Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 247, 248, 249 ... 264, 265, 266  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 28.05.2021 11:57:51 vasta tsitaadiga

Tasub tähele panna, et see on 2017 aasta uudis näitusel näidatud demoekseplarist. Nelja aastaga pole see asi turule jõudnud, kõige suurem SSD, mille praegu letist leidsin, on 16TB, mis on paraku jämedalt 10x kallim kui vastava suurusega HDD. Nii et tuleb ja tapab küll, aga mitte veel nii kohe.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2021 12:38:47 vasta tsitaadiga

Hinna arvutamisel peab silmas pidama, et need terabaidid peavad kõik käideldavad ka olema.
Ehk kriitilisemates kohtades on andmed peegeldatud lokaalselt + teine samasugune andmekeskus teises lokatsioonis.
Seega 1 ketta asemel tuleks minimaalselt 4 ketta hinnaga opereerida ja see võib tarbijale lõpphinna juba päris kõrgeks ajada vs HDD.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.


viimati muutis bladerunner 28.05.2021 12:39:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 28.05.2021 12:40:03 vasta tsitaadiga

On olemas nii 64TB SDD (hind 12000$) kui 100TB SSD (hind 40000$).
https://nimbusdata.com/products/exadrive/
https://nimbusdata.com/products/exadrive/pricing/
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 28.05.2021 13:07:48 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
On olemas nii 64TB SDD (hind 12000$) kui 100TB SSD (hind 40000$).
https://nimbusdata.com/products/exadrive/
https://nimbusdata.com/products/exadrive/pricing/

tsitaat:
... kõige suurem SSD, mille praegu letist leidsin ...

On sul mõni pood ette näidata, kuskohast sellist asja kohe praegu osta saab, kasvõi selle röögatu hinna eest? Markitist vaatasin - pole, Amazonist vaatasin - seal pole ka.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2021 13:26:54 vasta tsitaadiga

pppd, "Get an ExaDrive Quote Now
To begin, create an account in our Skyline Portal (it’ll just take a minute). Then select Build Your Own."

See, et letist ei saa, ei tähenda, et pole.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 28.05.2021 13:37:56 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
pppd, "Get an ExaDrive Quote Now
To begin, create an account in our Skyline Portal (it’ll just take a minute). Then select Build Your Own."

See, et letist ei saa, ei tähenda, et pole.

Ja mina pole kuskil väitnudki, et seda pole icon_smile.gif ma väitsin et letist saab hetkel max 16TB.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2021 13:41:10 vasta tsitaadiga

30tb samsungi pm1643/pm1643a peaks ka saadaval olema.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 28.05.2021 13:52:38 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
30tb samsungi pm1643/pm1643a peaks ka saadaval olema.

Jah, avastasin et isegi ATEA hinnakirjas on, paraku küll 'out of stock'. Aga muidu täitsa õigus, tänud parandamast icon_smile.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2021 19:43:05 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/283135/pny-quietly-reduces-xlr8-cs3030-m-2-nvme-ssd-endurance-by-almost-80
ouch

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 08.06.2021 20:00:55 vasta tsitaadiga

Läksid TLC pealt QLC peale?
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.06.2021 20:05:01 vasta tsitaadiga

toivos, Või siis tahavad kaevandamise jaoks ebaatraktiivseks muuta. Muidugi nime võiks kah siis juba muuta XLR8 (släng, Accelerate) pealt DLR8 (Decelerate) peale icon_smile.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2021 10:51:19 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
toivos, Või siis tahavad kaevandamise jaoks ebaatraktiivseks muuta. Muidugi nime võiks kah siis juba muuta XLR8 (släng, Accelerate) pealt DLR8 (Decelerate) peale icon_smile.gif


Ei mõtle tootja nii, rohkem mõte selles, et QLC kulub vähem kive sama mahu saavutamiseks.
See mida keegi nendega peale ostmist teeb .... (tootjale on nõudlus nagu vesi veskile icon_wink.gif )

Muidugi sellised muutused ilma tootemarkeeringute muutmist (mis siis et tehnilised andmed muutusid) võiks mingi põhjuse anda kellelgi kohtusse minna (isiklik fantaseering) ...

