Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 86, 87, 88  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2021 20:30:18 vasta tsitaadiga

Intel's Pat Gelsinger Exclaims "Intel is Back" AMD is "Over"
https://www.techpowerup.com/287520/intels-pat-gelsinger-exclaims-intel-is-back-amd-is-over

Midagi sellist ootaks kuskil foorumist mingilt faboyilt mitte firma CEO'lt. Seni on mees teinud palju sõnu aga ma ei näe tulemusi. Apple M seeria konkurenti pole. Serverites on kasutusel ikka voolu õgiv katkine Ice Lake. Sapphire Rapids on keeruline ja kallis - ja edasi lükatud ja Alder Lake pole veel väljas.
Intel Arc on samuti edasi lükatud ja tuleb välja ainult loetud kuud enne uusi AMD ja Nvidia seeriaid.
HEDT osas AMD domineerib. Enamus Amazoni top 10-st on AMD käes.

Aga mees juba räägib nagu AMD oleks surnud ja maha maetud. Lol.
Eriline pärl on lõpus kus mees ilmselt viskab kildu kui ütleb, et Alder Lake võtab efektiivuskrooni AMD-lt. Yep - 250W PL limiidiga prose mis on toodetud kehvemal protsessil on nüüd efektiivuse etalon.
Speechless icon_neutral.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AlvinL
Kreisi kasutaja
AlvinL

liitunud: 04.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2021 20:36:27 vasta tsitaadiga

Eesmärk tundub pigem olevat suurte väidetega tähelepanu saada. Selles suhtes eesmärk täidetud, näe räägitakse icon_biggrin.gif
_________________
Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2021 07:23:05 vasta tsitaadiga

Tomorrow, Sa ikka artikli sisu ka loed enne kui ummisjalu "uudist" kopipeistima tormad? icon_lol.gif Ei näe seal kuskil lauset mida saaks tõlkida selliselt nagu ütleb clickbait pealkri ehk "ütles, et AMD on omadega läbi", vaid lause tõlge kõlab pigem sedasi:" see aeg kus inimesed said öelda, et AMD on liidripositsioonil on läbi". Jah siin võib nüüd selles mõttes sarjata, et ei ole mõtet rääkida parimast tootest kuni see pole lettidel ja testides paremaid numbreid näitand kuid mingist "AMD on surnud" jutust pole haisugi.

Kahjuks mind muidugi selline liidripositsioon ei lohuta kus tullakse välja tootega mis on a'la 5% kiirem või siis mingis näiteks mängus on +5fps.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2021 08:07:29 vasta tsitaadiga

Auron, Enamasti loen läbi jah enne postitamist. Kahjuks TPU on varemgi silma paistnud "kõlavate pealkirjadega". Seega selles osas on sul 110% õigus thumbs_up.gif
Loodetavasti tarbija jaoks on see hea kui Intel tõesti suudab järgmine aasta juba konkureerida. Miks ma ütlen järgmine aasta on see, et Alder Lake elutseb see aasta heal juhul poolteist kuud lettidel ja see märgatavalt midagi ei muuda.

Muidugi Gelsinger paistab tegevat sama vea mis paljud kes AMD-d kommenteerivad. Justkui AMD tegi Zen-i valmis ja nüüd ainult lüpsab. Ma usun, et AMD teab väga hästi, et millalgi lööb Intel tagasi ja AMD-l on kogu aeg asjad arenduses. Näiteks hetkeinfo põhjal läheb ka AMD big/little tuumade peale üle aga seda Zen 5-ga 2023 aastal eeldatavalt. Zen4 tuleb veel standard suured tuumad + SMT.
Seega AMD ei tammu paigal. Gelsingeri suhtumine paistab justkui olevat, et kuna me suudame nüüd konkureerida, siis keegi enam AMD-d ei ostagi või?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.10.2021 09:33:46 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Apple M seeria konkurenti pole.
ma ei tea, kas see on õige näitaja, mida vaadata. m1 on 16 miljardit transistori. võrdluseks kaasaegsetest x86 prosedest renoir on 9.8 miljardit.
Auron kirjutas:
Kahjuks mind muidugi selline liidripositsioon ei lohuta kus tullakse välja tootega mis on a'la 5% kiirem või siis mingis näiteks mängus on +5fps.
vastupidi, sellist liidripositsiooni tahakski näha ja seda pikema aja vältel. konkurents ftw icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2021 09:45:04 vasta tsitaadiga

