Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Astronoomia ja kosmose hõlvamise teemaline arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 88, 89, 90 ... 108, 109, 110  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 09.08.2021 22:18:15 vasta tsitaadiga

ISS-i ennast väga raske orbiidilt minema saada. Gürod hoiavad piisavalt hästi asendit. Samade gürodega manööverdatakse orbiidil asendit. Orbiidi tõstmiseks kasutatakse reaktiivmootoreid. Samuti kiireks liigutamiseks orbiidil mingite pasatükkide vältimiseks.
_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2021 22:53:57 vasta tsitaadiga

Seal 10.00-st edasi ei tundund asi nii roosiline.

Tea kas neil punased emergency undock nupud ka olemas on?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2021 01:41:09 vasta tsitaadiga

Mystery swirls around Mars rover’s failed sample attempt—here’s what we know
The Perseverance rover isn't the first robot to have trouble digging into the red planet. But NASA is optimistic about trying again.
https://www.nationalgeographic.com/science/article/mystery-swirls-around-nasa-perseverance-rovers-failed-sample-attempt
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 10.08.2021 11:25:25 vasta tsitaadiga

https://novaator.err.ee/1608302379/nasa-otsib-inimesi-kes-elaks-aasta-marsi-elukeskkonnas
Karm aasta ootab valituid ees.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 10.08.2021 12:51:42 vasta tsitaadiga

Ja väljavalitud saadetakse aastaks Tšernobõli, siis on kiirgustase ka nagu Marsil.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 10.08.2021 17:59:55 vasta tsitaadiga

ahoioi kirjutas:
Ja väljavalitud saadetakse aastaks Tšernobõli, siis on kiirgustase ka nagu Marsil.

See on pinnal. Elada saad ainult sügavamal pinna all.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2021 22:15:32 vasta tsitaadiga

Kas sellest võib saada järgmine suur samm kanderakettide ehituses:

Link

https://www.relativityspace.com


viimati muutis bugbrake 12.08.2021 22:19:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.08.2021 22:17:10 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2021 22:21:01 vasta tsitaadiga

Pole hullu, kohe tõmmatakse ka sellele tööstusele, vesi peale:
https://forte.delfi.ee/artikkel/94279887/miks-kosmoseturism-vahemalt-praegu-halb-idee-on

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 12.08.2021 23:47:49 vasta tsitaadiga

Ilm on lihtsalt super, taevas on selge ja perseiitide vaatlemise tipphetk on praegu.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2021 00:14:41 vasta tsitaadiga

Seda ma vaatasin et midagi nagu kukkus. Mis suund mis kõrgus?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2021 00:24:17 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Seda ma vaatasin et midagi nagu kukkus. Mis suund mis kõrgus?
Kirde-ida suund vist? 30-50 kraadi juures tundub olevat.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016



Online
sõnum 13.08.2021 01:24:01 vasta tsitaadiga

Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2021 02:24:21 vasta tsitaadiga

Õige jah, need tulevad ju alati samast kohast.

Võtsin kolmanda silma appi aga nii laiali lendavad et 30mm jääb poolkaadri ees kitsaks. Aint lennukid ja satikad jäid peale.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2021 16:25:26 vasta tsitaadiga

https://arstechnica.com/science/2021/08/blue-origins-powerful-be-4-engine-is-more-than-four-years-late-heres-why

tsitaat:
One of the most persistent problems, sources said, is that the BE-4 engine testing and development program has been relatively "hardware poor" in recent years. Effectively, this means that the factory in Washington has not had enough components to build development engines, and this has led to extended periods during which no testing has occurred on the stands in Texas.
[..]
Being hardware rich costs more, but it typically allows a program to move more quickly. A program that is hardware rich, for example, might purchase 10 components from a supplier when it nominally may need only two. The idea is to have spares when things go wrong, as they always do in technical development programs like those for rockets and engines. The most recent public example of this is SpaceX's Starship development program.
[..]
"It is insanely hard to pass US Space Force requirements and testing," one aerospace executive familiar with this certification process told Ars. "The paperwork mass will exceed engine mass."
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.08.2021 19:00:22 vasta tsitaadiga

doh.gif
https://www.reuters.com/business/aerospace-defense/blue-origin-sues-us-government-over-spacex-lunar-lander-contract-2021-08-16/

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2021 19:11:42 vasta tsitaadiga

