|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
17.11.2020 08:48:06
|
|
|
Tasuline-> https://leht.postimees.ee/7108811/eksperiment-kas-elu-100-eurose-projektoriga-on-voimalik
Jutt sellest, et kas tasub ära osta odavam projektor, kui tahaks 55" suuremat ekraani. kokkuvõtvalt, 85" pildi jaoks on vastus JAH. Ekraan tuleb ka osta ja siis lähevad asjad paika.
Proloog
| tsitaat: |
| Tegin südame kõvaks ja tellisin Amazonist ühe tundmatu nimega 100-eurose LCD-projektori. Amazonist selle pärast, et hind oli hea ja kui asi peaks siiski haledalt läbi kukkuma, võtavad nad selle ilma mingi jututa tagasi. |
Epiloog
| tsitaat: |
| Leidsin, et selle raha eest võib leppida, eriti kui vaadatakse TVd või läbi Chromecasti Netflixi, Youtube’i vms. Niisiis, tagasi ma teda ei saada. |
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
17.11.2020 09:06:54
|
|
|
Mis mudeliga tegu, seda ta ei avalda. Ostaks endalegi
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwnage
HV kasutaja

liitunud: 20.03.2009
|
24.11.2020 12:24:55
|
|
|
Mõtlesin, et raporteerin, kuidas elu projektoriga läinud on. 2017 lõpus ostsin elutuppa Optoma HD142X ja tegin 110" ekraani Tikkurila J499 värviga.
2018 käis masin tolmulaikudega Saksamaal garantiiremondis (6 nädalat) ja hiljem olen ise paar korda tolmust puhastanud. 2020 kevadel panin 5500 tunni pealt uue originaallambi ja pilt jälle nagu uuest peast. Mõnikord käivitusel siriseb natuke kõvemini, aga eks tal on nüüdseks ca 7000 tundi turjal ka.
Kui praegune lamp otsa saab või mingil põhjusel projektor ise, siis vaataks juba 4K projektori või suurema (85"+) teleka poole.
Pilti kah:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
25.11.2020 12:55:53
|
|
|
pwnage, kena setup.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
25.11.2020 14:47:54
|
|
|
Kuidas projektoritel üldse tolmupuhastuse(kui tihti peaks?) ja lampide tuhmumisega on? Mulle endale tundub, et Epsoni EH-TW9400 oleks nagu tuhmimaks läinud ca 500h-ga?
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
25.11.2020 15:35:14
|
|
|
Proje ise hoiatab kui vaja puhastada (taimeri baasil). Või kui proje lulitab ennast välja ülekuumuse tõttu.
Lamp vist pidi minema jah ajajooksul aina tumedamaks. Pole veel kuskilt leidnud infot, et kas see minek on lineaarne või mitte.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
25.11.2020 17:39:40
|
|
|
500h on minu vaatevinklist projektori lambile ikka liiga lühike aeg tuhmumiseks. Koduprojektoril me räägime ikka lambi eluea vahemikust, mis tootja on välja reklaaminud. Ehk siis keeraks selle numbri ümber, 500h enne reklaamitud lambi eluea lõppu võiks, aga ei peaks hakkama tuhmumist tajuma. (3500h on EH-TW9400 lambi eluiga)
Filtrid ja puhastamine on LCD (EH-TW9400) projektorite pärusmaa. Kettaga DLP projektoritel seda puhastamise vajadust ei ole, pole filtritki.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007

|
25.11.2020 18:19:08
|
|
|
Poole reklaamitud eluea juures on tuhmumist juba selgelt näha ja edaspidi läheb järjest hullemaks. Suur osa lampe ei jõuagi reklaamitud eluea lõppu, enne lähevad pauguga läbi.
