|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Indrek67
HV vaatleja
liitunud: 29.04.2007
|
15.10.2021 10:30:46
|
|
|
Kus kohast võtab transpordiamet oma elektrienergiakulu numbrid mis sõiduki taustakontrollis üleval on? Tootjalt saadud numbrid?
| kaspar737 kirjutas: |
| hkurujo88r kirjutas: |
| DVDRW kirjutas: |
| Mille poolest E-tron parem on kui näiteks Model Y, et õigustab ~40% suuremat elektrikulu? |
Ja arvad, et model Y kulu pole sarnane kui normaalselt autoga sõita? Leafiga sõitsin nii, et salong ka soe oleks alla 22 kulu ei saanud. Sama Kiaga. Mingit ime öko sõitu ja kõik asjad peaks kinni keerama vist, et nii madalaid kulusi saaks. |
Mis see normaalne sõit on? Lased salongi soojaks, sõidad 5km, lased salongil maha jahtuda, sõidad uuesti 5km samal ajal soojendades? |
Mis see normaalne linna vahel liikumine siis olema peaks kui tohib küsida?
Omal konkreetselt ongi sellised otsad, 10km, paari kolme tunni pärast jälle 10km, siis vb 20km ja koju tagasi. Kliima auto peal ja külmetama ei pea
viimati muutis Indrek67 15.10.2021 10:37:11, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
15.10.2021 10:36:52
|
|
|
Mismoodi hoopis sõitma peaks et lubatud range kätte saada Mingi teo moodi liikuma umbes.
Kasutasin 300km rangega autot, hommikul tööle täis akuga, õhtul tagasi, kokku 100km. Järgmist päeva enam selle jäägiga küll ette võtta ei saaks ja pidi laadima panema.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
15.10.2021 10:39:00
|
|
|
| Janis kirjutas: |
Mismoodi hoopis sõitma peaks et lubatud range kätte saada Mingi teo moodi liikuma umbes.
Kasutasin 300km rangega autot, hommikul tööle täis akuga, õhtul tagasi, kokku 100km. Järgmist päeva enam selle jäägiga küll ette võtta ei saaks ja pidi laadima panema.  |
kõik lisatarbijad peavad ka väljalülitatud olema ja akud tuliuued
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
15.10.2021 10:40:17
|
|
|
| Mnator, ära unusta diisli pealt toimivat salongikütet!
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
15.10.2021 10:42:38
|
|
|
Kõige efektiivsem on sõita mingi 30-40km/h
Tööle minnes ei viitsi autos jopet maha võtta anyway, seega kütet pole talvel vaja.
Suurema külma korral rooli+istmesoojendus kärab küll. Ei ole külmavares ka.
Ma astun pm saunast autosse ja autost sauna. Tööl ja kodus koguaeg liialt palav.
Pikema sõidu puhul laed laadimisjaamas paar minti rohkem ja saab ka sooja autoga sõita.
viimati muutis DVDRW 15.10.2021 10:52:40, muudetud 4 korda |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
15.10.2021 10:43:08
|
|
|
| Hämaras ja öösel peab tuled ka maha keerama nagu need Leafi tüübid teevad.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Indrek67
HV vaatleja
liitunud: 29.04.2007
|
15.10.2021 10:44:21
|
|
|
| Järjekordselt isiklik eelistus, minu poolest võtku või 30kWh/100km peaasi, et soe oleks.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
15.10.2021 10:47:40
|
|
|
| Indrek67 kirjutas: |
Mis see normaalne linna vahel liikumine siis olema peaks kui tohib küsida?
