Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2021 10:31:22 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


https://jalopnik.com/in-epically-nerdy-interview-elon-musk-discusses-build-1846181756
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2021 11:46:24 vasta tsitaadiga

Giga Berlin progress
https://twitter.com/elonmusk/status/1356381230925635591

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
walkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2021 11:30:59 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Giga Berlin progress
https://twitter.com/elonmusk/status/1356381230925635591


Huvitav, kes seal ehitavad, poolakad ?
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2021 13:37:48 vasta tsitaadiga

Vast läeb paremini kui berliini lennujaama ehitus icon_lol.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2021 01:45:46 vasta tsitaadiga

Longest range EV-s:
Spoiler Spoiler Spoiler


https://electrek.co/2021/02/01/tesla-semi-electric-truck-production-prototype-spotted/
"During Tesla’s earnings report last week, Musk said that Tesla Semi is ready for production, but the automaker can’t achieve volume production until Tesla ramps up 4680 battery cell production.
The automaker originally said that the production versions of Tesla Semi, which are class 8 trucks with 80,000-lb. capacities, would have 300-mile and 500-mile range options for $150,000 and $180,000, respectively.
However, Musk said that they found opportunities to extend that range during testing.
More recently, the CEO said that the Tesla Semi production version will have closer to 600 miles of range."

https://electrek.co/2021/02/03/tesla-updates-model-y-timeline-europe-gigafactory-berlin-production-mid-2021/ "Tesla has updated its Model Y delivery timeline in Europe – hinting that Gigafactory Berlin will start production in “mid-2021.”"

https://electrek.co/2021/02/04/tesla-taking-delivery-big-order-robots-gigafactory-texas/ "Tesla appears to already be taking delivery of a quite a big order of robots for Model Y production at Gigafactory Texas."
Mõelda kui nüüd kõik toimima saadakse nii nagu projekteeritud.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 05.02.2021 10:36:47 vasta tsitaadiga

Mida varem Tesla oma Euroopa liinid käima saab seda varem hakkavad ka siinsed dinosaurused ennast tõsiselt liigutama.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2021 10:53:57 vasta tsitaadiga

Model Y on äärmiselt huvitav auto.

LR AWD versioon.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2021 11:01:41 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1608098341/laadimisvorkude-kavandajad-eesti-energial-on-ebaaus-konkurentsieelis
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tux
HV kasutaja

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2021 16:07:08 vasta tsitaadiga

https://pushevs.com/2021/02/04/xpeng-p7-gets-a-cobalt-free-lfp-battery/

Pistikhübriididel pikka pidu ei ole ja tundub, et jäävad üsna pea väga marginaalseks

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.02.2021 12:49:41 vasta tsitaadiga

Lumi hetkel Eestis kuum teema icon_razz.gif
https://teslarenter.com/snow-plowing-flagstaff/

UPS.
https://www.facebook.com/TSTmediaCAUS/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2021 14:06:50 vasta tsitaadiga


Link

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2021 15:04:31 vasta tsitaadiga

Kõik see entusiasm tänu Teslale, kes tegi elektriautod seksikaks

Link
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 09.02.2021 13:18:25 vasta tsitaadiga

M00t kirjutas:
Kõik see entusiasm tänu Teslale, kes tegi elektriautod seksikaks
Spoiler Spoiler Spoiler


Norra tänab viisakalt, et aastal 2025 on nende elektriautode mahud veel kõrgemad ja valik parem kui iial varem.
Samal ajal kui USA naftas edasi püherdab.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2021 18:52:28 vasta tsitaadiga

https://www.thedrive.com/news/39156/watch-thousands-of-parked-teslas-light-up-at-the-same-time-during-an-ota-software-update
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2021 22:39:36 vasta tsitaadiga

https://majandus24.postimees.ee/7175152/endine-tesla-insener-vaidab-et-ehitas-model-s-ist-parema-elektriauto
"Elektriautode tootja Lucid juht ja endine Tesla insener Peter Rawlinson väitis, et Lucid Air mudelist saab samasugune läbimurre nagu oli Model S."
"Lucid Air'i uus versioon nimega Dream suudab väidetavalt ühe laadimisega sõita 832 kilomeetrit. Samuti olevat sellel kiirem laadimine ning auto suuda kiirendada nullist sajani veidi rohkem kui kahe sekundiga."
"Tesla Model S-i uus versioon suudab aga nullist sajani kiirendada veidi alla kahe sekundiga ja sõidab ühe laadimisega kuni 836 kilomeetrit."
"Rawlisoni sõnul on tal teistsugune lähenemine sõidukite turustamisse kui Tesla juhil Elon Muskil. «Ma ei ole autokraat. Lucid on meeskond,» sõnas ta. «See on suur erinevus. Ja teiseks, ma ei eelda, et Lucidi ostja teab mu nime. Ma ei eelda, et nad teavad, kes Peter Rawlinson on.»"