DLP puhul peab vaatama, et oleks kettal vähemalt 6 värvi, vanemate ja odavate DLP-projektorite pildil ikka päris ***** värvid.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwnage
HV kasutaja

liitunud: 20.03.2009
|
27.11.2020 17:55:05
|
|
|
Minu kogemus lambi tuhmumisega on selline, et esimesed paar tuhat tundi ei saanud midagi aru ja siis vähehaaval hakkas tunduma, et tuhmub. 5000 tunni pealt pidi tuba juba suht pime olema, et pilt normaalne oleks. Panin Dynamic Eco pealt Bright režiimi, aga pilt eriti paremaks ei läinud. Optoma on lubanud, et Dynamic Eco režiimis kestab lamp 8000 tundi, aga mina seda ära oodata ei tahtnud
| Slazenger kirjutas: |
pwnage, kena setup.  |
Tänud
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Härra
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.09.2007
|
16.12.2020 02:36:37
|
|
|
Kuna vana projektor(väga kehvade värvidega suht noname DLP, aga väga terava pildiga) hakkab ära lõppema siis plaanisin juba 3 kuud uut otsima hakata, budget oli ca 350€. Otsisin lõpuks välja Thundeal TD96W ja pean ausalt ütlema, et olen väga üllatunud kui ilusate värvidega ta on. Lamp võiks olla veidike eredam, et saaks päevavalgel ka vaadata, aga kui toas on pime, läheb ikka pilt väga heaks, võibolla sinist on gramm liiga palju aga mind ei sega ja samas olen lihtsalt harjunud soojemate toonidega.. Varasem kokkupuude mõne teise odava projektoriga olemas ning see Thunderdeal on ikka peajagu nendest ees. Miinuseks on ka füüsiline keystone mis teeb pildi kohati uduseks ning zoomi puudumine objektiivilt. Õnneks, aga saab keystone ja zoomi reguleerida ka digitaalselt. 7000 luumenit ta ilmselgelt pole, pakun 1500-2000. Pilti kuvan valge ruloo peale ning suuruseks on 110" ning suhe on 16:9
Julgelt soovitan.
_________________ 13900kf, nh-d15 g2 black, 5080, 128gb ddr5, 2x2tb 980pro, msi z790p.
W205 2019.
Must ja valge, naine ja mees. |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
01.03.2021 14:49:33
|
|
|
10+a vana FHD proje ja mõtlen mis seis hetkel 4K projektoritega on?
Vaatan turul enamus nö "fake" 4K projed.
Sonyl on mingi 5000€+ "päris" 4k aga valgus niru (1500lm)
Projektorid enam edasi ei arene või peab veel ootama?
Laser "päris" 4K 5000lm ja 3000€ projet ootaks.
Telerid hakkavad varsti juba 8K peale minema.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
04.03.2021 00:46:13
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
10+a vana FHD proje ja mõtlen mis seis hetkel 4K projektoritega on?
Vaatan turul enamus nö "fake" 4K projed.
Sonyl on mingi 5000€+ "päris" 4k aga valgus niru (1500lm)
Projektorid enam edasi ei arene või peab veel ootama?
Laser "päris" 4K 5000lm ja 3000€ projet ootaks.
Telerid hakkavad varsti juba 8K peale minema. |
Otsisin ca aasta tagasi samamoodi ja seis oli sama. See Sony jäi oma hinna kohta kehva valguse tõttu kõrvale ja tuli võtta fake 4K. Praegu paistab koroona tõttu olevat veel suurem ikaldus, nagu tehnikaga üldiselt.
Ise mõtlen et teleka puhul on lihtsam suurenenud pixlite hulka ära mahutada kuna ekraani pind läheb ka suuremaks ja väiksema paneeliga 8K-d ei saagi.
Reso poolest võimekad kinoprojektorid on ammu olemas, aga need on ka mitusada kilo rasked kolakad.
Kodukino projektori puhul suht keeruline objektiivi ja korpust suurendamata ja kompromisse tegemata suuremale resole üle minna
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007

|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
04.03.2021 02:26:24
|
|
|
mis te nende luumenitega teete? projektor on ja jääb alati pimeda ruumi pilliks. kõrgete lumenitega "kodukino" projektoreid on läbi ajaloo ikka aegajalt tehtud aga kunagi pole see olnud mingi eriline näitaja, mis määraks või otsustaks kui hea või halb see projektor reaalselt on.
