Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 222, 223, 224 ... 235, 236, 237  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 12:31:38 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:

ewur kirjutas:

Väidetavalt CSC pakub (tegid sooduspakkumise ja tähtajatult):
https://private.csc.ee/service/mobiilside/


Nad vahendavad Tele2 teenust.


Miks peaks mingi vahendajaga tegelema kui otse operaatorilt saab parema hinna?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 14:13:25 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
2III7 kirjutas:
ksuuk kirjutas:
rex kirjutas:
Guugl kalendrit ei ole või milles küss? Ma panen kõik soodusaegade, kindlustuste jne lõpud sinna.


Elisa ka ütles, et võtku ikka tähtajaline ja siis 2 aasta pärast jälle uus jne. Aga seda, et nad ise varakult märku annaks, ei ole. Ja see lõputu lehmakauplemine tüütab ära lihtsalt, jälle pead tõestama, et pole kaamel ja vaidlema, et enne ju sai, miks nüüd ei saa jne.
Kõik teenusepakkujad teevad nii, keegi ei paku sulle tähtajatut soodust.

Väidetavalt CSC pakub (tegid sooduspakkumise ja tähtajatult):
https://private.csc.ee/service/mobiilside/
Mul viirusetõrje hakkab kohe röökima ja blokib selle saidi ära icon_biggrin.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 15:30:51 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
ksuuk kirjutas:

ewur kirjutas:

Väidetavalt CSC pakub (tegid sooduspakkumise ja tähtajatult):
https://private.csc.ee/service/mobiilside/


Nad vahendavad Tele2 teenust.


Miks peaks mingi vahendajaga tegelema kui otse operaatorilt saab parema hinna?

Kus kohast see info, et vahendavad? icon_smile.gif
"Mobiiliteenuste osutamiseks kasutab CSC Telecom oma numeratsiooni ja telekommunikatsiooni infrastruktuuri. Raadioühenduse valimisel olid korraldatud erinevad testid ja viidud läbi analüüs, mille tulemusena oli partnerina valitud Tele2 Eesti AS võrk."
Kasutavad võrku, mitte ei vahenda. Liigun just Tele2-st sinna üle, piiramatu datasim. Vaatame kas Tele2 pakub jäämiseks paremat hinda kui 7€... icon_lol.gif Hetkel Tele2-s "soodustusega" 30GB paket, 8€.

salatoimik kirjutas:
...Mul viirusetõrje hakkab kohe röökima ja blokib selle saidi ära icon_biggrin.gif

Mida sa kasutad? icon_lol.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 15:31:37 vasta tsitaadiga

ewur, oma infra icon_lol.gif
Oma infra koosneb kahest arvutist kuskil kontoris?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 15:33:17 vasta tsitaadiga

Nii kaua kui kõik töötab, lasku käia. icon_smile.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 15:38:06 vasta tsitaadiga

Samasugune bisnis nagu kunagi bravocom oli.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 15:42:14 vasta tsitaadiga

Tulevikus Telia, Tele2 või Elisa ostab ära? Vb, hetkel head hinnad ("leti all"), eks kasutan ära. Jänes šhampust ei joo... icon_lol.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 15:57:29 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
Tulevikus Telia, Tele2 või Elisa ostab ära?

Mida opekad selle firma ostmisest saaksid? Paar klienti ja töötajad. Võrku ega "infrat" ju neil tegelikult pole. Kui Tele2 neil hinda tõstab, on äriga kõik.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 16:39:06 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Samasugune bisnis nagu kunagi bravocom oli.


Soomes oli virtuaaloperaatoritel hea põli, meil aga operaatorid tegid ise endale "virtuaaloperaatori".

Hetkel siis Zen = Elisa, Diil = Telia, CSC = Tele2.


viimati muutis ksuuk 21.08.2021 17:03:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 16:58:21 vasta tsitaadiga

Zen ja diil pole mingid virutaaloperaatorid.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kevku
HV kasutaja

liitunud: 05.10.2007




sõnum 21.08.2021 16:58:46 vasta tsitaadiga

see 1€/1GB pakett täiesti pädev ju, teised pakuvad 1€ heal juhul 250mb.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 17:03:07 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Zen ja diil pole mingid virutaaloperaatorid.


