|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
10.09.2021 07:25:16
|
|
|
Liiga külm piim vahustamiseks? noh, päris nii ikka ei ole.
Mida külmem ja mida suurem rasva%, seda lihtsamalt läheb. Külmiku standardtemperatuur peaks muidu olema 4C.
Panarelloga samamoodi, kui tavalise steameriga. Lihtsalt panarelloga ei saa mikrovahtu, mullid jäävad näha. Mis ilmselt on ka põhjus, miks Juradele müüakse autofrosteri asemele tavalist steamerit.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Psych0
HV veteran

liitunud: 21.11.2004
|
10.09.2021 11:05:08
|
|
|
| Endal tuleb ka piimavahustamine paremini välja Almaga. Ei tea, mis seal Farmi piimas teistmoodi on. Masinaks Sage the Barista Pro.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
10.09.2021 12:51:05
|
|
|
Ise pole tootja vahet tähele pannud, aga ma nii palju ka ei vahusta. Peaasi, et täispiim ja kärab küll.
Eks teab jälgida.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
10.09.2021 15:24:50
|
|
|
| Vahukoort piimavahustaja sisse
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
10.09.2021 16:57:42
|
|
|
ma pidevalt ei vahusta piima, kuna piima koht ei ole kohvi sees. Mõni siiski vahest tahab. Kodus on vaid 2l Farmi Täispiima. Väga hästi läheb külmalt vahtu
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hants
HV vaatleja
liitunud: 16.03.2009
|
14.09.2021 01:29:11
|
|
|
Mul on see. Mingi räige gurmaan ma ei ole, aga see mu esimene espressomasin. Piima vahustab, kohvi tuleb hea, kui oad head on . Saab oktoobris 3a täis, enne garantii lõppu juhtus piimavahustiga midagi, vahtu tegi, aga selline kahtlane elektrikärin käis juurde. Käis garantiis ja töötab tänaseni. Filtri vahetus ca 2 kuu tagant, katlakivieemaldus programm ca 1 kuus. Piimaanum on raskesti puhastatav kuna ta peenike, nõudepesumasinaga pole vahet. Kohviveskil 7? astet vist ja kohvi kangusi 5. Võimalusi on, et kohvi timmida.
E: Piimadest rääkides, joon espressost kohvisid ja mulle meeldib Tere Latte piim. Joon suhkruta ja nii maitseb mulle rohkem. Vegan jooke vahustab, aga see vaht pole väga kaua püsinud, kaerajoogid jms. Täispiim on kõige paremini vahustunud isegi. Külmik mul 4C peal.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aksel
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2002
|
14.09.2021 08:50:37
|
|
|
Andke soovitust, kus Tartus oleks mõistlik Nivona masinat (mudel 759) hooldada. Iseenesest regulaarselt hooldatud ja läbisõit 3000 tassi juures aga ei lase endam katlakivi eemalduse hooldust teha. Displei näitab, et eemalda veekann, võtan selle ära aga jutt displeile jääb samaks ja puhastusprotsess edasi ei liigu. Peale restarti laseb kohvi teha aga annab pidevalt märku, et hooldust vajab.
_________________ rohkem liha riigile |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Celos
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.08.2005
|
14.09.2021 14:20:42
|
|
|
| aksel kirjutas: |
| Andke soovitust, kus Tartus oleks mõistlik Nivona masinat (mudel 759) hooldada. Iseenesest regulaarselt hooldatud ja läbisõit 3000 tassi juures aga ei lase endam katlakivi eemalduse hooldust teha. Displei näitab, et eemalda veekann, võtan selle ära aga jutt displeile jääb samaks ja puhastusprotsess edasi ei liigu. Peale restarti laseb kohvi teha aga annab pidevalt märku, et hooldust vajab. |
Ma olen sama seeria masinaga käinud Arwestis garantiiremondis. Masin töötab, seega kurta ei oska. Samas kasutaja music123 vandus siin samas teemas, et tema neid enam kunagi ei väisa. ¯\_(ツ)_/¯
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
w00x7
HV vaatleja
liitunud: 22.11.2008
|
18.09.2021 10:52:31
|
|
|
Minu üks kuu vana Nivona 779 tahab juba garantiiremonti. Peale 35 cappuccinot ja 150 lattet ei tõmba enam piima masinasse.