4k masinaid on olemas küll ja juba mitu aega, aga hinnad on ilmselgelt sellised, et "viiesajase" budgetiga loomulikult ei lähe ja ei osta seda omale poest. mis seda "fake" 4k puudutab siis juba mitmeid aastaid tagasi võrreldi fake ja actual 4k pilti ja mõne tootja fake oli peaaegu eristamatult sama hea kui päris 4k.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
04.03.2021 08:18:30
|
|
|
"With this ultra-short-throw laser projector, offering 4K PRO-UHD1 and a high contrast ratio, watch content on a 65" to 130" image."
Mul on 150" ekraan, siis ei kõlba?
Muidu 4000lm oleks juba 150" ekraanile ok
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ccplazza
HV kasutaja

liitunud: 22.08.2007
|
05.03.2021 09:50:25
|
|
|
Nende luumenite tagaajamisega tuleb ka ettevaatlik olla. Üldiselt need kõrgemad luumenid saab kätte mingisuguse TV või Presentation pildirežiimiga, mis paneb sinised värvid põhja. Eelpool toodud Epsoni kohta leidsin netist sellise lause "In fact, the Cinema mode reduces the laser light output to just 50% of its maximum, delivering 1200 lumens versus the 4000 lumen maximum." Trustedreviews
Ehk tegelt kui vaadata normaalse, enamvähem kalibreeritud pildirežiimiga, on ta siiski luumenite poolest nende Sonyde, JVCde tasemel või jääb alla.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
05.03.2021 10:22:22
|
|
|
See mulle tundub võiks valgem olla 150" ekraanil. Sain proovida nüüd sarnast tutikat ja samavalge, ehk lambi viga ka ei saa olla.
Lihtsalt vaja heledamat. Pimedas ok. Aga vahest on saalis muul üritusel ka valgust vaja ja siis on proje pilti ikka väga raske näha.
Valges valge, "päris" 4k ja laser hinnad vist sinna 100k kanti? Või LED ekraan?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007

|
05.03.2021 10:29:19
|
|
|
150" ekraani jaoks võiks see hästi sobida: https://www.projectorcentral.com/Epson_Europe-EB-L610U.htm On valget värvi ka saadaval ja hind normaalne.
Meil 200" ekraan, selle jaoks jääb valges natuke lahjaks. Peab LED laevalgustust dimmerdama või päikeselise ilmaga kardinad ette tõmbama. Samas seda probleemi pole olnud, et aru ei saa, mida ekraanil näidatakse.
| ccplazza kirjutas: |
Nende luumenite tagaajamisega tuleb ka ettevaatlik olla. Üldiselt need kõrgemad luumenid saab kätte mingisuguse TV või Presentation pildirežiimiga, mis paneb sinised värvid põhja. Eelpool toodud Epsoni kohta leidsin netist sellise lause "In fact, the Cinema mode reduces the laser light output to just 50% of its maximum, delivering 1200 lumens versus the 4000 lumen maximum." Trustedreviews
Ehk tegelt kui vaadata normaalse, enamvähem kalibreeritud pildirežiimiga, on ta siiski luumenite poolest nende Sonyde, JVCde tasemel või jääb alla. |
Epsoni projektorite pildil on normaalsed värvid ka Presentation režiimis, pole eriti suurt vahet Cinemaga. Seda kodukinoprojektorit pole küll kasutanud, koolimajas on valgustatud ruumide jaoks EB696Ui lähikuvaprojektorid (max. 3800 lm) ja õpetajad ei viitsi tihti isegi filmide vaatamiseks kardinaid ette tõmmata, muust kasutusest rääkimata. Väga hea nähtavus on. Laseriga U710Ui-d on ka paar tükki.
viimati muutis von Wu 05.03.2021 10:37:58, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
grizz
HV kasutaja
liitunud: 27.12.2011
|
05.03.2021 10:33:53
|
|
|
| Küsiks kuidas teil heli lahendatud on projektori puhul? Eriti nt. allatõmmatava ekraaniga kui kõlarid jäävad ekraani taha. Kuidas soundbar võiks ekraani tagant kõlada?
