|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
rocki
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.01.2003
|
04.11.2021 17:16:33
|
|
|
Ma siin mõtlen, et keeran selle 2.4 kinni üldse. seadmeid vähe ja needki saavad 5 otsas ilusti elatud
_________________ Asju saab kah teisiti teha! |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
07.11.2021 09:21:43
|
|
|
Genexisega saad 5e peal ilusti 1.3 gigabitti ainult selle probleem on ei levi ka 5 ega ka 2.4 eriti kaugele ja ikkagi peab wifi kopsiku eraldi panema.
Kas too peale telia fiibri karpi peab olema üldse olema see ontlik ruuter seal vahel või saab otse wifi ruuterisse surada? Wifi ruuterid peaksid suutma vlani ka teha. Seal optika karbis on ainult 1 lan pesa. Kui LAN kaablitega vedada siis millisekundid eriti hitti ei saa. Ma ise vaaataks kuidas see ruuter sealt üldse prooviks see vahelt visata. Selle genexise wifiga pole suurt mdagi teha ja eetrit ei tahaks rikkuda. Ainus asi miks too telia ruuter seal vahel on on too telekas ja telefon.
Proovisin AP slda tolle genexisega 1.3 -1.4 gigabitii tuli ära kuid midagi hakkas seal uimama kadu oli üks millisekund. Maha ei visanud linki ei katkenud ei kõikunud ka. Siis järeldasin parem on wifi ruuteritese vedada lan kaabel.
Sai nädal tagasi toro veetud kes seal pakkuma hakkab pole teada pidavat telia olema võib-olla jõuludeks alles. 30 meetrit kadus niikui hundi kurku ennem kui otsa tuppa sain. 2 euri oli tolle meeter. Telia oleks vist tasuta vedanud ilmselt kliendi saamise mõttes. Ei taha ka ,et songivad segamini panin ise ära.
Spoiler 
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
07.11.2021 13:43:12
|
|
|
| Mis Genexxis see seuke on kus 2,5G port küljes? Või mis 1,3-1,4 gigabitti seal ära tuli? 1ms on läbi raadioeetri väga vinge tulemus, praktika näitab et 4x4mimo tubased klotsid tekitavad rahulikult 3,x ms viite ja see on neile omane normaalne olukord.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
07.11.2021 14:03:35
|
|
|
AC peal jah üksik klient tuli 1.4 ära seda otsenähtavusega 5 meetri kauguselt. Ja see oli nii downoad kui upload sisevõrgus. Kuigi Link oli 1-2ms aeglasem kui lan kaabliga. Rohkemaks too AC seal ei võimaldanud ka 1.3-1.4 on ka lagi. Ühe arvutiga jaguks sellel kiirust küll. Tegelt ma suurt ei süvenenud kas mõlemal sedmel oli 1.3-1.4 max või tegelt saaks rohkemgi. Kumb siis tegelt piirajas oli. Need AC max kiirused on erinevad eri seadmetel.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
07.11.2021 14:20:08
|
|
|
Ma proovin veelkord - kas seadmel on 2500M vaseport? 1000M port üle 940Mbits läbilaskekiirust ei saa arendada, seega peab suuremate kiiruste jaoks olema kas 1) vähemalt 2500M port; 2) kaks omavahel agregeeritavat 1000M porti. Kui need tingimused on täidetud, saab rääkida kiirusest 1,3-1,4 midagi. Märkus (2) juurde - ka liidetav seade peab oskama 2te 1000M porti agregeerida.
