitunud: 12.01.2002




sõnum 15.09.2002 22:35:00 vasta tsitaadiga

Generic host process on NTs see asi
mis teeb netti.Asja töötamiseks on
vajalik serveri õigused.
Serveri õigusteks nimetatakse
inbound connectione.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karzum
HV veteran
Karzum

liitunud: 17.07.2002




sõnum 16.09.2002 01:43:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kas kahte tulemüüri on mõttekas korraga peal hoida?

Nii võid endale ainult probleeme tekitada, kaks korda turvalisem küll ei ole.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Demon
HV kasutaja
Demon

liitunud: 04.11.2001




sõnum 16.09.2002 09:49:00 vasta tsitaadiga

ymbes nagu 2 ust, millel sama v6ti icon_wink.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2002 10:28:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

16.09.2002 01:43 Karzum kirjutas:
tsitaat:

kas kahte tulemüüri on mõttekas korraga peal hoida?

Nii võid endale ainult probleeme tekitada, kaks korda turvalisem küll ei ole.


i'tea, ma vahepeal isegi proovisin... olid peal Tiny personal FW ja Sygate... töötasid küll, kusjuures avaldus selline asi, et osasid kahtlasi aktiivsuseid avastasid mõlemad korraga, aga osasid ainult üks või teine... võta siis kinni...
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
winter
HV veteran
winter

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2002 17:50:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

16.09.2002 10:28 namstoop kirjutas:
tsitaat:

16.09.2002 01:43 Karzum kirjutas:
tsitaat:

kas kahte tulemüüri on mõttekas korraga peal hoida?

Nii võid endale ainult probleeme tekitada, kaks korda turvalisem küll ei ole.


i'tea, ma vahepeal isegi proovisin... olid peal Tiny personal FW ja Sygate... töötasid küll, kusjuures avaldus selline asi, et osasid kahtlasi aktiivsuseid avastasid mõlemad korraga, aga osasid ainult üks või teine... võta siis kinni...


praegu mul 2 tükki peal, sygate ja zonealarm ja olen ka sama asja täheldanud. enamikest kordadest reageerivad mõlemad, aeg-ajalt aga kord üks siis teine.

[ Seda sõnumit muutis: winter on 16.09.2002 17:51 ]
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ediss0n
HV kasutaja


liitunud: 09.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2002 05:05:00 vasta tsitaadiga

ma proovin praegu norton personal firefalli, kuid mõni asi ajab täiega vihale - minheid prohramme ei luba ta netti. St kui ma tahan midagi pingida, siis öeldakse, et PING: transmit failed, error code 65.
Samas tulemüür nagu ei küsigi, et kas ping võib netti minna jne. Ja otsides ei leia ta kaa paljusid programme ülesse. Igavene jama on sellega. Varem töötas zoneAlarm laitmatult.

_________________
:wq
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 05.10.2002 17:46:00 vasta tsitaadiga

Proxy+ v3.00
http://www.proxyplus.net/
Lugesin nagu teema läbi. Kas keegi seda ka kasutab?
Midagi tahaks ZA plus´i asemele saada, ää hakkab se uimerdaja tüütama.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
plugger
Kreisi kasutaja


liitunud: 06.06.2002




sõnum 06.10.2002 16:15:00 vasta tsitaadiga

MUl oleks selline teemaarendus siis püsti panna, et kas reaalselt kellelegi ka keegi sisse tunginud on... ma pole veel dyn ipp puhule seda kuulnud, et keegi oleks tavalisele koduarvutile sisse häkkinud... ma arvan et et tasu ikka tonti seal näha kus teda ei ole, suht mõttetu on laduda arvutile peale tonnide viisi turavaprogesid mis tööd aeglustavad, kõigest selle tõttu, et 10 aasta jooksul korra keegi sinu arvuti aadressi vastu huvi tunneb.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deep Fury
Kreisi kasutaja
Deep Fury

liitunud: 13.12.2001




sõnum 07.10.2002 12:06:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

06.10.2002 16:15 plugger kirjutas:
MUl oleks selline teemaarendus siis püsti panna, et kas reaalselt kellelegi ka keegi sisse tunginud on... ma pole veel dyn ipp puhule seda kuulnud, et keegi oleks tavalisele koduarvutile sisse häkkinud... ma arvan et et tasu ikka tonti seal näha kus teda ei ole, suht mõttetu on laduda arvutile peale tonnide viisi turavaprogesid mis tööd aeglustavad, kõigest selle tõttu, et 10 aasta jooksul korra keegi sinu arvuti aadressi vastu huvi tunneb.