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
05.03.2021 10:36:58
|
|
|
| DVDRW, mitte nii kallis, aga 10k läheb üpris kiirelt.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
05.03.2021 10:42:56
|
|
|
| grizz kirjutas: |
| Küsiks kuidas teil heli lahendatud on projektori puhul? Eriti nt. allatõmmatava ekraaniga kui kõlarid jäävad ekraani taha. Kuidas soundbar võiks ekraani tagant kõlada? |
Keskkõlar on mul kohe lae all ekraani kohal. Teiste kõlaritega ma asukohaprobleemi ei näe.
5.1 süsteem.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
06.03.2021 13:32:23
|
|
|
| Ekraanitaguste kõlarite puhul oleks õige kasutada perforeeritud ekraani.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asc
HV kasutaja
liitunud: 08.06.2006
|
06.04.2021 13:06:49
|
|
|
| Kas kellelgi oleks soovitada kohta, kus saaks JVC x-30 projektor remontida? Ilmselt, kurikuulus ballast vajab vahetamist.
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JediMihkel
HV veteran

liitunud: 28.10.2005
|
07.04.2021 18:16:23
|
|
|
Kellel on kogemusi FHD projega ja siis yle liikunud TW9400W peale?
Kuidas on kogemus sellega? On hype v22rt?
Plaanin osta kuna reviewd v2ga head kuid otsin veel kinnitust
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
24.05.2021 11:26:39
|
|
|
Tänasest on päris kinod avatud, kunagi olin pea iganädalane külastaja ja heameelega läheks nüüdki kinno, kui oleks filme mida pole veel näinud või mida näha tahaks -
https://www.forumcinemas.ee/movies/nowintheatres
https://www.forumcinemas.ee/movies/comingsoon
Paistab, et Netflix, Amazon ja torrentid on tulnud, et jääda, kes veel kaaluvad projektori ostmist koju siis väike arvutuskäik -
Esilinastuv filmi pileti hind ~9€, peres 4 liiget ~36€
Popcorn-joogid-kommid ~25€
Parkimine ~7€
Bensu raha ~3€
Kokku umbes 70€ läks iga kord maksma.
Kuna olin tihe kinokülastaja, siis 25x aastas sai kindlasti käidud ja nii kümmekond aastat järjest, aasta kulu 1750€
Viimase 1.5 aasta jooksul 2-3x kinos käinud. Kõik kuld-teemant staatused on aegunud ja egas filmivalikut vaadates niipea sinna tagasi satu.
Kindlasti saab käia odavamalt kinos, ei pea esilinastustele minema, popcorn ja cola on tervisele kahjulikud ning ühistransport on Tallinnas tasuta, aga sellega kaob kino point minu jaoks ära.
