Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 128, 129, 130  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 51 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 35 ]
50/50
5%
 5%  [ 25 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 66 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 241 ]
hääli kokku : 418

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2020 22:12:58 vasta tsitaadiga


Link

Linuxi teemal...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 17.12.2020 10:02:55 vasta tsitaadiga

Olen ka proovinud paar korda linuxile üle minna aga kahjuks ei ole see minul tõenäoliselt kunagi võimalik. Single player mängudega ei ole probleemi, kuid multiplayeris tekitavad anticheatid probleeme.
CS:GO Faceit anticheatil ei ole linuxi clientit, seega installisin VMi windowsi GPU passtrough-ga, lootes et see töötab, kuid siiski anticheat sai aru et kasutan VMi, googeldades teised on proovinud VMi spoofida, kuid on hiljem selle eest bani saanud,
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2020 18:09:32 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
londiste, konsoolidel on ülimalt low level juurdepääs riistvarale + parem optimeerimine, seepärast on ajalooliselt konsoolide perf võrreldes võrdväärse pc omaga stabiilsem. Eksin?
Juurdepääs juurdepääsuks aga optimeerimine ongi asi mis on konsoolide üüratu kuna riistvara ei varieeru sedasi nagu PC puhul mis tähendab, et mängu saab nö. üksipulgi täielikult optimeerida konkreetsele riistvarale.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.12.2020 10:38:23 vasta tsitaadiga

üksipulgi saad optimeerida ikka siis, kui rauale näpud piisavalt ligi saad.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2020 11:52:09 vasta tsitaadiga

Ei noh, I guess kas või ketta kiirust vaadates, siis nüüd saab teha kõik mängud SSD peale.
PC puhul nii ei ole, sest pöörlevaid kettaid on veel ikka palju või siis kui teed, siis pead arvestama mingi nurinaga.
Selles mõttes, tulenevalt muudest parameetritest, core count/performance per thread etc, saad sa oma mängu optimeerida küll, aga ma kardan, et enamik võite on ikkagi nii pisikesed vs x86pc, et jäävad kummulatiivselt sinna 5-10% edu sisse.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.12.2020 12:24:46 vasta tsitaadiga

tõenäoliselt tuleb lähenemine sarnaselt cyberpunkiga, kus on option eraldi hdd-de jaoks icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 18.12.2020 13:36:53 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
majooro kirjutas:
londiste, konsoolidel on ülimalt low level juurdepääs riistvarale + parem optimeerimine, seepärast on ajalooliselt konsoolide perf võrreldes võrdväärse pc omaga stabiilsem. Eksin?
Juurdepääs juurdepääsuks aga optimeerimine ongi asi mis on konsoolide üüratu kuna riistvara ei varieeru sedasi nagu PC puhul mis tähendab, et mängu saab nö. üksipulgi täielikult optimeerida konkreetsele riistvarale.


See ei vasta enam tõele ju. Üks ja sama mäng pannakse tihti tööle PS5, PS4 Pro, PS4, XSXi, XSSi, Xbox One S'i, Xbox One'i ja veel Nintendo Switchi peal ka takkajärgi.

Seal me juba räägime päris suurtest erinevustest riistvara osas, CPU kõigub vahemikus 8c/16t @3,6GHz, 8c @ 3,8GHz, siis nõrk 8c @ 1,8GHz, nõrk 8c @ 2,4GHz, ja super nõrk ARM 4c + 4c @ 1GHz. RAM poolid vahemikus 4GB kuni 16GB. GPUsid on kokku 8 eri mudelit, kusjuures üks neist, Nintendo, on Nvidia oma! Storage kõigub samuti mälukaardist ja aeglasest HDDst kuni superkiire NVMEni, kusjuures mõlemad superkiired NVMEd kasutavad erinevaid pakkimisalgoritme ja ka kiirused on neil oluliselt erinevad.

PC puhul ei pea vähemalt ARM CPUdele midagi ümber kirjutama ja NVME/SSD andmed liiguvad kõik samas formaadis.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2020 18:06:42 vasta tsitaadiga

erick, ei saa päris nõustuda. Saan aru küll mida sa silmas pead aga siin on ikka vahe sees, sest isegi kui mänge vaja teha 10'le erinevale konsoolile siis kõik konkreetsed konsoolid on ikkagi identse riistvaraga. PC peal aga peab asi töötama madalatel seadetel ka 10 aastat vana raua peal + siis kõigi üüratute sinna ajavahemikku jäävate raudade erinevate kombinatsioonidega.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2020 21:29:27 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
erick PC peal aga peab asi töötama madalatel seadetel ka 10 aastat vana raua peal + siis kõigi üüratute sinna ajavahemikku jäävate raudade erinevate kombinatsioonidega.