londiste, Tavakasutajat ei huvita kas seal on üks või sada miljardit transistorit. Temale loeb see, kas aku peab terve päev või 3 tundi. Intel on lihtsalt butthurt, et Apple nad üle parda viskas. Ma isegi imestan veel, et Apple kasutab AMD kaarte. Ju siis nenda enda graafika pole nii kiire.
Aga eks Inteli fanboydel kah lõpuks mingi pidupäev. Neli aastat on peksa saanud ja lõputult narritud küll voolukulu, kuumuse, 10nm edasilükkamise, pasta kasutamise ja kümne muu asja pärast.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.10.2021 11:03:00 vasta tsitaadiga

Tomorrow, aku pidamise lugu on keerulisem kui cpu. tundub, et täna on x86 ja pc maailmas veel mõned asjad, mis aku pidavusele just hästi ei mõju. lihtsalt näitena, et atomite algusaegadel oli pci siin üks korralik kurja juur. erinevalt applest kes kontrollib kogu ökosüsteemi, nii et muuta mida igenes või käsustikku on okei, ei ole need asjad mujal üldse nii lillelised ja ma usun, et me selliseid muutuseid ka pigem ei tahaks.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2021 13:33:14 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ma isegi imestan veel, et Apple kasutab AMD kaarte. Ju siis nenda enda graafika pole nii kiire.
Apple kasutab iirc AMD videokaarte vaid Inteli CPU'dega masinates, milleks on praeguseks ajaks järgi jäänud vaid Mac Pro workstation'id (jah, need, mille hind algab 6k$ pealt) ja 27'' ekraaniga iMac'id (see monitor-arvuti ühes kombinatsioon). Läpakad, Mac Mini, iMac 24'' - kõik on ARM'iga ehk M1'd. "Apple enda" graafika on M1.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2021 15:12:49 vasta tsitaadiga

Apple M1 GPU oli juba mingites testides kõvasti parem kui ükski AMD igpu või Inteli oma.
Ning uue M1X gpu on sellest veel oma 2-3x kiirem. Kui vaid oleks mängudes tugi olemas....

Hetkel on nii Intel kui AMD juba maha jäänud Applest. Nii perf perwatist nii CPU kui GPU vaatest (SoC siis ainult).

Kui nüüd Apple välja tuleb uue MacPro'ga siis saab see olema mul esimene Apple toode üldse icon_razz.gif (tööläpakaks siis), hetkel on ainult Lenovo ThinkPadid olnud.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2021 21:04:53 vasta tsitaadiga

Mac Pro ei ole läpakas ju icon_rolleyes.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2021 21:07:50 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Mac Pro ei ole läpakas ju icon_rolleyes.gif

Macbook Pro.
Minu jaoks Apple rohkem sülearvuti firma, seega Mac=Läpakas.
Kõik ülejäänud Apple tooted on overpriced bs ja seal lauaarvuti turul nad kohe kindlasti millegi erilisega silma ei paista (pean silmas seniseid Inteli CPUga lauakaid).
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihhkel
HV veteran
mihhkel

liitunud: 16.11.2004




sõnum 07.10.2021 21:21:46 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Apple kasutab iirc AMD videokaarte vaid Inteli CPU'dega masinates, milleks on praeguseks ajaks järgi jäänud vaid Mac Pro workstation'id (jah, need, mille hind algab 6k$ pealt) ja 27'' ekraaniga iMac'id (see monitor-arvuti ühes kombinatsioon). Läpakad, Mac Mini, iMac 24'' - kõik on ARM'iga ehk M1'd.
Mitte kõik läpakad siiski - 16" MBP on hetkel veel ainult Inteli-põhisena saada ning 13" MBP puhul saab valida Inteli ja M1 vahel (sama lugu Mac Miniga).
_________________
...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 07.10.2021 21:57:13 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:

Kõik ülejäänud Apple tooted on overpriced bs ja seal lauaarvuti turul nad kohe kindlasti millegi erilisega silma ei paista (pean silmas seniseid Inteli CPUga lauakaid).


sul on peotäis avid HDX PCIe kaarte ja lemmikrakendus avid media editor? kui ei ole, siis sa ei ole mac pro sihtrühm.
tagasi üles
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2021 23:15:46 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Viilutaja kirjutas:

Kõik ülejäänud Apple tooted on overpriced bs ja seal lauaarvuti turul nad kohe kindlasti millegi erilisega silma ei paista (pean silmas seniseid Inteli CPUga lauakaid).


sul on peotäis avid HDX PCIe kaarte ja lemmikrakendus avid media editor? kui ei ole, siis sa ei ole mac pro sihtrühm.