1750€ eest saab juba igati korraliku projektori ostetud ning järgmisel aastal jääb see raha üle. Sellest summast võiks ju maha arvutada Netflixi ja Amazoni kuu tasud, aga need olid ka enne coronat ja projektori ostmist mul kasutuses
Odavaim 85" Samsung TV on HV.ee hetkel 1425€ (Qled 1700€)mingit pildiilu sealt vast ei leia, aga kinoeffekti korterisse annab kindlasti.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
27.05.2021 15:16:35
|
|
|
well, ma arvutasin umbes samad asjad välja juba nii 10-15a tagasi...muidugi jah siis oli ehk see vahe, et vähemalt teoreetiliselt kinos veel aegajalt oli, mida vaadata. tänaseks on seal võimalik vaadata ainult woke p*ska erinevas kastmes
muidugi mõne koha pealt on sinu arvutuskäik ikka pisut veider ka...kuigi sa mainid seda ka ise. näiteks kas tõesti on võimalik käia kogu oma 4 liikmega kinos 2 korda kuus? st. kas tõesti linastus kinos nii palju "lastefilme"- eeldan, et vanaema ja vanaisaga kinos ei käinud?! popcorni ja kommide eest 25 per piece maksta on täiesti asjasse puutumatu tegur/kulu ning ei muuda mitte kuskilt otsast kinoelamust kui sellist. täpselt sama palju, või rohkem või vähem või üldse mitte midagi võib kulutada nii kodus kui kinos filmi vaadates. Söögiaeg on teine teema
parkimist ei oska kommida...ise käin küll kinos üliharva, aga parkimise eest siiski pole mitte kunagi oma elu jooksul maksnud kino külastades. vb kuskil ja mingil põhjusel siiski peab seda tegema. 7e tundub muidugi selline summa selle eest, et parkisid vist otse saali ukse kõrvale või läksid kinno 3 autoga
aga laias laastus - jah, kinos käimine on majanduslikult täiesti mõttetu tegevus. üldiselt olen aru saanud, et juba aastaid ja aastaid on see eelkõige olnud peamiselt vallaliste keskealiste naiste lõbustus, küll üksi küll mitmekesi. ei tea just väga palju meessost sõpru tuttavaid, kes seda "teenust" kasutaksid. kui siis ehk tõesti käiakse seal nö. pere/lastega...rõhk just sellel viimasel.
miks sa arvad, et samsungi telekast pildiilu ei võiks leida? tõsimeeli arvad, et näiteks samsa qled paneelid või lg oled paneelid jäävad kuidagi või millegi poolest alla kinos pakutavale "pildiilule"??? kinos on kaks asja...suur ekraan ja suur helirõhk. neid kahte on reegline kodus natuke keeruline järele teha - kuigi ekraani osa mitte niiväga keeruline kui natuke tahtmist on. millegi muu poolest pole kino kunagi hiilanud
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
27.05.2021 16:12:57
|
|
|
12+ vanuses lapsed vaatavad vabalt enamus uusi action filme ära(2a tagasi neid oli veel hulgim kinodes) ja eks need popcornid-kommid kuulu lastel kinoskäigu elamuse juurde. Samas nö päris popcorni masin maksis koju 250€, vesi tuleb kraanist tasuta(kinos häiris enim see 2.5€ 0.5L pudelivee hind, mis on lihtsalt jabur) ja kommide asemele käib võiku ka hästi. Südalinnas on parkimise tund 4.80€ Aga nagu ennist mainisin, need ei ole kulutused mida peab tegema, aga võib teha
Aga muidu 86" Samsungi LED teler on ikka korraliku läbi kumamisega, tumedaid ulmefilme suht võimatu vaadata sellest, kinos on kindlasti parem. 83" OLED maksab tibake rohkem, kui 2k...6500€ hetkeil odavaim HV-s aga eks see ole suht pisike ka 150" ekraani kõrval
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
27.05.2021 16:24:58
|
|
|
| Ajasin sügisel mingi vana Benq projektori käima ja perega koroona kino on olemas. Ikka aegajalt olen varem ja ilmselt ka tulevikus uute põnevate kinoseansside ajal kohal aga jah, selle hind koos snäkkidega on kolossaalne, sõidan ju pealinna 60km et ikka normaalse pildi ja heli ka saada ja seal on juba teada mis hinnad.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UKoort
HV kasutaja
liitunud: 05.09.2002
|
30.06.2021 16:26:40
|
|
|
Kuna mu benq w1070 lõpetas töötamise siis olen uue otsinguil. Mida soovitate?
Kas on enam üldse 6x color wheeliga norm hinnaga mudeleid olemas ?
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.06.2021 16:46:35
|
|
|
| UKoort kirjutas: |
Kuna mu benq w1070 lõpetas töötamise siis olen uue otsinguil. Mida soovitate?