Nagu Cyberpunk 2077? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 18.12.2020 21:34:25 vasta tsitaadiga

majooro, või Doom Eternal.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2021 09:25:22 vasta tsitaadiga

https://www.gsmarena.com/stadia_and_geforce_now_are_coming_to_lg_2021_tvs-news-47150.php
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2021 09:25:11 vasta tsitaadiga

https://www.pcgamer.com/nvidia-trackball-controller-patent/
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2021 09:42:26 vasta tsitaadiga

https://www.marketsandmarkets.com/Market-Reports/cloud-gaming-market-62740366.html
...

Hmm njaaa.... steam active user count on suurem juba kui terved konsooli generatsioonid (1:10 on ajalooliselt see suhe olnud concurrent vs active ja steamis täna on 25 milj concurrent users -> 250 milj actiev users). Cloud gaming on tehnilises vaates pc gaming. Kõik suured mängijad teevad oma netflix for gamesi. Klassikalisest konsoolindusest varsti väga vähe järgi. Seda aega , kus paned kasseti sisse ja mängid, pole enam ammu. PS4, kui konsooli generatsiooni dominantne võitja on müünud tänaseks 114 milj unitit, mis on pmt pool steami active user countist ja ps5 hakkab nullist jälle...

Huvitav kas/kuna see hetke tuleb kus konsool on arenduses afterthought. Võiks öelda, et Cyberpunk juba on selline, aga mul on tunne, et see on pigem erand. I guess kuskil paar aastat peale generatsiioni väljalaset on selline sweetspot aeg, kus ehk on juba 10-15milj + userit ja vähe mänge. Hea koht kus müüa, kui sul on piisavalt odav mäng mida toota ja seda turusuurust ära kasutada. Pisemad mängud saaks varem tulla.

PC turul on muidugi endised mured alles - tänaseks ka üha rohkem killustunud, mis teeb trackimise tüütuks ja turundamise kalliks. Ma kujutan ette, et eri GAAS platvormidel on ka igaühel oma nõuded ja ei saa päris settings screeni kaudu graafika paika panna ja kütta...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2021 09:36:31 vasta tsitaadiga

https://www.pcgamer.com/google-stadia-studios-closing/
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2021 10:44:47 vasta tsitaadiga

Nja, pidi tulema native 4k 60 fps generatsioon ju...
https://www.youtube.com/watch?v=jwJDb_8O1wY&feature=youtu.be

Isegi minu vana 1080TI-ga masin pakub @4k paremat perfi:
https://www.youtube.com/watch?v=NUD8fFDQBR4

Ei tea kas asi mängus, aga rammu poolest kuidagi meh ikkagi...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.02.2021 11:36:38 vasta tsitaadiga

eeldada võib, et eriti sellistel resodel on asi gpu-limited.
- ps5 on max 10.3 tflops - 36cu@2230mhz, seda takti ps5 pigem ei suuda pikalt hoida.
- xsx on 12.1 tflops - 52cu@1825mhz ja xsx on ette nähtud ka sellel jooksma.

1080ti on baastaktil (1480mhz!) 10.6 tflops, ametlikul boost taktil (1582mhz) 11.6 tflops ja neil taktsagedustel kus see reaalselt jookseb (ütleme näiteks 1845mhz) juba 13.2 tflops.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2021 13:16:39 vasta tsitaadiga

no just, ehk siis ma ootaks ligilähedast perfi, aga native 4k 60fps-ist on asi kaugel.
Nad upscale-ivad ikka üsna madalalt või siis xboxi puhul on 4k küll, aga 30 fps.
Reaalselt, 1080TI-ga komplekt, mida just müüsin 660 € maksab vähem kui PS5 (tänase seisuga) ning outperformib selle iga nurga alt (ostsin selle muide aastaid tagasi 650 € eest, aga praegu ongi eriline seis), aga isegi kui nende hind oleks sama, mis oleks normaaltingimustel (400-500 € vahel), siis eksklusiivid välja jättes oleks raske valida konsooli mulle tundub...