Ning väidad, et mingi muu OS platvormi jaoks ei ole konkureerivat toodet? icon_biggrin.gif
Päris hea monopol siis ju...
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2021 10:02:14 vasta tsitaadiga

Ta ei väitnudki ju seda, lihtsalt vihjas et sa pole ilmselt toote sihtgrupp ning see fakt üksi ei tee tootest endast veel "overpriced bs".
Ehk on EMC rackimasinad ka overpriced bs, ise nui neljaks aftermarket juppidest kokku klopsides saab ju odavamalt.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 08.10.2021 10:18:13 vasta tsitaadiga

Viilutaja, praktiliselt küll jah. Apple platvormile pakutakse paremat supporti kui ühegi teise platvormi korral (teised on AS IS toega). Windowsi korral pole üldse mõtet avid'i supporti tüüdata, saad vaid soovituse apple peale kolida (kogetud).
Pärast iTünni väljakuulutamist hakati hackintosh'e tegema ja avid pani toodangu jooksma freebsd peal. See võttis apple vennad kiunuma ja liigutama, et uus kast on vaja teha. Huvitav on see, et hackintosh'id ei ole mõjutanud apple toodangu hindu tarbijale soodsamas suunas.
tagasi üles
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2021 11:12:35 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Huvitav on see, et hackintosh'id ei ole mõjutanud apple toodangu hindu tarbijale soodsamas suunas.

ot:
Miks peaks, see on samasugune hüppelaud kui pirawindows, saab kasutada aga tihtipeale oled ise enda support ja pead erinevate peavaludega jebima.
Algse maitse saab kenasti suhu, kunagi kui rikkam oled või jebimisest siiber saab ostad juba legaalse toote.

_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2021 11:55:21 vasta tsitaadiga

mihhkel kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:
Apple kasutab iirc AMD videokaarte vaid Inteli CPU'dega masinates, milleks on praeguseks ajaks järgi jäänud vaid Mac Pro workstation'id (jah, need, mille hind algab 6k$ pealt) ja 27'' ekraaniga iMac'id (see monitor-arvuti ühes kombinatsioon). Läpakad, Mac Mini, iMac 24'' - kõik on ARM'iga ehk M1'd.
Mitte kõik läpakad siiski - 16" MBP on hetkel veel ainult Inteli-põhisena saada ning 13" MBP puhul saab valida Inteli ja M1 vahel (sama lugu Mac Miniga).
Tõsi-tõsi, veel saab ka osasid mudeleid osta Inteli konfiga. Ma olen nad omas peas kuidagi välistanud, tänud tähelepanu juhtimast.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 08.10.2021 12:28:07 vasta tsitaadiga

Zoig kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
Huvitav on see, et hackintosh'id ei ole mõjutanud apple toodangu hindu tarbijale soodsamas suunas.

ot:
Miks peaks, see on samasugune hüppelaud kui pirawindows, saab kasutada aga tihtipeale oled ise enda support ja pead erinevate peavaludega jebima.
Algse maitse saab kenasti suhu, kunagi kui rikkam oled või jebimisest siiber saab ostad juba legaalse toote.


Noo pirawinnid on kõvasti originaali hinda alla tõmmanud. win 7 ultimate ca 300€, win10pro 132€. on vahe eks.
tagasi üles
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2021 12:47:45 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Noo pirawinnid on kõvasti originaali hinda alla tõmmanud. win 7 ultimate ca 300€, win10pro 132€. on vahe eks.

ot:
Kindlasti puudub siin igasugune seos sellega, et Macos on juba terve igavik olnud tasuta sest nende äri pole mitte OS vaid "ökosüsteem", samuti Microsofti enda tootemudel on vahepeal suundunud OS müügi pealt teenuste müügile.