Kas on enam üldse 6x color wheeliga norm hinnaga mudeleid olemas ? |
Mis benqga juhtus, varuosadeks annad? mul veel üks töötab aga üks jalg puudu ja võibolla lendab veel midagi. ekraanile jätab õrnalt mingi laigu ka.
peale seda peab kunagi ka midagi uut hankima seega kuulan ka tänaseid 4K soovitusi.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UKoort
HV kasutaja
liitunud: 05.09.2002
|
30.06.2021 17:59:40
|
|
|
Benq pilt hakkas rohelist sisse vilgutama, peale seda näitas ainult rohelist pilti korraks ja siis läks pimedaks. Lülitasin igaks juhuks välja ära enne kui lamp plahvatab vms ja läheb kolme nädala pärast defekteerimisele. Niikaua ootan mis elering räägib. Lamp ainult 3000 tundi vana ja sedagi säästus olnud. Kodus nagunii teine proje oleks ka abiks Selle pärast uurin.
Aga imelikud tooted on turul. Kui korralik kino proje siis input lag suur ja kui input lag madal siis on vikerkaar.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
24.11.2021 12:58:22
|
|
|
| Mis projektor hetkel parima hinna-kvaliteedi suhtega on filmide ja spordi vaatamiseks? Ütleme alla 1000€.
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikrom
HV kasutaja

liitunud: 11.03.2007
|
24.11.2021 14:41:19
|
|
|
| time123 kirjutas: |
| Mis projektor hetkel parima hinna-kvaliteedi suhtega on filmide ja spordi vaatamiseks? Ütleme alla 1000€. |
Ma võtsin esimeseks projektoriks koju proovida Benq th685i mudeli. Tahtsin küll algselt kompaktsemat kaasaskantavat, aga luumenid mängisid ka ikkagi olulist rolli. Mõte oli suvel välja vahest viia (jalka mm õhtud). Ütleme nii, et sai hakkama väga hästi.
https://www.hinnavaatlus.ee/2040837/benq-th685i/
+ Android (GO3 App vms peale ja televisooni vaadata üsna mõnus)
+ 8.3ms@120Hz low input lag, vahest split screeniga wrc'd
+ sisseehitatud kõlarid
+ 1080p ( Accepts 4K - minu arust pilt ikka väga terav, samas mul puudub kogemus teistega).
+ koos elitecsreens eraldiseisva portratiivse seinaga on suveõhtutel täitsa mõnus lahendus. jaga ainult voolu ja wi-fit.
- väikses kontoritoas koos lauarvutiga kütab tuba tuntavalt, tuba 12m2 (eks enamus seda tüüpi teevad seda)
- 3500 luumenit suvel valgemas toas toimetab keskpäraselt, aga pigem ikkagi pimeda ruumi/ala teema. Tasuks arvestada, et ansi luumenid ei vasta väga hetkel vist
tootja poolt ette antud numbritele. Antud Benqi mõõtmistulemus ~2700 ansit. Valikus olnud xioami laser 1500 asemel 1000. Selles osas alla 3000 mina oma tingimustes minna ei tahaks.
_________________ As the great warrior poet Ice Cube once said: "if the day does not require an AK, it is good" |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
27.11.2021 22:04:41
|
|
|
| mikrom kirjutas: |
| time123 kirjutas: |
| Mis projektor hetkel parima hinna-kvaliteedi suhtega on filmide ja spordi vaatamiseks? Ütleme alla 1000€. |
Ma võtsin esimeseks projektoriks koju proovida Benq th685i mudeli. Tahtsin küll algselt kompaktsemat kaasaskantavat, aga luumenid mängisid ka ikkagi olulist rolli. Mõte oli suvel välja vahest viia (jalka mm õhtud). Ütleme nii, et sai hakkama väga hästi.
https://www.hinnavaatlus.ee/2040837/benq-th685i/ |
Otsiks midagi sellist, aga kahe HDMI sisendiga. Vaatasin nt Epson EB-992F (1000€), aga selle kuvatav pilt 4,5m kauguselt on liiga väike (max height 1,91m, mul oleks vaja üle 2m kõrget).