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2021 13:23:42 vasta tsitaadiga

Viiepoole soti eest on neil konsoolidel ikka rauda küll ja veel.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2021 13:43:20 vasta tsitaadiga

Isegi kui sa saaks kuskilt 500 € ps5, siis on see üsna keskpärane oma rammult päeva lõpuks ja devide maagial on ka piirid, kui kõik x86 peal koos on kenasti.
Xbox on isegi windowsis pmt... Eks saab näha, kas nad selle kiire kettaga midagi põnevat ka ära teevad, aga VR osas nt ei ole kõrgeid ootusi PS osas enam...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2021 13:56:39 vasta tsitaadiga

Miks "isegi kui saaks"? Kuuldavasti on sajad tuhanded saanud...
Nagu mainisin, siis on viie soti eest rammu küllaga. Sellise raha eest ei paista täna isegi normaalset GPUd saada olevat.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.02.2021 14:02:44 vasta tsitaadiga

sony alles kinnitas, et müüvad ps5 kahjumiga icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2021 12:54:04 vasta tsitaadiga

Neil oleks ilmselt lihtsam olnud sinna sisse panna vanad 1080TI-d icon_smile.gif
Vana ja võimsa techi pealt oleks perf ilmselt parem ja RnD raha jääks taskusse.
Nad nii või naa ei näinud eriti palju vaeva, et see asi kompektne teha ning ketta kiirused on täna pmt samad kui PS5 peal juba. So where's the win?

E:
https://www.gamesradar.com/god-of-war-and-ghost-of-tsushima-are-in-line-for-pc-ports-according-to-a-leaker/
If true, siis taaskord ühe vähem põhjust konsooli hankida...
Juhtumas on natuke see, millest tegelt on aastaid räägitud.
PC gaming space'i üks tegija - Steam - on tegelt täna suurem, kui terved konsooli generatsioonid.
Üle 200 milj active-i useriga on see suurus selline, kuhu terve elutsükli juures konsoolid ei küündi. Aega jääb väheks ja tech vananeb.

Konkurents on raske, aga too big to ignore ka.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2021 13:44:39 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

E:
https://www.gamesradar.com/god-of-war-and-ghost-of-tsushima-are-in-line-for-pc-ports-according-to-a-leaker/
If true, siis taaskord ühe vähem põhjust konsooli hankida...


Kindlasti on siin suur roll mängida ka C-19'l. Kumbagi konsooli ei suudeta toota ja mis oleks hetkel lihtsam, kui võtta juba müügipotentsiaali ammendanud aasta-kaks vana mäng, teha sellest hea port PC'le ja lükata veel miljoneid koopiaid Müüdud-reale icon_smile.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 07.03.2021 16:35:42 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Kumbagi konsooli ei suudeta toota
küsimus pole tootmises, vaid hoarderites, kes neid omale kokku kuhjavad kuskile keldrisse mädanema.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2021 17:06:59 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
küsimus pole tootmises, vaid hoarderites, kes neid omale kokku kuhjavad kuskile keldrisse mädanema.


Ei.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 07.03.2021 21:30:20 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
küsimus pole tootmises, vaid hoarderites, kes neid omale kokku kuhjavad kuskile keldrisse mädanema.


Ei.
jah
Spoiler Spoiler Spoiler
sama teema, mis rtx3000 seeria kaartidega. viimase puhul läheb muidugi suurem osa koini mainijatele kliima kütmiseks.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2021 00:26:02 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:

[/spoiler]sama teema, mis rtx3000 seeria kaartidega. viimase puhul läheb muidugi suurem osa koini mainijatele kliima kütmiseks.


Not really, no. Ma ei tea, mis allikaid sina kasutad, aga TSMC lihtsalt ei suuda toota nõudlusega samas mõõtkavas oma vahvleid. Lisaks sellele valitseb maailmas logistiline kaos ja teatud materjalide karjuv puudus, kuna rekkad ei sõida ja kaubakontereid ei liigu.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2021 04:17:16 vasta tsitaadiga

Need ei ole üksteist välistavad asjaolud.
1. gpu tootmine/uute konsoolide tootmine on piiratud mahus hetkel
2. gpu-de ostmine/uute konsoolide ostmine on scalperite poolt käkitud.

Need on mõlemad tõesed väited. GPU hinnad on sellised, et anna abi tõesti.
Ma müüsin oma 5a vana komplekti maha kallimalt kui ostsin. Wtf...

.aga see ei muuda steami suurust vs konsoolide turud ning selle trendi jätkumist.
25 milj concurrent userit -> 250 milj active userit ca, kui uskuda vanu 1:10 suhteid umbes.
...ja seda üksnes Steamis.