Või mis kiirus see 1,3-1,4 on? Tehniline sidekiirus? Kuidas see number välja loetud on? Või on mõõdetud? On see kiirus otse optikaliidesest, vask vahele jättes?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
07.11.2021 14:42:34
|
|
|
sellel on 1gigabit lan pordid rohkem sealt küll ei saa. AC wifi link suudab olla 1.4 kuid piiravaks saab lan pordid mis on 1gigabitt. Sellist kiirust saab nautida ilmselt sisevõrgus.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
07.11.2021 15:04:10
|
|
|
| Niisiis ikkagi tehniline sidekiirus. Lugu selge.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
08.11.2021 07:20:04
|
|
|
Selle AC wifi kiirus on ok ühele arvutile kui kaks korraga tirivad siis kiirus jaguneb kahe vahel kuigi ühe arvuti jaoks on ok gigabitti nautida üle wifi see 1.4 on ikkagi sisevõrk mis selle wifiga saab. Wifindus tänapäeval on kiirem kui lan pordid mingi hetk hakkame nägema 10gigabitist lanni kuid see on väga kaugel olev tulevik.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alan
HV veteran

liitunud: 12.02.2008
|
08.11.2021 12:43:29
|
|
|
| Margus kirjutas: |
| 10gigabitist lanni kuid see on väga kaugel olev tulevik. |
Misasja? 10gbit lan on täitsa tänapäev ju. Jah, seadmed on veel pigem kallid, aga entusiastlikumatel on juba kodus 10gbit olemas.
Ka endal plaan lähiajal 10gbit sisevõrgule liikuda, CAT7 kaabel juba kogu elamises olemas ja vaja 10gbe switchi ja võrgukaarte. High-end emaplaadid on ka juba 10gbe int. kaardiga.
Edit: Muidugi see, et Telia pakutaval ruuteril ka 10gbe LAN pordid oleks, on muidugi ilmselt kauge tulevik. Aga minul on niikuinii switch vahel ja Telia ruuteri portidest väga ei sõltu.
|
|
| Kommentaarid: 131 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
08.11.2021 14:16:23
|
|
|
| Margus kirjutas: |
| Selle AC wifi kiirus on ok ühele arvutile kui kaks korraga tirivad siis kiirus jaguneb kahe vahel kuigi ühe arvuti jaoks on ok gigabitti nautida üle wifi see 1.4 on ikkagi sisevõrk mis selle wifiga saab. Wifindus tänapäeval on kiirem kui lan pordid mingi hetk hakkame nägema 10gigabitist lanni kuid see on väga kaugel olev tulevik. |
Siin on mingid mõisted lappese läinud. Sisevõrk on definitsiooni järgi LAN ja WLAN. See ei saa mitte kuidagi olla kiirem kui pordikiirus, mis on 1000M. See mida kirjeldad 1,4 all - on sidekiirus ehk raadiolingi tehniline kiirus, st seadmed suudavad püsti panna omavahel selle kiirusega kanali, that's all. 1,733 peaks olema täna normaalse AC seadme lagi, sealt edasi tuleb AX. Kõige selle juures tuleb aga aru saada et side saab esineda kahe punkti vahel, järelikult peavad mõlemad punktid oskama siis 1,733 kiirusega rääkida.
Pordikiiruste juures on üks erisus. Nimelt, kui seadmes on optikaport, siis saab esineda kombinatsioon kus optika on näiteks 10Gb aga vasepordid on ainult kuni 1000M. Kui sellises seadmes on ka AX wifi siis on võimalik et suunal optika-wifi suudetakse arendada suuremaid kiiruseid kui 1000M võimaldab. Ma pole uurinud kas täna looduses seda esineb, aga võimalik on.