Eks tootjate statistika näitab, et tavakasutuses ei jõua see SSD saada niipalju kirjutamist, et veab välja (pretensioonide esitamise tsükli).
Väga SSD-ga veel sinapeal pole aga kas mitte QLC ei vaja eraldi puhvrit kiiruste säilitamiseks võrreldes TLC (QLC peaks olema aeglasem).

ot:

Väike OT ka, mis komponent veel on puutumata igasugustest skeemikestest (90 küpsetasime ja saatsime kringleid ...)
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2021 14:12:09 vasta tsitaadiga

Mitte ainult QLC vaid TLC ketastel on ka kõigil kirjutuspuhver. Jupike kogumahust pannakse selle jaoks SLC modes tööle. 970 pro oli suht viimane ketas, mis ilma puhvrita hakkama sai, aga praeguseks on see ka suht kadumas nähtus - MLC ei tasu ära enam.

Puhvri suurust keegi ei avalda, aga testis on alati täpselt näha see koht, kus kirjutuskiirus alla kukub. Mitu giga ketas vastu võttis enne kui kiirus langes ütlebki ära, kui suur puhver on.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.06.2021 14:16:32 vasta tsitaadiga

terric kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
toivos, Või siis tahavad kaevandamise jaoks ebaatraktiivseks muuta. Muidugi nime võiks kah siis juba muuta XLR8 (släng, Accelerate) pealt DLR8 (Decelerate) peale icon_smile.gif


Ei mõtle tootja nii, rohkem mõte selles, et QLC kulub vähem kive sama mahu saavutamiseks.
See mida keegi nendega peale ostmist teeb .... (tootjale on nõudlus nagu vesi veskile icon_wink.gif )

Muidugi sellised muutused ilma tootemarkeeringute muutmist (mis siis et tehnilised andmed muutusid) võiks mingi põhjuse anda kellelgi kohtusse minna (isiklik fantaseering) ...

Eks tootjate statistika näitab, et tavakasutuses ei jõua see SSD saada niipalju kirjutamist, et veab välja (pretensioonide esitamise tsükli).

PNY ametlik vastus viitab siiski kaevandamisele. Ma ei tea küll mis NAND flash puudusest nad räägivad. Pole mingit TLC flash puudust minuteada. Kui kitsikus tekib, siis pigem kontrollerite osas:
tsitaat:
The changes PNY made to its XLR8 CS3030 SSD's warranty policy were driven by two factors, the uptick in demand for using high-speed, consumer-grade SSDs for Chia farming, and the industry-wide shortage of NAND. These changes were published and made public on the company's website in both the warranty section as well as the CS3030 product spec sheet on May 17, 2021.

Why TBW was added to PNY's CS3030 SSD warranty:

The onset of Chia farming has many PC component brands rethinking their warranties, as consumer-grade hardware is not typically under the type of intense write use that is synonymous with Chia farming. The write activity required to farm Chia coin can wear out typical consumer-grade SSDs in a matter of weeks. Because of this, PNY, like others, introduced a Terabytes Written (TBW) policy to its SSD warranty. For consumers using these SSDs as intended, the warranty time (years) period will likely run out before they hit the TBW thresholds.
Source: https://www.tomshardware.com/news/galax-kills-warranty-ssd-mining.

Why the CS3030 TBW rating was reduced:

Due to an industry-wide shortage of NAND, PNY qualified additional NAND options for the XLR8 CS3030 SSD. While the read/write performances met or exceeded published specs, some of the TBW endurance was lower thus PNY set its warranty threshold and updated the sell sheet based on the lowest TBW rating of those qualified options. For consumers using these SSDs as intended, the warranty time (years) period will likely run out before they hit the TBW thresholds.

PNY's SSD warranty coverage:

Drives sold prior to May 17, 2021, correspond to the previously posted warranty, whereas drives sold on May 17, 2021, and later correspond to the latest warranty and TBW thresholds. Again, most consumers that use these drives as intended will likely exceed the warranty time (years) period before crossing the TBW threshold.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.06.2021 15:05:30 vasta tsitaadiga

Iina si.tta mõni tahab testida tartus? Mul mõned jõuavad.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2021 19:25:25 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ma ei tea küll mis NAND flash puudusest nad räägivad.

Mõne päeva eest sai ühtedele serveritele NVMe liidesega SSD'sid tellitud ja serveritootja ei suutnud isegi tarneaega öelda. Ainult "kauges tulevikus" ja kogu lugu icon_eek.gif Sellist asja pole enne kohanud.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.06.2021 19:34:08 vasta tsitaadiga

Optimist, Serveri mudelid on kaevandajate sihtmärk kõrge TBW numbri tõttu aga NAND flash puudust see kuidagi ei näita.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2021 10:12:53 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Optimist, Serveri mudelid on kaevandajate sihtmärk kõrge TBW numbri tõttu aga NAND flash puudust see kuidagi ei näita.