Sai just sellepärast Nivona Philipsi asemel valitud kuna Philipsid pidavat tahtma tihti remonti
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sander007
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
18.09.2021 12:57:29
|
|
|
| w00x7 kirjutas: |
Minu üks kuu vana Nivona 779 tahab juba garantiiremonti. Peale 35 cappuccinot ja 150 lattet ei tõmba enam piima masinasse.
Sai just sellepärast Nivona Philipsi asemel valitud kuna Philipsid pidavat tahtma tihti remonti  |
Saeco (Philips) ei taha mingit remonti. Nende masinate ainuke pisike viga on, et kohv maitseb nagu see pesuvesi mis loputamisest tuleb, muus osas igati OK.
_________________ www.metailor.ee |
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
18.09.2021 22:47:31
|
|
|
Saeco tähendab kahte erinevat asja, kas nö pro liini (nt Aulika) või siis 100% kodukräppi. Philips on tänapäeval põhiosas hitech ala meditsiinitehnika, kogu muu business lambipirnid ja värki on vist hiinakatele mahaparseldatud.
Aulikale ei saa kohvi kanguse mõttes midagi ette heita. Kui värskelt puhastatud on maitse kah enamvähem. Noh, ses mõttes, et nagu need riistapuud teha suudavad, eks.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
19.09.2021 11:12:49
|
|
|
Mida rohkem ma seda kohvimasinate saagat jälgin seda enam ma oma Hario lehtrit armastan.
Kui kohv on kehv, siis pole midagi peale oma väriseva käpa süüdistada. Ise karistad end ja ise võtad õppust järgmiseks korraks.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
19.09.2021 15:06:32
|
|
|
Lehtrid on tegijad jah.
Aga alustamiseks soovitaks ikkagi ise aeropressi ja head käsiveskit (1zpresso näiteks), oluliselt lollikindlam (ja odavam muidugi ka).
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
20.09.2021 08:47:01
|
|
|
| netcat kirjutas: |
Mida rohkem ma seda kohvimasinate saagat jälgin seda enam ma oma Hario lehtrit armastan.
Kui kohv on kehv, siis pole midagi peale oma väriseva käpa süüdistada. Ise karistad end ja ise võtad õppust järgmiseks korraks. |
Ma ütleks selle peale, et tüüpiline HV foorum, kus paari-kolme kasutaja poolt toodetud sisu peale võiks järeldada et kõik need automaatse masina ostnud sajad miljonid ülejäänud ei joo kohvi ning üldse on kohvi tegemine selline protsess, et tuleb vaat et ülikooliga võrreldav maht teemat õppida ja praktiseerida.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
20.09.2021 08:56:18
|
|
|
Suva mis kohv on. Peaasi, et hommikul midagi tassis lõksus ja et saaks 4-5x seda täita
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
20.09.2021 08:59:37
|
|
|
| erko kirjutas: |
| netcat kirjutas: |
Mida rohkem ma seda kohvimasinate saagat jälgin seda enam ma oma Hario lehtrit armastan.
Kui kohv on kehv, siis pole midagi peale oma väriseva käpa süüdistada. Ise karistad end ja ise võtad õppust järgmiseks korraks. |
Ma ütleks selle peale, et tüüpiline HV foorum, kus paari-kolme kasutaja poolt toodetud sisu peale võiks järeldada et kõik need automaatse masina ostnud sajad miljonid ülejäänud ei joo kohvi ning üldse on kohvi tegemine selline protsess, et tuleb vaat et ülikooliga võrreldav maht teemat õppida ja praktiseerida.  |
no täpselt. Ja seepärast ma joongi teed, või õlut.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
20.09.2021 11:05:45
|
|
|
Noh, küsimus on ju selles, mis tulemust tahad ning mis võimalused on. Ega üks ei välista teist, minu jaoks on nt Sold OUT, point täiest arusaadav.
On kusagil kuuse all viljakohvi ka joodud ning kuradi hea oli see hetk.