Omal konkreetselt ongi sellised otsad, 10km, paari kolme tunni pärast jälle 10km, siis vb 20km ja koju tagasi. Kliima auto peal ja külmetama ei pea  |
Lihtsalt ma mõtlen, et kui aku on ligi 80kWh, siis kui tähtis see linna range üldse on. Reaalselt liigud sa linnas kuskil 25 km/h, isegi kui kulu on 30kWh siis see on üle 10h sõitmist. Samas maanteel 20 vs 28kWh on päris suur vahe, 80kWh aku puhul 4h vs alla 3h sõitmist.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
15.10.2021 10:51:56
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Tööle minnes ei viitsi autos jopet maha võtta anyway, seega kütet pole talvel vaja.
|
Tule taevas appi! Troll trolliks aga see ei ole enam inimlik kahjuks.
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
15.10.2021 10:52:56
|
|
|
| Kas siis on koguaeg klaasid udused ka?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
15.10.2021 10:57:13
|
|
|
Niipalju on vent/küte sees, et klaasid oleks selged, mis on ~1% sellest kui tahta kogu salongi soojana hoida.
viimati muutis DVDRW 15.10.2021 10:57:56, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Indrek67
HV vaatleja
liitunud: 29.04.2007
|
15.10.2021 10:58:51
|
|
|
Sõitmise ajal ei tohi lihtsalt hingata, kui külmal ajal kütet ei kasuta, siis ei lähe aknad ka uduseks
Eks erinevate masinate kulu mõjutab ka masinal peal olevate lisade hulk, näiteks õhkvedrustusega masin võtab kohe kindlasti rohkem särtsu kui tavaamortide ja vedrude peal olev masin jne.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
15.10.2021 11:03:56
|
|
|
Oluliselt rohkem küll ei tohiks olla, ega see kompressor koguaeg ei pumpa. Mul pärast käivitamist korra pumpab ja edasi sõidu ajal vist kordagi mitte.
Radarite küttekehad võtavad ilmselt rohkem kokku.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Indrek67
HV vaatleja
liitunud: 29.04.2007
|
15.10.2021 11:04:33
|
|
|
| Janis kirjutas: |
Oluliselt rohkem küll ei tohiks olla, ega see kompressor koguaeg ei pumpa. Mul pärast käivitamist korra pumpab ja edasi sõidu ajal vist kordagi mitte.
Radarite küttekehad võtavad ilmselt rohkem kokku. |
Siis on mu vabandused otsa saanud miks Audi üle 20kWh/100km võtab samal ajal kui Leaf 15kWh/100km hakkama saab , lihtsalt ei oska vist elektrimootoreid arvutada
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
15.10.2021 11:06:24
|
|
|
| Audi kaalub sitaks rohkem
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Indrek67
HV vaatleja
liitunud: 29.04.2007
|
15.10.2021 11:10:25
|
|
|
| Heh, polnudki sellele veel tähelepanu pööranud kui aus olla. E-tron GT tühimass 2410kg, ikka üksjagu massi mida edasi liigutada
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002
|
15.10.2021 14:27:54
|
|
|
| Janis kirjutas: |
Mismoodi hoopis sõitma peaks et lubatud range kätte saada Mingi teo moodi liikuma umbes.
Kasutasin 300km rangega autot, hommikul tööle täis akuga, õhtul tagasi, kokku 100km. Järgmist päeva enam selle jäägiga küll ette võtta ei saaks ja pidi laadima panema.  |
Nojah, eks kõik sõltub kuidas ja kuhu ning millal sõita. Kui sõidad linnas 25km päevas siis pole vahet kas väljas on +20C või -20C. Kui sõidad a la Tallinn-Tartu siis jah +20C ja -20C vahel tulevad väga jõhkrad käärid
Ja siis ongi valikute küsimus, kui sellist autot kasutad, et kas oled nõus tihedalt laadima või mitte ning kas sellise vahemaa läbimiseks auto sinu jaoks õigustab ennast. Endal ongi see põhi küsimus praegu auto valikul, et kui ma tahan endale igapäeva põhiautot elektritat siis ainult linna kasutamiseks, suures hädas aastas mõned korrad ka pikad otsad. Kui ma peaks 100km tööl käima elektrikaga ja näiteks ainult võimalus kiirlaadijas laadida, siis ei viitsiks iga päev 30 minutit laadijas istuda, seega minujaoks ei oleks elektriauto sellisel juhul alternatiiv.