Igaks juhuks täpsustan et serverit ja kõiki muid komponente seal küljes oli vabalt saada va SSD kettad.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.06.2021 20:19:20 vasta tsitaadiga

Connecting the WD Black SN850 to an X570 chipset kills the SSD's performance
https://www.techspot.com/news/90095-connecting-wd-black-sn850-ssd-x570-chipset-kills.html

Tegu on konkreetse SSD mudeli veaga kuna enda kogemusest samal platel viimases slotis aga teise PCIe 4.0 SSD-ga (Samsung PM9A1 2TB) saan öelda, et kiirus pole märgatavalt väiksem vs esimese (CPU) sloti kasutamisel.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2021 13:49:16 vasta tsitaadiga

intel ssd dc p5800x 800gb review - world's fastest ssd (tweaktown)
muljetavaldav. praktikas enterprise hinna tõttu küll täiesti kontekstist väljas - 800gb msrp on $2k.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.06.2021 14:14:57 vasta tsitaadiga

londiste, 400GB on kuskil 1500 kandis.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.07.2021 08:18:06 vasta tsitaadiga

Lisaks julmale kiirusele on endurance ka ikka uskumatu sel optanel
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2021 09:09:45 vasta tsitaadiga

mnjaa, eile sai poes saadavuse pärast üks wd blue ssd soetatud aga mitte kettast ei tahtnud ma rääkida. wd pakub kaasa acronis true image softi, mis on räige bloat, installib mingid agentid, mingid protection asjad, taustal töötavat kama jne. reaalne clone disk funktsionaalsus töötab nii, et on küll lihtne-ish wizard aga iga sammu-valiku vahel on paar minutit mingit tegevust. juhal hoidku kui kloonimisele exclusion tahta panna, siis see jääbki midagi tegema - ilma indikaatorita, mida teeb võikaua aega võtab. mul viskas 30-40 minuti peale sellest kopa ette. lisaks ei saanud seda paska uninstallida kuni lõpuks võtsin mingi acronise last resort removal tooli. ühesõnaga, järgmine kord kui just enda kloonimise usbipulka käepärast pole, tuleb samsung osta, mille tarkvara pean nüüd lausa suurepäraseks icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 08.07.2021 09:49:50 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
mnjaa, eile sai poes saadavuse pärast üks wd blue ssd soetatud aga mitte kettast ei tahtnud ma rääkida. wd pakub kaasa acronis true image softi, mis on räige bloat, installib mingid agentid, mingid protection asjad, taustal töötavat kama jne. reaalne clone disk funktsionaalsus töötab nii, et on küll lihtne-ish wizard aga iga sammu-valiku vahel on paar minutit mingit tegevust. juhal hoidku kui kloonimisele exclusion tahta panna, siis see jääbki midagi tegema - ilma indikaatorita, mida teeb võikaua aega võtab. mul viskas 30-40 minuti peale sellest kopa ette. lisaks ei saanud seda paska uninstallida kuni lõpuks võtsin mingi acronise last resort removal tooli. ühesõnaga, järgmine kord kui just enda kloonimise usbipulka käepärast pole, tuleb samsung osta, mille tarkvara pean nüüd lausa suurepäraseks icon_biggrin.gif
aga kui viitsid, siis võta acronise enda kodulehelt tarkvara ja installi sama võtmega ja vaata, kas siis ka rämpsu täis o laotud
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.08.2021 18:59:03 vasta tsitaadiga

X-NAND promises QLC memory that works at SLC speeds
https://www.techspot.com/news/90719-x-nand-promises-qlc-memory-works-slc-speeds.html

tsitaat:
Simply put, the aim of X-NAND is to offer the performance benefits of SLC NAND and the storage density of multi-level cell (MLC) NAND in a single package.

tsitaat:
X-NAND reduces the flash die's buffer size by 94 percent, which would allow manufacturers to increase plane count from 2-4 to anywhere between 16 and 64 planes per die. This allows for greater parallelization of reads and writes on a NAND die and, in turn, could lead to increased performance even for SLC NAND.

tsitaat:
Compared to QLC, X-NAND would -- at least in theory -- allow for 27 times faster sequential reads, 15 times faster sequential writes, and 3 times the random read/write speed of the former technology. At the same time, the new technology results in a smaller NAND die with lower power needs, which would keep manufacturing costs the same as with QLC. Endurance is a more complicated story, although the company says TLC and QLC could see an improvement.