Mis need siis on? Miks ei võiks olla Telia kõnekaart ja Elisa kõnekaart? Miks on vaja luua teise identiteediga dubleeriv virtuaalne toode? Need loodi selleks, et tappa eos Bravocom laadsed ja nagu näha, siis see ka õnnestus.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 17:07:27 vasta tsitaadiga

ksuuk, need on telia ja elisa pakutavad tooted. Raha maksad teliale ja elisale. Klienditeenindus on telia ja elisa oma. Esindused samuti.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 17:09:35 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
ksuuk, need on telia ja elisa pakutavad tooted.


Jah, ma tean aga selgitasin ka miks need loodi sellisena ja mis eesmärgiga. Et vältida seda mis juhtus Soomes. Sealsed operaatorid lõpuks ise ostsid virtutaaloperaatorid ära.


viimati muutis ksuuk 21.08.2021 17:21:18, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 19:23:55 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Zen ja diil pole mingid virutaaloperaatorid.


Mis need siis on? Miks ei võiks olla Telia kõnekaart ja Elisa kõnekaart? Miks on vaja luua teise identiteediga dubleeriv virtuaalne toode? Need loodi selleks, et tappa eos Bravocom laadsed ja nagu näha, siis see ka õnnestus.


Need on kaubamärgid. Samamoodi võid ju küsida miks on Toyota ja Lexus vms.
Erinevad kaubamärgid on kasutusel selleks, et neid turundatakse erinevalt ja sihtgrupid on ka erinevad.


ksuuk kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
ksuuk, need on telia ja elisa pakutavad tooted.


Jah, ma tean aga selgitasin ka miks need loodi sellisena ja mis eesmärgiga. Et vältida seda mis juhtus Soomes. Sealsed operaatorid lõpuks ise ostsid virtutaaloperaatorid ära.


Operaator võib ju ise 10 virtuaaloperaatorit/kaubamärki teha, kuidas see takistab üheteistkümnendal turule tulemast?
Pigem on neil virtuaaloperaatoritel keeruline oma turunišš leida. Hinnarallit nad ei võida ilmselt kuna päris operaatoritel on sellega palju rohkem mänguruumi, seega peaks nad mingit muud lisaväärtust pakkuma. Aga mida sa ikka niiväga pakud, suuremat osa ju muu kui kõned ja internet ei huvitagi. Seega ega ma sellele CSC-le ka väga pikka iga ei ennustaks.
Pigem võib mõni virtuaaloperaator tekkida mõnel firmal kõrvaltegevusena. Näiteks pakuvad IoT, autopargi jälgimise, koduvalve vms. süsteemi ja siis saad nende käest sim kaardi ka. Soovi korral ilmselt ka sim-i telefoni pistmiseks kuigi tõenäoliselt nad seda väga aktiivselt ei reklaamiks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 19:44:44 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Need on kaubamärgid. Samamoodi võid ju küsida miks on Toyota ja Lexus vms.


Mitte päris. Toyota on ikkagi tootja, mis toodab igasugu sõidukeid Toyota ja luksuslikumat mudelit Lexus -e nime all. Diil ja Zen aga pakuvad vaid lepinguta kõnekaarte, mida Telia ja Elisa üldse ei paku, ehk Telia ja Elisa -l on vaid lepingulised kliendid.


napoleon kirjutas:

Operaator võib ju ise 10 virtuaaloperaatorit/kaubamärki teha, kuidas see takistab üheteistkümnendal turule tulemast?


Sama teema kui pangad ja (transfer)wise, senikaua kui pangad sama ei tee, on wise äri kasumlik, kohe kui pangad endale omale analoogse teenuse teevad, on wise äri lõppenud. Ehk erinevalt Soomes, kus virtuaaloperaatorid hea hinnaga teenust pakkusid (kuniks nad üles osteti), kohalikul turul operaatorite endi odavbrändide tõttu pole virtuaaloperaatoril mõtet.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 19:54:33 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Diil ja Zen aga pakuvad vaid lepinguta kõnekaarte, mida Telia ja Elisa üldse ei paku, ehk Telia ja Elisa -l on vaid lepingulised kliendid.


Mida sa üritad oma pasa ajamisega saavutada? Diilil on ammustest aegedest lepingu võimalus.

Samuti on telial super ja simpel kõnekaart.