Nendel riistadel on kõigil oma nišid. Samasugune naiivsus nagu eeldada tavakodaniku võimekust ja soovi käpamasinaga majandada on usk, et bean2cup teeb võrreldavat tulemust.
Või toon sellise näite, söögitegemise vallast. Mulle meeldib väga steak. Aga kodus teen seda pealtkuumutusega elektrigrilliga, mitte klassikalise malmpanniga (mis mul on ka olemas). Mis siis, et maitse vahe on üsna suur. Lihtsalt äratõmme ei saa suitsuga hakkama. Nii on.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
20.09.2021 11:11:31
|
|
|
häh, Kõigel on põhjus!
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
20.09.2021 21:52:57
|
|
|
| häh kirjutas: |
Lehtrid on tegijad jah.
Aga alustamiseks soovitaks ikkagi ise aeropressi ja head käsiveskit (1zpresso näiteks), oluliselt lollikindlam (ja odavam muidugi ka). |
Ma küll ei saa aru kuidas lehter aeropressist kallim on, olgu selle lollikindlusega kuidas tahes. See keraamiline lehter maksab mõnikümmend eurot, on kergesti pestav ja kestab arvatavasti kolmanda põlveni, kui vastu seina puruks ei viska. Vabal ajal seisab riiulil nagu kruus ja harmoneerub köögi värvidega. Aeropressi toru maksab umbes samapalju, aga sisaldab mitut eraldi osa, mis enam-vähem kõik on plastist kui ma õigesti aru olen saanud. Esiteks ei usalda sellise torbiku vastupidavust pikas perspektiivis ja teiseks, võib-olla see teeb hea maitsega kohvi aga mõte regulaarselt igal hommikul oma kohvivett plastikust torusse kallata tekitab minus tülgastust.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
21.09.2021 06:24:11
|
|
|
Lisaks lehtrile on ka kaalu ja hanekaela vaja. Aeropressil on mõõtmine n.ö. sisse ehitatud ja põhimõtteliselt saab isegi selle mõõtelusikaga asjad aetud. Ja ma ei vaidleks, et tavalise kannuga saab ka, tegelikult ikka ei saa mõistlikult. Olen proovinud mõlemat.
Materjalid on siin veidi usu teema. Väga tihti eelistatakse plastikut, kuna teda pole vaja soojendada, just proffide poolt. Mul on Hario dekanter, sellel on plastlehter ja sinna muud ei saagi panna. Pole aru saada, et mingit maitset annaks, filtrid ilma loputamata küll. Arvesta seda ka, et vee temperatuur jääb alla 100C.
Vastupidavus on testitud, peale selle saab tihendit eraldi osta. Aga see kestab aastaid.
Inimesed veavad neid reisidele ja välitöödele kaasa muide, enda teispool käib nii.
Ja ma rõhutan veel kord, et aeropressiga on sisuliselt võimatu midagi päris tuksi keerata, lehtriga küll. Maitse vahe on, aeropressil on rohkem keha ja seda saab metallfiltriga veel rohkem rõhutada. Ja tõmbamise aeg on väga lihtsalt ja väga täpselt kontrollitav. Tagurpidi tegemisel tõmbad vaakumi sisse ja seisab täpselt nii palju, kui vaja.
Maitse osas- lehter meeldib endale rohkem. Ja sel nõidumisel on oma võlu.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
21.09.2021 06:40:24
|
|
|
Lasin just kange kohvi ja cappucino. Sai kruusi kenasti täis.