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 10.02.2021 11:26:03 vasta tsitaadiga

Ohjah.. eks neid lubatud Tesla-killereid on olnud juba üksjagu, masstootmise organiseerimine on see, millega hakkama ei saada. Usume siis, kui need autod on poest vabalt saadaval, ja konkurentsivõimelise hinnaga.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2021 11:44:00 vasta tsitaadiga

Tesla-killereid on üksjagu olnud, jah, ent Lucidisse on mul erinevalt teistest veits usku ka. Rivian-i ka tegelt.
Loodetavasti tekib reaalne konkurents ja mulle meeldiks kui just uute ning uutmoodi toimetavate firmade poolt (ka).

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 10.02.2021 13:13:02 vasta tsitaadiga

"Vaese mehe" Taycan e e-Tron GT näeb ikka õige magus välja: https://arstechnica.com/cars/2021/02/after-several-suvs-audis-next-electric-car-is-the-handsome-e-tron-gt/
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2021 13:17:25 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Tesla-killereid on üksjagu olnud, jah, ent Lucidisse on mul erinevalt teistest veits usku ka. Rivian-i ka tegelt.
Loodetavasti tekib reaalne konkurents ja mulle meeldiks kui just uute ning uutmoodi toimetavate firmade poolt (ka).


Ma arvan, et võtmesõna on siin "endine Tesla insener" - kui ollakse seestpoolt toimivat asja näinud koos plusside ja miinustega siis on oluliselt suurem tõenäosus midagi paremat reaalselt ära teha, mitte ainult uudisnupukesi toota.
Jääb muidugi raha kaasamise teema - head ideed lämbuvad vaikselt kui hapnikku dollaritena peale ei tule.

Kas alla 5s 0-100 kiirenduse puhul keskmist ostjat enam huvitab kui suur see number täpselt on?
Kujutan ette, et 2 vs 3s saab juba rehvimudel ja seisukord suures osas määravaks.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 10.02.2021 13:20:28 vasta tsitaadiga

Enamus inimestel on sellest kiirendusest suva, jabur et see nii tähtis on alati icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2021 16:28:05 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Enamus inimestel on sellest kiirendusest suva, jabur et see nii tähtis on alati icon_rolleyes.gif

Kuidas nii?! Sa saad ju foori alt teise foori alla kõige kiiremini! icon_lol.gif Rinkal võib elektriautoga päris tore kiirendada olla siiski.

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2021 16:42:56 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
Janis kirjutas:
Enamus inimestel on sellest kiirendusest suva, jabur et see nii tähtis on alati icon_rolleyes.gif

Kuidas nii?! Sa saad ju foori alt teise foori alla kõige kiiremini! icon_lol.gif Rinkal võib elektriautoga päris tore kiirendada olla siiski.


Rinkale vast 90% kasutajatest ei satu.
Ma just üritan mõelda, et mis see tavakasutaja jaoks "hea" nullist sajani kiirendus võiks olla, millest parem enam tänavaliikluses suuremat pointi ei oma.
Jätaks HinnaVaatlusele ebatraditsiooniliselt piirsituatsioonid välja seekord icon_smile.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 10.02.2021 16:44:25 vasta tsitaadiga

Tavakasutaja jaoks on 7sek sajani ka juba püsss
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2021 17:12:40 vasta tsitaadiga

No viis on tavakasutajale juba selline, et sealt edasi pole üldse mõtet higistada icon_lol.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2021 17:37:25 vasta tsitaadiga

Kui selle arvelt saaks range 1000 juurde, siis võiks see kiirendus kasvõi 8s olla
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2021 20:33:11 vasta tsitaadiga

Turul on ruumi kümnetele tootjatele.

Pigem on küsimus, et kuskohast nad omavahel konkureerides akusid saavad, et mitte-luksusautosid toota.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2021 20:44:24 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
No viis on tavakasutajale juba selline, et sealt edasi pole üldse mõtet higistada icon_lol.gif


No mul on 5 sekundi auto...igapäevaliikluses kusjuurest on see täiesti kasutu omadus... icon_lol.gif
Eelmise 7,4’jast piisas täiesti...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2021 20:46:52 vasta tsitaadiga

no 2 seki masinad head, saab juba tsiklitele ka kotti pähe tõmmata
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2021 22:06:18 vasta tsitaadiga

Etz, jah, ent 5st edasi pole mõtet ka neile, kes tõmmet väga tunda tahavad, jne. icon_lol.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2021 21:02:59 vasta tsitaadiga


icon_lol.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2021 21:10:12 vasta tsitaadiga

7 autot on masinapark?