Ja elisal on samuti kõnekaart olemas.

https://www.elisa.ee/et/eraklient/koned/konekaart/kuumaksuvaba-konekaart

icon_neutral.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 20:07:29 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
ksuuk kirjutas:
Diil ja Zen aga pakuvad vaid lepinguta kõnekaarte, mida Telia ja Elisa üldse ei paku, ehk Telia ja Elisa -l on vaid lepingulised kliendid.


Mida sa üritad oma pasa ajamisega saavutada? Diilil on ammustest aegedest lepingu võimalus.

Samuti on telial super ja simpel kõnekaart.

Ja elisal on samuti kõnekaart olemas.

https://www.elisa.ee/et/eraklient/koned/konekaart/kuumaksuvaba-konekaart

:-|


Sitt lugu siis ju, eksisin. Ja nüüd siis mille poolest ikkagi see Zen ja Diil siis erinevad Super ja Simpel -st ja Elisa ja Telia tavatoodetest?


viimati muutis ksuuk 21.08.2021 20:13:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 20:12:42 vasta tsitaadiga

Virtuaaloperaator ei saa väga agressiivselt hinnaga peale lennata. Operaatoril pole erilist pointi ju neile oma võrguressurssi väga odavalt müüa. Või kui operaator annaks virtuaaloperaatorile oma võrgu väga hea hinnaga kasutada, siis ilmselt hakkaks priotiseerima ehk virtuaaloperaator oleks nagu koer kelle ette visatakse see mis endal üle jääb. See jälle tähendab, et mõne masti piirkonnas ei pruugi tipptunnil selle virtuaaloperaatori võrgus mitte üks bitt liikuda.
Nagu juba enne ütlesin, virtuaaloperaatoril peaks olema oma konkreetne turunišš. See ei toimi, et hakkame lihtsalt samu teenuseid pakkuma mis päris operaatorid ilma omalt poolt midagi lisamata.
Kui varasemalt võis selleks niššiks olla ka teatud piirkond, kuhu päris operaatoril pole olnud tahtmist oma esindusi teha, siis see hakkab ka kaduma - paar hiireklikki ja sim kaart saadetakse postiga koju. Paar hiireklikki ja telefon/ruuter/... saadetakse pakiautomaati või kulleriga koju. Ehk vajadust ennast teenindusse kohale vedada jääb järjest vähemaks.
Ehk virtuaaloperaator saakski olla vaid see, kelle põhitegevus ei ole mobiilsideteenuste pakkumine vaid pakub seda lisaväärtusena koos oma põhiteenusega.

Muide see transferwise on natuke teine ärimudel. Nad pakuvad siiski enamat kui natuke teistsuguse väljanägemisega internetipanka. Väga teoreetiliselt võiks virtuaaloperaator näiteks omada ka lepingut kõigi kolme pärisoperaatoriga ja omada võimekust tekitada nö. riigisisene roaming vms. kus andmeside läheb selle operaatori kaudu kelle võrgus side konkreetsel ajal ja konkreetses kohas kõige kvaliteetsem on vms., aga see on juba kõrgem pilitaaz ehk nõuaks oluliselt suuremat investeeringut kui putka ja koduleht püsti panna ja müüma hakata.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 20:16:56 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:

Sitt lugu siis ju, eksisin. Ja nüüd siis mille poolest ikkagi see Zen ja Diil siis erinevad Super ja Simpel -st ja Elisa ja Telia tavatoodetest?


Osasid teenuseid nendega ei saa, muud vahet polegi.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 20:26:07 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

Väga teoreetiliselt võiks virtuaaloperaator näiteks omada ka lepingut kõigi kolme pärisoperaatoriga ja omada võimekust tekitada nö. riigisisene roaming vms. kus andmeside läheb selle operaatori kaudu kelle võrgus side konkreetsel ajal ja konkreetses kohas kõige kvaliteetsem on vms., aga see on juba kõrgem pilitaaz ehk nõuaks oluliselt suuremat investeeringut kui putka ja koduleht püsti panna ja müüma hakata.