Tavaliselt piisab ka täiesti ühest regulaarselt uuendatavast tulemüürist, et kodukasutajat väliste rünnakute eest kaitsta.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 08.10.2002 11:06:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:
06.10.2002 16:15 plugger kirjutas:...kas reaalselt kellelegi ka keegi sisse tunginud on...
Koduga mul hakkasid tasapisi igatsugu anomaaliad, panin ZA+ peale kuid lastele ei meeldinud tray-d tallata käivitamisel. W98, kasaa, messenger ja mõni kaust read only shares. Need sharetud kaustad said kuskilt omale *.scr, vist ka *.exe laiendiga ja hulga muid faile ning C:-le tuli imeliku sisuga *.inf. NAV ja adavare neid ära ei tundnud ja asusin neid käsitsi väljarookima. Tulemuseks rikkusin vist PPPoE ära. ADSL modem saatis midagi täiskiirusel välja ja minul kadus ühendus sootuks----> C:format
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kristjan
HV kasutaja


liitunud: 05.10.2002




sõnum 08.10.2002 16:18:00 vasta tsitaadiga

Kas siis asi on tõesti nii hulluks kätte ära läinud? Nimelt arvasin varemalt, et vaevalt keegi tunneb huvi mingi ip vastu mis kuskil väikses kohas nagu eesti seda on asub. Kuigi jah, pean tõdema et ka ZA jookseb ka minu arvutis, kuid seda vaid tänu umbusule vastsaadud püsika vastu. Tegelikult pole siia maani probleeme (loe: külastusi) olnud. Aga lugedes teie teateid, tundub nagu peituks teie arvutis nagu mingi CIA server or sthm. tahaks teada: Kas kellelgi ka reaalselt midagi ära keeratud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TzigaLind
HV veteran

liitunud: 12.01.2002




sõnum 08.10.2002 17:51:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kas kellelgi ka reaalselt midagi ära keeratud?


Reaalselt pole minu teada minu masinasse sisse saadud
aga mul on ka softfirewall kõikse aeg peal.Proovitud
on küll,igatsugu erinevaid portscanne on tehtud ja
igatsugu remlogin asju proovitud.Lapsed ju loevad internetis
,et häxor on ilgelt kuul olla ja siis proovivad asju
mida nad loevad.Jama tekib aga siis kui nad kuhugi juhuslikult sisse saavad ja teadmatusest midagi ära rikuvad.Teinekord ka lihtsalt pahapärast,lastel tekib
teinekord selline karistamatuse tunne ja mitte kõik ei ole eriti vastutustundlikud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
winter
HV veteran
winter

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2002 21:28:00 vasta tsitaadiga

no ju see zonealarm midagi ikka ära ka hoiab.


blocked intrusions
2678 intrusions have been blocked since install
1381 of those have been high-rated.

see "since install" on kuskil 16 päeva

see ju näitab, et midagi ju ikkagi keegi kusagilt üritab.

[ Seda sõnumit muutis: winter on 08.10.2002 21:30 ]
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ponx
HV kasutaja

liitunud: 23.11.2002




sõnum 30.05.2003 19:01:46 vasta tsitaadiga

mul selline asi et zonealarm jookseb peale installi mingi 10 päevaga pange ... netti lehed ei taha enam avaneda ja everyday lehte ei saagi ette ...

ise ma miskit kiskunud pole

õmeising icon_cry.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2003 22:19:20 vasta tsitaadiga

Mul on selline ime, nagu McAfee firewall, muuseas see toodi koos antiviirusega mulle amidemaalt kingituseks. Siiamaani pole mitte virisenud... Kusjuures tal on hea omadus kohe portscan-i rünnakutele tracega järele panna. Kui asja lõpuks ilusti konfitud sai, enam absoluutselt mingite teadetega ei tüüta

Kuigi kõikseeaeg tahab mingeid imelikke pakette liikuda aga, noh, siiani on kõik ok olnud. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Firewall
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.