PS4 on kuskil 115 milj juures.
PS2 155 milj.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.03.2021 06:03:31 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Scart kirjutas:
Kumbagi konsooli ei suudeta toota
küsimus pole tootmises, vaid hoarderites, kes neid omale kokku kuhjavad kuskile keldrisse mädanema.


tuleb välja, et küsimus pole mitte niivõrd kivide tootmise suutmises, vaid tellimustes. kiipe saadakse täpselt niipalju kui tellitakse ja kuna kiipe telliti lihtalt liiga vähe, kuna keegi ei näinud ette, kui palju päriselt neid vaja on. kuna tehased töötavad 100% võimsusega, siis selliseid "mul oleks veel paarkümmend tuhat rtx3080 gpu juurde vaja" tellimusi enam vahele lihtsalt ei võeta.

seal näitab graafikut ka, et ostetakse rauda ikka kõvasti rohkem, kui 5-10 aastat tagasi.

skalperid ja kaevurid seda olukorda kuidagi paremaks ei tee.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2021 02:06:44 vasta tsitaadiga


Link

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2021 02:49:56 vasta tsitaadiga

Kui keegi lugeda viitsib ja highlighe tuua esile, siis siin on mingi gaming turu ülevaade...
https://www.upload.ee/files/13041524/GI21_Whitepaper.pdf.html

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 10.04.2021 07:18:15 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

Link
yeah, well, vibu on igas rpg selline, vahet pole, millega mängid. kliir, pult, rool, joystik... üks pa5k kõik.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2021 09:48:21 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

Link

Viva la Dirt League on lahe. icon_smile.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2021 08:05:42 vasta tsitaadiga

https://arstechnica.com/gaming/2021/05/exclusive-valve-is-making-a-switch-like-portable-gaming-pc/
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lighT
HV veteran
lighT

liitunud: 14.06.2004




sõnum 29.05.2021 02:14:20 vasta tsitaadiga

Tere sõbrad.
Viimasest korrast kui siin kirjutasin on palju möödunud.
Mis on hetkel parimad crossplatform mängud, eriti just need mida mängitakse nii puldi kui kliirega?

Oman ka nüüd xboxi pulti, arcade racereid on fun korraks pelada.
Puldi ideele nüüd rohkem avatud kui ammu eelnevalt, kuid häirib nende kvaliteet ja valikute puudus võrreldes mehaaniliste klaverite ja hiirtega.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 29.05.2021 11:26:05 vasta tsitaadiga

Ma ei tea ... võta lahti see arvutimängude foorum icon_rolleyes.gif mis seal arcade ralli v sõidumängud on mida mängitakse ... viimane Dirt 5 vist ? siis see viimane race driver grid küll midagi väärt polnud ... ka suht arcade ,võta täisgaasiga kurve ... viimane forza horizon 4 küll väga hea ,päris arcadeks seda lugeda ei saa .. väga hea mäng on muidu üks parimaid automänge mida PC peal nüüd mängida saab,viimane nii hea oli need for speed shift seeria .. ise hakkasin hiljuti ka vahest saab forza horizon 3 mängida . aga need mul läbi windows store ,forza horizon 4 nüüd ka steamis saadaval .
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.05.2021 12:25:02 vasta tsitaadiga

lighT, tahad paremat pulti? ikka on valikut, näiteks https://www.xbox.com/en-US/accessories/controllers/elite-wireless-controller-series-2 icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2021 13:38:39 vasta tsitaadiga

Elite Series pultide (nii uute kui vanade) koostekvaliteet jätab tugevalt soovida (selle raha eest ootaks enamat).
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lighT
HV veteran
lighT

liitunud: 14.06.2004




sõnum 30.05.2021 00:58:20 vasta tsitaadiga

Need XYBA nupud näeva pildilt ikka väga sarnased välja standard mudeliga.
Väga raske on nuppudel mitte vahet tunda olles kasvõi midrange klaveri pealt otse puldile tulnud.
D-pad juba näeb parem välja. Juhtmega tavalise puldi eest 55€ tundub PC-ga mängimise jaoks mõistlik.
PC-le pead ostma nii klaveri kui hiire, valikut ja konkurentsi nii palju, et 40€ eest saad sama sensori millega progamerid mängivad.
Elite series ja selle hinnavahe 150€ HV järgi o_O.