tsitaat:
DPD Eesti autoparki kuulub hetkel ligi 250 sõidukit.


https://auto.geenius.ee/rubriik/elektriautod/kullerfirma-dpd-lisas-oma-autoparki-7-elektrikaubikut/
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2021 21:13:21 vasta tsitaadiga

(DPD võttis kasutusele 7 uut e-Crafterit millega liigutakse linnas mitte maanteel, neil on kokku Eestis üle 250 kaubiku)

https://www.dpd.com/group/en/2021/01/18/dpd-is-the-first-courier-company-in-estonia-to-use-fully-electric-volkswagen-e-crafter-vans/
https://www.dpd.com/ee/et/2021/01/18/dpd-on-eestis-esimene-volkswagen-e-crafter-kaubikuid-kasutav-kullerfirma/
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xmaster
HV kasutaja
xmaster

liitunud: 08.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2021 21:25:38 vasta tsitaadiga

Keegi võiks sellele kes-iganes müüjale ka mainida, et need kaubikud päevas eriti rohkem kui 100km ei sõidagi.. Tassitakse vaid linna sees kola laiali.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2021 21:27:47 vasta tsitaadiga

Ilmselt mitte jah, eks neil on valitud sobivad ringid ja nagu lingilt lugeda võib, kui tuleb järvele uus jaotuskoht, siis ei pea põrguväljalt ka edasi tagasi linna sõitma.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tux
HV kasutaja

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2021 12:28:26 vasta tsitaadiga

Huvitav uudis, kus muuhulgas mainitakse, et Ford jätab lähiaastateks plaanitud hübriidautode arendamise ja tootmise katki ja keskendub täis-EV mudelitele. Veel üks selge sõnum, et ICE põhised hübriidid on väga ajutine (ja mõttetu IMHO) nähtus.
https://www.electrive.com/2021/02/10/ford-to-build-electric-vehicles-in-cologne/

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2021 12:36:13 vasta tsitaadiga

Fordil ja VW'l on akutootjaga PuPu USAs, elektriline F-150 ja VW terve MEB tootesari sõltuvad sellest mahust. Pikas plaanis väga valus litakas.

https://www.nasdaq.com/articles/sk-innovation-loses-u.s.-battery-trade-case-but-gets-temporary-ok-to-sell-to-ford-vw-2021
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2021 12:52:02 vasta tsitaadiga

Tux kirjutas:
Huvitav uudis, kus muuhulgas mainitakse, et Ford jätab lähiaastateks plaanitud hübriidautode arendamise ja tootmise katki ja keskendub täis-EV mudelitele. Veel üks selge sõnum, et ICE põhised hübriidid on väga ajutine (ja mõttetu IMHO) nähtus.
https://www.electrive.com/2021/02/10/ford-to-build-electric-vehicles-in-cologne/


Hübriid oli üleminekunähtusena ju täitsa tore asi inimesele, kes põhiliselt linnas sõidab (omajagu madalam küttekulu linnas puhta ICE'ga võrreldes ja mingil ajal tasuta parkimine linnatsoonides) kuid maanteele sattudes vajab viisakat sõiduulatust (polnud ju pikka aega saada mõistliku hinnaga maanteesõiduks sobivat elektrikat, kui ei soovinud mitmeid laadimispeatusi vahele teha).
Lisaks võimaldas tootjatel saada vajalikke praktilisi kogemusi paremate elektriautode tootmiseks.

Jah, miinuseid on omajagu - maanteel pole kütusesäästu ning hooldamist on sisuliselt topelt (nii ICE kui elekter).

Seega ma ei ole nõus, et täiesti mõttetu asi oli, kuid jah, hetkel enam mõtet ei näe neid toota, veel vähem uusi välja töötada.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.02.2021 20:37:45 vasta tsitaadiga

Saksamaal EV ostutoetus 9000 €. Auto võid juba 6 kuu pärast edasi müüa. Norra uute EV-de müüjad kardavad imporditud vähekasutatud EV-de hinnaeelist 50 000 - 70 000 krooni...
https://e24.no/naeringsliv/i/AlEx8E/importoerer-frykter-billige-tyske-elbiler-ber-regjeringen-ta-grep?referer=https%3A%2F%2Fwww.vg.no
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2021 01:35:43 vasta tsitaadiga

Toyota Priused on hästi kestnud ja tänaseni täitsa toimivad isendid.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2021 01:44:38 vasta tsitaadiga

Pikemat teemat lugemata, mina saaks Electric Peugeot Partneriga ca 300Km päevas vabalt hakkama, teekonnal on 3 laadimisvõimalust kui häda peaks käes olema. Varem või hiljem see juhtub ja masin kätte antakse.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2021 03:59:09 vasta tsitaadiga