_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.10.2021 19:56:53 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Noo pirawinnid on kõvasti originaali hinda alla tõmmanud. win 7 ultimate ca 300€, win10pro 132€. on vahe eks.
esiteks, ultimate oligi eriti imelik kallis edition, win7 pro oli olemas ja odavam.
teiseks, win10 pro ametlik hind on 259€, odavamatest poodidest saab vast 200 raha kandis.
Zoig kirjutas:
ot:
Kindlasti puudub siin igasugune seos sellega, et Macos on juba terve igavik olnud tasuta sest nende äri pole mitte OS vaid "ökosüsteem", samuti Microsofti enda tootemudel on vahepeal suundunud OS müügi pealt teenuste müügile.
"tasuta". arvestades, et ostad seda koos kindla ja võrdlemisi kalli riistvaraga, siis pole tasuta kõige õigem väljend.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2021 21:18:15 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

Zoig kirjutas:
ot:
Kindlasti puudub siin igasugune seos sellega, et Macos on juba terve igavik olnud tasuta sest nende äri pole mitte OS vaid "ökosüsteem", samuti Microsofti enda tootemudel on vahepeal suundunud OS müügi pealt teenuste müügile.
"tasuta". arvestades, et ostad seda koos kindla ja võrdlemisi kalli riistvaraga, siis pole tasuta kõige õigem väljend.
ot:
Jõudes ringiga algusesse tagasi, kuidas täpsemalt peaks hackintoshide levik apple riistvara hinda alla tooma?

_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 09.10.2021 00:47:52 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

teiseks, win10 pro ametlik hind on 259€, odavamatest poodidest saab vast 200 raha kandis.


OEM on 125€

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2021 16:54:53 vasta tsitaadiga

Siin on tehtud test Windows 11 (AMD L3 patch peal), kuid ilma AMD enda patchita, et kasutataks kiireimat tuuma. Kuid tulemus on kergelt öeldes mäekõrgune.
https://twitter.com/CapFrameX/status/1450521820881424400?t=cMpXAJ8aD4rZRUF5XQtPkA&s=19
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.10.2021 18:12:01 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Siin on tehtud test Windows 11 (AMD L3 patch peal), kuid ilma AMD enda patchita, et kasutataks kiireimat tuuma. Kuid tulemus on kergelt öeldes mäekõrgune.
https://twitter.com/CapFrameX/status/1450521820881424400?t=cMpXAJ8aD4rZRUF5XQtPkA&s=19
see peaks olema oodatud tulemus. rocket lakel on mingi probleem r6s, skylakelised olid samadel tingimustel isegi kiiremad.
r6s oli iirc ka üks väga hästi cache hulgale reageeritavatest mängudest.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2021 16:37:43 vasta tsitaadiga

Loodab et Alder lake toob Intelile kasvavad numbrid, praegu pani aktsia Q3 tulemuste avaldmise valguses -9% dropi.
https://investor.postimees.ee/7367698/inteli-aktsia-kukkus-tulemuste-koorma-all
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Voro
Kreisi kasutaja
Voro

liitunud: 16.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2021 00:29:29 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Loodab et Alder lake toob Intelile kasvavad numbrid, praegu pani aktsia Q3 tulemuste avaldmise valguses -9% dropi.
https://investor.postimees.ee/7367698/inteli-aktsia-kukkus-tulemuste-koorma-all


Päeva lõpuks isegi 11,68% oli kukkumine, eks näe kas langeb veel või nüüd ostetakse dipi.


"Pat Gelsinger ütles Reutersile, et kiibipuudus ei lase arvuteid toota ja seetõttu on ka protsessorimüük tagasihoidlikum."
Huvitav kui palju see sama mure AMD võis mõjutada ehk vastuse saame paari päeva jooksul teada.

Osad õnnelikud on juba Alder lake kätte saanud
https://www.reddit.com/r/intel/comments/qcszo9/so_i_somehow_got_one_of_these/
Huvitav mis need jõudlus numbrid vs Ryzeniga on.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2021 10:01:20 vasta tsitaadiga

Kõrvale AMD, kellel läheb praegu jätkuvalt hästi https://wccftech.com/amd-grows-revenue-in-sixth-straight-quarter-reveal-q3-2021-results/
Q2 2020 oli kogumüük 1.9 miljardit taala, praegu tuleb ainult konsoolide ja serverite pealt nii palju. Q3 2021 $4.3 miljardit neto müüki.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2021 11:56:51 vasta tsitaadiga

Tea, kas võiks varsti ka M1 (ARM) siia võitlusesse tuua? M1 puhul on küll see keerulisem, et tegu on SoC'iga, ehk siis pole niivõrd eraldi. Igaljuhul on uute M1 Pro ja M1 Max testitulemused väga muljetavaldavad.