Mis seis shooterite ja crossplayga hetkel on, mis muutunud on viimaste aastate jooksul?
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2021 08:22:41 vasta tsitaadiga

Level1 ning Puhata ja Mängida poiste jutust oli justkui aru saada, et dualsense pult on parim. Hetkel hinnad alates 65€
Ise ütleks et parem kui DualShock 4; aga aku võiks kauem vastu pidada tho
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2021 11:31:05 vasta tsitaadiga

Mis seis shooterite ja crossplayga hetkel on, mis muutunud on viimaste aastate jooksul?

nii vähe kui ma jälginud siis
puhtalt konsooli mängijad saavad nt Warzone-s aim assiste...crossplay-s
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2021 20:17:53 vasta tsitaadiga

https://www.ign.com/articles/steam-deck-valve-announces-handheld-gaming-pc-2021-release
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 15.07.2021 21:25:51 vasta tsitaadiga

mina Artjom kirjutas:
https://www.ign.com/articles/steam-deck-valve-announces-handheld-gaming-pc-2021-release


Päris huvitav. Suht kindel, et tegu on esimese aktiivjahutust omava pihukonsooliga ajaloos. See on hea märk perfi seisukohast. Kui Valve on protsessorite osas valmis küpsetanud midagi Apple M1 laadset, siis võib täitsa okei aparaat tulla.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.07.2021 21:41:31 vasta tsitaadiga

viidatud lugu kirjutas:
In terms of hardware, the Steam Deck has a 7-inch, 1280x800 resolution, 60hz LCD screen, a custom AMD APU featuring a 4-core, 8-thread CPU paired with 8 RDNA 2 compute units for the GPU, and 16 GBs of LPDDR5 RAM.
arvata võib, et sisuliselt (väike) rembrandt. midagi väga oluliselt customit sealt ei paista ega ole vaja ka.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 16.07.2021 00:46:07 vasta tsitaadiga

Salvakamatemaatika paigutab selle GPU siis kusagile 1-1.7 TF kanti sõltuvalt sagedusest (vaevalt see 2.2GHz teeb seal, aga 1.5GHz võibolla teeb kah). Umbes nagu Xbox One siis ilmselt, CPU konf samuti viitaks sellele justkui, võrdudes umbes AMD Jaguariga vähemalt thread counti mõttes. Ütleme nii, et väga ei eruta tegelt.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2021 00:56:05 vasta tsitaadiga

Steami link jäi enne maha - https://store.steampowered.com/steamdeck
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.07.2021 10:43:22 vasta tsitaadiga

steamdecki enda site on parem link:
https://www.steamdeck.com/en/

aga tundub, et ikkagi mingi rohkem poolcustom lahendus, 4 zen2 tuuma ja rdna2 lpddr5 mälukontrolleriga:
https://www.steamdeck.com/en/tech
tsitaat:
CPU: Zen 2 4c/8t, 2.4-3.5GHz (up to 448 GFlops FP32)
GPU: 8 RDNA 2 CUs, 1.0-1.6GHz (up to 1.6 TFlops FP32)
16 GB LPDDR5 RAM (5500 MT/s)

seega peab gpu olema 8cu, huvitav kas on sama vega8, mis renoiril või mõni uuem a la tõesti saadud rdna2 cezanne pealt?

lähim vaste laiatarbeprosedest on prose poolelt 4300u. gpu poolelt muidugi 4c ja 8cu lahendust amd ei paku.
ma olen 2400g masinaga üht-teist mänginud, 1280x800 ekraaniga on see 1.6tflops täitsa okei.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2021 11:11:52 vasta tsitaadiga


Link

Suht ok tundub tbh.
Need kettapinna/hinna sammud on idiootsed nagu alati, aga noh...
https://pasteboard.co/Kbpn4Us.png
64 GB M.2-d on mingi 40-50 €
256 GB M.2-d on mingi 60-90 €
512 GB M.2-d on mingi 110-150 €

Vaatasin lühimaid M.2 2242 hetkel ja need on consumer hinnad, mis valve-ile ilmselt on /2.
Seega me räägime pmt 50 € sammudest nende ketaste vahel max...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 16.07.2021 11:20:33, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2021 11:14:50 vasta tsitaadiga

Huvitav riistapuu, võtaks täitsa ligi, kui ise rohkem ratastel oleks.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.07.2021 12:08:50 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Need kettapinna/hinna sammud on idiootsed nagu alati, aga noh...
käib kahjuks asja juurde. millegi arvelt peab tootjal kasumit ka tulema ja see $399/419€ mudel on kõigi eelduste kohaselt üsna olematu marginaaliga.
tegelikult on vist hea küsimus, et kas m.2 ketast seal ise vahetada saab ja kas odavaimal mudelil on see pesa olemas ja töötab icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 128, 129, 130  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.