Mis nüüd wifi kiiruse jagunemisse puutub, siis ka siin on maailm natuke arenenud, nimelt raadioeetris saadetakse pakette frame'dena, ja moodsad seadmed suudavad frame vahedel teenindada ka teisi seadmeid ilma et läbilaskekiirus kannataks. See arv on siiski lõplik, kuid enam ei ole nii et kaks seadet, jaga kahega. MU:MIMO on see märksõna, kus MU tähendab Multiple Users. Seejuures ääremärkusena: AX wifi6 klassis töötab MU nii 2,4 kui 5GHz lainealades, AC wifi5 korral ainult 5GHz alas.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
08.11.2021 16:03:42
|
|
|
see 1,4 üle wifi on isegi mitte märg, vaid väga kuiv unistus. isegi muu mimmuga; kui sellest 400 sada megabitti kätte saab on ka hästi. LAN-i kiiruse majandus on juba ammu üle saja gigabiti. Nett kodus on aga veel ISDN-i tasemel.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
08.11.2021 19:08:15
|
|
|
| 4x4 mimo annab kenasti 740+ Mbits läbilaskeks, kui tehniline kiirus on 1733MHz. Ole ainult ja pane asjad stepslisse.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
10.11.2021 10:23:36
|
|
|
Niikaua kui minul elektri liini postid püsti kustkaudu vasepaar tuleb ei muutu midagi. Need postid peavad kadunud olema 20 detsember kui peaks paks lumi maha tulema ja kõvad miinused nädal otsa siis ei hakka keegi sonkima külmunud maad ennem kui kevadel. Kuigi minul on toru juba toas millal sealt midagi liikuma hakkab on unistus teede alt isegi veel puurimata. Eks paistab kas ehitaja veab või tulevad veel mingid isikud kes puhuma hakkavad. Need torud võivad vabalt tühjaks jääda suveni.
Kui ehitus pooleli jääb siis jäävad ikkagi ka postid püsti. Ma ei usu ,et tuimalt kistakse kõik maha ennem kui asendada pole.
Kundlasti on ka neid kes pole toru vedanud ,keldri, tuppa. Pajudel kas on majani või kera alles aiataga. Ennem saavad ilmselt need kes ära tirinud siis hiljem songitakse ka teistele kes tahavad.
Meie kanidis on keldrid paepeal siis mingit karbikest keldri panna ei saa see kooleb niiskuse kätte ära. Vanades kivimajades on üldse keeruline kustkaudu vedada. See toru panek tuppa oli kah tegelt koomiline auk 10cm seinast põrandal, lähemalt ei saa.
Niipalju ütlen kui hakkad 500Mbit-1gigabitti nautima siis too kopsik peab oskama tegema hardware NATi kui näiteks kopsik aastast 2009 siis selle purgi protsessor ei suuda seda liiklust läbi lasta piisavalt kiiresti. Ruuter või wifi purk peaks suutma Hardware flow offloading
siis sellega ei tohiks probleeme olla. Mingi dualcore 800mhz jääb ilmselt kehvaks kui hardwaret ei oska. Muidu on cpu usage 100% ja seda puht pakettide liigutamisega.
On ka neid kes rasperri pi valmis mudivad netti jagama x86 on palju võimekam kui ruuterid kui odavalt tahad saada.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
10.11.2021 12:06:17
|
|
|
| Jap, ruuteri jaksu peab jälgima, gigased pordid ei tähenda mitte midagi, kui raud ei jaksa. Leidub ka uuemaid kui 2009, mis ei jaksa.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
10.11.2021 14:51:37
|
|
|
Näiteks inteno 301 oli vist kui alguses sain ei olnud uimane siis tuuniti aastaid seda tarkvara küll tuli kõvasti lisavidinaid kui täna näiteks uus takvara peale pressida siis on väga tatine juba isegi 50mbit vdsli peal. See ei kõlba enam kasutada. Oluline vahe on genexisega. Ma olen ennegi kuulnud kui dg 200 üritatakse kasutada 50mbit näiteks ja kurdetakse miks 10nene net on kiirem kui 50nene asi on selles ikkagist ,et purk on koomas just too cpu pole võimekas kuna load läheb suuremaks. Oluline vahe on netilehtede avamisel kuhu need millisekundid kaovad kui purk on koomas. Speedtest igakord ei pruugi muffigi näidata.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
10.11.2021 14:54:19
|
|
|
| Margus, vallavanem ei lubanud asfalti kaevata, tuleb teede alt läbi puurida, puuridel on aga pikad järjekorrad, seetõttu asi seisabki.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
10.11.2021 15:18:34
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| Margus, mis asja sa ajad? |