Kas olete juba hommikust võtt?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
21.09.2021 06:52:19
|
|
|
Masin soojeneb, 5 minutit läheb veel
Tuleb doppio.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
21.09.2021 07:08:14
|
|
|
Duplo
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
21.09.2021 07:15:28
|
|
|
3s nupuvajutus juba ja valgub välja meeldivat nestet, kõige odavamast eCam masinast
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
21.09.2021 07:16:22
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
3s nupuvajutus juba ja valgub välja meeldivat nestet, kõige odavamast eCam masinast  |
Norm. Ma lähen teen kohe järgmise lähkri.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
21.09.2021 07:31:01
|
|
|
Nonii, nüüd on lõunani muretu
Palju teil päevas per nooze uba läheb? Hetkel dieet endal hommikul doppio 16g, lõunal americano 16g ja siis õhtu poole kas lehter või aeropress 14..15g. Väga rohkem ei kannata tava päeval, hakkab unele mõjuma.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
21.09.2021 07:33:38
|
|
|
niiaplju, kui masin korraga võtab. enne tööd 4 kohvi ja siis päevapeale ka 1-2, sõltub päevast.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
21.09.2021 07:40:37
|
|
|
| Äkki siis ca 7g kord? Tuleb suht sama kogus kokku.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
21.09.2021 08:23:17
|
|
|
Ei tea, ei kaalu. Tööl läheb päevas keskmiselt 1kg ära 20 inimese peale
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
21.09.2021 08:47:41
|
|
|
HDPE talub temperatuure 120C lühiajliselt ja 110C pikaajaliselt. ma arvan, et kohvi keetmiseks on kõva küll.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
21.09.2021 08:49:04
|
|
|
Ostsin Rimist soodukaga paki Lavazza Oro Mountain Grown ube. Tahaks juba proovida aga pool pakki Rossasid on veel alles. Neid presskannu ka jahvatasin hommikul, et Terevisiooni multikat mõnus vaadata oleks.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
21.09.2021 09:48:20
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
| Ei tea, ei kaalu. Tööl läheb päevas keskmiselt 1kg ära 20 inimese peale |
50 grammi per nägu, jämedalt 7 väikest tassi või 3 topelt kogusega jooki.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
21.09.2021 09:51:15
|
|
|
Tõin alexelast latte
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
21.09.2021 13:50:55
|
|
|
Ostsin täna 250g SB Blond ube, jätkub nädalaks, ehk siis ca 21 tassi
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
21.09.2021 18:42:59
|
|
|
| häh kirjutas: |
| Lisaks lehtrile on ka kaalu ja hanekaela vaja. ma ei vaidleks, et tavalise kannuga saab ka, tegelikult ikka ei saa mõistlikult. Olen proovinud mõlemat. |
Julgeks väita, et enamustes majapidamises on kaal niigi olemas, seda ei osteta ainult selleks et kohvi teha. Sama veekannuga. Pikema tilaga kannust on mugavam valada, loomulikult, kindlasti on olemas ka sellise kujuga kanne kust on suht võimatu valada. Mul ei ole päris hanekael (kui kunagi peaks uue ostma, siis võtab) aga asja ajab ära.
| häh kirjutas: |
Mul on Hario dekanter, sellel on plastlehter ja sinna muud ei saagi panna. Pole aru saada, et mingit maitset annaks. |
Ega ma arvagi, et maitset annab. Plast ei meeldi mulle hoopis muudel põhjustel.
Kas sa oled proovinud Hario oma filtrid vs tavalised, vahet? Oli seda?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
21.09.2021 19:09:18
|
|
|
Mul on Hario pruunid ja nibuga valged. Valged on veidi kiiremad, pruun lõhnab rohkem ja kui ei loputa, on maitse üsna tuntav. Mõlemad on made in Japan, vist Hollandis tehakse ka, need pidid kehvad olema ja ei soovitata. Kohvil küll mingit maitse vahet ei tee (kui on loputatud).
Teen 15->250 ja kolme minuti sisse, üsna klassikaliselt, bloom ja siis 150 jne. Praegu kasutan veskiks G-Iotat (tavalised terad).
Põhimõtteliselt saab tavalise köögikaaluga täiesti teha, seal on kaks aga, peab panema midagi alla, kuna kuumaga näitab kaal aiateibaid üsna kiiresti ja eraldi timer on jama. Samas maksab kasutatav kaal väga vähe, ma ostsin lehtri alla Amazonist koos saatmisega vist ca 20 euri vms. Lehtri puhul piisab muidu täiesti grammi täpsusest.