https://www.anandtech.com/show/17024/apple-m1-max-performance-review
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2021 12:17:28 vasta tsitaadiga

Dirty Harry, x86 vs ARM teemat meil veel pole...
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2021 15:00:10 vasta tsitaadiga

AMD on ARMi tootnud ja lubas seda nõudluse tekkides jäll etegema hakata. Vaadates ARMi taga olevaid firma$id ja x86 taga olevat kahte firmat, siis ei pea just kristallkuuli omama ennustamaks kumb võidab.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2021 20:42:50 vasta tsitaadiga

Täna arm, homme risc-v
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2021 11:58:41 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/289080/amd-expected-to-see-65-percent-growth-rate-in-sales-for-2021-intel-down-one-percent
According to an industry report by IC Insights, AMD will see a yearly growth rate of no less than 65 percent this year, compared to 2020, whereas Intel is expected to have a slightly negative growth rate of one percent.
Saab näga palju Alder Lake, uus serveri prose ja TSMCs tehtavad dGPU'd 2022 numbreid muudavad.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2021 11:46:12 vasta tsitaadiga

Kas Inteli boss saab veel rohkem idootsem olla? icon_biggrin.gif
https://www.hardwaretimes.com/intel-ceo-on-cpu-market-share-loss-i-havent-lost-share-to-amd-ive-given-share-to-amd/[/i]
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2022 12:12:09 vasta tsitaadiga

Mitte et see väga suure üllatusena paljudele tuleb aga Intel saab oma 3nm tehase TSMC'lt. AMD'l läheb elu raskemaks
AMD ja Qualcomm ei saa väidevalt kuidagi TSMC 3nm peale esimeste seas löögile.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2022 15:57:23 vasta tsitaadiga

Ma nii väga seda ei ületähtsustaks. Me oleme piisavalt näinud seda, et kiirem võib olla ka mitte kõige uusima tootmisprotsessi peal olles. Maxwell 28nm tegi korraliku hüppe Kepleri pealt kuigi mõlemad 28nm.
Inteli 14nm pidas pikka aega vastu esiteks GloFo 14nm ja 12nm ja siis TSMC 7nm-le.

Lisaks on AMD ikkagi üks TSMC põhiklientidest ja kui nad piisavalt raha välja käiks saaks ka 3nm. Muidugi mitte rohkem kui Apple. Ju siis suurema rahakotiga Intel sai enne jaole. Pealegi ei saa välistada, et TSMC ehitab ka kuhugi nt AMD tehase.
Lisaks me ei tea täpselt mida Intel selle 3nm peal tegema hakkab. Tegu ei pruugigi olla prosedega. Nt GPU on üsna reaalne väljavaade.

EDIT:

Intel CEO on Alder Lake CPUs: AMD Is In The Rearview Mirror in Client & Never Again Will They Be In The Windshield
https://wccftech.com/intel-ceo-on-alder-lake-cpus-amd-is-in-the-rearview-mirror-in-client-never-again-will-they-be-in-the-windshield/

Gelsinger jälle trollib. Kaks korda juba on lastud AMD ette kuna muututi mugavaks. Ja ega kaks ilma kolmandata ei jää...
Pealegi hea on võtta kogu au endale Alder Lake eest. Mis siis, et seda hakati arendama juba ammu enne kui Gelsinger Inteliga taasliitus icon_lol.gif

Samal ajal on Sapphire Rapids jälle kvartali võrra edasi lükatud. Kindlasti see oli eelmiste juhtide süü Gelsingeri meelest icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2022 00:15:22 vasta tsitaadiga

Memory specs leak for Intel’s Arc DG2 graphics card
https://www.xda-developers.com/intel-arc-dg2-memory-specs-leak/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 08:52:48 vasta tsitaadiga

EU Court Withdraws €1.06 billion Intel Antitrust Fine
https://www.techpowerup.com/291340/eu-court-withdraws-eur1-06-billion-intel-antitrust-fine

Intel ikka äärmiselt kibestunud firma. Mis see 1 miljard siis on? Nädala puhaskasum. Kui neil mune oleks, siis nad oleksid selle juba ammu ära maksnud.
Antud juhul venib asi juba ~13 aastat ja genereerib Intelile aastast-aastasse halba mainet pluss advokaaditasud mis selle kaliibriga kohtuasja juures on kindlasti seitsmekohalised juba ise.