Nojah sa võta proovi ma tean milline oli ma kasutasin dg301 algusest saati ma tean mis tarkvara uuenustega juhtus kui täna uuesti nurgast võtta ja proovida mõne uuema mudeliga ja vastupidi on tegelikult vahe. Ma näen ilusti ära kui neti lehed mõned millisekundid kauem uimavad kui peaks olema. Ütleme et DG301 on kah vana kui neti lehed kauem uimvad siis on midgi seal teisiti. Speedtest võib näidata vdsl peal 5ms kuid tulevad lehed aeglasemalt lahti kui peaks.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 10.11.2021 15:25:56, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
10.11.2021 15:20:52
|
|
|
| Margus kirjutas: |
| Näiteks inteno 301 oli vist kui alguses sain ei olnud uimane siis tuuniti aastaid seda tarkvara küll tuli kõvasti lisavidinaid kui täna näiteks uus takvara peale pressida siis on väga tatine juba isegi 50mbit vdsli peal. See ei kõlba enam kasutada. Oluline vahe on genexisega. Ma olen ennegi kuulnud kui dg 200 üritatakse kasutada 50mbit näiteks ja kurdetakse miks 10nene net on kiirem kui 50nene asi on selles ikkagist ,et purk on koomas just too cpu pole võimekas kuna load läheb suuremaks. Oluline vahe on netilehtede avamisel kuhu need millisekundid kaovad kui purk on koomas. Speedtest igakord ei pruugi muffigi näidata. |
Mida sa ajad?
Midagi nii rumalat polegi see nädal veel lugenud.
| Margus kirjutas: |
| Ma näen ilusti ära kui neti leht mõned millisekundid kauem uimavad kui peaks olema. |
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
10.11.2021 15:27:16
|
|
|
noh jah maitse asi.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
10.11.2021 15:28:16
|
|
|
| Maitsega ei ole seal mingit pistmist.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
10.11.2021 15:35:16
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Margus, vallavanem ei lubanud asfalti kaevata, tuleb teede alt läbi puurida, puuridel on aga pikad järjekorrad, seetõttu asi seisabki. |
Tundub nagu võimalus kellelgi turule siseneda ja teenust pakkuma hakata.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
10.11.2021 17:04:01
|
|
|
Ta andis vist mõista, et DG vanem soft töötab kiiremini kui uuem, sest uuemale softile poogitakse ju bloatware juurde. näiteks w10 mis on hunnik stta töötab võrreldes xp-eega 120x aeglasemini. netiteenustes peab ruuter tegelema ruutimisega, mitte pakkuma sulle meelelahutust.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
10.11.2021 17:52:33
|
|
|
Laus debiilne jutt.
Mul on kastitäis erineva softiga dg200, 301. Lisaks DG400, DG400P, Genexis, Technicolor X2, lisaks veel kolmanda osapoole ruuterid nii VDSL kui tavalise võrgu jaoks.
Netilehed tulevad samamoodi lahti.
Kui ikka jutt jõuab juba sinna, et 50mega ühendus tapab veebi brausides prose maha ja kõik venib, ning 10mega on kiirem, siis on midagi katki. Ruuteris, liinis, arvutis või tihendis.
Kui sul taustal torrent jookseb tuhande ühendusega, siis ilmselgelt vanemad ruuterid on nõrgemad.
Ja mis bloatist käib jutt? Need ruuterid on ju täiesti ära kohitsetud, pole VPN isegi, võrguketta ja vbl printeri saad USB auku toppida.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
10.11.2021 18:50:15
|
|
|
Ma ei too siia rohkem juttu vaid raakisin oma vanast ruuterist kuidas ta toimis läbi aastate ja teised kes on sellel teemal minule rääkinud. Pigem ka miks need purgid aeglasemad on või kiiremad ei oska ka mina midagi arvata pigem on nendes ruuteries moortorit liigapalju uuendatud kangema vastu mitte ,aga jäetud sama kui ruuter toodeti 5.4 kernel on omajagu kiirem kui pressitakse peale 5.10 näiteks kui ruuter resurrse liigapalju hakkab võtma muutub kah aeglasemaks, isegi mälu kasutus hakkab koomama. Aga jah minule on räägitud seda 10mbit üheduse teemat vs 50 miks 10 avab lehti kiiremini kui 50 ei tea mina ka. Ma oma ühenduse taga proovisin pool aastat tagasi seda d301 on aeglasem jah kui need praimid.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
10.11.2021 18:51:36
|
|
|
Igasugune ruuteri uuendus on suhteliselt vähetähtsusega performance osas. Neid on mitmeid aja jooksul tulnud.