Muidu netist niipalju kui lugenud siis paistab, et ameeriklaste EPA näit tundub, kõige realistlikum keskmine kulu näit olema. WLTP ja NEDC on ikka väga mööda reaalelust. Mulle numbreid kõrvutades ja erinevate raporteeritud sõiduulatuste pealt tundub, et +20C ja -20C (suvine-talvine) läbisõidu erinevus on keskmiselt 40-50% talvise kahjuks. Et sisuliselt ümmarguselt pool sõiduulatusest kukub ära keskelt läbi. Ja muidugi autod on erinevad, hakkabki mängima rolli see, et kas aku on active coolingu ja heatinguva või passive-iga, võib pole seda üldse jne..
Accelerista ka täna Kia EV6 kohta ülevaate avaldanud:
Link: https://www.accelerista.com/proovisoidud/pilk-peale-kasi-kulge-ev6-toenaoliselt-koigi-aegade-agedaim-kia/
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
16.10.2021 08:26:15
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Indrek67, ma andsin seisukoha, et muarust läheb teema juba liiga OT-ks ja seega lõpetan. Muarust detailsem asi pigem autode ümberehitamise kui EV-de teema.
Audi kulu osas, lühikesed ja linnaotsad = palju regenereerimist, trassil hakkad kulu nägema. lauri-l palju trassi, siis just teistpidi keskmine ääres.
lauri, teist posti ei plaani/saa?
Andke kindlasti talvel ka numbreid. Loodetavasti tuleb korralik talv ka (loodan seda niiehknaa, ent EV-de kogemuse osas oleks huvitav ka). |
Maanteesõitu on palju, kohalikel "kiirteedel" on kulu pigem sinna 30kWh/100km kanti. Kui sõita rahulikult (90 ja kergelt peale), siis tuleb ka kulu alla. Linnas pikemalt sõites saab isegi 21kWh/100km peale kulu.
Teise posti saab panna, aga ma ei taha selle eest maksta ning siis peaks hakkama ka maja peakaitset suurendama. Hetkel on 3x20A, millest siis autodele läheb umbes 3x13A ära ning ülejäänud on küte ja muu olme.
| DVDRW kirjutas: |
| Mille poolest E-tron parem on kui näiteks Model Y, et õigustab ~40% suuremat elektrikulu? |
Ei olegi parem, e-trone sai tollal reaalselt poest osta ning proovida kas laste turvakola jne ka autosse ära mahub. Vähemalt minul sai see otsustavaks.
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
16.10.2021 10:10:08
|
|
|
Nio ES8 võtab ka maanteel üle 30kWh/100km. Aerodünaamika teeb oma töö.
Spoiler 
Eks need SUV-id ole rohkem eputamise teema ja staatuse sümbol.
Praktilise poole pealt saab ehk kaalukamat käru vedada ja mahub nati rohkem kola peale.
Tln-Tartu ots ~45€ elektrikulu.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
16.10.2021 10:11:01
|
|
|
Praktilise poole pealt võiks ühistranspordiga sõita. Auto on eputamine ja staatusesümbol
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
16.10.2021 19:17:05
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
| Praktilise poole pealt võiks ühistranspordiga sõita. Auto on eputamine ja staatusesümbol |
Sul ja ehk veel mõnedel kindlasti. Mul on auto mugavusliikur.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
17.10.2021 13:45:28
|
|
|
| SSD kirjutas: |
| Sold OUT kirjutas: |
| Praktilise poole pealt võiks ühistranspordiga sõita. Auto on eputamine ja staatusesümbol |
Sul ja ehk veel mõnedel kindlasti. Mul on auto mugavusliikur. |
Mul ebamugavusliikur
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
21.10.2021 23:02:52
|
|
|
LFP akudel on topelt kaal + topelt ruumala.