tsitaat:
Neo Semiconductor is currently looking to forge partnerships with NAND manufacturers like Samsung, Intel, Micron, Kioxia, Western Digital, and SK Hynix to implement its IP in their designs, which includes 22 patents as of writing


Tundub huvitav ja hea on see, et tegu pole ühe tootja ekslusiiviga. See tooks hinna kiiresti alla. Eks näis kas sellest asja saab aga 3x kiiremast random r/w ära ei ütleks eeldusel, et hind oluliselt kallim pole (optane tasemel) ja vastupidavus ei kannata.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.08.2021 13:37:37 vasta tsitaadiga

Macrium reflect rescue media teeb su usb pulgale PE ga kloonimise meedia.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KuriVaiM1
HV veteran
KuriVaiM1

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.08.2021 12:01:09 vasta tsitaadiga

Kas NVME adapteri jaoks tavaline valge PCI pesa toimib? PCIe x16 hõivatud ja PCIe x1 on välistatud, vanem emaplaat:

https://www.msi.com/Motherboard/B75MA-P45/Specification

_________________
icon_arrow.gif "Mõtle kriitiliselt"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2021 12:09:04 vasta tsitaadiga

pci ja pcie (pci express) on erinevad asjad.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.08.2021 12:24:51 vasta tsitaadiga

Ma pole kindel kas PCI NVME adaptereid üldse leidub. Võibolla mingi hiina noname moodustise saab kuskilt. Üldiselt on see ikkagi PCIe.
Üks võimalus on kasutada PCIe x1 riser kaablit juhul kui x1 on nt blokeeritud graafikakaardi poolt. Paraku see tähendab, et x1 kiirusel jookseb see umbes ~500MB/s ehk sama mis SATA SSD.
Seega pole pointi. Reaalselt NVME-st kasu lõikamiseks tuleks ikkagi asjalikum emaplaat muretseda.

Ja ei - PCI on veel aeglasem, kui PCIe x1, seega selle kasutamine pidurdaks veel rohkem.
Pealegi tunnetuslikult on raske vahet näha. Võta SATA SSD. Vaevalt, et sa vahet näeks.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2021 12:32:59 vasta tsitaadiga

isegi kui adapter teoorias olemas võiks olla, siis oleks see pointless.
esiteks, pci läbilase on 133 või harvem 266mb/s. 64-bit on ka olemas, mis peaks peaaegu sata3 kiirusteni ulatuma, ehk siis 266 või 533 mb/s, aga see on eraldi lugu, mis antud juhul ei puutu teemasse.
teiseks, pci ja pcie signaling on erinevad, mis tähendab, et adapter peaks olema targem ja kallim kui pcie > nvme adapter, mis on sisuliselt loll lane reroute. nvme on vaiod loogiline liides, füüsiline siin on pci exprees.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KuriVaiM1
HV veteran
KuriVaiM1

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.08.2021 00:21:08 vasta tsitaadiga

Tomorrow, londiste, Tänud selgitamast härrased, selg pilt
_________________
icon_arrow.gif "Mõtle kriitiliselt"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.08.2021 07:31:32 vasta tsitaadiga

Et tu, Samsung? Samsung Too Changes Components for their 970 EVO Plus SSD
https://www.techpowerup.com/286008/et-tu-samsung-samsung-too-changes-components-for-their-970-evo-plus-ssd

Western Digital caught swapping lower-grade NAND into budget SSD
https://www.techspot.com/news/90928-western-digital-caught-swapping-lower-grade-nand-budget.html

Kontroller on Samsungil parem (sama mida kasutavad 980/980 Pro ja PM9A1) aga flash on kehvem.
Eelnevalt on midagi sarnast teinud ka Kingston, Crucial, Patriot ja Adata. Viimane eriti. Nüüd saab ka Samsungi ja WD sellesse musta nimekirja lisada thumbs_down.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 27.08.2021 11:16:43 vasta tsitaadiga