SSD, ma olen kuulnud, et Prius oli alguses hea ja säästlik, ent siis kulukas.
Toyota osas: https://electrek.co/2021/02/10/toyota-announces-2-electric-cars-coming-to-us/ "Toyota is announcing today that it is going to bring two electric cars and a plug-in hybrid to the US in 2021."

https://electrek.co/2021/02/11/elon-musk-tesla-electric-van-solar-powered-deployable-roof/ "Elon Musk talks Tesla electric van with solar-powered deployable roof"

https://electrek.co/2021/02/11/rivian-reportedly-scouting-sites-for-a-factory-in-europe/ "Rivian continues its recent run of occupying headlines and social feeds. This comes as the automaker inches closer to the debut of its first two consumer EVs this summer. Most recently, the Amazon and Ford backed manufacturer has been reportedly exploring locations for a Rivian factory in Europe. "

https://electrek.co/2021/02/12/cause-of-lg-battery-fires-rumored-to-be-found/ "A South Korean news agency is citing anonymous industry sources in the the cause of the atypical battery fires in the Bolt and Kona LG EV batteries. "

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2021 10:32:00 vasta tsitaadiga

https://www.auto24.ee/used/3396539
Huvitav mis versioon on?
Kõige kehvem tõenäoliselt.
https://evcompare.io/collections/various-models/?model_title=Tesla%20Model%20S
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2021 10:35:48 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
https://www.auto24.ee/used/3396539
Huvitav mis versioon on?
Kõige kehvem tõenäoliselt.
https://evcompare.io/collections/various-models/?model_title=Tesla%20Model%20S


Model S 75 RWD
https://www.evspecifications.com/en/model/b6a44b
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2021 11:34:48 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
https://www.auto24.ee/used/3396539
Huvitav mis versioon on?
Kõige kehvem tõenäoliselt.
https://evcompare.io/collections/various-models/?model_title=Tesla%20Model%20S
seal ju kirjas, et 90 kWh akuga
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2021 11:50:30 vasta tsitaadiga

CTRL + F "kwh" -> no results
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2021 11:59:10 vasta tsitaadiga

Passis on mootori võimsus 90kW ehk ~121hp.
Aku on 75kWh.
Model S 75 RWD 2016

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2021 12:04:30 vasta tsitaadiga

Suht loll kuulutus, et seda mudelit peab kuskilt ekraanilt suurendades taga otsima.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2021 12:16:03 vasta tsitaadiga

On jah.

Auto24 peaks elektriautode jaoks ka aku mahutavuse nähtavuse lisama.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 13.02.2021 12:29:25 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Huvitav uudis, kus muuhulgas mainitakse, et Ford jätab lähiaastateks plaanitud hübriidautode arendamise ja tootmise katki ja keskendub täis-EV mudelitele. Veel üks selge sõnum, et ICE põhised hübriidid on väga ajutine (ja mõttetu IMHO) nähtus.


Ei hübriidid on veel kauaks ajaks meiega, seniks, kuni täis EV'd ja taristu kasutamiskõlblikuks muutuvad. See, kui mõni kontsern hübriididest üle tahab hüpata, no jumal temaga, järelikult pole tehnoloogiat ja aeg, ning keskkonnanormid taovad jalaga p'sse.

tsitaat:
Jah, miinuseid on omajagu - maanteel pole kütusesäästu ning hooldamist on sisuliselt topelt (nii ICE kui elekter).


Vale, maanteel on kütusesääst olemas, mootor ise on juba atkinsoni tsüklil põhinev, ehk oma olemuselt ökonoomsem. Sama kubatuuriga bens vs hübriidmudeli maantee kütusekulu vahe on ca 1l hübriidi kasuks. Linnas on vahe kahekordne. Mida täpsemalt seal hübriidajami juures hooldatakse eitea ? Peale selle, et iga hoolduse käigus aku parameetreid mõõdetakse. Muu osa on hooldevaba, lisaks kuluvad pidurikettad ja klotsid tänu regeneratiivpidurdusele oluliselt aeglasemalt.

tsitaat:
Seega ma ei ole nõus, et täiesti mõttetu asi oli, kuid jah, hetkel enam mõtet ei näe neid toota, veel vähem uusi välja töötada.


Toyota nii ei arva. Muidugi neil on ma pmst maailmas ainuke korralikult toimiv täishübriid lahendus, mida on 20a arendatud. Teised tegelevad suures osas rohepesuga (mild hübriid = joke), sest omal ajal keskendusid diislitele, mis nüüd bänni saab/sai.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2021 12:42:21 vasta tsitaadiga

Aku mahutavus on jah nr1 parameeter. icon_exclaim.gif
Ilma selleta pole üldse mõtet edasi vaadata.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.