Vanasti oli ka hind 2x kõrgem, Nüüd tundub olevat vastupidi.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
21.10.2021 23:09:22
|
|
|
Kaal võib kõrgem olla kuid jahutust vajavad vähem (kaaluvõit ja pakendamisel ruumivõit) ja neid ei pea olematu tuleohu tõttu nii palju kaitsema (kaaluvõit ja pakendamisel ruumivõit).
LFP akuga Model 3 (SR+) kaalub sama palju kui tavalise akuga.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1V6ucyFGKWuSQzvI8lMzvvWJHrBS82echMVJH37kwgjE/edit#gid=1865415711
Car Total Front Rear Distribution Battery
2019 Tesla Model 3 SR+ 1740 800 940 46/54 ~55 kWh <- tavaline
2021 Tesla Model 3 SR+ 1720 820 900 48/52 ~55 kWh <- LFP
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
new1
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2007
|
21.10.2021 23:22:22
|
|
|
| https://shop.gwl.eu/LiFePO4-cells-3-2-V/ELERIX-Lithium-Cell-LiFePO4-3-2V-50Ah-1.html samal keemial elemendid siis? Tsüklite arv suht viisakas tundub sellistel, olen kohanud ka elemente, millel andmetes kirjas, et laadida kannatas kuni -20 kraadiga, siinses kliimas oleks päris sobiv variant. Enam selliseid elemente seal lehel paraku ei leia, kus nii madalate temperatuuridega välja reklaamitud tükk oli.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002
|
22.10.2021 10:14:52
|
|
|
Vaatasin, et selle eelmise Postimehe artikli juures on keegi teadja mees kommenteerinud Ionity kohta:
| tsitaat: |
Ainsad kohad, kus laadimine kirves, on Ionity Märjamaal ja Häädemeestel, seal on selle hinnaks 0.79 EUR / kWh.
Aga need on mõeldud kogu euroopas kasutamiseks koos kuutasuga.
Näiteks Hyundail maksab Ionity Premium 13 EUR kuus ning seejärel on kWh hind 0.29 EUR / kWh.
See tähendab, et kui isegi üks kord kuus laadida, siis on odavam selle paketiga seda teha.
50 kWh laadimine (~200-300 km sõltuvalt autost ja sõidukiirusest) maksab ilma paketita 39.50 EUR ja paketiga 14.50 EUR.
Muidu on laadimine kiirlaadijas nii Elepordil, Alexelal kui ka Enefitil tavaliselt ~0.35 EUR / kWh (17.5 EUR / 50 kWh) ja muudes laadijates ~0.22 EUR / kWh (11 EUR / 50 kWh).
Muidugi elektriauto kogu mõte on selles, et sa laed seda öösel kodus ja kuna tänapäeva autodel akud üsna suured, siis linnas sõites saad sa vabalt valida kuna sa seda teed.
Öösel on sageli elekter 0.01-0.03 EUR / kWh + võrgutasu võrk 4 paketiga 0.019 EUR / kWh, mis teeb laadimise hinnaks ca. 0.05 EUR / kWh, ehk siis 50 kWh laadimine maksab 2.50 EUR.
Kui nüüd see asi kokku võtta ja arvestada ligikaudne 100km läbi sõitmise hind, siis saame:
Ionity ilma paketita - 15.80 EUR
Ionity paketiga - 5.80 EUR
Muu kiirlaadija - 7.00 EUR
Avalik aeglane laadija - 4.4 EUR
Kodus öösel laadimine - 1.00 EUR
Siinkohal märgin ära, et tegemist sellise üsna keskmise kuluga 20 kWh / 100km.