Esialgsed Inteno uuendused olid seoses wifi stabiilisusega ja edasi muud turvauuendused. Võrgu läbilase minumeelest pole küll muutunud.
Tiksusin alguses isegi testides 1Gbit/s PON järel mingi vigase DSL pesaga ruuteriga ja speedtestid olid koguaeg 980Mbit/s üles alla. Torrent jooksis nagu torust tuli, prose koormus keskmine.
Raud ja Soft selles osas pole kunagi probleemiks olnud. Ping sõltub erinevate keskseadmete arvust mis jõuab Teliasse ja speedtesti serverisse. Mõnel on 1 või 2 teisel võib olla muidugi 10-15 kolmandal kes vase otsas aga miks mitte ka 15-40 ja 4G otsas võibolla ka pisut rohkem.
Kõige rohkem mõjutab pingi aga ka sisevõrgu koormus, kui teine masin midagi koormab, võib see olla midaiganes.
Igal juhul Inteno on suhteliselt äkiline ruuter võrdes isegi mingite 200€ eriruuteritega mida turul saada on.
Enim siunatakse selle wifit aga see on suhteliselt sama mis kõikidel ca 100€ ruuteritel, kaks kolm tuba katvust ja N wifi kiirus, mis ongi tehniliselt nii nagu peab.
AC wifi sõltub lihtsalt wifi levist vastavas kohas, pole oluline kas sul on Prime, Genexis või uus Technicolor... viimane küll tundub parem kui teised.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vester1
HV kasutaja
liitunud: 01.11.2010
|
10.11.2021 21:55:43
|
|
|
| Oskab keegi targem ka öelda miks ilma vpnita torrenti kiirus on piiratud 10Mb. Lükkan mingi vpni nt rootsi või kasvõi Eesti peale, siis paugutab kuni 50-56 nett on 500/500 ja ruuter Inteno DG400 PRIME
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
10.11.2021 21:59:54
|
|
|
| ot: |
| Renka kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
| Margus, vallavanem ei lubanud asfalti kaevata, tuleb teede alt läbi puurida, puuridel on aga pikad järjekorrad, seetõttu asi seisabki. |
Tundub nagu võimalus kellelgi turule siseneda ja teenust pakkuma hakata. |
See on valla enda valgustuse ja elektrikaablite maa sisse kaevamise projekt. Telia lihtsalt on kaasev nähtus. Sõitsin sealt täna mööda, tundus, et kinnise meetodi puur oli tööhoos. |
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
10.11.2021 22:02:04
|
|
|
jägaja, pidasin ikka silmas seda tsitaadi viimast osa, et puuridel on pikad järjekorrad. See tähendab ainult üht - leia omale seadmed ja oskustega mehed neid kasutama (või koolita välja) ning hakka aga pappi kokku ajama.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
10.11.2021 22:10:48
|
|
|
| Ei tea jah, miks neid puurijaid siin nii vähe on? Kus on siin konks?
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
10.11.2021 22:23:27
|
|
|
Kes ütles, et on vähe?
Just uuritud kolmest kohast puuri, kõik olid valmis uuest nädalast kolmeks nädalaks tööle asuma.
Lisaks väiksemad tegijad.