Riigisisene roaming oleks teretulnud, riigi sisejulgeolek soovis ammu (pole enam riigiga seotud, sestap viimaste arengutega pole kursis) seda teha, st oma lisaks operatiivsidele pakkuda oma tavasideteenust, kuid minuteada hetkel on siiski tähtsamates andmesidet vajavates süsteemides kasutusel kolme operaatori sim kaardiga ruuter, mis siis vastavalt signaali tugevusele automaatselt operaatorit vahetab. Ka Elroni rongides, Tallinki laevades (neil on veel sat lisaks) jms on sama lahendus kasutusel.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 20:26:45 vasta tsitaadiga

ksuuk, kas kuskil on riigisisene roaming? Euroopas.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 20:35:04 vasta tsitaadiga

See kolm SIMi ruuteris ei taga ka parimat kvaliteeti. Üks asi on signaali tugevus ja hoopis teine asi kui umbes ühe või teise operaatori võrk konkreetsel ajal konkreetses kohas on.
Ehk saaks luua ka targema teenuse kui on info konkreetsete mastide koormatuse kohta. Aga ilmselt jääks see ka selle taha kinni, et ükski operaator ei tahaks seda statistikat reaalajas välja anda pluss ma ei tea kas võrgu enda või mõne eraldi äpi kaudu saab seadmele öelda, et mine nüüd selle operaatori võrku. Aga teoorias oleks super idee ja teoorias hoiaks natuke ka operaatorite kulusid võrgule kokku kui ressurss jaguneks ühtlaselt operaatorite vahel. Eraldi virtuaaloperaatori puhul poleks ka seda karta, et üks operaator teise seljas liugu laseb kuna papi saab ikka see, kelle võrku kasutatakse.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 20:36:50 vasta tsitaadiga

Meil tööl lihtsalt läheb teise operaatori neti peale üle kui midagi enam ei liigu mingil ajahetkel
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 20:52:53 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
kas kuskil on riigisisene roaming? Euroopas.


Tavakasutajale tarbitav? Vist mitte.

Kas keegi teab, mis Eesti operaatoritega Läti Bite ja LTM -l on roaming?

napoleon kirjutas:
See kolm SIMi ruuteris ei taga ka parimat kvaliteeti. Üks asi on signaali tugevus ja hoopis teine asi kui umbes ühe või teise operaatori võrk konkreetsel ajal konkreetses kohas on.


Kui nüüd peab esimesena masti püsti pannud operaator mastikasutust ka teistele operaatoritele võimaldama, siis vanasti oli mastide duubeldamine ning siiani on kohti kus levi ei ole ja vist ei tule ka, sest ei tasu ära. Ega kolme operaatori sim kaart ja vastavad seadmed ka odav lõbu ei ole, sestap võibolla starlink vms analoog on hoopis tulevikus parem lahendus?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 22:22:20 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:

Kas keegi teab, mis Eesti operaatoritega Läti Bite ja LTM -l on roaming?
Bite ilmselt Tele2 ja LTM telia arvatavasti
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2021 22:35:21 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
ksuuk kirjutas:

Kas keegi teab, mis Eesti operaatoritega Läti Bite ja LTM -l on roaming?
Bite ilmselt Tele2 ja LTM telia arvatavasti


Bite kasutab Lätis Tele2 võrke - https://www.ituudised.ee/uudised/2019/06/03/tele2-ja-bite-hakkavad-latis-leedus-sidevorke-jagamala LMT (kirjutasin enne valesti) vist jah Telia, Leedus on LMT asemel Telia.
Seega Baltikumis on võimatu saada kolme operaatori roaminguga sim -i.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2021 10:20:28 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
salatoimik kirjutas:
ksuuk kirjutas:

Kas keegi teab, mis Eesti operaatoritega Läti Bite ja LTM -l on roaming?
Bite ilmselt Tele2 ja LTM telia arvatavasti


Bite kasutab Lätis Tele2 võrke - https://www.ituudised.ee/uudised/2019/06/03/tele2-ja-bite-hakkavad-latis-leedus-sidevorke-jagamala LMT (kirjutasin enne valesti) vist jah Telia, Leedus on LMT asemel Telia.
Seega Baltikumis on võimatu saada kolme operaatori roaminguga sim -i.