Olenevalt autost ja kiirusest saab 1.5x vähem või 1.5x rohkem.
|
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
22.10.2021 10:58:27
|
|
|
| Equinox kirjutas: |
Öösel on sageli elekter 0.01-0.03 EUR / kWh |
Öösel oli
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
22.10.2021 12:18:29
|
|
|
Väike võrdlus Leaf 2-ga sõitmisel. Teest 30% 110 km/h ala. 20% 50 ala. Muu käänuline asfalt mõne väikse asulaga.
Kerge jalaga sõitmine:
Spoiler 
Raske jalaga sõitmine (asulast väljas 100-112km/h GPS):
Spoiler 
Spidomeeter näitab 4 km/h rohkem sõltumata kiirusest, kuid distantsi ja keskmist kiirust mõõdab täpselt.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
22.10.2021 12:30:39
|
|
|
DVDRW, millega sa seda ekraani puhastanud oled?
Liivapaberiga?
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
22.10.2021 12:52:25
|
|
|
| Etz kirjutas: |
DVDRW, millega sa seda ekraani puhastanud oled?
Liivapaberiga?  |
Mingi peegeldus, mida palja silmaga pole märgata.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
22.10.2021 13:04:13
|
|
|
Laest peegeldavad vinta-vänta valgusribad.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
22.10.2021 14:45:12
|
|
|
Equinox, ilmselt vahelehti.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
22.10.2021 19:00:55
|
|
|
| Sul ju kodus ka tasuta laadimine.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
22.10.2021 19:03:01
|
|
|
| Kodus läheb kõik müügigks ~0,6€/kWh
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
22.10.2021 19:13:22
|
|
|
Siis polegi kodus tasuta, vaid hoopis 60 senti kWh, päris kirves.
Paneelid pidi ju 1.5a tagasi teenima. Miks rohkem paneele ei ole pannud?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
22.10.2021 19:20:47
|
|
|
| Equinox kirjutas: |
| DVDRW, mida need näidikuplokis vasakul pool olevad ringid näitavad? |
Need näitavad vahelehti jah, või siis erinevaid menüüsid, kuidas neid iganes nimetada.
DVDRW, Kui suudad Leafil alla 15kWh sõita siis ikka eriti öko juba.
Mul muidu 15 headel aegadel, muidu soojal ajal 18kWh kanti pigem. Kui soojendusseadmeid kasutad siis muidugi tõuseb kulu.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
22.10.2021 21:49:22
|
|
|
| tsitaat: |
Kui soojendusseadmeid kasutad siis muidugi tõuseb kulu.
|
Parem mitte kasutada. Aga eks varsti loeme elektriautode grupis kuidas rakberest uduste ja jääs klaasidega tallinna jõutakse. Ise paksudes riietes ja lödisedes
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
22.10.2021 22:24:06
|
|
|
Vahet pole, peaasi, et öko oleks. Vnasti söödi ka kartulikoori selleks et hiljem elu nautida.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
23.10.2021 12:11:31
|
|
|
Spoiler 
500 000 km juures peaks üle 63% akut alles veel olema.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
23.10.2021 12:14:57
|
|
|
| DVDRW, ennem biolaguneb sul see pill ära, kui 500kkm täis saad.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002
|
24.10.2021 15:20:01
|
|
|
Käin Tartus Raadi lennuväljal jooksmas tavaliselt. Seal ehitatakse juba mitu aastat Raadimõisa uusi kortermaju. Täna nägid minu silmad esimest korda, et ühe uue kortermaja parklasse oli paigaldatud Enefiti 22kW AC laadija (2 kohta) Parklas 2 kohta, eraldi elektriautodele märgitud. Roheline/valge kapike, peale oli kirjutatud, et laadimiseks lae alla Enefit Volti rakendus. Vaatasin kiirelt ja Plugshare rakendus ei näidanud veel seda laadijat..
Edit: Enefiti enda lehel on laadija kenasti leitav
Link: https://account.enefitvolt.com/findCharger?58.3955711,26.7541909,20z,Raadiraja%2026,655si
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
viimati muutis Equinox 24.10.2021 15:24:02, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|