Tavalise veekannuga on probleem, et ei saa rahulikult peene joaga valada. Kas läheb lärtsuga ja lööb põhja segi või valad liiga kiiresti või läheb vastu seinu, ühesõnaga pole hea.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
22.09.2021 01:02:31
|
|
|
| häh kirjutas: |
Mul on Hario pruunid ja nibuga valged. Valged on veidi kiiremad, pruun lõhnab rohkem ja kui ei loputa, on maitse üsna tuntav. Mõlemad on made in Japan, vist Hollandis tehakse ka, need pidid kehvad olema ja ei soovitata. Kohvil küll mingit maitse vahet ei tee (kui on loputatud).
|
Ühesõnaga, tavalisi, mitte-Hario filtreid sa ei ole proovinud võrrelda? Lihtsalt midagi marketi riiulist, mõtlen. Mulle üks kohvipoe vend ütles, et äh milleks, osta neid spets filtreid, kui võib lihtsalt 2 tavalist sisse panna (1 kipub katki minema)
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
22.09.2021 05:13:47
|
|
|
Marketi riiulis Hariot ei müüda. Mõtled Melitta 1x4, mida saab ka sinna vägistada (tahavad koonuseks voltimist)? Pruunid haisevad samamoodi ja tahavad loputamist (filtrimasina sees olen kasutanud).
Mul oli mingil põhjusel vanast ajast ettekujutus, et pleegitatud = paha, ei ole nii.
Paksem filter tahab aga kindlasti puru jämedamaks keeramist.
Melitta lehtrit müüakse ka, lihtsam on siis juba see võtta. Teoorias pidi neil olema maitsevahe, selle kohta ei oska midagi arvata.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
22.09.2021 11:59:21
|
|
|
| häh kirjutas: |
| Marketi riiulis Hariot ei müüda. Mõtled Melitta 1x4, mida saab ka sinna vägistada (tahavad koonuseks voltimist)? Pruunid haisevad samamoodi ja tahavad loputamist (filtrimasina sees olen kasutanud). |
Vanasti müüdi paremini varustatud Selveris Hario filtreid küll. Gurmeekaupade riiulis. Millegipärast on need head ajad möödas. Aga jah, ma mõtlesin suvalise tootja filtreid, mida võib leida suvalisest poest. Et kas sina leiad olevat mõtet tingimata just neid spets Hario filtreid osta?
Huvitav, et ma ei ole kunagi saanud aru, et valge vs pruun filter mingit vahet oleks - Hario enda omadel siis
| häh kirjutas: |
Melitta lehtrit müüakse ka, lihtsam on siis juba see võtta. Teoorias pidi neil olema maitsevahe, selle kohta ei oska midagi arvata. |
Ma ei tea, kas see just Melitta oma on, aga mu mammal on selline lehter, kuhu lähevad tavalised kohvifiltrid sisse. Põhi on veidi lapik ja suure ava asemel on väike.
Ei ole kunagi kahte kõrvuti proovinud, niiet ei oska ka maitsevahe kohta öelda. Ta ise muidugi teeb endale nii lahjat kohvi, et selle maitset ma üldse keeldun kommenteerimast.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
22.09.2021 12:45:16
|
|
|
Noh, mõte või mitte, kui suvakas puru läheb ja peab topelt panema....
Lapiku põhjaga on Melitta jah või mõni kloon, originaale on keraamikast ka. Läbivoolamine teistmoodi ja maitse pidi erinema, rohkem ei oska arvata.
Muidu filtrite vahest saab aru juba loputamise ajal nuusutades. Mina ütleks selle pruuni filtri kõrvalmaitse kohta magus, aga ma ei ole eriti hea maitsetundja.
Ma ei kasuta filtreid nii palju, et see kuidagi mõtlema paneks. Cremast ja kohvisemust saab tellida, no problemo.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
23.09.2021 12:05:12
|
|
|
| häh kirjutas: |
Noh, mõte või mitte, kui suvakas puru läheb ja peab topelt panema....
|
Ma ei tea ikka, miks sa nii vägisi eeldad igasuguseid asju, mida ma ei ole öelnud, selle asemel et vastaks lihtsalt küsimusele nagu see esitati..
