Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 106, 107, 108 ... 169, 170, 171  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
tiido
484
tiido

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2021 10:46:16 vasta tsitaadiga

Kui tuvastatakse ETH kaevamine kukub hash 50% (blokeeritud pole midagi täielikult ).
Ei ole teada et mingi muu algo oleks tuvastatav (hetkel - samas suva driveri uuendusega võidakse ideeliselt mida iganes sodi sinna juurde kirjutada ).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 23.05.2021 12:50:27 vasta tsitaadiga

https://majandus.postimees.ee/7254245/miks-bitcoin-nii-palju-energiat-tarbib
Seda tasub võrrelda Google’i energiakasutusega, mis on 12,2 TWh ja kõigi maailma andmekeskuste, mis ei kaevanda bitcoin'i, tarbimisega, mis on umbes 200 TWh, räägib rahvusvahelise energiaagentuuri IEA analüütik George Kamiya. «Kui bitcoin oleks riik, siis kuluks selle kaevandamiseks aastas umbes sama palju elektrienergiat kui Šveitsil kokku,» märkisid Deutsche Banki analüütikud oma teates.
Möödunud kuul avaldas teadusajakiri Nature uuringu, mille järgi võivad heited kaevandamisest Hiinas, mis toidab umbes 80 protsenti ülemaailmsest krüptovaluutakaubandusest, ohtu seada riigi kliimaeesmärgid. Riigis kasutatakse osa kaevandamise toiteks iseäranis saastavat pruunsütt. Bloomberg prognoosib, et Hiina ei suuda enne 2060. aastat rahuldada oma krüptovaluutatööstuse vajadusi taastuvenergia abil.

https://cbeci.org/cbeci/comparisons
Kui siia veel ülejäänud krüptod juurde liita saab 200TWh kenasti täis, millega jõuab krüpto maailmas TOP20 riikide edetabelisse. Sealt tahapoole jäävad mitmesaja miljoni elanikuga riigid, ehk siis kohad kus reaalselt elavad inimesed, kes tarbivad eluks vajaliku elektrit, mitte ei ürita mingi numbri arvutamise teel rikastuda.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 23.05.2021 14:47:16 vasta tsitaadiga

Tegelikult kaevandamine ei võta üldse elektrit. 100% läheb elekter soojuseks = nagu elektriradikas.
Selle soojuse mitteotstarbekalt kasutamine on muidugi probleem.
Kõige parem on päikesepaneelidega kaevata + kütta maja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2021 16:12:12 vasta tsitaadiga

imho.
praegune kollaps on tingitud sellest, kui usa teatas: "münt" tuleb kontrolli alla võtta.
ei ole oluline, et hiina teatab 3x aastas midagi krüptovastast ja alati peale hiina teadet tekib langus ja "nõrgemad neelavad konksu alla" (läbinähtav aga töötab)
ning musk on lihtsalt afferist, kes näeb kuidas maailma autoturg tuleb elektriautodega järele ja prostalt öeldes "perze põleb" ja aktsia langeb.
siiski veel täna tema säuts suudab mõjutada krüptoraha maailma.

jälle imho. tänased probleemi alged:
häkitud torujuhtme eest maksti "mündis" päris palju miljoneid. kes maksis ja kuidas seda kontrollida? mina ei tea aga kahtlemata maksti krüptprahahas.
niisiis riik saab aru: see on kuritegevuse tulevik. ainuke võimalus on võtta kontrolli alla münt ehk siis legaliseerida
ps. ma olen vaid pool aastat krüptoturul olnud. kes leiavad, et ma eksin siis on teretulnud minu mõtteid ümberlükkamna (ma ei rõhu absoluutsele tõele, avaldan vaid oma arglikku arvamust)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djkiller
HV Guru
djkiller

liitunud: 19.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2021 16:39:43 vasta tsitaadiga

liiv kirjutas:
imho.
praegune kollaps on tingitud sellest, kui usa teatas: "münt" tuleb kontrolli alla võtta.
ei ole oluline, et hiina teatab 3x aastas midagi krüptovastast ja alati peale hiina teadet tekib langus ja "nõrgemad neelavad konksu alla" (läbinähtav aga töötab)
ning musk on lihtsalt afferist, kes näeb kuidas maailma autoturg tuleb elektriautodega järele ja prostalt öeldes "perze põleb" ja aktsia langeb.
siiski veel täna tema säuts suudab mõjutada krüptoraha maailma.