LMT ehk Latvijas mobilais telefons kuulub Läti riigile ja Teliale.
https://www.teliacompany.com/en/about-the-company/markets-and-brands/latvia/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2021 10:37:21 vasta tsitaadiga

mnjah, nende lehel on küll väga provokatiivne küsimus; (vesi lõputu internetiootuse veskile) Mis on Teie arvates mõistlik tasu mobiilside eest? Saatke meile oma hinnasoov ja me teeme Teie jaoks personaalse pakkumise ühe tööpäeva jooksul!

Aga selle me saame ju välja arvutada! kui 100/100 fibre hinnaks on keskmiselt 20-25 eurot ja 4g miinimum on samuti 25 , kuid selle upload on vaid 25 , siis on ka hind 4 korda väiksem, ehk kõigest 6,25. kuna tegemist on vaid ühe poolega, siis korrutame selle 2 ja saamegi hinnaks 12 kopikatega, ehk pool. 12 euri eest võin seda võtta küll.
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2021 17:28:36 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
ksuuk, kas kuskil on riigisisene roaming? Euroopas.

Mõnes riigis on opekatel jagatud võrk. Nt Soomes on enamikus riigis Telia-DNA ühisvõrk, eelkõige hajuasustuse. Kuskilt sai kunagi loetud, et ka Taanis on jagatud võrgud mingil määral. On see nüüd küll roaming... tehniliselt vast küll.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2021 19:14:16 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:

Mõnes riigis on opekatel jagatud võrk. Nt Soomes on enamikus riigis Telia-DNA ühisvõrk, eelkõige hajuasustuse. Kuskilt sai kunagi loetud, et ka Taanis on jagatud võrgud mingil määral. On see nüüd küll roaming... tehniliselt vast küll.


Kui operaatori tunnus eri võrkudes ei muutu, siis tehniliselt pole see roaming vaid jagatud võrk. Soomes DNA ja Telia moodustasid eraldi firma ühisvõrgu tarvis - https://yhteisverkko.fi/suomen-yhteisverkko/ ning kui ühisvõrk täiega valmis, siis nad lõpetavad oma võrkude tegevuse - https://www.is.fi/digitoday/art-2000007914963.html
Aga mõte iseenesest väga hea, ka meil võiks operaatoritel midagi vastavat olla aga noh, eestlasele tüüpiliselt igaüks sikutab tekinurka vaid enda poole, lisaks kõigi kohalike operaatorite omanikud on välisriigid ning nell on meie konnatiigist suht savi.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2021 23:59:22 vasta tsitaadiga

Minu arusaam on, et ühisvõrk on piirkondades kus konkurents on mõttetu. Seal kus rahvastikutihedus on suur, peetakse oma võrku edasi.
Cellmapper näitab Yhteisverko, Telia ja DNA kõiki eraldi võrkudena, ilmselt tehniliselt siis roaming...?
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2021 00:06:03 vasta tsitaadiga

friik1, vbl mõeldakse ühisvõrgu all ühist masti, saatjad on eraldi. Siis pole vaja mingit hookuspookust teha.

Eestis see samuti tavaline, et mastis on kõik kolm operaatorit.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dimi
HV vaatleja
Dimi

liitunud: 23.10.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2021 09:55:00 vasta tsitaadiga

Tere kõik see pere!
Oskab keegi mulle seletada, mis värk on Elisas ipv6-ga? Mul on kodune internet üle õhu, LTE väliruuter, ipv6 on olemas. minnes leheküljele ipv6-test.com scoor 10st 10.
Telefonis (iphone XR) ipv6 puudub.

On see seotud telefoniga või see on seotud Elisaga? Netist vastust ma ei leidnud, kuid meenus et kui ruuteri jaoks tegime lepingut, öeldi et ruuterisse läheb teistsugune sim-kaart. Selles ongi kala?
Netis on ainult küsimused, et kuidas ipv6 iphonides välja lülitada, seega tuge peaks olemas olema.

Tead keegi neid peensusi?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2021 21:29:49 vasta tsitaadiga

Dimi kirjutas:
Tere kõik see pere!
Oskab keegi mulle seletada, mis värk on Elisas ipv6-ga? Mul on kodune internet üle õhu, LTE väliruuter, ipv6 on olemas. minnes leheküljele ipv6-test.com scoor 10st 10.
Telefonis (iphone XR) ipv6 puudub.