Seega piltlikult öeldes Intel oleks rohkem võitnud sellega kui oleks selle trahvi juba ammu ära maksnud. Siis oleks see praegu unustatud asi.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 10:49:40 vasta tsitaadiga

Intel’s cloud business ‘potentially losing share to AMD’: Analyst
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 11:00:50 vasta tsitaadiga

Pole täitsa Intel versus AMD, aga kuna ARM on ka pildil siis: rääkides läpakate protsessoritest, i9-12900HK on lõpuks ometi võimsam kui Apple M1 Pro/Max kui vaadata Geekbench/Cinebenchi tulemusi.

https://www.macworld.com/article/608396/intel-alder-lake-m1-pro-max-benchmarks-power-efficiency.html
https://www.pcworld.com/article/607526/core-i9-12900hk-review-intel-alder-lake-laptops-crush-the-competition.html

See on siis puhas sünteetiliste testide tulemused. Omaette teema on see, et Intel on märksa voolunäljasem ning Apple disain on 14-kuud vana. Aga siiski, siiski.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 12:17:36 vasta tsitaadiga

Inteli ainus kergendus on see, et Apple ei luba oma kiipe kunagi teiste tootjate läpakatesse. Muidu oleks Intel (ja ka AMD) royally f*cked kui 14 kuud vana esimese põlvkonna M1 on sama kiire kui Inteli uusim ja tarbides seejuures 2-3x vähem voolu.
Küll aga muudab see windowsi läpakatel raskemaks Apple omadega konkureerimise isegi kui need on odavamad ja lihtsamad parandada.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.01.2022 13:02:19 vasta tsitaadiga

tegelikult on x86 prosedel tehnoloogiliselt võttes neid lihtsaid meetodeid m1 kätte saamiseks küll.
alder lake tegi hübriidtuumadega algust.
ei tasu ka unustada, et kogu x86 on 7nm peal samas kui m1 on 5nm.
lisaks on x86 kivid optimeeritud pigem kõrgemale voolutarbele. tõsine müügipush ka läpakate osas on ikkagi 45w, rääkimata desktopist.

eks näis, kas ja kuidas applega kaasa minnakse asjadega nagu laiem mälusiin või rohkem päris gpu.

edit:
pcworld ei jooksutanud 12900hk selles kõige näljasemas režiimis. 100w kogu masin seinast (võrdluseks 11980hk ja 5900hx masinate ~110w), ehk siis äkki seesama 70w, mis eelmisel lehel olnud videos, cinebenchi tulemus ka matchib.
macworld on muidugi veidi õunakujulise peaga ka, mis vastab eeldustele.
tsitaat:
For another, the laptop tested costs $3,999 and represents the absolute top-of-the-line Intel has to offer in a laptop. Apple’s 14-inch MacBook Pro costs half as much and performs nearly as well.
geekbench 5 opencl 143594 vs 59774 - 2.4x kiirem kõige-kõigemast m1-st. m1 max gpu on muidugi muljetavaldav aga see tulemus on 2060 maxq kandis. see viidatud 14" mac pro on m1 pro, ehk 143594 vs 37330 ja 3.8x (võrdluseks ~5500xt).
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 13:15:40 vasta tsitaadiga

Selge on see, et kes tahab multithread töölooma ja vaja aku pealt jooksutada, siis M1 on kõigist peaagu üle.
See Inteli AL sööb ennast tühjaks MT workloadis ja aku pealt, tunni või max paari tunniga. AMD läheb mõned tunnid kauem. Ning alles siis mingi hetk Apple läpakas icon_biggrin.gif

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.01.2022 14:09:40 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Selge on see, et kes tahab multithread töölooma ja vaja aku pealt jooksutada, siis M1 on kõigist peaagu üle.
kas on peajagu üle?
cb23 mt 12381p tulemus, anandtechi mõõtmiste järgi 12375p juures cpu package 34w, seinast 47w.

notebookcheck arvab, et
5800h cb23 mt median on 12147p ja 94w kogu masin cb15 multi seinast.
5800u cb23 mt median on 8111p aga 33w kogu masin cb15 multi seinast.
siinjuures on zen3 vähem tuumasid ja ka väiksem kivi.