Mina küsisin, oletades, et muud tingimused on samad, Hario filter vs suvakas filter, vahe kohta. Ma ei öelnud midagi selle kohta, et sinna peaks paska kohvi sisse panema või et Hario filtreid peaks topelt panema. Seda, et tavafiltrit olla soovitav topelt panna Hario lehtri sisse rääkis mulle tont Gourmet Coffee leti taga kunagi ammu, kui sealt filtreid ostsin. Ütles, et tema tegelikult kasutab mida iganes omal kodus nende spetsfiltrite asemel
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
23.09.2021 12:39:46
|
|
|
| tsitaat: |
Mulle üks kohvipoe vend ütles, et äh milleks, osta neid spets filtreid, kui võib lihtsalt 2 tavalist sisse panna (1 kipub katki minema)
|
Võib-olla ma tõesti midagi eeldan, ma ise ka ei tea, miks.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
23.09.2021 13:41:06
|
|
|
| häh kirjutas: |
| tsitaat: |
Mulle üks kohvipoe vend ütles, et äh milleks, osta neid spets filtreid, kui võib lihtsalt 2 tavalist sisse panna (1 kipub katki minema)
|
Võib-olla ma tõesti midagi eeldan, ma ise ka ei tea, miks. |
Just, ma ka ei tea miks, ja mida sa eeldad. Ma räägin, mis mulle räägiti. Sa selle asemel et konkreetselt öelda, kas sinu arust see oli halb nõu või mitte ja miks käid nagu kass ümber palava pudru oma jutuga.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
23.09.2021 14:09:20
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Mulle üks kohvipoe vend ütles, et äh milleks, osta neid spets filtreid, kui võib lihtsalt 2 tavalist sisse panna (1 kipub katki minema) |
Kui spetsialistid nii ütlevad, siis tuleb spetsialiste uskuda. Tea, kas ta oli esimest päeva tööl?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
23.09.2021 17:42:11
|
|
|
Taevas halasta, proovi ära, saad teada.
Need filtrid mida laboris kasutatakse, nendega ei juhtu voltides midagi- seda võin kinnitada tõsi, kohvi pole nendega teinud
Aga filtripaber on palju tugevam.
Põhimõtteliselt voldid sa ju originaalfiltri õmbluse samamoodi tagasi ja see murdekoha ots (kust siis rebenema peaks) on täpselt samasugune, olgu siis 1x4 või V60 filtril, lihtsalt 1x4 pead nurga all voltima. Näpu vahel katsudes tundub 1x4 paksem, aga mikromeetrit mul pole, niiet...
Seda juttu et puruks pidi minema, seda olen lugenud, aga see on ka kõik, proovinud ei ole ja ekstra ei hakka ka, lihtsalt ei huvita.
Kahekordse filtri soovitus "lihtsalt" on küll lollus. Kindlasti tuleb seal jahvatust ja retsepti muuta. Vbl mingil põhjusel keegi kasutab, ei tea, ei valda teemat.
Disclaimer, aeropressi pannakse vahel topelt, seal on point.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oswald
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.05.2004
|
26.09.2021 19:04:27
|
|
|
Mis põhjusel automaatmasina(Lattego) "veski kohvi väljastusava" umbe võib minna? Hakkas kohvimaitselist vett tegema ning avastasin, et "auk" puruga blokeeritud ning alla ei jõudnud peaaegu midagi. Võiks olla niiskusest, aga vett sinna ei ole kallanud, niiskes kohas ei seisa ja saab igapäevaselt kasutust ka. Peale lusikavarrega puhtaks tegemist tegi jälle kohvilaadset toodet, aga ikka tundus suts lahjem kui tavaliselt - nagu mingi osa purust jääks kuhugi pidama. Peaks lahti võtma, kuidagi väljast puhastama v oasahtli tühjaks laskma ja suruõhuga proovima?
_________________ Stirlits kõndis mööda öist Berliini. Äkitselt plahvatus ees, taga, paremal, vasemal...
"Dolby surround," mõtles Stirlits. |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
08.10.2021 04:24:07
|
|
|
Kas olete juba hommikust võtt?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
08.10.2021 07:35:35
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
| Kas olete juba hommikust võtt? |
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
08.10.2021 07:39:46
|
|
|
kohe lasen kolmanda
praegu on hapu lurr, kuna kingiti Pauligi kohv, mida ära ei raatsi ka visata
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
08.10.2021 07:40:35
|
|
|
Ma tegin olerexi kange
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|