On see seotud telefoniga või see on seotud Elisaga? Netist vastust ma ei leidnud, kuid meenus et kui ruuteri jaoks tegime lepingut, öeldi et ruuterisse läheb teistsugune sim-kaart. Selles ongi kala?
Netis on ainult küsimused, et kuidas ipv6 iphonides välja lülitada, seega tuge peaks olemas olema.

Tead keegi neid peensusi?


ipv6 osas suhtle otse Elisa -ga, minuarust on ipv6 suht pointless, olen selle alati disablenud kõigis seadmetes.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2021 08:10:07 vasta tsitaadiga

Olles Elisa mobiilset internetti kasutanud kuu aega Dual SIm telefonis, kus teine kaart Telia oma. Siis mõned tähelepanekud:
Levi on väga palju nõrgem. Toas olles on Telia kaardi levi alati põhjas, Elisa oma mõnel pool ainult veerand.
Kiiruses väga vahet ei ole tundud ja mingi levi olemas ka alati olnud. Täitsa sohu veel ei ole juhtunud.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2021 10:22:23 vasta tsitaadiga

Oliverk kirjutas:
Olles Elisa mobiilset internetti kasutanud kuu aega Dual SIm telefonis, kus teine kaart Telia oma. Siis mõned tähelepanekud:
Levi on väga palju nõrgem. Toas olles on Telia kaardi levi alati põhjas, Elisa oma mõnel pool ainult veerand.
Kiiruses väga vahet ei ole tundud ja mingi levi olemas ka alati olnud. Täitsa sohu veel ei ole juhtunud.

See levi pulga vaatamine ei ütle midagi. Sest 1 või teine operaator ei ole tõenäoliselt sama sageduse peal. Kui telia on b20 peal ja elisa b7 aga mast on füüsiliselt samas kohas mõlemal siis telia levipulk on parem.
Pigem pane konkreetseks võrdluseks Cellmapper app käima, näed täpselt ära mis sagedusel ja levi tugevusel kumbki on.

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2021 10:40:36 vasta tsitaadiga

VeixES kirjutas:
Oliverk kirjutas:
Olles Elisa mobiilset internetti kasutanud kuu aega Dual SIm telefonis, kus teine kaart Telia oma. Siis mõned tähelepanekud:
Levi on väga palju nõrgem. Toas olles on Telia kaardi levi alati põhjas, Elisa oma mõnel pool ainult veerand.
Kiiruses väga vahet ei ole tundud ja mingi levi olemas ka alati olnud. Täitsa sohu veel ei ole juhtunud.

See levi pulga vaatamine ei ütle midagi. Sest 1 või teine operaator ei ole tõenäoliselt sama sageduse peal. Kui telia on b20 peal ja elisa b7 aga mast on füüsiliselt samas kohas mõlemal siis telia levipulk on parem.
Pigem pane konkreetseks võrdluseks Cellmapper app käima, näed täpselt ära mis sagedusel ja levi tugevusel kumbki on.


Ega mind väga ei huvita mis sageduse peal keegi on. Kui mul potil istudes ühega levi 1 pulk ja teisega full siis seal minujaoks vahe ongi.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2021 11:00:36 vasta tsitaadiga

Oliverk kirjutas:
VeixES kirjutas:
Oliverk kirjutas:
Olles Elisa mobiilset internetti kasutanud kuu aega Dual SIm telefonis, kus teine kaart Telia oma. Siis mõned tähelepanekud:
Levi on väga palju nõrgem. Toas olles on Telia kaardi levi alati põhjas, Elisa oma mõnel pool ainult veerand.
Kiiruses väga vahet ei ole tundud ja mingi levi olemas ka alati olnud. Täitsa sohu veel ei ole juhtunud.

See levi pulga vaatamine ei ütle midagi. Sest 1 või teine operaator ei ole tõenäoliselt sama sageduse peal. Kui telia on b20 peal ja elisa b7 aga mast on füüsiliselt samas kohas mõlemal siis telia levipulk on parem.
Pigem pane konkreetseks võrdluseks Cellmapper app käima, näed täpselt ära mis sagedusel ja levi tugevusel kumbki on.


Ega mind väga ei huvita mis sageduse peal keegi on. Kui mul potil istudes ühega levi 1 pulk ja teisega full siis seal minujaoks vahe ongi.