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikrom
HV kasutaja

liitunud: 11.03.2007
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
29.11.2021 21:15:19
|
|
|
EDIT: Mis juhtub ülemise ja alumise äärega, kuvades 16:9 pilti 16:10 projektoriga? Kas jääb kole?
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
29.11.2021 21:41:31
|
|
|
Sinna kuvatakse musta, koledus/häirivus oleneb ekraanipinnast. Valgele pinnale kuvades häirib, samas kui ekraan on ise 16:9 ja kuvatav must langeb tumedale ekraaniraamile/seinale, siis väga ei häiri.
16:10 projektorid on kontorisuunitlusega. Kodukinoks ikka native 16:9.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
30.11.2021 11:38:23
|
|
|
Ilma raamideta valge sein on hea asi sellistel puhkudel, kui väga hoolikalt jälgida, ainult siis on näha, kui palju seda musta ala üleval-all on. Ma väga rahul, et ei hakanud raamiga mässama, filmi vaadates on nagunii pime ja raam tekitab lihtsalt illusiooni, et ekraan suurem.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nilps
HV vaatleja
liitunud: 17.10.2010
|
30.11.2021 16:08:39
|
|
|
| Mul mure w1200 benq. Näitab ainult valget pilti, muud ei midagi. Internet väidab, et emaplaat läbi. kellelgi mõtteid, kelle juurde Tartus viia? Või lihtsam/odavam kohe uus vaadata?
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
30.11.2021 20:50:59
|
|
|
time123, mille jaoks ta ära peab tasuma?
7100 ei ole 4k projektor, vaid 1080 paneel, mille peal kasutatakse pixel shifti. päris native 4k seda seega kindlasti nimetada ei saa.
odava otse projektor on odava otsa projektor. pilt on nagu on, kontrast üldiselt vilets või heal juhul keskpärane. lisaks sellele on tõenäoliselt shadow detail vilets ja pildi reaalset heledust reaalsel kasutataval ekraanil ei saa muuta (puudub manual iris). aga see kehtib nüüd üleüldiselt, mitte konkreetse mudeli kohta ja ma ei ütleks, et see 1500e tänapäeva mõistes enam niiväga odav ots oleks. keegi ei osta täna enam projektoreid (koju) hinnaklassis 3,4k...sel pole praktilist mõtet sest saab osta 75, 85" televiisoreid juba sellise või odavamagi raha eest, millel on sama hea või parem pilt kokkuvõttes. pole ventikamüra, voolu kulub vähem, ei pea muretsema lambi eluea pärast jne. lisaks on nad ka native 4k. seega odav ots täna on KINDLASTI alla tuhande euro, keskklass on 1-2k vahel pigem.
aga 4k on vaid resolutsioon. minul isiklikult suht savi, kas see on fhd või 4k (ehk ei näe erilist vahet)...ERITI filmide puhul. jah, ülilähedalt arvutieksaani vaatamine ja sealt mingi peene teksti lugemine on teine teema aga seda ilmselt projektoriga ei plaani tegema hakata? teaduspõhine vastus oleks, et oleneb kui lähedalt vaatad ja kui terav nägemine sul on.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
02.12.2021 17:17:52
|
|
|
| Huvitav, miks osasid Epsoni projektoreid ei projectorcentrali ega ka Epsoni ametlikus projection distance calculatoris ei ole? Näiteks Epson EB-FH06 või EH-TW750. Kuidas ma ostan põrsast kotis, kui ei tea, kui suurt pilti ma nägema hakkan?
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
02.12.2021 17:57:11
|
|
|
| time123, throw ratio vahemikud on ju igalpool kirjas, milles probleem teha üks tehe ise?