Ju seal on konks selles, et uuritud kõige odavamat pakkujat vbl.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
10.11.2021 23:59:08
|
|
|
Oma jope ikka vaja võtta puurima. Ju muu objekt käsil ja ei saanud kohe tulla
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
11.11.2021 00:24:59
|
|
|
Loogiline, paremad tasud või karmimad lepingud enne, las see valla köis lohiseb
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kevku
HV kasutaja
liitunud: 05.10.2007
|
11.11.2021 09:22:44
|
|
|
| See INteno soft on jah paras ikaldus, pidin ise seal conntrack seadeid muutma, muidu tcp ühendused suvalt kaovad lambist, Telia softiga kui avad ruuteri veebiliidese dropib lambist tcp ühendusi mingi mäluprobleem vist. dg200 & dg301 anyway enam mingeid uuendusi ei tule.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
harakas
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.06.2004
|
11.11.2021 11:21:22
|
|
|
| Kas Inteno viimane firmware on DG301-A-TELIAEE-4.3.5-200813_0000või on mingi uuem ka?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
11.11.2021 14:13:01
|
|
|
| harakas kirjutas: |
| Kas Inteno viimane firmware on DG301-A-TELIAEE-4.3.5-200813_0000või on mingi uuem ka? |
Ikka on pressi iseteenidusest peale või tee ruuteri reset ka oota pool tundi ära siis toitekaablit seinast tõmba.
Mina käin tavaliselt kontrollimas interneti kaudu, see resettimine ja ootamine natuke hirmutav.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 11.11.2021 14:17:14, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
11.11.2021 14:15:26
|
|
|
| Margus kirjutas: |
| harakas kirjutas: |
| Kas Inteno viimane firmware on DG301-A-TELIAEE-4.3.5-200813_0000või on mingi uuem ka? |
Ikka on pressi iseteenidusest peale või tee ruuteri reset ka oota pool tundi ära siis toitekaablit seinast tõmba. |
Miks sa selliseid soovitusi annad?
Iga uuendus pidi ju asja hullemaks tegema?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
11.11.2021 14:18:13
|
|
|
ta ei pea seda tegema.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kanamana
HV kasutaja

liitunud: 30.07.2010
|
15.11.2021 20:59:51
|
|
|
| Genexis ED500, uusim soft, pakett 200/200, speedtestist üle 90~mb alla/üles kätte ei saa. Milles võiks asi olla?
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Driftmoon
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.09.2002
|
15.11.2021 21:04:19
|
|
|
| wifi või kaabel?
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kanamana
HV kasutaja

liitunud: 30.07.2010
|
15.11.2021 21:10:14
|
|
|
| Konks kirjutas: |
| wifi või kaabel? |
Kaabel, mõlemas arvutis, telekat taga ei ole ega muid tarbijaid.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Driftmoon
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.09.2002
|
15.11.2021 21:15:17
|
|
|
| kanamana kirjutas: |
| Konks kirjutas: |
| wifi või kaabel? |
Kaabel, mõlemas arvutis, telekat taga ei ole ega muid tarbijaid. |
kaabel muidu korralik? võid proovida kõik lan pesad tühjaks ja ainult 1 pc järgi teise kaabliga testida.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kanamana
HV kasutaja

liitunud: 30.07.2010
|
15.11.2021 21:26:28
|
|
|
| Konks kirjutas: |
| kanamana kirjutas: |
| Konks kirjutas: |
| wifi või kaabel? |
Kaabel, mõlemas arvutis, telekat taga ei ole ega muid tarbijaid. |
kaabel muidu korralik? võid proovida kõik lan pesad tühjaks ja ainult 1 pc järgi teise kaabliga testida. |
Kas Windows 11 piirab kuskilt midagi? Proovisin windows 10 masinat ja tõepoolest 190mb jookseb alla. Panin kõige uuema LAN driveri, ikka sama.
Edit:
Ilmselt on asi ikka kaablis, juu siis mälu petab et teises toas 200mb olen varasemalt kätte saanud.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muffest
HV kasutaja
liitunud: 17.09.2003
|
15.11.2021 21:42:41
|
|
|
Küsiks ka veidi targemate nõu.