jälle imho. tänased probleemi alged:
häkitud torujuhtme eest maksti "mündis" päris palju miljoneid. kes maksis ja kuidas seda kontrollida? mina ei tea aga kahtlemata maksti krüptprahahas.
niisiis riik saab aru: see on kuritegevuse tulevik. ainuke võimalus on võtta kontrolli alla münt ehk siis legaliseerida
ps. ma olen vaid pool aastat krüptoturul olnud. kes leiavad, et ma eksin siis on teretulnud minu mõtteid ümberlükkamna (ma ei rõhu absoluutsele tõele, avaldan vaid oma arglikku arvamust)


turupuhastust on alati vaja.Ei saa ükski asi lõputult rallida .Seega enne suuremat tõusu vaja veidi õhku välja lasta.
Kinnisvaras on hetkel sama seis.hinnad tõusevad ka veel siis kui pensi raha lahti lastakse.
Enamus boonuse dollaritrükk ei tööstuse valdkonda vaid börsi. Mulli lõhkemisega saab inimene endale teise kaelarihma kaela ja seda lihtsam on temaga manipuleerida.
Ka krüpto ajaloomõttes peaks enne suve auru välja lasmka ja selline 35-50+% on ok.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2021 18:29:37 vasta tsitaadiga

djkiller kirjutas:
Seega enne suuremat tõusu vaja veidi õhku välja lasta.

mulle sinu mõttekäik meeldib icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djkiller
HV Guru
djkiller

liitunud: 19.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2021 18:57:17 vasta tsitaadiga

liiv kirjutas:
djkiller kirjutas:
Seega enne suuremat tõusu vaja veidi õhku välja lasta.

mulle sinu mõttekäik meeldib icon_wink.gif


aga see on loogiline üks etapp kogu majanduse süsteemist.Küsimus on selles kui valmis keegi selleks on
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
metrika
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2008




sõnum 24.05.2021 13:49:15 vasta tsitaadiga

Kas selline asi peaks töötama ka muidu? Nägin lihtsalt müügis sellist riserit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Firael
HV kasutaja
Firael

liitunud: 20.05.2008




sõnum 24.05.2021 15:38:41 vasta tsitaadiga

metrika kirjutas:
Kas selline asi peaks töötama ka muidu? Nägin lihtsalt müügis sellist riserit


Minul sarnased töötavad väga edukalt.
Liiga paljuks vist ainult ei saa ajada, ala 16 või 20 kaarti sellistega, ei tule välja.
(proovinud ei ole muidugi).

Küll aga kahe 3060'ne vahele, et saaks mõned 3070'ned riseritega pannaga, sobivad hästi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hard0wn3r
HV kasutaja
hard0wn3r

liitunud: 08.09.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.05.2021 23:00:29 vasta tsitaadiga

metrika kirjutas:
Kas selline asi peaks töötama ka muidu? Nägin lihtsalt müügis sellist riserit


Kunagi eelmise crypto boomi ajal ~2017 aastal sai sellist kasutatud. 1060 ja 1070 kaartidega toimis küll.

Ei tea, kas ka tänapäevaste võimsamatega toimib või mitte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Legendrix
HV vaatleja

liitunud: 24.05.2021




sõnum 24.05.2021 23:17:23 vasta tsitaadiga

Tere peremehed. Kaart rtx 3090 oleks soov kaevama panna, et jagage nippe, trikke, nõuandeid. Eelistan siis kasutada seda 1 kaarti ja windowsi süsteemil.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.05.2021 23:48:09 vasta tsitaadiga

Legendrix, esimest päeva oled internetis?
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=679188&highlight=

_________________
{ Talu/suvila blogi }
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Legendrix
HV vaatleja

liitunud: 24.05.2021




sõnum 25.05.2021 00:01:49 vasta tsitaadiga

woozy kirjutas:
Legendrix, esimest päeva oled internetis?
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=679188&highlight=

Issand ei tasu kohe õiendama hakata, ilusti küsisin abi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 25.05.2021 07:42:07 vasta tsitaadiga

Legendrix kirjutas:
Tere peremehed. Kaart rtx 3090 oleks soov kaevama panna, et jagage nippe, trikke, nõuandeid. Eelistan siis kasutada seda 1 kaarti ja windowsi süsteemil.

Installi MSI afterburner. MEM põhja.
Lae alla T-rex, muuda aadress sobivaks ja tuld!
Näiteks 3060TI on stock setinguga 53Mhs/s Kui mem põhjas siis 63 Mhs/s
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.05.2021 07:46:59 vasta tsitaadiga

Legendrix kirjutas:
Tere peremehed. Kaart rtx 3090 oleks soov kaevama panna, et jagage nippe, trikke, nõuandeid. Eelistan siis kasutada seda 1 kaarti ja windowsi süsteemil.


nissehash on kõige lihtsam, ise panin desktoparvuti minestart iga tööle.

aga kõik variandid eeldavad afterburneri kasutamist ja mem põhja, nagu eelenvalt kirjutatud ja 3090 puhul ka fan kiirus suht põhja, muidu hakkavad mälud troteldama ja üle 90mhs sellest välja ei pigista

_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009




sõnum 25.05.2021 08:23:50 vasta tsitaadiga

NiceHash QuickMiner ei vaja afterburnerit, sätid temas endas kõik ära, isegi hästi toimiv autofan funktsioon olemas (mida saab ka mem tempi järgi sättida), niiet selles mõttes on tõesti mugav Windowsi peal.