12500h ja 12700h tulemusi on veel vähe aga tundub, et need kuskil seal 45-55w vahel lõpetavad cb23 mt samas augus m1-ga.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 14:20:29 vasta tsitaadiga

Ma rääkisin aku vastupidavusest sama taski tehes.
Ehk panna kõik kolm aku peale ja CB multithread bench loopima.

Apple oma M1'ga saab kõige paremat keskmist skoori ja kõige pikemalt- on minu arvamus.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 15:12:10 vasta tsitaadiga

Kaua oodatud ost on teoks saanud!

AMD Gets Clearance From China for $35 Billion Purchase of Xilinx
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 19:52:00 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Kaua oodatud ost on teoks saanud!

AMD Gets Clearance From China for $35 Billion Purchase of Xilinx


Pre-marketil juba Xilinix aktsia +10usdi tõusnud.

Inteli 2021 Q4 tulemused ka täna väljas. Polnud üdini positiivne.
Siit ka langus aktsial kohe, ning kasutasin juhust ja ostsin aktsiat icon_smile.gif

https://www.intc.com/news-events/press-releases/detail/1522/intel-reports-fourth-quarter-and-full-year-2021-financial
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2022 10:54:32 vasta tsitaadiga

Following its acquisition of FPGA and network hardware giant Xilinx, AMD is a larger company in terms of market capitalization. At closing bell on Tuesday (15/02), this figure stands at $199.58 billion, which for the very first time in AMD's history, beats rival Intel, which closed at $197.20 billion.
https://www.techpowerup.com/292044/amd-market-cap-now-higher-than-intels-after-xilinx-acquisition

AMD kaotab CPUde turuosa. Keda see vist ei imesta, kui madalama otsa CPUsid ei jõua TSMC neile nii palju toota kui nõudlust oleks.
https://www.techpowerup.com/292278/intels-global-cpu-market-share-is-on-the-rise-amd-starts-the-downfall

In a sign that the United States government's export restrictions on semiconductor sales to Russia due to its war against Ukraine have been enacted swiftly, multiple reports have emerged today that both Intel and AMD have suspended chip sales to Russia. In addition, reports have also emerged that TSMC's decision to participate in the sanctions will thwart Russia's supply of homegrown chips. Intel has provided us with a statement on the matter, and we have also reached out to AMD and Nvidia for comment.
https://www.tomshardware.com/news/intel-amd-nvidia-tsmc-russia-stop-chip-sales-ukraine-sanction
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2022 19:01:01 vasta tsitaadiga


Link


Keskmiselt 12400F +5% avg fps parem 1080p peal ja +8% 1%low osas, kui Ryzen 5 5600 võrrelda.
Hind on ka soodsam Intelil:
geizhals.eu hinnakirjas
173€ (Intel) vs 199€ (AMD)

Kuid AMD'l on vist hetkel emaplaadid siiski asjalikumad odavamas otsas. Eks suht 1:1 kokkuvõttes.
Ning AMD AM4 emaplaadi kasuks räägib see, et hiljem saad sinna ka 5900X (5800X3D kui need kunagi jõuavad) panna ja võibolla overclockida. Inteli odava emaplaadiga on see võimatu.


UPDATE:
30 mängu ülevaade 5800X3D vs 12900K
AMD platvormil olid ddr4 3800Mhz CL16 mälud ja Intelil DDR5 6400 CL32.

Link


1080p,1440p ja 4K resol oli 30 mängu kokkuvõttes AMD 1% kiirem ehk sisuliselt viigis!
Kuid platvormi maksuvus kõvasti AMD kasuks. Juba üks mälude arvelt tuleks -300€ kui AMD poole minna.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 09:32:07 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:

1080p,1440p ja 4K resol oli 30 mängu kokkuvõttes AMD 1% kiirem ehk sisuliselt viigis!
Kuid platvormi maksuvus kõvasti AMD kasuks. Juba üks mälude arvelt tuleks -300€ kui AMD poole minna.

Lisaks >100W vähem kuumust kastis, kui 5800X3D peal elada.

https://www.theregister.com/2022/04/18/tsmc_2nm_2025_timeline/
Intel ponnistab, et TSMC'le järele jõuda. Nad on muidugi ennegi suuri asju lubanud ja lubadusteks need on jäänudki. Erinevalt TSMC'sest, kes lubadused siiani teoks teinud. Eks saame näha, kas 2025 jõuab Intel järele või mitte. Lähiaastatel seega jääb AMDile paremate transistoride eelis.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 86, 87, 88  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.