Kui rääkida teenuse kasutatavusest siis tegelikult pulkade arv kogu tõde ei ole:
1 pulgaga alakoormatud mast võib anda palju parema tulemuse kui ülekoormatud mast, mis kuvab täispulgad.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2021 11:02:32 vasta tsitaadiga

Oliverk kirjutas:
Ega mind väga ei huvita mis sageduse peal keegi on. Kui mul potil istudes ühega levi 1 pulk ja teisega full siis seal minujaoks vahe ongi.


Need levipulgad telefonil on indikatiivsed ning need ei ole ka reaalajas. Kui sul päriselt probleem puudub siis on ju kõik hästi.

Mobiilsides ei ole oluline ainult levitugevus vaid ka muud näitajad mida aga telefonid ei kuva nendes pulkades.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2021 17:13:11 vasta tsitaadiga

Need pulgad suht 2G (3G) jäänuk suht mida 4G puhul vaadata pole suurt mõtet. Linnas miski 2 pulgaga 2.1ghz otsas istudes on ilmselt kiirused paremad kui 800mhz otsas 4 pulgaga icon_biggrin.gif Rohkem informatiivne tähendus, tead kas levi üldse on või ei.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2021 09:28:56 vasta tsitaadiga

ei ole vaja ljaljad
Elisa on sitt ja sinna ei ole midagi teha, pole vaja õigustada.
Ise piinlen selle otsas, aga kuna jagatud paket ja teised on rahul, siis tuleb leppida.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2021 22:27:26 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
ei ole vaja ljaljad
Elisa on sitt ja sinna ei ole midagi teha, pole vaja õigustada.
Ise piinlen selle otsas, aga kuna jagatud paket ja teised on rahul, siis tuleb leppida.


Kes Sul keelab endale muud/ või teise operaatori paketti võtta? Algatuseks võiksid ka Elisa -le otse muret kurta.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
klaassilm
HV kasutaja

liitunud: 29.08.2013




sõnum 17.10.2021 01:00:49 vasta tsitaadiga

telia võrk

mis trikiga ma saan aru, et seade on 4,5g e. 4g+ ???

kas lte-a piisab või peab mingi cat olema. või mingid sagedused vms?

mul 3g pulk töötab korralikult ja p30 pro 4,5g ka.

aga 4g asjad ei funka üldse. ainult pudi


p.s.

kas see tähendab 4,5g?

Intra-band contiguous: B3+B3, B7+B7,
B38+B38
Inter-band: B3+B7, B3+B20, B7+B20, B7+B8,
B3+B8, B1+B20, B1+B8, B20+B32
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2021 12:22:58 vasta tsitaadiga

klaassilm kirjutas:
telia võrk



Esiteks see teema siin on "Elisa mobiilne internet", Telia teema asub - https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10413422#10413422
Teiseks, arvan, et ilma seadme mudeliinfot teadmata ei oska Sind keegi aidata aga üldiselt 4,5G+ eeldab jah kanalite agregeermist.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
klaassilm
HV kasutaja

liitunud: 29.08.2013




sõnum 17.10.2021 20:49:36 vasta tsitaadiga

tnx. tõstan teema ümber



ksuuk kirjutas:
klaassilm kirjutas:
telia võrk



Esiteks see teema siin on "Elisa mobiilne internet", Telia teema asub - https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10413422#10413422
Teiseks, arvan, et ilma seadme mudeliinfot teadmata ei oska Sind keegi aidata aga üldiselt 4,5G+ eeldab jah kanalite agregeermist.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2021 17:03:58 vasta tsitaadiga

Kodune internet üle õhu, LTE väliruuter
Kas sel ühendusel on Elisa poolt pordid avatud?
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2021 19:40:34 vasta tsitaadiga

-vodafone- kirjutas:
Kodune internet üle õhu, LTE väliruuter
Kas sel ühendusel on Elisa poolt pordid avatud?


Ei ole.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2021 19:53:46 vasta tsitaadiga

Telia omal näiteks on kui ei asu just sellises kohas, kus Elisa ainukesena mingit talutava kiirusega netti suudab pakkuda.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2021 20:32:21 vasta tsitaadiga

Pmst ainuke variant on siis staatiline juurde?
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 222, 223, 224 ... 235, 236, 237  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.