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
03.12.2021 03:49:46
|
|
|
väga imelik probleem tõesti...googeldamise oskus on ümmargune null? minul võttis mõne hetke
https://projection.center/epson-eh-tw750.html
ja kui tõesti leidub maailmas mõni projektor, mille kohta pole mitte kuskil mitte mingitki infot throw distance kohta siis, noh äkki ei peakski seda põrsast kotis ostma?!
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
14.12.2021 16:39:03
|
|
|
| Tuli jah natuke kodutööd ja rehkendamist teha. Loosi läks Epson EB-FH06 (sub-600€). Kontrast (väidetavalt 16000:1) on suht vilets ja ventilaator on tavareziimis (kirjade järgi 37 dB) lubamatult vali.
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
14.12.2021 18:19:17
|
|
|
väidetavad kontrastinumbrid ei oma reaalses elus mitte mingisugust tähtsust. 99% tootjatest kirjutab sinna, mida iganes pähe tuleb...100000000000:1 on täiesti tavaline nähtus ilmselt pannakse selle järgi, et kui palju nulle kuskile pakendi küljele ära mahutab kirjutama
ükskõik millise projektoriga päriselus saavutatud kontrast jääb kuskile sinna 50:1 juurde. kui sul on karukoobas siis võib rääkida pisut suurematest numbritest, a'la 500:1. Full on/off kontrast võib muidugi (vähemalt teoorias) ka suurem olla, kuid full onoffiga pole tegeliku contenti puhul sisuliselt midagi peale hakata. ja suurem osa kasutajaid siiski karukoopaid ei ehita ka. isegi minusugune entusiast pole viitsinud ega tahtnud seda kunagi teha. kõik see muidugi ei tähenda, et projedel ei oleks täiesti selgelt silmaga eristatavad vahed kuvatavas pildis, eriti just tajutava kontrasti mõttes.
see konkreetne muidugi polegi mõeldud olema mingi muljetavaldava kontrasti või black leveliga kodukino masin. paistab, et rõhk on suurel valgustugevusel ja pikal lambi elueal. kas need olidki põhjused miks just sellise mudeli valisid?
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
15.12.2021 12:36:30
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
| see konkreetne muidugi polegi mõeldud olema mingi muljetavaldava kontrasti või black leveliga kodukino masin. paistab, et rõhk on suurel valgustugevusel ja pikal lambi elueal. kas need olidki põhjused miks just sellise mudeli valisid? |
Valisin jah numbrite põhjal. Võib-olla teistele teadmiseks, et kas selle raha eest oleks midagi paremat saanud?
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
16.12.2021 08:12:21
|
|
|
Raske sellele üheselt vastata, oleneb ju mis täpsemalt valikul oluline on. Väga palju muidugi oleneb ka sellest, kas me räägime ainult poest ostetavatest masinatest või tulevad ka kasutatud pillid mängu. Viimasel juhul, jah, kindasti oleks saanud midagi paremat kui esimene prioriteet on lihtsalt võimalikult hea pilt.
Kui ainult poest siis raske öelda, ma isiklikult ei ole nii odavate projetoritega väga kursis aga tean seda, et LCD tehnoloogia puhul võib arvestada korraliku pildiga alles üsna kallite masinate puhul. kõigil odavamatel ongi washed out kontrast ja ega nad millegi muu poolest ka väga ei hiilga. DLP puhul võib saada suht korraliku tulemuse ka mõne odavama pilliga. Kas need just alla 600 hinna jäävad, pole kursis...aga mõned acerid näiteks peaksid olema päris head. alla 1k hinnaklassis on need kindlasti
kui ruum, kus projet kasutama hakatakse on valgete seinte ja pindadega ja/või suure osa ajast põleb mingi taustvalgustus või paistab näiteks akendest valgust sisse siis jällegi on üldjuhul üsna mõttetu üldse mõeldagi >1k või niiöelda parema pildiga proje soetamise peale
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
02.01.2022 23:10:25
|
|
|
| Kas on projektoreid, mis oleks üle 2000 luumeni ja alla 20 dB müraga?
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|