Niipalju kui ma aru saan, siis Samsungi puhul on muudatus siiski paremuse poole ja ka tootekood on erinev.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.08.2021 11:41:57 vasta tsitaadiga

freestyler, Jah kontroller on võimekam ja tootekood on erinev aga kui SLC cache täis saab, siis kukub kiirus madalamale kui vanal disainil. Samas kui osta teadmisega, et SLC cache ei ületa (115GB 1TB mudelil), siis peaks ok olema.
Huvitav on see, et Elpis on PCIe 4.0 kontroller aga 970 EVO on PCIe 3.0. Ilmselt on mingi põhjus miks nad Phoenixit enam ei taha kasutada. Võibolla selle supply on kitsas või tootmine on kallimaks muutunud. 970 EVO-le on Elpis muidugi overkill.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2021 13:02:48 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ilmselt on mingi põhjus miks nad Phoenixit enam ei taha kasutada. Võibolla selle supply on kitsas või tootmine on kallimaks muutunud. 970 EVO-le on Elpis muidugi overkill.
pole mõtet mingit legacy kontrollerit eraldi toota.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.09.2021 09:34:39 vasta tsitaadiga

Teamgroup is teasing an M.2 SSD drive featuring an AIO cooler
https://www.techspot.com/news/91100-teamgroup-teasing-m2-ssd-drive-featuring-aio-cooler.html
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2021 09:53:26 vasta tsitaadiga

"might be" overkill? m.2 spec on kuskil 10w kandis.
pildilt siluetti vaadates, siis selle pumba osaga sama kõrge ribidega jahutus teeks töö sama hästi ära icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.09.2021 10:11:24 vasta tsitaadiga

londiste, Nõus et overkill 9000 aga kuigi M.2 ise võib 10W olla, siis enda näitel võin öelda, et esimene pesa istub prose ja graafika vahel mis märgatavalt lisavad tempi. Rääkimata nendest mis asuvad graafika "all". Mul on veel emaplaadi heatsinkid peal ja max tempid 60c ringis (kontroller, flash on jahedam) kahel 2TB PCIe 4.0 variandil. Ülemise OS SSD peal istub omamoodi overkill mis annab 5-10c madalama tempi vs emaplaadi heatsinkid: https://icybox.de/en/product.php?id=402
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2021 10:27:14 vasta tsitaadiga

pigem pidasin seda silmas, et seal on see pump ja co otse m.2 peal, mis sellist lahendust niikuinii su kirjeldatuid kohtadesse mahutada ei lase icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.09.2021 22:28:32 vasta tsitaadiga

Researchers unveil ransomware detection and recovery method for SSDs
https://www.techspot.com/news/91178-researchers-unveil-ransomware-detection-recovery-method-ssds.html

tsitaat:
A team of researchers have devised a new method for protecting SSDs from ransomware attacks. It can detect ransomware, stop it in its tracks, and even recover stolen data in a matter of seconds. The cost should only be a minor increase in the SSD's latency.


Päris huvitav. Kui selline asi oleks tulevikus SSD püsivarasse integreeritud, siis see oleks hea esmane kaitse lunavara vastu. Muidugi nõrgimaks lüliks jääb mutter tooli ja ekraani vahel. Kui see mutter piisavalt loll on, siis ei aita ka see kui tal keegi kogu aeg selja taga toimuvat jälgib icon_lol.gif
Rääkimata sellest, et lunavara autorid otsivad mingi möödapääsu slellest. Lisaks oht blokeerida legitiimseid workloade mis kasutavad palju proset ja kirjutavad üle tervet hulka faile. Näiteks data wipe vms.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2021 09:05:54 vasta tsitaadiga

Lugesin üks meetod kuidas saab mööda minna sellisest skooripõhisest ransomware detectionist on, kui lunavara krüpteerib ainult näiteks iga kaheksanda andmebloki ja muudetud blokkide keskmine nullide ja ühtede arv väga palju ei muutu. Selline ransomwere pidi juba toimetama.
Osad ransomware variandid ei vaevu faile ükshaaval krüpteerima, vaid keeravad partitsiooni ja selle backupi süsteemi pekki. Windows lihtsalt ei saa partitatsioonile enam ligi.
IMHO piisaks kui SSD/HDD ketastel oleks sisemine snapshoti reziim. Saad igal aja tundi või päevad vanad seisu tagasi minna, nagu paljudel storage lahendustel on võimalik.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2021 15:07:57 vasta tsitaadiga

ot:
Ransomware vist ikka ei keera partitsiooni pekki. Vähemalt mitte sihilikult. Ransomware huvides on ju see, et süsteem ise jääks niivõrd kuivõrd toimivaks, et mingil moel seda pappi nõudma hakata
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2021 16:25:49 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
ot:
Ransomware vist ikka ei keera partitsiooni pekki. Vähemalt mitte sihilikult. Ransomware huvides on ju see, et süsteem ise jääks niivõrd kuivõrd toimivaks, et mingil moel seda pappi nõudma hakata