RUSSIA MOCKS BOEING, OFFERING TO FIX ITS BROKEN STARLINER SPACECRAFT
https://futurism.com/the-byte/russia-offers-boeing-fix-starliner
Nauka saaga on juba meelest läinud või icon_lol.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2021 19:22:17 vasta tsitaadiga

Musk võiks Roskosmosele batuudi saata.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slinky
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.08.2021 20:40:17 vasta tsitaadiga

ESA animatsioon kosmoseprügi ja satelliitide jaotumisest maa orbiidil

Värvi järgi:
Punane - satelliidid (töökorras ning ka rikkis)
Kollane - raketiastmed ja -kered
Roheline - muud detailid (kaaned, adapterid, kaitsmed jne)
Sinine - tükid (koorunud värv, kokkupõrgetel tekkinud killud jne)

https://dlmultimedia.esa.int/download/public/videos/2019/02/006/orig-1902_006_AR_EN.mp4?fbclid=IwAR2q3tZTxXvnCm9y5FrhUYo5r9FEmuQ2gONFBYj-S5b-yne8a2TLklwR4ds
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2021 18:41:40 vasta tsitaadiga

https://twitter.com/elonmusk/status/1429907171639103489

100k Starlink terminali.

https://satellitemap.space/#
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2021 21:17:50 vasta tsitaadiga


Link


https://www.space.com/elon-musk-spacex-starship-to-moon-sooner-2024
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2021 01:37:01 vasta tsitaadiga


Link


Hämmastav, Eloni batuut töötab liiga hästi.

ICBM derivatiivide ajastu saab LÕPUKS läbi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.09.2021 12:10:41 vasta tsitaadiga

https://novaator.err.ee/1608324398/iss-i-vene-moodulit-kimbutavad-uha-uued-probleemid
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 01.09.2021 14:06:54 vasta tsitaadiga

Selle mooduli tööeaks oli plaanitud algselt vist 15 aastat.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2021 17:32:41 vasta tsitaadiga

Rogozin öeldu saab siikski tõeks icon_wink.gif
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2021 18:16:51 vasta tsitaadiga


Link


R.U.D.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.09.2021 09:34:05 vasta tsitaadiga

https://bigthink.com/large-scale-structures
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2021 12:17:05 vasta tsitaadiga

link :: SpaceX's first all-civilian crew will launch into space TONIGHT

The world's first all-civilian mission to space, called Inspiration4, is set to launch in just a few hours.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2021 23:20:37 vasta tsitaadiga

phpBB [media]
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.09.2021 10:41:51 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1608340208/esimesed-kosmoseturistid-joudsid-edukalt-maa-orbiidile

EDIT: icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

https://jalopnik.com/i-cant-believe-i-havent-written-about-how-spacex-is-abo-1847680911

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2021 00:15:03 vasta tsitaadiga

Päris naljakas on see, kuidas Musk lasi pilbasteks teiste teenusepakkujate "kosmoseturisti" elamuse.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2021 14:27:42 vasta tsitaadiga

Üks amatöör astronoom sattus nägema kui midagi suurt Jupiterile langes:
https://www.sciencealert.com/something-large-just-smacked-into-jupiter

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2021 01:07:35 vasta tsitaadiga


Link

_________________
HV kasutajatele suunatud Discordi server
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 19.09.2021 09:19:14 vasta tsitaadiga

https://www.scmp.com/news/china/science/article/3148726/chinese-scientists-eye-hypersonic-drone-flight-mars
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 19.09.2021 14:44:14 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Üks amatöör astronoom sattus nägema kui midagi suurt Jupiterile langes:
https://www.sciencealert.com/something-large-just-smacked-into-jupiter

Jupiteri kutsutakse ka päikesesüteemi tolmuimejaks. Korjates oma suure gravitatsiooniväljaga liiga ligi sattunud kehad ära.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2021 15:00:22 vasta tsitaadiga

HDvurle kirjutas:
bugbrake kirjutas:
Üks amatöör astronoom sattus nägema kui midagi suurt Jupiterile langes:
https://www.sciencealert.com/something-large-just-smacked-into-jupiter

Jupiteri kutsutakse ka päikesesüteemi tolmuimejaks. Korjates oma suure gravitatsiooniväljaga liiga ligi sattunud kehad ära.