Või oskab Elioni "oma mees" siseinfi jagada.
Teema järgmine. Kortermaja, keldris on valguskaabli karbike ja osa kaableid läheb ka naabermajja. Mismoodi ma ka saaksin sealt karbikesest imekiiret netti omale tuppa? 2 väljavõttepistikut on karbikesel juba olemas aga... Keda vaja kaubelda, et sinna "toide peale" lastaks?
_________________ Kõik mis teed tee hästi, sest et halvasti tuleb nagunii hästi välja... |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
15.11.2021 21:49:23
|
|
|
| Muffest kirjutas: |
Küsiks ka veidi targemate nõu.
Või oskab Elioni "oma mees" siseinfi jagada.
Teema järgmine. Kortermaja, keldris on valguskaabli karbike ja osa kaableid läheb ka naabermajja. Mismoodi ma ka saaksin sealt karbikesest imekiiret netti omale tuppa? 2 väljavõttepistikut on karbikesel juba olemas aga... Keda vaja kaubelda, et sinna "toide peale" lastaks?  |
Peaasi et sa jumala eest Telias kellegagi ei räägiks. Meie teame muidu siin kõiki keldreid, kus mingid kaablid ja karbikesed on, aga lihtsalt kiusu pärast praegu ei ütle.
/s
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
15.11.2021 21:52:13
|
|
|
| Muffest, kellele su kortermajas praegu otsad lähevad?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ax100
HV vaatleja
liitunud: 20.11.2009
|
16.11.2021 00:34:59
|
|
|
| kanamana kirjutas: |
| Genexis ED500, uusim soft, pakett 200/200, speedtestist üle 90~mb alla/üles kätte ei saa. Milles võiks asi olla? |
Ega kuskile mõnda "100Mb kaablit" ehk neljasoonelist pole vahele sattunud. Kunagi neid koos ruuteriga liikus.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
16.11.2021 00:40:48
|
|
|
| Kui teise arvutiga ok. Siis vast pole kaabli probleem.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
16.11.2021 16:57:25
|
|
|
Kui selle genexisega üritad üle wifi saada 200 mbit mis or sirka 20mb sec siis sedmed peavad tundma HE80 kui seda tahad.
Üle lanni ei tohiks ülse asi probleemiks olla kuna lan kannatab peaaegu 100MB sec välja nende gigabit portidega.
20MB sec wifiga ei tohiks ka mingi problem olla too wifi kannatab üle gigabiti Iseasi kui muidugi see link seal kooma ei lähe.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
16.11.2021 17:23:29
|
|
|
| Miks peaks olema tingimata 80MHz riba vaja 200Mbits jaoks? N klassis 40MHz ribaga saadakse 170Mbits, seejuures on tehniline kiirus siis ainult 300Mbits...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
16.11.2021 17:41:31
|
|
|
HE80 riba pole naabrite poolt nii pekkis enamus istuvad alla HE80 Minul toas on 5 naabrit kuid ruuterini nad ei jõua ma juba HE40 ei kasuta naabrite pärast. See AC ei levi kaugele kui HE80 peal istuda. Asukohad peavad olema korrektsed.
Suveti ma lükkan kõik wifi külge LAN kaabli omadus on õhust võtta EMP ei pea olema otsetabamus. LAN suveti arvutis bad idea.
Arvuti uus pole enam paarsada. Kui ruuter läheb elab kergemini üle.
Tegelikult kosmosest pommitavad igasugused jupskinid arvutitehnikat see ka asi miks äkki downloadisid vigase faili kes omalajal esimesi arvuteid tunda said miks äkki bitt ja bait muutus nullist 1 seda juhtub igapäev miks firmware update failis ruuteris või arvutitehnikas on tegelt igasugune teine teema ja terve teadus selletaga. LAN kaablid pole kaitstud igasuguse looduse jama vastu.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 16.11.2021 18:22:21, muudetud 8 korda |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|