Pekkis on ta ainult kasutaja jaoks, tehniliselt on partitatsioonile viited süsteemis krüpteeritud.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2021 17:07:52 vasta tsitaadiga

Siiski muudab see süsteemi mittebootivaks. Ütleme, et näiteks tädi Maali saab omale sellise ransomware masinasse. See teeb oma pahandused ära ja masin enam üles ei tule. Kõik üliväärtuslikud tite- ja kassipildid on läinud ja võibolla lisaks veel paar koogiretsepti ja muud hinnalist. Kahju missugune, aga kuna masin üles ei tule enam, siis tädi Maali ei teagi mis juhtus ja kuidas oma andmed tagasi saab. Läheb siis naabripoiss Juku käest abi paluma. Juku proovib üht, teist ja kolmandatki proge andmete taastamiseks, aga lõpuks tõstab käed üles ja ütleb, et andmed on lootusetult pekkis ja ega miskit muud kui puhas install teha pole. Tädi Maali nutab nüüd padja märjaks ja laseb Jukul uuesti OS installida, aga kurjal häkkeril jääb papp saamata kuna Tädi Maali ei saanudki teada, mis päriselt juhtus ja et mingi summa eest oleks oma üliväärtuslikud andmed ikka tagasi võinud saada.
Selleks ei tohigi ransomware masinat täiesti mittebootivaks muuta.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.09.2021 17:14:03 vasta tsitaadiga

ramsoniga masinad tulevad alati üles. failid on kinni ainult. sul vist pole ühtegi olnud.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 13.09.2021 17:59:07 vasta tsitaadiga

Sisuliselt vist saaks jah failiviited ära peita ja mingi DOS põhise ransomware bootima panna kirjaga, anna pappi- suurt andmemahtu see ei nõuaks. Samas peaks sellisele segikeeratud kettale Linuxilisega ligi pääsema? kasvõi USB bootiga.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2021 18:05:31 vasta tsitaadiga

Pole jah ühtegi ransomwarega masinat oma silmaga näinud. Aga väga teoreetiliselt võib see partitsiooni ja failisüsteemi käkkimine töötada suunatud rünnaku korral kus pahalane teab täpselt kes ohver on ja võtab mõne muu kanali kaudu ühendust.
Aga noh, keskmise kodukasutaja vastu ei hakka ilmselt keegi suunatud rünnakut korraldama ja ärikriitilistes kohtades on ilmselt ikka backup ja muud meetmed

Edit:Vael, teoorias pääsed sa linuxilisega muidugi kettale ligi. Teise windowsi masinaga ka. Aga kui partitsioonid ja FS on tuksis, siis on sellest vähe abi, et raw data-t lugeda saad. Midagi sealt ilmselt taastada õnnestuks, aga kuna ketas on enamasti ikka üsna fragmenteerunud, siis nii mõndagi ei õnnestugi taastada ja üldse on see taastamine üsna aeganõudev käsitöö.... lisaks ei saa mingit "tibi" sellega tegelema panna vaid selleks on suutelised suht kõrgepalgalised spetsialistid.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2021 21:59:25 vasta tsitaadiga

Kui ei taha priisata & Samsung EVO 970 Plus võtta, siis, mida soovitate 500/1TB suuruses alternatiivina, et väga palju ei kaotaks?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2021 11:41:43 vasta tsitaadiga

ADATA XPG SX8200 Pro
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2021 12:12:12 vasta tsitaadiga

Kas sel polnud mitte sama mudelinime all erineva perfiga jubinate kasutamist?
Miks mitte siis juba S11 Pro, see peaks sama olema, ent jahutiga = parem perf ning pole kuulda olnud ka mudelimuudatustest...

Aga tundub, et kui 500GB võtta, siis tasub ADATA poole vaadata, 1TB juures pole hinnavahe juba teema...

https://www.hinnavaatlus.ee/search/index/?query=sx8200+pro&min_price=&max_price=&sort=min_price
https://www.hinnavaatlus.ee/search/index/?query=gammix+s11+pro&min_price=&max_price=&sort=min_price
https://www.hinnavaatlus.ee/search/index/?query=970+evo+plus&min_price=&max_price=&sort=min_price

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 247, 248, 249 ... 264, 265, 266  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.