Nii ta on , täidab oma ülesannet jätkuvalt thumbs_up.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2021 16:36:55 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

https://www.science.org/content/article/nasa-funded-startups-will-soon-put-fleet-landers-moon
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.09.2021 18:50:58 vasta tsitaadiga

https://forte.delfi.ee/artikkel/94613181/maast-paremad-paigad-eksoplaneedid-voivad-olla-inimkonna-tulevik
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 19.09.2021 21:36:06 vasta tsitaadiga

Kuniks seal ka kõik pekki on keeratud.
_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 19.09.2021 21:43:46 vasta tsitaadiga

Unistada ju võib ja kui unistada, siis suurelt.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016



Online
sõnum 20.09.2021 07:20:49 vasta tsitaadiga

Eile just Discovery näitas, et Päikese suurenemisel (kümnete-sadade miljonite aastate pärast) oleks hea kolida Marsile ja sealt edasi Saturni kuudele. teiseks variandiks pakuti suurte asteroidide täpset juhtimist Maa orbiidi lähedusest mööda, et need gravitatsiooniliselt tõmbaks Maad Päikesest jupphaaval eemale. Arvutuslikult läheks nii vaja tuhandeid või isegi miljoneid asteroide. ... Ise pakuks, et selleks ajaks on inimkond (kui ta veel alles on) teadust nii palju edasi arendanud, et Maad saab lükata ka mingite inimese tehtud vahenditega, sest selleks ajaks on puhta peaaegu lõpmatu saadavusega energiaallikas leiutatud ja töökindel.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2021 18:44:22 vasta tsitaadiga

Ma poleks inimkonna jätkusuutlikkuse suhtes nii optimistlik. Ja kui suudetakse isegi leida energiaallikas siis vaakumis keha liigutamiseks on vaja reaktiivjõudu ehk mingi olluse pihustamist vastassuunas.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2021 18:48:52 vasta tsitaadiga

Selles valdkonnas võivad lähikümnenditel huvitavad arengud toimuda
https://en.wikipedia.org/wiki/Ion_thruster#Electromagnetic_thrusters

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2021 18:57:25 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Ma poleks inimkonna jätkusuutlikkuse suhtes nii optimistlik. Ja kui suudetakse isegi leida energiaallikas siis vaakumis keha liigutamiseks on vaja reaktiivjõudu ehk mingi olluse pihustamist vastassuunas.

Aga kui nö edasi liikumiseks kaugetesse kohtadesse kõverdaksime ainult aegruumi ennast ehk siis Warp drive. Mis tegelikult peaks teoreetiliselt võimalik olema.
https://www.popularmechanics.com/science/a35718463/scientists-say-physical-warp-drive-is-possible/
Tanel kirjutas:
Selles valdkonnas võivad lähikümnenditel huvitavad arengud toimuda
https://en.wikipedia.org/wiki/Ion_thruster#Electromagnetic_thrusters

Ion mootorid on juba kasutusel thumbs_up.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2021 20:04:42 vasta tsitaadiga

Ioon on siiski massiga osake ja maa nihutamiseks tuleb see igaveseks maast eemaldada. Ehk lisaks energiale on ikka kütusekulu.

Mitu (triljondikku) protsenti on võimalik maakera massi kokku koguda ja minema visata et elu võimalikkus säiliks?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 20.09.2021 20:04:53 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Ma poleks inimkonna jätkusuutlikkuse suhtes nii optimistlik. Ja kui suudetakse isegi leida energiaallikas siis vaakumis keha liigutamiseks on vaja reaktiivjõudu ehk mingi olluse pihustamist vastassuunas.

Lased peeru ja liigud edasi. icon_biggrin.gif

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.09.2021 10:59:47 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Ma poleks inimkonna jätkusuutlikkuse suhtes nii optimistlik. Ja kui suudetakse isegi leida energiaallikas siis vaakumis keha liigutamiseks on vaja reaktiivjõudu ehk mingi olluse pihustamist vastassuunas.
vaja gravitatsioonijõudusid haldama õppida, siis pole vaja ainet vastassuunda paisata
aegruumi kõrverdamisest võiks see olla vähemat energihulka vajav
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2021 12:02:27 vasta tsitaadiga

Võtame siis juba järgmise suurusjärgu vastasmõju, magnetismi, ühe magneti kruvime maa külge ja teise päikesele ja kasutame tõukejõudu beer_yum.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.09.2021 12:45:19 vasta tsitaadiga

Kõik inimesed lähevad "teisele poole" maakera ja hüppavad korraga.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.09.2021 13:07:09 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Kõik inimesed lähevad "teisele poole" maakera ja hüppavad korraga.
selle efekt on null
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Astronoomia ja kosmose hõlvamise teemaline arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 88, 89, 90 ... 108, 109, 110  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.