Ise praegu nädal olnud HiveOS peal (kuna mõtlesin, et bitcoini asemel võiks vahelduseks ka eth saada) aga kopp ees sellest süsteemi kinnikiilumisest. (Igatsesin ka mem tempe taga; väljas läheb soojaks siis see vast kõige tähtsam number). Pidin isegi nutipistiku taha panema ja notificationid discordi; kui kokku jookseb, siis saan teavituse ja saan pistiku restartida, et masin teeks reboodi. Kahjuks vähe abi sellest kui ma samal ajal magan. Kõige pikem aeg mil olnud ilma kokkujooksmiseta oli 30h, muidu aga ei möödu päevagi, pigem iisegi jookseb mitu korda päevas kokku. Sel ajal talle ligi ei pääse ning logid on kah tühjad peale restarti, niiet pole mingit lahendust kah. Leidsin ka redditi teemad sama asja kohta ja lahendust pole senini kuigi kõik kurdavad (huvitav, et kõik kes oma riistvara on nimetanud on b450 emaplaadi peal, mul sama).
Sätin vist täna Windowsi peale ning proovin nt minerstati ära. Võiks ka niisama t-rex'i aga kuna mul nagunii ainult üks kaart ja ei pea minerstati eest maksma, siis miks mitte, hea ülevaade vähemalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.05.2021 08:37:13 vasta tsitaadiga

Proovi teist minerit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009




sõnum 25.05.2021 08:39:00 vasta tsitaadiga

Arvad,et asi saab mineris olla kui terve HiveOS kokku jookseb? Oleks lihtsalt miner, siis watchdog saaks hakkama selle restardiga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.05.2021 08:50:14 vasta tsitaadiga

Jah, see proovimine ei võta tükki küljest.
Endal kogemused. Mul näiteks mõni rig ei tööta nbmineriga (jääb restartima), teine täpselt samade kaartidega rig töötab perfektselt sellega icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djmulder
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004




sõnum 25.05.2021 09:10:06 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:
Arvad,et asi saab mineris olla kui terve HiveOS kokku jookseb? Oleks lihtsalt miner, siis watchdog saaks hakkama selle restardiga.


Ma olin sinuga samas paadis, B450 emaplaat ja HiveOS, kogu aeg poos end kinni, lõpuks keeras mälupulga ka pekki.
Nüüd jookseb mmpos seal ning probleeme pole. Linuxiga pulk ning watchdog errorite vältimiseks. Teeb ilusti restarti, kui mingi error tekib ja masin ühtlaselt stabiilne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vlat
HV kasutaja

liitunud: 18.05.2005




sõnum 25.05.2021 16:26:29 vasta tsitaadiga

Ma ka alles alustasin mmposi peal kaevamist, 3 päev ja probleeme pole olnud, ise olen tlnas, kaevur viljandimaal. Muidu oli wini peal, iga päev viskas sinise taustaga errori ette ja restart
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metrika
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2008




sõnum 26.05.2021 00:47:05 vasta tsitaadiga

vlat kirjutas:
Ma ka alles alustasin mmposi peal kaevamist, 3 päev ja probleeme pole olnud, ise olen tlnas, kaevur viljandimaal. Muidu oli wini peal, iga päev viskas sinise taustaga errori ette ja restart

Olen nõus, tundub parem/lihtsam, kui hiveos
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2021 00:56:18 vasta tsitaadiga

UI on liiga hele. icon_smile.gif Aga eks ta üks Ubuntu ole kõik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djmulder
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004




sõnum 26.05.2021 11:14:06 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
UI on liiga hele. icon_smile.gif Aga eks ta üks Ubuntu ole kõik.


UI saab dark mode'i ka switchida, siis on tumehall, mitte valge.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hard0wn3r
HV kasutaja
hard0wn3r

liitunud: 08.09.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.05.2021 12:34:21 vasta tsitaadiga

Kas keegi on kokku puutunud taoliste 8pin CPU to 2x 6+2pin PCI-E (GPU) kaablitega?
Kas julgeks kasutada või mitte? Prooviks sai ühendatud, aga kaevur tööle ei hakka, kui olen kaardi sellega ühendanud.

https://imgur.com/a/jxfXkQb

Väga asjalikke videosid/blogipostitusi selle kohta silma ei hakanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 106, 107, 108 ... 169, 170, 171  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.